NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 19 APRIL 1926 _DAG-AGENÜA._ Maandag 19 April, 's avonds acht u. Foyer der Stadsgehoorzaal. Lezing door Dr. B. H. Vos, van Hellendoorn, over: „De bestrijding der Tuberculose" Dinsdag 20 April, "s avonds acht uur. Nutszaal, Steenschuur, Jaarverg. v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond. Lichtbeelden, zang. Woensdag 21 April, 's avonds acht uur. ,Jeruël", Middelstegracht 3. Sa- menk. Spr. de heer v. d. Horst. Woensdag 21 April, 's avonds acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Vertoo ning v. d. Tuberculose-film. Donderdag 22 April, 's avonds acht uur. Oosterkerk, Ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam, voor den Geref. Zen- dingsbond. Donderdag 6 Mei Ledenvergadering der H. T. v. d. G. Z. B. Gebouw „Prediker". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zoiideg 25 April a.s. waar genomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. MMBMB8—iW I MM WWEaa derwerp te verzamelen. Alle export goederen kunnen daarbij in aanmer king komen; zoowel land- tuinbouw- zuivéiproaucten als voortbrengselen der industrie. Cumulatie van pensioenen en salarissen. De Centr. Commissie voor Bezuini ging vanweg.e de Ned. Maatsch. voor Nijv. en Handel schrijft in het Tijd schrift der Maatschappij: Een enkelen keer dringt tot het pu bliek iets door over de pensioenen, die aan afgetreden ministers, leden van Gedeputeerde Staten, niet herkozen Kamerleden, oud-wethouders etc. etc. worden uitgekeerd en bijkans altijd komen er uit het publiek dan uitingen van wrevel en ergernis, althans van verwondering. Toch zal ieder gaarne de verdediging op zich nemen voor 't toekennen van pensioen aan al dege nen, die zich in het belang van staat, provincie, gemeente gedurende een aantal jaren beschikbaar hebben ge steld. Hoe is dan te verklaren, dat mep toch tegen de toekenning dezer pensi oenen opponeert? Het antwoord ligt bij eenig naden ken voor de hand. Omdat de pensioen regeling zoodanig is, dat de aftreden de onafhankelijk van zijn leeftijd een onmiddellijk ingaand pensioen ont vangt, in plaats van ingaand op 60-, 65- of 70-jarigen leeftijd. Zoo zal men dientengevolge vaak zien gebeuren, dat de zoo juist als Kamerlid gepensi- onneerde in een andere publiekrech telijke gesalarieerde functie, met in standhouding van zijn pensioen, we der optreedt. Dat ontstemt. Op deze wijze cumu leeren zich salarissen en pensioenen. Op deze wijze wordt pensioen en wor den zelfs pensioenen genoten door per sonen, wier leeftijd nog geenszins aan leiding geeft zich uit het maatschap pelijk leven terug te rtekken. Het dik werf sluimerend rechtsgevoel verzet zich tegen het verleenen van pensioe nen, die worden genoten door perso nen, die nog niet zijn gekomen op den leeftijd, welke voor anderen als maat staf wordt gesteld Het Duitsche woord voor pensioen is „Ruhegeld." Dit geeft wellicht nog duidelijker aan, dat, wan neer men er nog niet aan denkt ,.Ru- he" te genieten, het „Ruhegeld" ook nog niet behoeft te worden uitbetaald. Wanneer de uitkeering van de pen sioengelden werd afhankelijk gesteld van het bereiken van een zekeren leef tijd (60, 65 of 70 jaar), onverminderd natuurlijk het geval, dat de pensioen gerechtigde op èen vroeger tijdstip niet meer in de gelegenheid komt om in zijn onderhoud te- voorzien, zou te gemoet worden gekomen aan hetgeen door de gemeenschap als een onjuist heid wordt gevoeld en zou worden me degewerkt tot een bezuinigingsmaat regel, wellicht van grootere financi eel© consequenties dan menigeen wel vermoedt. De vliegtuig industrie in Nederland. Van de zijde der N.V. Nederlanci- sche VJiegtuigenfabriek meldt men het volgende: Naar aanleiding van geruchten om trent wijziging in de verhouding tus- schen de N.V. Nederlandsche Vlieg tuig enfabriek en de Nationale Vlieg tuigindustrie kunnen inlichtingen ver strekt, worden, die een volledige tegen spraak daarvan inhouden en tevens verduidelijken, welken aard de bespre kingen, die tusschen de leiders dier ondernemingen plaats hebben gevon den, gehad hebben. In den laatsten tijd is het meer en meer duidelijk geworden, dat, waar overal in het buitenland van Regee- ringswege krachtige steun wordt ver strekt aan de inheemsche vilegtuig- nijverheid, ook in ons land een meer actieve poltiek door de Regeering zal moeten worden gevolgd, wil men in staat zijn de positie dier nijverheid in ons land te handhaven. De aanvankelijk min of meer geiso- leerde pogingen der belanghebbenden, om in Regeeringskringen dit inzicht te doen ontstaan, zijn in de laatste maan den meer gecoördineerd, doordat men heeft ingezien, dat op dit punt de be langen van de verschillende concur renten parallel gaan en zeker mag het mede als een gevolg daarvan worden beschouwd, dat de Staatscommissie Inzake de Luchtvaart deze quaestie in studie heeft, ten einde een rapport aan de Regeering uit te brengen. Met het oog hierop hebben in dc laatste twee weken herhaalde bespre kingen plaats gevonden tusschen de verschillende vliegtuigindustrieën in Nederland, waaruit gebleken is, dat ten aanzien van de brandende vraag, op welke wijze de vliegtuigindustrie in Nederland op een gezonde basis kan blijven, geen verschil van inzicht be staat. De omstandigheden, dat de leiders der verschillende industrieën over de ze zaak geheel overeenstemmende in zichten hebben, zal ongetwijfeld aan een actie, om tot meer daadwerkelij ken steun van de zijde der Regeering te geraken, groote waarde geven. Spoorwegvrachten voor turf en kolen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Veenkoloniën heeft onlangs aan de directie van de Ned. Spoorwegen verzocht, verlaging van spoorvrachten voor turf in ernstige overweging te nemen. Daarbij werd gewezen op het belangrijke verschil in vervoerkosten van turf en Limburg- sche kolen. Over een afstand van 200 K.M. bedraagt het verschil in vracht (het laatste kolentarief zelfs huiten beschouwing gelaten) f 12 en over 400 K.M. f 36 per wagon. In haar antwoord schrijft de spoor wegdirectie, dat in het thans bestaan de goederentarief reeds een speciaal tarief voorkomt voor het vervoer van turf, en bovendien overeenkomsten ge sloten zijn voor het vervoer van turf bij nader overeengekomen hoeveelhe den tegen verlaagde vrachtprijijzen. Volgens de directie gaat het niet aan, het vervoer van beide genoemde producten op één lijn te stellen; door het verschil in den omvang van het vervoer gaat, zoo schrijft zij, iedere vergelijking mank. Zij kan dan ook niet in overweging nemen, de artike len turf en steenkolen inzake verlaag-, de vrachtprijzen geheel op denzelfden voet te behandelen. Wel zijn in het thans in bewerking •zijnde nieuwe goe derentarief turf en steenkolen in de zelfde tariefklasse ingedeeld. De vrachtprijzen voor turf zullen op grond van het nieuwe tarief boven dien lager zijn dan de thans bestaan de. Het is nog niet te zeggen, wanneer het nieuwe tarief wordt ingevoerd en of het ongewijzigd van kracht zal wor den, aangezien nog de goedkeuring van de regeering noodig is. BUITENLAND. HET DUITSCH-RUSSISCHE VERDRAG. Een rede van Stresemann. De Duitsche minister van Buiten- landsche Zaken, Stresemann, heeft te Stuttgart voor tie Duitsche volkspartij het woord gevoerd, waarbij hij uitvoe rig de hangende buitenlandsche poli tieke problemen besprak. Stresemann wees erop, dat door het mislukken der besprekingen van Ge- nève, Duitschland's positie niet slech ter, is geworden Het is thans de taak van hen, die de in-werkingtreding van het Verdrag van Locarno afhankelijk hebben gesteld van Duitschland's toe treding tot den Volkenbond, de voor die in-werkingtreding vereischté voor waarden in het leven te roepen. Volgens de opvattingen der overige Locarno-mogendheden moet Duitsch land's positie worden beschouwd, als of Duitschland reeds lid van den Vol kenbond is. Dit werd door spreker met hijzonderen nadruk uiteengezet. Hij verklaarde tevens, dat hij er daarom zooveel waarde aan. hechtte, dat Briand hem in een telegram de vermindering der troopensterkte in het bezette gebied vast had toegezegd op het oogenlik, dat Duitschland tot den Volkenbond zou zijn toegetreden. Dit tijdstip is buiten toedoen van Duitschland uitgesteld. Daarom is het woord van Briand van een „moreel© opneming in den Volkenbond' van Duitschland geen praatje gebleken. Vervolgens behandelde Stresemann de Duitsch-Russische onderhandelin gen. Het verdrag met Rusland is nog niet geparafeerd, zelfs is de redactie pog niet definitief vastgesteld. In het verdrag zal worden geconstateerd, dat de beginselen van het verdrag van Rapallo niet aangetast zijn. Beide staten verplichten zich voorts aan geen enkele tegen een der ver dragssluitenden gericht agressieve ac tie te zuilen deelnemen. Het verdrag beteekent niet, dat Duitschland zich afwendt van het Ver drag van Locarno. Duitschland heeft, toen zijn onaerhandelingen met Rus land ten einde liepen, zijn mede-con tractanten van Locarno eerlijk en openlijk van hel feit der onderhande lingen in kennis gesteld. Duitschland heeft daarmede een voorbeeld gegeven dat anderen in de toekomst eveneens moeten volgen. Locarno heeft voor Duitschland geen orienteering naar het Westen, doch het volgen van een vredespolitiek be- teekend en het is vanzelfsprekend dat Duitschland is ingegaan op een voor stel tot uitbreiding zijner vreedzame betrekkingen met het Oosten. Ten slotte behandelde de minister de binnenlandsche politiek en zinspeelde daarbij op de mogelijkheid van een uitbreiding der regeeringscoalitie. Hij zou zich niet tegen een uitbreiding van het front der minderheidsregee- ring naar rechts of naar links verzet ten. Uit zijn verdere woorden bleek evenwel, dat hem persoonlijk meer 'n uitbreiding naar rechts en opneming der Duitsch-nationalen interesseert. Het standpunt der Britsche regeering. De Britsche minister van Buiten landsche Zaken, sir Austen Chamber lain, heeft door middel van de Brit sche legatie te Berlijn en door den Duitschen. gezant tq Londen, Sthamer aan de Duitsche regeering doen we ten, dat de meening van het Foreign Office betreffende het voorgestelde - DuitschRussische verdrag niet on-~ gunstig is. Dat de Duitsche regeering de ove rige on der toeken aars van het Locar- noverdrag van de op handen zijnde onderteekening van een overeenkomst met de Sovjet-Unie in kennis heeft gesteld, wordt te Londen zeer op prijs gesteld. En men uit de overtuiging, dat openbaarmaking van den volledi- gen tekst van het nieuwe verdrag de door Berlijn gegeven verzekering zal bevestigen dat het past in het kader, dat geschapen is op de conferentie te Locarno, en dat Duitschland hierdoor niet zal verhinderd worden tot den Volkenbond toe te treden. Het standpunt der Britsche regee ring is ook medegedeeld aan de an dere onderteekenaars van het Locar- noverdrag, langs den gewonen diplo- matieken weg. Aan Duitsche zijde wordt groote te vredenheid aan den dag gelegd over de houding, die het Britsche ministe rie van Buitenlandsche Zaken in de ze zaak heeft aangenomen en wordt de verzekering herhaald, dat het nieu- de verdrag geen geheime clausules bevat. De Duitsche rijkskanselier Luther en de minister van Buitenlandsche Za ken Stresemann blijven toegewijd aan de beginselen van Locarno. Nadruk wordt gelegd op het feit, dat de Duitsche gedelegeerden het vorig jaar, gedurende de conferentie van Locarno, reeds hebben gewezen op de waarschijnlijkheid van een nieuw ver drag met de Sovjet-Unie. De houding van de Fransche regee ring ten aanzien van het nieuwe ver drag is in beginsel niet ongelijk aan die van de Britsche regeering, maar Briand zal vragen den volledigen tekst van het verdrag te zien, alvorens een bindende meening uit te spreken. Benesj zal vragen siellen. 'Het feit, dat het verdrag van Lo carno nog niet effectief is geworden, maakt de situatie uiterst delicaat. In Praag en Warschau heerscht twijfel omtrent de nauwkeurige beteekenis van het nieuwe Duitsch-Russische ver drag. De Tsjechische minister van Buiten landsche Zaken, Benesj, handelt in volkomen overeenstemming met den Poolschen premier Skrzynski en heeft reeds de aandacht gevestigd van de Engelsche, Fransche en Italiaansche regeeringen op de noodzakelijkheid van een bespreking van den invloed van het nieuwe verdrag op het vraag stuk van Duitschlands toetreding tot den Volkenbond in September a.s. Men verwacht, dat Benesj m de eerstvolgende bijeenkomst van den Volkenbondsraad niet slechts de mee ning van de Kleine Entente tot uiting zal brengen, maar ook die van Polen. Benesj 'is van meening, aat het Duitsch Russische verdrag vragen zal doen op rijzen, waarop, naar hij hoopt, de Duit sche regeering in de gelegenheid zaï zijn bevredigende antwoorden te geven vóórdat een toetreden van ch't land tot den Bona mogèlijk is. Benesj heeft een lijst van vragen opgesteld, vijf categorieën omvattend, waarvan hij aan de onderteekenaars van Locarno met inbegrip van'Duitsch land, mededeeling heeft gedaan. Rusland en Litauen. Naar uit Riga gemeld wordt, is het Russisch-Litausche gerantie- en neu traliteitsverdrag zoo goed als gereed. Omtrent alle punten is principieele overeenstemming bereikt. De Litausche gezant te Moskou heeft instructie -verkregen, zijn verfot te onderbreken en naar Moskou terug te keeren, waar in den loop der eerst volgende weken de onderteekening zal plaats hebben. Het verdrag bevat o.a. bepalingen in zake wederkeerige neutraliteit en een verbod tot deelneming aan een andere coalitie, w.o. ook aan den bond van Oostzee Staten. Van belang zijn voorts de clausules op handels- en transito-gebied, waar bij Litauen en de haven van Memel o.a. het monopolie van den Russischen transitohandel verkrijgen.. Merkwaar dig is pok, dat de Russische handels vertegenwoordiging met inbegrip van haar beambten op Litausch gebied ex territorialiteit verkrijgt. Een geheime clausule inzake Wilna? Uit Riga wordt gemeld, dat het Rus- sisch-Litausch verdrag een geheime bepaling moet bevatten betrefende den terugkeer van Wilna tot Litauen, dat bovendien het recht op Memel zou ver krijgen. Men vermoedt te Riga, dat de groote mogendheden tegen het ver drag protest zullen aanteekenen. De Litausche gezant te Moskou heelt van zijn regeering reeds opdracht ge kregen zijn vacantie af te breken eu naar Moskou terug te keeren ten einde aldaar het verdrag met de sovjet-re geering te onderteekenen. Spanje en de Volkenbond. Voor een talrijk publiek (bijna het geheele corps diplomatique was aanwe zig) heeft de Spaansche minister van Buitenlandsche Zaken Janguas m de Academie voor Rechtswetenschappen een lezing gehouden over de houding van Spanje met betrekking tot den Vol kenbond, Tanger en de relaties mee Amerika. De minister betoogde, dat Spanje s optreden in den Volkenbond, het land recht geeft op een permanen.en raads- zetel, en hij verklaarde opnieuw, dat Spanje zou ophouden zich voor den Volkenbond te interesseeren, als zijn verzoek in de September-Assembles niet zou worden ingewilligd. Spanje zou dan evenwel niet naar politiek iso lement streven, maar de vriendschap pelijke betrekkingen handhaven met Fortugaf, Frankrijk, Engeland, Italië en de Spaansch-Amerikaansche staten. Voorts zeide de minister, dat Spanje met instemming de candidatuur van Brazilië ziet, en hij gewaagde korte lings van die van Polen. HET BRITSCHE MÏJNCONFLICT. Ook steun uit Moskou. Het hoofdbestuur van de commu nistische vakvereenigings internationa le heeft volgens een bericht uit Mos kou een oproep gericht tot het I.V.V. waarin voorgesteld wordt, een gemeen schappelijke steunverleening voor de Britsche mijnwerkers te organiseeren. In den oproep wordt gewezen op de internationale draagwijdte van het con flict, dat de Britsche mijnindustrie be dreigt. Cycloon in Voor-Indië. Uit Calcutta wordt gemeld, dat de stad Madaripoer voor den tweeden keer van het jaar door een cycloon werd geteisterd. Veertig huizen zijn verwoest; drie personen werden ge dood en 100 gewond. KORTE BERICHTEN. De sovjet-unie heeft alle onont dekte land tusschen Rusland en de Pool tot Russisch gebied verklaard. Er zal te Londen een conferentie van den kolenhandel in het groot uit geschreven worden, ter bespreking van het vermijden van concurrentie. De Poolsche oud-minister Linde, beklaagd van knoeierijen als directeur van de postspaarbank is vermoord door een sergeant, die bang was, dat Linde niet zwaar genoeg gestraft zou worden. De conferentie van de ministers van buitenlandsche zaken van Tsjecho Slowakije, Roemenië en- Zuid-Slavië (de z.g. Kleine Entente) te Veldes is thans bepaald op midden Juni. Uit Boekarest wordt aan het Ber liner Tageblatt geseind, dat tusschen Roemenië, Italië en Frankrijk onder handelingen worden gevoerd over het sluiten van een waarborgverdrag. De bevolking van Parijs bedroeg op 1 Januari 2.838.416 personen of 25.017 minder dan hij de laatste volks telling in 1921. UIT DE OMGEVING. RIJNSbURG. Intrede van Ds J. de Waard. De Geref. Kerk van Rijnsburg heeft gisteren een feestelijken Sabbath mo gen houden, waar zij het groote voor recht had, een tweeden predikant in haar midden te ontvangen. Voor het laatst werden de dienstefci inu alleen in de historische kerk aan het Rapenburg .gehouden, in. afwachting van het gereedkomen der hulpkerk,' die in Concordia wordt gevestigd. In den morgendienst zoo mogelijk nog drukker bezocht dan gewoonlijk, leidde Ds. E. H. Broekstra zijn nieu wen ambtsbroeder bij de gemeente in, met een gchoone jpredicatie over: 2 Cor. 11:2, waarin hij wees op de ver heven taak van dein Dienaar des Woords, een taak, die eein heerlijk doel bezit en een heilige gemoedsstemming verwekt. Gezongen werd Ps. 108:1 en Ps. 135 vers 1 en 12, terwijl den bevestigden dienaar op verzoek van don bevestiger werd toegezongen Ps. 201 Gelezen werd 2 Cor. 10:1211:3, terwijl als slotzang werd gezongen uit den Morgenzang. Ds middags bad onder enorme be langstelling de intrede plaats. Onder de aanwezigen waren er ook van andere plaatsen en uit andere krin gen, terwijl' net burgerlijk bestuur was vertegenwoordigd door burg. Bosschie- ter en de wethouders Sohoneveld en v. d. Eijkel1. De classis Leiden der Geref. Ker ken was vertegenwoordigd door Ds. H. Meyering van Katwijk a. d. Rijn eu Ds. K. Schilder van Oegstgeest. Bij de aanvang valn den dienst werd gezongen Ps.* 123 2 dn Ps. 89 1 en en 8; gelezen Openbaringen I, waarna Ds. de Waard als thema voor zijn in- treepredicatie het 10de en het iste gedeelte van het elfde vers uit dit hoofd stuk bekend maakte. De leeraar wee3 eerst op de groote gunste Gods die blijkt uit de uitbreiding: 'van de Gemeente, zooals dit, aldus spr., in den morgendienst door Ds. Broekstra kostelijk is uiteengezet. Totzijn onderwerp komend, bracht spr. dit in verband met het onlangs her dachte feit van Paschen; de opstan ding v. Christus, uit Wien wij ontvangen genade voor genade, ein Die altijd l.eeft om ons de toepassing vain de door hem verworven zaligheid te schenken, om dan Christus tè zien als den verheer lijkten Heiland op Patmos: op den dag des Heeren,- met den schrik des Hoe ren, met den troost des He-eren en met het gebod des Hoeren. Bh het ontwikkelen dezer gedachten, etond de spreker eerst stil bjj het souve- reine beschikkingsrecht van Christus. Hij heeft de bevoegdheid zich een dag af te zonderen: de dag des Heeren. H\i spreekt in de voltooiing der H. Schrift die rechtstreeks Zijn werk is, en waar aan de prediking het ambtelijke van z'n bediening ontleent, Hij spreekt tot ons, en neemt tevens onzen geest in be slag. Laat ons dm dat woord hooren op den dag des Heeren, doch deen wij het tevens spreken in ais dageiijksch leven. In het vervolg schelste spr. hri gezag van het H. Evaaigene dat ni^t minder is dan dat van de wet op Horeb. Christus is de eerste; rib' roept, en niet de pre diker die ook niets van zichzelf mr/t Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien ls. BERLIJN, 513 en 571 M. 5.55 Lezingen. 7.50 Orkestconcert. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. BERN, 435 M. 6.50 Lezing. 7.20 Nieuws. 7.20 Liederen en orkest. BRUSSEL, 262 M. 6.20 Nieuws. 9.20 Nieuws. 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 Nieuws. 7.45 Piano. 8.Lezing. 9.20 Heruitz. programma Hilversum. 10.20 Nieuws. 10.45 Scheeusweerbericlit. 10.50 Muziek, DORTMUND, 283 M. .20 Lezingen. .10 Kamermuziek. 9.35 Vordrachten. 9.50 Sportlezing. ELBERFELD, 259 M. 5.20 Concert. 0.20 Lezingen. 8.10 Kamermuziek. 9.50 Sportlezing. HILVERSUM, 1050 M 5.Kinderuurtje. 7.— Radiopraatje. 7.30 Politiebericht. 8.Nieuws. 8.10 Zang en muziek en leziug. Wordt vanaf 9.20 door Daventry heruit gezonden. 10.Nieuws. 10.10 Muziek. KöNIGSWUSTERHAUSL-., 1300IL 7.50 Zie Berlijn. LONDEN, 365 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 Tijdsein en nieuws. 7.45 Piano. 8.Lezing. S.20 Zang en muziek. 10.20 Niéuws. 10.50 Muziek. MüNSTER, 410 M. 5.20 Lezingpn. 8.10 Zie Dortmund. 9.50 Sportlezing. PARIJS (Radio-Paris), IZ50 M. 5.05 Concert. 6.05 Nieuws. 8.35 Nieuws. 8.50 Concert. TOULOUSE, 430 M.' 7.50 Nieuws. 8.05 Radiopraatje. 8.20 Concert. 9.35 Huidhoudpraatje. ZüRICH, 515 M. 6.10 Nieuws. 7-35 Zang. 9.10 Nieuws. brengen. Wie het Evangelie verwerpt, trotseert de> hoogste Majesteit. Nadat Ps. 119:65 gezongen was, Strak de leeraar over den troost des eeren. Die is, dat Christus staat aan het begin, maar ook aan het eind. Niet alleen met 'Zijn gericht, maar ook met Zjjn bescherming. Niets kaïn daarom de kerk verwoesten.. Zij dit ons aller sterk te, en ook van u, kleinen in de genade. Het gebed des Heeren is, dat de die naren er zullein zijn om de gemeenten en -dat het géheelê woord Gods zal ge bracht worden door alle tijden aan pile gemeenten. Die volle raad Gods hoopt ook spr. te verkondigen. Ds. de Waard richtte zich daarna tot den Kerkeraad. Moge het bevel van Christus ons samenbinden, aldus spr., geef mij de plaats om aan dit bevel te voldoen. Voor de reeds betoonde vriend schap ook namens de mijlnen kartelbk dank". Den ouderen collega Broekstra dankte spr. hartelijk voor de woorden.' waarmede deze hem had ingeleid.^ Onze gezamenlijke roeping zei spr., is mij' waarborg voor onze blb'vende eenheid. Na ook B. en Wi. en da afgevaar digden der Classis te hebben toegespro ken, kwam spr. tot de gemeente, die thans een feestdag beleeft. Moge zri leven in het besef van de genade dat Dezelfde, Die hemel en aarde beeft ge maakt, haar maken wil1 tot de schapen Zjjner weide. Spr. hoopte dat de cate chisanten ein de Chr. Scholen den band met de gezinnen zouden onderhouden, en ten slotte, dat de gemeenteleden per soonlijk het ambt der geloovigen trouw izouden bedienen. Aan u zbn de woorden Gods toebetrouwd, aldus spr., daarna -aan ons. Hebt olns lief om Christus' wille. Namens kerkeraad en gemeente werd Ds. de Waard hierna hartelijk verwel komd door Ds. Broekstra, Deze schetste de bodschap die er was, toen! Ds. de W. het beroep had aangenomen. De dag des Heeren, aldus spr., is hier een geliefde dag. Den schrik, den troost en het gebod des Heeren __zal de gemeente gaarne ontvangen. Wjj belo ven u ons gebed en onze bef de. Namens de gemeente bad spr. den leeraar toe, dat hij vele jaren met vrucht in de gemeente zou verkeerea, dat Christus •ook voor hem de Omega zou zijn en hem een goeden opgaing zou geven te midden van bet volk Gods. Uw begin zij in de gunst des Heeren, uw voortgang zij het heil des Heeren. De gemeente .zong hierina op spr. 8 verzoek Ds. de Waard de zegenbede uit Ps. 134 toe. Ds. H. Metering zei namens de nasis en de meest gena^iuurde kerken

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2