""rechtzaken. i NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 17 JUNI 1920 Ten slotte uitte spr. den wensch, Jat burgemeester de Gijselaar onder Gods zegen spoedig zal herstellen om zich weer te kunnen wijden aan de taak die hij zich heeft voorgesteld. (Krachtig applaus). Hierna werd dé eerewijn aangebo den, terwijl weth. Reimeringer zoowel willend was de hoofdbestuursleden eenige bijzonderheden van het stad huis te laten zien. Ongetwijfeld zullen de Congressis ten van dit bezoek zeer prettige her inneringen hebben meegenomen. De tijd van rust was echter voor de afgevaardigden nog niet aangebroken. Men was in de eerste zitting niet ge heel gereedgekomen, en 't werk moest per sé af, zoodat maar weer begonnen werd. Toch waren allen weer present, toen tegen half negen in de concertzaal van Zomerzorg de begroetlngsavond aanving. Het was er al dade.iik intiem onge zellig. Eensdeels door de- omgeving, maar niet het minst door de groote opkomst. Eerlijk gezegd wisten we ■niet goed wat we zagen toen er zóóveel Leidsche Chr. Middenstanders bijeen waren al moet hieraan eerlijkheidshal ve worden toegevoegd, dat er nu ook een percentage dames bi] was. Onder de aanwezigen waren weer alle leden van het hoofdbestuur, ne vens den directeur van het bureau te Hilversum, de beer L. Attema, weth. A Mulder en de bestuursleden van de alhier bestaande R. K. en Neutrale middenstandsvereenigingen. De heer J. v. d. Steen, die namens de Leidsche afdeeling als gastheer fungeerde, opende met gebed, nadat gemeenschappelijk gezongen was Ps. 10Ö: 1. Het is vandaag reeds voor de derde maal, aldus spr. in zijn ope ningswoord tot de hoofdbestuursleden en afgevaardigden, dat ik u ga verwel komen, en daarom moge het ditmaal met weinig woorden gebeuren. Speciaal verwelkomde spr. de liee- ren C. Korteweg, P. J. v. d. Zande en W. Brouwer van de Neutrale, en den heer J. G. v. Deene, van de R. K. Mid den standsvereeniging, waarbij bij wees op de vriendschapeplijke ver houding en de geregelde samenwer king, waardoor in weerwil van be< verschil in levensbeschouwing toch voor den middenstand in het alge meen meermalen iets kon worden be reikt. Moge het steeds zoo blijven, al dus spr. hetgeen ik wel vertrouw, wan neer ik de leiders der zusterorganisa ties goed ken. Ten slotte verwelkomde spr. hen die die zich bereid hadden verklaard om belangeloos met zang, muziek en de clamatie den avond op te luisteren n.l. Mej. Annie v. d. Reyden (sopraan), een hoofdzakelijk uit leden der veree- niging gevormd zangkoor ouder lei ding van den heer G. de Wolf, de hee- ren A. Smink (piano) en M. te Jong (viool) en de heer C. Spaanderman (declamatie). Deze avond toch is in de eerste plaats een gezellige avond, en daarom hangt van hen het welslagen in groote mate af. Of de medewerksters en medewer kers gedurende den geheelen avond het gewicht van hun verantwoordelijk heid hebben gevoeld, weten we niet, maar wel dat zij er allen ten zeerste toe hebben bijgedragen dat de avond zoo'n prettig verloop had. Mej. Annie v. d. Reyden vond weer een dankbaar gehoor voor haar eeht- Hollandsche liederen, frisch om hun inhoud, frisch door de aardige voor dracht, tabaksrook en dicht opeenhan- gende draperieën ten spijt. Ook het zangkoor van den heer de Wolf bood een aangename afwisseling Hulde aan de dame of den heer, die op het idee is gekomen om ook dit num mer op 't program te zetten. De heeren Smink en de Jong wisten door hun gekuischt spel voortdurend de aandacht der aanwezigen to win nen. Zij kunnen er zich van overtuig/! hebben dat een nviddenstandsvergade- ring niet wil onderdoen in waardee ring van goede muziek. En dan de voordrachten van den heer Spaanderman. Als het waar is, dat lachen gezond is, dan hebben medici in hem wel 'n flinken collega Buiten zijn bijdragen genoot de ver gadering trouwens ook nog een hurao rlstisch droomverhaal van een der af- gevaar jigden, den heer Siepers uit Schiedam, die ook veel bijval bad. Een mede-afgevaardigde, de heer Heifers uit Rotterdam Meek or ook 9lag van te hebben om door een gees tig verhaal of idem toespraak zijn ge hoor ln de gewenschte stemming te brengen. In een klinkende speech wees hij op de liefde tusschen Rotter dam en Leiden. Op de oude liefde die 350 jaar geleden den Rotterdammer de dijken bij Kat mdrecht deed door steken en Boisot de vaart naar Leiden mogelijk te maken, en op de nieuw liefde die in de deze dagen tot uiting komt. De tweede „bonds'-vooriztter, de h6er B o g uit Rotterdam, hield een op wekkende rede, waarin dingen van be teekenis werden gezegd, Spr. bracht den bondsvoorzitter hulde voor zijn leiding, constateerde hoe in de mid dagvergadering schijnbare tegenstel lingen waren weggevallen tegenover een vaste eenheid, die wel bleek toen binnen eenige oogenblikken duizend gulden voor den uitbouw op tafel werd gelegd. Er is f3500 gulden noodig, maar de andere f2500 zullen er nu ook wel ko men. Wel is er met bet geld Je uit bouw zelf niet en zullen nog moeilijk heden moeten worden overwonnen maar de hoofdzaak is dat er eenheid is. De werkers behoeven niet altijd t<f worden geprezen. Als er maar resul taat is bereikt, en dat is er vandaag, en dat hopen we ook van morgen. Spr. dankte de afd. Leiden voor de verrassende ontvangst en ook voor de zen prettigen avond. Moge zij nog dik wijls de bondsvergadering ontvangen Dat pleit voor haar eigen bloei en voor die van den bond. Spr. ried alle af dee lingen aan den weg te volgen die Lei den beeft aangewezen. Alleen opbou wende critiek kan den boqd tot een invloedrijk lichaam maken. Als men soms meent dat er weinig gedaan wordt, laat men dan denken aan den velen arbeid, ook van bet Hoofdbest. Laten we elkander steunen. Door een vriendschappelijk samenwerken en gebed. (Applaus). De heer J. G. v. De ene, voorzitter van de Hanze, de R.K. Middenstands- vereeniging hield een sympathieke toe spraak en besloot met den wensch dat op het congres van morgen Gods 7egen zou mogen rusten, dat het tot Zijn eer en tot heil van den georganiseerden Middenstand zou strekken. Ook de heer C. Korteweg bracht de groeten van zijn vereeniging over. Beide afgevaardigden werden door den heer v. d. Steen beantwoord, die hen onder applaus openlijk uitnoodig- de om het congres ook bij te wonen. In zijn slotwoord dankte de heer v. d. Steen alle medewerkers, de dames en de heeren, waarbij hij allen afzon derlijk toesprak en Mevr. de Wolf en Mej. v. d. Reyden bloemen aanbood. Geëindigd werd met zingen van den avondzang en gebed, Waarna de afge vaardigden door de verschillende gast- heeren naar hun logies werden ge bracht. de plaats van den heer G. Dorrepaal die znn benoeming niet had aangeno men, oenoemd de neer M. v. Leeuwen. Voor de rondvraag gaf de voorzitter antwoord op verschillende vragen, in d^ vorige vergadering gesteld. Voor het rooien der boomen bij de Lammebrug moet eerst vergunning wor den gevraagd aan Prov. Staten, .Op de vraag van den heer G. v. Leeuwen betreffende schoolgeldinning word medegedeeld, dat de besturen der scholen aan den H. Rijndijk niet bereid zijn het schoolgeld zelf te innen, omdat zg geen enkel dwangmiddel ter beschik king hebben de kinderen ook licht het geld verliezen of versnoepen. Bi] de rondvraag gaf de heer Stad houder verlaging van den prijs van den bouwgrond aan den H. Rijndijk in over weging. Dit om den bouw van arbeiders woningen te bevorderen. Er is trouwens in die omgeving nog wel meer te ver beteren. Spr. weet, dat bij de draad- vlechterij een woning aan haar bestera ming is 'onttrokken. De voorzitter zegt betreffende het atste een ernstig onderzoek toe. Ove •igens konden eventueele bouwonder nemers wel eens bp B. en W. informee ren. De heer Starrenburg vroeg yerlaging ,-an de huur der gasmeters. Sommige meters gaan 12 jaar mede, terwpl zij 8 jaar afbetaald zijn. De heer Stadhouder merkte op, dat een meter ook wel eens slechts 4 jaar UIT DE OMGEVING. ZOETERWOUBE. Gemeenteraad. (Slot). De assistente moet een salaris van f 500 hebben, terwijl de vakonderwijze- res, die dan eervol ontslag kan worden verleend, een wachtgeld van f 300 dient te hebben. Daarbij heeft dan ook de school in de Zuidbuurt recht op een assistente, zoodat inwilliging van het verzoek f 1300"kost, minus de 2 marl f300 is fóoo, die voortaan niet meer be hoeven te worden betaald voor de vak onderwijzeressen. Eigenlijk zijn de kos ten dus f 700. De heer Stadhouder zei de noodza kelijkheid van een assistente niet te kunnen inzien. Het -hoofd 1 der school wist, dat hij aan een eenmansscjiool zou komen. De vorige heeft het ook altijd alleen klaargespeeld en de vorige vakonderwijzeres, mej. Keijzer, even eens. Spr. zal tegen het prae-advies stemmen. De heer J. v. Leeuwen sprak in den zelfden geest. Spr. zei de assistenten te beschouwen als verkapte overtollige leerkrachten. Met 1930 zullen zn ee- voor rekening der gemeente ko men, en krijgt de eene school ze, dan moeten ook de andere ze hebben. De heer de Graaf noemde de bena ming overtollige leerkrachten, on juist. De positie v^n de assistenten is wettelijk geregeld. Het hoofd wist in derdaad, dat hij aan een eenmansschool kwam. maar het is ook waar, dat reeds veel eerder in de schoolcommissie is prokenover de aanstelling van een assistent. Eén man kén geen zes klas sen voor zijn rekejing nemen. En mej. Keyzer was geheel onderwijzeres, ook voor de andere vakken. De he,er Si, moest zich eens indenken, dat hij zelf kinderen op deze school had gaai Het belang 'der leerlingen moet ons zwaai wegen, ook al is men niet voor de open bare school. De Voorzitter en de wethouders ver dedigden het prae-advies. Ook de heer Starrenburg vond verbe tering van het onderwijs wel een offei waard. Anders komen er nog meer ouders die bun kinderen naar Leiden sturen. Nadat nog eenige leden over dit punt hadden gesproken, werd op voorstel van den heer J. v. Leeuwen besloten, de behandeling ervan in een volgende ver gadering voort te zetten. Tegen stemden de wethouders en de heer de Graaf. Vervolgens werd een verzoek behan deld van het bestuur der R. K. Meis jesschool in de Zuidbuurt om geld voor aankoop van nieuwe banken. De kosten worden geraamd op 1046 Volgens het verzoek voldoen de ban- fulden. en niet meer aan de eisohen. De heeren Stadhouder en Starren burg ..vonden het wel gewenscht, dal de raadsleden met meer leennis van za ken over deze aanvrage kunnen oor- De heer v. Leeuwen verdedigde de aanvrage. Wetn. Compier merkte op, dat de heer Stadhouder in een raadscommissie evenmin vertrouwen kan stellen, wan neer hh.Jtet niet doet in B. en W. De Voorzitter maakte duidelijk, dat de wet de bevoegdheid om de gelden toe te kennen alleen legt in handen van B. en W., wanneer de raad eerst het geld maar beschikbaar stelt. De heer de Graaf had het wel ge wenscht gevonden, wanneer B. en W. vooraf duidelijk hadden gezegd, wat zjj vg.n de zaak dachten. De heer v. Leeuwen: de raad moet vertrouwen stellen in de beschikking van B. en ,W. De heer de Graaf zegt met nadruk dat hij het buitengewoon vreemd vindt dat de heer v.- Leêuwen alleen maan vertrouwen stelt in B. en W. wanneer het deze school betreft. Daareven wer den B. en W. gesteund door den inspec teur L. O. en de s-iioolcommissie, en nog vertrouwde de heer v. LeeuWen hen niet. Spr. vindt het treurig, dat hier zoo'n partijdigheid heerscht. Weth. Compeer zegt, dat de banken inderdaad moeten worden vernieuwd, Zjj gaan al 40 jaar mee. Met 4 st. tegen nam de raad hierna een gunstige beslissing. Tegen de heeren Stadhouder, Star renburg, ^/.rlevliet en de Graat Tot nd van het stembureau werd in Geconcludeerd werd, dat over het al gemeen de huur niet te' hoog is. De heer Starrenburg maakte er ver der aanmerking op, dat de Gem. op zichter v. Mil aan particulieren klin kerpuin van f 3 per kub. M. heeft weg gegeven om een bocht te verharden Hi) kan ons straks wel allemaal weg geven, merkte spr. onder hilariteit op Dezelfde spr. maakte aanmerking op het beleid van den opzichter bij een bruggenbouw l)ij den heer Straathof De heer Stadhouder kwam daar ecb ter tegen op, en vond, dat ook de aan nemers wel schuiö zullen hebben. Daarna sluiting. KOUDEKERK. Vrijdag 18 Juni a.s„ des namid dag ie 2 uur, hoopt de Commissaris der Koningin dezer Provincie onze ge meente een bezoek te brengen. Hij zal dan in het gemeentehuis audi ëntie verleenen aan College's en bij- dere personen alhier gevestigd, die L Hoogedelgestrenge hunne opwachting wenschen te maken of over het be heer en de belangen wenschen te spre- a. Voorts worden de ingezetenen uitge noodigd door het uitsteken van vlag gen hunne ingenomenheid te kennen te geven met dit hooge bezoek. Bij uitspraak van 8 Juni 1926 heeft de .herkeuringsraad voor goed ongeschikt verklaard de loteling G. J. Keojneveld van de lichting 1917. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar we vernemen is door de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria aan de Kerkvoogden der Ned. Herv Kerk het verzoek gericht om het zaal tje op het kerkplein te mogen huren voor het houden van hare repetities, KATWIJK AAN ZEE. De chef van de Kruideniers afdee ling van de Coöperatieve Verbruiks- vereeniging „Help Elkander", Is nadat hij eenigen tijd was geschorst, thans ontslagen. De stand der arbeidsbeurs is thans als volgt: 4 lose arbeiders; 1 grond werker; 3 kuipers; 5 visschers en een operman. HAZERSWOUDE. Door het bestuur van den Am bachtspolder zal1 Dinsdag a.s. schouw worden gehouden over alle bruggen, hoofden, wijken, slooten en kunstwer ken in den polder gelegen. Met ingang van heden is de brie venbesteller Dekker van Haarlem naar hier overgeplaatst. Een paard, dat met een halster aan een voederbak bij café Natzijl was vastgebonden, ging er zonder geleide met de voederbak aan den kop, van door. In zijn gang en onder vrees (dijk lawaai sloeg de kribbe tegen het ijzeren hek van een woning, met gevolg dat eer, tweetal ijzeren spaken als glas afknap ten. Een paar huizen verder smakte het dier tegen den grond en werd gegrepen, zonder verder onheilen veroorzaakt te hebben. Ook het paard had blijkbaar geen letsel bekomen. Aangezien de ge leider van het paard geen naam van den eigenaar wilde opgeven, werd de politie met het geval in kennis gesteld. Juist op net oogenblik, dat een persoon met een motorfiets den hoek van den Gemeeneweg passeerde, kwam een dame per rijwiel cfen weg afrnden, waardoor een botsing onvermijdelijk was Gelukkig bleek dat de dame geen let sel hatl bekomen, en ook haar rijwiel onbeschadigd bleef. De motorrijder had zich blijkbaar niet om het geval bekommerd, want was in- tusschen verdwenen. Burgerlijke stand. Bevallen: J. E, Los, geb. v. d. Sar, dochter. A. Zwetsloot, geb. Wessel'ingh, zoon. RIJNSBURG. Bij het gisteren in Den Haag - gehouden examen der H.C.V., is ge slaagd voor e-ostutnière, Mej. M. d. Haak alhier. KATWIJK AAN OEN RIJN. Gisteravond hield de Tuinbouw vereen. Katwijk en O., een ledenverga dering in Hotel de Roskam. Na opening door den Voorzitter, 'den heer J. v. d. Perk, las de secr., de heer Jac. Wassenaar, de notulen. Dan had de voorzitter enkele mede1 dodingen te doen. Dat onderzocht was ot de mogelijkheid bestond 'dat aan het veiliiigterrein kon worden ut' geladen in spoorwegwagons, zoodat 'een overlading in Leiden zou be- ïoeven plaats te hebben. Na onder zoek bleek zulks op Ijezwaren te stui ten, o m. waren de groefrails der tram te ondiep voor de spoorwegwagens, ook waren deze laatste breed, zoodat bijna alle langs de baan staande electrische masten in den weg zou den staan. Dan werden verschillen de verbeteringen opgenoemd die op het terrein en in het gebouw had den plaats gehad, hetgeen de instem ming der vergadering had. Voorts, dat net bestuur voornemens is in de eerstvolgende vergadering te komen met een voorstel om uniform fust in te voeren. De leden konden dus met den aanmaak van niéuwe kisten hier alvast op rekenen. Dan kwlam in behandeling het punt wtanneer zal worden aangevangen met veilen. De opgave hiervoor was van dien aard, dat Woensdag het veiling* seizoen zal aanvangen om dan iederen te blijven veilen, behalve Zater dags. Een der leden bracht naar voren de vraag ot niet, zooals reeds meer dere maten met succes is geschied, plantaardappelen geteeld kunnen wor den in een andere streek ter verver- sching van plantgoed. Het bestuur voelde hiervoor ook véél. Er zal ech ter voldoende deelname moeten zijn. Daarom zal er gelegenheid zijn, dit kenbaar te maken bn dan secretaris tot volgende wieek Donderdag. Del kosten blijven hiervan buiten de ver eeniging en worden door de deelne mers pondspondsgewijze gedragen. Na rondvraag sluit de voorzitter on der dank voor de opkomst, de verga dering. GEMENGD NIEUWS. Uit den trein gevallen- - Gistermorgen is eeai conducteur van den trein, die 9 uur 17 van IJmuiden naar Haarleiji vertrekt, nabij liet sta tion Santpoort, doordat hij zich te ver uit den bagagewagen boog, uit den trein gevallen. De machinist stop te oumidaellijk. De conducteur bleek gelukkig» niet van ernstigen aard ge wond. Mislukte poging tot honge ren. Men meldt uit Zandvoort aan het „Volk": De politie alhier heeft een dezer dagen twee Duitschers aangehouden die bij onderzoek niet in net bezit bleken te zijn van geldende passen. Een hiinner bleek te zijn de be' kende hongerkunstenaar Wilhelm Smitz, bijgenaamd „Heros" afkomstig uit Creveïd. Volgens verklaringen van dezen laat ste had hij van 24 April tot en met 6 Juni 1926 in Hamborn vrijwillig een hongerkuur ondergaan. Hij' wilde nu trachten dit record te verbeteren door 60 dagen te vasten. Voor dit experi ment was hij reeds in onderhandeling met een "hotelhouder hier ter plaatse. De commissaris van politie vond blijkbaar dat in Zandvoort al meer dan genoeg niet-vrijwillige hongerlij ders zijn en was van meening, dat „Heros" zijn kunsten maar elders ver toonen moest. Daarom werd „Heros" ter, beschikking gesteld van den grens commissaris der rijkspolitie te En schedé die voor het verdere transport van dezen hongerlijder over de grens zal zorgen. Inbraak op klaarlichten dag In het Sanatorium te Heerlen is Maandag midden op den dag ingebror ken. Door inklimming is men geko men in een kamer van den rustend pastoor Van Oppen en daar is uit een geldkistje een bedrag van f 260 ontvreemd. Daar de sleutel in het kastje stak. was het den inbreker wel gemakkelijk gemaakt. Langs aen nollen weg heeft de da' der, die vermoedelijk een grijs cos tuum aan had, weer het gesticht ver laten. De politie meent den dader op het spoor te zijjn. Brand. Gisteravond tegen 11 uur ontstond een binnenbrand in het ketelhuis van het gemeentelijk elee trisch bedrijf aan de Constant Rer becquestraat te 's-Gravenhage. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot het dak van het ketelhuis te beperken, en was den brand weldra meester. In het elec* trisch bedrijf werd geen storing ver oorzaakt. Te veel onderwijzers. Bij een sollicitatie voor hoofdagent eenier verzekering in een deel van de prov. Groningen waren dezer dagen 28 der 45 sollicitanten dezer betrekking in het bezit van de onderwijzersakte. Verduistering van 18000. Te Maastricht is gisteren aangehou den zekere L. D., agent van verschil lende maatschappijen, verdacht van verduistering van pen bedrag van 8000 gld. ten nadeele van de firma van Berkel „De Papegaai" te Delft. De man is in het Huis van Bewa ring opgesloten. Uit het raam gevallen. De 75-jarige juffrouw C. ,C. te Maastricht werd gistermorgen dood op het trot toir in het Battulaan aldaar gevon den. De ongelukkige was uit het ven ster der tweede verdieping van haar woning gevallen. Een 106-jarig e. Te Bath (.En. geland) is Donderdag mej. J. L. Raby, overleden. Zij was 106 jaar oud. Tot het laatst van haar leven was zij, zon der gebreken en helder van geest ge bleven. Dopdelijk oïigeval. Op dei steenfabriek van den heer Tenvind te Kerkdriel is de locomotief voor het aanvoeren van kleigrond Van een hoogte gegleden en neer, geslingerd De machinist W. W. kwam ojnder de locomotief terecht en werd onmid dellijk gedood. Hij laat een vtouw! en een kind achter. Slak ken plaag. In het Zui" ;n van Gelderland treedt een slak- keinplaag op. Vooral in tuinderijen, richten ze groote schade aan. De boe ren ondervinden bij de bestrijding goe de hulp van merels en spreeuwen, die heed wat van het ongedierte oprui men. Afschuwelijlke dood. 7 Tel S wal men (L'.J geraakte een 24-jarigö man beknela tusschen twee wagens, waarbij hem eep disselboom in het lichaam drong. De ongelukkige stierf! na eienigie oogenblikken. Ko e ie ntrouw» Dat katten, erg aan het huis hechten is algemeen be kend. Dat ook koeien wel eens van een dergelijke trouw blijk geven, on dervond dezer dagen de landbouwer L. te Dinxperlo, die aan een koopr man in Varseveld een koe had ver kocht. Toen het dier door genoemden) koopnjan in de wei was gebracht, wist het daaruit te ontsnappen om weer naar zijn vroeg eren baas te trekken, waar het daags daarna weer in de| oude wedde liep te grazen. „Daar schouw wat an". Er ;ens in de Betuwe ligt een rustig iorpje en in dat dorpje staat een| lief kerkju met een aardig orgeltje- De orgelist is een braaf boertje, die door de weeks zijn ploegpaardjes enj 's Zondags het gezang der gemeentel begeleidt. Nu is er niemand feilloos en onsi boertje maakt ook wel eens een foutje. Kort geleden liep 't zelfs heelemaal mis. Maar ons boertje wist raad. Hij stak het hoofd tusschen de groe ne gordijntjes door en riep de kerk in: Daar schouw (scheelde) wat an, men* jsche we zullen nog es beginnen".,, En toen begonnen ze maar weef, van voren af aan. En 't ging wkt goed. 1 nu pr.. 1 ;"~i—r --riTi mi Land- en Tuinbouw. Slaaien en hooien. Onder bovenstaanden titel worden in „De Veldpost"' enkele nuttige wenken gegeven voor de boeren, die met den ïooioogst een begin zullen maken. De beste tijd om hooigras te maaien is aangebroken wanneer ae meeste graa sen beginnen te bloeien en het onder gras voldoende ontwikkeld is. Men ver krijgt dan een vrij groote hoeveelheid hooi van de meest gunstige voedings waarde en verteerbaarheid. Van zeer veel belang is ook, het graa kort bij den grond af te snijden. Kort maaien geeft meer hooi, terwql de koei en later het nagras dicht bij uen grond kunnen* afweiden, omdat geen lastige lange stoppels de dieren hinderen. Voorts verdient het aanbeveling, hei hooi, wanneer dit tegen den avond ver genoeg gedroogd is om bijeen geharkt te worden, op klaverruiters te zetten. Op deze laat men het gras zoo lang staan, tot het zeer goed droog is en men het zonder bezwaar in de schuur of hooiberg kan plaatsen. Al duurt het vtjf weken met nu en dan regen er tusschen, dan kan men nog xeker zijn goed hooi thuis te brengen. Klaverrui ters gaan gemakkelijk 10 jaar mee en daar ze weinig kosten, is de jaarliiksche uitgave er voor niet van veel Detee- kems. Ook klagen gebruikers van rui ters, niet over meer arbeid bij het hooi en. Het hooiland en de weide moeten goed worden bemest. Ook na hot hooien, Bü de tegenwoordig betrekkelijk hooge melk-, zuivel- en veeprijzen is een goe de bemesting zeer rendabel. Gerechtshof te 's-Gravenhage. Bloem boUemdlefstnllon. Het hof heeft gisteren bevestigd het vonnis van de Haagsche rechtbank, waar bij N. H., losse workman te Noordwijk, wegens diefstal van bloembollen is ver oordeebi tot 3 jaar gevangenisstraf. Vernietigd werden de „vrijsprekende vonnis van dezelfde rechtbank in zaken tegen D. H:; koopman te Voorbout, H J. B., barbier te Noordwjjkerhout en E. C. V., bloemistknecht te Noordwijk, alle drie beschuldigd van beling in ver. band met de bloembollendiefstallen te Noordwijkerbout en Voorbout. De verdachten werden thans veroor deeld, ieder tot 2 jaar gevangenisstraf; bun onmiddellijke gevangenneming werd tevens gelast. S cheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM, R'dam n. New York p. 15 (11 n.m.) Kaap Race. LOCHGOIL, Vancouver n. R dam ló v. San Francisco. BURGERDIJK, R dam n. New Orieom 15 te Vera Crus. BREEDIJK, 16 v. R'dam n. New-York. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU (uitr.) 15 v. Sue«. VONDEL (uitr.) 15 v. Algiers. GROTIUS, 16 v. Batavia n. A dam. KAMBANGAN (thuisr.) 15 v. Singapore KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 15 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSUHE LLOYD. TAB AN AN, 16 v. R'dam n. Batavia. BLITAR (uitr.) 16 (3 n.m. te Belawan TEXEL (uitr.) p. 16 Finisterre SIANTAR (uitr.) p. 16 Kaap Carvoeira INSULINDE (uitr.) 16 v. Port Said. KAWI (thuisr.) 16 v. Port Said PALEMBANG (thuisr.) 15 te Su6z. TAPANOELI, 16 v. Java 1. v. Londen te R'dam. JACATRA (uitr,) 16te Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6