NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 23 APRIL 1926 t. ivla-ia iMuabsth Hendrica ijc .kv van J. C. van Reisciu i G Vraabars. Theodora Elisabeth, a.ei v n P. Kniest em A. A. H. ;er c Ma-^r.e.ha Johanna, doch- ■l van i.ï. J. v. d. Mie ij en G. J. de Kout. AÏaigrieta, dochter van P. W. .,at\?u..L en en L. C. Kriek. Un ert ouwd: Hendrikus Martinus iliuu.^ervertt, 27 jaar en Marie Anna u iinennine iioupe, 28 jaar. Johannes e.rus Rurj uok, 31 jaar n Johanna ivi\(rnt)e vmi der Salm, 33 jaar. Jo- lianiie., Micniei Berg, 28 jaar ein Gijs- ueri G inweken, 23 jaar. Goverti^d: A. P. VY. van Heek, Hoofd- str^dw 30 a VcJi Gike en Kijein. J. Ver- iiuOxusti*aai 65 van Rijn.burg. Mej 8. ZuLhoL, Hoofdstraat 70 .van Haar- jemmenneer. Mej. J. A. Bunnik, Hoofd straat 145 van looiden. Mej. A. Griffi oen, VanróKaue 3 van Oegsigeest. vertrokken: J. B. Roos van Charbotn- iaan 1 na_r Gouda. L. Biurjmor van Zui- uerstraat 22 n-ar Noordwijkerhout. W. Vis van ïerjiingeriaan 23 naar Hiile- gom. J. van vYaveren vain Florisschou tensiraat 28 naar Haamstede. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Onder leiuing vajn burgemeester G. v. d. Valk Bouwman, kwam gisteravonu de gemeenteraad in openbare verga dering bijeen. Al.e lei,.en waren aanwezig. Nada,t de voorz. de vergadering met amotsge^ed had geopend, hield hij, al vorens de agenda in behandeling te ne men, een korte gedachtenisrede naar aanieiaing van het sinds de vorige ver gadering overlijden van twee bekende ingezetenen, den heer Jan Moraal, die gedurende vele jaren als raadslid de be langen der gemeente heeft gediend,' en van den heer N. v. O'osterhout, die als hoofd der '0. L. Scnool gedurende 24 jaren op uitstekende wijze zijn taak heeft vervuld. Spr. meende in aller geest te spreken, wanneer hij verklaar de dat hun nagedachtenis in aangena me herinnering zal blijven. Daarna werden eeuige ingekomen stukken bekendgemaakt. Het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim melcide, dat in de samenstelling van dit lichaam geen verandering kwam. Voorts, dat 24 gevallen van schoolverzuim voorkwa men, waarvan 16 ongeoorloofd. Volgens het verslag van den Keuring dienst van Waren, zijn in het nu verloo- pen kwartaal 13 winkels geïnspecteerd en kwam één afkeuring (azijn) voor. De bewoners van de Zijidijk haddetn een adres ingezonden, waarin aangedron gen werd op aanleg van electriciteit, en niet van gas. Op de vlakke wegen wordt bij slecht weer mper heil gezien in een verlichting met electriciteit, en daarnevens is deze ook noodig voor het krachtverbruik. B. en W., aldus de Voorzitter, zijn. van den hoofdingenieur der Lichtfabrie ken nog opgaven wachtende in verband met loopemcie onderhandelingen, en zul len bij hun advies met het adres reke ning houden. Volgens het proces-verba al hebben B. len W. de kas van den gemeenteontvan ger gecontroleerd en in orde bevonden. Ged. Staten berichtten de goedkeu ring van verschillende raadsbesluiten. De rekening van de bewaarschool sluit dit jaar met een nadeelig saldo van f 771,02. De gemeente zal daarin bij dragen met een subsidie van f 400, dat reeds op de begrooting is uitgetrokken. Aan de lichtfabrieken te Leidein, die een stukje grond va;n de gemeen/,e in huur beboert, waarop de gashouder staat zal worden bericht, dat de raad geen bezwaar maakt, wanneer zij; een drie hoekig stukje van 16 vierk. M. onder verhuren aan de heeren A. en N. Mol alhier. B. en W. hadden voldaan aan hun be lofte, om spoedig met Leiden in onder handeling te treden inzake de verbe tering van de Dorpsstraat. Als reoiutaat daarvan verklaarde Lei den zich gaarne bereid om veidkrien in de Dorpstraat te- vervangen door klin kers, indien Leiderdorp f ïooo bijdroeg of de materiaien leverde plus f 200. B. er^W. stelden voor op het eerste in te gaan, met welke voorslag de raad zonuer bes pre hing acccord ging. Met betrekking tol de zaan van den gewezen nachtwaker Jan de Lange, die van de gemeente een tcesiag van f 300 op zijn pensioen wiide hebben, deernen Ged. iStaten een vonnis van de Haag- sche Recütbank mede, waarrij de Lange niet ontvankelijk is - verklaard in zijn vordering, en veroordeeld in de kosten, ook in die van de gemeente Leiderdorp en wel op grond hiervan, dat de vorde ring is verjaard. In verband met het bij hen door de L. ingestelde beroep, zeiden Ged. Staten geen termen, voor tusschenkomst aanwezig te achten. in verband met het overladen van den hoer v. Oosterhout, zal in oveneg mot den inspecteur worden uitgezien naar oen opvolger. Bij oen wijziging yam. de begrooting werd oen bedrag van f 100 afgeschre- voor do kosten van Iv5* 0. te Leiden genoten. Op de begroeting '25 werd in totaal f 220 van oo onvoorziene uitga ven afgeschreven. Daar de jieer W. v. Tongeren zijn be noeming wegens drukke werkzaamhe den niet ken aannemen, moest een nieuw lid voor de commissie tot wering van schoolverzuim worden gekozen. Can didaten de hoeren I. J. Klaver en N. Koot. Benoemd de heer Koot met 43 st. Naar de nieuwe legger van wegen en voetpaden in de gemeente was, ter wijl zjj ter visie lag, niemand wezen kij ken, zcodat aangenomen werd dat ieder •er genoegen mede neemt. Uit het jaarverslag van de gemeente bleek, dat' de bevolking op 31 Dcc. '25 2223 zielen bedroeg tegen 2170 op 31 Dec. 1924. Len, vermeerdering dus met 53. Er hadden 6'3 geboorten pkaL. waartegenover slechts 19 sterf- teg«*. Hen stonden; een buitengewoon gunot.Ae verhouding dus. Het verslag van de volk-huisvesting vermeldde weinig belangrijks. Nieuwe woningen werden van gemeenteweg: niet gebouwd; wel werd een qieuwe ver ordening afgekondigd en kreeg een eige nares aanschrijving om een pand te res taureeren. Bij de rondvraag informeerde do heer Klaver naar de wettigheid van een pen sioensgrondslag, waarna de, vergadering gesloten werd. BOSKOOP. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Maandag 26 April a.s., des avonds om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van "nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling Van de notulen der ver gaderingen van 15 en 22 Maart 1926. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van B. cfc W. om te besluiten^ tot onderhandsche verhuring van woningen aan de heeren D. Schaap en C. Ph. Moerlands. 6. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot onderhandsche verhuring v, gedeelten der voormalige klomoen- schuur. staande aan het Torenpact 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot vaststelling van her vermenig vuldigingscijfer der plaatselijke inkom stenbelasting voor het belastingjaar 1926'27. 8. Voorstel' van B. en W. om te beslui ten tot verlaging van de opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting v. 100 tot 80. 9. Aanbieding door B. én W. van de bescheiden tot jo laving van 'de ♦ver "de jaren 1922, 1923 e.i 1924 door de bij zondere scholen gedane uitgaven, be doeld in art. 103, 2de lid der Leger On derwrjswet 1920. 10. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot beschikbaarstelling V3n een 'gouden medaille vcor de Pioeii-ententoon stelling. 11. Aanbieding door B. en W. van de belans en verlies- en winstrekening over het jaar 1^25, betreffende met rijks voorschot gebouwde weningen van de bouwvereeniging „Onze Woning 12. Voorstel van B. en W.. betreffen de herziening va.n het raadsbesluit van 28 April 1921, strekkende tot het aan gaan van een rekening-courant-overeen komst met de Nationale Bankvereeni- ging. 13. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van het kohier der Honden belasting voor het jaar 1926. 14. Aanbieding door B. en W. ter vast steiling „van een concept besluit, strek kende tot wijziging der gemeeintebegroo ting ycor den dienst 1925. 15. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-besluit, strekkende tot het doen van af- en over schrijvingen op de begreoting voor den dienst 1925. 16. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een concept-besluit, strek kende tot wijziging der gemeente-begroo ting voor den dienst 1926. 17. Rondvraag. 1 18. Sluiting. Koeien met hoogtezon bestraald. Zooals bekend, bestaan er aanzien lijke verschillen in voedingswaarde en vitamine-gehalte van z.g.n. win ter- en zoniermelk, afhankelijk van liet verschil in voedsel, dat het vee in die jaargetijden krijgt. Nadat gebleken was, dat zonlicht en in het bijzonder ultraviolette stra len eenzelfde uitwerking hebben als het tegen Engelsche ziekte beschut tend vitamine D, heeft men zich dc vraag gesteld, of bestraling van het vee invloed op de kwaliteit van de melk heeft. GoWen, e.a. hebben nu vastgesteld, dat koeien, die met de kunstmatige hoogtezon bestraald worden, meer vi tamine in de melk afscheiden dan on- bestraalde. Van koeien, waarvan de ultra-violette stralen geheel verwij derd gehouden werden, bevatte de melk deze anti-rachitische stof in on voldoende mate om Engelsche ziekte te voorkomen of te genzen. Uit dit onderzoek is te besluiten, dat rachitis bij kinderen, die door de moe der gezoogd worden, zijn oorzaak kan hebben in een vooral in de winter maanden onvoldoende bestraling' van de moeder. Mogelijk zijn, ter genezing en'voorkoming van die ziekte bij borstkinderen, goede resultaten te ver wachten van een behandeling der moeder met natuurlijk of kunstmatig zonlicht. UIT ONZE INDIEN. dc regeering de oprichting van een groot aantal ontvangstations voor bet radioverkeer in de<buitengewestcn. Er is sprake van wel een dertig dier een voudig en sober in te richten stations voor het oostelijke deel van den ar chipel. Oprichting van. meerdere z.g. derde klas radiostations als de thans bestaande blijkt te duur te zijn en niet beantwoordend ann de vooralsnog te stellen cischen. De bestaande tweede en clerde klas-radiostations zullen een radio telefonische inrichting krijgen, waarmee ze dé gemeenschap met de op te richten eenvoudige ontvangstations zullen onderhouden. Een en ander vormt een punt van bespreking op de a.s. conferentie van cfen' directeur "B. B. met de hoofden van gewestelijk bestuur in de buitenge- Naar den bodem der zee. Zooal bekend is, verging den Ion Augustus 1924 op Borneo's Zuidkust het s.s. Sarie Borneo. Velen gingen met 't schip ten onder, alsmede de ge- heele lading; deze laatste bestond vrijwel uitsluitend uit dure rubber. Tevens verdween met, het schip een collectie juweelen ter waarde van cir ca 100.000 gulden. Tot heden hebben eigenaren en ge- consigneerden der goederen nooit moeite gedaan, op welke wijze dan ook, om door duiken weder in het be zit der verloren goederen of een ge deelte hiervan te komen. Een ondernemende Japanner, de heer Yokoyama, ziet - evenwel kans, met Japansche duikers in ieder geval een deel der lading weder naar boven te brengen, naar de „Borneo Post' meldt. Hij maakte met nog enkele Japan ners en Chineezen eene kongsie en bracht een kapitaaltje van f 10.000 bij elkaar tot entameering van deze spe culatieve onderneming. Dezer dagen arriveerden te Bandjermasin 5 Ja pansche duikers, terwijl de hoófddui- ker, een vermaard man op dit gebied, per volgende boot uit Japan verwacht wordt. Zoo spoedig het gezelschap geheel compleet is, wordt het s.s. L abuan Mrak gecharterd en vertrekt de expe ditie naar de Zuidkust. De heer Yokoyama deelde verder mede, dat hij vertrouwen in de onder neming heeft, dat reeds precies he kend is, waar de Sarie Borneo zich bevindt, 11.I. dicht bij de monding der Pemboeang-rivier in circa 1"2 vadem die water. Zijne Japansche duikers zijn gewend, op deze diepte te duiken en de ondernemers hopen riet alleen een groot quantum rubber,, doch even eens de juweelen te redden. Land- en Tuinbouw. De pest in de Preanger. Het is bekend, dat het niet bp het eene pestgeval is gebleven in de dessa Gombcng nabij Tjiwai. Weliswaar kan niet gesproken worden van een onrust barende uitbreiding van de gevaarlijke ziekte in die omgeving, doch de hoop, dat men er niet meer van pest zou vernemen, werd niet bewaarheid. Wij vernemen thans aldus de Loc. dat in twee naburige kampongs nog enkele personen geinfecteer'd werden en daarom dringt zich thans de vraag op, waarom men in het betrokken ge bied niet krachtiger, optreedt tegen ver dere uitbreiding van het gevaar, der bubonenpest. Trouwens, het is wel heel vreemd, dat men in het Koeningansche waar elke week tientallen gevallen van pest voorkomen, zco goed ah geen be strijdingsmaatregelen worden getroffen Dat brengt het Preangergebied in een steeds grooter gevaar. Het is te verwachten, dat de desbe treffende autoriteiten inzien, dat er wat gedaan behoort te worden. Radiodiensten in den archipel. Volgens een particuLer bericht uit Bandceng aan net Hdbl., overweegt Uit de bloembollen wereld. Naar wij van verschillen '.e zijden vernemen, treedt het zwhrtratid in de hyacinthen zoo onrustbarend' op, dat verschillende partijen a's verloren kun nen worden beschouwd. Alle mogelijke en "onmogelijke bestrijdingsmiddelen worden aangewend, doch altijd nog met negatieve resultaten. Daar waar het zwarirancl optreedt, snijdt de een het loot af, de andcc schoffelt het af, een derde rooit de bollen uit om ze op de vuilnishoop te werpen, en telkenmale als de par tijen worden nagezien, wordt de ge vreesde kiekte weer gevonden. Zoo voortgaande kan dit ah een ramp wor- 'Yn'beschouuwd in de hyacinthentcelt, waar men tot nog toe machteloos te genover staat. Óver het gewas van de tulpen kan men over het algemeen zeer tevreden zijn. Als de gewassen zoo uit mogen groeien, kan men op een best gevas rekenen. Ook de narcissen staan er goed voor. Het van-de-wortel gaan treedt ook meer en meer op. Vooral geldt dit vcor de Poeticussoorten. Als bestrijdingsmiddel wordt met succes toegepast een besproeiing_ met forma line. De handel daarentegen is nog bepaald stug" te noemen. De expor teur kijkt nog even de. kat uit den boom, een stille hoop koesterende, dat de hooge prijzen meer in het teeken van de dalende richting staan. Detus- schenhandelaar kan geen zaken doen, omdat de kweeker niet aankoopt voor kraamuitbréiding of verbetering. De sluiting van Amerika voor de narcis sen is hier mede wel een der oor zaken van. De groene ve.lingen geven daar al reeds een beeld van. Alleen crocussen gaan graag voor zeer hooge prijzen weg. INGEZONDEN. (Bulten verantwooroelijkneid dor Hoclactle.) De nood in Brenie. Mijnheer de Redacteur, In uw bfhd van 20 April wijdt u ook uw aandacht aan de treurige toe standen in Drente. Öfri nu den toestand daar te verbete ren, bepleit u ten spoedigste afgraving van het veen, om zoodoende bouwland te kunnen aanleggen. Ik zou hier echter willen opmer ken, dat dit niet noodig is. De veen laag laat men stil zitten. De geslach ten, die na ons komen, zullen daar wel profijt van hebben. Voer twee jaar heb ik persoonlijk zelf gezien, in de provincie Groningen, dat dit uitste kend kan. Te Vlagtvedde b.v. ligt een complex land, groot 600 H.A., hetwelk in ce oorlogsjaren door een Maat schappij in exploitatie is gekocht. De uitkomsten zijn daar schitterend te noe men. De veenlaag, die daar zeer dik is, heeft men laten zitten. Er flinke ka nalen door gegraven, prec.cs op 'iJJ M. afstand; het zand uit die kanalen over het lanü gedaan, toen ke: zand met een paar d.M. Dollartslip bespoten Cii op elke 12 H.A. een mooie Boer derij gebouwd. En de uitkomst is won dermooi. Wilt u een voorbeeld? Ver leden herfst oogstte een landbouwer daar van ld H.A. 7400 H.L. aard appelen en dat was geen uitzonde ring, maar algemeen. Ook duivenboonen. haver en vooral rogge, worden met succes geteeld. Ook andere ontginningen in de prov. Groningen worden op dit oogenblik op dezelfde wijze aangelegd en op groote schaal. Als de prov. Drente op die wijze van Regeer!ngswege wordt aangepakt ifan kan, zeg in 5 jaar tijds, elke inwoner zijn boterham weef verdie nen, of eigenlijk dit jaar al, door de werkverschaffing die daardoor zou ont staan. Een groot voordeel van deze wijze van werken is nog, dat men geen last heeft van boezemwater, omdat Gronin gen en Drente zeer hoog liggen en het water vanzelf kan afvloeien. Bij uitvening zakt de bodem 6 a 8 voet en krijgt men daar- meer onkosten mee. Toch moet men zich van he. in ex ploitatie nemen van die gronden geea gouden bergen voorstellen. De uitga ven voor de bemesting vorderen daar te veel voor. Alleen als men he: af val van de steden er voor gebruikte, dat men nu op veel plaatsen nutteloos verbrandt, dan zou er met meer suc ces gewerkt kunnen worden. Toch heef 't Robrecht in Groningen al ge leerd dat na 3 4 jaar en op deze wijze, aan huur kan opgebracht wor den f50 a. f60 per H.A. Maar wil mén dit werk goed aanpakken, dan moet van Regeeringswege worden ingegre pen. Maar..E enige millioenendaar aan besteed, zullen rijke wuzn eu dra gen, en in eeaige jmen. 13 Drente uit zijn ellende verlost. Met dank voor de verleende plaats ruimte, A. VROLIJK. Leiden, 21 April 1928. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Van de 60 zaken, die op de rol ter openbare behandeling vermeld ston den, liet het overgroote deel der gedag vaarden verstek gaan; natuurlijk in hun eigen nadeel. Als eerste nummer stond op het programma een arbeidswet-overtre ding. P. D. uit Katwijk had de rou tekaart niet ingestuurd bij den Raad van Arbeid. De heer Goslinga, zeiclc dat verschillende ambtenaren bij bek!, aan de deur waren geweest; ook wa ren een stel aanmaningsbrieven aan zijn adres gezonden, maar het had niets geholpen. De man had taal noch teeken gegeven. Be ambtenaar eischic f G of 6, dagen. Een Zoeterwoudsch koopman G. v. d. L. had weer 'ns een paar kalve ren geslacht en het vleesch niet laten keuren. Bekl. ontkende. I-Iij verkocht geen doode kalveren, alleen levende. „De kleine jongen'1 (zijn zoon) doet het hoewel liij hem gewaarschuwd had. De dricschaar bleek niet Het minst ge loof te slaan aan bekl.'s pertinente out kenning. Vorig maal was het ook zoo geweest. Het ongekeurde vleescli was afkomstig van een kalf met borst- vliesonstekingin een ander stuk waren bacillen, tot de typhus-groep bobooiend, aangetroffen. De hulpkeurmeester Bon Hertog, getuigde, dat bij v. d. L. van het slach ten niets merkbaar was. Het was hem echter ter oore gekomen, dat bekl. bij zijn buurvrouw, de wed. Vink, slacht te, wat inderdaad het geval bleek. De wed. wist daar niets van. Toen bekl. den keurmeester bij het vleesch zag, had hij hardop gedacht: „Ik zit er in-" Be ambtenaar eischte tegen v. d. L. f 60 of 80 dagen, met verbeurdverkla ring van het vleesch, waarop bekl. liep: Edelachtbare, geef me dan maar het maximum, zeven dagen hechtenis, want, de boete kan ik toch niet beta- Jen! De kantonrechter zal dit verzoek in overweging nemen. De knecht van bakker v. N. uit Lei den had, in opdracht van zijn pa troon brood bezorgd voor 10 uur. De kantonrechter begreep, dat de knecht deed wat hem opgedragen was, maar het is nu eenmaal wet. De ambtenaar eischte dan ook f 10 of lOdagen. J. N., koopman te Oegstgeest had op de Hoogewoerd gereden met een snelheid van 36 K.M. Bekt meen de op* dat oogenblik werkelijk dat hij kalm reed, in ieder geval was het geen 36 K.M. Het was Zondag en op de Hoogewoerd was geen sterveling te zien. De zaak wordt aangehouden daar de dagvaarding vermeldt, dat de overtreding is opgemeten door 2 agen ten, terwijl bekl. beweert, dat er slechts één was. Een fabrieksarbeider uit Oegst geest was achter op een autobus mee gereden. Hij deed het om vroeger thuis te zijn. De ambtenaar, wien het geval niet zoo zwaar toeleek, eischte f 1 of 1 dag, waartoe de kantonrechter onmiddellijk veroordeelde. J. R., te S ch evening en, had zich op zijn fiets laten mee-zeulen met een vrachtauto. In Zoeterwoude werd hij bekeurd. De kantonrechter gaf een vaderlijke vermaning; het was gevaar lijk zoowel voor hemzelf als voor de voorbijgangers. De ambtenaar eischte f 1 of 1 dag, welken eisch de kanton rechter inwilligde. J. v. d. N., chauffeur te N 0 o r d wij - kerhout had in zijn autobus geze ten met een brandende sigaret. Bekl. meende, dat hij buiten dienst wel roo- ken mocht. Hij ging met de autobus naar den dienst toe en had (zonder betaling) zijn moeder en zijn broer meegenomen. De ambtenaar eischte f 3 of 3 dagen. De kantonrechter sprak bekl. vrij op grond dat de autobus op dat tijdstip geen openbaar middel van ervoer was. KANTONGERECHT HAARLEMMER MEER. A. J. Z., kastelein Engelenbrug Lis- se heeft sterken drank (brandewijn) eschonkcn aan den brigadier Boerema te Lisse, hoewel hij geen vergunning van B. en W. van Lisse had. Getuige Gijsbertus Duineveld, bloemist te Lis se, heeft de zaak verkocht aan Z.; op de vergunning van Duineveld tapte Z. Duineveld toont een contract dat Z. drank tapt voor Duineveld. De Anibtc- aar noemt het een schijncontract. De werkelijkheid is, dat Z. voor eigen re kening de geheele zaak exploiteert. De ambtenaar vraagt f 40 of 40 dagen te gen bekldie niet verschenen is. Uit spraak f 30 of 30 dagen. F. J. G., te Hillegom, heeft met zijn auto te hard gereden in de be bouwde kom van Lisse. De gemachtig de van beklaagde, mr. Gerritsen van Hillegom, kon niet aanwezig zijn. Eisch tegen bekl. f 20 of 10 dagen. Uit spraak conform. S. M. K„ reiziger heeft te H i 11 e - o m gereden met zijn au „o, veel snelheid, waardoor hij niet tijdig kon stoppen. Ilij heeft getuige Weiina, smidsknecht te Hillegom, aangereden tusschen een Brocwaybus en beklaag- des auto. Getuige Weima was er nog heelhuids afgekomen, maar zijn rij wiel was in elkander gereden; getuige toont de rekening cn e!c :ht schadever goeding f 23.26. Getuige Albertus Pe trus Piclage, reiziger te Haarlem, en nog een getuige verklaren, dat de schuld hij beklaagde is. De Ambte naar merkt op dat er veel roekeloos gereden wordt. Eisch f 60 of lOdagen. Uitspraak conform eisch met toewij zing der vordering groot f 23.23. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. In een zaak van A. G. B., ingenieur te Leiden, 55 jaar, appellant van oen vonnis van den kantonrechter te Rotterdam, waarbij hij wegens over- tredig van de Motor- en Rijwielwet was veroordeeld tot f 7.50 boete subs. 5 dagen hechtenis en toewijzing van een eyentueele civiele vordering be klaagde v.erd ten laste gelegd, dat hij op 20 Nov. op den grindweg onder Hil- legersberg met zijn auto de vrijheid cn veiligheid van liet verkeer in gevaar gebracht had door, hij het passeeren van twee mét een paard bespannen wagens, hoewel er geen ruim ie was, toch nog te trachten voorbij te komen, waardoor een der wagens werd aange reden heeft de rechtbank het von nis vernietigd en beklaagde vrijgespro ken. Lijst cnbesteUjare brieven en brief- Tiaarlen. over de- maand April. Brieven, Binnenland: Arbeidsinspectie II, distr. Den Haag. Boot, Leiden. Bijbelcolporteur. Leiden. Mej. J. M. v. Egmond, Rotterdam. Mei. Annie Gerritson, Leiden. Kleintjes, Al- phen. a. d. Rijn. L. Meiers, Uithoorn. Minister van ïrilnanciën. Dan Haag. Odenkerk, Rotterdam. Pensioenraad, d. Haag. L. A. van Reijen, Breda, firma A. Swaan, Zaad hand-el Zuster Versterre, Haarlem. Wich?rst Secr. Pensioenraad, Den Haag. Mei H. Willemso, Leiden. Mei. J. Zurink, Den Haag. Briefkaarten, Binnenland. A. de Boer, Boskoop. Mei. M. v. Kla veren. Katwijk aan Zeè. J. Mulder, Maar sen. Aiüna Spronk, Amsterdam. Brieven, Buitenland. G. de E-eer, Lyon. Kasseur Frau Krantz, Franken veld, Hannover. Juharz Stevan, Marseille. N. Y'eenstra, Paris. Farral' Yvette, Montreal. Briefkaarten, Buitenland. Oskar Karbaum, Hamburg. M. M. 1575, Earm-en. Erich Seiler, Dresden. 2 briefkaarten zonder adres. Scheepstijdingen. HOLLAKD-AMESIKA LIJN. YEENDAM, R/dam n. New York 21 v. Southampton. BLOM-MERSDIIK, New York, n. RN dam, pass. 21 Lizzard. DRECRTDIJK, Vancouver, n. R'dam 21 to Liverpool. I.OCHGOIL, R'dam n. Vancouver, 20 40 mijl Z.O. v. Land's End. LEERDAM, New Orleans n. R'dam 21 v. Havana. ROTTERDAM, R'dam n. New York, pass. 21 Kaap Piac* BREEDIJK, R'dam n. Baltimore, 22 v. Antwerpen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERL., thuisr., pas 20 Gbraltar. BANKA, uitreis, pass. 21 Parim. BATJAN, thuisr., pass. 21 Perim. 1. P. COEN, uitr„ 22 te Genua. KARIMATA, Rangoon n. Zaandam, 22 v. Suez. N1 AS, Kohsichang n. Zaandam, pass. MAP1A, thuisr., 21 v. Liverpool. 22 Ouessant. PRINSES JULIANA, thuisr., pass. 22 Perim. RIOUW, uitr., pass. 21 Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. VONDEL, thuisr. 21 v. Batavia, ZAANLAND, uitr., 21 '26 mijl O. v. Niton. ORAN'IA, uitr., 22 v. Southampton. MAASLAND, uitr., pass. 21 Tenerite. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisr., 11 te -Mar seille. J S1ANTAR, thuisr., pass. 22 Perim. SLAMAT, uitr., 22 te Southampton. SOEKABOEMI, 21 v. Hamburg n. Eremen. KEDOE, uitr., pass. 21 Fintsterre. DIAMBI, 21 v. Londen n. Hamburg. KAWI, uitr., pass. 22 Suez. PATRIA, uitr., 21 V. -Medan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7