v. ESCH, üonkersleeg 5, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 28 April, 's avonds acht uur. Pieterskerk, Concert van den L. Kunstkring „Voor Allen". Donderdag 29 April, 's avonds acht uur. School Hoogl. Kerkgracht. Alg. Vergadering v. d. Geref. Schoolvereen. Donderdag 29 April 's avonds half acht. Rest. „In den Vergulden Turk', Breestr., Verg. van hrood- en banket bakkers. Donderdag 6 Mei Ledenvergadering der H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw „Prediker". Vrijdag 30 April, 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal. Openb. Feestverga- dering der Chr. Oranje Vereen. Spr. Ds. K. Schilder van Oegstgeest.' Mu ziek, Samenspraken, enz. Maandag 3 Mei, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal 3e Abonn. Concert, Rie Batenburg. Dinsdag 11 Mei, 's avonds acht uur. Hooglandsche Kerk (ingang Nieuw- straat). Kerkconcert van de Chr. Ora torium Vereen. „Con Amore". De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei waar genomen door de apotheken der H.H. D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406, en G. H. Blanken, Hoogew. 171. telef. 502., 27 September 1920, St. bl. no. 759, en van het nog bij de Kamer aanhangige wetsontwerp van 15 November 1920. Hoewel de ondergeteekende dit ver schil niet acuut achtte en daarvan aan zijn ambtgenoot blijk gaf, heeft deze, wegens uiteraard te eerbiedigen en voor hem afdoende redenen, met na me wijl hij zich in geen geval zou kun nen vereenigen met een oplossing in den geest van het bovenbedoeld wets ontwerp, in dit latente geschil aanlei- ling gevonden, zijn ontslagaanvrage bij Hare Majesteit de Koningin in te dienen. II. De beantwoording van deze vraag ligt minder op den weg van den ondergeteekende. Hij heeft bij het zoe ken van een opvolger, die in de huidi ge onzekere situatie bereid en ge schikt zou zijn de zware vóórliggende taak op zich te nemen, met dergelijke overwegingen geen rekening kunnen houden. Hij moge, na ingewonnen informatie bij den betrokken bewindsman, mede- deelen, dat als „nieuwe omstandighe-* den" ten deze zijn aan te merken de- zelfde, die genoemd zijn in de verkla ring, door het Kamerlid den heer No- lens afgelegd vóór de stemming over de begrooting van buitenlandsche za ken op Vrijdag 19 Maart j.l. (Hande lingen, bladz. 441), met name deze: de aard van het huidig Kabinet en de verhouding, waarin dit Kabinet staat tegenover de fracties in de Kamer. HET LAGER ONDERWIJS. De uitvoering der paciiicatiegedachte. Aan de Nota naar aanleiding van het Eindverslag van de Eerste Kamer over Hoofdstuk Va is het volgende ontleend: Het verheugt den Minister te mogen vernemen, dat het voornemen der Re- igeering om een Staatscommissie in het leven te roepen tot onderzoek van de vraag, of en op welke wijze, met vol ledige handhaving van de beginselen der onderwijs-pacificatie, daaraan een minder kostbare toepassing kan wor den verzekerd, bij vele leden instem ming vindt. Onder deze pacificatie ver staat men de beslechting van den schoolstrijd, die in hoofdzaak op het gebied van het lager onderwijs is ge voerd. De in te stellen commissie zal dan* ook in de eerste plaats hare ge dachten móeten laten gaan over de wijzq, waarop in de Lager-onderwijs- wet 1920 aan de pacificatie-gedachte uitvoering is gegeven. Het ligt niet in de bedoeling in de haar te verstrek ken opdracht haar taak tot andere tak ken van onderwijs uit te breiden. Het doel, dat de Regeering zich met 'deze commissie voor oogen stelt, is een poging te wagen om te geraken tot een minder kostbaar stelsel dan het (thans geldende, zonder daarbij aan de gelijkstelling van het bijzonder met het openbaar onderwijs afbreuk te doen. Dat de oplossing niet gezocht mag worden in een algemeene verla ging van het tegenwoordige peil van ons volksonderwijs, is ook de meening van den Minister. Ook ligt het voor de hand, dat het niet de bedoeling kan zijn in een ge wijzigd stelsel alle kosten van het on derwijs voor rekening van den Staat te gaan brengen. Die kosten zijn thans over het Rijk en de gemeenten ver deeld en het streven der commissie zal erop gericht moeten zijn een stel sel te vinden, dat de kosten voor de overheidskassen niet verzwaard, maar integendeel verlicht. Een toezegging, dat hij in afwach ting van het rapport der commissie reeds aanstonds zal komen met een voorstel tot partieele herziening van irt. 72 e.v. der Lager Onderwijswet '1920, kan de Minister niet geven. Verder gaande beperking in het ge- al wettelijke akten van bekwaamheid ^f diploma's ligt vooralsnog niet in iet voornemen van den Minister. Prinses Juliana's verjaardag. Vrijdag a.s., den verjaardag van de Prinses, zal van Gemeentewege het Voorhout te 's-Gravenhage worden ver sierd. Aldaar zal des middags de Re- jidentie-Harmonie-kapel eene uitvoe ring geven. Het Comité Vftpr Volksfeesten geeft RECLAME. IJZERSTERKE PANTOFFELS mei leóeren zool en hak a I 1.50 p. paar GYMNASTIEKSCHOENEN vana!99cts. p.p. naast de Stad Farijs. des middags in het Gebouw van het K. Z. B. G. een uitvoering voor kinde ren. Portret van Prinses Juliana. Als uitgave van de firma Weenink en Snel, in*Den Haag, verschijnen a.s. Donderdag bij den boekhandel repro ducties van het portret van Prinses Juliana, ter gelegenheid van het zilve ren huwelijksfeest van het Koninklijk èchtpaar vervaardigd door W. van Ko nijnenburg, en aangeboden door het Comité voor Volksfeesten te 's-Graven hage, in opdracht waarvan deze repro ducties thans verschijnen uitgevoerd in koperdiepdruk, als briefkaart en platen. Het station Piet Gijzenbrug. De naam: station Piet Gijzenbrug gaat verdwijnen, meldt de „Msb.". Naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur van Noord wijker- hout heeft de directie der Nederland- sche Spoorwegen besloten den naam Piet Gijzenbrug in Noordwijkerhout te veranderen. Invoer van vee uit België. Namens den Zuid-Hollandschen Bond van veehandelaren hébben dé he eren M. de Haas, voorzitter, èn H. I. Sterner, secretaris, gisteren aan den minister van binnenlandsche zaken en landbouw een telegram gezonden van den volgenden inhoud: Ondergeteelcenden zijn zoo vrij Uwe Excellentie in kennis te stellen, dat er wekelijks veel vee uit België naar Ne derland vervoerd word. Dt is zeer scha delijk voor veehouders en veehandela ren. Beleefd doch dringend is ons ver zoek, oogenblikkelijk zooveel mogelijk afdoende maatregelen te nemen om den invoer van vee uit België naar ons land (hetgeen wettelijk verboden is) te gen te gaan, opdat de veemesterij- niet nog meer gedupeerd wordt. Goedkooper postvervoer. Met ingang van 1 Mei zal, naar wij vernemen, zoowel hier te lande als in het verkeer met ons land, verminde ring van het internationaal posttarief voor drukwerk toepassing vinden voor: nieuwsbladen en tijdschriften, wel ke rechtstreeks door de uitgevers wor den verzonden; ingenaaide of ingebonden hoeken, met uitsluiting van alle bekendma kingen en reclamegeschriften, en letterkundige en wetenschappelijke uitgaven, welke wetenschappelijke in stellingen elkander toezenden. Het port van deze stukken zal bij verzending van ons land uit bedra gen 2 ct. per 50 gram, doch uitsluitend in het verkeer met de landen, die ge bruik maken van deze bevoegdheid, daartoe door het Postverdrag van Stockholm gegeven. Invoerrecht op vleesch. De minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op verch of gekoeld vleesch in hare ver gadering van 23 dezer bedoelde prijs courant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld, 100 K.G. f 90; paarden vleesch versch of gekoeld, 100 K.G. f 50. Gedurende de maand Mei 1926 zal mitsdien het invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleeschsoorten bedra gen 10 pet. van de hiervoor vermelde waarden. Indië en de watersnood. Het bestuur van den Koninklijken Nationalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis" deelt mede, dat het van het Smeroefonds te Batavia een acht ste gift van f 15.000 heeft ontvangen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp. Met deze gift heeft genoemd bestuur nu f 270.000 als bijdrage van Nederl.- Oostlndië aan de Algemeene Vereenig de Commissie ter leniging van rampen rampen door watersnood oVergemaakt BUITENLAND. HET DUITSCH-RUSSISCHE VERDRAG. De tekst. Hel door dr. Stres'emann en Kr es- tinski onderteekende DuitschRussi sche verdrag bestaafc uit de volgende vier artikelen. Art. 1. De grondslag vainj de be trekkingen tusschen Duitschland en de Unie der socialistische) sovjet-repu bliek blijft het verdrag van Rapalloi. De Duitsche regeering en die der Ui. S. S. R. zullen in vriendschappelijk con tact met elkaar blijven, om over alle haar beide landen gemeenschappelijk rakende vraagstukken van politieke en economische strekking overeenstem ming te bewerken. Art. 2. Zou een der verdragslui tende partijen niettegenstaande haar vredelievend optreden door een derde mogendheid of meerdere derde mo gendheden aangevallen worden, zoo zal de andere verdragsluitende partij gedurende den geheel en duur van het conflict de neutraliteit handhaven. Art. 3. Zou, naar aanleiding van een conflict van den in $rt. ver melden aard, ot ook op een tijdstip, dat geen der verdragsluitende partijen in corlogsverwikkelingen zich bevindt, tusschen derde mogendheden een coa litie gesloten worden met het deel, tegen een der verdragsluitende partijen een economisch en ot financieelen boy cot te verwezenlijken, dan zal de an dere verdragsluitende partij zich niet bij een dergelijke coalitie aansluiten. Volgens a r t. 4 treedt het verdrag na uitwisseling der ratificatie-oorkon den in werking; hefgeldt voor den tijd van vijl 'jaar. De beide verdragslui tende parujen zullen tijdig voor arloop van dezpn termijn over de verdere re geling harer politieke betrekkingen tot overeenstemming komen. DE FRANSCHE SCHULDEN AAN AMERIKA. Frankrijk moet zijn aanbod herzien. De Amerikaansche schuldencommis sie heeft besloten, cat Frankrijk zijn aanbod moet hei-halen. Door de schuldencommissie werd de nadruk er op gelegd, dat de bespre kingen niet geëindigd zijn. Een van de voornaamste hinderpalen is de vraag, hoeveel Frankrijk in het begin zal betalen. De onderhandelingen han- fen niet at van de „safety clause", ie Frankrijk van zijn verantwoorde lijkheid tot betaling zijner schulden zou ontslaan, indien Duitschland niet voldoet aan zijn verplichtingen inzake de herstelbepalingen. De Amerikaansche schuldencommis sie heeft zich ten sterkste tegen deze clausule verzet en men verwacht niet, dat Bérenger zal aandringen op hand having daarvan. DE SJAH VAN PSRZIë KROONT ZICHZELF. Driedaagsche feesten te Teheran. De nieuwe sjah van Perzië, Riza Pahlavi, is gisteren in de troonzaal van het Golestan paleis met grooten .praal gekroond, integenwoordigheid van een groote menigte hoogwaardig- heidsbekleeders en het geheele corps diplomatique. Voor het eerst waren bij een plechtigheid als deze Euro- peesche vrouwen toegelaten. De sjah, die in militaire uniform was, waaroverheen hij den beroemden parelmaptel droeg, kroonde zich zelf met de rijk met diamanten en edel- steenen bèzette kroon, waarna hij1 het zwaard van dden sjah Nadir overnam uit de handen van den minister van Oorlog. Vervolgens werden lange redevoe ringen gehouden. Na afloop van de plechtigheid werden verscheidene sa luutschoten afgevuurd. Later op den dag reed de sjah met zijn zoon door de drukke, rijkbevlagde straten. Er zullen drie dagen lang feestelijk heden plaats hebben, met rennen en optochten, terwijl ook een nieuw draad loos slation zal worden geopend. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Op zoek naar een uitweg. Het heeft ér den schijn van, dat mei meer de premier alleen, doch ook de mijnwerkers naar een uitweg beginnen te zoeken. Tot nog toe ïs hun houding bepaald geweest door de opdracht hunner gedelegeerden om geen verla ging van de loonen ot verlenging; van den werktijd te aanvaarden. De gedelegeerdenconferentie komt Woensdag weer bijeen, en als inmid dels een ontw.erp-regeling tot stand ge komen zou zijn, die kans biedt op aan vaarding, is het mogelijk, dat de con ferentie aan de executieve der mijn werkers ruimer bevoegdheid tot on derhandelen geeft. Hoewel de berich ten nog uiterst sohaarsch 2ijn, schijnt het, dat de industiieele commissie van het vakvereenigingscongres, die den nadruk steeds heeft gelegd op Pet be lang van een minnelijke regeling, voor stellen aan den premier heeft gedaan, waarin een minder strakke houding ten aanzien van de loonen js aange nomen. De premier had gisteravond nog een bespreking mee de eigenaars. Door de industrieele commissie is het voorstel gedaan om, hangende de besprekingen over een reorganisatie der industrie, de door de eigenaars aangekondigde loonsverlaging, voor- loopig niet in werking te lacen treden, zoodat dus, wanneer Zaterdag de hui dige loonregeling afloopt, deze van dag tot dag verlengd zou worden. Het is duidelijk) dat dit veeleer van de regeering dan van de mijneigenaars afhangt, daar de bestaande regeling formeel reeds in Juli 1925 is atgeloo- pen en slechts in stand wordt gehou den door dé subsidie der regeering,. De officieele ontkenning van de Vrij dag verspreide berichten over de plan nen in zake een' regeeringsleening, heeft geen indruk gemaakt. Er wordt althans weinig rekening mee genou- den. Er worat aan herinnerd, dat Baldwin verleden jaar op den laat- sten clag voor den fatale termijn van 1 Augustus nog om half acht verklaar de, dat er geen subsidie zou worden gegeven, terwijl om halftwaalf het des betreffende 'besluit door hem getee- kend werd. KORTE BERICHTEN. Churchill heeft bij 'het Engelsche lagerhuis zijn begrooting ingediend. Het verwachte tekort van 7.800.000 zal' door financiëele maatregelen wegge werkt worden. De besprekingen met de Riffs zjin gisteren hervat. De vredesonderhan delingen moeten op 1 Mei kunnen be- ginnejn. De Poolse he begrooting zal door meer belastingen en minder rijksper soneel in evenwicht worden gebracht. Gisteren is te Genève de economi sche volkenbondsconferentie begonnen. De Fransche Kamer heeft de be grooting voor 1926 aangenomen. In Syrië veroverden de Fransche troepen de Drusen-hoofdstad, Soeweida,. Te Mecheien heeft Sqndag de wij ding van mgr. Van Roey tot aartsbis schop van Mecheien plaats gehad. De „Sunday Chronicle" voorziet •nieuwe algemeene verkiezingen, als het conflict in de mijlnindustrie niet wordt •opgelost. GEMENGD NIEUWS. Een drama te Soest. Gis termiddag omstreeks 5 uur heeft zich te Soest een ernstig familiedrama afge speeld. In deze gemeente woont een' zekere v. G., die bekend staat als een zenuwpatiënt, en die zijn ouden vader van 83 jaar bij zich in huis heeft. Deze oude man nu is op het oogenblik erg ziek en wel zóó ernstig, dat eiken dag het einde verwacht kan worden. Zondag kwam een zoon uit Rotter dam den zieke bezoeken en keerde des middags naar zijn woonplaats te rug. Nu laat de verhouding tusschen v. G. en diens broer uit Rotterdam zeer veel te wenschen over, 9mdat v. G. volgens zijn zeggen, het niet zetten kan, dat zijn broer, ondanks de ge maakte .afspraak, niet bereid is bij te dragen in de financieelelasten, die de verpleging van den ouden vader met zich brengen. Tijdens het bezoek van den broer uit Rotterdam was Zondag tusschen de beide zoons dan ook zoo goed als geen woord gevVisseld. Na het vertrek echter van zijn broer, wond van G. zich zóó op, dat hij het huis uitvloog om te trachten zijn broer alsnog te pakken te krijgen vóór het vertrek van den trein. Hierin slaagde hij ech ter niet. Hij keerde daarop naar huis terug met een scheermes gewapend, viel hij zijn ouden stervenden vader aan, die zich op het bed bevond. Gelukkig bevond zich in de nabij heid de chef van politie, LI. J. van Leeuwen, die de woning binnentrad en na een hevige worsteling er in slagen mocht den zenuwpatiënt te over meesteren en' hem het scheermes te ontwringen. De aanvaller verloor hier op het bewustzijn. Gistermiddag is v. G. onder gelei de van een verpleger en de politie naar het krankzinnigengesticht te U- trecht overgebracht. G e v a a r 1 ij k spel. Te Losser speelden gisteren eenige jongens met een geladen geweer. Het ging at en de kogel drong een hunner ïn het hoofd. Zijn toestand is ernstig. O verreden. Bij het overste ken van de Westlaan te Pijnacker is het 9-jarig zoontje van den lieer G. Koster door een autoi overreden. De knaap kreeg een wiel over het hoofd eri~overleed enkele oogenblikken later. Een dierenbeul. Te Hoo- gersmilde is proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper, die een hondje, dat weggeloopen was, met een oor aan de loopplank had vastgespijkerd. Een zeemonster. Deze week werd te IJmuiden door een stoomtraw ler een reusachtige ijshaai aangebracht Het beest was ongeveer 6 M. lang en geweldig dik. Men kon het bijna niet transporteeren. Het monster bracht aan de markt slechts f 12 op. Later werd het verkocht óm als curiositeit tentoongesteld te worden. Geen animo. Te Meester Cor nells, een plaats dicht bij' Batavia, ging de gemeenteraadsvergadering niet door door, daar er géén enkel lia was ge komen. Spaansche griep. Te Nun- speet vallen nog dagelijks slachtoffers van (de Spaansche griep. Ook Dr. Schut, arts te Nunspeet, is na kortston dige ziekte hieraan overleden. Ook vele oude menschen sterven aan deze gevreesde ziekte. Onweer. Tijdens het onweer, dat Zondagmiddag boven Beekbergen woedde, werd de woning van den heer Bouw aan den Engel ander weg door den bliksem getroffen. Een jonden van 14 jaar, die met zijn zusje van 10 maan den op den armi n de deuropening stond, w^rd bewusteloos geslagen. Hij kwam echter spoedig bij, doch had een brandwonde aan het been ge kregen. Het hemelvuur sloeg tevens in het huis van den heer J. Klopman; in geen der beide woningen is echter brand ontstaan. Tijdens een onweer, dat Zon dagavond omstreeks zes utir boven Roermond hing, is in de^naaste omge ving de bliksem ingeslagen in twee groote boerderijen, die in den asch zijn gelegd. Er is ter plaatse op het Gebroek weinig water en blusschings- materiaal bij de hand. Malversaties te We hl. Het onderzoek in de zaak tegen K. T., amb tenaar ter secretarie te Wehl, heeft tot heden aan het licht gebracht, dat verschillende kleine landbouwers voor een bedrag van f 1200 zijn gedupeerd. Vermoedelijk zal dit cijfer nog be langrijk hooger worden. T. is in het huis vaji bewaring in Arnhem inge sloten. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van hedenmorgen, on der leiding van den burgemeester, den heer J. EL de Waal Malefijt. Afwezig weth. R. Ouwehand, wegens ongesteldheid. Eén vacature. Na opening met ambtsgebed volgde mededeeling van ingekomen ^tukken, w.o. de geloofsbrieven van het nieuwbe noemde lid, den heer B. Dubbeldam, De heeren. v. d. Perk, Grimbergen ein W. v. Beelën Wzn. worden aangewezen om de geloofsbrieven te onderzoeken, en de vergadering voor e enigen tijd ge schorst. Na heropening te 11 uur werd voort gegaan met de behandeling der ingeko men stukken. In verband met hetgeen in de vorige vergadering is opgemerkt, over de ex- horbitanta stijging van de kosten van het Lager, M'iddelbuur en Npvonieids- •oiiderwijs in de laatste jaren, is ter se cretarie een staat opgemaakt, die van deze stijging een duidelijk overzicht geeft De onderwijs-uitgaven in 1920 bedroa- genin totaal f 4.728,281/2. Deze cijfers bedroegen in 1925 in totaal f 55.513,831/2. Per jaar moet dus de gemeente voor het onderwijs f 50.785,55 meer betalen dan in 1920. B. en W. vinden hierin aanleiding om zich per request te wenden tot Gad. 'Staten, teneinde toepassing te verkrij gen van art. 68, eerste lid der L. O. wet, volgens^ hetwelk aan gemeenten, die door de uitvoering dezer wet onbil lijk worden belast, een tijdelijk subsidie kan worden verleend. Vooral dit jaar zuilen de kosten zeer hoog zijn, daar gerekend moet worden •op rente en aflossing van f 10.000 voor de restauratie of vervanging van de af gekeurde H-erv. School I te Katwijk aan Zee en van f 12.000 die nog voor de andere scholen mee tan worden geieend. en tot heden op de gewone rekening voorkwamen. Daarbij is nog een aan vrage ingekomen voor den bouw van een nieuwe buitenschool. De kosten daarvan kunnen evenwel worden ver haald op de gemeente, wier leqriingen die school zullen bezoeken. Met algemeene stemmen werd daar op besloten een adres als "voorgesteld aan Ged. Staten te verzenden. Tot leden van de commissie voor het maken van de gemeenterekening wer- den. benoemd de heeren H. Parlevliet, ,J. Houwaard en ,0. v. Tongeren. Voor het nazien van de rekening van het gas- èn waterleidingbedrijf werden aangewezen de heeren W. v. Be ien Wz.' W. Wouda en L. v. d. Zwan; vcor de re kening van iiet grondbedrijf de heeren Duboeldam, G. v. Duin en J. v. Duin. Vervolgens werden eenige voorgestel de wijzigingen van de politieverordening besproken. liet verbod om honden des nachts te laten loslcopen, werd in dier voege ge wijzigd, dat de honden alleen mogen wor den doodgeschoten, waneer zij niet kun nen worden opgevangen. Wanneer de opgevangen honden niet 'binnen 2 maal 24 uur zrjn afgehaald, zullen zij worden afgemaakt. Verder werd besloten het Nieuwei Schelpenpad tusschen de beide dorpen •definitief voor het verkeer met motor rijtuigen te sluiten en de voorgeschre ven borden te plaatsen. In bepaalde gevallen ku'nnen B. en W. .ontheffing verleenen. Het trottoir langs de v. Wassenaer- 'en de weth. v. d. Piaskade werd bestemd voor voetpad en in de betreffende ver ordening opgenomen. Breed werd gediscusseerd over een voorgestelde wijziging in de bepaling tegen het z.g. beurzen". B. en W. stelden» in overleg, met de betreffende commissie., voor,, het ver bod van „zich op te stellen", in de ver ordening te vervangen door „zich op te houden". De heeren v. Tongeren, Wouda en J. v. Duin maakten tegen de verandering, bezwaar. Voornamelijk de heer v. Duin toonde zich zeer beducht tegen deze wijziging, waardoor, naar_ hij meende,v het publiek, dat zich bij .gemis van ruime en geriefelijk ingerichte wonin gen dikwijls buiten moet ophouden, zou worden blootgesteld aan de willekeur der politie, op .wier medewerking men niet behoeft te rekenen. Volgefts spr. zou men zich na deze wijziging in het ge' heel niet meer op straat kunnen be geven, zonder kans te loopen, te wor den aangehouden. Het is zoover, dat een werknemer op den weg geen per soneel meer kan aanwerven, en het pu bliek geen etalages meer kan bezich< tigen. Nadat de wijziging namens de com* missie door den heer v. d. Perk was verdedigd, gaf de voorzitter een uit voerige toelichting, waarin spr. ant woordde, dat eerst proces-verbaal' kak worden opgemaakt, indien er duidelijk sprake, is van verkeersbelemmeiring. De. verordening is niet bedoeld om het den menschen lastig te maken, doch slechts ■om sterk te staan, tegen de onwilligen, De politie heeft last gekregen om met oordeel des onderscheids op te treideni De winkeliers hebben indertijdzelf 0111 deze bepaling gevraagd, daar zij hinder «ondervonden van het beurzen voor hun- etalages. Met 104 st. werd hierna de nieuwe bepaling goedgekeurd. Tegen stemden de heeren Wouda, J. Duin, v. Tonge ren en W. v. Beelen Czn. Een verzoek van den heer H. Parle- vliet om van gemeentewege voor de hoog gelegen perceelen tegenover Duinoord evenals bij het ziekenhuis trapjes aan te brengen, zal door B. en W. onder de oogen worden gezien. Aangenomen werd het voorstel om aan den heer H. Parfevliet een stuk bouwgrond, aan de Roest v. Limburg straat, groot 300 M2. te verkoopen te gen f 4 per M2. Tevens werd besloten aan den heer A. Parlevliet een stukje grond in voor koop te geven. Het betrof hier een uitzonderingsge val. Zonder dit stukje grond zou de eigenaar n.l. aan het hoofdperceel niets hebben. De heer Wouda bracht dit punt in verband met de aanbieding van domeingronden door den Min. v. financiën. Ten onrechte evenwel, naar de Voorzitter opmerkte, B. en W. wenschen de aangeboden domeingronden eerst voor den wo ningbouw te reserve eren, wanneer het^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2