Rural bi| Huiduitslag en Huidverwonding NIEUWË LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 5 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 9 Juni 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Openb. feestverg. van de Chr. Jongelingsvereen. „Prediker 12 la". Spr. Ds. H. Thomas, Zang en muziek. Koudekerk, (begin Lage Waard). Woensdag 9 Juni 's midd. twee uur: Openluchtmeeting van de Jonge!-, en Meisjes Ver. op G. G. Sassenheim. Geref. Kerk. Donderdag .10 Juni 's av. acht uur Uitvoering v. d. Chr. Zangver. „Looft den Heer." De avond- nacht- en Zondag-dienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Juni waargeno- 1 men door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. meenten Haarlem en Veldhuizen; G. J. Hungerink, Secretaris <\ev gemeen te Zeist; K. Kaan Jzn. secretaris der gemeente Amersfoort, en W. Geleedst, secretaris der gemeente Vreeswijk, se cretaris. Het Engelsche invoerverbod. Het ver bod van invoer van geslacht' vee heeft, naar uit Londen geseind wordt, groote opwinding veroorzaakt op de centrale Londensche vleesch- markt, aangezien dit zijn invloed zal uitoefenen op de werkgelegenheid. Een autoriteit gaf als zijn meening te kennen, dat hij niet verbaasd zou zijn als de Nederlandsche varkensfok kers bedrijven in Engpland zouden openen. Uit het Sociale Leven. Uit het Typografenbedrijf. .Door het Hoofdbestuur van de Fe deratie van Werkgeversorganisaties ia liet boekdrukkersbedrijf is de vraag aan de orde gesteld, of het wenschelijk as dat de C.i'H.O. van de zijde der 'ederatie wordt opgezegd. „Het Hoofdbestuur, zoo lezen wij in den beschrijvingsbrief van de Alg. Vergadering, heeft deze vraag van alle kanten bekeken maar haar. tenslotte met algemeene stemmen 'ontkennend beantwoord. In dé eerste plaats is overwogen, idat de omstandigheden sedert het slui ten van het vorige contract niet noe menswaard zijn veranderd. De kos* ,ten van het levensonderhoud zijn on geveer gelijk gebleven, zoodat deze geen grond tot loonsverlaging kun nen opleveren. De loonen in andere bedrijven zijn ook njet verlaagd; zóo' dat ook op dien grond geen voor stel tot wijziging kan worden gedaan. •Er zijn natuurlijk wel verschillende punten, die wij: jfaarne in het belang {van de patroons zouden zien gewij zigd, maar daar staat tegenover, dat van gezelienzij.de ook alierl wenscihen leven. Zoo wil men aan die zijde, in verband met de werkloosheid, een nr jperkin'g van de getalsverhouding, zoo dat m.nder leem igen 'in het bedriji kunnen komen. Verder streeft men (naar herstel van den Vacan tie toeslag Waar aan beide zijden ten opzichte van het collectief contract natuurrijk vele .wensch en leven, maar aan beide zijden weinig of geen kans bestaat deze te verwezenlijken, meenen wij, dat liet het beste is, de huidige bepalingen nog een jaar onveranderd te doen voortbestaan. Wanneer wij dit doen, dan blijven wij geheel in de Jipi van hetgeen in andere vakken is geschied. Zoo zijn de collectieve contracten in het schildersbedrijf, stucadoorsbearijf fsteenhouwersbedrijl, meubelbedrijf en tal van andere bedrijven ongewijzigd verlengd. Wat het grafisch bedrijf De treft, heeft ook de Bond van Steen drukkerijen de overeenkomst dit jaar (gecontinueerd. Daar komt nog iets anders bij. 15 (Mei j.l. zijn alle nieuwe maatregelen tot betere handhaving van het tarief in de Decembervergadering. genomen 5n werking.rigetreden. Alle aandacht en alle energie zal !dus nu op die betere tariefshandha- ving worden gericht. Wprdt nu straks over eenige maanden over een nieuw collectief contract onderhandeld, dan brengt dit onzekerheid voor de jiaas- te toekomst teweeg, waardoor het (Hoofdbestuur met die gelegenheid, die zij noodig heeft,- krijgt om de door de Algemeene Vergadering aangeno men plannendoor te voeren. - Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat net Algemeen Hoofdbestuur ten deze voorat met de leiders der Ge~ zellenorganisaties heeft gesproken. Het resultaat is geweest,- dat de leiders der GezeHenorganisaties en der fFederatie beide dit punt op de agenda van -hunne Algemeene Vergadering zullen plaatsen en verdedigen. Op al deze gronden vragen wij' de Algemeene Vergadering om onzerzijds het collectief- contract niet op te zeg gen, indien zulks van de zijde van de [Werknemersorganisaties ook niet ge daan wordt". BUITENLAND. HET VERDRAG VAN LOCARNO. De Fransche Senaat ratificeert. De Fransche Senaat heeft met 272 tegen 6 stemmen de verdragen van (Locarno* goedgekeurd. Briand hield voor de stemmï g nóg leen rede, waarin hij; er op wees, dat het Duitsch-Russische verdaag vol- -gens het rapport der Fransche en Êtt" RECLAME gelsche deskundigen niet in' strijd is met 'het pact van den volkenbónd. 'Ook indien het verdrag niet bóstoh'd zou de politieke1 toestand niet anders zijh dan thans h'et geval ï's. IHet verdrag van Locarno geeft g'eeh reden tot overdreven enthousiasme, evenmin tot overdreven pessimisme; het ïs een relatief goed en moet ob jectiet beschouwd worden buiten 'alle partij'-overwegingen. De voorzorgen, welke Engeland 'en Italië te 'Locarnoi troffen, betreffen hun eventueele interventie. Zij' garan deeren Frankrijk, dat Duitsohland nauwlettend zal worden bewaakt. Een beste waarborg voor de volken is de mogelijkheid, om voor tot oor log zal worden overgegaan, te on derhandelen. Briand wij'st dan op.de macht van den volkenbond, die nog kort geleden een dreigenden oorlog tusschen: twee volken heeft weten ar te wenden. Locarnö, zoo vervolgt hij', ontneemt Frankrijk geen enkel middel .van ac tie. Het volk moet vóór alles zelf zijn veiligheid tegen het gevaar verzeke ren Indien Duitschland op ernstige wij ze de neutralisatie van de Rijlnland sche zone zou schenden, welke in het verdrag van [Versailles is voorr geschrei ven, zou Frankrijk onmiddellijk han delend kunnen optreden en de waar borgende mogendheden te hulp mo gen roepen. DE NIEUWE POOLSCHE PRESI DENT. De plechtigheid der beëediging. Gistermiddag om 12 uur, heeft, in tegenwoordigheid van de "leden der nationale vergadering, van de minis ters en de leden van het corps diplo matique, in de groote zaal van 'den burcht van Warschau, de beëediging. plaats gehad van den nieuwen staats president Moscicki. Toen de staatspresident de laatste woorden van het eedsformalier gespro" ken had, werd van communistische zij de geroepen: „wij eischen de vrijlating der politieke gevangenen en werk voor de werkloozen". Dit incident verwekte in de vergade ring, welke met uitroepen als „Leve Poien, Leve Moscicki" de communis tische uitdaging beantwoordde, groote opwinding. Algemeen werd opgemerkt, dat de socialisten en bloc van de plechtig heid waren weggebleven. In aansluiting op de plechtigheid, had in de marmeren zaal de ondertee' keaing plaats van de oorkonde der pre sidentsverkiezing. Spoorwegongeluk. Onbekende daders hebben in de on middellijke nabijheid van Warschau -de rails over een afstand van 80 M. opgebroken, tengevolge waarvan een in volle vaart naderende trein ont spoorde. De locomotief en de eerste vier wagons vielen van den spoordijk. Als door een wonder werd geen der pasagiérs gedood. Het aantal gewon den bedraagt 12. DE ACHTURIGE ARBEIDSDAG. België aanvaardt cle conventie. De Belgische Kamer heeft 'gisteren met ill teg'en 3 stemmen en 4 ont houdingen net wetsontwerp aangeno men, waarbij de arbeidsconventie van Washington wordt aanvaard. Bij deze conventie wordt in fabrieken de werk dag beperkt tot 8 uur en de werkweek- tot 48 uur. De socialisten deden een luid ge juich hoi)rqn biji 'het eind van de stem ming. Geen herhalingsoefening. IHet Belgische ministerie voor Na tionale Verdediging heeft ten einde een flinke bezuiniging te bewerkstel ligen, voor de 50,000 man van de lich ting 1921, de verplichte herhalings oefeningen van 3 weken, welke zij' bin nenkort moesten houden, afgelast. Een meevallertje alzoo vpor de be trokkenen De Mijnwerkersconferentie ie Brussel. Het bureau der Intern. Mijnwerkers federatie kwam gisteren te Brussel bij eén. De Engêlsche gedelegeerden woonden de zitting bij. Er werd besloten tot bet nemen van eenige maatregelen om de kolenver- schepingen naar Engeland zooveel mogelijk te beperken. Aan het eind der vergadering werd een nieuwe brief ontvangen van de En- gelsche industrieelen, het voorstel in houdende om besprekingen te openen op den grondslag van de handhaving der bestaande salarissen en de invoe ring van den acht-urendag. DE BELASTING OP HET WEDDEN. Bezwaren van de kerken. Het begrooungsvoorstel der Brit' sche regeering tot het belasten van weddenschappen mag zich niet ver heugen in ae instemming der kerken, die van meening zijn, dat daarin een officieele erkenning ligt van het wed den. Een deputatie van de Free Church te woord staand, zeide Churchill, de kanselier van de schatkist, dat de re' geeringsvoorstel en geen wijziging van de wetten op het wedden met zich me debrachten en daaraan geen sanctie verleenden. De regeermg ge.oolde dat de voorgestelde wetten tot verminde ring van het wedden zouden leiden, terwijl de opbrengst van zes millioen pond afkomstig zou zijn van measchen die geld hadden, dat zij' bereid waren op het spel te zetten en die ook bereid moesten zij'n, hun aandeel te dragen ïn de verlichting van de lasten, die op de zwaar getroffen belastingbetaler!." den rustten. i DE STRIJD IN MAROKKO. Belangrijke besprekingen. Gisteren hebben te Rabat besprekin gen plaats gehad tusschen generaal Sanjurjo, den Hoogen Commissaris van de Spaansche zone in Marokko en 'den Franschen resident-generaal Steeg. Deze besprekingen zullen onge twijfeld de regeeringen te Parijs en Madrid bij het nemen van belangrijke beslissingen helpen. Ook het lot van Abd-el-Krim, die van Taza naar Fez is overgebracht, zal wel een punt van bespreking hebben uitgemaakt. Doch dan blijft nog bet moeilijke vraagstuk van de toekomst van het Rif en dat der Gomara en Djeballa- stammen, in het Westen. Over (deze kwestie zal generaal Simon, diè juist door het Oostelijk Rifgebied op last der Fransche regeering een reis heeft gemaakt, te Rabat een verklaring af leggen. Over den toestand onder de Westelijke stammen, zal een Fransch officier, die eveneens een dienstreis maakt, rapport uitbrengen. De sultan van Marokko zal de vol gende maand naar Frankrijk gaan. Het onmiddellijke doel van zijn reis is het openen van een mohammedaan- sche moskee te Parijs. Het vertrouwen in Krim. Een aantal Riffi hebben zich uit het Dj ebal la-gebi e d terugg e trokk en De bevolking zelf ontkent echter nog steeds de mogelijkheid, dat Krim zich heeft overgegeven, en blijft gelooven, dat hij naar Taza is gegaan, om met Frankrijk over den vrede te onderhan delen. Nieuwe meeningsstrijd in de Sovjet- Unie. Uit Moskou verneemt de „Daily Te-k legraph", dat de oude veete tusschen Stalin en Trotski eenerzijds en Zinow jef, Kamenef en Sokolnikof anderzijds weldra weer tot uitbzarsting zal ko men in den centralen raad der com munistische partij, die GO leden telt. Het driemanschap, dat eenige maan den geleden door Stalin en de zg. ge matigden werd omvergeworpen, heeft weer moed en hoop verzameld, daar het zich ten langen leste den steun van Trotski tegen Stalin heeft verzè» kerd. De periodieke personenwisseling on der de machthebbers in de Sovjet-Unie houdt nauw verband met de fluc- tueerende meeningen in den centralen partijraad. Ieder, die dictator of -dire, map" wil spelen, is te zijner tijd af- h ankelijk van een meerderheid in dat college. Zinowjéf c.s. verwijten thans Stalin, dat hun jongste val door lage intriges was veroorzaakt. Een paar dagen te voren, toen een van Zinowjef's trouwste volgelingen Stalin's nieuwe economische pulitiek had wagen te critiseeren, had Stalin van deze .critiek e$n welberaden com plot tegen zijn persoon genaakt, en met deze* voorstelling veel sympathie, in den raad verworven Haar toen Zi nowjéf en, de zijnen daarop uit de hoog sto macht waren verwijderd, ging Sta lin zóó onverbiddelijk te werk tegen „ijn tegenstanders, dat em reactie volgde, en toen nu onlangs d i raad een bijeenkomst hield, verklaarde een der leden onder krachtige toejuichingen rendweg, dat het niet langst moge lijk. mocht zijn, dat mede-communis ten uit vrees voor vervolging hun raee- nmg onder stoelen of banken behoef den te steken. KORtfE BERICHTEN. De socialistische afgevaardigden hebben bij de Fransche Kamer een motie ingediend, waarbij aan de re geering wordt verzocht een uitvoer verbod uit te vaardigen voor alle le vensmiddelen, die noodzakelijk zijn voor de volksvoeding. *- De Belgische Kamer aanvaardt de instelling van een amortisatiefonds van de openbare schuld. De Britsch-Turksche regeling van de Mossoel-kwestie is onderteekend. Enkele aanvullende protocollen zullen vermoedelijk heden geteekend worden De gemengde commissie uit het college van B. en W. en uit den ge meenteraad van Berlijn heeft de over eenkomst nopens den aankoop van de ondergrondsche en de viaductspoor goedgekeurd. Nu de Volkenbondscontrole op de Oostenrijksche financiën is afgeloopen gaat Mr. Zimmerman naar de V. St. om lezingën te houden. In de vergadering van de Engel- sche liberale parlementariërs bleek een zeer sterke strooming ten gunste van Lloyd George te staan. In de V. S. zijn alle wijzigings voorstellen op de drankwet voorloopig, buiten behandeling gesteld. Volgens een mede dee ling van dr. Eckener is in Duitschland een nieu we, zeer lichte brandstof voor de lucht vaart ontdekt, welke tal van voordeë- len zou bieden. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Gemeenteraad. (Vervolg). Bij de behandeling van een verzoek der N. V. v. Til-Hartman om büiten de rooilijn van den Loosterweg een muur te mogen bouwen, werd door de heeren Schrama en Fijma scherpe crV- tiek geoefend op B. en W., die niet krachtig genoeg' optreden tegen de vele inwoners, die zich eenvoudig niet storen aan de door den raad genomen besluiten ten aanzien van de rooilijnen, Met 6 tegen 7 stemmen werd besloten tegen het advies van B. en_W. in, om de gevraagde vergunning niet te ver- leenen. Daarna kwam aan de orde (Ie benoem ming van een gemeentesecretaris in de plaats van den heer A. M. v. d. Jagt. die eervol ontslag heeft gevraagd. B. en W. hadden hiervoor de yè? gende voordracht opgemaakt. 1. J. C. Schouten, iste ambtenaar ter secretarie te Hillegom. 2. Mr. J. B. Sons, iste ambtenaar ter secretarie te Hazerswoude. De heer Fijma vroeg verlof om voor en na de stemming pver dit onderwerp te mogen spreken. De voorzitter zei alleen het eerste te kunnen toestaan, waaraan de heer Vooren den wensch toevoegde, dat, wan neer de sprekers eventueel de waardig heid van het secretarisambt naar om laag zouden halen, de bespreking in geheime zitting zou worden voortgezet, Dit werd door den voorzitter toe De heer Fijma, S. D. A. P., begon met een beroep op het sociaal gevoel zijner medeleden, waar no. 1 iemand is, die zich door veel inspanning Van uit een maatschappelijk lager milieu heeft opgewerkt en nu toch, in weer wil van zijn groote bekwaamheid dreigt te moeten»plaats maken voor een andei. Vervolgens deed spr. een aanval op wethouder Balvers, die verschillende ma len door maatschappelijk hooger staan de partrjgenooten bij een Kamerca-ndida tuur is genegeerd en nu, door tegen de andere leden van B. en W. in te faan, zich aan hetzelfde kwaad schul ig maakt. In verschillende opzichten is bij het opmaken dezer benoeming een laag politiek spel gespeeld. Eerst is er een coalitievergadering gehouden (protest van het A. E. lid-J. 0. Vermeer), en daarna hebben de E. K.'en onderling verbazend geknoeid. Spr. noemt enkele gevallen, die be wijzende uit meegebrachte stukken. Aan een ernstig candidaat, die liever geen kosten meer wilde maken, als hij niet op de voordracht stond, heeft een R.K lid 5 maal verklaard: je staat er op, terwijl hjj 11/2 uur later aan 'n medelid verklaarde: de kerel staat er niet op Om het laatste te verklaren het be trof een Bergen op Zoomsch ambtenaar heeft men zich verscholen achter het getuigenis van den gemeente-secre taris aldaar, doch spr. kan uit de stuk ken- bewijzen, dat dit in alle opzichten zeer gunstig was. Men heeft dus maar met de Candida ten gegooid en niet besef-t, dat het vooi die menschen een levenskwestie was. Maar dat is niet het ergste. Dezelfde ambtenaar zou eeh toezeg ging hebben moeten doen die met zijn zuiveringseed in strijd was. Hij heeft toen gezegddan koni ik liever niet naar Hillegom. Spr. \yil weten, of dit ook de zen candidaat is overkomen. De heer Vermeer, A. E., ontkent, dat er een coalitievergadering is gehouden Op verzoek yan weth. de Vreugd is spt. met dezen naar een vergadering van de E. K. fractie gegaan om haar zoo mogelijk van haar standpunt af te bren gen, dat per sé de heer Schouten niet Kon worden gekgzen, omdat "hij niet E. K. is. (De R. K. fractie telt 7 van de 13 leden). Spr. zal zich niet inlaten met de in terne zaken der E, II. fractie, doch zich rechtstreeks tot B. en W. richten Dat de levensovertuiging bij een be noeming niet meetelt, is. en zal blijven een illusie. De ambtenaren hebben dit blijkbaar gevoeld, want er hebben geen niet-R. K. en gesolliciteerd. De heer Fijma: er was ook geen op roeping geplaatst. De heer Vermeer:. Dat vind ik ook verkeerd. Hoewei spr. in het algemeen den wensch der E. K.'en kan begrijpen en billijken, omdat de Chr. ambtenaren bü een linkschen- raad ook niet behoeven te solliciteeren, heeft hij toch in dit geval de houding der R. K.'en betreurd, met het oog op den heer Schouten, cfie alleszins iri aanmerking kwam. Toen eenmaal die houding was be paald, was deze kwestie van de baan En wat hebben toen B. en W. ge daan? Hebben zij een oproeping gfc- plaatst en uit de sollicitanten een voor dracht opgemaakt? Neen, hoewel zij wisten, dat de neer S. niet kon geko zen worden, hebben zij hem toen na 1 geplaatst. Niet alleen hij, maar alle niet-É. K. ambtenaren moeten dat voe len als een bespotting. Wat is het eind, als de heer S., in de openbare verga dering met een minderheid voor den dag komt? Dat zal rijn toekomst schaden Men zal zeggen: Ge hebt uw eigen raad niet eens kunnen voldoen. Maar het erg3te is, dat B. en W, hun verantwoordelijkheid niet hebben begrepen. Dat zij de bevoegdheid, om een voordracht op te maken eenvou dig hebben afgedragen op de E. K. fractie en tot deze hebben gezegd» wijs maar enkele van uw vrienden aan. Letterlijk niets hebben B. en W. ge daan om zelf de bekwaamheid der 22 sollicitanten te onderzoeken. Dat B. en W. zoo hun taak hebben afgedragen aan de E. K. fractie, heeft hem als protea taritsch inwoner diep gegriefd. (Stem men: Volkomen juist). Wanneer we dus een werkelijk goed ambtenaar krijgen, is dat niet ta dan ken aan bet plichtsgevoel van B. en W., doch aan de gunst van de E. E. In het bijzonder is spr. teleurgesteld door weth. Balvers. Die schijnt, tevre den met de buit, niet eens op het plaat sen eener oproeping te hebben aango drongen. En nu, ieder weet, hoe strakt de stem ming zal uitvallen. Slechts wil spr. nog een beroep doen op het sociaal gevoel der leden om- den heer Schouten op de meest eervolle wijze uit deze situatie En nu, ieder weet hoe straks de stem hoorlijk entree mogelijk te maken, door een motie aan te nemen, waarin de raad verklaart, dat alleen politieke factoren een belemmering vormen voor de be noeming van den heer Sch., en dat de raad in den beer v. Sens vertrouwen stelt. De heer Loerakker, R. II., merkte op, dat alle benoemingen als deze nu een maal een politiek karakter dragen mo ten. Dat is overal zoo.' De heer Fijma heeft juist de candidaten getroffen meent spr. De R. II. fractie heeft wei degelijk op bekwaamheid gelet. De Ber gen op Zoomsche cantVla'at werd indéz- daad geprezen. Wie Ujt tegenspreekt, lastert. Maar zijn korte ervaring alleen was een bezwaar. Van intriges weet spr. in 't geheel niet af. De heer Hoogmoed, S. D. A. Pwat staat er dan in dien brief? De beer LoerakKer: n speelt gevaar lijk spel door daaraan geloof te schen ken. De heer Fijma: U door het tegen te spreken. 1 De heer Loerakker acht het niet on mogelijk, een enkele onvoorzichtige uii lating 'te hebben gedaan. De canaidaten waren zoo handig. De heer Hoogmoed: het gaat niet om één, maar om vijf keer. Wetn. Balvers, E. n.., zegt aan geen candiuaat ieiS geZegd of' geschreven te hebben. Natuurlijk wilde cle R. K. frao- tie een R. K. secretaris, maar een, die in alle opzichten een uitstekend ambte naar zou zijn. Spp. heeft in B. en W. geprobeerdeen oproeping geplaatst te Krijgen (De Voorzitter: Daar is niét over gestemd) maar 't is niet gelukk Spr. beeft wel gevoeld, dat de heer Schouten onverdiend voor figurant werd gebruikt en dat de politieke hartstoch ten zouden worden geprikkeld. Spr. besloot met den heer v. Sens, die een schitterenden staat van dienst heeft, krachtig aan te bevelen. De hepr Jansen (C. H.) noemde het buitengewoon jammer, dat de R. K. fractie bij het opmaken der voordracht zoo geheimzinnig en onridderlijk is te werk gegaan waar het een gewichtig ambt betreft, waarvan de vervullig voor alle ingezetenen van veel beteekenis is. De neer Vooren, V. D., had eerst niet over deze zaak willen spreken, omdat hij nergens in gekentt is, hoewel tpr. de eerste was; die met de drie E een vriendschappelijke bespreking over dit punt ba dl Spr. heeft nooit ge weten zoo als het vijfde wiel te worden beschouwd (protesten). Spr. heeft te gen de E. K.'en gezegd: wat zoudt ge een moreel hoogstaande daad verrichten indien ge voor ditmaal den heer Schou ten, over wien de secretaris steeds zoo gunstig mogelijk heeft gerapporteerd, kondt kiezen iftplaats van een R. K. candidaat. Het is den E. K.'en gemakkelijk ge noeg gemaakt, door hen aan te bieden, mede te werken om de benoeming van een R. K. ambtenaar bij de vervulling van een eerstdaags te verwachten va cature. Spr. wil zich niet bemoeien met hetgeen in de E.-K. fractie is gebeurd maar bij zou tot de R. K.'en willen zeggen: wanneer ge uw waardeering wilt uitspreken voor iemand, die met be scheiden middelen uit de lagere klassen is opgeklommen tot een plaats, die hij zoo schitterend bekleedt dat ik hem erom benijd, wanneer ge een moraal hoogstaande daad wilt verrichten, stemt dan op den heer Schouten, (bewijzen van instemming). De heer Vermeer zei, waar nu de uitslag van de stemming toch reeds vaststaat, is in het aannemen yan zijn motie de eenige goede oplossing te zien. De heer Voren: dat had gekund, als niet van meet af, al wat linksch is, was De heer Vermeer zegt, dat een noo diging aan linksch geen .zin meer had toen bleek ,dat de E. K.'en niet meel van hun standpunt waren af te bren gen. Weth. de Vreugd: Ik? ging naar de vergadering met de gedachte, dat ook de neer V. was uitgenoodigd. De heer Voren zei de platvloerscha woorden niet te zullen herhalen, waar in een E. K. raadslid aan een candi daat had verklaard, waarom op bespre king met de andere 6 leden geen prijs werd gesteld. De neer Fijma zei beslist te willen weten, hoe het zat met die ongeoorloof de verklaring. De heer Loerakker bekende, dat het zijn schuld was, dat aan de niet-K. K. geen afschrift is verzonden van de uit 5 namen bestaande voordracht, die zijn fractie B. en W. heeft aangeboden. Spr. beeft vergeten ze te posten. De heer Voren: Een zeer ernstige ver Deneer Hoogmoed: Het is meer dan schande, zooais u het gekonkel met eenige leden, die ge voor uw zaak wil de winnen, probeert 'goed te praten, (ru moer). Spr. vindt het ook schande dat een R. K. lid (spr. wjjst op den heer v. Houten) een cand. de deur heeft ge wezen. De heer v. Houten: dat is(een vloek)wat moois. Ik was nog niet thuis toen hij kwam. De motie Vermeer kwam hierna in etemming. Buiten stemming hielden zich de hee ren de Vreugd en Hoogmoed. Ereegeu stemden de lïeeren Fijma, en Voren. De eerste om het laatst^ gedeelte van de motie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2