NIEUWE LEIDSCHÉ COURANT VAN VRIJDAG 30 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Donderdag 6 Mei Ledenvergadering Ier H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw .Prediker". Vrijdag 30 April, 's avonds acht uur. stadsgehoorzaal. Openb. Feestverga- iering der Chr. Oranje Vereen. Spr. ?s. K. Schilder van Oegstgeest. Mu- .iek, Samenspraken, enz. Maandag 3 Mei, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal 3e Abonn. Concert, fae Batenburg. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur. Hooglandsche Kerk (ingang Niéuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora- 'orium Vereen. „Con Amore". De avond- nacht- en Zondagsdienst ier apotheken wordt van Maandag 26 April tof en met Zondag 2 Mei waar genomen door de apotheken der H.H. J. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406, «n G. H. Blanken, Hoogew. 171, telef. >02., die in verband met het votum der Tweede Kamer zal aftreden als ge rant bij' den H. Stoel, worden be roemd tot gezant te W(eenen als op- /olger van wijlen Jhr. Mr. iNVt 'Mi. .•an LW,eede van Berencamp. Staten van Overijsel. In de gister voortgezette vergade ring der Staten van Overijsel, werd ds lid van Gedeputeerde Staten be- ïoemd mr.-dr. J. W|. Schneider (rife?., idvocaat en procureur, wonende te Jelden, met 23 van de 42 stemmen. De Weldadigheidszegels. 'Het „Tijdschrift voor Armwezen, Maatschappelijke hulp en Kinderbe scherming'.' meldt: Van de weldadigheidszegèls voor liet tïnd, welke in Deceniber-Januari j.l. rerkrijgbaar zijn geweest, zijn "de vol gende aantallen verkocht: trarikeer- .vaarde van 2 cent "366.407.st., TVs ct. <40.236 stuks, 12V2 cent 1.406.350 st. Totaal 3.112.993 stuks. Het vorig jaar waren de aantallen <57.663, 551.690, 977.123, totaal dus >.286.476. De netto-opbrengt welke door het Kijk aan den 'Nèd. Bond van Kinder bescherming wordt afgedragen, be draagt f 77.356.77 (vorig jaar de som van f 56.723.32^). Van 246 vereenigingen e.d. zijn aan- ragen om een aandeel in de opbrengst ingekomen. Uit de S.D.A.P. In de vergadering van het Partij bestuur der S.D.A.P. werd als twee de voorzitter van het Partijbestuur her rozen de heer J. IT. Schaper. Volgens mededeeling van het bureau der S.A.I. zullen twee commissies wor den samengesteld, die het koloniale en iet ontwapeningsvraagstuk zullen be itudeeren. Door het Partijbestuur wer den aangewezen om voor de S.D.A.P. m deze commissie zitting te nemen resp de heeren iWi. ,H. Vliegen en VV. Albarda. v Besprekingen werden gevoerd over je treffen maatregelen voor de a.s. Eerste Kamerverkiezingen. Besloten werd het salaris van den secretaris-penningmeester met f500 per «aar te verhoogen. Nederland en de Volkenbond. Aan een Nota paar aanleiding van iet Eindverslag der Eerste Kamer, >ver Hoofdstuk III (Buitenlanidsché Zaken) der Staatsbegrooting voor 1926 is het volgende ontleend: Dat Nederland in de vergadering van den Volkenbond uitstel van behan deling van de toelating van Duitsch- land zou hebben verzocht, is onjuist. De regeering heeft, in het schryVen waarbij zij de uitnoodiging tot bijwo ning van deze vergadering aannam, A verband met cle redactie van "het tWeede punt der agenda een opmer king gemaakt over de gelijktijdige bij eenroeping van Raad en Vergadering. Het genoemde punt der agenda was zoodanig geredigeerd, dat niet slechts met de toekenning van een vasten ze- fel aan Duitschland. maar ook met de eventueele behandeling van aan spraken van andere landen op Raads- setels viel rekening te houden. En nu had het volgens oe agenda zoo kun nen loopen, 'dat met eventueele Raads voorstellen tot uitbreiding van den Raad niet andere leden aan Duitsch land de Assemblée den zelfden dag zou hebben te vergaderen', dat die voorstellen bij 'haar inkwamen. De regeeringen zoudendientenge volge geen ot geen vóldoende gele genheid gehad hebben zich te beraden en de delegaties om zich met haar re geeringen te verstaan. Tegen deze reeds herhaaldelijktoe gepaste methode, om de delegaties ter vergadering van den Volkenbond ie .plaatsen voor beslissingen, zonder dat aan de regeeringen tijd van overwe ging wordt gelaten, is reeds meerma len zoowel door Nederland als andere leden van den Volkenbond protest aangeteekend en ook thans meende de regeering hoewel zich bijt het genomen besluit neerleggende te moeten doen blijken v;an de bedenking die zij koesterde tegen de wijze, waar op een voor de organisaties van den Bond zoo gewichtige kwestie werd voorbereid. Het laatste amendement op art. 16 van het Volkenbondsvei drag is be halve door Denemarken, nog door geen der andere Staten gerat fceeidl Een wetsontwerp tot goedkeuring der bekrachtiging door Nederland zal een dezer dagen de Staten-Generaal be 'reiken. Onveilig strand. Het 9trand te Scheveningep is on veilig wegens het schieten met ge schut op Maandag a.s. tot Katwijk van twaalf uur tot half drie; op Dinsdag a.s. tot Kaltwijk van elf uur tot half drie op Woensdag en Donderdag tot Wassenaarsche slag van half elf tot half drie. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet toegankelijk is, alvorens de roode vlaggen, welke de onveiligheid aandui den, zijn ingenomen. DE UITOEFENING DER GENEES KUNST. Het verslag der Tweede Kamer commissie. Aan het verslag der bijzondere com missie uit Öe Tweede Kamer over het ontwerp, houdende nadere voorschrif ten t.a.v. de uitoefening der genees kunst wordt ontleend. Een lid. der commissie, in wier han den het ontwerp is gesteld, had daar tegen ernstig bezwaar. Hij was van oordeel, d'at de toestand in ons land op medisch gebied niet van dien aard is, dat een regeling als wordt voorge steld, noodzakelijk is. Juist de omstan digheid, dat de Ned. Mij. tot Bevorde ring der Geneeskunst reeds verschei dene jaren met door haar in het leven geroepen organen geschillen heeft be slist, zoowel tusschen haar leden als tusschen leden en niet-leden, alsmede tuchtmiddelen op haar leden heeft toe gepat en nog steeds met succes in de ze richting werkzaam is, maakt dit ontwerp overbodig. Met het oog op den bestaanden toestand achtte dit lid de*uitoefening van tuchtrecht over de geneesheeren niet een aangelegen heid van algemeen belang. Instelling van Staatswege van nieuwe colleges met verreikende bevoegdheid, welke over de gedragingen van een bepaalde groep van burgers zullen heerschen, behoort slechts te geschieden bij vol strekte onvermijdelijkheid, waarvan in het onderhavige geval geen sprake is. Bovendien zijn aan de uitvoering der voorgestelde maatregelen groote bezwaren verbonden. Het lid erkende, dat onder de ge neeskundigen verkeerde elementen voorkomen; hij dacht daarbij vooral aan lien, die hun diploma gebruiken om de bevoegdheid van kwakzalvers te dekken, maar dit euvel zal door het onderhavige ontwerp niet worden be streden. Voorts is in het ontwerp geen sprake van beroep op d? rechterlijke macht. Dit lid gaf dan ook de voor keur aan den bestaanden toestand. De overige leden der Commissie konden zich met het wetsontwerp wel vereenigen. Hierbij wordtslechts rechtskracht toegekend aan hetgeen in het particuliere leven is opgekomen 'Wanneer een geneeskundige een ge vaar is voor zijn patiënten, is het on verantwoordelijk dat hij bevoegd blijft de practijk uit te oefenen, gedekt door zijn eenmaal verworven Rijksdiploma. De rechtspraak van de tuchtcolleges ingesteld door de Mij. tot Bevordering der Geneeskunst, Wilden ook deze le de niet onderschatten; die colleges verrichtten zeer nuttig werk, maar de resultaten zullen steeds onvolkomen blijven, omdat de mogelijkheid be staat, dat de minder goede elementen geen lid der Mij. zijn en dus niet on der het bereik dier colleges vallen, en wanneer zij wel lid zijn, zij zich door uittreding aan de uitspraken kunnen onttrekken. Dat in het ontwerp geen beroep op de rechterlijke macht is toe gekend, achtten zij geen overwegend bezwaar. De aanwezigheid van een rechtsge leerde in de colleges waarborgt een juridisch zuivere behandeling van de aan hun rechtspraak onderworpen zaken. De geneeskundigen zelf en inzonder heid de Mij. tot Bevordering'der Ge neeskunst juichen het ontwerp toe. De commissie stelt de vraag, of het niet wenschelijk is, dat de voorgestel de colleges worden bezoldigd. Dg meerderheid der commissie acht te het maximum der geldboete van f 3000 voor een tuchtmaatregel veel tet hoog. Wellicht is een zoo hoog maxi mum opgenomen met het oog op 1e bepaling van art. 6 dat een gedeelte kan worden uitgekeerd als schadeloos stelling aan de beleedigde partij, doch juist deze bepaNng vond bij de meer derheid scherpe afkeuring. Daardoor wordt het tuchtrecht gedenatureerd. Bovendien werd bezwaar gemaakt tegen cumulatie van tuchtmaatrege len. Een deel der commissie1 had be zwaar tegen hét zitting nemen van vroedvrouwen, omdat men h.i. aan de technische voorlichting van vroed vrouwen geen behoefte heeft. Voorts achtte de commissie versterking van het juridisch element in de colleges gewenscht. De dwang voorts om te verschijnen, achtte een deel der commissie onge motiveerd. BUITENLAND. DE VREDESONDERHANDELINGEN IN MAROKKO. De Riffi blijven onwillig. De onderhandelingen te Oedjda vlot ten niet. De neteligste kwesties zijn die van de ontwapening en het, lot van Abd el Knm. Men acht het niet onwaar schijnlijk, dat de gedelegeerden der Riffi, alvorens op de uiteenzetting van feneraal Simon te antwoorden, na- ere instructies van Abd el Knm zul len wenscfien te ontvangen. Men heeft den Riffi verzocht, eenige hunner voornemens voor het einde dezer maand openbaar te maken, op dat de stilzwijgende wapenstilstand voortgezet kan worden, doch dit is met geschied in den vorm van een ulti matum. In den loop der conferentie van gis termorgen "hebben de gedelegeerden der Riffi hun antwoord op de den vongen dag overhandigjde Fransch- Spaansche nota medegedeeld, welke nota een nauwkeurige uiteenzetting- gat van de autonomie, welke voor het Rifgebied 'in overweging was geno men. Het antwoord der Riffi schijnt niét bevredigend te zijn. DE FRANSCHE SCHULD AAN AMERIKA. Het Fransche aanbod goedgekeurd. Volgens een bericht uit IWashing- ton is het Fransche aanbod, ter rege ling van de oorlogsschuld door de Echuldregelingscommissie goedgekeurd. Het gaat uit van den grondslagi van betalingen gedurende 62 jaar, de eer ste twee jaren van 30 millioen dol lar, de volgende twee jaren van 32 millioen dollar en zoo geleidelijk stij gende tot een vastgesteld maximum, lioen dollar per jaar. Het woora is thans aan den Se naat. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Nieuw voorstel der Directies. Daar het zeer onwaarschijnlijk is, dat vóór 1 Mei nog een overeenkomst ln het kolenbedrijt tot stand "komt, hebben de mijneigenaars hun voor waarden, die Vrijdag te middernacht moesten zijn aanvaard, een week uitge steld om de gelegenheid voor verdere onderhandelingen open te laten. Voor het eerst zijn thans bij de recht streeksche onderhandelingen tusschen beide partijen, de voornaamste vraag stukken, de loonen en werktijden be sproken. De eigenaars stelden een 48- unge werkweek voor, waardoor het mogelijk zou worden, de loonen te be talen, welke de arbeiders eischen. Baldwin had echter de grootste moeite om te voorkomen, dat de be sprekingen op dit punt werden afge broken. Het Vakvcrssnigiugscongres. Wat de mijnwerkers .betreft; gister had een bijeenkomst van het Trades Union Congress plaats, waarop 205 vakbonden vertegenwoordigd waren. Er werd besloten,- dat aan de mijn werkers „algemeene steun" zal worden verleend. De conferentie, Waarop ook de vak' bonden der spoorwegarbeiders, trans portarbeiders en arbeiders in cle elec- triciteitsbedrijven waren vertegenwoor digd, nam echter geen besluit met be trekking tot een algemeene staking. Zij' zal vandaag opnieuw bijeenkomen. Inmiddels worden de mijnwerkers in iéder geval door de EngClsche vakbe weging in den rug gedekt. aiARX UIT HET DUITSCHE KABINE'i Kij wordt der Centrum- fractie. In de gister geaouden fractiezitting van' het Centrum is in plaats van den overleden voorzitter, Fehrenbacn, de rijksminister van Justitie, Marx, tot voorzitter der rijksdagfractie gekozen Marx heeft de verkiezing aanvaard en zal hoogstwaarscnijnlijK reeds de zer aagen zijn ontslag als minister in dienen. Het ministerie van Justitie zal we derom door een centrumman worden bezet. Naar veurluidt komt hiervoor dr. 'Bell in aannjerking, die reeds van*3e kabinetten "Bauer en "Hermann. Mtiller ais minister van Verkeerswezen deel heeft uitgemaakt. De nacuiegaal voor de Radio. De radio-uitzending van de trillers uit de beroemde keeltjes van de Brit- sche nachtegalen zal ook dit jaar weer een nummer vormen op het program ma van de B.B.C.-omroepstations. Op 1 Mei a.s. zalhet landhuis van Miss Beatrice Harrison in het mooie graafschap Surrey opnieuw worden aangesloten via de microfoon aan den Londenschen uitzender, ten einde de beroemde gevederde zangers voor dui zenden stedelingen te laten kwinke- leeren. Miss Harrison heeft aan de B.B.C. meegedeeld, dat de nachtegalen vroe ger gearriveerd zijn, dan. in andere jaren het geval was, zoodat 1 Mei de eerste proeven genomen zullen wor den. Er blijft natuurlijk altijd een ele ment van onzekerheid in dit soort pro gramma's, omdat de natuur-zangers nu eenmaal niet zoo stevig onder con trole staan van de omroep-leiding als dit met de Studio-artisten het geval is. KORTE BERICHTEN De Duitsche volkspartij' heeft be sloten, de regeerimg uit te noodigen, het initiatie! in zake de schadeloos stelling te nemen en een wetsontwerp daarover in te dienen. President Doumergue zal in'Juni een bezoek brengen aan den Bntschen koning. Er wordt aangestuurd op verrui ming van het Belgische kabinet door het opnemen van katholiéke conser vatieven en zoo mogelijk ook libe ralen. De Italiaansche onderstaatssecre taris van 'buitenlandsche zaken heeit verklaard, dat "Italië een afwachtende 'houding ten aanzTen van het Duitsch- Russisch verdrag aanneemt en dat de betrekkingen met Frankrijk nog steeds goed zijn. Barthou is door Mussolini ont vangen en heeft hem een handsohritt van Anatole France geschonken. Er is in China weer een zen deling ontvoerd Een wetsontwerp tot beperking van den cubaanschen suikeroogst is aangenomen. Te Karnak is een tempel gevon den, gewijd aan den Farao Ichnaton (den ketterkoning). Reusachtige beel den zijn al naar Kaïro overgebracht. Het werk wordt dit naiaar voortge zet. Land- en Tuinbouw. Centrale Stierenkeuring. Hedenmorgen heeft op de Vette Koeienmarkt alhier de Centrale Stie renkeuring voor Groninger Veeslag vanwege de Prov. Regelingscommissie voor de rundveefokkerij in Zuid-Hol land plaats gehad. Ter keuring werd een flink aantal exemplaren aangeboden. Er was als gewoonlijk veel belangstelling, o.m. van de zijde van liet gemeentebestuur namens 't welk de burgemeester de keuring bezocht. De uitslag was als volgt: v.le Prijs: Frits, geb. 22 Febr. 1922, eigenaren W. P. Brunt, H. v. d. Graaf en W. J. de Vink, te Bodegraven; Noor-" man, geb. 1 Mrt. 1923, eig. Wed. A. D. Stokman, Bodegraven; Rudolf, geb. 14 Febr. 1924, eig. W. Verwey, Lange Rui ge Weide; Dirk, geb. 27 Febr. 1924, eig. A. de Jong, Aarlanderveen; Titan, geb. 17 Maart 1924, eig. H. H. v. d. Kloot Meyburg, Alphen a. d. Rijn. 2de Prijs; Adrianus, geb. 20 Febr. 1924, eig. A. v. Rossum, Barwouts- waarder; Robert, geb. 22 Febr. 1924, eig. wed. J. Blijleven, Nieuwkoop; Ma- rinus II, geb. 15 April 1924, eig. P. F. Noordam, Woubrugge; Kobus, geb. 24 Febr. 1923, eig. A. v. Baren, C. Kok en P. D. v. d. Linde te Nieuwenbrug. 3e Prijs: Dbrk, geb. 9 Maart 1923, eig. L. de Wit, Alphen a. d. Rijn; Mar tin, geb. 6 Apri 1923, eig. G. Eike lenboom, Rijnsaterwoude; Graaf, geb. 10 Maart 1924, eig. J. J. J. Könst, Ze venhoven; Adolf, geb. 23 Maart- 1924, eig. W. Lommerse, Hazerswoude; Ka- rel II, geb. 15 April 1923, eig. J. v. Noort, Lisse; Jopie, geb. 22 Febr. 1924, eig. J. Langeveld Jzn., Lisse. Fokveedag. Te Alphen a. d. Rijn heeft do pas op gerichte Bond van fokvereenigingen in de Rijnstreek een commissie be noemd onder voorzitterschap van Dr. H. J. Lovink, burgemeester dier ge meente, die zich ten doel stelt het or- ganiseeren van een fokveedag veor het Groninger veeslag, op Donderdag 2 September a.s. Gezien het resultaat van den vorigen fokveedag aldaar gehouden den 4en September 1924, mag ook thans met recht worden verwacht, dat deze dag voor de liefhebbers en fokkers van dit veeslag een zeer belangrijke zaï wor den. Komt op de gewone stierenkeu ringen alleen het mannelijk fokmate- riaal en is daarin in de laatste jaren vooruitgang te constateeren, óp dezen fokveedag zal ook het vrou welijk materiaal worden voorgebracht. De Commissie wordt in haar pogen gesteund door al de fokvereenigingen in de Rijnstreek, door het Nederlandsch en het Groninger Blaarkop Rundvee Stamboek, terwijl ook het gemeente bestuur van Alphen, door zeer tege moetkomende houding de organisali.o van dezen dag zeer ten goede komt. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Onze plaatsgenootian C. van Geel J. Knikman, A. Blijleven, E. Griind- mann, e,n H. de Rijk, leerlingen van de Ambachtsschool te Gouda, zijn aan die onderwijsinrichting bevorderd van de eerste naar de tweede klasse. Uitslag ederenveiling B. K. P. V. Aanvoer: 8649 eieren, prijs 5,10— f 5>S°. 360 kipeieren, prjjs 55,30. Handel vlug. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9.30 uur, Ds. Potl, nam. 6 uur de heer Müller. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Dam. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 uur, Preeldezen, nam. 6 uur, Ds. van Ree- men. Burgerlijke stand. Getrouwd: M. J. Steenbergen, 31 jaar en M. A. Blom 24 jaar. In den loop der week hebben zich in onze gemeeftte de volgende perso nen gevestigd: 0. van Essen, huishoudster, van Jut- (phaas. W. van der Wind en zoon, zui- velbereider, van Jutphaas. A. G. Kemp nonder beroep, van IJsselstein. H. van Duinen, slagersknecht, van Boskoop. J. van Kampen en gezin, straatmaker, van Oudewater. Vertrokken zijn inmiddels: N. Roo- eeboom en echtgenoote, landarbeider, naar Gouderak. J. C. Shjijs.en echtg,, veehouder, naar Apeldoorn. E. Regtuit len gezin, veehouder, naar Weesperkars pel1. A. M. Rietveld, dienstbode, .naar Gouda. A. Hoogendoorn, zonder beroep ,naar Krimpen aan den IJssel1. Dank zij de goedkeuring van het besluit tot heffing van een vergoeding van f 10 per M. gevelbreedte, voor de aansluiting aan een gemeentelijk hóófd riool, hebDen de bewoners van de Nieuw straat deze week een aanschrijving tot aansluiting en betaling ontvangen. Dit is dus de eerste maal, dat een dergelijke aanschrijving wordt verzanden. Nu wil het geval, dat hier al aan stonds blijkt, dat deze verordening tot onbillijkheden kan lijden. De huiseigenaars aan de Oostzijde der straat hebben n.1. voor eenige jaren ge: aamenlijk met de eigenaars van de hui zen aan den Goudschen Singel een hoofd riool gelegd achter hunne wqningén. Dit dezen zij geheel voor eigen reke ning en dit riool funotioneert goed. Nu wordt echter het nieuwe gelegd en nu moet men ineens weer aansluiten aan een riool aan de voorzijde der wonin- nMen zal begrijpen, dat de ontevre- eid der Nieuwstraters op het oogen- blik groot is. Het laatste woord zal over deze zaak nog niet zijn gesproken. De heer D. van Scheer alhier heeft vergunning ontvangen van B. en W. tot het bouwen van een woonhuis. Onze vroegere plaatsgencote, mej. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat 'door L. Th. ,Harteveld, wonende te Leiden, een verzoekschrift is1 inge diend, om vergunning voor den ver koop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Levendaal 88. Leiden, 30 April 1926. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat D. van Leeuwen, te Leiden, een verzoek heeft ingedi'end ter bekoming van verlof voor den verkoop van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Hoog- landsche Kerkgracht no. 5. Leiden, 30 April 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. i Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-j. cursu9 en ide Hoogere Burgerschool voor Meisjes met 5- en 6-j. cursus. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat aan bovengenoemde inrichtingen van onderwijs tot en met 30 Mei a.s. gelegenheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen, bij voorkeur des Dinsdags van 1112 uui en des Donderdags van 34 uur n.m. Leiden, 30 April 1926. -/ N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. G. A. Blijleven, thans te Zeist, slaagde voor het overgangsexamen naar de 2e afdeeling, tot verkrijging van het ver pleegstersdiploma. Woensdagavond was er een verga dering belegd in de Verhoef f R oilman- School, waar de kinderen der Zondags* school-,,Jachin" do sprekers konden be luisteren, die voor de Radio optraden, uitgenoodigd door de landelijke veree- niging. Natuurlijk is er genoten. a B. en W. hebben vergunning ver leend aaiT'N. Hoogendoorn alhier voor het bouwen van twee woonhuizen voor rekening Van den heer Beijen te Woer den. Donderdag arriveerde in Bodegra ven een detachement veldartillerie, De manschappen werden voon een nacht ingekwartierd bij particulieren. De paarden natuurlijk btj de stalhoü ders. - Dinsdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging in de V. R.-school. Door secretaris en penningmeester werden verslagen uitgebracht over den toestand der Kiesvereeniging. Hierna werd een bespreking gevoerd over de gemeentepolitiek van den laat- sten tijd, waarbij bleek, dat velen niet instemden met -de houding der A. R* raadsleden. In 't bij zonder wer d nogal' critiek uit geoefend op het pas aangenomen besluit inzake de riooihefiing. Do'ör B. en W. van Bodegraven is aan J. Griffioen te Woerden vergun ning verleend voor het bouwen van een schuur, met paardenstal en garage, voor rekening van de weduwe ,G. van Leeuwen, alhier. Door den minister van Oorlog is aan M. Vos, alhier, voor twee. jaar vrij- stelling verleend van den dienstplicht, verleend wegeps kostwinnerschap. B. en W. van hier hebben vergun ning verleend aan A. Ooms alhier voor den verbouw van een schuur voor re kening van den heer Telkers alhier, Ged .Staten hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den ge meenteraad van Bodegraven, inzake ri oolheffing. LEIDERDORP. Toen gistermiddag de zoon vai den heer W,. H. alhier met zijin wa> gen, geladen met zand, zijn land on wilde rijden, en zijn paard onbeheerd liet staan, reed de wagen achteruit vanaf de brug in 't water. Het paard bleet ongedeerd, maar de wagen kreeg materieele schade. Ook de brug en het hek werdea beschadigd. NOORDWIJK. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. io uur, Ds. Jansen Schoonho ven vaai Oegstgeest. Bed. H. Doop. Nam 5 uur, Ds .A. van Baaien van Kage, Geref. Kerk. Voorin, io en nam. 5 uur, Ds. Koers. i SASSENHEIM. Ds. A. M. Boeijinga, predik&nt ÜeT Geref. Kefk alhier, heeft voor het be roep naar Delft bedankt. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Cortne- lia Wilhelmma. dochter van G. A. Schoorl en M. H. C. Terhaar. Adriana Johanna Maria, dochter vain W. van der Aar en M. C. Vermuntnicht. Ni- colaas Willem, zoon van J. A. Kors en M. Bejjk. Gerhardina Lucina, doch- der van A. G. van den Heuvel en A. E. Huis. Hendrika Gerarda, dochter van Th. Frakken en R. Uiterwaaï. Hendrik zopn van C. Moolhufjsetn. en G. Gou- loozjo. Jacob Jacobs, zoon van J. Sik- ma en B. G. Oostw ouder. RIJNSBURG. In deze gemeente is door eenige) veehouders aangifte gedaan van het heerschen van mond- en klauwzeer on der het vee. De muziekvereeiiiging „Wilhel- mina" gaf gisteravond een openlucht concert ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Zooals gewoonlijk, waren weer vele belangstellenden opgekomen, om te ee- nieten van de goede muziek, die „Wil* jielmina bood.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2