Hoofdhuid NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 JUNI 1926 Radio-Programma. Wat et vanavond te hooien ls. UAVEiNïKY, 1600 M. I 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws, 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9.50 Weerbericht, nieuws. so.20 Zang en muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.30 Concert. 6.30 Handelscursus. 7.Politiebericht. 7.45 Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-omroep. 10.— Persberichten. ,10.15 Muziek. KöNIGSWUSTERH., 1300. M. 8.50 Concert. Daarna nieuws. 40.50 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. i ZONDAG 20 JUNI. HILVERSUM, 1050 M. 40 Uitzending van den kerkdienst j vanuit Amsterdam. 1 Voorganger Dr. Geelkerken. Tekst: 2 Cor. 3:17 en 18. 3:Matinee uit het Kurhaus te Sche- veningen. 8.10 Kurbausconcert in Scheveningen Solistenconcert. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. De Naarder-kweekers. De Tweede Kamer heeft gisteren na een soms heftig debat een beslissing genomen omtrent de schadeloosstel ling van de Naarder-kweekers ,in ver band met de voorbereiding van' mili taire inundatiën op bun gronden ge durende den mobilisatie-tijd. De Regeering verklaarde zich be reid schadeloosstelling te verleenen tot. een bedrag van f 203.000. De Commissie uit de Kamer stelde echter bij monde van den heer de Wil de voor de Regeering' uit te noodigen de vastgestelde schade te vergoeden en de nog niet vastgestelde schade voor zoover de billijkheid dit vordert. Minister de Geer verklaarde, dat de Regeering niet bereid is deze conclusie uit te voeren. Een uitspraak in dezen geest zal zij naast zich neer leggen. Toch werd de conclusie met 52 tegen 15 stemmen aangenomen. Wijziging Indische begrooting. Aan de orde waren verbolgens wetsontwerpen tot wijziging van de Indische begrooting, w.o. een voorstel tot invoering van het instituut van aal moezeniers en veldpredikers bij liet leger in Ned. Oost-Indië. De Volks raad had het voorstel verworpen, hoofdzakelijk omdat *het alleen gold de Christelijke militairen en nift de Mahomedanen" Na eenige bespreking werd dit voor stel z. li. s. goedgekeurd. UIT DE OMGEVING. OUDE WETERING. 25-jarig bestaan Boerenleenbank. Woensdagavond werd door de Coop. Boerenleenbank alhier feestelijk her dacht het 25 jarig bestaan van 'de Bank. Aan deze feestviering ging vooraf een a'-gemeene ledenvergadering. De Voorzitter van den raad van Toe zicht, de heer N. L. Rodewijk, opende met een kort woord de vergadering Spr. riep in het bijzonder een woord van welkom toe aan de genoodigden, en sprak den wensch uit, dat deze ver gadering met het oog op de feeste lijke herdenking, welke hierna zal vol gen, een vlot verloop zal hebben, waai na hrj het woord gaf aan den kassie-i tot lezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd wer den vastgesteld. De heer v. Wieringen bracht namens de tinancieele Commissie rapport uit over de rekening 1925 en verklaard®, dat de Commissie de rekening heeft on derzocht en volkomen in orde heeft be vonden. Hierna wérd de rekening, welke ove: het jaar 1925 een winst mocht boeken van f 2378,78 z.h.s. door de vergade ring yastgesteld. De Voorzitter deelde mede, dat beo bestuur voorstele van de gemaakte winst uit te loten 20 aandeelen ad f 100 en het restant te storten in het reserve fonds. De vergadering ging met dit voorstel volkomen aeccord. Vervolgens had de verkiezing plaats van een-bestuurslid .en van een lid van den Raad van Toezicht, wegens perio dieke aftreding van de heeren Th. van der Meer te Roelofarendsveen en 'L. Roeloffs te Nieuwe Wetering. Na gehouden stemming werden ge-, noemde heeren met bijna algemeene stemmen herkozen. Zin namen hunne be noêming aan en dankten de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Tot lid van de Financieele Commissie werd met 51 stemmen gekozen de heer H. P. van der Poel, die zich. deze b.- noeraing Jiet welgevallen. Nadat tot uitloting van 20 aandeeler. was overgegaan sloot de Voorzitter da vergadering en werd een korte pauze aangekondigd. Na de pauze kwam aan de orde de af perking van het programma der fees telijke herdenking van het zilveren ju bileum der Bank. De zaal van den heer Vesseur was tot in haar uiterste hoeken bezet en op een daartoe aangebracht met palmen en bloemen versierd podium hadden het bestuur en de genoodigden plaats geno men We merkten o.a. op de heeren Vruink, Inspecteur der Centrale Bank, Burge meester en Secretaris der gemeente Al kemade, P. F. Veelenturf, Th. E. Cop- ray en J. van Leeuwen, bestuursleden van de Ring Rijnstreek, S. van Ruiten en C. Huigsloot te Roelofarendsveen, als afgevaardigden van de Zustervereen aldaar, alsmede de heeren N. P. Ver- kley en D. Los als afgevaardigden van de Zustervereeniging Je Rijpwetering Onder het zingen van het Wilhelmus kwamen bestuur en leden van den raad van Toezicht de feestzaal binnen, waai- na de «heer. J. Bonda in zijn kwaliteit van Ceremoniemeester den avond met het uitspreken van de feestrede opende De heer Bonda sprak ongeveer als volgt: „Aan mij, als leider van deze feestvergadering is ook de taak, met een enkel woord deze bijeenkomst te openen. Deze taak is een zeer aange name, omdat die Bank steeds mijn volle sympathie heeft gehad en nog heeft. Allen roep ik u van harte welkom toe en fcft spreekt wei vanzelf, dat ik een bijzonder woord te zeggen heb tot en kelen. Dat woord zii dan in de allereerste plaats gericht tot U, Voorzitter van den Raacl van Toezicht en tot U, Di recteur van de Bank. Gij beiden zij'; van.den aanvang af lid der ^Coöperatie geweest en gij, geachte heer Rodewnk, zelfs bijna 25 jaar voorzitter. Beiden hebt gif gedurende die lange reeks van jaren met onverflauwde liefde en on verdroten toewijding de belangen de; Bank behartigd op- een wijze verre bo ven onzen lof verheven. In de dagen van spanning waart gij en uwe mede-bestuur deren steeds in de weer om den gede- railleerden wagen weer in het goede spoor te brengen. Daarvoor zeg ik u hartelijk dank uit naam van ons allen Maar niet alleen gij, Klaas Rodewijk en Pieter Roeloffs, ook uwe medebe stuurderen, leden van den Raad van Toe zicht en van het Bestuur komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij hun taak hebben opgevat en vervuld. Ook hen danken wij hartelijk voor a- les wat zij gedaan hébben, tevens den wensdh uitsprekende dat het hun ge geven moge zijn, nog een lange reeks van jaren hun krachten te blijven be steden aan den bloei der Boerenleen bank van Oude Wetering en omstreken En nu een woord, tot u, geachte hes: Penning de Vries, hooggewaardeerde kassier. Wij allen weten het wel, dat het welslagen eener Boerenleenbank voor een groot deel afhangt van d& werkkrecht, de eerlijkheid en de solidi teit van haren kassier. Wij hebben de droeve ervaring opgedaan, hoe het gaat wanneer deze eigenschappen niet bij dien functionaris aanwezig zijn. Uitwei den hierover wil ik niet. Het constatec- ren van het feit is op deze feestelijke ure voldoende. Maar wel wil ik zeggen dat de groote opbloei van onze bank in de laatste drie, vier jaren te danken is aan u, omdat gjj de man zijt dien we noodig hebben. Gij zijt veel te eenvoudig van zin om veel loftuitingen aan te hooren. Daarom wil ik u alleen zeggen., dat wij allen uw jjver en uw werk op den hoogsten prjjs stellen en gij er van verzekerd kunt zijn, dat, waar het noc- dig is, wij onze dankbaarheid ook in daden zullen toonen. Vervolgens richtte spr. zich tot de aanwezige oprichters, de heeren Klaas, Rodewijk, De Ren, Boot en Pieter Roe loffs, den heer Vruink, afgevaardigde van de Centrale te Utrecht, het bestuur der gemeente Alkgmade, de afgevaar digden van Zustervereenigingen en tie heeren Adr. Fangmann en Jansen, die zoo vriendelijk zijn geweest, door snel en voordacht dezen avona nog gezelli ger te doen worden, dan ze anders zou zijn. Gij allen .genoodigden en leden, al dus spr., viert nu feest en ik hoop, dat nog jn lengte van dagen deze dag een aangename herinnering moge zijn. (Applaus). Hierna kreeg de heer J. Penning dé Vries, kassier der Bank, het woord, die in een bloemrijke rede liet ontstaan de; bank te Oude'Wetering schetste. Op 1 Mei 1901 kwamen 15 vooruit strevende mannen uit Oude Wetering en omgeving aldaar bijeen teneinde te beraadslagen, of het mogelijk zou zijn een Boerenleenbank op te richten. Het resultaat der gehouden besprekingen was, dat op 14 Juni 1901 voor No- tarig F. de Wit te Oude Wetering 'de acte van s'tichtïng der Sank wbrit ge passeerd. De vereeniging begon met 15 leden. De Boerenleenbank was dus gesticht en het zaadje in vruchtbaren bodem gelegd begon te ontkiemen en weldra zag men de eerste blaadjes te voorschijn komen, want de eerste inleggers kwamen hunne spaarpenningen bij de Bank deponeeren. Dat de Bank langzaam maar zeker vooruit ging, bewees het eerste boek jaar, dat werd afgesloten met 66 clag- Doekposten en met e en omzet van f 10.837,70. 14 spaarboekjes waren in omloop, terwijl het ledental tot 21 was gestegen. Toch werkte de Bank het eer ste jaar met een verlies van f 17.4,82, doch de mannen van liet bestuur gaven den moed niet op, doch zetten hun ar beid met onverdroten ijver voort. Zoo ging de Bank de eerste jaren zachtjes vooruit. In 1906 zijn er voor het eerst „ton nen' gaan rollen en in 190S werd het eerste bedrag als reserve op de Balans geplaatst. In 1913, den 21 sten Juni, trof de ver eeniging een zwaar verlies. Een der medeoprichters, de heer W. C. P. Jansz Sr. kwam ons door den dood te ontval len. Bij het einde van dat jaar was het ledental tot 114 gestegen, de spaarders tot 280 en de omzet bjjna 5 ton. RECLAME. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte Aanneemt om er des morgens een weinig FIS ROL doorheen te wrijven Het oorlogsjaar 1914 kenmerkte zich door achteruitgang. Knrt daarop kwam voor den land- en tuinbouw het'gouden tijdperk der O. W'„ dat oak voor onzi Bank van invloed was. Het jaar 1922 was echter voor de Bank eén ongeluksjaar, daar deze door een groote catastrophe werd getroffen In 1923 ging de Bank weer met ras- sche schreden vooruit. Het ledental was gestegen tot 156, het aantal spaarders tot 472. Het 24ste boekjaar zette de kroon op het-werk. Met 3566 dagboek- posten was de omzet tot bijna 21/2 mil- lioen gestegen. In 1925 had de Bank met 4859 aag- boekposten van ruim 4 millioen en een netto-winst van f 2378,78. Spr. is dap ook met-recht trotsch op het behaalde succes en het klein zaadje in 1901 gezaaid is thaijs. tot een flinkén boom j opgewassen. Spr. stelt zich de vraag: aan wien de eer, dat de Baak door storm en tegenspoed deze hoogte heeft mogen bereiken. Aan wien anders dan aan Hem, Die het zaad zijn was dom geeft. Door den zegen van den Almaehtigen God is enze Bank tot deze hoogte gestegen. Naast dien onmisbaren zegen is het succes voor een groot deel te danken aan de hulp en bijstand van de Centrale te Utrecht, die van den beginne af het kleine en nietige Bankje heeft bijge staan en geholpen. Spr. dankt vervolgens bestuur en le den voor de krachten aan de Bank ge geven en hij bid en vertrouwt, dat Goh ae vereeniging zal bewaren voor buiten gewone rampen en den arbeid der Bank zal zegenen, tot geluk en voorspoed van de omgeving. (Applaus). De heer H. P. Jansen uit Leiden, g»-' acompagneerd door den heer A. Fang- man van Oude Wetering vergastte dl aanwezigen op verschillende ernstige én humoristische lietjes, welke zeer in den smaak der aanwezigen vielen. Hij mocht dan ook na ieder stukje een warm ap plaus als dank ontvangen. Hierna werd het woord gevoerd door 'den heer Rodewijk in zijn kwaliteit van Voorzitter van den Raad van Toezicht en den heer P. Rpeloffs, Directeur der Bank, die het'een groot voorrecht noem de, 0111 25 jaren te hebben mogen mee werken aan een doel. de opbouwiug van een instelling, hetwelk beoogt het nut en welzijn der leden. Hierna kreeg de Burgemeester van Alkemade het woord. Het is reeds voor de tweede maal. dat sur. binnen betrek kelijk korten tijd wordt uitgencodigd om het' zilveren jubileum van een Boeren leenbank mede te vieren. Spreker richt te een hartelijk woord van felicitatie tot Bestuur en leden der Bank, wekte de leden op om steeds vertrouwen te blijven stellen in de Bank en wenschte baar omier Gods onmisbaren zegen alle goeds toe. Na het zingen van het 'feestlied nam de Inspecteur der Centrale Bank van Utrecht het woord, die op een zakelijke en prettige wijze uiteenzette, hoe de toestand van het credietwezen in den lande was voor de oprichting der Boe renleenbanken. Spreker gaf een duide lijk beeld van de toenmalige treurige toestanden op het gebied van he» land bouw-credietwezen en moest tot zijn er gernis constateeren, hoe de boeren slechts geld konden krijgen tegen hooge rente en verzwarende voorwaarden. Aan dit alles is een eind gekomen door de oprichnng der Boerenleenbanken. Spr. wekte deleden op tot vertrouwen en een drachtige samenwerking, want in de een dracht schuilt de macht. Hierna werü door den Ceremoniemees ter onder een toepasselijk woord aan den Voorzitter van den Raad van Toezicht en den kassier een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid aangeboden, bestaande voor den voorzitter uit een fraaie rook tafel en voor den kassier een gouden vulpenhouder. Beide heeren dankten voor deze on verwachte erkentelijkheid. De heer Vee lenturf als afgevaardigde van den ring „Rijnstreek" met zijn medebestuursleden de heeren Th. E. Copray en J. van Leeu wen brachten onder keurige bewoordin gen hunne gelukwenschen ter tafel. Ook de heeren Van Kuiten en Verkley. voer dan het woord. T)ot slot had nog een huldiging plaats, aan de vier, thans nog in leven zijnde oprichters, de heeren N, L. Rodewijk P. Roeloffs, G. Boot en J. F. de Ren, die vanaf de oprichting der Bank steeds als lid de belangen der Bank hebben be hartigd en die met een zilveren gedenk penning werden vereerd. Nadat door den burgemeester dank was gebracht voor de vorstelijke ont vangst, wérd tot slot bet woord gevoerd door den Ceremoniemeester, die allen dankte voor het welslagen van deze feestviering, inzonderheid de heeren Jansen en Fangmann, die zoo belangloos den avond hadden opgeluisterd met mu ziek en zang. Het- middernachtelijk uur was reeds lang verstreken, toen allen voldaan huis waarts' keerden. Het bestuur kan met voldoening op dit jubileum terugzien. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Gera. Dorp. Voorm. 10 uur, Ds. de Wilde van Reitsum. Nam. geen dienst. Kièvitskerk. oorm. 1 o uur, Ds. Gra- veniejjer van 's Gravenhage. Nam. 1.30 uur. Jeugddienst. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Da. v. d. Heyden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem.. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Meijering. KOUDEKERK. Gistermiddag beeft de Commissaris der Koningin dezer provincie een offi cieel bezoek gebracht aan onze gemeen te, alwaar hrj ten raadhuize audiëntie heeft verleend. Bij verschillende inge ze-tenen en van de openbare gebouwen wapperde de driekleur. De Rij-, A. Tempel man alhier, 'is met ingang van 9 Juni j.l. bevorderd tot rijksveldwachter bri gadier titulair. OEGSTGEEST. De collecte voor den Gewapenden dienst alhier Woensdag en Donderdag gehouden, heeft f 7i,J9Vs opgebracht Door een groep ingezetenen is een adres aangeboden aan H. M. de Ko ningin, met verzoek de gemeente voor de Personeele belasting te plaatsen in de-3de klasse nu 7de daar de personeele belasting alhier aanmerke lijk hooger is dan te Leiden, alhoewel de huurwaarde, prijzen hier min stens even hoog zijn. Door de rijksambtenaren is tevens een adres gezonden om deze gemeente voor wat de toepassing van het Bezoldigings besluit betreft, te plaatsen in dezelfde klasse als Leiden, ook-al met het oog op den levensstandaard, die alhier even hoog is althans'volgens de uitvoerige memorie van toelichting dan te Lei den. Veel succes toegewenseht, alhoe wel er niet veel kans op is gezien he'. standpunt door Mr. Kan, Min. van Bin- nenlandsche Zaken, in de Eerste Kamer uiteengezet. -Mej. v. d. W. alhier werd te Lei den door een auto aangereden, doch zij kwam er met eenige ontvelkngen ai De zweminrichting „Poelweg" wordt ondanks N oordposltemperatUur vrij druk bezocht. ZeLs in de morgen uren zijn de' dames op het appèL KATWIJK AAN ZEE. -Aan het arbeidsbureau stonden als werkloos ingeschreven 14 personen, tw. 7 visschers, 2 kuipers, 3 losse arbeiders 1 grondwerker en 1 opperman, HAZERSWOUDE. -Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10.3s en nam. 7.30 uur, Ds. Luu ring. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur preeklezen. Het bouwen van een burgerwoon huis met auto-garage voor rekening van den heer H. van Wieringen alhier, is opgedragen wat het timmerwerk betref, aan B. van Wieringen en A. Maaskant; het metselwerk aan IJ. Hortensius; het schilderwerk aan A. van der Werf en het loodgieterswerk aan Jac. van Aalst allen aannemers alhier. RIJNSBURG. D|e heer C. D. van der Vjjver, heeft rijn benoeming tot lid van den raad aangenomen. De prijzen der bloemen blijven zich vrijwel handhaven met neiging naar hoo ger. Betaald werd thans: Iris per 100 3065, Mummi 2228, Korenbloemen 4560, Juliaantjes 2124, Anemonen 2333, Delphiniums 1035, Renonkels 2336, sitroobloemen 400600, Gips 400600, Pioenen 350820, Papavers 3040, Duizendschoonen 400500, An iers, wit 1015, idem. rood 4055, 'Convilli'3 120130 cent. LEIDERDORP. Op 30 Juni a.s. zal in de muziek- ten in een weiland aan de Dorpstraat door „Devote", onder leiding van den heer J. Noordanus uit Leiden een mu- ziek-uitvoering worden gegeven. Aan de familie van wijlen den beer N. v. Oosterhout, in leven hoofd der Openbare school alhier, zal een door een comité van oud-leerlingen op het grai fepiaatste gedenksteen worden overge- ragen. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem, Voorm. 10 uur, Ds. Kloots van Zwam- merdam, nam. 6.30 uur, Ds. de Bruin van AJphen aan den Rjjn. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur, voor bereiding H. Avondmaal, en nam. 6^0 uur, Ds. VefKistra. VOORSCHOTEN. Gisteren bemerkte» voorbij'gaii- gersk in de Vliet onder Voorschoten een rijwiel, dat even boven bet water" oppervlak uitstak. Daar men een on geval vermoedde, ging de politie dreg gen en spoedig werd het lijk van. een manspersodn, een zekeren G. vail H. uit Delft opgehaald. Omtrent de oor zaak van liet ongeval dastt men in het duister. NOORDWIJK AAN ZEE. In den Binnenweg is een vrouw aangereden, die zich nogal ernstig be zeerd heeft. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gisteravond kregen twee jongens van plm. 18 jaar. een van hier en een van Noordwrjk-Binnen, op het strand ruzie, welke zoo hoog liep, dat het niet zonder klappen afliep. Naar we vernemen, moet de een zoo veel gekregen hebben, dat hij eenigen tijd bewusteloos bleef liggen, maar later toch weer heel goed bleek te zijn. Gisteravond om half zeven ging een paard van de Gebr. v. d. N. alhier bespannen met een brik er van door, zonder voerman. Daar 'is het beest de Ljjnbaanweg opgegaan, waar het tot staan werd ge bracht. - Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. F. G. Hospers. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Koers INGEZONDEN. (Bult«n verantwoordelijkheid der fladaoMOtf M. de Red., Om alle misverstand weg te nemen en te voorkomen, deel ik even mede, idat de uitzending van den. predikdienst ,op Zondag a.s., waarin Dr. Geelkerken zal voorgaan, niet uitgaa: van ons Comité voor Radio-uitzending van Ge reformeerde Kerkdiensten. Wij kunnen morgen van den zender geen gebruik maken. De Orthodox.Hervormde Commissie heeft haar beurt op a.s. Zondag aan Dr. Geelkerken afgestaan. Met vr. dank voor de opneming, 4 Uw Dw. W. BOUWMAN. Leiden, 19 Juni '26. TELEGRAMMEN. 4 (Draadlooz* di«o*D j BERLIJN, 19 Juni '(V.D.j In Boe karest verwacht men, dat een Roer meensch-Italiaansche petroleum Mrt. gesticht zal worden om Italië van de Engelsche en Amerikaansche petro" leumtrusten onafhankelijk te maken. BERLIJN, 19 Juni. .Volgens de Londensche Daily News is te Coir stantinopel een neutraliteitsverdrag ge sloten tusschen Turkije en Italië. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 19 Juni 1926. EierveUing. Aanv. 14600 stuks. Kipeieren 5—6, eendeieren 4.5tV—5.50 per 100 stuks. Handel flauw. LEIDEN, 19 Juni 1926. Botermarkt. prima fabr. boter 1.95, goede fabr. bo ter 1.90—2.15, prima boeren boter 1.75 1.85 Aangev. 6-3, 4-6, 139-8, 24rlö va ten. weg 3420 K.g. Handel matig. LEIDEN, Turfmarkt van 14 tot 19 Juni. Aanvoer 120.000. f 7.508.50 per 1000 stuks. KATWIJK, 18 Juni 1926. Dus of York 1.60—2.30, idem drielingen 1 201.40, Peen per 100 bos 11.4012.50. Aanv. 180 x 25 K.g. aardapp. 40 x 25 K.g. drielingen, 1200 bos peen. LEIDEN, 18 Juni 1926. Veiling Hout markt. Spinazie 8—18, posielein 12—' 17, peulen 12—29, doppers 24—29, ca- pucijners 1,9—23, aardappelen 8 40— 9.80, aardbeien 40—58, alles per 100 K.g Bloemk. 716. sla 1.202.20. an dijvie 2.30—6, komk. 7—12. wortelen 12—18 snijb. 1.40—1.60, prinsesseboo- nen 42—46, radijs 0.40—1.20, rabarber 1.80—3.50, selderij 1,70—2.40, uien 100 170, pieterselie 1.201.50. kruit 1.40. alles per 100 stuks. LEIDEN, 18 Jun 1926. Veiling Ons Belang. Perziken 1525, bloemk. 9.00 —14.80, uien 2—3.10. rab. 2.70—4,80, selderij 1,803, pieterselie 3410 kom kormners 11.10—15 per 100 stuks. Tuinb. 2025, postelein 10—18. spi nazie 18—25, peulen 21—32, doperwten 2229, bessen 4053, aardapp. 8.60 13, capucijners 2329 per 100 K.g. Stoofsla 0.150.21, zuring 0.600.80 per kist. Telegraiisch W&qrbericht. Volgens waarnemingen verricht In den morgen van 19 Juni 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 767.1 Rochefort. Laagste Barometerst.: 747.6 Vardoe. Verwachting tot den avond v. 20 Juni. Zwakke tot matige, N.W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvanke lijk droog weer, iets warmer. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 15 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." WATERTEMPERATUUR. Voorm. 8 uur 17 gr. C. 's Middags 12 uur 17)4 gr. C. Leidsche Zweminrichting H. Rijndijk. Voorm. 8 uur 17)4 gr. C. s Middags 12 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 19 Juni 1926: 9.52 n.m. WisseLnoteeringen. (Amsterdam.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3