NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG II MEI 1926 IWoenselschestraat onder het gehucht Vlakhoven, gemeende Eindhoven. De boerderij brandde totaal af. Assuran tie dekt de schade. Te Heer Hugowaard brandde de woning met groote slagerij van den heer Kam tot den grond af. Ook alle huisraad en gereedschappen gingen verloren. Misdaad. Te Laubendeim in het Breuschdal vonden Zondagmor gen de huisgenooten, toen zij uit de kerk terugkeerden, de 40-jarige moe der Georgler ernstig gewond met een dochtertje vin drie maanden oud, in de woning. De vrouw stierf spoedig daarop. Vóór haar dood kon zij nog mededee. len, dat de misdaad door drie personen die er als touristen uitzagen, was be dreven. Droevig. Uit Riesa wordt ge meld: Zaterdagavond om 6 uur wierp een vrouw, wier identiteit nog niet is vastgesteld, haar 4-jarig dochtertje van de ongeveer 20 meter hooge brug in de Elbe en sprong daarna zelf in het water. Het kind is later bij het veer van Bodersen dood aangespoeld. De vrouw, die door den stroom - erd medegesleurd, is tot nu tóe niet gevonden.. Motorr ijder in brand. Zon dagmiddag omstreeks half vijf kwam de expediteur j. P. met een zeer groote snelheid met zijn motor door de Dreef te Princenhage gereden. Aan het eind nabij de schutsboom moest hij uitwijken voor een auto en zette onmiddellijk de remmen aan.. Hij kwam te vallen en een gedeelte ben zine dat zich over zijn kleedereri had uitgestort vatte vlam. Verbrand aan 'hand en armen, en met verschroeide haren en kleeren, werd hij door eenige personen opge nomen en een café binnenngedragen, alwaar hij door dr. Joling werd ver bonden. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd.. O ve rred en. Zondagavond om streeks zes uur gebeurde te Uden een droevig ongeluk. Een auto, komende van de richting Volkel, reed met een flink vaartje om den hoek bij het gemeentehuis. Een i'uist passeerende vrouw B. uit Uden :wam onder den auto terecht en werd een 15-tal metei's meegesleurd, waar door zij ernstige verwondingen op liep.. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Men vreest voor haar leven. Overreden en gedood. Zon dag ongeveer 10 uur werd een 16- jarige jongen A. uit den Houten Hoek te Deume, meldt de „'sHert. Crt." door een vrachtwagen van de firma P. de Wit op den hoek van den Hel- mondschen weg aangereden en op de plaats gedood. De getroffene trachtte op den wagen te springen doch miste. Den chauffeur treft geen schuld. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag is de jonge man uit H. B. uit Wolder, die 's morgens te Maastricht van een dak was geval len en een schedelbreuk had bekomen, ten gevolge van de bekomen verwon dingen overleden, meldt de „L. K." Haar man gedood. De jury van het Assizenhof der Seine heeft dezer dagen een jonge vrouw vrijge sproken, die haar man met revolver schoten gedood had. De echtvriend mishandelde haar, maakte het geld van zijn schoonmoeder op én gal de voorkeur aan zijn onecht kind boven den zoon uit zijn huwelijk voortge sproten. Op den dag, dat zijn vrouw hem doodschoot, was hij geld komen eischen om er met een vriendin van door te gaan en had hij bovendien gedreigd zijn zoon met zich mee te nemen. De advocaat-generaal overwoog in zijn requisitoir dat het niet aangaat met revolverschoten met iemand af te rekenen en vroeg veroordeeling, al was het dan maar voorwaardelijk.. De jury sprak de beklaagde evenwel vrij, onder toejuichingen der vrouwelijke belangstellenden ter zitting. Hardhandige kastijding.. Een oud-officier uit Villiers-surMame die zijn negenjarigen zoon een jon gen met slechte neigingen, dermate met een stok had afgeranseld toen hij van school was weggeloopen, dat hij kort daarop overleed, had zich dezer dagen voor het Assizenhof van Seine et Oise te verantwoorden.. De jury sprak hem na enkele minuten beraad slaagd te hebben, vrij. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: M. G. Snel geb. van Zuidam, z. G. Bruininekx feb. van Leent, d. E. Eikelenboom, geb. en Brave, z. J. A. Baane geb. Olie mans, d. Y. Deelstra geb. Spoelstra, z. J. C. M. van den Burg geb. Verkleij, z. K. Rademaker geb. Olivier, d. N. Lepe laar geb. Kom, d. A. Hukema geb. Bak ker, a. wonende te Vreeswijk. Overleden: J. M. van Ooi, id. ig jaar. A. van Tol wedr. van ,\L Ellebroek, 81 jaar. M. van Rijnsdijk, jd. 16 jaar. C. Mulder, echg. van M. Wilschut, 63 jaar, overleden te Leiden. M. van Hey- ningen, echtg. van G. J. Bossemeijer, 61 jaar. Gehuwd: J. J. Oostdam, jm. 32 jaar en C. J. van der Meer, jd. 25 jaar. C. Cok, jm. 30 jaar en A. Touw, jd. 27 jaar. Ingekomen van: Eindhoven, G. M. P. van Velzen, Grü nensteinstraat 47. Schoonhoven, M. A. de Wilde, telefoniste, Hooltstraat 295. Hazerswoude, J. Meerveld, arbeider, Steekterweg 66. Ter Aar, P. K. Baas en gezin, graanhandelaarsknecht, Jan Nieu wenhuijzenstraat 6. Maastricht, L. I. Meussen. modiste, Van Manderloosstr. 96. Doorn, I. L. Schouten en gezin, adj. directeur, Rhenania, Stevinstraat 10 Wonseradeel, D. van der Meer en gezin, .Neiuwstraat 8. Koudekerk, C. de Jong, arbeider, Grijjpensteinstr. 53. Nieuwer- Amstel, D. Neus, echtg. van G. de Jong, Grijpensteinstr. 53. Leiden, M. F. Nagt zaam, kruideniershed., Julianastraat 28. Nieuwkoop, dames de Graaf, Prias Hen drikstr. 156. Noord Amerika, G. Bosse- len, landbouwer. Bloem weg 11. Ermelo, Dr. Ruiter, echtg. van G. Bosselen, Bloemweg 11. Mijdrecht, D. van dei- Kraan en gezin, Bloemhofstraat 17. Ha zerswoude, M. Vlasveld, wed. J. Straver Otweg 17. Vertrokken naar: Zeist, Eerste Dorpstr. 2, G. Sehave- maker, banketbankeisred. Zevenbuizen, H. Stormbroek, dienstbode, Terheijden, N. H. A. van Leent. Renkum, Ooster beek, H. C. Aalbers, dienstbode. Bos koop, P. Houdük en gezin, arbeider. IJsselmonde, J. van Es en gezin, scheep makersknecht. Rotterdam, St. Antonius gesticht, J. M. C. Dooremalen. Wed. P. noskam. 's Gravenhage, Kempstr. 54, G. J. de Groot, Bodegraven, A. VVols- wjjk en gezin, arbeider. Zwammerdam, F. Baars, arbeider. Koudekerk, H. J. Hoogeveen, dienstbode. Zeist, H.' Ouds hoorn, echtg. van G. C. Hoogendoo-rn. Boskoop, L. van Leeuwen en gezin, groententuinder. VALKENBURG. Zaterdagavond werd G. P. alhier op den Rjjksweg, ter hoogte van de Eikelaan te Wassenaar, aangereden door de auto van den beer W. R. alhier. P. liep een ernstige hoofdwonde en verschillende ontvellingen op. Na ter plaatse veioonden te zijn, werd h(j per ziekenauto naar huis ge bracht. Het rijwiel werd totaal vernield, BOSKOOP. De autobusdienst Trio van Bos koop op Leiden is voornemens een ring lijn te openen van Boskoop, Waddinx- veen-Boskoop, iir aansluiting op de bus sen naar Leiden, waardoor het den in woners uit Waddinxveen gemakkelijk wordt gemaakt om naar Leiden te gaan Ook de autobusondernemer Jannes is van plan om zijn dienst uit te breiden. Loopt de dienst thans enkel van Bos koop tot Gouda, zoo zijn plan uitge voerd wordt, zal hij doorgetrokken wor den tot Hazerswoude. WOUBRUGGE. Dat het paardenspoor van hier naar Hocgmade reeds een kwarteeuw daar ligt, zullen velen niet kunnen ver moeden. Velen van de inschrijvers zijn er niet meer, o.a. uit onze gemeente H. Verbii van Hoogmade en Dirk van Essen en Willem Strookman alhier. De heer Paling van Woerden bestraat te 4327 M. voor f 4850. Het vervoer door mechanische kracht zal het paardenspoor spoedig overbo dig maken. Sedert de vorige opgaven hebben de volgende personen zich hier geves tigd: C. Hoos uit Lisse, C. de Vreede uit Rijnsaterwoude, H. Peters uit Utrecht, D. J. Kooiman uit Leiden, J. Griffioen uit Alphen aan den Rpn. A. J. Liever- se uit Hillegom. H. van der Weide uit Gouda. N. C. Schjjf uit Rijnsaterwoude. Vertrokken zijn: A. Sprong naar Boskoop, J. Hoekert naar Kamerik. P. C. van Leeuwen naar Warmond. J. Ph. Schouten en gezin naar Koudekerk. J. A. Peil naar Kou dekerk. J. G. van Goozen naar Voor hout, C. Nigten naar Lisse. M. W. van Es naar Waarder. J. van Griethuizen naar Mijdrecht. P. J. Baak naar Hazers woude. J. Boon naar Naaldwijk. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco ba, d. v. G. van der Luijt en A. van der Plas. Wilhelmina, d. v. L. de Joiig en C. van Djjk. Jacob, z. v. H. Gupt en T, Kuijt. Jacob, z. v. J. van den Tol en N. Kort. Johanna Gijsbertha, d. v. W. van Rijn en C. Schrama. Jannetje, d. v. W. Boessaard en D. Klatten. Ja cob Corneiis, z. v. T. van Duijve,pbode en N. van der Bent. Klaas, z. v. F. Varkevisser en T. Menvogel. Huibert Abram, z. v. J. Vlieland en W. C. Ge- buis. Keeltje, d. v. C. Plug en G. van Duijn. Jannetje, d. v. C. Verloop en A. Haasbroek. Ondertrouwd: P. van Dujjvenbode m. W. B. Gamerschlag. J. A. Dingeman met J .de Boek. A. J. Duijndam met A. M. van Rijn. A. Hus met A. van der Plas. Getrouwd: J. Ravensbergen en L. Guijt. J. Ouwehand en T. Hus. C. van den Bent en C. A. Nieuwenhuis. Overleden: Adriana van Zuijlen, 60 jaar, ongehuwd. SASSEN HEIM. Kerkelijk bericht. Chr. Geref. Gemeente, (Hemelvaartsdag.): v..m. 10 uur de heer D. L. Aangeenbrug. FRUIT ALS GENEESMIDDEL. Fruit, men weet het, wordt vaak een uitstekend geneesmiddel genoemd. In de eerste plaats moeten hierbij wel de druiven genoemd worden, vooral de blauwe; ze zijn niet alleen voedzaam maar zuiveren ook het bloed. Daarop volgen de perziken, in ge neeskracht zoowai gelijk aan druiven, maar ze mogen niet overrijp zijn men gebruikt ze des morgens vroeg op de nuchtere maag. Een sinaasappel da gelijks gebruikt is een voortreffelijk middel tegen slechte spijsvertering, en voorkomt bij geregeld gebruik de las tigste constipaties. De appel bevat zachte en noodzake lijke zuren, die op het geheele organis mo van het lichaam weldadig inwer ken. Veelvuldig gebruik van appelen voorkomt of geneest een moeilijke spijsvertering. Vooral bevorderlijk voor de gezond heid is bet een appel te eten vóór men 's avonds gaat slapen. De appel bezit ook vele versterkende eigenschappen. Zij bevat zeer veel phosphor. Daarom is de appel voor personen, die in prik kelenden of gejaagden toestand ver- keeren en niet in staat zijn tot licha melijks krachtsinspanning een zeer geschikt en het gewenschte voedsel. De appel wekt de werkzaamheid van de lever op en voedt en verfrischt zoo wel geest als lichaam en versterkt in zonderheid de hersenen. De plaats, die de appel inneemt kan door geeu andere vrucht worden aangevuld. De appel heeft ook het voordeel in ver- schen toestand bijna het geheele jaar bewaard te kunnen worden. De kracht van de citroen is alge meen bekend. Bij den arbeid in den heeten zomer hetzij buitens- als bin nenshuis, als de dorst ons het meest kwelt, is haar sap, met water vermengd bijzonder aan te bevelen, daar het niet alleen den dorst stilt, maar ook geen schadelijke gevolgen doet ontstaan. Citroensap in een kop sterke koffie doet de hoofdpijn bedaren, en ook bij huiduitslag kan citroensap soms uitste kende diensten bewijzen. C 1 Land- en Tuinbouw. De zetel van Bloembollencultuur. Naar aanleiding'van den beschrij vingsbrief voor de 153ste Algcmcene Vereeniging voor Bloembollencultuur, waarin onder punt 8 de behandeling van de aanbiedingen izake Eigen Ge bouw is opgenomen, beeft de Bond van Bloembollenhandelaren aan de le den der Alg. Vereeniging een schrijven gezonden, waarin een korte uiteenzet ting wordt gegeven yan de bezwaren van den Bond tegen de „Toelichting" op de twee voorstellen, daarbij naar voren brengend de voordeelen, die naar hun meening aan bet plan Hille gom zijn verbonden: „In de Algemeene Vergadering van den Bond van Bloembollenhandelaren van 15 December 1925 is besloten dat door den Bond plannen zouden wor den gemaakt tot het bouwen van een Centraal Gebouw te Hillegom, een en ander in overleg met de Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur. Men was van oordeel, dat Hillegom het centrum vormde van de bloembol lencultuur dat gemakkelijk vooral waar de vervoermiddelen en de wegen steeds beter worden voor alle beoe fenaren van ons vak bereikbaar is. Ondergeteekenden werden in die vergadering aangewezen deze plannen uit te werken Ofschoon pogingen in het werk werden gesteld met 't Hoofd bestuur der Algemeene Vereeniging in overleg te treden, gelukte dit niet en werden ten slotte in een schrijven van 27 Februari 1926, (opgenomen in de Toelichting) deze plannen schrifte lijk ter kennis gebracht. Na een be spreking werd aan de door het Hoofd bestuur geopperde bezwaren tegemoet gekomen en zooals uit het schrijven van 13 April 1926 (eveneens opgeno men in de Toelichting) blijkt, zou het Gebouw het eigendom worden van de Algemeene Vereeniging, zonder eenige bespreking van de zijde van den Bond. Het Hoofdbestuur beweert thans dat men rekening moet houden met over wegingen van organisatorischen aard: zijn er nu inderdaad bpzwaren aan dit gewijzigde voorstel van den Bond verbonden? Het Hoofdbestuur noemt deze organisatorische bezwaren niet. De föO.COO van een aantal bondsleden worden toch zonder meer aan de Al gemeene Vereeniging aangeboden en als eenige eisch wordt gesteld, dat een tweetal bondsleden t.z.t. zitting zullen nemen in de bouwcommissie. Dat de Bond zou bepalen welk bedrag de Al gemeene Vereeniging zou moeten op brengen voor de bewoning van haar eigen gebouw, is een opmerking, die men nauwelijks als ernstig mag be schouwen. In het voorstel van den Bond toch zijn de cijfers bedoeld als begrootingscijfers zonder meer. Welke zijn dan die bezwaren van or ganisatorischen aard? Over de finan- cieele overwegingen brengt het Hoofd bestuur in zijn „Toelichting" al even weing licht. Blijkbaar acht dit het vol doende, dat het Hoofdbestuur zelf op de hoogte is. Hoe willen dan echter de leden in hunne afdeelingsvergaderin- gen een juist oordeel vellen? Een juiste vergelijking met het plan Hillegom is uitgesloten, waar gege vens omtrent het plan Haarlem het aan te koopen terrein, ten eenenmale ontbreken. Wij laten de cijfers, die voor Hillegom vast staan en voor Haarlem bij benadering worden gege ven, hieronder volgen: Het voorstel Hillegom houdt in f 100.000 voor den grond 12000 vk. M.) f50.000 voor den bouw, f50.000 van de leden van den Bond. f 100.000 van een bankinstelling tegen voordee- lige condities en f25.000 van het Kre- lagefonds, te samen alzoo f 275.OCO, waarvan voor het gebouw f 225.000 be steed kan worden. Het voorstel Haarlem houdt in: f 10.000 van de gemeente Haarlem, f 100.000 van een bankinstelling en f25.C00 van 't Krelagefonds, alzoo te samen f225.000 waarvan slechts f 125.000 voor het gebouw beschikbaar is. Men k?tn toch aannemen, dat voor den grond te Haarlem minstens f 75 000 a f 100.000 noodig zullen zijn, wil men over een terrein van voldoende opper vlakte beschikken. Een terrein van 12000 vk. M. zooals in het plan Hille gom, mits gunstig gelegen, zal nog een veel groote bedrag eischen. Kan inderdaad een dergelijk terrein wor den gevonden, dan zal de vraag zijn of de ligging van dit terrein ook maar eenigszins kan wedijveren met het ter rein te Hillegom, bij uitstek gunstig liggende aan den hoofdverkeersweg van het bloembollenvak. De jaarlijksche uitgaven en ontvang sten zijn in de toelichting in het ge heel niet na te gaan en derhalve is een vergelijking onmogelijk. Het Hoofdbestuur meent, dat de ex ploitatie-mogelijkheden te Hillegom uiterst gering zijn. xVlen kan dit toege ven, doch aan den anderen kant mag toch wel eens gevraagd worden of een Centraal Gebouw voor ons vak speci aal bruikbaar moet zijn voor bioscoop, dansgelegenheid, concerten en derge lijke. Zeker is. dat wanneer men aan al de eischen van publieke vermake lijkheden wil voldoen, het gebouw of veel duurder zal worden of minder doelmatig voor een beursgebouw. Naar onze meening behoort de ex ploitatie van een Centraal Gebouw on afhankelijk te zijn van de verhuring voor andere doeleinden. In de toelich ting van net Hoofdbestuur is deze ver huring de eenige aantrekkelijkheid. Zonder dat men de plannen van het Hoofdbestuur over een terrein te Haar lem kent, is bet echter niet mogelijk deze exploitatiecijfers nader te bespre ken Hoe dan "ook het Hoofdbestuur op organisatorische en financieole over wegingen het plan Haarlem verkiest boven het plan Hillegom, is aan on dergeteekenden niet duidelijk. Ondergei-éekenden zullen zeer zeker aan het Hoofdbestuur het recht niet ontzeggen Haarlem als'plaats van ves tiging te verkiezen boven Hillegom, doch wil men de leden in staat stellen zich een juist oordeel te vormen, dan moeten deze kunnen beschikken over de noodige gegevens. De belangen zijn zoowel voor de le den van de Algemeene Vereeniging als voor die van den Bond dezelfde: het hebben van een góede gelegenheid om op aangename wijze hun zaken te doen. hun bloemen-tentoon te stellen, de proeftuin te bezoeken, enz. terwijl het Gebouw makkelijk bereikbaar zijn moet voor alle beoefenaren van 't vak. Van groot belang zijn evenwel finan ciën, die zoowel voor den bouw, als voor de exploitatie noodig zijn. Naar onze meening blijft het plan Hillegom aanmerkelijk gunstiger dan het plan Haarlem en geven wij u dan ook in overweging uw stem te geven voor het gebouw te Hillegom." RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor bet Kantoiigerecht stond gister terecht de 26-jarige A. L. de B. uit Zoeterwoude. Op 5 April bad bij de Motor- en Rijwielw overtreden en wei aldus de plv. kantonrechter mr. Nord Thomson, dat er baast geen bepaling was in deze wet, die hij niet had over treden. Ten eerste had hij als bestuur der van een vierwielig motorrijtuig te Leiden gereden zonder voorzien te zijn van een rij- en nummerbewijs; toen bij door een agent van politie was gesom meerd om te stoppen, is hij doorgere den. Later op denzelfden dag, name lijk des avonds, heeft hij te Oegst- geest gereden met een snelheid groo- ter dan 15 K.M., de maximum snelheid voor de bebouwde kom van het dorp. Hij heeft toen gereden met een zooda nige snelheid, dat de veiligheid van personen en goederen in gevaar werd gebracht. Doordat bij min of meer on der den invloed van sterken drank ver keerd, reed hij met groote zigzags over den weg en beeft hij niet gestopt toen de politie hem daartoe een tee- ken gaf. Even later heeft hij toen dep soldaat Van Ees, in garnizoen te Kam pen, die daar met zijn rijwiel aan de hand liep, van achteren aangereden, waardoor zijn rijwiel werd beschadigd en de soldaat bewusteloos werd opge nomen. Nog steeds verkeert deze on der de gevolgen daarvan. Een signaal had verdachte niet gegeven en volgens de veldwachters, die het teeken tot stoppen hadden gegeven, reed verdach te met een vaart van 60 tot 70 KM. De soldaat vroeg een schadevergoe ding van f150, doch de plv. kanton rechter, mr. Nordson. ried hem aan een civiele vordering tegen verd. in te stellen, omdat de kantonrechter geen hooger bedrag dan f50 kan toestaan. Verd. beriep er zich op, dat de aan rijding had plaats gehad buiten de bor den, aangevende de max. snelheid v. 15 K.M. Dronken was hij niet geweest. Het O.M. vorderde hierna voor het niet vertoonen van rij- en nummerbe wijs f 40 boete subs. 20 dagen hechte nis en voor het overige f 100 boete subs 40 dagen hechtenis met ontzegging v. het recht voor den tijd van 6 maan den een motorrijtuig te bésturen. De verdediger mr. Sormaifi pleitte voor vrijspraak, sub.s een lichtere straf. De plv. kantonrechter zeide dat. als ver dachte wordt veroordeeld, hij de zwaarste 9traf krijgt op de overtre ding gesteld. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. A. Tb. M. van Dijk, dienstbode, Zoe- terwoudsche singel 44a J. C. v. d. Lindenv. Stralen, Seringenstr. 6a C. J. M. den Eisen, dienstbode, Hooi gracht 68 J. v. d. Spek en fam. vee houder, Zoeterw. Singel 48 F. S. L. van Brero, arts, Oegstg.laan 29 C J. Vervloet Mariënpoelstraat la C, G. P. P. de Bruijn en fam. koopman, Acasiastr. 23 J. Warnaar. diensib. Wasstraat 33 A. Helm en fam. Ro- toucheur, da Costastr. 18 A. H Sin-, landerDjuren, Dahliastr. 5a E. Lampmann, Pianostemmer, Boterm. 28 W. A. v. d. Lande, dienstbode, Haarl.str. 213 P. J. Hoogerbrusge. W. Rozen9tr. 64 A. M. Tresoor, win- keljuffr. Ie Binnenvestgr. 15 A Meijer, los werkman. Prinsenstr. 94 W F. de Graaf broodbaker. Meidoorn- str. 49 J. Schoneveld, onderwijzer, de Genestetstr. 52 N. C. M. Ouds hoorn, Hooigr. 21 A. van 't Verlaat, verpleegster Acad. Ziekenhuis A. Bosma, verpleegster Acad. Ziekenhuis J. P. A. Ars, kok, Hansenstr. 54 C. A. Mechelse, graveur, Leuvenstr. 47 G H. van Keulen, chauffeur, Se ringenstr 22a A Ploos, Pasteurstr. 42 G. Olderiks. mach. houtbew. Bilitonstr. la IJ. Roodenburg en fam. vertegenwoordiger, Haarl.str. 112 M. Vonk en fam. L. Agnietenstr. 9 W. H. A. M. v d. Lugt, Vreevvijkstr. 4 C. Zeiler en fam. v. Speijkstr. 8a F. A. Kartbaus Boisotkade 9 E. Hentenaar, Kanaalstr. 9 A. van Beek, dienstbode Warmonderweg 49 L. M. A. Borgrink, Acad. Zieken huis O. R. F. Immink en fam. Luit. ter zee le kl. Groenhovenstr. 5 A. Gehrig, dienstbode, Seringenstr. 22a. Vertrokken. P. A. Wernink. Wassenaar. Kerk- dam A. H. Ph. Ballot, den Haag, Vos in Tuinstr. 2 H. v. d. Worp, Hattem, Wadzielstr. 61 P. J. Walen kamp, Oegstgeest, Wijtenbachweg 1 A. W. J. van der Pluijm, Rotter dam. Leliestr. 2 IJ. Rodenhuis, Voorschoten, Hotel Deurlo G. J. Ro sier. Lisse, Hecrenweg 266 W. C. Hienkens, Oegstgeest, de Kempenaer- str. 67 Mej. A. v. d. Knijff, O.-Wete- ring A 93 C. fr. Smit, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 32 G. Bronmeijer, Delft, YVesterstr. 70H. v. d- Doe, Oegstgeest, H. Morschweg 77 D. Kiuissink. Heemstede, Binnïnweg 108 Jacob Schots, Krommenie, Zui- derhoofdstr. 54a E. A. v. d. Beuk, Utrecht, v Speijkstr. 4 Mej. Th M. A Bergsma Leiderdorp, Achthoven- scheweg 2 M. A Simonis, idem id. C. E. Leut Simons, Alpben a. d. Rijn St. Josepkgesticht H. D. Waterloo, Nijmegen, Heiweg 125 Ph. Ph. C. de Winter, den Haag, Spiu 118a Mej. H. Smaling, Kockengen, b.w. Smaling Sr. C. Chr. van Staaden, den Haag, Rembrandtstr. 321 "Mej. M. H. Bootsgezel, Oegstgeest, Ende geest,Mej. H. J. Baak, Hazerswou de, Groenendijk bij Wesseling M. Cohen, den Haag, Celebesstr. 73 A. P. J. van der Linden, Alphen a. d. Rijn Prins Hendrikstr. 127 M. A. Schou ten, den Haag, Irisplein 56 J. Ch. L. Mok, den Haag, J. v. Maetsuijcker- str. 90 L. Verhoeven, Oegstgeest, Ha&rl. trekvaart 7 G. Wanninkhof, den Haag, Iepenplein 175 C. van Schie, Heteren. Driel B 107 Mej. A. H. C. C. Rink, Nijmegen, Groesbeek- scheweg 104 A. Kwestro, Rijnsburg, Smidsteeg 7 K. C. Beekman. Oegst geest, Pension „Grunerie" Mej. A. Schumacher, den Haag, Lindestr. 50 W. Schreur, Overveen, Binnenpad 6 L. Tielenius Kruythoff. den Haag, Malakkastr. 115 Mej. A. de Mooij, Rijnsburg, Koestraat 38 Mêj. T. C. Leertouwer, Helder, Verl. Jonkerstr. 48 Mej. C. A. v. Dorp, Veur, Veur- sche straatweg 26 A. Sipkema, den Haag, No:rdpolderkade 246 Mej. A. v. d. Meer, Utrecht, Catbrijnesingel 52 C. W. Franken, Rotterdam, n.bin- nenweg 391 W. J. Leertouwer, Ede (G.) Veenderweg 9 A. A. Luijendijk, Oegstgeest, Regentesselaan 21 M. de Korte. Rotterdam, W. Fijenoortlaan 6 Mej. R, v. Oosterhoud. den Haag, Wassenaarscheweg 4 K. Hubbmeij- er, Goes, Oostsingel 44 J. Parmen- tier, Hillegom, Leidschestr. 68 Wed. ReinkeVeere, Lisse, A. v. Werkho ven, Engelenbrug J. v. d. «Blom, Voorschoten, Leidscheweg 164. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. ANDIJK, 10 v. New-York te Rotterd. BILDERDIJK, 8 v. Baltimore n. Rot terdam en Antwerpen. BREEDIJK, 8 v. R'dam te Baltimore. EEMDIJK, Rdam n. d. N. Pacifickust, 9 te Antwerpen. EERDAM, 9 v. N.-Orleans te Rotterd. NOORDERDIJK, Pacifickust n. Liver pool, Londen, Rotterdam, 9 v. St. Thomas. ROTTERDAM, 10 v. New-York te Rot terdam. SPAARNDAM, New-Orleans n. R'dam, 8 v. Vera Cruz. VEENDAM, 9 v. New-York n. Rdam. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANKA, 10 v. Adam te Batavia. ENGGANO, 8 v. Batavia n. A'dam. JAVA (uitr.) 8 te Padang. KARIMOEN (uitr.) 9 te Genua. SINGKEP (thuisreis) 9 v. Liverpool n Duinkerken. VONDEL (thuisr.) 10 v. Port Said. JAN PIETERSZ. COEN (uitr.) v. Co lombo. PRINSES JULIANA, 9 v. Batavia te Amsterdam. ROEPAT (thuisr.) pass. 9 5 Perim. RONDO, 9 v. Bremen te Adam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, 9 v. A dam te Hamb. DELFLAND (uitr9 v. Rio Grande. GELRIA (thuisr.) 9 v. Las Palmas. MERAK (uitr.) pass. 9 Vlissingen, van Antwerpen. ORANIA (uitr.) 9 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BUITENZORG (uitr.) 9 v. Port Said. DJEMBER (thuir.) pass. 9 Gibraltar. GORONTALO (thuisr.) 10 v. Perim. INSULINDE (thuisr.) 8 v. Marseille. JACATRA (uitr.) pass. 8 Dungeness. MENADO, 8 v. Bassein t. R'dam (Verb.; MODJOKERTO (thuisr.) 9 v. Sabang. SAMARINDA (uitr.) pass. 8 Perim. SLAMAT (uitr.) pass. 9 Aden. TAMBORA (uitr.) pass. 9 Finistlrre. HOLLAND AFRIKA-LÏJN. NIJKERK, 9 v. A da mte Per-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6