NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 9 JUNI 1926 Kerkrade dat zich op zijti rijwiel door Öe Duftsche tram liet voortrekken, ■moest uitwijken voor een auto, doch werd gegrepen en overreden. Een fóeén. werd het kind afgereden en aan het hoofd werd Ket zwaar gewond. Per auto fs de gewonde naar het zie kenhuis vervoerd. IWoïi'derlijik bewaard. Bij (Meppel waren twee mannen op een wagen gereten, toen een hunner op den overweg aen sneltrein zag nade ren. Hij sprong van den wagen en trok het paara zijwaarts, zoodat de wagen zwenkte. De locomotief ver morzelde het voertuig. De nog er op zittende man was er af geslingerd en bekwam een hersenschudding. Ontsporing. Gistermiddag is de trein, die te 1 uur 5 min. van (Haarlem vertrekt naar Haarlemmer meer, nabij de spoorbrug aan den •Rijksstraatweg ontspoord. Deze ont sporing vond zijn oorzaak in het feit dat de wissel met geheel overgehaald was. Eenige goederenwagens, zooge naamde waterwagens, ontspoorden één kantelde om, waardoor het wa ter grootendeels wegliep. Er ontstond aanzienlijke vertraging m het verkeer. De reizigers van enkele treinen moes ten nabij het punt van de ontsporing noverstappen. Eerst om zeven uur 's avonds was de dienst weer normaal. De Culemborgsche zaak. Naar „Het Volk" verneemt heeft de commissaris van politie te Culemborg de heer Blok, een klacht wegens be leediging ingediend tegen den heer (Otto de Beus. Deze is door den rech" ter-oommissaris te Tiel gehoord. Brandstichting. Te Assen is gisteren gevankelijk binnen ge bracht M. W, van H., verpleegde te (Veenhuizen, verdacht van opzettelijke (brandstichting aldaar gepleegd. Verdronken. Te Maassluis is gistermiddag het driejarig kind van het echtpaar K. in de haven te water geraakt en verdronken. Het lijkje is gisteravond opgehaald. Brand op de kermis. Gister nacht om even over tweeën werd m (Heerlen alarm gemaakt, dat de ker mis, die daar sinds Zondag aan den gang is, in brand stond. De heele lucht boven de stad was rood. Het is de brandwacht gelukt de brand tot 3 tenten te beperken, n.l. twee van den (heer Dolfijs uit Rotterdam en het waar'zegsterteintje van den heer Abra ham. Ëeti groote oaroussel, die te- gen de brandende tenten aan stond werd behouden. Ook is nog verbrand de woonwagen van den heer Dolf ijs en zijn de groote spiegelruiten van de fa. Vroom en Dreesman door de hitte gesprongen. Geen der eigenaren van ae verbrande inrichtingen was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Motorongeluk. Maandag avond had te Boxtel en Schaft een treurig motorongeval plaats. Zekere F. uit Eindhoven, die per motor uit België huiswaarts keerde, kwam al 'daar nabij den windmolen te vallen met het ongelukkig gevolg, dat hij met het hoofd op de straatsteenen te recht kwam. Zwaar gekwetst werd hij bij den molenaar Poos binnenge dragen. Onmiddellijk werd geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen. Dr iHoynk van Papendrecht, constateer de hersenschudding. Per auto is de pngeiukkige naar Eindhoven vervoerd Autobus in brand. Gisteren feraakte in Kleine Broggel een auto- us uit Eindhoven tusscnen Exel en Eindhoven in brand. De nog zeer nieu we bus reed tegen een woning. De chauffeur beducht, dat ook het huis in vlammen zou geraken, reed d,e bran dende bus ter zijde van den weg, waar ook de benzinetank sprong. De autobus werd totaal vernield. De chauffeur bekwam geen letsel. Er waren geen passagiers in de bus. Ee n dak ingestort. Te Has selt stortte naar de „Zw. Crt." meldt, plotseling het dak van het huis en de schuur van den veehouder W. Dek ker, Rosmolensteeg, in. De bewoners vooraf gewaarschuwd door onheilspel lend gekraak, ijlden het huis uit en ontkwamen daardoor, zij het ternau wernood, aan het gevaar van onder de naar beneden stortende balken be dolven te worden. Het dak stortte over de geheele lengte van het huis met schuur in en sloeg op eenige plaatsen door de zoldering. Drie kalveren, de eenige dieren, die zich in de schuur bevonden, werden gespaard. Auto-ongeluk. Gistermiddag is een auto, Bestuurd door mevr. Salz- berg van Hilversum, waarin ook haar dochtertje en een Ehgelsche dame wa ren gezeten met flinke vaart onder (Maartensdijk tegen een boom gereden waarna hij van dezen tegen een an deren boom werd gesmeten en zeer werd beschadigd. Een chauffeur, die iuist passeerde, verleende de eerste hulp. Mevrouw Salzberg, en haar doch tertje kwamen er wonaer boven won der goed af. Na in de R.K. Zieken verpleging te Hilversum verbonden te zijn, konden zij huiswaarts keeren. De Engelsche dame brak een been. Op zee geopereer d. Op de „Armadale Castle" van de Uinio-n Castle Line, op weg naar Southamp ton naar Kaapstad, werd onlangs in volle zee de scheepsdokter Heaton, ziek. Hij stuurde een verpleegster naar den kapitein met de boodschap: „Ik heb bij mijzelf blindedarmontsteking geconstateerd, en wil meteen geope reerd worden". 'Het schip zette oogenblikkelijk op vollen stroom koers naar St. Helena, maar de toestand van den dokter werd steeds slechter, en een Operatic kon niet langer worden uitgesteld. Eén der zalen werd tot operatiekamer ingericht en 's avonds terwijl de motoren van het schip waren stopgezet, wekte men twee andere artsen, onder de passa giers, dr. Cooper en dr. Sless, die den' patiënt opereerden.. Te Kaapstad leefde Heaton nog. Men bracht hem aan land. Hij' werd nogmaals geopereerd, doch overleefde dit niet. Honderden opvarenden van de „Armadale .Castle' woonden de begrafenis bij. Een gulden ingeslikt. Een jongetje te Gaast (Fr.) slikte een gul den naar binnen. Bij onderzoek bleek, dat deze m het lichaam vastzit en ope ratief ingrijpen voor verwijdering noo" dig zal zijn. De misdaad t Breslau. Omtrent de afschuwelijke misdaad te Breslau, waar twee kinderen, een 8* jarig jongetje en zijn 11-jarig zusje ln stukken gesneden m een pakket wer den gevonden, is nog'niets naders be kend géwordén. Wel is opnieuw een pakket ontvangen, waarin zich nog enkele deelen, die tot de twee lijken behoorden, Dit pakket was in de orie- vönbus van het hoofdstation te Breslau epost.. Het handschrift van het adres oet vermoeden dat he: door een nog jeugdig persoon is geschreven, die weinig geoefend was. Er waren nog énkele regels aan toegevoegd, waaruit men de gevolgtrekking maakt, dat men met een krankzinnige te doen heeft. Een ambtenaar van de Ber lijnsche crimineele politie is te Bres lau aangekomen om de plaatselijke politie bij "haar nasporingen behulp zaam te zijin. Brand in de riolen. Volgens een telegram uit New York aan de B. Z. zijn stukken hout die in de Hud son dreven, en die met olie waren doortrokken, bij de 125e Straat in brand geraakt. De brand strekte zich door de op het water drijvende olie steeds veraer uit en sloeg ook over in de rioleering van de stad, met het gevolg, dat-in de stad een aantal ont ploffingen plaats hadden, waardoor verschillende personen letsel opliepen en het verkeer onderbroken werd. De ontploffingen hadden tot Broadway toe plaats. Auto's werden door den luchtdruk omvergeworpen en er ont stond een zoodanige paniek onder de voorbijgangers, dat in het gedrang eveneens talrijke personen verwondin gen bekwamen. wanneer ik als Christen en Ivalhoriek mijn godsdienst vrij zou wenschen uit te oefenen. Dan is er geen geweld te ruw en geen list boosaardig genoeg om eraan te herinneren, dat wij in een godsdienstloozen Staat levent De onpartijdigheid der Fransche Kerk» vijanden. De beroemde Fransche priester-re denaar, Abbé Desgranges, verhaalt in zijn nieuwste werk „Laicisme'dat hij op zijn reis door Algiers het College Medersa bezocht heeft. Het is een grootsch paleis in Moorschen stijl, dat de Fransche regeering op Staatskos ten voor de Mohammedanen liot b«u wen. Waartoe dient dat College? vroeg hij aan een Staatsambtenaar, die hem rondleidde. Dat is de school voor de jonge Arabieren, die hetzij Mohammedaan sche vrederechters of dito priesters willen worden. Dus. men geeft hier ook tkeolO' gie? Op Staatskosten? Wis en zeker En het laicisme? Dat verhindert de uitoefening van den Mohammedaanschen gods dienst niet. Heeft U dat kanonschot zooeven gehoord? Ja, wat is dat? Dat is het teeken van het einde der Muselmansche vasten. De Musel mannen moesten heden tot zonsonder gang vasten, welk tijdstip uit welle vendheid door onze artilleristen met een kanonschot wordt aangegeven. Merkwaardig hoe de Regeering hier opeens zoo voorkomend met de godsdienstige gebruiken van het laijd rekening houdt! Verrast U dat, Abbé? Maar komt U dan a.s. Donderdag eens aan de ha ven van Algiers, daar zult U nog iets veel beters zien. Daar varen steeds on ze marineschepen met duizenden Ara bische pelgrims voorbij, die ter bede vaart naar Mekka gaan en door de Re geering gratis op de schepen vervoerd worden. De schepen houden hier steeds eenige uren stil en dan komt de heer Steeg, de Fransche Gouverneur, grand gala en begroet de pelgrims in naam der Republiek. In naam der Republiek, die het beginsel van het laicisme verkondigt? Ja, inderdaad, weet U dan niet dat men in' Parijs zelf ook een Musel mansche inrichting met een Moskee met een Minaret opgericht heeft, van waar de Muselman zijn „Allah" roe pen kan? Herriot zelf lanceerde de idee, want men moest toch, zoo meen de bij, de doorreizende Mohammeda nen het oponthoud in Parijs aange naam maken. Ik dacht na, zoo besluit Abbé Des- granges zijn hoofdstuk, en ik vroeg mij af hoe goed het zou geweest zijn. indien ik als kind van een dier zeeroo- vers ter wereld gekomen was, die nog tot in de 19de eeuw de zuidelijke kus ten van Europa onveilig maakten Christen-kinderen roofden, vrouwen en jonge menschen ter slavernij ont voerden, die Cervantes en den H. Vin- centius aan de galeien ketenden! Dan zou ik nu op de meest fijngevoelige voorkomendheid van de zijde der Re geering kunnen rekenen. Dan bouwde men mij op Staatskosten een theolo gische school in geval ik een Moham- medaansch priester zou willen worden men voerde mij op Staatskosten gratis naar het doel mijner pelgrimstochten en de Fransche artillerie zou mij het signaal geven voor het begin en het einde van mijn vasten. Wee mfj echter UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad hield gistermid dag een openbare vergadering onder leiding van den burgemeester den heer H. M. J. Vosters. Alle leden waren aanwezig. Na opening met ambtsgebed werden de notulen der vorige vergadering ge lezen en goedgekeurd. Op de agenda stond allereerst de vaststelling van eenige pensioens grondslagen in verband met periodie ke verhoogingen. Biertoe werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. h.s. besloten. Ten tweede behandelde de raad eeri voorstel om de. burgemeesterswoning iets te vergrooten. De bedoeling is n.l. een veranda, die indertijd voor de wo ning heeft gestaan en waarvan alle onderdeel en netjes bewaard gebleven gebleven zijn, nu achter de woning te plaatsen, teneinde een aan de achter zijde gelegen vertrek dat als ontvang kamer dienen moet, de noodige uit breiding te geven. Met de wethouders is de zaak meermalen besproken. De kosten worden geraamd op f600. B. en W. zouden het werk zelf gaar ne uitbesteden. De heeren de Vette, Los en Bouw meester maakten daartegen bezwaar. Er wordt zoo spoedig gezegd, dat B. en W. den eetien ambachtsman bevoor deelen boven den anderen. Beter was het dien indruk te voorkomen, al stem den eenige leden den voorzitter toe, dat aanbesteding niet altijd in het be lang is van een goede degelijke afwer king. De heer Bouwmeester meende, dat er met de schoeiing waarvan het maken ook door den burgemeester persoonlijk is uitbesteed, door den aan nemer nogal is geknoeid. De vo cfr z i 11 e r zei aan het laatste niet veel waarde te kunnen hechten. Er wordt door concurrentie wel eens ten onrechte iets verkeerds van het werk gezegd. De heer B. had in elk geval met zoon opmerking moeten ko men voordat het werk klaar was. - Hierna werd het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Vervolgens werden eenige begro tingswijzigingen behandeld voor 1925 en 1926. Alle van louter administra tieve beteekenis. Zonder stemming goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken die vervolgens werden behandeld was een schrijven van 'den heer CoiAmissaris .der Koningin, waarbij hij toezendt een extract uit het K.B. van 21 April 1926 houdende benoeming van den heer L. H. M. J. Vosters tot burgemeester van Alkemade. Hierbij nam wethouder de Jong het woord om namens den gemeenteraad den voorzitter te danken voor hetgeen hij in de afgeloopen zes jaar in het be lang der gemeente reeds heeft gedaan. Ge kwaamt hier 6 jaar geleiden, aMus spr. toen er hooge belastingen waren en zeer veel wérk. Met lust en liefde hebt ge echter gearbeid en alle moei lijkheden het hoofd geboden. Wij wen- schen u en onszelf geluk met deze her benoeming en hopen dat u de kracht zal worden' gegeven om in de volgen de zes jaren uw taak op dezelfde wijze te verrichten (applaus). De voorzitter dankte voor deze waardeer en de woorden. Deze zes jaar zijn vlug voorbijgegaan. Er waren in derdaad veel moeilijkheden, doch we hebben ze met elkander mogen over winnen. Want moest er veel worden gevoteerd, dan was het de raad die g-ul zijn medewerking verleende. Spr. her haalt zijn belofte van zes jaar geleden, n.l. dat hij een open oog zou toonen te hebben voor de belangen van alle in gezetenen. De toestand der gemeente is niet ongunstig. Ook de commissa ris der Koningin sprak er onlangs zijn voldoening over uit. Spr. hoopt in de volgende zes jaren weer mét al zijn kracht de belangen der gemeente te kunnen dienen. b. Verslag van den keuringsdienst van waren in het district Leiden over het tijdvak 1 Januari tot en met 31 Maart 1926. c. Verslag van hetgeen met betrek king tot verbetering der volkshuisves ting in deze gemeente is geschied, ge durende het jaar 1925. d. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den gemeenteop zichter A. van Wielingen een gratifi catie te geven ad f100 voor buitenge woon toezicht bij het dempen van de slooten langs den Langeweg. De heer de Vette had den indrpk, dat deze toelage wel iets hooger mocht zijn. De opzichter heeft er veel werk aan gehad. De v o or z ft ter lichtte daarop het punt w,at toe. De opzichter doet inder daad verdienstelijk werk, maar hij heeft ook voor eenige andere karwei tjes reeds een gratificatie gekregen. De heer Rotteveel diende naast een voorstel van den heer de Vette om f200 te geven een tussohenvoorstel in, bedoelende 4e gratificatie te bepalen op f 150. Dit voorstel werd zonder be spreking aangenomen. e. Verzoek van T. J. de Graaf om een vergoeding als bedoeld bij artikel 13 der Lager Onderwijswet voor zijn dochtertje, die op 11 Januari 1926 den leerplichtigen leeftiid heeft bereikt en de Bijz. school te Leiden bezoekt. Een voorstel van B. en W. om aan adressant een vergoeding te geven van 75 pet. in de kosten van een spoorabon nement ad f 48 zijnde alzoo f36, werd goedgekeurd. f. Verzoek van de firma Maarso en Kroon te Leimuiden om aan de ver gunning tot het berijden met een auto bus door de Veen een bepaling op te nemen, die aan genoemde firma den noodigen waarborg geeft, dat. zoolang zij met een bus in de Veen rijden, aan geen concurrente dienst vergunning wordt verleend. De v o o r z i t ter zei dat dit verzoek in verband staat met een door deze fa. gestorte bijdrage voor 10 of f 2.50 in de kosten voor het maken van een draaipunt. Naar spr. persoonlijke mee ning moeten er niet teveel bussen op den weg komen omdat deze van bet nieuwe verkeer zichtbaar te lijden heeft. De heer van Dooren, de Koning en Horsman verklaarden zich niet tegen de gevraagde bepaling, mits B. en VV. eenigen invloed houden op de exploi tatie, zoodat deze in het belang van het publiek is verzekerd. 'Weth. de Jon g verklaarde zich ge heel tegen het geven van den gevraag- den waarborg. Men kan er nu wel op wijzen dat de overeenkomst ten allen tijde door de gemeente kan worden opgezegd, maar wanneer zij eenmaal een fooi lieeft aangepakt, ligt zij toch min of meer vast. En men weet niet hoe de toestand over enkele jaren zal zijn. De heer R o d e w ij k wees erop. dat de onderneemster deze' f,250 reeds had aangeboden voor er van eenigen waar borg sprake was, zoodat. zij, dié in elk geval moet storten. Meerdere leden toonden zich huive rig van voor de gemeente bindende bepalingen. Besloten werd ten slotte de bijdrage te aanvaarden, doch zich voorioopig niet te binden, en alleen uit te spreken dat B. en W. geen concurrenten moe ten toelaten zoolang de autobusdienst op de bevredigende wijze van thans wordt geëxploiteerd. Het gemeente-verslag over het jaar 1925 zal den leden worden toegezon den. Bij de rondvraag werd den heer Rietbroek toegezegd dat den auto busdienst zal worden verboden om midden op een brug stoppende, passa giers op te nemen, om het groot ge vaar dat daaraan verbonden is. Aan hetzelfde lid werd in antwoord op een desbetreffende vraag medege deeld, dat B. en W. de aanschaffing overwegen van meer aanhaaktoestel len met behulp waarvan de brandspui ten aan de auto'9 kunnen worden be vestigd, teneinde het vervoer te be spoedigen. De heer van Dooren klaagde over het gemis aan straatverlichting als gevolg van het raadsbesluit vol gens hetwelk gedurende Juni en Juli de straatlantaarns niet mogen bran den. Vooral waar gedurende de zomer maanden de verlichting niet veel kost. vindt spr. het geen verstandig besiuit. Wie erbij betrokken is, heeft er veel hinder van. Na eenige bespreking, waarhij eenige leden de openbare meening nogal schenen te vreezen, werd mt 8—3 stem men besloten het betreffende raads besluit in te trekken en de lantaarns van n.m. 10 tot v.m. 3 u. te doeu bran den. Bij lichte maan kunnen de lan taarns door de omwonenden, die met het toezicht belast zijn, worden uit gedraaid. Tegen stemden de heeren v. Geest Bouwmeester en de Vette. In antwoord op den heer Los, deelde de voorzitter mede, dat B. en W. overwegen, de schommelbalken aan den kant van de poel te vervangen door grove puinbanken, die ln het on diepe gedeelte bij den wal zouden kun nen worden gestort. De opzichter van Rijnland en de technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat hebben dit beiden in overweging gegeven. Op den duur kunnen de schommelbalken. van hoe zwaar kaliber ze ook zijn, het toch niet uithouden, speciaal in den ijstijd, Op dit oogenblik zou weer f 1400 noo- dig zijn voor nieuwe palen. De raad bleek met het voornemen van B. en W. wel te kunnen meegaan. De vergadering werd daarna geslo ten. ve entree-geld, voor het jammerlijk „vermaak", dat de gapende menigte daarin schept. Ach zoo? ook om de wetenschap?! Heeft deze meer aan een leeuw, die twee passen loopen kan, dan aan een opgezette dito? Maar het lot der circusdieren is tocli nóg treuriger. Inplaats van het leven waarvoor zij geschapen zijn, waarvoor al hun organen zijn berekend, dat hun instinct bevredigt en dat door hun ver stand wordt begrepen, een ruw ge bons en gesjor met hunne hokken, zoo als dat bij boot en treinladingen toe gaat, in handen van vreemde mannen, temidden van onbegrepen toestanden en verbijsterende gebeurtenissen. Reizen over land over groote afstan den, dikwijls dagen lang van het eene land naar het andere, reizen over zee, waar de dagen tot weken aangroeien. Reizen in zeer kleine hokken opgesta peld in gloeiend benauwde goederen wagons, of bij koude in tocht en ontbe ring. Reizen naar een station-restant, waar zij op het perron of in een loods blijven staan tot hun meester hen komt afhalen, .overgeleverd aan de willekeur van rangeerders of spoorbe ambten. Hiertegen trachten sommige dresseurs hen te behoeden door, waar het kleine dieren betreft, dichte linnen hoezen om de hokken of manden te doen. De dieren lijden ook van zeeziek te en zelfs wagenziekte komt veel voor Bij aankomst in de meeste gevallen volstrekt geen verlossing. Zij blijven hunne erbarmelijke kleine hokken en kisten bewonen, worden versjouwd naar vreemde kleedkamertjes of naar de bergruimten van theaters. „The Animal Friend" ontving van een bootsman de volgende afschuwe lijke beschrijving over een zending wilde dieren, en voegt daarbij, dat de beste wijze om zulk een ten hemel schreiend misbruik van dieren, tegen te gaan is: wèg te blijven en zijn kin deren wèg te doen blijven uit circus sen en dierentuinen. „Gisteren hebben wij pér s.s. „Tekoe" van de „Nieuw Zeeland s.s. Compie", waarop ik dienst had, een verzameling dieren verzonden naar Aucland, Nieuw Zeeland. Men kan zich moeilijk een wreeder en meelijwekkender zending denken. De dieren hadden in open hok ken in stroomende regens gereisd, waren geheel vervuild, hun stroo was doornat en nu werden zij in dezen toe stand voor zeven lange weken op ons open dek ingescheept. Er waren vier witte bieren en twee puma's wier hokken elk 90 c.M. waren bij 1.05 M. hoog. Evenzoo een kooi waarin twee miereneters tezamen. Ër waren voorts nog een baby-tijger ln een hok van 1.35 bij 90 c.M.2., een vol wassen tijger in e< hok van 135 X 1.50 X 1.35 MS. en een hyena, hok: 90 X 60 X 75 c.M3. De jong© tijger en een der puma's hadden lidteekens op den kop en op den neus. Een beer had bloe dende pooten doordat de bodem van de kooi met reepen ,tin was bekleed en het dier gedurende den ganscben nacht niet ophield dit op te krabben in zijn aanhoudende pogingen tot ontr snappen. Wanneer zal men ophouden „ge noegen" „leering" tte zoeken ten koste van zulke gruwelen? Beseft het pu bliek dan niets van zijn medeplichtig heid?" HET LIJDEN DER CIRCUSDIEREN. Scheepstij dingen. In Ledden heeft weer een ciscus zijn tenten opgeslagen. De toeschouwers kunnen weer „genieten' van de won deren der dressuur. Wanneer zij echter de moeite deden even na te denken over io wreedhe den die daar mee gepaard gaan. hun genot zou zeker niet weinig worden vergald. Maar ook buiten het oogenblik van optreden en dressuur wordt door de dieren schrikkelijk geleden. Het Maandbericht van het ïsederl. „Jack-Londen verbond" vertelt laar- om trent o.m. het volgende: „Wij gelooven niet, dat wij zdfs bij benadering kunnein beseffen, wat een dier, dat altijd en steeds maar weer moet reizen, lijdt. Wie onze gewone huisdieren kent, weet, dat zij zich pas echt gelukkig voelen, wanneer 'alles om hen heen op de hun vertrouwde wijze plaats heeft. De min(ste afwij king van den bekenden gang van za ken maakt hen onrustig, soms zelfs angstig. Voor een dier is er één ding, dat al zijn gangen leidt, dat het geruststelt of het waarschuwt als er gevaar dreigt, dat zijn goede geest, zijn toeverlaat, zijn alles is: het is zijn neus. De lucht van onbekende lokalen, menschen of dieren is voor het dier een bron van angst, en deze omringen het steeds op die reizen, in die vreemde bewaar plaatsen. Buiten dat alles de véél te kleine gevangenissen, soms zóó nauw, dat zij zicfi zelfs niet kunnen uitstrek ken. Reeds zijn de dieren in de dierentui nen uiterst beklagenswaardig, onscbul dige gevangenen, ter wille van het lie- HOLLAND-AMERIKA LIJN. RIJNDAM, New-York naar Rotterdam 7 Juni (8.50 n.m. van Plymouth. NIEUW - AMSTERDAM, 8 Juni (8 v.m.) van Rotterdam naar New-York. BOSCHDIJK, 6 Juni van Rotterdam te Ëaltimora STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN, 7, Juni van Port Said. SUMATRA, thuisreis, pass. 6 Juna Gibraltar. VONDEL, 8 Juni, van Amsterdam a Batavia. BALI, uitreis, 7 Juni te Madras. JAN P. COEN, thuisreis, 7 Juni van ftaS DER NEDERLANDEN, ultr., 7 Juni van Colombo. BINTANG, thuisreis 8 Juni van Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. WATERLAND, uitreis 7 Juni te Mon tevideo. MERAK, uitreis 7 Juni te Santos MOL ÏFÈRLAN D, thuisreis 7. Jum van Santos. T INSULINDE, uitreis pass 8 Juni G> braltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI, 8 Juni van Batavia te Soerabaia. TAPANOELL thuisreis 7. Jum van Marseille. P ATRIA, thuisreis, 7 Jum van Ta» geiNSULINDE, uitreis pass 8 Juni Gi braltar. TEXEL, 8 Juni van Rotterdam naar 8 Juni van Hamburg naar Rot terdam. T MODJOKERTO, thuisreis pass 8 Ju ni Gravesend. HOLLAND-AFRIKA-LUN. RTT.ITON, thuisreis 3 Juni van Mom baSALABANGKA, thulareSe, 8 Juni w. Rotterdam. BLOMMERSDLJK, uitreis 6 Juni 87 mijl Z.O. van Land's End, NIAS, uitreis, pass. 6 Jum Gibraltar. HEEMSKERK, uitreds 8 Juni te Beira SPRINGFONTEIN, 7 Juni van Kilin- dini naar Zanzibar. RANDFONTEIN, thuisreis 8 Juni u, Durban.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6