NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 APRIL 1926 trip „slechts" verdiend hadf 1000, op zijn eigen rubber en f 1500 op de door hem van zijne kontjo s gekochte rubber. Afwijzende beschikking. Tot verbazing van velen heelt de re geering een afwijzende beschikking ge nomen inzake de aanvrage van een concessie tot het uitoefenen van zee- visscherij onder vreemde vlag binnen Indië's territoriale wateren. Het geldt hier het in deze rubriek reeds besproken bedrijf der Japansche visschers. De Prot. Kerk te Batavia. De Kerkeraad der Prot. Kerk te Ba tavia doet een algemeenen oproep om steun aan alle protestanten te Batavia Behalve het inlandsche deel der ge meente, dat wegens het taalverschil bijzondere verzorging vereischt, telt Batavia pl.m. 18.000 protestantsche christenen van Europeeschen land aard. Voor hunne verzorging zijü volgens de formatie vijf predikan ten beschikbaar, doch in werkelijk heid zijn er maar vier dienstdoende voorgangers (daar ds. A. Hagedoorn zich om gezondheidsredenen hier te lande bevindt), hetgeen, gezien het groote aantal predikants-vacatures in de Indische kerk, nog wel langen tijd zoo zal moeten blijven. Bovendien zijn deze vier predikanten behalve met den administratie ven dienst der eigen gemeente en bijgemeenten, ook nog ex officio belast met al den om vangrijken arbeid van het bestuur over de protestantsche kerken in Ned. Indië. Op vele scholen moeten voor een enkel uur godsdienstonderricht de kinderen uit verschillende klassen in één lokaal worden samengepakt, om dat er maar één predikant beschik baar is. Ook voor de rijpere jeugd moet veel meer worden gedaan. Absoluut onmachtig door geldge brek, kan de Kerkeraad de noodige krachten niet aanstellen. Diverse kos ten aan kerkgebouwen etc. maakten noodig dat in den loop der jaren een som van f 70.000 moest worden ge leend, eene som, die nu als schuld op het kerkfonds drukt en eerst moet worden gedelgd. De Kerkeraad wekt daarom eiken protestant op om te helpen met een gift in eens voor schulddelging en met eene maandelijksche bijdrage voor het kerkfond9. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergaderde Maan dagavond, onder leiding van den bur gemeester, den heer P. A. Colijn. Met kennisgeving waren afwezig de heertn Grootendorst en Mesman. Na opening en vaststelling van de notulen werd een serie ingekomen stukken bekend gemaakt, w.o. een aan tal verslagen. De heer Noest vroeg in verband met een circulaire van het Rijk, die het exploiteeren van nieuwe en het opruimen van krotwoningen bedoelt te bevorderen, of B. en W. voornemens waren daarvan gebruik te maken. De Voorz itter antwoordde toe stemmend. Heel erg zal de woning markt nog niet verruimd zijn, maar anderzijds zijn B. en W. ook niet ge brand op nieuwe kostbare onderne mingen. De moeilijkheid is geschikten bouwgrond te vinden. De heer Noest zou ook wenschen, dat zekere categorie van de bevolking niet van het overige deel werd afge zonderd. In antwoord op een vraag van den heer d Wolf zei weth. Guldemond dat B. W. niet voornemens zijn te be vorderen dat de gemeente verder bij draagt in de kosten van eventueele verbinding van de verlengde Biezen met de Tuinstraat. Medegedeeld werd voorts, dat de be strating van de Achterkade is opge dragen aan den aannemer W. Kranen burg voor niim f14000. 5. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderha/ndsch© verhuring van woningen aan d© hoeren D. Schaap jen (X Ph. Moerlands. B en W. stelden voor, overeenkom stig de begrooting, de huur te bepalen op f 250 en f 350. De heeren v. d. Wolf en v. Kleef maakten bezwaar, en vroegen, inzon derheid wat het tweede perceel betreft eenige verhooging, De heer v. d. Wolf vroeg taxatie van de tweede woning. Do heer v. Kleef had een verhouding van f200 en f 400 beter gevonden. De voorzitter zei het standpunt van B. en W. wel te kunnen verdedi gen, maar de zaak liever uit te steller, tot de begrooting. Het geldt nu slechts een formeele handeling De begroo- tingsposten voor dit jaar zijn goedge keurd. 6. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot onderhandse he verhuring v. gedeelten der voormalige klompen- schuur, staande aan het Toren patf. Op verlangen van den heer Noest zal de lichtvoorziening van dit perceel worden onderzocht. 7. Voorstel van B. On W. om over te gaan tot vaststelling van het vermenig vuldigingscijfer der plaatselijke inkom stenbelasting voor het belastingjaar 1926'2 7. B. en W. 9tellen voor het cijfer 0.9 te laten. De heer Brand veronderstelde dat het belastbaar inkomen wel met 15 pet. zal zijn gestegen en dat het cijfer dus best met 1 fractie kan worden ver laagd. De heer v. Kleef bestreed hem op dit punt. Het cijfer is zeker aan den veiligen kant Maar de bestrating is reeds flink verlaagd. Verleden jaar hebben we de verlaging op de inkom stenbelasting gevonden, nu wordt een andere verlaging voorgesteld. (Zie 8). Verder ried spr. aan, het gebie 1 van de belastingheffing ujj, te breiden door annexatie van het Reineveld en den Otweg (thans Alphen), welks bewo ners alle voordelen genieten van de gemeente Boskoop, en niets in de kos ter bijdragen. De voorzitter merkte op dat men de koek maar eenmaal kan op eten, en er is inderdaad ook dit jaar flin verlaa ;d. Spr üoept, dat des hee ren Briands optimisme niet beschaamd zal worden, maar thans geven de cij fers geen vrijheid tot verlaging van het vermenigvuldigingscijfer. Mocht er op 't onverwachts een „vette kluif" (zooals de heer B. het noemde) komen, dan weten B. en W. er wel een gaatje voor Er is nog veel te doen. Overigens is het genoeg bekend dat B. en W. streven naar verlaging. Den heer v. KI eef stemde spr. toe, dat, al is dan be tijd nog niet arijp, op den duur uitbreiding van de gemeen te dringeid noodig i:-. Boskoop heeft alle lasten van het centrum op zich genomen en daarbij geen voet, grond meer, om de bedrijven uit te breiden. De heer Brand herhaalde zijn pleit voor verdere verlaging. Voor ve len is het een goed jaar geweest, maar het was ook noodig, om de schulden te kunnen betalen. Uit een hooge be lasting vloeit ook hoog schoolgeld voort. De voorzitter waarschuwt te gen het zich vormen van een verkeerd beeld van het belastb. inkomen. De enkele hooge inkomens kunnen geen maatstaf zijn. Betreffende de school- geldheffing merkte spr. op, dat aan de nieuwe regeling wordt gewerkt, en dat overigens juist de dienst '25 f25C0. schoolgeld minder heeft opgebracht, door een geringe verlaging van de ver menigvuldiging. Daaruit blijkt, hoe voorzichtig men moet zijn. Op verlangen van den heer Brand, werd dit voorstel in geheime zitting besproken. Daarna in stemming gebracht, werd het verworpen met 74 stemmen. Vóór de heeren Boekraad, Houdijk, Noest en Brand. 8. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot verlaging van de opcenten op de hoofdsom.aer Vermogensbelasting v. 100 tot 80. De heer Noest zei het noodig te vinden, de ingezetenen die kapitaal krachtig genoeg zijn een douceurtje van f2000.te geven. Met deze ver laging kon ook wel tot de begrooting worden gewacht. De heeren Brand en Boekraad zeiden op hetzelfde standpunt te staan en tusschentijdsche verlaging niet noodig te vinden. De heer v. Kleef bepleitte verla ging. Waar de aanslag gelijken tred houdt met de verhoogde taxatie van den opzet der kweekerijen, geldt het hier een soort bedrijfsbelasting, die best kan worden gemist. De aanslag is, om d^ genoemde reden, gebaseerd op fictieve vermogens. Er zijn hier veel middelbare evrmogens die voor de buiten de Staatszorg vallende bur gers gelijk staan met het pensioen van den ambtenaar. Als de arbeiders van een inkomen van f 1200 eens f 300 be lasting moesten betalen, maakten zij revolutie. B. en W. aldus de voorzitter, hadden de zaak eenvoudiger opgezet. Het betreft hier geen tuschentijdsche verlaging, maar met 1 Mei gaan de nieuwe heffingen in. De zaak is dat de opbrengst dezer belasting eenige duizenden hooger moet worden ge raamd, dan de begrooting aangeeft, dus kon de belasting best worden ver laagd. Gedurende de laatste 3 jaren zijn reeds verschillende belastingen verlaagd. Op den duur moeten allen daarin deelen. Deze opcenten zijn bij de invoering dadelijk op 100 gesteld. Daarvan moet noodig iets af; 50 pet. van de geheele belastingopbrengst wordt betaald door 0.68 pet. der aan- geslagenen. Men mag die menschen wel in eere'houden. De heeren Brand en Noest bleven volhouden, dat hier met twee maten wordt gemeten. De heer'Nijhof bracht B. en W. hulde omdat zij te rechter tijd hebben ingegrepen. De heeren H 0 n d ij k en v. d. W o 1 f achten het ingrijpen ontijdig en zei den eerst een volgende maal voor een verlaging voor deze categorie te zul len stemmen. Met 65 st. werd daarna het voor stel van B. en W. aangenomen. 9. Aanbieding door B. en W. van de bescheiden tot staving vam 'de *ver "de jaren 1922, 1923 en 1924 door de bij zondere scholen gedame uitgaven, be doeld ia art. 103, 2de lid der Lager On derwijswet 1920. Een verzoek van den heer Noestom dit punt aan te houden, werd niet on dersteund, omdat de raad niet met hem van oordeel was dat ieder raads- lid verplicht is de desbetreffende kwi tanties één voor éen te vei gelijken. De heer v. Kleef zei bezwaar te hebben tegen het voorstel om per leer ling 50 cent uit te keeren voor admi nistratiekosten omdat een school die nogal hoog heeft gedeclareerd. Spr. wilde eenvoudig een vast be drag per hoofd uitkeeren. De voorzitter verdedigde dit voorstel met een beroep op de voor- schriften van de Ged. Staten van ver schillende provincies. Het is beter nu een regeling te ma ken dan te wachten totdat zich een bepaald geval voordoet. De voorgestel de regeling lijkt spr. het meest recht vaardig. De heer N ij h 0 f zei aan het percen tage weinig waarde te hechten, daar de bijz. schoolbesturen er toch nooit gebruik van zullen maken. De onkos ten zijn altijd hooger dan die van het O L.O. en dat hoogere moeten zii zelf betalen De heer v. Kleef onderschreef dit, doch was tevens van meening dat de administratie van een^oote school niet duurder of goedkooper is dan van een kleine. Spr. stelde voor f 100 per school beschikbaar te stellen als ma ximum. B. en W. vonden dit bedrag van scholen als de R.K. U.L.O. die 33 leer lingen heeft, wat hoog. De heer v. Kleef trok zijn voor stel daarop in. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen. 10. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot beschikbaarstelling van een gouden medaille vcor de Pioenententoon stelling. Goedgekeurd. 11. Aanbieding door B. em W. van de belans en verlies- éin winstrekening over het jaar 1925, betreffende met rijks voorschot gebouwde woningen van die bouwvereniging .„Oinze Woning". Goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W., betreffen de herziening van het raadsbesluit van 28 April 1921, strekkende tot het aan gaan van een rekening-courant-overeen- komst met de Nationale Bankvereeni- ging. Het concept zal nader onder deoogen worden gezien met het oog op het te bepalen rentetype. 13. Aanüieding door B. en W. ter vast stelling van het kohier der Honden- helasting voor het jaar 1926. Voorloopig werd dit kohier goedge keurd. Overwogen zal worden den hon denpenning in te voeren. Een wijzi ging van de begrooting zou dan aoo- dig zijn. 14. Aanbieding door B. ein W. ter vast stelling van^eew concept-besluit, strek kende tot wijziging der gemeemtebegroo ting „voor den dienst 1925. Goedgekeurd. 15. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-besluit, strekkende tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting voor den dienst 1925. Goedgekeurd. 16. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van oen acept-besluit, strek- üeiiue tot wij rising der gemeente-begroo ting voor den aieinst 1926. Goedgekeurd. Hierna werd behandeld een adres van de eigenaren van eenige loodsen in Zuidvvijk waarin gevraagd werd alsnog te besluiten een electriscnen kabel in Zuidwijk te leggen. De onder teekenaars verplichten zich tot aan sluiten. B. en W. wenschten deze zaak dade lijk te behandelen omdat de aanleg nu het goedkoopst kan geschieden. De kosten zijn ruim geraamd op f3600. Voor de rendabiliteit zou de op brengst f400 moeten zijn. Een bron van inkomsten zal het niet worden, maar wanneer ook eenige niet-adres- santen aansluiten, kunnen de kosten worden gevonden. Met alg. stemmen werd na deze uit eenzetting besloten gunstig op het adres te beschikken. Bij de rondvraag sprak de hoer Loef over het dure watermolentje en het slechte looppad in de Biezen, de heer N ij h 0 f over de smalle nieuwe brug. voor de openbare school en het slecht verlichte graafwerk voor den kabelaanleg. De heer Spruyt infor meerde naar het lastige schuurtje op de Achterkade, de heer v. d Werf naar de doorbraak op de Zuidkade. Allen ontvangen een bevredigend antwoord. De heer Noest vroeg nog wie den nieu wen 8 retortsoven voor de gasfabriek moet trouwen, waarop weth. v. Gelder ren antwoordde, dat het in de bedoe ling ligt om terwlle van de eenheid dezen oven te laten bouwen door den constructeur van den vorigen. De voorzitetr voegde daaraan toe, dat eerst prijsopgaaf is gevraagd. De bouw van den vorigen oven is wel aanbesteed en die vormt met den nieu wen één geheel. De oven was heel goed gebouWd. Daarna sluiting. LEIDERDORP. A.s. Vrijdagavond om 7.30 uur zal in de Geref. Kerk alhier, ter gelegen heid van den verjaardag van Prinses Ju liana door Ds. Veldhoen van Aljjhen aan den Rijn een rede worden uitge sproken, getiteld: „Onze Prinses". Tevens zullen door het kinderkoor van „Voordorp'' onder leiding van den heer F. D. v. Wjjck eenige liederen gezon gen worden. Op Woensdag 28 April zal in het café van den heer P. J. Rameker aan de Leiderdorpsche brug van 1012 'en 25 en 8—10.30 uur een groote kook- en bakdemonstratie op gas gehouden worden, vai.we e ds gasfabriek L.id n. De entree is vrij. LEIMUIDEN. Wat men niet veel1 hoort, is nu ge beurd. Zondagmiddag heeft een paard van dén landbouwer v. K. aain den Leimui- derdjjk zooveel gegeten van het rnal- sche gras ,dat het afgemaakt moest worden. Voorwaar* een groote schadepost voor een kleinen landbouwer. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. De zitting van het Kantongerecht v. gisteren werd voor de eerste zaken gepresideerd door Mr. Vos als rechter voor 't verdere verloop door mr. Nord Thomson. Op de rol stonden 35 zaken, waar van 7 voor niet openbaar. De broeders K. waarvan de een 13 jaar, hadden te L e i d e n op straat ge voetbald. Deze zaak was vorige maai aangehouden, om den verbalisant te hooren. Bekl. beweerden namelijk, dat zij niet geschopt hadden, maar alleen gehandbald. Get. Hoogkamer verklaar de thans, dat wel'degelijk met de voe ten geschopt was; bovendien hadtien zij met hun bal een ruit ingetrapt en -de plantsoenen vernield. De ambte naar eischte fl voor elk der jongens. De kantonrechter sloeg het vergrijp hooger aan en veroordeelde tot f 3 voor ieder. W. J. M. D. fabrikant te Leiden, stond weer terecht voor een arbeids- overtreding. De ambtenaar achtte net thans niet noodig getuige Seesink te hooren en eischte 10 geldboeten van f 1, waartoe de kantonrechter beklaag de ook veroordeelde. Een uitgestelde zaak vroeg de aan dacht, n.l. dat P. te Leiden een ge wond paard gebruikt had. Bekl. bad gezegd, dat de verbalisant had gezegd, dat bekl. eerst de vracht wel thuis kon brengen waarom thans deze agent getuige Corver, werd gehoord. Getuige zegt, dat de voerman dit wel kan be weren, maar dat het niet waar is. Bij de politiepost aan den Stationsweg was het te hinderlijk voor het verkeer om uit te spannen. De Ambtenaar eischte f 15 subs. 10 dagen; de kanton rechter veroordeelde tot f 25 of 25 d. 2 jeugdige Leidenaars. veroor deeld wegens dronkenschap tot f 10 of 10 dagen kwamen in verzet teg.;n dit vonnis, omreden, zii dit bedrag voor een eerste overtreding veel te "hoog vonden. Het was echter een vergeef- sche poging, want het vonnis werd bekrachtigd. Daarna stond terecht J. G. C. uit Ka t w ij k, die een kar met paard on beheerd op straat had laten staan. Get. Romeijn, agent van politie, had bekl. willen waarschuwen, maar deze had zoo'n grooten mond opgezet, dat get. zijn goede gedachten in den steek liet en proces-verbaal opmaakte. Bekl. merkt op, dat hij de persoon in quaestie niet is Ook agent Romeijn herkent zijn „slachtoffer" niet. Bekl-. zegt, dat het zijn broer was. J. A. C. Deze is ook in de rechtszaal aanwezig. Er is hier geen sprake van valschen naam opgeven. De kantonrechter spreekt den ver dachte vrij. Gehoord wordt daarna M. monteur te Leiden, die op de Steonschuur met zijn motor met zijspan door te snel rijden een vrachtauto heeft aan gereden. Nadat de getuigen v. d. Heij- de en Rijn9burger gehoord zijn, eischt de Ambtenaar f 10 of 5 dagen. L. J. broodbakker te K a t w ij k a a n Z e .e heeft brood over straat gevoerd voor 9 uur 9 morgens. Bekl. bekent, maar 't was zeer noodig. 's Avonds wa ren de visschers thuisgekomen en deze zaten zonder brood. Bekl. had gedacht dat in dit geval niet zoo streng zou worden gelet. Het is toch niet moge lijk, de visschers zonder brood naar zee te laten gaan. De kantonrechter zei, dat de wet gehandhaafd moet wor den, of men het met deze bepaling eens is of niet. De ambtenaar, die niet begreep waarom de bakkers in Katwijk zich niet houden aan de wet, eischte f 5 of 5 dagen. De kantonrechter sprak voor dezen eenen keer, bekl. vrij. Ph. P. uit Warmond, waa be klaagd, dat hij zijn hond voor een wa gen had gespannen zonder behoorlijk tuig; het dier moest met een touw om den nek trekken. De kantonrechter vroeg of het dier pijn leed. Getuige Steekers zeide, dat op dat oogenblik dat nog niet het geval was maar door de wrijving om den hals zou het ze ker veroorzaakt zjjn. De ambtenaar eischte f 10 of 10 dagen, waartoe de kantonrechter den niet verschenen be- klaade veroordeelde. Hierna stond terecht de 21-jarige A. de J, schipper te Katwijk aan Zee, die, zooals het verbaal luidde, zich schuldig had gemaakt aan open bare dronkenschap en daarbij de vei ligheid van anderen had bedreigd door te zwaaien met een open knipmes. Get. v. d. Plas verklaarde, dat bekl. hem gewond had aan den duim met het mes. Hij wist niet of de J. dronken of boos was., Zij waren aan het vech ten, bekl. en zijn kameraad Bekl. ver loor het en trok het mes. Get. heeft getracht zijn vriencl weg te trekken. Get. v. d. Oever verklaart hetze1 fde en weet ook niet of de J. dronken wa9 of niet; hij deed wel alsof. Bekl. zegt dat hij niet dronken was: „Ik was nijdig, ik was woest." Zij had den hem getrapt en geslagen, bewaor- de hij. De ambtenaar eischt 3 dagen hech tenis; de kantonrechter veroordeelde conform den eisch. In de uitgestelde zaak van A. V. uit L e i m u i d e n, die op de Korte Mare te Leiden een wielrijder had aangere den, werd thans geëischt f2 of 2 da gen. Get. Blok, de aangeredene, vroeg of dit bedrag hem ten goede kwam, maar de kantonrechter maakte hem met deftig gebaar duidelijk, dat deze twee guldens waren voor don Staat der Nederlanden. Een andere aangehouden zaak was die van C. J. N. die op d. Hoogewoerd te Leiden te hard zou gereden heb ben. Gehoord werden de verbalisan ten Slot en Teunissen, die de snelheid over een afstand van 140 M. chrono- metrisch hadden opgemeten. De kantonrechter vond het een heel kleinen afstand; voor een snelheids bepaling is,het feitelijk geen afstand. Spr. begrijpt, dat het op den Hooge woerd met de vele bochten niet moge lijk is over langer afstand te meten. De ambtenaar eischt f 10 of 5 dagen. Uitspraak over 14 dagen. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redeotta) „Jeruël" Middelstegr. 3 Kindervoeding Geëerde Redactie, Mogen we een goede ontvangst van enkele extra-giften vermelden, binnen kort eindigt voor het afgeloopen sei zoen de voeding, en dan geven we het daarna volgend accountantsrapport, doch we werden door enkele vrienden van het werk bijzonder verrast, n.l.: letter L. f 25; Vereeniging „Kennis is Macht" f 23.93; Sportvereeniging A. S. C. f 75. We zijn juist bezig mei den aankoop van bedden enz. voor één onzer zalen die we beschikbaar stellen voor de op- name van kinderen die eenige maan den moeten liggen, daar ze bedreigd worden door ziekten, die voorkomen uit ondervoeding, en waarvan de ouders totaal onbemiddeld zijn, dus het was een dubbele verrassing toen de giften inkwamen. Meteen willen we melden, dat de ouders van verzwakte kinderen zich schriftelijk voor aanvrage van opname kunnen melden mèt opgaaf van hun geneesheer, aan één der onderstaande adressen. Hartelijk dank Mijnheer de Redac teur I v. d. HORST en Echtgenoote. De Leiders, Commissie van toezicht A. KRUIT, Seringenstraat 38a, Voorzitter. W. F. MOENE, Oude Rijn 114, G. S. BOGAARDS, Fijlhtad'cf 6a! Penningmeester. LICHAAMSOEFENING. K orfbal. Exelsior IPernHx I o3 V.E.O. ITonego I o2 Met een ver wakt twaslftai trokken de Leidenaars Zaterdag .i.i. naar Delft Over den uitslaa kunnen wg tevre den ztjn, niet over het geleverde speL Door haar, wij nemen aan onopzet telijke, maax toch in ieder geval verkeer de, ja zelfs ongeoorloofde systeem vaa verdedigen, was Excelsior oorzaak, dat onze stadgenooten hun spet niet konden ontplooien. Dat Tonego van plaii was, dit jaar nu eens niet te gaan bengelen", wij wisten het, maar dat zg er in zou sla- gen, V.E.O. op eigen terrein to ver slaan, wjj hadden het niet kunnen den- ken. Haar steeds volhouden en haar van iedere kans, hoe gering ook, gebruik maken, zullen met haar goed schot wel de oorzaken van deze overwinning zijn. De stand is hierdoor geworden: Pernix 4310 16j 7 Tonego 3210 74 5 Excelsior 3 1 1 1 46 3 V.E.O. 4 1 1 2 59 3 V.E.S. 4004 19 o De ie rjj zijn de gesp., de 2de de gew. de 3e de gel., de 4e de verl., de 5e en 6e resp. net aantal punten voor en tegen, terwijl de 7e de totalen der pan. tjjen aangeeft. De Chr. Gymnastiek- en Schermver- eeniging „D.O.S" alhier heeft zich ba den Chr. Aorfbalband aangesloten. Haar Korfbatafdeeling speelt nu met haar eerste twaalftal mee in de tweede klasse der competitie-Noord. Competitiewedstrijden 1 Mei: Wassenaar: Tonego IIPennin IL Scheveningen: Rapiditas ID.O.S L Pemix I speelt, waarschijnlijk te Lid- den, een vnendschappelijken wedstrijd tegen O.D.I. uit Schiedam, (eerste klas se Zuid). Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. NESSIAN, 24 v. Boston n. Antwer pen. YVARSZAWA, R'dam n. New York, pass. 26 Nuessant. NIEUW. AMSTERDAM, 26 v. New York te R'dam. .MARYLAND, 22 v. Norfolk n. Rot terdam. BREEDIJK, R'dam n. Norfolk 24 100 mijl Z. v. Valentia. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KANGEAN, thuisr.. 24 te Belawan. iBATJAN, thuisr., 26 v. Port Said. PRINSES JULIANA, thuisr., 26 v. Port Said. ROEPAi, 24 v. Batavia n. A'dain. CELEBES, uitr., pass. 25 Suez. KANGEAN, thuisr., 24 v. Medaa, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA, thuisr, 25 v. LasPalmaï MONTFERLAND, uitr., 24 te Mon tevideo. DRANIA, uitr., 25 v. Lissabon. ZEELANDIA. uitr., 25 v. Rio. SALLAND, thuisr., 23 v. B.-Aires'. ROTTERDAMSOHE LLOYD. SLAMAT, uitr., pass. 25 F mist er re, KAW.I, uitr., pass. 25 Perim. INDRAPOERA, thuisr., 25 v. Tanger SiOEKABOEMl, 25 v. Hamburg te Rotterdam. DJAMBI 25 v. Hamburg te R'dam. BUITENZORG, uitr., 25 te Londen. SAMARINDA, uitr., 26 te Genua. SIANTAR, Batavia, n. R'dam pass. 26 Suez. DJEMBER, thuisr., pass. 26 Perim HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BILLITON. uitr., 25 te Kaapstad. KLIPFONTEIN, thuisr., 25 te Mar seille. RANDFONTEIN, uitr., 25 v. Port Said n. Port Soedan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6