N /EUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 7 MEI 1926 DAG-AGENDA. Vrijdag 7 Mei, 's avonds acht uur, 'ergadering „Patrimonium" Spr. de ?er D. Huinink over het sociale le en in Indië. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur.. -ooglandsche Kerk (ingang Nieuw- raat). Kerk^oncert van de Chr. Ora- >rium Vereen. „Con Amore". Dinsdag 18 Mei, 's middags vier uur. ovenzaal van „In den Vergulden ark", Jaarl. Alg. Verg. v. aandeeih. er N.V. „L. Expl. Mij. v. Onr. goede- en" te Leiden. Woensdag 19 Mei, 's avonds S uur, ieterskerk. Kerkconcert van „Sur- um Corda". De avond-, nacht- en Zondagdienst 'er apotheken wordt van Maandag 3 lei tot Zondag 9 Mei waargenomen :oor de apotheek van den heer C. "Juyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. Goed algnloopen. Op den Rijnsburgerweg was men astermorgen met een montagewagen van de N.Z.H.T.M. bezig met het repa- reeren van de electrische draad leiding Oe monteur J. B. van hier zag, toen hij op den wagen stond, uit de rich ting Rijnsburg een tram naderen, ter wijl ide bestuurder, R. v. d. S. voorne mens scheen om door te rijden. B. die een aanrijding met deszelfs gevolgen vreesde, sprong voor alle zekerheid van den 4 M. hoogen wagen af, waar bij hij kwam te vallen, zijn neus een weinig schramde en pijn in een knie kreeg. Aan het station werd hij door dr. Dr. voorloopig verbonden en vandaar voor verder onderzoek naar het Aco/ demisch Ziekenhuis overgebracht. Diefsche Kunstavond. Onder leiding van den heer J. Hovy alhier zal een Leidsch a capello koor op 10 Mei a s. in Pulchri Studio te den Haag op uitnoodiging van de Haag- 3ohe Afdeeling van het Algemeen Ne- lerlandsch Verbond een Dietschen kunstavond geven, die zal worden ge- .vijd aan Oud-Nederlandsohe liederen. Door mejuffrouw Bertha Reeser en den heer W. A. Segboer zal solo-zang en gehoore worden gebracht. Mejuffr. C. M. de Haas zal den zang aan het klavecimbel begeleiden. Begrafenis J. Bosch. (Hedenmorgen om 11 uur werd op Rhijnhof ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den heer J. Bosch, in leven rijwiel bewaarder aan het Postkantoor alhier. Ongeveer 10 uur vertrok 'de stoet vanaf het sterfhuis en vervolgens over de Breestraat langs het postkantoor naar Rhijnhof. Aldaar wachtten êen aantal vrienden van den overledene om hem de laatste eer te bewijzen. Nadat de kist in de groeve was nedergelaten, werden door de aanwezigen levende bloemen in bet graf gestrooid. BUITENLAND. DE ALGEMEENS STAKING IN ENGELAND. De solidariteit der arbeiders gehand haafd. De Britscbe vakvereenigingsraad meldde gisteren, dat de solidariteit der arbeiders over bet lieele land ge handhaafd is. Alle zeelieden te Liver pool, die lid zijn van den bond van matrozen en stokers, staken. Na afloop van de ochtendvergade ring van het nationale bestuur van den mijnwerkersbond werd verklaard, dat de toestand onveranderd was. The British Worker, het blad, dat de vakvereenigingsraad publiceert, is een kleine krant van 8 pagina's. Het regeeringsbl. The British Gazette, be staat uit 2 groote pagina's van zeven kolommen. De eerste oplaag van The British Worker heeft Woensdag 310.000 exem plaren bedragen, die binnen een uur uitverkocht waren. Gisteren is voor een oplaag van tenminste een half mil joen gezorgd en bet blad was ook voor de eerste maal buiten Londen, en wel te Cambridge, Peterborough, York, Leicester en Doncaster verkrijgbaar. Hard tegen hard. Bij de gisteren voortgezette discus sies in bet Lagerhuis £>ver de in ver band met den noodtoestand getroffen maatregelen, verweet de Labour-afge- vaardigde Batry de regeering „den mijneigenaars de band boven 't hoofd te houden bij hun poging, om de mijn werkers te doen verhongeren." Indien eenig mijneigenaar zou trachten met behulp van onderkruipers arbeid te doen verrichten, zouden er onlusten ontstaan, zeide hij. Namens de regeering verklaarde Hogg, dat de opvatting, dat aan nie mand toegestaan mag worden arbeid te verrichten en hun zaken te doen, omdat het Trades Union Congress zulks verbiedt, de beste rechtvaardi ging voor de onderhavige maatrege len is. De Labour-afgevaardigde Jack Jo nes, verklaarde daarop, dat indien zulk een taal door de vertegenwoordi gers der regeering werd gebezigd, de Labour Partij nog dei beschikking over hoogere troeven beeft. Indien het oorlog zou worden, dan is Labour be reid den uitslag te trotseeren. Spre- ker eindigde met de woorden: „Indien gij den oorlog wenscht, wij zijn bereid te strijden 1" (Toejuichingen bij La bour). Alle Labour-amendementen op de 'lesluiten, uitgevaardigd krachtens do •vet, welke de regeering in tijden van nood machtigt tot het nemen van bui tengewone maatregelen, zijn met groo te meerderheid verworpen. DE VORSTELIJKE VERMOGENS IN DUITSCHLAND. Het referendum zal beslissen. Gisteren heeft de Duitsche Rijks dag het socialistiscli-communistisch wetsontwerp tot verbeurdverklaring van ce vorstelijke vermogens in twee de lezing met alle stemmen tegen die van de beide arbeiderspartijen verworpen De derde lezing is hierdoor overbo dig geworden, zoodat thans bij refe rendum over hot onteigeningsontwerp zal worden beslist. Toen president Loebe biervan den Rijksdag mededee- ling deed, ging er links een dol ge juich op. Rechts daarentegen werd er gesist en gelachen. Aan de stemming waren een aantal redevoeringen voorafgegaan, waarvan de eene al langdradiger was dan de andere, met uitzondering alleen van de rede van den sociaal-democraat Scheidemann, die een karakteristiek gaf van Wilhelm II als mensch en als keizer. In machtelooze woede hoorden de Duitsch-nationalen hem een tijdlang aan, maar toen Scheidemann den ex- keizer een landverrader noemde, om dat hij den Russischen tsaar voortdu rend op de hoogte had gehouden van de Duitscli-Engelsche onderhandelin gen over een bondgenootschap, ston den de Duitsch-nat.ionale afgevaardig den als één man op en verlieten on der verontwaardigd foei-geroep de zaal. Graaf Westarp kwam later, bleek van verontwaardiging, nog even op het spreekgestoelte om te verklaren, dat hij en zijn partijgenooten voor Scheidemann en consorten slechts ver achting hebben, wat de sociaal-demo craten met vroolijk gelach beantwoor den. DE VREDESONDERHANDELINGEN IN MAROKKO. De onderhandelingen afgebroken. Nadat Azerkane gisteren in de ple naire zitting der gedelegeerden-confe rentie had verklaard1, dat hij het ant woord van 30 April op de Frans^h- Spaansche vragen moest bevestigen en volkomen herhalen, verklaarde ge neraal Simon de onderhandelingen af gebroken. Uit Parijs wordt nog gemeld, dat volgens een bericht uit Oedjda de Rif gedelegeerden in verband met het af breken der onderhandelingen op een torpedoboot naar het Rif zullen terug- keeren. DREIGENDE KABINETSCRISIS IN BELGIë. Ook minister Janssen gaaf heen. Na de ministers van binnenlandsclie zaken en koloniën is nu ook de minis ter van financiën Janssen afgetreden. In de wandelgangen der Kamer ging gisteren het gerucht evenwel niet bevestigd als zou ook De Liederke, de Waalsch-Katholieke minister van landbouw, beengaan. Het valt nog niet te zeggen, wat het gevolg zal zijn van het successievelijk heengaan van drie leden van het Bel gische kabinet. De premier Poullet heeft den ko ning nog niet het ontslag van de ge- heele regeering aangeboden. Hij tracht hetzij een opvolger te vinden, hetzij het tegenwoordige kabinet weer aan te vullen ten einde een langdurige re- geeringscrisis te vermijden. Het is zeker, dat in de huidige crisis de liberale fractie, hoewel zij slechts 22 leden telt, geroepen zal zijn een be langrijke rol te spelen,want het schijnt wel vast te staan, dat men zal trach ten een drie-partijen-ministerie te vor men. De liberalen meeneri ,dat een zaken kabinet de beste oplossing zou zijn voor de huidige crisis. KORTE BERICHTEN. In een encycliek naar aanleiding van het zeven eeuw geleden zijn van den dood v. d. H. Franciscus van As- sisië roemt de Paus diens deugden er< roept hem aan voor de verbetering der zeden en den terugkeer tot een Christelijke maatschappij.langs den weg van vroomheid en heiligheid. Het communistisch Lagerhuislid Saklatvala is veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf, omdat hij zijn belofte, om zich ordelijk te gedragen, had geschonden. Het huis van afgevaardigden te Washington heeft het voorstel goed gekeurd, volgens hetwelk voor de eerstvolgende 5 jaren tot uitbreiding der luchtvloot 150 millioen dollar be schikbaar zullen worden gesteld. De volksdag van Danzig koos in plaats van den overleden president Treichel den Duitschnationaal Alfred Senirau tot president. De vlaggenverordening zal waar schijnlijk tot een conflict in den boe zem der Duitsche regeeringspartijen leiden. Verwacht wordt, dat zoowel het centrum als de democraten voor de sociaal-democratische motie van wan trouwen tegen Luther zullen stemmen UIT DE OMGEVING. ALPHEN a. d. RIJN. Gemeenteraad. (Slot). 9. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van het adnes vain de afdeeling Alphen aan den Rijn van den Alg. Neu. Chr. Ambtenaarsbond, hoauc.. ver zoek om voor het gemeen 'personeel in te stellen een comm'c^e va.. or^ni- seerd overleg. B. en W;. ad vis ©eren afwijzend te beschikken. De eigenaardige verhouding, aldus B. en W., waarin liet gemeenteperso- neel staat tot haar werkgeefster, die tevens Overheid is en wier gezag een anderen grond li£eft dan een contrac- tueele en ook de eigenaardigheid da/ in de Commissie van Overleg belang hebbenden over eigen zaak mee be slissen zullen, maakt dat de Overheid hier voorzichtig moet wezen en geen regeling moet scheppen voor welker grenzen althans nu nog niet een al gemeen gevestigde opinie bestaat. Daarbij komt, dat naar onze over tuiging dit instituut niet overeenstemt maar veeleer strijdt tegen de bedoe ling van onze gemeentewet, die de regeling der salarissen uitsluitend aan den raad laat en geen. voorbereidend instituut kent. De heer Koren bestreed in een uitvoerig betoog het afwijzend advies van B. en W.Spr. meende dat B. en W,. zich door vrees laten leiden De voorzitter; neen hoor.....,*., (gelach.) De heer K o r e n voerde aan dat het G..O. alleen wil adviseeren, en dat laten B. en W|. zich ook wel doen door andere lichamen, zooals de K. v. K., die ook in de Gemeentewet niet genoemd worden. De heer N o o m e n onderschreef 't betoog van den heer Koren en zei door het advies van B. en W. teleur gesteld te zijn. De Gemeenteambtena ren zijn niec vrij in den zin waarin arbeiders in het particulier bedrijf dat zijn; dit wordt door B. en W:. toe gestemd, zoodat zij een orgaan moeten hebben waarpoor zij zich kunnen uit spreken. De heer d e W o 11 zei daaraan niets meer te hebben toe te voegen. De heer Bol verklaarde zich voor het advies van B. en W. De raad behoefc zich niet de wet te laten stel len door een G. O. De heer Bergsnoef was van de zelfde meening. Spr. wil „behalen naar bekwaamne.u'ook in Gemeemedienst Maar het G. O. zou allen over één kam scheren.. De heer Veldman bepleitte G. O. in het belang van een betere ver standhouding tusschen gemeentebe stuur en personeel. De heer den Hertog zei een iet wat gedwongen verhouding te vreezen van de toepassing van G. O. Advisee- rend is het G. O. adeen theoretisch; p^actisch beteekent het advies van het G. O. een wenk, die de raad wel dient op te volgen. De voorzitter maakte eehige opmerkingen over het ontstaan van het G. O., hoofdzakelijk na 1918 toen in de groote steden moeilijkheden ont stonden.. Het doet spr. genoegen, dat de verdedigers van het G. O. hier de bevoegdneid van den raad onaan getast hebben gelaten. Voor alles moet duidelijk zijn, wie de verantwoording draagt. En nu is de practijk van het G. O. dat zijln invloed veel meer dan adviseeien.de is. Een vooraanstaand en alleszins sociaal voelend lid van den Rotterdamschen Gemeenteraad, heeft toegestemd, dat de zakelijke be handeling der loon.vraagstukken ern stig in het gevaar wordt gebracht door het G. O. Practisch gaat het dus niet meer om hetrecht, maar om de macht. En de gemeente ga tegen, zich zelf geen. klassenstrijd voeren. B. en W. zijn niet tegen overleg. Maar nog nooit hèeft spr. gehoord dat de werklieden zich verongelijkt of ge krenkt hebben gevoeld. Zij hebben steeds een gewillig oor kunnen vinden. Meermalen heeft spr. kunnen con- stateeieii dat meerdere raadsleden de werklieden persoonlijk kennen. In den raad vonden zij steeds gehoor. Moet nu in zoo'n kleinen kring G. O. ge pleegd worden? De raad zou alleen een deel van zijn verantwoordelijkheid kunnen overdragen wanneer hij niet meer beschikte over de noodige voor lichting. De heer Herngreen merkte op, dat over het algemeen Alphven met de salarissen geen slecht figuur maakt, maar dat er toch nog eeruge minder goede salarissen zijn en dat de amb tenaren een onbevredigd gevoel heb ben. De.raad is hier toevallig niet heel willekeurig, maar het is ook niet goed, de ambtenaren geheel aan het inzicht van den raad over te leveren. Het gaat hier om het recht. En dat is niet voldoende gewaarborgd. Daar om, al verzet zich de G. wi. tegen het G. O., er moet een oplossing ge zocht worden. De heer de Wiolf noemde de ge volgtrekking van dep voorzitter niet juist. De ambtenaren spreken zich vrijer uit tegenover bepaalde raads leden dan tegenover den burgemees ter. De heer den Ouden zei niet te gen overleg te zijn. Maar wanneer alles via de organisatie wordt gere geld, leidt dit tol verscherpte verhou dingen. In een kleinere gemeente moet daarom de organisatie er zoo lang mogelijk buiten blijven. De heer v. Dijk, onderschreef dit. De „willekeur" van den raad wordt ook door G. O. niet gebroken zoolang de raad de beslissing heeft. En zeker is, dat het G. O. steeds een dwingend karakter heeft. De voorzitter achtte bij de hui dige regeling het recht voldbende ge waarborgd. Ieder heeft het recht zich met klachten en. verzoeken tot het ge meentebestuur te wenden. Met 134 stemmen werd hierna het advies van B. en W. goedgekeurd. Tegen de heeren Noomen, Veldman, de Wolf en Koren.. io. Voorstel van B. en W. om afwij zend te beschikken op het beroepschrift van den heer J. Habben Jansen, tegen het besluit van B. ©n W. waarbij hem krachtens de bouw- en woningverorde- ning vergunning werd geweigerd tot het verbouwen van zrjin woonhuis aan den Oudshoornschen weg. De heer den Her to g vermoedde dat hier al een advies van dem nieuwen archivaris tusschen zat (gelach.) Spr. zei het te betreuren, dat de vernieu wing van een gevel hier zal worden tegengehouden. ^oo ijoiz uojjj q fi q ii e a jooq oq met liet afwijzend advies niet ver eenigen.. Het betreft geen verkeers- belang en spr. meende dat in soort gelijke gevallen ten gunste van de eigenaren is be cnikt. De heer den Ouden merkte op, dat het hier niet over een gevel, maar gyer een uitbouw ging. De vergelij king van den heer v. Dijk gaat niet op. De voorzitter verdedigde de ver ordening. Een achtenswaardig ingeze tene, die zelf door de verordening be nadeeld werd, heeft spr. toegestemd dat de v. Mandersloostraat 2 M. bree der zou zijn wanneer deze verordening 50 jaar eerder was afgekondigd en ge handhaafd. Een ontheffing zou het ge- heele goede plan van den voormaligen Oudshoornschen raad in duigen wer pen. Overeenkomstig het advies van B. en W. werd hierna besloten z. h. stemming. 11. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de herstelling van de gemeentelijke aie- keninrichting. Aanganomen. 12. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor verbetering van de verlichting in de Raadhuisstraat. (Zie het nummer van Woensdag..) Goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. om de gasverlichting van de Lindenhovestraat in electrische verlichting te verande ren. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot verkoop van grond in de Torenstraat aan S. D. van Hemsbergen. GoedgeKeurd. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Frouwkie, d. v. T. Andeweg en F. v. d. Wal. Getrouwd: T. Blanken, 31 jaar en A. Helsloot, 20 jaar. Jan Vork, 25 jaar en G. Bardelmeyer, 24 jaar. W. van Haselen, 25 jaar en T. Turkenburg, 23 jaar. In den loop der week vestigden zich in onze gemeente de volgende per sonen: E. M. Leliveldi zonder beroep, van Zwammerdam. W. J. Stofberg, dienst bode, Oudewater. H. J. Heesen en echt- fenoote. zonder beroep, van Utrecht. de Graaf en gezin, veéhouder van Linschoten. J. A. Vreeken, zonder be roep, van Den Haag. Vertrokken zijn inmiddels: A. Schip pers, verpleegster, naar Stad-Vollen- hove. H. C. ae Vries, dienstbode, naar Berkel en Rodenrijs. Wed. D. Uithol en gezin, zonder beroep, naar Zwam- meraam. Th. de Vos, zonder beroep, naar Waddinxveen. H. M. van Schaik, zonder beroep, naar Bloemendaal. G. Wolff, zonder beroep, naar Leiderdorp. A. E. Schintz, zonder beroep, naar Zoe- terwoude. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerkt Voorm. 9.30 uur, Ds. Pott, nam. 6 uur, de heer Muller. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Dam. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 uur, preeklezen. Nam. 6 uur, Ds. van Ree- nen. Er heerschte Dinsdagmorgen op de markt een levendige drukte. Niet alleen, dat de kaasmarst als altijd een zeer levendig beeld vertoond, ook niet, dat het loven en bieden aan de var- kensmarkt als altijd iets aardigs aan het marktgedoe geeft, maar nu vooral waren het de ongeveer 700 lammeren, die de nog ledige ruimte der varkens- markt vulden en het aanzicht der markt niet weinig verlevendigden. Tot nu toe was op de markt nog nooit zoo'n groo te aanvoer van lammeren geweest. Toch werden er goed zaken gedaan en om nu de ambitie voor deze markt te verster ken, besloten B. en W. om nu drie we ken achtereen premies te geven voor den grootsten aanvoer en voor den grootsten kooper. Ongetwijfeld zal dit plan wel bijdragen tot de vergrootmg van onze tot nu toe nog maar kleine veemarkt. De met de varkensmarkt be reikte resultaten stemmen wel moed gevend. Door Ged. Staten is, wat betreft de gesloten verklaarde wegen in deze gemeente, ontheffing verleend van art. 13, ie lid der Motor- en Rij wiel wet, in de maand April, aan de volgende personen: G. Herrewün te Aarlander- veen, L. Spreij J. J. Bz. te Alpheil aan den Rijn, Jb. Sprejj te Alphen aan den ,Rijn, Mr. C. S. v. Dobben de Brurjn te .Bodegraven en A. C. Spelt te Aar- landerveen. In de maand April zijn ter secre tarie ter keuring aangegeven; 33 koei en, 45 varkens, 5 schapen, 5 geiten, 3 graskalveren en 1230 nuchtere kalveren. SASSENHEIM. In de maand April van dit jaar werd een vergadering van den Raad van Com missarissen van bovengenoemd bedrijf gehouden ter behandeling van de Ba lans en Verlies- en Winstrekening 19925 en het jaarverslag. De Algemeene ver gadering van Aandeelhoudsters heeft •aaarna met algemeene stemmen, over eenkomstig prae-advies van Commissa rissen de Balans en Verlies- en Winst rekening .goedgekeurd en daarbij hare groote tevredenheid uitgesproken over aen gang van zaken bij het bedrijf, de leiding van het bestuur en toewijding van het personeel. Het boekjaar 1925 kenmerkte zich evenals vorige jaren door een gesta- •digen groei en geleidelijke toename van het aantal aangeslotenen aan de electrische netten. Ongetwijfeld heeft daartoe bijgedragen de bij den aanvang van het boekjaar ingevoerde tariefsver laging, waardoor sommigen, die nog sceptisch stonden tegenover hri b°drijf, tot het inzicht kwamen, dat dit on een gezonden basis gegrond was en bij nor malen gang van zaken tot steeds groo teren bloei moest komen. Door den grooter enomzet vanel°c- frischen stroom was het mogriük met ingang van T926 weer nieuwe tariofs- verlagingen in te voeren, die z°k°rvan invloed zullen zijn on het stroomver bruik. Als vaststaande mag dan o^k worden aangenomen, - dat. wanneer te genslagen, waarvoor het bedrijf tot he den gespaard "bleef, ook in de toe komst uPb'ijven, bet rrerne',ns"h;iv>pelTjk bedrijf der drie gemeenten Hid^gom, Lisse en Sassenheim binnnen korten tijd zal behooren tot de economische bedrijven o pdit gebied. De vooruitgang van het bedrjjf moge blijken uit enkele ciifers: 'Op verschillende p'aatsen werd het kabelnet uitgebreid, n.l. te Lisse in Vreewijk en te Hillegom in Loosterweg II, Havzenstraat, Havendwarss'ra°t Brouwerslaan, en Patrimonium, terwijl een hoogspanningskabel gelegd werd van het transformatorstation H'Begom- Zuid naar het Pompstation der Water leiding. In 1925 werd totaal 8521 meter ka bel gelegd; eind 1025 was in den grond aanwezig ruim 70V2 Kilometer kabel, waaronaer c.a. 3V2 K.M. eigen hoog spanningskabel. Het aantal aanslui'ingen nam in 19925 toe met 442, waaronder 243 voor huur- installaties. De toemme bedroeg voor Hillegom 143, voor Lisse 1S5 en voor Sassenheim 114. Op 31 December 1025 waren in to taal aangesloten op het net 1666 in stallaties, waaronder 498 huuriostalla- ties. Dat ook het jaar 19926 geen slecht figuur zal maken, moge blijken uit het feit, dat in de eerste vier maanden van dat jaar 258 nieuwe installaties aan gesloten znn. Op 1 Mei 1926 bedroeg het aantal aangeslotenen voor Hillegom totaal 681, voor Lisse 723 en voor Sassenheim 520 0 ftotaai 1924. Eind 1925 waren op het net aange sloten. 115 motoren te Hillegom, 158 motoren te Lisse, en 80 motoren te Sassenheim, totaal dus 353 motoren met een capaciteit van 701 P.K. Het aantal huurkoop installaties nam slechts weinig toe, het aantal huur- installaties daarentegen in belangrijke mate. Geplaatst waren eind 1925 in totaal 1838 KWH meters. Storingen van eenige beteekenis kwa men niet voor. In 1925 werden ingekocht van de Lichtfabrieken te Leiden 507132 KWU, tegen 349734 KWH in 1924; aan ver bruikers werden afgelevrd 427785 KWU tegen 277068 KWU ip 1924. Voor het net Hillegom bedroeg de verkoop in 1925 totaal 175260 KvVU, voor Lisse 135663 KWU en voor Sas senheim 116802 KWU. Van de*totale stroomleverïng werd afgegeven aan het net Hillegom 41pet. aan liet net Lisse 32pct. en aan het net Sassenneim 27 pet. Ook voor 1926 kon weer tot een ta riefsverlaging worden besloten. Het avondtarief licht bedroeg in 1922 '23 45 cerit, in 1924 40 cent, in 1925 35 cent en is nu 'voor 1926 30 cent per K.W.U. Dagtarief licht was voor die jaren 25, 25, 20 en 15 cent per K.Yv.U.; ■dagtarief kracnt 24, 20, 20 en 15 cent per K.V/.U., terwijl het pemiüigineier- tariel in 1924 bedroeg 45 cent, m 192J 40 cent en voor 1920 35 cent per K, W.U. De thans geldende tarieven kunnen een vergelijking met die der meeste bedrijven wel uoorstaan. legen speciale tarieven Vverden nog enkele eontracten afgesloten, op deze wijze kan ook de industrie van het groote gemak van eiectnciteit als beweegivracnt profitee red OEGSTGEEST. Gistermiddag heeft de politie een „val" opgezet voor het controleeren van de snelheid, waarmede auto's en motorrijwielen de gemeente passeeren. Het gevolg was, dat in enKele uren niet minder dan 27 processen-verbaal moesten worden opgemaakt wegens over treding van de snelheidsbepaling. STADSNIEUWS. De opvolger van Prof. Roessingh. iHet Leidsch Corr. Bureau meldt: Bij een onderhoud, dat wij gisteren met iden Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. Waszink had den, vroegen wij hem, wat de reden was,'dat in de vacature, ontstaan door het overlijden van Prof Roes singh, hoogleeraar in de encyclopae dic der godgeleerdheid, de wijsbegeer te van den godsdienst en de zedekun- de, nog steeds niet was voorzien. In antwoord hierop deelde de Mi nister ons mede, dat daarvoor geen reden bestond en dat de benoeming van den opvolger van Prof. Roessingh nog de volgende week in de Staats courant zal verschijnen. Bevestiging en Intrede. Naar wij vernemen hoopt de heer H. J. Kouwenhoven Jr. op Zondag 13 Juni a.s. in de Geref. Kerk te Leid- schendam zijn intrede te doen. Als bevestiger hoopt op te treden Ds. H. J. Kouwenhoven alhier. Conferentie „Jeruël". Derde dag. Gisteren is de Conferentie van „Je ruël" geëindigd. Met groote dankbaar heid en voldoening mag zij op de drie dagen terugblikken. Er was steeds een blijde stemming. Hoewel sprekers, zangers, hoorders, enz. van diverse ker

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2