NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 26 APRIL 1926 Toen de trein AmsterdamParijs om vijf voor achten het" station binnen reed en bijna tot stilstand was geko men, sprong de hoofdconducteur G. Goedbloed, uit Roosendaal, uit den trein. De man gleed uit, viel achter over en schoot tusschen het perron en een personenrijtuig. Met liet hoofd kwam hij onder een der wielen te recht, dat hem over den hals ging. De dood trad onmiddellijk in. Het lijk is overgebracht naar het Ziekenhuis te Rotterdam. Uit dentrein gevallen. Gis termiddag omstreeks ha f één is een negenjarig meisje, dat zich in een treincoupe bevond, komende van Goes onder ae gemeente 's Heer Arends- kerke uit den in volle vaart zijnden trein gevallen, doordat het pjrtier plot seling openging. Het kind is, deerlijk aan het hoofd gewond, naai- het Ziekenhuis te Goes overgebracht. iW o 1 ven in Oost-Ga 1 ici Nabij het Oost-Galicische stadje Zdol- lunof en andere plaatsen hebben zich kudden wolven vertoond, die groot e hoeveelheden stalvee hebben geroofd en ook menschen aanvielen. Een man, die door een dollen wolf was gebeten, heeft in een aanval van rezernij acht andere personen gebeten, die, bij ge- Ibjreke aan tijdige geneeskundige hulp, onder verschrikkelijke pijnen gestor ven zijn. Getroe fd. Een fijn oud heertje zit in z'n eentje bij Sandeman z'n glaasje sherry te savoureeren. Onder wijl komt een Citfoën aangereden, waaruit drie luidruchtige jongeheertjes stappen. Ook zij bestellen, ook al luid ruchtig, een voor hen totaal nog over bodige verkwikking, en dan ziende naar het oude heertje dat zoo zielig alleen van z'n glaasje sherry zit te ge nieten, beginnen zij hem in 'tootje te nemen. Maar het oude heertje zit maar zwij gend te glimlachen. „Zeg toch 's ouwe baasl roept een van oe jonge blagen, „waarom zit jij daar zoo stiekum te lachen?" Dan schuift het oude heertje even toe en zegt. „Ik zit mij aldoor te ver wonderen, hoe drie- zulke kwasten uit één zoo'n klein citroentje kunnen ko- men". Open en eerlijk. Professor bij het examen: „Wat is bedrog?" Sudent: „Bedrog isals professor mij laat zakken". Professor: „Hoe zoo?" Student: „Omdat volgens de wet hij zich aan bearog schuldig maakt als hij van de onwetendheid van een ander gebruik maakt om hem schade te doen% GEVANGENISLEVEN. VROEGER EN NU. Door de leden van het genootschap tot zedelijke verbetering van ge vangenen te Rotterdam, heeft Woens dagavond de directeur van de gevan genis aldaar, de heer Haaitsma, eene causerie gehouden over het leven der gevangenen, vroeger en nu. De neer Haaitsma heeft een 35-ja- rige loopbaan bij het gevangeniswe zen achter den rug en kent dus de ver anderingen, welke in de laatste tien tallen van jaren, in het gevangenis leven zich hebben voorgedaan, uit eigen ervaring. Zijn loopbaan begon in de strafge vangenis te Leeuwarlden. Hij heeft daar nog eenige gevangenen gezien, die een brandmerk op den rug hadden. De bevolking van die gevangenis was een wonderlijk allegaartje: psy- chopathen, agressieven en een vri]-ge moedelijk clubje, waaronder alchimis ten waren en lieden, die hun tijd ver deden met al maar te peinzen op de 'kwadratuur van den cirkel ot het per petuum mobile. Afleiding hadden de menschen heel weinig. Zondags een bijjef schrijven en een pijpje en veel gezwets onder mekaar. De een wist het al bruiner te bakken dan de ander. De kerkdienst 's Zondags was eigen lijk de eenige afleiding van die men schen. De meest eenvoudige dingen, die nu vanzelfsprekend worden toege staan, waren toen nog contrabande. Ook in die dagen waren er reeds, die voorliefde hadoen voor een aquarium. Dit was dan geborgen achter de bal ken van het plafond. Opmerkelijk was de groote dierenliefde. Op de zaal wa ren kikkers, witte muizen, gedresseer de eksters, kauwen, gedresseerde hon den en katten zelis. Ja, er was ook een brouwerij, in den vorm van een glazen pot, waarin korsten brood ter de z.g. „kraton", het vertrek, waar de beter oppassenoe elementen toegang hadden. At en toe werd natuurlijk een Onderzoek gedaan en de heele Boel er weer uitgehaald. In de regentenka mer vindt men nog een kast, waarin veel van die rariteiten worden bewaard Daar vindt men ook een in beslag tenomen schaakspel. Tegenwoordig is at geoorloofd, ja, wordt er zelts schaakles gegeven, maar in die dagen mocht dat niet. En daar had de direc teur of beter de commandant zoo heette deze functionaris nog in die dagen zich aan te houden. In die rariteitenkast vindt men ook fictieve munt en valsch bankpapier zelfs. Van eigenlijke reclasseering was in die dagen nog geen sprake. Als de luihun straf hadden uitgediend, wer den ze dadelijk aan hun lot overge- ten. Toen m 1886 het nieuwe wetboek van strafrecht verscheen en de cel straf werd ingevoerd, was het den ieersten tijd erg somber dat cellevenj. .(Van eenige verfraaiing van. de cel was geen sprake. Geen prentje of plaatje wera aan den muur geduld. En het licht kwam alleen zwak binnen door de mat-glazen ruitein. Tegenwoor dig is daarin veel verbetering geko men. Met primitieve middelen wordt door menigen gevangene de cel aardig opgevroolijkt. Het schrijven van brieven ging in vroeger jaren ook eigenaardig toe. Brieven van gevangenen werden niet in een enveloppe gedaan. Ze moes ten een vierkante ruimte op het pa pier openlaten voor het adres. En aan werd net vel met een ouweltje toege- plakt en zoo verzonden. Iedere brie venbesteller kon zoo merken, dat een brief uit de gevangenis kwam. Tegen woordig worden gewone enveloppen gebruikt. Men kan aan den buitenkant ae afkomst niet meer zien en het brief papier is alleen voorzien met een ge perforeerde strook met den naam der gevangenis. De geadresseerde kan dit van den br ef verwijderen en niemand zal dan nog kunnen zien, dat de brief uit een gevangenis afkomstig is. Stoelen waren vroeger ook een on bekend iets in de gevangenis. Nu is men zoover, dat vrouwen er een krij gen en mannelijke gevangenen boven de 45 jaar. In de voeding was ook niet de geringste afwissel.ng. Met astrono mische zekerheid wist een gevangene té vertellen, wat hij over zooveel jaren op dien bepaalden dag zou eten. Al leen op Goeden Vrijdag werd er gort met siroop ot stokvisch met mosterd saus gegeven: Tegenwoordig is de voe ding aanmerkelijk verbeterd. Vroeger kregen de gevangenen a leen een hou ten lepel. Vandaar de naam „hotel de houten lepel". Tegenwoordig een bord, vork en mes. Men had dat vroe ger niet gedurfd. Hieruit blijkt, dat de kijk op de menschen geheel veran derd is. In de gevangenissen gebrui ken de gevangenen bij hun werk nu allerhande gereedschappen. Een eigenaaidige bepH.ng van vroe ger was ook, dat men de eerste twee aagen van z'n straf op water en brood werd gezet. Iemand, die dan b.v. veer tien aagen moest zitten, voor zes of zeven lichte vergrijpen, moest van die 14 dagen, een dag-ot Hen op water en brood, tenzij ae dokter natuurlijk tusschenbeide kwam. Vroeger was de directeur in al deze bepalingen aan handen en voeten ge bonden. En dit werkte natuurlijk ook terug op het mindere personeel. Te genwoordig heeft hij meer vrijheid- Het was minister Heemskerk, die de bezoeken in een gewone kamer, in plaats van echter de tralies, toestond. Imperatief heeft hij de verbetering echter nooit voorgeschreven Vooral de circulaire van 27 Juli '25 bevat eea groot aantal verz-cat ngen „aiwijKingen zooals' de minister ze noemt. Wat de lectuur betreft, kunnen de gevangenen nu beschikken over de „Prins" ol de „Katholieke Illustratie" over de „Haagsche Post" ot de „Nieu we Eeuw Elke maand is er een of andere lezing of uitvoering. Deze vallen natuurlijk zeer in den. smaak. Humoristische voordrachten en muziekuitvoeringen vooral. Dan zitten sommigen met de hand aan hun oor in hun hokje te luisteren om maar geen noot te missen. Aan huisvlijt en spelen wordt nu veel gedaan. Driemaal in de week mogen de mannen een klein sigaar ij e rooken en de vrouwen een kop tüee drinken. Als ze tenminste 'goed oppassen. En daar zorgen ze nu wel voor. AI die veizacntixxgen ma^en de gevangenis neusch niet tot een paradijs. Incegen deel. De viijiierdsberoovnig is en ol.jfc zeer zwaar te dragen. Maar vroeger kwam daaroij het stramme afstompen de in de uenandeimg, welxe maar naat kweekte. UIT DE OMGEVING. Lixaiiaaiiuiu'. Afscheid Ds. G. Tichelaar. Gistermiddag heeft Ds. G. Tichelaar die een beroep naar Groningen aan nam, in een specialen middag dienst af scheid genomen van de Ned. Herv Gemeente alhier, die hij 4 jaar heeft gediend. Voor de plechtigheid was enorm veel belangstelling. Door verschillen de maatregelen had men tijdig het aantal zitplaatsen met een 80-tal uit gebreid, maar toch moesten nog velen den dienst staande bijwonen. Aanwe zig waren o.m. B. en W. der burger lijke gemeente, kerkvoogden en nota belen, nevens de predikanten N. G. Veldhoen, H Jacobs, Joh. Luuring, G. H. Beekenkamp, Joh. W. Groot Enze- rink en J. Mulder resp. uit Alphen, Hoogmade, Hazerswoude, Leiden en Zoeterwoude, en een groot aantal kin deren uit „Voordorp" met directrice en personeel. Het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden was vertegenwoordigd door den heer J. P. Mulder. Aangevangen werd met het zingen "v&n Psalm 84:1 en 2 en het lezen van Psalm 27. De vertrekkende leeraar liet zijn predicatie voorafgaan van een af scheidswoord in het algemeen. Dit afscheidswoord, aldus spr. hoeft iets weemoedigs. Maar als we het goed zien, moeten wij daar eigenlijk God voor danken, want het is een teeken dat wij aan elkaar gehecht waren ge raakt. Hij moet er dan ook alleen de dank en de eere voor ontvangen, dat ik de kracht ontving voor miin arbeid en dat hij mij toegang gaf tot uwe harten. Het is nu de ure om rekenschap af te leggen Niet als zou spr. op elke vraag een antwoord kunnen geven, maar wat betreft het aannemen van het beroep naar Groningen kan spr. zeggen, dat geen eer- of geldzucht hier invloed hebben gehad, dat spr. dit heengaan niet heeft gezocht, en dat zijn verstand en geweten er vrede mee hebben. Wanneer spr. zich dan ook schuldenaar gevoelt, is dit alleen om hetgeen .hij in deze 4 jaren te kort schoot. Als het thema maakte spr. daarna bekend: de inhoud der prediking, de vrucht op den arbeid, en: de-troost bij het afscheid, waarvoor spr. als tekst koos Joh. 20:20: De discipelen dan werden verblijd als zij den Heere za gen. Want, aldus spr. als wij in dit oogenblik voor Gods aangezicht ko men, versterft alle roem, buigen wij samen neer in schuldbelijdenis, maar we ervaren er ook de vertroosting van 's Heeren blijvende nabijheid. Bij de intrede preekte spr. over de woorden: Zie uw -Koning" en hij meent daarin te zijn voortgegaan, altijd Je zus toonende, niet naar eigen model, maar zooals de Schrift hem teekent als den redder van verloren zondaren. Wie weten wilde wat hij moest doen om zalig te worden, heeft hier het eenig juiste antwoord kunnen hooren. Met dank aan God mag spr. zeggen, dat hij zelf in de zielzaligende waar heid' voortdurend dieper is ingeleid. Wij spreken thans niet over het re sultaat. Onze verantwoordelijkheid be treft alleen de planting, de wasdom is uit God. God doet gelukkig dikwijls zijn werk door ons, maar ook dikwijls ondanks ons. Vooral meent spr. in priesterlijke wijding, in persoonlijk uitleven te zijn tekort geschoten. Nadat gezongen was Ps. 51: 5, stond spr. stil bij den troost voor dit af scheid. Al vreest, spr. eenigermate dat de voortgang van zijn werk meer succes was dan zegen, toch zou het ondank baar zijn den genoten zegen voorbij te gaan. Want spr. mag ook gelouven, dat er in zijn werk iets was van eeuwigheids waarde, en dat is uit God. Daarin mag spr. Jezus zien, in zijn macht over de zielen. Onder Uwe heerschappij zijn wij za lig, zjjn wij vrij Dankbaar is spr. voor de belang stelling die de prediking steeds mocht hebben. Moge ook de opvolger ervaren dat Gods Woord niet ledig wederkeert gelijk spr. heeft ervaren ten aanzien van de prediking van wijlen Ds. Nier- strasz. Tenslotte wenscht spr. de gemeente de troostvolle zekerheid toe dat Chris tus altijd dezelfde blijft tot in eeuwig heid, en 'n open blik voor de eenheid van het werk Gods in schepping en herschepping. Na de prediking richtte Ds. Tiche laar zich achtereenvolgens tot B. en W., wien hij bij t besturen der burger lijke gemeente Gods zegen toewensch- te, tot de collega's uit den ring, tot Ds. Beekenkamp als vertegenwoordi gende het grootste gezin in de gemeen te, n.l. „Voordorp." Bijzonder aangena me herinneringen zei spr. te zullen meenemen aan den daar genoten ze gen. Spreker dankte hartelijk de di rectrice en de zusters v. haarvriend schappelijke medewerking, terwijl hij de kinderen dankte voor hun aardig afscheidsgeschenk met een herinne ring aan den goeden Herder. Moge Christus, aldus spr. uw aller* Goede Herder zijn in het leven, dat voor u ligt. Den consulent, Ds. Jaóobs van Hoog made zei spr. met vertrouwen als tij delijk verzorger van de gemeente te zien optreden. Waarschijnlijk zal het niet voor al te langen tijd zijn, daar Ds. Mondt van Nijega en Ehuizen, wanneer alles goed gaat, begin Juli reeds hoopt te komen. In dit verband dankte spr. den ker keraad voor de prettige samenwer king, o.m. bij het beroepingswerk. Ten slotte richtte spr. zich nog tot de kerkvoogden, die hij in dit geval gerust als „broeders" meende te kun nen aanspreken, tot den organist, den voorlezer en den koster, tot zuster v. Muiden, en haar helpsters in de Zon dagsschool, de collectanten, de zusters Splinter en de Graaf van de naaikrans den heer Beerenkamp voor de J.V. en de heeren Spinter en Herfkens voor de Knapenvereeniging, en ten slotte de catechisanten en de gemeente. Ik vond bij u, aldus spr. een geo pende deur. Moge dat ook in geeste lijken zin het geval zijn geweest. Nadat gezongen was Gezang 96, en Ds. Tichelaar zijn afscheidsrede daar mede had beëindigd, spraken verschil lende afgevaardigden hem toe. Ds. Veldhoen, praetor van den ring „Alphen" dankte hem voor den geno ten goeden omgang en wenschte hem toe dat ook in het Noorden bij de ambtsbediening zijn eigen hart de warmte genieten zou van de liefde van Christus. Ds. Beekenkamp, die bij ongesteld heid van Dr. Locher den Leidschen kerkeraad vertegenwoordigde, dankte Ds. T. voor al de liefde die hij in vreugde en droefheid den kinderen van Voordorp heeft gegegven. Meteen bedroefd hart zien zij hem vertrekken. Spr. wenschte Ds T. de verzekering te geven dat het juist in dit werk de priesterlijke bediening was die de kin deren heeft verkwikt. Moge God- u in Groningen zegenen en tot een zegen stellen. Mogelijk ook weer voor de kinderen, aldus spr. en zegene hij u met een kinderlijk geloof. Nadat Ds. Jacobs den vertrekkenden predikant als vriend had toegespro ken, nam ouderling H. P, Splinter het woord om namens de gemeente Ds. Tichelaar hartelijk te danken voor het vele dat deze voor haar is geweest, en hem toe te wenschen dat Gods zegen ook verder op zijn arbeid zou rusten. Op zijn verzoek zong de gemeente Ds. Tichelaar Ps. 121:4 toe, waarvoor deze met een hartelijk woord dankte, alsmede voor de gesproken woorden, speciaal aan het adres van zijn moe der, wier werkzaamheid in de gemeen te speciaal door Ds. Jacdbs was her dacht. ROELOFARENDSVEEN Gistermorgen had in het café vain den heer Bakker de vergadering plaats van stemgerechtigde ingelanden van den Veender- en Lijkerpolder buiten de be dijking. Voor den aanvang der vergadering werd de verkiezing gehouden van twee bestuursleden, wegens periodieke aftre ding van de heeren D. van der Meer en W. van der Zwet. Genoemde heeren werden gekozen met^een stemmenaantal' van 33. Bü afwezigheid van den voorzitter, den heer S. van Ruiten, werd de verga dering gepresideerd door den heer W. van der Zwet, die de aanwezigen wel kom bleette en den secretaris verzocht tot voorlezing van de notulen der vori ge vergadering, welke onder dank wer den goedgekeurd. Namens de commissie van onderzoek tot het nazien der rekening, bracht de heer N. F Ami verslag uit, en deelde de vergadering mede, de rekening met de noodige bescheiden in volkomen orde te hebben aangetroffen, waarna de rekening zonder eenige discussie werd vastgesteld in ontvangst op f 10.445,64 en in uitgaaf op f 8411,321/2, alzoo een góed slot van f 2034,31 ife. Van dit slot moet evenwel nog betaald worden een bedrag van pita. f 2500 voor laatste termijn stoomgemaal, zoo dat de rekening feitelijk sluit met eetn nadeelig saldo. Door den secretaris werd voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van heeren* Djjkgraai en Hoogheemra den van Rijnland, betreffende de polder kaden. In dit schrijven wordt er bij het bestuur op aangedrongen tot voortdu rend en nauwkeurig onderhoud der bei de polderkaden. Naar aanleiding van dit schrijven deelde de voorzitter mede, dat onlangs nog de polderkaden waren geïnspecteerd geworden, en deze kaden gaven gelukkig geen reden tot onge rustheid. Vervolgens kwam aan de orde de be grooting voor het dienstjaar 1926, slui tende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag ad f 9465,261/2. De omslag per Hectare, verleden jaar bepaald óp 118 per jaar wordt thans vastgesteld op f21. Tevens werd machtiging verleend tot af- en overschrijving onvoorziene uit gaven eh tot uitvoering in eigen beheer of bij onderhandsche aanbesteding van werken en leverantiën. Het bestuursvoorstel tot wijziging def geldleening, door deze te brengen van f 17.000 op f 20.000 met een zoo laag mogelijke rente werd z. h. si aange nomen. Hierna kwam in bespreking het bestuursvoorstel tol wijziging van art. 31 der Keur, Dit voorstel hield in, dat vaartuigen met halve kracht in den polder mogen varen. Hierover werd door versch 1 lende le den het woord gevoerd en op voorstel' van een der leden werd besloten het be stuursvoorstel zoo te wijzigen, door in die bepaling de maximumsnelheid op te nemen, welke werd bepaald op 6 K. M. per uur. Ook werd na eenige bespreking nog aangenomen het bestuursvoorstel 'tot handhaving van den molenaar J. Cozijn tot 1 Mei 1927. Tot leden voor onderzoek der in het volgend jaar af te leggen rekening wer den benoemd de heeren P. Huigsloot, G. Termeulen, en E. Elsgeest en tot plaats vervangende leden de heeren P. van Rijn; J. Rietbroek en J. de Jong. Bij punt 10: Mededeeling, werd door den Voorzitter medegedeeld, dat de le veranciers van de machine en pomp met den ingenieur dé Wit waren over gegaan tot meting van de waterverpl'aat sing. Uit deze meting bleek, dat de ma chine 53 a 5 kub. M. water per minuut kan verplaatsen. De ingenieur van Rijnland, die op ver zoek van het polderbestuur eveneens een meting heeft verricht, kwam on geveer tot dezelfde hoeveelheid kub. M. Spr .kon de vergadering mededeelen, dat de machine thans aan alle eischen voldoet, zoodat de laatste termijn ge rust kan worden uitbetaald. Voorts deel de hjj nog mede, dat de bezoldiging van J. Gozijn, molenaar te Oude Wetering is vastgesteld op 'f öoo per jaar met vry wonen. Na de gebruikelijke rondvraag .werd dé vergadering door den voorzitter on der een woord van dank aan de leden voor hun trouwe opkomst en de aan gename discussie gesloten. ZOETERWOUDE. De raad dezer gemeente zal1 verga deren op Woensdag 28 April a.s., des morgens om half tien. Agenda. 1. ly. gekomen stukken. 2. V oorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting 1926, alsmede van de begroóting van het waterleidingbedrijf 1926. 3. Voorstel van B. en W. tot verlen ging van den ontruimingstermijn van de onbew oonb aar verklaarde woning J 31. 4. Voorstel van B. en W. tot aanvul ling en wijziging van art. 10 der Alge- meene Politieverordening 5. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot rioleering van het gedeelte Zuid buurtschenweg, gelegen tusschen de Nieuwewegsbrug en ae Bakkersbrug. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het bestek en voorwaarden van aanbesteding van vorengenoemd werk, alsmede van die, betreffende de dem ping der sloot langs de Bruggestraat en net daarin leggen eener rioleering. 7. Benoeming van de voorzitters en leden der stembureaux. 8. Benoeming van een lid der Com missie van Beheer van het Waterlei- dingbedrijf in de vacature J. B. Wes- selingh. Be alphabetische aanbeveling luidt: 1. H. J. van der Krogt. 2. H. F. Noord man. 9. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het vermenigvuldigin^sgetal vcor de heffing eener plaatselijke in komstenbelasting voor het jaar 1926 1927.. 10. Rondvraag. Het mond- en klauwzeer breidt zich weer sterk uit onder het vee alhier. Dagelijks komen op de secretarie aan giften van veehouders, dat hun vee weer is aangetast. - Door den heecr K. uit Heemstede angs de Vrouwen weg bfj het daar in aanbouw zijnde nieuwe klooster, een stuk bouwgrond aangekocht, met ae be doeling alaaar een 50-tal nieuwe burger- woonhuizen te bouwen. ALPHEN a. d. RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: C. Hoh gervorst, geb. Boot, dochter. M. Heenk geb. van Griethuizen, dochter. C. H. Varkx, geb. Compier, 2 zoons. J. Plu- gers géb. van den Heuvel; zoon. C. Jans zen, geb. Kareis, dochter. H. van Left den geb. Hoeks, dochter. J. B. Bezemer geb. Vermeulen, zoon. M. van Rijswijk, geb. Sekeris, levenl. zoon. Overleden: P. C. den Ouden. jd. 21 j. H. van Eist, jd. 6 mnd. H. G. Boogert jm. 2 mnd. J. W. van Leeuwen, jm. 2 maanden. Gehuwd: A. Borst, jm. 26 jaar en A. Spelt, jd. 18 jaar. A. van den Eint, jm. 23 jaar en J. M. Jansseri, jd. 21 jaar. Ingekomen van: Wedde, J. Nüboer, ond.es, Hooftstr. 160. 's Gravenhage, M. Dompeling, Bloemhofstr. 27. 's Gravenhage, J. van Beijeren, Hooftstr. 83. Schiedam. H. M. van Driessche, Raadhuisstr. 44. Boskoop A. van Elswijk en gezin, boomkweekers- knecht, Otweg 10. Bergen op Zoom, A. L. Nagtegaal, Raadhuisstr. 155. 's Gra venhage, J. H. van Frankfoort, arbeider Concordiastr. 9. Koudekerk, M. Ver* gunst, dienstbode, Hoorn 422. Opmeer, G. 'Sloots en gezin, arbeider, Ridder buurt, 65. Wihiis, D. de Groot en geaib, Prins Hendrikstraat 13. Vertrokken naar: Nieuwveen, W. B. van Dijk. Woerdetn, A. van Zantetn, dienstbode. Naaldwijk, K. Lugtenberg, arbeider. Hilversum, Melkpad 29. A. B. van Waas bergen], Woubrugge, J. Griffioen, broodbakkers knecht. Gouda, P. C. Bothstraat 79, C. A, van IJsseldijk. 's Graevnhage 4Si M. C. Goudberg, onderwijzer. Berkel en Rodenrijs, W. valn Rijn en gezin. Ooststellingwerf, Haulerwjjk, IJ. Dijk stra. Zevenhoven, J. Burgmeüer en ge zin. .arbeider. Schagen, P. Tui'nenburgf en gezin, scheegmakersknecht. Vught, H. Cappel en gezin, vertegenwoordiger van een gist- em spiritusfabriek, 's Gra venhage, Vijzelstraat 24, J. van den Berg, loodgetesknechtr. 's Gravenhage Valkenboschlaan 181, A. M. Roden burg en gezin. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Petro nella Maria, dochter van N. Domburg en S. van Maamen. Catharina, dochter van P. N. ZaaL en M. Amersfoort. Overleden: H. G. Meijen, 5 jaar. Getrouwd: P. F Ami, 26 jaar en A. El Schintz, 20 jaar. A. Verweü, 32 jaar en P. van Dam, 28 jaar. W. Kamme- raad, 26 jaar en E. Gentenaar, 22 jaar J. van Griethuizen, 34 jaar en K. tem Brummeler. 24 jaar. H. van Itfjk7 27, jaar en N. van der Zwain, 24 jaar. Ingekomen van: Zwammerdam, D. Verboom en gezin; landarbeider. Keulen, G. Bandmann. Zwammerdam, G. Rosenboom en echts, Rotterdam, W. C. J. Gerpot, huishoud ster. Woerden, N. A. avn Ross urn. kleer, maker, Oost- en West-Souburg., M. Pont en gezin, Machinedrijver. Vertrokken naar: Barwoutswaarder, W. van Schip en echtg., los werkman. Rotterdam, J. A. Verkeij, kooiman. Dussedorf, A. Ap pel. Schoonhoven, 0. van der ^Voer, chauffeur. Boskoop, W. Dl Hooijberg. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMEHIKA LIJN. NOORDERDIJK, van Vancouver «v Rotterdam. 22 Apr. van Los Angotea. EEMDIJK, 21 Apr. van New York naar Rotterdam. NITONLAN, 2_4 Apr. van Rotterdam naar Philadelphia. ROTTERDAM, 24 Apr. van Rotter dam te New York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. BRECHTERLAND, thuisreis, '23 Apr. van Las Palinas. GELRIA, 22 Apr. van B. Ayres naar Amsterdam. GAASTERLAND, 22 Apr. van Val paraiso te Taloahuano. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, 24 Apr. van Batavia te Rot terdam. PATRLA, uitreis, 24 Apr. te Batavia». DEXJ, thuisreis, 23 Apr. to Padang. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BATOE, 24 Apr. van Rangoon te ^aan dam. J. P. OOEN, uitreis, 23 Apr. van Genua. CELEBES, uitreis, 24 Apr. te P. Said. NIAS, 24 Apr. van Rangoom te Zaan dam. MAPIA, 24 Apr. von Batavia te Am sterdam. RADJA, uitreis, 23 Apr. te Marseille^ SIKGKEP, thuisreis, 23 April te Ge nua. SUMATRA, thuisreis, 24 Apr. te Tji- SÖÏiMBA, uitreis, 24 Apr. van Sue^ KANGEAN, thuisreis, 22 Apr. van Singapore. "VONDEL, thuisreis, 23 April van Singapore. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, uitreis, pass. 23 Apr, Dungeness. MELISKERK, uitreis, 22 Apr. te Bed- ra. RANDF0NTEIN, uitreis, 22 April tei Port Said. SALABANGKA, 22 Apr. van Belagoa baai naar Port Natal. SPRINGFONTEIN, 24 Apr. van Ham, burg naar Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6