NIEUWE LEIDSUHE COURANT VAN DONDERDAG 15 APRIL 1926 Ongelukken. Te Kloosterbu ren (Gr.; is gisteren het 3-jarig zoontje van G. Vos verdronken. Gisteren is op het Centraalstation te Utrecht de 5Ö-jange arbeider A. L., van de onderneming Van Gènd en Loos, bij "het oversteken van de spo ren door edh binnenkomenden trein gegrepen. Met zware verwondingen, werd hij, nadat ter plaatse de eerste hulp was verleend, naar de rijksklinie ken vervoerd.. De landbouwer A. S. te Zuid- laren is verdronken. Hij was 56 jaar oud en ongehuwd. Het 3-iarig zoontje van den ar beider G. Vo6 te Molenrij 'is giste ren verdronken. Lijkje opgehaald. Gisteren is te Volendam door de V.D. 127 uil de Zuiderzee aangebracht het lijkje van een ongeveer 5-iarigen jongen. [Het is vermoedelijk afkomstig van het in Maart j.l. ten Z. van Marken ver gane klipperschip van B., afkomstig uit Kampen. De moord te Amsterdam. Aan het Hdbl. ontleenen wij, in aan sluiting pp ons bericht van gisteren, nog het volgende: Het onderzoek, dat de politie van jhet bureau Westerstraat heeft inge steld naar den moord, gepleegd in het logement Noordermarkt v7 heef gis teren niet veel nieuw 'licht in de zaak febracht. Tal van personen zijn ge oord en de nasporingen worden ijve rig voortgezet. Afgaande op de verkregen inlich tingen acht de politie het waarschijn lijk, dat de z.g. filmoperateur, wiens signalement is gepubliceeid, niet Ger- rit Melcher3 heet. Men neemt aan, dat hij zich onder een valschen naam In het lógemen: heef. laten inschrijven De geworgde vrouw stond bij het logement aan de Noordermarkt inge schreven onder den naam H elf weg. Deze naam was blijkbaar gefingeerd. Op 19 December j.l. zijn in het perceel 2e Jan Steenstraat 73 op ka mera komen wonen W. K. en Cornelia IWijker. Zij zijn op 8 Januari vertrok ken, zonder adres achter te laten. K.. had ten nadeele van zijn hospita mkele (huishoudelijke" voorwerpen medegeno men en werd in verband met dezen diefstal gezocht. Hij was echter nog steeds niet gevonden. Bij de politie was nu, op grond van verschillende aanwijzingen, het vermoeden gerezen, ca. de vermoorde vrouw dezeifde was, die in*de 2e j an jStqenstiaat heeft gewoond. De vroe gere hospita is gisteren met het lijk feconfronteerd en heeft verklaard, da. e verslagene ilideroaad Cornelia Wij ker was. Of 'K. en Melgers verschil lende namen voor eenzelfden persoon zijn, staat echter niet vast. Het is verder gebleken, dat het paar dat in de Jan Steenstraat heeft ge woond, herhaaldelijk ruzie had. Ook in het logement aan de Noordermarkt is er nog al eens ruzie geweest tus.chei de vrouw en den man, die voorgaf Melgers te heeten. Een onderzoek, ingesteld, naar een filmoperateur van den naam Melgers, heeft geen resultaat opgeleverd. Noch fcij den Bioscoopbond noch bij de Jhi and weer was een operateur van dien naam bekend. Vulcaan-uitbarsting. Ten gevolge van de uitbarsting van den vulkaan Maunaioa op -Hawaï oiTtstond aan de Westkust van het eiland een hevige springvloed, die hevige ver woestingen aanrichtte en vele =>lacnt- ofters eischte. Geweldige brand. Naar be richt wordt, heeft in het ceanrum van Santiago een geweldige bra.id gewoeu waardoor verscheidene .a-engebou- wen, een school en een theater in asch werden gelegd. Er weraen 2d personen gewond. Een gevaarlijke „kunst". Naar een telegram uit Berlijn meldt, heeft een hongerkunstenaar te Hailè, d.e reeds 23 dagen gevast had, een aanval van razernij gekregen. In dezen toestand verbrijzelde hij üe ruiten van zijn „kooi". Te Hamburg moest eep „beroeps genoot", die het hongerlijden niet min der dan 3U dagen wist vol te houden, in bedenkelijken toestand naar het gasthuis worden vervoerd. Een leeuw op stap. Uit een in Alessandria gevestigd circus verwij derde zich eergisteren in stilte de leeuwin Lucy en maakte heel kalm aanstalten om de stad even te bezioh tigen. De leeuwin liep op het middaguur geheel ongehinderd uoor de leege stra ten en maakte zelfs een eeipiedigen omweg, toen zij een groep klooster zusters ontmoette. Spelende kinderen werden door het idier volkomen ongehinderd gelaten. Eerst laat verspreidde zich het ge rucht van'de vlucht der leeuwin en nu verbarricadeerde iedereen zich in de jhuizen, terwijl de leeuwentemmer Lucy zonder eenig incident van haar onschui ;dige wandeling in haar kooi terug transporteerde. PIJP-ROOKENDE VROUWEN. Een pijp in den beyalligen mond van een vrouw staat leelijk. Toch was dit -vroeger een veel voorkomend ge bruik. Een speciaal tabak-nummer van „The Times"'schrijft hierover: In Engeland namen de vrouwen al gauw de gewoonte van hun echtgenoo- ten .over om lange aarden pijpen te rooken. En in de zeventiende eeuw was het doodgewoon, om dames uit den gegoeden stand aan het „toeback suy- ghen" te vinden, getuige o.a. de ouae noutsneden van vrouwen, die lustig wolken tabak uitblazen! Nog sterker spreekt een oud kasboek van de stief dochter van den grooten staatsman Tax, Mrs. Sarah Fell, die, blijkens de uitgaven pijpen en tabak kooht voor „moeder" en voor „zuster Suzanne" en „zuster Lower". „Maar", redeneerde het schoone ge slacht in dien tijd, „het rooken biedt zooveel voordeelen, dat niemand er aanstoot aan mag nemen. Tabak desin fecteert. Tegen alle mogelijke ziekten worden wij dus gevrijwaard. Waar om mogen de mannen zich wel wape nen tegen gevaarlijke besmetting en wij, vrouwen niet Dus stopten ze met een waar genot haar pijpje en leerden ook de kinderen reeds roo ken. De Engelsche vrouwen waren niet de eenigen, die zichzelf „het tabaks- reaht" verschaften. Op het vasteland van Europa rookten koningsdochter en edelvrouwen zoo goed als de be.er gesitueerde burgeressen. De dochters van Lodewijk den XIV slipten 's avonds na hei deftige diner naar haar eigen apartementen om daar, verscho len, te genieten van een pijp en om verstrooiing te' vinden na de stijve hof-étiquette. De Zonnekoning zelf had een afkeer van al wat met ae nieuw ingevoerde gewoonte in verband stond, en had een streng rookverbod uitgevaardigd. Ook koningskinderen zijn wel eens on gehoorzaam! In ieder geval scheen de roonopvolger zich beter aan de regels van het hof te houden, want toen hij op een avond toevallig de kamer va.i één van zijn zusters binnenkwam, was hij veiwonderd en boos tegelijk, de jongedames in dikke rookwolken ge huld te zien. Op een vraag, hoe zij aan die pijpen kwamen, bekenden zij, dat zij die geleend hadden van de ol- Lcieren der Zwitserscne [ja.eiswachti Madame Vigée le Brun, de beken de sonilderes, vereeuwigde zicnzeLmet een langen „gouwenaar" iri de hand, en een tafeltje met rookgerei voor zich. B-e gewoonte, die in Europa zoo veel opzien baarde, was in üe.. Verre Oosten reeds overbekend. Haremda mes rookten heel den heven langen ciag uit de „narghilen", de groote pijp dte, door specia^en watertoevoer, geen gevaarlijken invloed oefende op de gezoiidneiG der schoenen. iTCl rooken oelioedde haai' eenigsz.ns voor verve ling en verkortte den langen, saaien dag. jjq Oostersahe vrouw is trouw ge bleven aan naar pijp. In het Westen kwam de sigaret een eerste plaa s op- eischen, en het werd vrouwelijker ge acht, zulk een klein rolletje te rooke.i dan een ouderwetsche, dege.ijke pijp. L/e sigaret Dood veel--voordeelen. z.ij was k.ein, en elegant^ zij kon, des noods, .n een fantas'.epnpje opgerookt worden, de tinten van het papier kon men kiezen naar de kleur van japon of mantel. ÜÏT DE OMGEVING. WAS8ENAAK. Ten bate van de T.B.C. bestrijding van het Groene Kruis alhier werd gis teravond in de Kievitskerk een uitvoe ring gegeven. Voor een vrij talrijk pu bliek werden door Jonkvr. J. Repelaar van Driel een achttal zangnummers schitterend uitgevoerd, terwijl mej. H v. d. Vlies een zestal orgelnummers ten gehoore bracht, waarbij duidelijk bleek, dat zij op het klavier een mees teres is. Het was voor muziek- er zangliefhebbers 'n genotvollen avond, waarbij nog zij opgemerkt dat het ba tig saldo van dezen avond een-f500 bedroeg, zoodat wel kan gezegd wor den dat ook het doel werd bereikt. Bij de werkzaamheden aan den Oostdorperweg alhier, namelijk het leggen van verwijde gasbuizen, had gistermiddag 'een ongeval plaats, dat gelukkig goed afliep. Bij het graven van een sleuf had een der werklieden het ongeluk den electrischen kabel te raken, waardoor plotseling een groote vlam gezien werd, vanwege de kort sluiting dile hierdoor ontstond. Geluk kig dat dè steel van de schop van de zen werkman en ook de aarde goed droog waren, anders hadden er zeker ongelukken gebeurd. Nu kwam meti met den schrik vrij. VOORSCHOTEN. Wij geven hier een overzicht van 't aantal leerlingen der verschillende lagere scholen iln deze gemeente over de laatste twee jaren. 1924 1925 Chr. School 294 297 O. L. School (dorp) 147 143 O. L. School (Rijndijk) 52 51 R. K. Meisjesschool 111 115 R. K. Jongensschool 104 106 L. O. klasse Bijdorp 46 34 De Chr. school telt dus de meeste leerlingen. WOUBRnOOE. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus Johannes, zoom van H. Th. Eist- geest en J. W. van Egmomd. Hermanus Cornells, zoon vagi J. van der Star en P. M. van 3er Meer. Martina, dochter van H. van Dorp ein A. P. Visser. Cor nells Petrus, zoon vain S. J. Zwetsloot en C. J. Bout. Johannes Josephus, z. van H. J. Hoogendoobn en C. J. van der Fits. Wijnalda Cornelia, dochter v. J. Huygsloot en M. J. Koch. Overleden: Adrianus Josines van dor Horst, j.d. 23 jaar. KATWIJK. De raad dezer gemeente zal Vrij dag 16 April, des voormiddags te 9.35 uur vergaderen. Punten van behandeling: 1. Mededeeliog van ingekomen stuk ken. 2. Benoeming van een tijdelijk wet houder. 3. Benoeming van een commissaris Gemeentespaarbank. 4. Voorstel tot wijziging' van de arti kelen 27 eu 40 der Verordening be treffende de straatpolitie. 5. Voorste'1 n met betekking vrn het 3de pad ten Zuiden vain den Zeeweg, nismede ten oozichte van het trottoir langs de van Wassomerkade en Wet houder van der Piaskade. 6. Versoek van de vereenlrng tot be vordering van het vreemdelingenver keer tot wijriglng der verordening op de winkelsluiting met prae-advies vam B. en W. 7. Vaststelling vergoeding ex. art. 101 de L. O. wet over 1923. 8. Wij iging gemeen.e Le0rooting dienst 1926. 99. Rondvraag, 1^. OUDE WETERING. Dinsdag.13 April gaf de Chr. zang vereeniging „Halleluja omder leiding van den heer B. J. Verdoom van Lei den, een uitvoer «ig van gewijde muziek. Over het algemeen werd ér go.d ge zongen. Het stuk ,.Du Hirte Israels" van D. Bortntainskiy had wel iets krach tige gekund, terwijl het stuk, „Heilig is de Heere Zcbaoth" van D. Bortini- anski heel goed gezongen werd. Ook no.. 5 van 't programma'..Tenebrae Fac- tae Sunt" van Michel Haydn, kwam goed voor den dag. De beste wfjn werd ook hier voor het laatst bewaard, want waar de „Paaschzang" een zwaar stuk is, werd hii zeer goed gezongen. Daar de zang afgewisseld werd door orgelmuziek van den heer L. Roubos, komt ook, en in het bijzonder voor zijn laatste stuk, dezen hulde toe. De Christelijke Zangvereen'g'mg had wel verdiend, dat de opkomst wat groo ter geweest was, maar we roegen haar met haren directeur een tot weerziens BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau in lichtingen te hekomen: Een belastingplaatje in etui, een bruin, lederen portefeuille, een portemonnaie eénzadeldekje, een sigarettenetui én een ]«»Gsleutèl. Le aannemers van den huizenbouw voor de vereeniging: Patrimonium", _de heeren Hagestein en Haaksman, zijn door de Rotterdamsche rechtbank in staat van faillissement verklaard. Met dë beplanting van jonge hoo rnen aan de Achterkade is eon aanvang gemaakt. Ook aan het begin van de Zuidkade is een dergelijke beplanting aangebracht, wat het natuurschoon ter plaatse zeer ten goede zal komen. Zondag 18 ApriL voormiddags 9.30 uur hoöpt voor de Confessioneels^ ver eeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden de heer W1. G. de Jonge. Nam. 6 uur in de Herv. Kerk Ds. A. B. te Winkel uit 's Gravenliage. NOORDWIJKERHOUT. De Hervormde schoolveireeniging hield Dinsdagavond haar 4de jaarver gadering in „De Gemeentewoning". De Voorzitter, Ds. P. Hoist ede, opent de vergadering met gebed, roept alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en gedenkt dankbaar den groei der school, welke uitkomt niet enkel in de toename van het aantal leerlingen, doch bovenal in de tevredenheid der. ouietrs, over het genoten anderwijs hunner kinderen, Spr. brengt hartelijk'dank aan het personeel en spreekt den wetisch uit dat op den ingeslagen weg word© voortgegaan. Wegens het spoedig te verwachten. v'vertrek van onze onderwjjaeres, Mej. Aalbers, die een benoeming naar de Bildt heeft aangenomen, zal getracht worden in deze vacature goed te voor zien. Die secretaris, G. C. Wesseling en de penningmeester- G. Mussgaas bren gen daarna hunne verslagen uit, waaruit blijkt, dat bij den bloei der school een groote soberheid inzake de uitgaven noodig is en versterking der giften en vrijwillige bijderagen. In 1915 werd cir ca f óooo ontvangen. Momenteel is er een tekort. Het Bestuurslid J. Hoog- straaten en het lid C. v. Eeuwen zui len trachten de inkomsten wat te ver meerderen. J. Westrik en wed. G. v. Dijk hebben de tjoeken der penningmeester gecon troleerd en in ords bevonden. De aftredende oestuureleaen J. Pas- schier en G. C. Wesseling worden met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer Padding stelt de vraag, of het niet mogelijk is, een bewaarscnool op te richten. De voorzitter zegt toe, dit nog eens ernstig te zullen overwe gen. De heer C. v. Eeuwen stelt voor Art. 8 der Statuten te wijzigen, zoo. dat de vereeniging minstens evenveel bestuurs leden kan verkiezen als de kerkeraad en dat alle leden, dus ook geen Herv., tot bestuurslid gekozen kunnen worden De voorzitter is het hiermede niet eens; de verhouding is nu goed. De leer Noij, hoofd der scnool, deelt nog mede, dat met 1 April het aantal leerlingen sterk is toegenomen, als nood maatregel wordt de eerste kiasse 's mor gens om 11 uur naar huis gezonden; onze ruimte wordt te klein. De derde klasse moet nu reeds gedeeltelijk in het 2de lokaal zicten. Spoedige verbe tering is gewenscht, bü het gemeente bestuur is uitbreiuing van het aantal baaken en andere leermiddelen aange vraagd, wij hopen, dat daar spoedig goedgunstig op beschikt mag worden. Na gehouden rondvraag simt de V oor- zitter met dankgebed de vergadering, terwijl daarna door een der aanwezige vrouwelijke leden werd bepleit om de vrouwen ook het stemrecht te geven verscheidene mannelijke leden stem men daarmede in. De voorzitter zegt aanvankelijk hiertegen nadere overwe ging toe. RUNSBURG. Het blijft 110^: steeds zeer mat gaan in dein bloemenhandel. Het seizoen der kasbloemen raakt ten einde. Het is nog een klein kwantum wat uit de koude kassen komt. Betaald wordt he den per 100 Murillo f 1,50f 1,60. Prins van Oostenrijk f 2,70f 3,-^-. Titiaan f 1,60—-f 1,80. (Jouronne d'or f 1,30f 1,50. La, Reime f 1.40—f 1.80. Cramoisie Brillant f 1,40f 1,80. Wil liam Ooiland f 2,40f 3,20. Farncom- be Sanders f 2,60f 2.90. Baxtigon f 2,70f 2,90. Gretchen f 2,20f2,30. Pride of Haarlem f 1,90f 2,20. Cale donia. f 2,20f 2,30. Bonton d'or f 3,60 f 3,80: Poeticus Ornatus gaat voor 35 tot 50 ct. Margrieten 27 tot 31 ct. Muurbloemen 6 tot 9 ct. per bos. Diep duiken. Men weet dat duiken op groote diep te een gevaarlijk werk is; bij het aan <ie oppervlakte komen loopen de dui kers gevaar, om ernstig ziek te wor den, als ze te plotseling van de diepte naar boven zijn gekomen. Zij krijgen dan dezelfde verschijnselen, als ook bij caissonarbeid is waargenomen, waarbij de arbeiders eveneens werken onder verhoogden luchtdruk. Sinds men echter de omstandighe-, den van de caisson- en duikerzièkte kent, kan men er tegen waken, door de arbeiders heel langzaam te decom- presseeren door ze bij ziekelijke af wijkingen direct weer in een kamer met overdruk te brengen. In het „Journal of Hygiëne" deelt captain Dumont zijn ervaringen mede over duik werk op de „Lauren tüc" die op de Doiiegalkust in 1917 gezonken was met zestig millioen gulden goud. Meer dan 98 pet, van dit goud is terug gekregen, hoewel de kruiser uit el kaar was geslagen en 120 voet (pl.m 42 m.) diep lag. In het geheel is er 5000 keer gedoken; tot een luchtdruk van 4 K.g. per vk. c.m. (4 atmosferen). Daarbij zijn slechts 31 gevallen van ziekzijn voorgekomen, die allen weer door recompressie genazen. In het al gemeen bleek echter, dat het verstan dig was den tijd tusschen twee afda lingen lang te nemen, zelfs als men deze tijd vier uur lang nam, dan was de tweede afdaling toch nog gevaar lijker dan de eerste. Verder bleek het verstandig dat de mannen bij het op halen zich sterk bewogen flink in en uitademden en bovengekomen zuur stof inademen dan verdween de te veel opgeloste stilkstof het snelst uit de weefstels. Land- en Tuinbouw. Narcissen voor Amerika. De voorzitter van den Fed. Hort. Board, dhr. C. L. Marlatt, heeft, naar het Wkbl. voor de bloembollencultuur meldt, de onderstaande mededeeling gericht aan de Amerjkaansche impor teurs van narcissen. De beperking, van den invoer van Narcissenbollen, die in. werking trad op 1 Jan. 1926, sluit uit den invoer voor handelsdoeleinden, zoowel voor verkoop van geimporteerde bollen als voor het in bloei trekken van snijbloe men, maar laat de gelegenheid open voor invoer onder de bepalingen van Reg. 1, op „special-permits" en onder de voorwaarden en veiligstellingen die in deze permits worden beschreven van beperkte (zie 7e) hoeveelheden bol len ingevoerd voor de doeleinden: le. om het land van nieuwe verscheiden heden te voorzien; 2e. om het benoo- digde plantgoed te verkrijgen en 3e voor noodige wetenschappelijke onder zoekingen. De volgende voorwaarden en veiligstellingen zijn vastgesteld met betrekking tot dusdanigen invoer van Narcissenbollen. 1. De invoer zal uitsluitend beperkt worden voor de doeleinden in Reg. 14 en hierboven aangeduid. 2. Alle op deze wijze geimporteerde bollen moeten, hetzij aan de haven van aankomst of op nader aan te ge ven plaatsen, worden onderworpen aan een warm-waterbehandeling of een andere daarmee gelijkstaande be handeling op kosten van den impor teur, maar onder toezicht van en op wijze en methode naar genoegen van een inspecteur van den Fed. Hort. Board. Deze behandeling mag ook worden uitgevoerd op de plaats van be stemming of op een andere plaats, wanneer ten genoege van den Board kan worden aangetoond, dat daar een geschikte gelegenheid voor de behan- deing aanwezig is. Bij kleine zendin gen kan de voorziening worden getrof fen dat de hollen naar Washington worden gezonden voor behandeling onder omiddellijk toezicht van den F. H. B. 3. De bollen, die voor plantgoed wor den ingevoerd, moeten op de velden in die streken worden geplant, die wat klimaat betreft, voor de betreffende soorten geschikt zijn en van den aan vrager (van een permit) zal worden geëischt tot in bijzonderheden inlich tingen te verstrekken over de ligging van de voorgenomen kweekplaats. 4. De bollen voor plantdoeleinden in gevoerd, mogen uitsluitend voor dat doel gebruikt worden en de kweek- methode moet er óp gericht zijn om snelle en goede vermenigvuldigings resultaten te bereiken. Geen voorbe handeling zal het plantgoed mogen ondergaan, waardoor op welke wijze dan ook de vermeerdering wordt uit gesteld of beperkt, zooals bijvoorbeeld: cultuur onder glas of op andere wijze in bloei trekken voor snijbloemencul tuur. 5. Het plantgoed zal ontslagen zijn van deze bepalingen aan het einde van den tweede-jaar-oogst, wanneer aan den Fed. Hort. Board gebleken is, dat op volledige en doeltreffende wijze ge bruik i$ gemaakt van de bollen voor vermeerderingsdoeleinden. Vóórdat ze door den Board zijn „vrijgegeven zal geen verkoop van de stock of van de daarvan gekweekte bollen toegestaan worden. 6. De invoer voor noodzakelijke we tenschappelijke onderzoekingen zal onderwomen zijn aan het voorschrift van ontsmetting en aan andere voor waarden, op het „permit' vermeld. 7. De uitdrukking „beperkte hoeveel heden", die voorkomt in Reg. 14, wordt uitgelegd als in Par. 12 van de circu laire 105, waarin staat: bedoeld wor den dusdanige hoeveelheden als vol doende zullen zijn om te voorzien in de redelijke behoeften van de vesti ging van culturen op commerciecdc basis, of noodig zullen zijn voor weten schappelijke onderzoekingen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN Gisteren stond voor bet Kantonge recht alhier terecln de handelaar in vogels en andere dieren J. den O., t er- zake dat hij van een juffrouw een hondje had gekocht en dit, hoewel hij daartoe als opkooper"verplicht was, niet had ingeschreven in het daartoe bestemd register. Verdachte erkende dit, doch hij schrijft wat hij koopt altijd 's avonds in en in dit geval had hij dit ook s avonds wilen doen. De juffrouw, die het hondje ver kocht had, als getuige gehoord,, ver klaarde het van n 12-jarigen jong. n, dien zij niet kende, te hebben gekocht voor f 1 doch4iet een paar dagen later, aan verdachte te hebben verkocht voor 20 cents. Zij had het diertje zoo spoe dig van de hand gedaan omdat bet „vuil" bleek. De kantonrechter mr. Nord Thom son, geloofde vah dit verhaal niet veel. Hy wees er verder op dat ver dachte het hondje niet dadelijk aan den rechtmatigen eigenaar heeft wil len teruggeven, wat verdachte niet da delijk toegaf. Ook wees de kanton rechter er op dat hij juist een jaar ge leden voor een soortgelijk feit voor hem heeft terecht gestaan. Ook toen is hij tot hechtenis veroordeeld doch later is na een gratierequest waarop hij gunstig had geadviseerde, dit von nis veranderd in f 20 boete. Er vyorden geregeld honden ver mist en daar moet mhar eens een eind aan komen. De ambtenaar van het O. M. mr. Van der Eist, vroeg hierna de veroordee ling van verdachte tot 5 dagen princi pale hechtenis. De kantonrechter, onmiddellijk von nis wijzende veroordeelde den ver-^ dachte overeenkomstig den eisch tot 5 dagen'hechtenis. Voor het kantongerecht heeft verder terecht gestaan P. J. de G., bierhuis houder in de Voorstraat te Noord- wijk. Verdachte, die alleen verlof had voor alcoholhoudende andere dan' sterke drank, zou eenige fleschjés drank van de firma R. H. W. te Leiden in Voorraad hebben gehad, welke 17 pet alcohol bevatte, wat naar de mee ning van het O. M. sterke drank was. Verdachte zeide dat de firma hem verzekerd had, dat de geleverde drank geen sterke drank was. Een percenta ge van 17 pet. alcohol valt er niet on der en verdachte weet, dat men alleen als sterke drank beschouwde die, waarin minstens 20 pet. alcohol aan wezig is. Hierna werd gehoord de di recteur van den keuringsdienst, dr. J. J. van Eek, die verklaarde dat men onder sterke drank heeft te verstaan alle drank, waarin meer dan 15 pet. al cohol zich bevindt. Men heeft dit per centage genomen omdat bij natuurlij ke gisting van vruchtensappen het maxiihum, op "natuurlijke wijze, ver kregen percentage alcohol 15 pet. be draagt. Het percentage daarboven is er dus kunsmatig aan toegevoegd. Het O. M. wees er op, dat de recht bank in Rotterdam onlangs heeft uit gemaakt, dat alle drank waarin meer dan 15 pet. alcohol onder sterken drank valt. De kantonrechter, benoemde hierna dr. J. J. van Eek als getuige-deskun- dige en verzocht hem, binnen 6 weken rapport uit te brengen over het in de ze drank aanwezige percentage alco hol. De verdere behandeling werd zes weken uitgesteld. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL, R'dam n. Vancouver 14 v. Londen. ROTTERDAM, R'dam n. New-York 14 (3 n.m.) v Boulogne. DINTELDIJK, v. d. N. Pacifickust n. Rotterdam 11 v. Cristobal. GLAMORGANSHIRE, Pacifickust n. R'dam, 11 v. Cristobal. NOORDERDIJK, 13 v. Vancouver te Portland (O.). STOOMV. MIJ. NEDERLAND. J P. COEN (uitreis) 14 te Southampt. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 13 te Port Said. KRAK AT AU (thuisr.) 13 v. Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DELFLAND (uitr.) 13 te Rio Janeiro. FLANDR1A (thuisr.) 13 v. Rio Ja&eiro. MAASLAND (uitr.) pass. 13 Ouessant. ROTTERDAMS'!HE LLOYD. DJAMBI (thuisr.) pass. 14 Ouessant. DJEMBER (thuisr.) 14 v. Padang. INDRAPOERA (thuisr.) pass. 13 Perim INSULINDE, 14 v. Batavia n. R'dam. JACATRA, 13 v. Bassein te R dam. KEDOE (uitr.) 14 te Antwerpen. TAMBORA (thuisr.), wordt Donderdag middag 12 u. te R'dam verwacht. HOLLAND-AFRIK A-LIJN. N1JKERK (thuisr.) 14 v. Antwerpen. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 14 te Kaap stad. R.INDFONTEIN (uitreis). 13 (10.42 v.m.) 90 mijl Z.-O. v. Land's End. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6