NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 11 MEI 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur. Hooglandsche Kerk (ingang Nieuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora- tprium Vereen. „Con Amore". Katwijk aan Zee. Donderdag 13 Mei, 's middags drie uur, Zang en Muziek aan het strand over de Oude kerk. Bij ongunstige weersgesteldheid in de zaal van „Prot. belangen". Donderdag 13 Mei, 's morgens tien en 's avonds zeven uur. „Jeruël" Sa menkomst. Koudekerk. Donderdag 13 Mei, Groot Zangconcours v. d. Ring Leiden van Chr. Zangvereen. op het terrein „Rijn hoeve". Aanvang 's morgens elf uur. Vrijdag 14 Mei 's avonds acht uur. Gebouw „Prediker", Janvossensteeg, le Radio-avond van het Leidsch Drank- weer Comité. Spr. de heer ir. Brandt over „Alcohol en snelverkeer". Zang Declamatie en Muziek. Dinsdag 18 Mei, 's middags vier uur. Bovenzaal van „In den Vergulden Turk", Jaarl. Alg. Verg. v. aan'deelh. der N.V. „L. Expl. Mij. v. Onr. goede ren" te. Leid en. Woensdag 19 Mei, s avonds 8 uur, Pieterskerk. Kerkconcert van „Sur- sum Corda". Dinsdag 25 Mei, 's avonds half negen Café-Rest. „In den Vergulden Turk Breestraat, Mei-vergadering der 3-0'.- tober-Vereeniging. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Donderdag 13 Mei a.s. (He melvaartsdag) waargenomen door de apotheek van den heer P. Ducroix, Ra penburg 9, Telef. 807. Van Vrijdag 14 tot en met Zondag 1G Mei a.s. neemt waar de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. Op grond van de ter beschikking staande gegevens constateerde het be stuur, dat de Engelsche mijnwerkers zich in een toestand van rechtvaardi ge verdediging tegen loonsverlaging en verlenging van arbeidstijd bevin den. In overeenstemming met het pro gram van het I. C. V. veroordeelt het bestuur de anti-sociale stroomingen en de voortdurend in kracht toenemen de aanvallen van het kapitalisme, die in alle landen op de voornaamste be langen der arbeiders gericht zijn. Het bestuur betreurt de groote uit breiding, die het conflict genomen heeft, doch wijst er tevens op dat alle landen den zedelijken plicht hebben, rekening te houden met de rechtvaar dige belangen der arbeiders en door het in het leven roepen van doeltref fende instellingen tot beslechting van arbeidsgeschillen, het uitbreken van dergelijke rampen, die ook op den economischen toestand van andere volken van invloed zijn, te voorkomen. Het bestuur van het I.C.V. meent even eens te moeten wijzen op het gevaar, dat zoowel in het algemeen, als vooral ook bij dit conflict bestaat, dat het re volutionair communisme met al de nadeelige gevolgen, die dit voor de ar beiders en de gemeenschap oplevert, de leiding neemt. Den betrokken vakinternationales. die met het I.C.V. zijn verbonden, wordt verzocht, met het Dag. Bestuur van het I.C.V. in overleg te treden vour het eventueel nemen van maatregelen met het oog op dit conflict. De toenemende internationale con centratie van het kapitaal maakt het voortdurend meer noodzakelijk dat de verschillende landen, met medewer king der arbeiders, internationaal-eco- nomische verdragen sluiten, gericht op het algemeen welzijn. Deze situatie dwingt tevens de vak beweging haar internationale organi satie voortdurend te versterken. De aangekondigde Deensehe sympa- v thi3staking. In Denemarken heeft de aankondi ging van een sympathiestaking ten gunste van de Engelsche stakers blijk baar den indruk gewekt, dat de vak bonden voornemens zijn den uitvoer van levensmiddelen naar Engeland af te snijden. Tegen dien indruk komt Socialde- mokraten, het regeeringsorgaan, op. ..Een dergelijke maatregel zegt 't blad zou een zonderlinge methode zijn om de Engelsche stakers te hulp te komen. De eerste staking^kennis- geving geeft alleen uiting aan den plicht van wederzijdsche hulp tus- ^chen de arbeidersbonden in de onder scheidene landen. „De werkende stand in Denemarken volgt met onverdeelde sympathie den strijd van de Engelsche kameraden om het dagelijksch brood en is bereid zijn solidariteit met hen te toonen. Van een- oorlogsverklaring tegen den nor malen uitvoer van Denemarken naar Engeland is echter geen sprake." Wat de stakingskennisgeving, waar in steun metterdaad" werd toegezegd wèl beteekent, zegt het regeeringsblad helaas niet en daarom heeft deze te genspraak weinig waarde. Denemar ken toch voert in hoofdzaak levensmid delen naar Engeland uit en een sym pathiestaking zou dus neerkomen op een afsnijding van dien uitvoer, om 'teven of nu de bedoeling van die af snijding voorzit of niet. Waarschijn lijk rekenen de Deensehe vakbonden er echter op dat de staking in Enge land zal zijn geëindigd vóór de 14 da gen, die moeten verstrijken iusschen Üe eerste kennisgeving en een staking om zijn. In dit geval zou men met een „paradepaardje" te doen hebben. DE BELGISCHE CRISIS. Brunei kabinetsformateur. Do Belgische koning heeft den pre: sident van de kamer, Brunèt, de op dracht tot vorming van een kabinet aangeboden. Brunet heeft met het oog' op zijn ge zondheidstoestand bedenktijd gevraagd Poullet zal eerst het ontslag van het kabinet indienen, als Brunet of een ander cle opdracht heeft aanvaard. Een socialistische regeerings- combinaiie. De algemeene raad der socialisti sche partij heeft zich gistermiddag met groote njeerderheid voor de vol gende regeeringsformatie uitgespro ken: kabinetsformateur en minister zonder portefeuille de socialist Bru net verder nog vier socialistische mi nisters, n.l. de huidige ministers met portefeuille Vandervelde, Huysmans, Anseele en Wouters. Vervolgens vijf Katholieken, n.l. Jaspar of Tsclioffen, Poullet, De Liederkerke, Carton de Wiart of Daels. Dan twee liberalen, mogelijk Devéze en Jansson. Aan het ministerie van financiën zou een bij zondere adviseerende commissie wor den toegevoegd, bestaande uit de fi nanciers Francqui Cattier, Theunis, Jadot en nog een socialist. De regeering zou een voorloopig ka rakter hebben en alleen de financieele belangen nastreven. Deze geheele combinatie is natuur lijk nog niet officieel en moet eerst door de andere partijen worden goed gekeurd. De liberalen konden gisteren nog geen beslissing nemen; zij zullen van daag opnieuw vergaderen. Gemeld wordt, dat Poullet, indien hij geen deel uitmaakt van de nieuwe regeering, Brunet als kamerpresident zou opvolgen. DE DUITSCHE VLAGGENKWESTIE. Een schrijven van Hindenburg, President Hindenburg heeft tot den rijkskanselier Luther in verband met de vlaggenkwestie het volgende schrij ven gericht: De tweede verordening over de Duit- sche vlag d.d. 5 Mei 1926 heeft bij liet publiek veel misverstand in het leven geroepen. De buitenlandsche en de eco- nomisch-politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd, welke voor Duitsch- lancl den weg hebben gebaand, zich op nieuw te doen gelden en zich weder in de wereldhuishouding te doen opne men, vereisehten voorts, dat bij open bare gelegenheden alle Duitscliers in het buitenland met oprechte gevoelens uiting geven aan hun Duifsch-zijn.- Hieraan stond tot dusverre in het buitenland onder zeer moeilijke bege leidende omstandigheden de onzalige Vlaggenstrijd In den weg. Aan dezen wantoestand zal thans een einde worden gemaakt en ik ben er van overtuigd, dat dit doel door de nieuwe verordening za.1 worden be reikt. Niets is zooals ik u reeds herhaal delijk heb betuigd verder van mij verwijderd dan dat ik de bij de Grond wet vastgelegde nationale kleuren zou willen afschaffen. Integendeel, ik ben als steeds vastbesloten, mij op de basis der Grondwet te plaatsen. Helaas ech ter is bij de discussies een even nood lottige als gevaarlijke strijd om de vlag ontstaan. Het is mijn innige wensch, langs constitutioneelen weg een verzoenen den uitweg te vinden, in overeenstem ming met de wenschen van het Dui't- sche volk en tevens rekening te hou den met de ontwikkeling en de ge schiedenis van het Duitsche rijk. 1 Ik verzoek u derhalve, mijnheer de rijkskanselier, u zoowel met de wetge vende instanties als met de in Duitsch la nd geïnteresseerde vereenigingen in verbinding te stellen, ten einde dit doel te bereiken. Moge het tijdstip niet verre meer zijn, waarop het Duitsche volk zich vreedzaam zal scharen om pen en het zelfde symbool van het staatswezen. DE VLIEGTOCHT VAN BYRD NAAR DE NOORDPOOL. Bijzonderheden. In Noorwegen is de teleurstelling groot, nu de Amerikaan Byrd er in ge slaagd is, vóór Amundsen, over de Noordpool te vliegen. Men beschouwt den tocht van Byrd als een nederlaag van den Skandinavischen exploratie geest. Amundsen zelf was echter de eerste, die Byrd na diens terugkeer aan Koningsbaai hartelijk geluk wenschte. De tocht van Bj'rt duurde in het ge heel 14uur. Om 1 \i.50 's ochtends verliet het vliegtuig de Koningsbaai, waar het om 4.30 in den namiddag te rugkeerde. Het weer was buitengewoon gunstig voor den tocht. Voortdurend kon ge bruik worden gemaakt van het zonne- kompas, daar de atmosfeer geheel vrij van mist was. Het magnetische kom pas kon daarentegen in de Poolstreek niet worden gebruikt. Byrd hield het zonnekompas in de eene hand, terwijl hij met de andere hand het vliegtuig bestuurde. Toen ongeveer GO mijl van de Noord pool een der motoren plotseling op hield te functionneeren wilde de mon teur op het ijs landen. Byrd zelf voel de daar weinig voor, daar hij vreesde dat het weer opstijgen dan uiterst moeilijk zou kunnen zijn. Gelukkig echter bleek de storing van slechts on- beduidenden aard te zijn, daar weldra de andere motor weer begon te func tionneeren. Byrd .vloog meermalen over de Pool en liet daarbij de Ainerikaansche vlag op het ijs vallen. Van eenig dierenle ven heeft hij aan de Pool niets be merkt. Hij acht een landing op het ijs aan do Noordpool natuurlijk niet on mogelijk, mits de noodige veiligheids maatregelen getroffen worden. 1 De koude, die onderweg heerschte, was groot. Een paar vingers alsook de neus van Byrd waren bevroren. Op Spitsbergen werd Byrd met geest drift ontvangen, o.a. door de beman ning van do Norge. Byrd heeft reeds telegrammen van gelukwcnsching van President Coolidge en van den Amerikaanschen minister van marine Wilbur, ontvangen. Kirjath Seler. Naar Reuter uit Jeruzalem seint, zijn bij de opgravingen van de oude Kanaanitische Koningsstad Kirjath Sefer, in Zuid-Palestina, de meest com plete en best bewaarde resten blootge legd, die in Kanaan gevonden zijn. Muren van 40 voet hoog en 14 voet dik werden uitgegraven. De breeile poorten droegen torens, en waren met stutbeeren verstefkt. Een uitgebreid stelsel van gangen en kamers voor het opbergen van graan en water werd gevonden. KORTE BERICHTEN De commissie inzake de uitbrei ding van den Volkenbondsraad heeft vergaderd. Spanje's en Brazilië's kan sen lijken nog ongustiger dan in Maart. Raba heeft bij zijn verhoor ver klaard, dat Bethlen van de hankbil- jettenvervalsching afwist, wat Nados- sy betwist. De Franschen maken voortgang in Syrië; de onderwerping der Dzje- bel Droezen zet door. Witos, de leider van de Pooische boeren is erin geslaagd, het nu-uwe Pooische kabinet samen te stellen. De Duitsche socialisten zijn bij een kabinetscrisis over de viaggekwes tie bereid te onderhandelen over de vorming van een nieuw ministerie. De democraten blijven in dè vlag kwestie onverzoenlijk. Het centrum is tegemoetkomender. Nog steeds be sprekingen. KERK EN SCHOOL. Ned. Chr. Studenten Ver. Vanwege de N.C.S.V. wordt ook dit jaar weder, evenals vorige jaren, een groote zomerconf jrenlie vcor studenten fehouden en wel van 1216 Juli. Op eze conferentie hopen te spreken: 12 Juli: Ds. J. I. Buskes, over: „De Roepstem van God". 13 Juli: Prof. Th. Spoerri, over: „Eer bied en Critiek" en Ds. J. J. Stam, over: „Schuldbesef. 14 Juli: Mr. N. Stufkens Jr., over: „Hedendaagsch godsdienstig leven in Nederland", en .1. Hofman, over: „Het leven van een Christenarbeider in de fabriek". 15 Juli: (Theologische sectie), Ds. L. Boonstra, over: „Persoonlijk geloofsle ven en Theologische studie". (ïVIedisch- natuurphilosophische sectie), Prof. Dr. H. R. Kruyt, over: „Natuurwetenschap pelijke studie en geestelijke verrijking". (Juridische sectie), „Ieder wordt geacht de wet te kennen". (Paedagogiscn-lute- raire sectie), P. Minderaa, over: „Mo reel conflict bij het litteratuur onder wijs". (Techniscii-economüche sectie), S. Rozemond, over: „De verantwoordelijk heid van den ondernemer-", en 's avonds het onderwerp: „Wat het geloof ver sterkt en wat het geloof belemmert". 16 Juli: Prof. Dr. Ph. Kohnstamm, over: „De Christelijke houding tegen over internationale rassen en sociale vragen", en Ds. Tromp, over: „Gehoor zaamheid". lederen dag wordt begonnen met een korte 3pelbespreking, door Ds. C. W. Coolsma: Op een der middagen zal Dr. H. C. Rutgers zijn jaarverslag uitbrengen. Ned. Gustaaf Adolf Vereeniging. Nadat op 27 Mei, des avonds 8 uur een openbare samenkomst in de Her vormde Kerk, lange Winkelstraat 5, te Antwerpen zal hebben plaats gehad, in welke Prof. Dr. L. Knappert, voorzitter van het Hoofdbestuur van de Ned. Gus taaf Adolf-Vereeniging zal spreken over het onderwerp: „Uit de geschiedenis van het Protestantisme in Antwerpen" en Prof. Dr. H. M. van Nes, lid van het hoofdbestuur van genoemde vereen, over het onderwerp: „De Nederlandsche Gustaaf Adolf-Vereeniging en het wezen van het Protestantsche Geloof", zal de 71ste algemeene vergadering van de Ned. Gustaaf Adolf-vereen. op den dag daarna gehouden worden in bovenge noemd kerkgebouw. In de vacature Prof. Dr. H. M. van Nes, die jnoet aftreden, maai- herkies baar is, wordt het volgende tweetal voor lid van het hoofdbestuur voorgedragen: 1. Prof. Dr. H. M. van Nes te Leiden 2. Dr. J. Riemens Jr te Leiden. UIT DE OMGEVING^ BODEGRAVEN. Gemeenteraad. 4 Zaterdagmorgen vergaderde de ge meenteraad. Afwezig was de' heer L. Hortensius. De Voorz. opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich het rapport der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, waarin melding werd gemaakt van den slechten toestand der openbare lagere school in de Meije. De V 0 0 r z. deelde mede, dat er reeds een kostenberekening is opgemaakt voor het herstellen dier school. Verder werd het onderwjjs te dezer plaatse goedge keurd. Voorts bevond zich onder de ingeko men stukken het adres tegen de nolee- ringsbesluiten. De Voor z. bestreed het adres. Uit het feit, dat y> handteekeningen waren verzameld, Insloot hij o.a., dat men er geen 100 had kunnen halen, terwijl juist door de vroege raadsvergadering niet met de lijsten kon worden gewerkt. Hij mec-nde, dat de oorzaak van het adres was, dat adressanten niet op de hoogte waren van de plannen en den opzet van den raad. Daar de raadsle den de verordening aanvaardden, con cludeert hij, dat deze met de plannen en voorstellen goed op de hcogte waren en er van haar zijde geen bezwaren be stonden. De rioleering is hard noodza kelijk, dus stelt hri voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Wetn. P. Batelaan verzet zich te gen het voorstel van den voorz., en stelt voor de beslissing op het adres te verdagen tot de volgende vergade ring. I11 uien tusschentijd kan dan een vergadering belegd worden tusschen B. en W. en adressanten. De Voorz. ontraadt het voorstel van weth. Batelaan, Hij zegt, dat adressan ten altijd gelegenheid hebben hun be zwaren te uiten, en dat zij dan beter bij B. en W. kunnen komen dan een adres richten aan den Raad. De heer B. Batelaan steunt het voorstel van den wethouder, hij zegt het niet eens te zijn met adressanten, en had ook liever gezien, dat zij een conferentie met B. en W. hadden aan gevraagd, maar nu dit niet is gebeurd, steunt hp het voorstel P. Batelaan. Hj| laat de mogelijkheid open, dat voor aansluiting van bestaande gebouwen eenige vermindering van aansluitkosten kan worden gegeven. Maar spr. is van meening, dat de verordening goed is, als de practijk soms plaatst voor on- billijkhfuen, dan moet dat bij de uit voering worden- rechtgestreken. De lieer Be ij en verzet zich tegen over de beschuldiging, dat de raads leden voor de verordening zouden heb ben gestemd, zonder dat zij de gevol gen doorzagen. Wanneer hij gesproken had, zou dat alleen voor reclame zijn geweest. Wethouder v. d. Marei werpt een blik in liet verleden, en gaat 11a, de wording der bestaande rioleering. Hij is het niet eens met hetgeen vroeger gedaan is, ook stelt hii zich tegenover het voorstel Batelaan. Hr kiest de zijde des voorzitters. De heer C. B. Batelaain zou het liefst zien dat door B. en W. alle be waarden tot een conference werden uit- genoodigd. Hierdoor zal v.eel misver stand worden opgeheven. Tegenover den voorzitter die meent dat B. en W. wel wat anders te doen hebben, dan conferenties te houden, merkt hij op, dat adressanten niet an ders konden doen. Daar de besluiten geheel onverwacht kwamen, moesten zij wel met hun bezwaarschrift naar Ge deputeerde Staten. Toen dat niet hielp, was de eenige weg, naar den Raad. Wethouder Batelaan merkt op, dat hij reeds in September in de verga dering van B. en W. dezelfde bezwaren heeft geopperd, hij was toen echter in de minderheid, nri bepleit nogmaals een bespreking tus3c'nen adressantenen B. en W. De voorzitter verzet zich ech ter tegen het voorstel Batelaan en zegt, «lat kleine bezwaren nog wel kunnen worden weggenomen. De heer Baan Batelaan zegt dat het standpunt van wethouder Ba telaan ruim en breed is, omdat het den schijn wegneemt dat de raad de bur gerij wil dwingen. De heer W. Boer verzet zich te gen het voorstel Batelaan, hj| vindt dat ieder bezwaarde afzonderlijk zijn bezwa ren moet komen bepleiten. Wethouder Ba tel aan zegt, dat de geest van het adres niet ingaat tegen de verordening, maar alleen tegen de groote vergoeding die de eigenaars zul len moeten betalen. Het is niet goed om het adres, gelijk de voorzitter wil, voor kennisgeving aan te nemen. De heer J. Burggraaf steunt ook het voorstel Batelaan. De heer Boer vergelijkt de hou ding der adressanten met die van de bewoners der buitenwijken die eerst zich niet wilden aansluiten bji de wa terleiding, doch er nu blijde mee zijn. De heer C. B. Batelaain, be pleit nogmaals de wenscheljjkheid der conferentie; hn hoopt dat adressanten de billijkheid der verordening zullen in zien. Als er dan nog bezwaren zijn, dan kan men daarover spreken. De heer J. B e ij e n dient een mo tie in, waarbij de raad uitspreekt dat zij de verordening op ,(le rioolaanslui ting niet zal wijzigen, tloch zich bereid verklaart op het eerste verzoek, de verordening voor de adressanten toe te lichten. Wethouder v. d. Marei zegt dat niemand tegen de verordening is, en dat alle raadsleden de verordening nog wel willen toelichten Wethouder Batelaan handhaaft echter zijn voorstel. De heer Be ij en verklaart na een nadere toelichting ontvangen te hebben van den heer Baan Batelaan. geen be zwaren tegen het voorstel te nebben. De heer V e r 10 0 i) stelt voor het adres terug te zenden naar B. en W., om nader advies, dus precies eender als het voorstel Batelaan. Ook de voorzitter verzet er zich niet tegen, zoodat het voorstel met alge meene stemmen wordt aangenomen. Door een kleine verandering der markt ondergaat de verordening op veemark ten eenige wijziging. De paardenmarkt zal voortaan worden gehouden op den eersten Woensdag in Juni en October. De leden der verschillende stembu reaus worden gekozen. Het vermenig- vuldigingscijfer wordt gehandhaafd op 1 Tot directeur der ambachtsteeken- school wordt benoemd de heer P. J. Maas te Leiden. Aangegaan wordt een geldleening van f 70.000 tegen 3sApCt. en parikoers voor den bouw van het abbattoir en nog enkele werken. Hierna wordt gediscusseerd over het aanvangsuur der kaasmarkt. Voorloo pig wordt besloten het aanvangsuur te iaten op half negén. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Donderdagmiddaggeraakte een klein meisje van ongeveer twee jaar in een baggersloot. Op hec geschreeuw der kinderen kwam de moeder aanhollen; deze begaf zich direct te water. Gelukkig kon zij zwemmen, en smaakte het genoegen' haar kind op het droge te brengen. Maandagmiddag fie.sie de jongen V. door de \v ilhelminastraat. Plotseling kwam er een nond voor zijn fiets, uitwijken kon hij niet meer, zoodat hij over den hond neenreed. Hierbg kwam hij echter zoodanig te vallen, flat hij bewusteloos werd oyga nomen. NOORDWIJK AAN ZEE. I11 de Hqpv. Kerk alhier werd in de collecte voor de Kerk een extra gift van f 100 en een nagekomen gift voor het Sanatorium „Zonnegloren" gevonden. Naar we vernemen hoopt Ds. Hospers te Gouda, die het beroep tot Predikant bij de Herv. Kerk al hier heeft aangenomen, ongeveer half Juni zijn intrede te doen bij deze Ge. meente. R1JNSBURO. Onze muziekvereen. „Wilhelmina' vergastte ons gisteravond weder op een_ uitvoering in tram. Niettegenstaande het weder niet 200 bijzonder uitlokte, was de belangstel ling toch zeer groot. KATWIJK. De heer Schimmer, adj. com mies bij 'de Rijks Directe belastingen is wegens ziekte van den heer Slote- maker benoemd tot tijdelijk ontvanger.. Wel een bewijs hoe de lieer S. bij, zijn superieuren staat aangeschreven waar een dergelijke benoemutg voor een kantoor 2de klasse zeer zelden plaats heeft. Kapitein Phaff van, de Grena diers en jagers te' 's-Gravenhage had het ongeluk bij een rijles in ae tui nen van zijn paard te vallen. De ont boden geneesheer. Dr. H. E. de Ruy- ter-Zijlker, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp. Zwaar m- w-endig gewond werd hij per lorrie tan de Leidsche Duinwater Mij. naar den Watertoren vervoerd, vanwaar hij; per auto-ambulance naar Den Haag werd gebracht. Naar we vernemen is zijn toestand zeer ernstig. De winkels mogen a.s. Woens dagavond tot 11 uur des avonds ge opend blijven. SASSENHEIM. t Gistermiddag ongeveer 4 uur werd het 12-jarig dochtertje van den heer J. in de Hoogstraat aangereden door een auto. Ofschoon één wiel van den wagen over het lichaam ging, liep het ongeluk zonder ernstige gevol gen af. Het meisje werd bij Dr. Q bin nengebracht, die geen ernstige kwets uren kon ontdekken. Naar men ons meedeelt, reed de auto kalm en treft den chauffeur geen schuld. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer", directeur de heer H. M. Keuning hoopt 10 Juni a.s. een uitvoe ring te geven in de Geref. Kerk alhier. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk, Hemelvaartsdag voorm. 10 uur D3. Nauta, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk vm. 10 uur, Ds. Woud stra. De opbrengst der collecte alhier gehouden met toestemming van B. en W. voor de Nationale stichting „Te huis voor alleenstaande blinden (Wolf- heze) bedroeg f 29.12. WODBRGOGB. Onder controle van den heer Burgemeester had alhier een eigen aardige raadwedstrijd plaats na de opening van de zaak „Westmaas". Degenen, die het raadden waren de heer W. G. Terhorst, le pr., een thee- kast; mej. Maartje Kammeraat, 2e pr een pluche tafelkleed; mej. R. Los, 2e prijs, een karpetmat en mej. Mien Stigter Jdr.; 4e prijs, twee voetenbank jes. Predikbeurten. Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. kwart vóór tien de Eerw. heer D. J. B. Allaart, cand. te Oegstgeest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar we vernemen besloot het be stuur van de Chr. Zangvereeniging: „So li Deo Gloria" om aan het bestaande kinderkoor geen jongens meer toe te laten en het in dier voege te wijzigen, dat het voortaan een meisjeskoor zal zjjn. KATWIJK AAN ZEE. Een inwoner ontving dezer dagen een valschen gulden, dien hii .bij de politie deponeerde. Er wordt een streng onderzoek naar den uitgever er van ingesteld. Men zij dus op zjjn hoede bij het ont vangen van guldens. Door B. en W. is een aanvraag tot het mogen plaatsen van een benzine pomp met een ondergronds reservoir van 2000 L. aan het perceel van Eg- mondstraat 3, verdaagd. Door D. Haasnoot is aan B. en w verzocht, om in zijn smederij een gas motor van 3 P.K. en een van Vs P-k. te mogen plaatsen. Bezwaren hiertegen moeten voor 14 Mei e.k. worden ingediend. Zij, die behooren tot de lichting 1927 en recht meenen te hebben op vrij stelling „van den dienstplicht, kunnen we verwijzen naar de gemeentelijke aan plakplaatsen, waar tevens te lezen is ae wijze, waarop zulks moet worden

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2