VAN ESCI, DMkersL 5 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 23 APRIL 1926 Ook vu i „De Glindhorst is er re den van dank, dat de, stichting nog mocht b;ij'. e i bestaan. Of ze ook ill de toekomst zal voortbestaan, hangt af: le. van den voortdurenden steun der Regeering, waarop het bestuur goede hoop heeft; 2e. van den krachtigen steun der kerken en diaconieën,3e. van de wijze, waarop directeur en per soneel hun krachten blijven geven. Wat het laatste betreft is verlichting van den financieelen druk gewenscht. Het verslag van den secretaris, den heer M. C. Wijnbeek van Baarn, waarin er op gewezen werd, dat gaan deweg de invloed van het nieuwe re giem merkbaar wordt, werd goedge keurd. Bij de bespreking zeide de secreta ris dat het bestuur hoopt, dat spoedig de opheffing van het verbod van op name van nieuwe pupillen zai komen. Het financieel verslag van den pen ningmeester, Ds. T. J. Hagen, te Delft, gat een saldo-verlies van 132.441/» aan. Sslechts 400 kerken zonden een col lecte of bijdrage. 237 diaconieën tra den tot het suppletiefonds toe. De ba lans geeft een verbetering van f 16.000 dan. Na beantwoording van enkele vra- 'gen werd het verslag goedgekeurd. De begrooting voor 1926, met een eindcijfer van 1164.000, werd goed- gekeprd. 'Het verslag van den directeur, den heer B. Geleijnse, wees uit, dat er op 31 December 1925 172 verpleeg den waren; 32 pupillen verlieten in het afgeloopen jaar de stichting. De directeur wees in 'n opwekkend woord nog op de noodzakelijkheid van het bestaan van een stichting als „De Glindhorst". Als bestuursleden werden herkozen de heeren B. Anema, van Minnertsga, en W. Boot, van Delft. Goedkoope Zondagstrelnen. Wij lezen in de „Standaard": Met het aanbreken van het zomer seizoen komen de Ned. Spoorwegen nu toch weder met goedkoope Zon- dagstreinen, waarvoor extra reclame wordt gemaakt. Zoo reed Zondag 18 April een goedkoope trein van Den IHaag en Rotterdam naar Tiel. Wanneer de Regeering hier niet in grijpt, dan staat te vreezen, dat het- feen in den loop van vele jaren ver regen en bevestigd was, weder geheel zal verloren gaan. Het instituut van goedkoope Zon- dagstreinen scheen reeds tot het ver leden te behooren; maar in de laatste jaren steekt het weder den kop op. Van Munster Ruys was een toezeg ging verkregen, wélke deed'hopen, dat deze practïjk geen voortgang zou heb ben. Van Minister Bongaerts was te verwachten, dat hij een eind eraan zou maken. Wij weigeren te gelooven, dat Minister van der Vegte een an der standpunt inneemt. Wij hopen, dat de Minister zeer spoedig de gelegen heid zal vinden, ondubbelzinnig van zijn standpunt te doen blijken. WAREN DE BIJEN UIT SIMSON's LEEUW ECHTE HONIGBIJENT Zooals de Bijbelkenners onder ons wel ■Tullen weten, aldus de Amsfcerd., is de Heilige Schrift vol van aanhalingen, wel ke aan het bijenlevem zijn ontleend. Wij kunnen daaruit zien, welk een voor- Iname plaats dit insect in het leven van Israël innam, en hoe de bijenprodueten honig en was, naar waarde werden ge schat. In het bijzonder treedt wel1 naar vo ren het varhaal1- uit Richteran 14. In dat verhaal' zien we Simsons heldelndaad in het verslaan valn den leeuw en zijn groot karakter om dit geval', als ware het een bagatel, yoor zijn ouders te verzwijgen. Voorts lezen we, dat na verloop vain tijd een bijenzwerm in .het lichaam van den leeuw was getrokken en dat Sim- son zelfs van dieln zwerm reeds een zekere hoeveelheid raathonig oogstte, groot genoeg om er zijne ouders nog van mede te deel'en. Maar nu komAi de bezwaren. Een bij heeft afschuw van rottend aas. Is eon muis in de bijenwoning geslopen, dan wordt ze doodgestoken en haar lichaam zoodanig met was bedekt, dat het vol komen van de lucht is afgesloten. Hoe izouden nu deze bijen in een stinkend leeuwenaas zijn gekropen en Simson daaruit honig kunnen nemen? Voor de bestrijders der Schrift was dit natuurlijk een ijpaehtgelegenheid om de juistheid van dit verhaal te betwis ten. Enaan de logische oplossing die zoo vlak bij de hand ligt, dachten ze niet. We willen hen eerst even aan het woord laten en zullep dan zien, hoe er in de oude tjjden eon volksgeloof was, dat bqen in rottend aas ontstonden en dat dit geloof mede voet gaf aan de bestrijding der medegedeelde ervaring van Simson. Virgilius, die ongeveer 2000 jaren geleden te Napels leefde, en als een aer beste oude dichters geldt, beweerde in één oude Egyptische legende te heb ben gevonden, hoe bijenzwermen kun nen gekweekt worden in het rottend kar kas van een os. Volndel' vertaalt deze methode als volgt: „Men kiest eerst luttel erfs, om 'twer- rek te voltrekken Hu past dit met wat daks van pannen 't overtrekken; Met eenen nauwen wand te sluiten dit gesticht. Waarin vier vensters naar vier winden haar gezicht De zon toekeeren, die hier heet komt innestratan. Dan past men eanen stier, twee jaqen oud te halen, Wiens horens krommen. Dan de neus- lucht met geweld Gestopt, den muil de lucht benomeh, hem geveld. Met stokken, dat hij sterft, die nog een a-- weinig lilde. 't Geplettcrde ingewand dan over da ongevilde En rauwe huid gespreid van dezen doo- den stier, Dan versche ltassiegeur geslingerd on der 't dier En thijm, en telg bij telg, gebroken van die heggen. Zoo laten z? in die plaats dén stier be sloten leggen. Dit wordt beschikt, wanneer do Wes tenwind eerst speelt, En met zijn adem in 't begin het water streelt Eer nog de beemd beglren' te bloeien, versch bewaterd, De zwaluw 't broeinest welft en onder 't rietdak snatert. Terwijl 't gekneusd gebeent em warme bloed geraakt Aan 't broeien, schijnt 't, of een vreemd gediert genaakt En grimmelt ondereen: Men ziet eerst groote beenen, Hoort veders Hstrorren ein zich mengen, en met éénem Besteigeren ze allengs de hoogtein in de lucht, Totdat zij eindelijk, -gelijk eein zamer- vlucht En vlaag uit eene wolke uitspatten voor elks oogen, Of als een lichte pril uit Persiaansche bogen Omhoog vliegt als de Parth nu toe- streeft met den schicht". Fickner Edwardes' boek, waaraan we diverse bijzonderheden vain dit babbel tje ontlfeenem, vertelt, dat men in Egyp te een merkwaardige variant op deze proef had. De os wérd in den grond ge graven, zoo, dat juist de horens er Doven uitstaken. Als dam het geboorte proces was verondersteld te zijn afge loopen, werden de pumten van de ho rens afgezaagd en dam beweerde men, dat de bijen er uit kwamen dringen als uit twee schoorsteenen. Nu mag men dezen gedachtetngang zoo naïef vindein als men wil, het feit. dat dit geloof zoo veelvuldig en zoo lang stand hield, en door verschillende schrij Vers wordt vermeld, geeft toch wel te denken, dat er een bepaalde reden moet zijn voor dit misverstand. Inderdaad kwamen zwermen bij-achtige insecten uit deze rottende lichamen voort, welke zich direct in de lucht verspreidden. Echter waren het geen honingbijen maar z.g. rotjesvliegen. welke wel heel veel op de b.rj gelijken, maar nog nooit een drup honig vergaderden. E11 nu komen we met den geestigen schrijver in conflict. Als hij deze merkwaardigheden heeft beschreven, vervolgt hij: „Maar nu we zoo ver gekomen zijn met de „blinde bijen of rotjesvliegen" is het moeilijk niet iets verder te gaan. Wp kunnen hen zoo niet laten in hun verwerpelijke betrekking tot d'e óssen in staat van ontbinding; maar moeten hun ook de eer. toekenneln, waarop zraanspraak hebben, van eein connectie van hooger orde: „Spijze ging uit van den sterken". Toen Simson naar Timnath ging op zijn noodlottige vrijage en onderweg het karkas zag onder een wolk varn insecten was hij zonder twijfel in het oprechte geloof, dat het honigbijen warein; «r geheel ter goeder trouw gaf hü zijn raadsel' op, waarvan de vorm zeer goed kon aangenomen worden als een beta melijke én veroorloofde dichterlijke vrij heid. Maar dat de diertjes werkelijk bijen waren, en dat Simson inderdaad honig kreeg uit het karkas, dat kon men niet aannemen, dan met een geloof dat niet te onderscheidein is van lioht- geloovigheid. Lr zijn verscheidene pogingen gedaan om het vraagstuk langs natuurwetem- schappelijken weg op te lossen; maar met geen enkel overtuigend resultaat. En nu is man er toe gekomen, dat' ge deelte van het verhaal, dat betrekking liecfi op den honig, voor eein handige op siering te houden Valn een lateren kro niekschrijver". Tct 20-iver Tickner Edwardes. We zouden kunnen volstaan met te zeggen: Gods Woord verhaalt ons als een stel ha feit, dat we met echte bijen en eet bare honig te doen hebban en dat drie menschen zulks constateerden, maar*. als men met zoovele voorbeelden de autoriteit van den Bijbel probeert af breuk te doen dan lachen we in dit ge val toch heel eventjes. „Er zjjn ver scheidene pogingen aangewend, om het vraagstuk langs natuurweteinschhppelij ken weg op te lossen", zoo schrijft men. Maar die oplossing is m.i. toch zoo doodeenvoudig. Alles valt voor in een land, waar zoo wel roofdieren als roofvogels werden gevonden. Evenzeer waren de mieren er niet onbekend. We lezen nu, dat Simson den leeuw doodde. Wilde dieren of gevogelte heb ben het vleesch, enz. opgegeten en de laatste resten zpn er wellicht door de mieren afgeknaagd. Zie nu dat karkas daar schoon liggeh Is het wonder, dat de evenwijdig loo- Eende ribben een zeer geschikte gelegen eid boden om een bijeinzwerm te huis vesten? Nog bouwen de bijen haar raten aan evenwijdig hangende latjes in korf en kast. In warme luchtstreken bouwen de bijen in de vrije lucht, dus zoinder omhullende woning. -Is iet, zoo beschouwd, dan zoo'n bij zonderheid, dat Simson na verloop van tijd zelfs raten met honig vond? Laat ons maar gerust vooropstellen, dat de Bijbel ons de waarheid vertelt en zich met fantaseeren niet inlaat. GEMENGD NIEUWS. Een familiedrama. Toen een Berlijxische brievenbesteller gis termorgen vroeg van zijin nachtdienst thuis kwam, vond hij; zijn vrouw, kind en een vriend, dien hij als kostgan ger in zijn gezin opgenomen had, door revolverschoten getroffen, dood op bed liggen. .Uit een afscheidsbrief 'bleek dat de vrouw ongeoorloofde betrekkingen met den vriend had aangeknoopt. Ze had het drie-jarig kind mee in den dood genomen, omdat ze er niet van; kon scheiden. De radelooze brievenbesteller, die niet den minsten argwaan gekoesterd had, is,naar een zenuwinrichting ver voerd om te kalmeeren. Machinefabriek' a fg eb r aniö. Een telegram uit Breslau meldt, dat de grootste fabriek van machinerieën en technische apparaten uit Oostelijk Duitschland te Carlowitz door brand totaal verwoest is. Het hoofdgebouw, dat 60 M. lang en 45 M. breed was, en waarin zien honderden modellen van draaibanken fraismachines en sanitaire artikelen be vonden, is met zijn geheelen inhoud uitgebrand. De directie vermoedt brandstichting als oorzaak; 750 arbeiders zijn vol komen, 500 gedeeltelijk werkloos. Verdwazing. 1Men meldt uit Berlijn aan de N. R. C.: Ventego, een der mededingers inden strijd om het wereldkampioenschap in het vasten, heeft thans alle records verbeterd. Hij 'hongert reeds 46 da gen en is van plan pas Maandag, dus na 51 dagen, gevast te hebben, zijn glazen kast te verlaten, die tentoon gesteld is in het gebouw van de ver- eeniginm van Berlijnsche onderwijzers het z.g. Lehrervereinshaus op de Alex- anderplatz. V ent ego woog 102 pond toen hij' zich liet opsluiten en weegt er thans nog 72. Als men hem be zoekt ziet men dadelijk, dat de man honger lijdt. Hij lijkt meer op een ge raamte dan op een mensch. Alleen zijn rustelooze oogen toonen, dat het geen lijk is, dat hier tentoon gesteld wordt. Ventego is thans wereldkampioen. Twee groote kransen zijn vandaag aan zijn glazen kast bevestigd. Een dezer kransen droeg het volgende schier on gelooflijke opschrift: In bewondering voor de cultureele prestatie van Ven tego. De Lehrerverein". Beter te be grijpen is de tekst, die op het lint van de andere krans prijkt: „Dedank bare directie van het Lehrervereins haus". Sinds 14 dagen heeft Ventego niet meer gerookt. Hij is zeer .zenuwach tig en zijn handen trillen voortdurend. Hij heeft, naar men weet, een blijspel in drie bedrijven geschreven, maar sinds dit voltooid is, heeft hij' geen pen meer ter hand genomen. Wat er met dat blijspel gebeurd is, weet niemand, wel weet men, dat hij sinds zijn opsluiting# 800 brieven van bewonderaarsters Jneeft ontvan gen. Als de wijn is in den man; Een Rotterdamsche offeraar aan Bac chus kreeg Zondag een eigenaardige bevlieging. Hij wenschte zijn sympathie voorde menschheid in 't algemeen en voor be paalde caféhouders ïn 't bijzonder in tastbaren vorm om te zetten en ge dachtig aan de spreuk: „Zeg het met bloemen", stapte hi) een bloemenwin kel binnen. Hij bestelde bloemstukken van f 4 en van f3.50, die respectievelijk in een café en in een scheersalon moesten worden bezorgd. In weer een ander café moest een bloemstuk van f,5 worden bezorgd. De cliënt nam verder voor 11.25 aan losse bloemen en een bloemen mand van f4 mee. Later kwam hij weer terug en be stelde nog twee bloemenmanden van f 4 en f 3.ö0 die aan café's moesten be zorgd worden. Toen de bloemenwinkelier eindelijk eens geld wilde zien, herinnerde ae klant zich in eens niets meer Kruit- inde kachel. Een nog goed afgeloopen ontploffing had in de achter de woning van den heer S. C. Lont Pz. te Woermgen staande boet plaats. De kachel daar werd gestookt met oud papier, waarin zeer waar schijnlijk een zakje met kruit was ge raakt. Op een gegeven oogenblik sprong met een hevigen knal de kachel uit elkaar. Het dak werd opgelicht en de geheele voormuur weggeslagen. Per soonlijke ongelukken kwamen wonder boven wonder niet voor. Door een kipkar gedood. In den Noorder Legmeerpolder heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Eenige kinderen waren daar aan het spelen, toen een kipkar passeerde. Een der kinderen sprong op de kar. Een. 11-jarig knaapje, P. J. genaamd, wil de dit eveneens probeeren, doch kwam bij den sprong tegen het andere knaap je terecht, Hierdoor kwamen beiden te vallen en geraakten onder de kar. Den 11-jarigen jongen, gingen echter de wielen over ae borst, ten gevolge waarvan hij op slag werd gedood. De andere kwam juist tusschen de wie len, waardoor deze ongedeerd bleef. Doodelijke sprongen. In een weide té Zwammerdam maakte een koe zulke sprongen, dat het dier, den ruggegraat brak en stierf. Levend verbrand. Te Kerk rade (L.j kreeg een tweejarig kind bij het omvallen van een ketel ko kende soep zulke brandwonden, dat het bezweek. Doodelijke val. Zaterdag viel te Oostburg (Z.j een 60-jarige man van het dak van een huis. De ongelukkige is thans aan de gevolgen overleden. Ontvluchting. .Toen gister morgen een 6-tal Duitschers naar Hert- zogenrath zou vertrekken, .om uitgeleid te worden, sprong een hunner, zekere ;M.? uit het portierraampje van den trein. Hij kwam met zijn kin op de rails terecht èn bekwam een bloedende won de. Toch zette hij zijn vlucht voort, achtervolgd door eenige agenten. Uit- RECLAME. Gymnastiekschoenen vanaf 1.10 p. paar Strandschoenen, zware zooi 99 cis. Prima Sandalen 2.25 Gummi zolen en hakken 50 cis. p. stel naast de Stad Parijs. geput werd hij door de mijnpolitie ge vonden. Hij was gevluohf omdat men voor liet vertrek vernomen had, dat hij' pa pieren van een anderen in arrest ge- stelden Duitscher had weten te be machtigen. Het geheele transport werd naar het politiebureau teruggebracht. D y nami e t-pa t r o on ontploft. Te Itschdorl 'bij Padua werden, ten gevolge van het 'ontploften van een dy- namietpatroon, zooals die bij de visch- vangst wordt gebruikt, vijf personen gedood en drie gewond. Goed afgeloopen. Te Sint Pancras geraakte op den Twuivenveg een Fordauto van een fabriek uitW.or merveer te water. Er schijnt met groote snelheid gere den te zijn, waardoor de chauffeur niet in staat was de bocht van den weg te nemen. Waarschijnlijk als ge volg van het onverwacht remmen, sloeg de auto over den kop het water m alwaar hij' in gewonen stand terecht kwam. Dank zij deze tuimeling hebben geen persoonlijke ongelukken plaats gehad. Tragische a a n r ij d i n g. Gis termiddag omstreeks ha!fdfie hacl op Ben Apeldoomschen weg te Arnhem een ernstig ongeval plaats. #Toen een begrafenisstoet naar het kerkhof „Moscowa" reed, naderde aan de andere zijde een particuliere auto, die twee der volgrijtuigen aanreed. De auto greep n.l. eerst het vier de rijtuig aan de voorzijde en vervol gens het vijfde en laatste aan de ach terzijde. Het laatste kantelde en sloeg om en werd ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen wonder boven won der met den schrik vrij, de auto reed verder schuins over den weg en kwam in het struikgewas terzijde van, den weg terecht. De inzittenden van de rij tuigen stapten over in de eerste, waar op de stoet haar weg kon vervolgen. De oorzaak der aanrijding is niet bekend. Het ongeval had juist in een bocht van den weg plaats. HET NICOTINE-KWAAD. „De Amsterdammer" wijst er op, dat evenals het alcoholisme een pesti lentie is ook het nicotinisme in onze moderne wereld de volkskracht onder mijnt. 9 Laat de statistiek hier getuigen. Door invoering van het banderolle- systeem, waardoor de Overheid de be lasting controleert, is het mogelijk e?n vrij juist beeld van de werkelijkheid te verkrijgen. Het Centraal Bureau voor dé Sta tistiek publiceerde over één van de al lerlaatste jaren het volgende. In totaal werden over één jaar afge leverd 1.060.000.000 sig. (een milliard 60 millioen), vertegenwoordigend een kleinhandelsprijs van 80 millioen gul den. Sigaren van 10 cents blijken het meest te worden gerookt (ruim 227 milloen stuks), daarop volgen de siga ren van 8 cent (ruim 218 millioen st.). Sigaretten werden afgeleverd ten getale van 2.000.000.000 (twee milliard) stuks, vertegenwoordigende een waar de van ruim 36 millioen gulden. Het getal sigaretten van 1 cent bedroeg t>£4 milloen, dat van 3 cent 218 millioen, en zoo vervolgens. Aan tabak werd afgeleverd 12.800.000 K.G., met een totaalwaarde van 29 millioen gulden. Deze cijfers zijn enorm. Ze stemmen tot nadenken. Rekent men de Nederlandsche bevol king op 7 millioen zielen (vrouwen en kinderen incluis), dan ëlijkt, dat o!k jaar per hoofd gerookt worden 28b si garetten, 151 sigaren, plus 2 Kilo ta bak,, en dus per hoofd besteed wordt aan dit genotmiddel f 21. Ook wordt dan meegerekend de zui geling in de wieg! Inderdaad hier is reden om van misbruik te s'preken.1 Een dergelijke uitgave voor een ge notsmiddel is onverantwoordelijk. Zelfs al leefden wij in eerLtijd van overvloed. Maar temeer in een tijd van malaise. Voorwaar, deze millioenen, althans een belangrijk deel van dit reusachtig bedrag, ware beter voor een nuttiger en hooger doel besteed. Geeft Nederland ook f 21 per hoofd voor de Kerk? Of voor de Evangelisatie? Of voor de Zending? Het woord verkwisting is hier niet te bar. Vooral wanneer ge bedenkt, hoe juist in kringen, waar het minst ver diend wordt, zelfs door jonge, onrijpe, schoolkinderen, die lieelemaal nog niets verdienen, voor dit genotmiddel handen vol geld worden weggegooid. Hier komt bij, dat een overdreven gebruik van tabak (vooral in den vorm van sigaretten!) geenszins on schadelijk is voor de gezondheid. Reeds bij den man kan het rooken heel licht het zenuwgestel aantasten, maar nog te eer en te meer bij de ge voelige vrouw en het teedere kind. De doktoren zouden ons, uit hun spreekuur, over dit punt droevige ont hullingen kunnen doen. Tal van menschen zijn tegenwoor dig bezig, onbewust, maar zeker en stelselmatig, hunne gezondheid te ver woesten, hun gestel te vergiftigen, hun krachten te sloopen. Het is dus hoog tijd, dat wij allen tegen dit kwaad onze stem ernstig ver heffen. Wij moeten getuigen tegen deze volkszonde. UIT DE^MGEVING WASSENAAR. - In 'de gisteren gehouden gemeente raadsvergadering heeft de voorzitter me degedepld, dat B. en W. ingevolge het verzoek in de vorige vergadering ge daan, voorstellen tot benoeming van een vaste oommissie voor openbar© werken over te gaan. Na ©enig debat wordt een verordening op samenstelling en werkkring der vas te commissie van bijstand in het beheer der openbare werden vastgesteld. Hierna werden benoemd tot leden in d© commissie de heeren Drop, Wouters en Versteeg. De lieer Drop vroeg, wie de directeur bij verlof vervangt. De Voorzitter zeide, dat het de bedoe ling is, den chef v. gemeentewerken aan te wijzen. De ter tafel gebrachte instructie werd onveranderd vastgesteld. Na eenige discussie wordt besloten het indertijd genomen besluit, waarbij aan tijdelijke ambtenaren particulier werk wérd toegestaan, in te trekken. De instructie voor de technisch© ambtena ren wordt daarop als voorgesteld aan ge nomen. De Voorzitter gaf een toelichting van de „Duindigtkwe3tie'\ De Buurtweg is voor autoverkeer afgesloten, daardoor komt het verkeer in 't gedrang. Circu latie is thans niet meer mogelijk. De courses op Duindigt ouder vinden daar van groote belemmering. Verschillen de adressen zijn ingekomen tot oplos sing, echter zonder 'succes. Toen heeft de burgemeester van Den Haag zijn be middeling aangeboden, welke gaarne werd aanvaard'. Hij wilde trachten het verkeer over Marlot te leiden. Toch wordt betwijfeld, of deze op lossing afdoende zou zijn. Ten slotte is een brief aart Ged. Sta ten van Zuid-Holland gericht om op hef fin g der geslo ten-verkiai in g Door liet antwoord van Ged. Staten is de mogelijkheid geopend om uit do impasse te komen. Ged. Staten schre ven, dat de openstelling niet mogelijk was, maar gaven deze oplossing aan de hand, dat een verordening in^ het leven zou worden geroepen, waarbij de Waal dorp-er laan en Buurtweg duurzaam in één richtime zouden mogen worden bereden. In dit geval zou cte gesloten verklaring opgeheven worden. Voorgesteld werd nu een aanvulling van de' Bontieverordening, waarbij hot verboden is, om met motorrijtuigen of motorrijwielen de Waaisdor per laan in een anuer© richting te berijden dan van Zuid-Oost naar Noord-V cs e.i de Huurt weg van Zuid-West naar rioora-Oost. i)e heer Drop wees er op, dat veis ingezetenen, die met 'auto's naar de hal te Renbaan rijden, om den trein te ne men, worden gedupeerd. Getracht zal worden, hierin te voor zien. De voorzitter zeide, dat hij naar aan leiding daarvan toestemming tot rennen zal geven tot Juli. Hrj hoopt op mede werking van de Maatschappij (Renbaan Duindigt) bij de uitvoering van dezen maatregel. De lieer Prins wilde even cousta He ren, dat het zijn inserting is, dat (i© wethouder loco-burgeme ster indertijd niet anders heeft kujnnen handelen clan hij, gedaan heeft en dat hat geenszins zijn bedoeling is geweest de rennen onmogelijk te maken. Ingekomen was earn verzoek van de heeren Heldring ein Pierson, om de Gr. Hoefijzerlaan en de Verbindingsiaan in eigendom en onderhoud over te nemen en deze ie willen aanwijzen als bouw- straten. Aldus wordt 'besloten. Tenslotte worden nog enkele wegen als bouwstraten aangewezen. BOSKOOP. Zondagmiddag overkwam onzen plaatsgenoot, den heer Susain op den Bloemendaalsc he 11 weg een ongeluk, dat betrekkelijk goed afgeloopen is. De heer S. tevond zich op genoemd m weg pet motorrijwiel, verwijl op de duo zitting zijn verloofde had plaats geno men. Op een gegeven oogenblik moest hij uitwijken voor eein rijtuig_ wat midden op den weg" reed. S. gaf signalen, waar op de betstuurder van het rntuig e enigs zins uithaalde, doch niet voldoende, met gevolg, dat S. met het rijwiel in de sloot terecht kwam.'Het meisje bleef nog op den wal. S. was spoedig op liet droge, doch aan het rijwiel was heel wat schade. De, zaak is in onderzoek. Met ingang vain Zaterdag 24 April' a.s. wordt liet kantoor van dein Rijks ontvanger verplaatst van Bootstraat 7. naar Zijde 36. Door de politie is tegen eenige al hier wonende personen proces-verbaal opgemaakt wegens het veroorzaken vain nachtelijk burengerucht. Door de hier ter plaats© gevestig de geheelonthouders organisaties zal op Hemelvaartsdag een bloempjesdag wor den gehouden. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te- bekomen: 2 rijwielbe lasting plaat j©3, 1 paar grijze dameshand schoenen, 1 ceintuur van een garbar- dine overjas, 1 manchester buis en I richooltasch. Zondag 25 April, v.rn. 9.30 en tu.m. 6 uur hoopt in het gebouw Sal va- tori voor de confessioneel© vereeini- ging op te treden de heer G. J. Stree- iüer, cand. te 's Gravenhage. 8ASSENHEIM. -- Burgerlijke stand. Geboren: Wil-- heimina, dochter van J. D. Heijns en

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6