NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 1 JUNI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 1 Juni, 's middags half vijf, Breestraat 119: Alg. Verg. v. d. Ver. „De Leidsche Quitenschool". Dinsdag 1 Juni, s avonds, „Zomer- zorg", Stationsw.eg, Uitvoering van de Ilaarlemsche OrKestvereeniging. Dinsdag 1 Juni (en volgende dagen) Ruiterfeest van „Ons Belang", Groote Manége, Doelenkazerne, n.m. 8 uur. Óegstgeest. Apotheek „De Vijzel". Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maan lag 31 waargenomen door de apotheek *an den heer C B. Duyster Jr., Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. chende kinderen zien. In het Vondel park waren het vele moeders met kin derwagens, die zich langs den weg hadden opgesteld en haar babies aan het verstand trachtten te brengen, dat daar de vorstin passeerde, maar ge woonlijk keken dezen eerst, toen de laatste rijtuigen voorbijreden. Een aardige hulde brachten eenige wit- en goedgemutste meisjes van de Amsterdamsche Huishoudschool aan het Zandpad, die kookboek en braad pan in den steek haddéh gelaten, otn in het park te wuiven. Verder ging de rit door de Wetering straten met de oude geveltjes en ge stutte huisjes. Op de vervallen stoepen stond het vol nieuwsgierigen. Op een der grachten bij het Amstel- veld bliezen twee eenzame straatmu zikanten de stoet spontaan en met ontbloot hoofd dwars over het gracht water het „Wilhelmus" toe. In dé winkelstraten was het voller. Achter de ramen der groote magazij nen vele meisjes, die wuifden; bij de kantoren tallooze typisten. Iets te vroeg Werd de Dam bereikt, waar de mariniers onder het geroffel der trommels en het fluiten der pij pers de eer bewezen. In den nainiii-ag maakten eerst de leden vao Gedeiputee. Ie Staten van Noord Holland» hun opwachting bij de Koningin, waarna de gemeente raad werd ontvangen. Tegenwoordig waren daarbij de bur geimeester, de heer van der Vlugt, de wethouders Ter Hlaar, Von Frijtag Drab-be, Dr. Vos en de gemeentesecre taris, Mr. Falkenburg, voorts de vol ledige of bijna volledige raadsfracties behoudens natuurlijk difc der sociaal democraten en communisten. De burgemeester hield een hegroe- tingsieue, waarin hij wees op de ont wikkeling van Amsterdam. In haar antwoord zeide de Konin gin o.m., dat zij met waardeering had kennis genomen van hetgeen de hoofd stad voor het lenigen van den waters nood gedaan had. De vorstin zeide voorts met groote belangstelling de ontwikkeling van, het gemeentelijk leven te volgen, en sprak haar waardeering uit over het feit, dat ondanks de minder gunstige economische omstandigheden van do hoofdstad, de veerkracht v. de burge rij niet verslapt was. Vervolgens hebben zoowel de vor stin, als de prins zich met elk der raadsleden onderhouden over verschil lende kwesties, welke voor de hoofd stad van belang zijn. Eerst om halfzeven verlieten de raadsleden het Paleis. Prins Hendrik bracht in den mid dag een bezoek aan het gebouw van de Verkeerspolitie aan den Overtoom, en vervolgens vergezeld van zijn adju dant majoor jhr. Laman Trip, aan de Tentoonstelling betreffende de Konink lijke Nederlandsche Marine in bet Scheepvaart-Museum. Z.K.H. werd hier ontvangen door eenige bestuursleden: den heer H. R. Rehbock, vice-voorzitter. C. G. Vattier Kraane, secretaris; de Balbian Verster 't Hooft en den directeur, de heer W. V'oorbeytel Cannenburg. Bij dit bezoek, dat ongeveer een uur heeft geduurd, heeft de Prins, voorna melijk onder geleide van den direc teur, met groote belangstelling de ge- heele tentoonstelling bezocht. Eenige adelborsten, die als bezoe kers aanwezig waren, hadden de on verwachte eer door den Prins vrien delijk te worden toegesproken. Na de tweede audiëntie-verleening door BD. M. de Koningin, welke heden morgen plaats had, is het Vorstelijk Gezelschap in den middag opnieuw uitgereden voor het maken van een grooten rijtoer door de stad. De „hoofdschotel" hiervan als dat beeld niet al te gewaagd is! bestond uit een bezoek aan de Kinderbewaar plaats, Vinkenstraat 39. ZooVele malen onze Vorstin onze hoofdstad nog zal bezoeken, evenzoo dikwijls zal er op den Dam, als de Koninklijke riistoet zach opstelt, >een menschenmenigte staan, gretig kij kend naar al het kleurige gedoe voor het Paleis; naar de w ach t-in-h et-ge- weer; bij zonneschijn, regen of wind, never mind! Toen de stoet zich precies om twee uur formeerde en de Vorstelijke Be zoekers plaats namen in hun rijtuig, stegen wëer uit honderden kelen har telijke juichtonen op, door de Hooge Gasten met vriendelijk groeten beant woord. In flink tempo ging het langs een omweg naar de nu niet bepaald pro pere Vinkenstraat, waar om ongeveer half drie de bewaarschool, oen van de vijf tehuizen te Amsterdam, speciaal bestemd voor kinderen van moeders, die het werk buitenshuis verrichten, iwerd bereikt. De Vorstelijke Personen verlieten hier het rijtuig en werden in de vestibule van het gebouw ontvan- RECLAME. L. VAN ESCH Wzn., DONKERSTEEG 5. GUMMI ZOLEN, GUMMI HUKKEN. SPECIAAL ADRES. 4371 gen door het hoofdbestuur der school, n.l. de dames mevrouw J. M. Overhoff Piek, presidente, mevrouw Rovers Grübe en mevrouw Van Trooyen-Smit. Mede was aanwezig de bestuurderes, mevrouw C. kindOldenboom. De feitelijke ontvangst had in de slaapzaal voor groote kinderen plaats, welke speciaal voor deze gelegenheid was ontruimd, op eenige bedjes na van laag model, die in een hoek stonden en waarin eenige kleinen rustten'. Ha re Majesteit kreeg op deze wijze toch eenigszins een idee van de inrichting. Tapijten en bloemen gaven het vertrek een feestelijk aanzien. Een der oudstekinderen bood de Koningin een bouquet rose anjers aan. Vervolgens begaf bet hooge gezelschap zich naar de achter de slaapzaal ge legen speelzaal, waar kinderen van 3 6 jaar bezig waren met fröbelen en spelen. Wat waren er een verlegen ge zichtjes! Voorts werden nog de zaal voor kin deren van 2 en 3 jaar, de badkamer en op de bovenverdieping de baby-zaal (voor zuigelingen onder 'tjaar) met een bezoek vereerd. Hare Majesteit legde groote belang stelling aan den dag en stelde aan Be stuur en directrice verschillende vra gen. Te circa dre uur stapten de Vor stelijke Bezoekers weer in het Konink lijk rijtuig en trok de stoet, onder ge juich van Vinkenstraatbewoners, in vrij snellen gang verder. Voorbij hoera-roepende en met de armen zwaaiende menschenmassa's kwam men door de wijk achter het Concertgebouw en het Museumkwar tier tenslotte in de oude stad om langs Singel, Spui, N.Z. Voorburgwal en Pa- leisstraat weer op den Dam terug te keeren, waar de kijkgrage menigte in- tusschen sterk was aangegroeid, om het moment van 'tuit het rijtuig stap pen der Koninklijke Familie mee te maken. Het gejuich klonk nu weer op en eindigde toen de Vorstelijke Per sonen zich weer in het Paleis hadden teruggetrokken. Een ^f-tal minuten later was op den Dam de rust teruggekeerd. De avond is gereserveerd voor een gala-soiree ten Paleize, dat om 9 uur zal aanvangen. Chr. Historische Unie. Het Hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie vergaderde Zaterdag 1.1. te 's-Gra venhage. Op voorstel van Dr. De Visser werd, naar de „Nederl." meldt, opnieuw ge kozen tot voorzitter der Unie Dr. J. S c h o k k i n g, die cfit ambt in Augus tus 1925, wegens de aanvaarding van eene minister-portefeuille had neerge legd. Tot vice-voorzitter, vacature-Slote- maker de Bruine, werd gekozen de le secretaris, de hèer Snoeck Henkemans die echter voorloopig nog het secreta riaat zal blijven waarnemen, tótdat be slist zal zijn omtrent de aanhangige voorstellen tot wijziging van de sta- tuaire samenstelling van het Dage- lijksch Bestuur der Unie. Tot le penningmeester der Unie werd benoemd jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, thans 2de penningmeester. Ook de vervulling van die plaats zai later geschieden. Tot voorzitter der Landbouw-Com- missie werd benoemd dr. H. J. Lovink. Tot lid dezer Commissie als opvolger van wijlen den heer Kr. Timmer, werd benoemd de beer C. Dane Gzn., te Wil lemstad. Tot voorzitter van de Commissie voor de Sociale Wetgeving werd be noemd de beer J. R. Snoeck Henke mans. De aanvulling dezer Commissie werd aangehouden tot eene volgende vergadering. Kon. Nationaal Steuncomité. De uitvoerende commissie van het Koninklijk Nationaal Steuncommité .heeft van de Koningin bericht ontvan gen, dat H. M. thans het comité als op geheven verklaart. Het Nederl.-Belgisch tractaat. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot goedkeuring van het Belgisch verdrag. Daarin betoogt minister Van Karne- beek, dat dit tractaat niet moet wor den beoordeeld naar de verhouding der wederzijdsche praestaties en dat de bereikte resultaten moeten worden vergeleken met hetgeen België in 1919 poogde te verkrijgen. Juist omdat territoriale wijzigingen en militaire verbintenissen werden afgewezen, moest Nederland België wel op economisch terrein tegemoet komen. Met de mogendheden is thans over eenstemming bereikt over den vorm der vervallenverklaring der verdragen van 1839. Een ontwerp-verdrag dien aangaande vergezelt de Memorie van Antwoord. De minister meent, dat in 1924, toen de Belgische regeering bereid bleek de besprekingen te hervatten de Neder landsche geen ander standpunt inne men mocht, dan zij inderdaad innam. Hij betwist, dat hij het publiek over de in 1920 aanvankelijk bereikte overeen stemming o nvolledïg heeft ingelicht. De Scheldecommissie zal zich met kwesties van souvereiniteit noch recht streeks, noch zijdelings mogen inlaten Een onvoorwaardelijke garantie voor de bevaarbaarheid der Wester Schelde wordt«niet gegeven en het aandeel van Nederland aan de verbeteringswerken is nader geregeld en aan bepaalde grenzen gebonden. Het is niet de be doeling, dat dc Scheldecommissie uit sluitend met liet schcepvaaHbelang rekening zal houden. In liet „additio- neele protocol" is dat nader gepreci seerd. De veel besproken geheime Sclieldekaart wordt ter griffie der Ka mer ter inzage voor de leden gelegd. Het scheidsgerecht zal met de kwes tie der kosten van rivierverbetering geen bemoeienis hebben. Een nieuw servituut acht de minister door het scheidsgerecht niet geschapen. Naar een Belgische haven door varende koopvaardijschepen (of omgekeerd) zullen niet mogen worden aangehou den aangehouden. Zoodra ze passa giers of lading innemen of lossen, wor den ze niet als doorvarend beschouwd De autoriteit behoudt zich het recht voor zich van het karakter van het doorvarend schip te vergewissen. Door de Wielingen opvarende sche pen zullen door Belgen worden be- loodst, het bedrag der loodsgelden voor naar Antwerpen varende schepen zal door België en Nederland geza menlijk worden vastgesteld op voor stel der Schelde-commissie. Van het kanaal Antwerpen-Moerdijk verwacht de minister ook zekere voor- deelen voor Nederland, vooral, wan neer dit kanaal wordt afgetakt naar de Wester-Schelde. De kosten zullen in overeenstemming met de belangen der beide naties bij dat kanaal worden verdeeld. De gratis sleepdienst van Dordrecht tot Antwerpen voor uit Straatsburg komende schepen, blijft uiterlijk tot de indienststelling van het kanaal AntwerpenMoerdijk behouden en zal niet worden uitgebreid. België zal ter vergadering van de Int. Rijnvaartcommissie de gelijkstel ling der Nederlandsche havens met de Belgis -he ten aanzien der surtaxes d'entrepot bepleiten. De minister doet uitkomen, dat Bel gië, geenerlei re-cht heeft op medewer king onzerzijds aan een kanaal Ant werpen—Ruhrort maar dat het on verstandig ware geweest, die mede werking te Weigeren. Ten aanzien van de tarieven voor de spoorwegverbinding van België met Terneuzen heeft de Belgische regeering toegezegd, een assimileering van Ant werpen met Terneuzen. De vaart van Belgische oorlogssche pen over het Nederlandsche deel der Schelde wordt beheerscht door cle ge wone regelen van het internationaal recht en Nederland beslist dus over de toelating. De befaamde „Casus-belli-verkla- ring" is geen verbintenis, maar een verklaring van beleid. In zijn slotbeschouwingen waar schuwt de minister ernstig tegen een heropening van het geding, die van verwerping van het tractaat gevolg zou zijn en tegen een lichtvaardige op vatting van de gevaren verborgen in bijzondere territoriale verhoudingen. BUITENLAND r**"* DE POOLSGHE PRESIDENTSVER KIEZING. Pilsoedski aanvaardt de benoeming niet. Pilsoedski is gisteren door de Na tionale Vergadering tot president der Poolsche repübliek gekozen met 292 van de 546 uitgebrachte stemmen. Bninski, candidaat van een deel der rechterpartijen, kreeg 195 stemmen, 61 stemmen waren ongeldig. Rataj, de voorzitter der vergade ring, zond den secretaris van het par lement naar Pilsoedski met opdracht hem den uitslag der stemming mede te deelen. Pilsoedski heeft zïjfo verkiezing tot President der Republiek evenwel niet aanvaard. 'Als reden voor zijn weigering gaf hij op, dat in de cijfers van den ver kiezingsuitslag voor zijjn persoon met voldoende de wil tot zuivering van den toestand tot uiting kwam, aie hij! voor het aannemen van de verkiezing verlangd heeft. De reden zijner weigering. In een bnet *aan Rataj, den voorzit ter van den Landdag, heeft Pilsoedski medegedeeld, waarom hij! de benoeming tot staatspresident niet wenscht te aan vaarden. „Voor de tweede maal in mijn le ven", schrijft hij o.a., „is mijn activi teit gewettigd in den zin van mijjii his torische doeleinden. Maar tot mijn leedwezen stuit i'k als steeds ook dit maal op verzet en slechten wil. Dit maal ben ik niet, zooals in Februari 1919, met algemeene stemmen geko zen. Dit betee'kent, dat er thans niinder valschheid en verraad* in'Polen be staat. Desondanks lean ik de benoeming niet aanvaarden. Ik zou niet het noo- dige vertrouwen hebben en ook niet voldoende kunnen beantwoorden aan het vertrouwen van degenen, die mij uitverkoren hebben als president. De grondwet geeft geen voldoende ge legenheid tot handelen. I'k zou mij te vaak moeten buigen en dat ligt niet in mijn karakter. Pilsoedski dankt allen, die op hem gestemd hebben en hoopt dat zij' het hem niet euvel zullen duiden, dat hij voor de eer heeft moeten bedanken. IHij verzoekt tenslotte,, dat morgen on middellijk tot een nieuwe verkiezing zal worden overgegaan. Heden nieuwe presidentsverkiezing. Rataj, de voorzitter van den Land dag, heeft gistermiddag, kwart voor één in tegenwoordigheid van minister president Bartel aan de vertegenwoor digers van de Poolsche pers verklaard, dat maarschalk Pilsoedski 'het presi dentschap van de Republiek niet aan nam. Zijn besluit, zoo verklaarde Ra taj, is onherroepelijk. Dientengevolge heeft Rataj "de Na tionale Vergadering opnieuw bijeeai- geroepeil voor heden tien uur om we der tot v erkiezing van een President van de Republiek over te gaan. Het besluit van Pilsoedski heeft in politieke kriiigenn een buitengewone beroering gewekt en de gev olgen van dit besluit 'kunnen op het oogenblik nog niet in hun geheelen omvang over zien worden. Rataj, voorzitter van den Landdag, is gistermiddag om een uur zij'n be- isprekmgen met de partijleiders be gonnen omtrent de candidal turen voor het presidentschap van de Republiek. De drie partijen' van rechts zouden blijven stemmen. Bobrzynski zou een candidatuür der rechtse lie partij! ge weigerd hebben. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De opstand gelukt. De revolutie, die in Braga op touw is gezet door generaal Gomez da Costa is geslaagd en de regeering is afge- treaen. Generaal da Costa kwam Donder dagavond per auto uit Lissabon te Braga aan en vond alles gereed voor zijn verwelkoming. Als voorzovgsmaat regel was de politie ontwapend, doch toen bleek, dat zij zich achter de be weging had geschaard, werden haar de wapens teruggegeven. De regeeruig publiceerde toen eeu communiqué, waarin werd medege deeld, fdat detachementen uit Oporto en uit Vianna da Castello naar Braga waren getrokken en dat het geheele land, met uitzondering van Braga, rus tig was. Dit^was evenwel een onjuiste voorstelling der feiten, daar steecis nieuwe berichten binnenkwamen, vol gens welke de revolutie zich uitbreid de. Om twee uur in den namiddag wer den officieele verklaringen gepubli ceerd, dat het binnenkomende nieuws onjuist was, dat de regeering krach ïg optrad en dat generaal da Co ta Braga had verlaten. Dit laatste was inder daad juist, daar hij zich naar Oporto had begeven, waar hij met open armen ontvangen werd. Verder werd medegedeeld, dat de regeering de revolutionnaire beweging spoedig zou weten t'e onderdrukken. Zaterdag verschenen er geen nieuws bladen en de weinige bladen, die nog trachtten te verschijnen, werden on middellijk in beslag genomen. Er hebben een ge onbeteekenende bottsingen met de civiele garde plaats gehad Toen de president den waren stand van zaken vernam,] iet hij de premieren den minister van Oorlog bij zich komen en na een bespreking werd Zaterdag avond om elt uur een communiqué aan de pers verstrekt, waarin medege deeld werd, dat de regeermg haar ont slag had genomen. De leiders der revolutionnaire be weging gaven te benen, dat zij het be-. wind in handen zouden houden, tot dat de ministerieele crisis opgelost zou zij'n en de politiek in haar proclamatie aangegeven omtrent de samenstelling van de regeering, zou zij'n uitgevoerd!. De handhaving der openbare orde werd in handen gelegd van den com mandant der eerste divisie. Een „democratische" revolutie. De opstandelingen hebben de spoor wegen in het Noorden opgebroken, en daardoor de verbinding met Oporto onmogelijk gemaakt. Het revolutionaire comité heefteen proclamatie uitgevaardigd, waarin ge zegd wordt, dat de beweging geen militair karakter draagt, en dat het een regeering wenscht te vormen op de mocratische basis. De opleidingsschool der matrozen heeft zien bij de bewe ging aangesloten. Nader wordt gemeld, dat de revo lutionaire actie zich zeer heeft uitge- Jbreid en het karakter van een volks beweging heeft aangenomen. Het revolutionaire comité wordt te Lissabon verwacht, waar het aan den staatspresident een lijst met de namen der nieuwe regeerig 'zal voorlegge. Deze revolutionaire bewegig is een voortzetting van die van 18 April en 19 Juli 1925. Commandant Mendes Cabecados, een dei leiders der Juli-revolutie en ook een der vooraanstaande personen in deze re volutie is bn den president ontboden Deze droeg hem op, een nJÜ onale re- feering te vormen, welke opdracht Ca ecados heeft aanvaard. Hh "heeft ver klaard, dat de nieuwe regeering uit bur gers en militairen zal zrjn samengesteld Naar de Matin" uit Lissabon ven neemt, zal een der eerste regeerings maatregelen zijn, de ontbinding Yan bet parlement en de afschaffing van alle wetten, die als nadeelig voor het land worden beschouwd. Lissabon is door de opstandelingen ge nomen zonder dat een geweerschot is gelost. De revolutionnaire beweging heeft in het geheele land weerklank ge vonden. DE BRITSCHE MIJNWERKERS STAKING. De invoer van kolen. Tot gisteravond is er in het openbaar niets gedaan, om nieuwe onderhande lingen in het kolenconflict tot stand te brengen. Het aanbod van de regee ring voor een subsidie tot een bedrag van 3 millioen p.st. liep gsteravond om 12 uur af. De eerste minister is te Lon den teruggekeerd. Het avondblad de „Star" deelt mede dat Baldwin tijdens zijn Pinksterva- cantie, die hij op zijn buitenverblijf de Chequers heeft doorgebracht, nietwer keloos is gebleven en voortdurend in verbinding heeft gestaan met de ver tegenwoordigers zoowel van de mijn eigenaars als van de mijnwerkers. Het blad zinspeelt er op, dat als ge volg van deze voorloopig© besprekin gen vermoedelijk belangrijke ontwik kelingen in den toestand te wachten zijn. Voor het geval de staking in de kolenmijnen zou voortduren, staan, naar meegedeeld wordt, groote hoe veelheden buiten landsche kolen ter be- schkking van de Engelsche impor teurs, die den steun van de regeering zullen hebben, indien dit noodig zijn mocht. Deze hoeveelheden kunnen naar vernomen wordt, betrokken wor den uit het Saarbekken, Silezië en Frankrijk. Ook met de Ver. Staten zijn de 1 onderhandelingen ver gevorderil. De regeering heeft zich overtuigd, dat er zich geen bezwaren zullën voor doen, wat betreft het vervoer der uit 'het buitenland ingevoerde kolen, 3oor het spoorwegpersoneel. De federaties van transportarbei ders en spoorwegmannen beraadslaag den over het verzoek der mijnwerkers# om een embargo te leggen op buiten-' landsche steenkolen, welke reeds in Engeland zijn. te beletten. De kwestie is zeer delicaat, met het oog op de loopende onderhandelingen over het weder in dienst nemen van arbeiders, die gestaakt hebben. Mr. Zimmerman. Mr. Zimmerman vertrok gisteren naar Genève, alwaar hij officieel van zijn ambt van commissaris-generaal van den volkenbond ontheven wordt. Hij verlaat einde Juni Weenen en vertrekt 20 Juli uit Rotterdam naar de Vereenigde Staten, om in verschillen de steden voordrachten over. de sane ring van Oostenriik te houden. KORTE BERTCHTEN Het Hongaarsche ministerie van financiën heef kin overleg met het mi nisterie van binnenlandsche zaken, cle hotelbelasting voor Hongarije opgehe ven. Gisteren is te Genève de achtste- internationale arbeidsconferentie begon nen.l Besproken werden ratificatie van de conventie van Washington en de kwestie van de wetenschappelijke pro ductie. De financieele maatregelen, welke de Fransche regeering getroffen heeft worden als een zwenking naar rechta van Briana beschouwd. Abd el Krim is te Taza aangeko men. De Spanjaarden eischen Krim op omdat er 1 gevangmen officieren ver mist rden en hij vóór Frankrijk tegen Spanje heeft gevochten. Van de tien herstemmingen, die Zaterdag in Egypte plaats gehad heb ben, was het resul,taat, dat gekozen weiv - den 8 Z'agloelisten, 1 liberaal conserv» tief en 1 onafhankelijke. Verschillende rebellenleiders zjjn bij yerstek .ter dood veroordeeld, door den Hoogen Krijgsraad te Damascua Tijdens de gemeenteraadszitting te Lodz (kólen) drongen werkloozen het raadhuis binnen. Zij èischtfen indiensfr stelling bij de openbare werken en ran selden de raadsleden af. De politie moest tusschenbeide komen. Rondom Sjanghai zullen vjjf pro vincies een afzonderlijken staat vormefl KERK EN SCHOOL. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Na haar bijkans jaar te hebben gediend, nam D r. J. H o e kZondag avond afscheid van de Geref. Kerk van Soest, wegens vertrek naar die van V Gravenhage-West. De scheidende leep- aar bepaalde zijn talrijk gehoor bij Phil. 136. Na een inleidend woord waarin hji er o.m. c.an herinnerde, dat hij rijn intrede deert ipet het woord van Ps. 4; 4 en ?a, waaraan hij het karakter van een bidstond gaf, merkte spr. op, dat hij voor het afscheid een woord zocht waarvan dankbaarheid de grondtoon is en dat zich vasthechtend aan een' bawel- dadigd verleden en heden ook uiting geeft aan een geloovig vertrouwen in de toekomst. Zoo kwam spr. aan zijn gekozen tekst waarin de Apostel "Paulus zegt wat zijn gemoed vervult tpn aanzien van Phïliu pi's gemeente. Dit is ie. dankbaarheid jegens God en ze. vertrouwen op God. Spr. besloot zijn met stille aandacht beluisterde predikatie met een persoon- lijk woord tot onderscheiden corpora ties en personen. Na rijn afscheidswoord werd Dr. Hoek toegesproken door verschillende verte genwoordigers van corporaties etc, De plechtigheid werd o.m. bjjge woond door den burgemeester en secre taris der gemeente Soest; afgevaardig den van verschillende genabuurde ker ken; Ds. J. G. Meynen van Baarn, als vertegenwoordiger der classis Amers foort; een deputatie van het bestuur del drie Chr. scholen van Soest, w.o. da Ned. Herv. predikant Ds. D. P. Brana en mevr. de Douairière Loten van Do» len Grothe. 13 Juni zal Dr. Hoek te 's-Gravem hage bevestigd worden door Ds. lï. Schuurman en 16 Juni d.a.v. zjjn in trede doen. Continentale Bond voor Inwendige Zending. Te Amsterdam is gisteren het congres van den Continentalen Bond voor In wegdige Zending begonnen, waarvool een groot aantal afgevaardigden uit vela landen van het vastenland van Europa naar onze hoofdstad waren gekomen. In de eerste klasse wachtkamer wen den de afgevaardigdên gedurende de', feheelen dag ontvangen. Een congres- ureau was daar ingericht. In d.en loop van den middag had een vergadering van het bestuur van dei, Continentalen Bona plaats, die geleid werd door Prof. Dr. K. Seeberg uit fSerljjn. Een deel van de afgevaardigden ging kennis maken met het Bübelsch Mih seum op de Stadhouderskade, waar zq werden ontvangen door het Centraal Bureau. Een Thé werd hun aangeboden door den Centralen Bond en de Christ» ljjk Philantropische inrichtingen. Een ander deel der afgevaardigden

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2