NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 14 APRIL 1926 DAG-AGENDA. Sassenheim. Woensdag 14 April, XL.m. 29 uur, K. S. A.-gebouw, Nar- cissenbloemententoonstelling, Woensdag 14 April, 's avonds 8 uur. Pieterskerk. Apologetische lezing door Ds. K. H. E. Gravemeijer van Den Haag, over „Het Vagevuur". Sassenheim. Donderdag 15 en Vrijdag 16 April, 9—9 uur, Narcissenbloemen- tentoonstelling. Donderdag 15 April 's avonds 8 uur, Nutsgebouw, Steenschuur 21, Openb. Verg. v. d. Armenraad te Leiden. Spr. de heer G. v. Roekei, van Arnhem over „Het maatschappelijk hulpbetoon in onzen tijd" Vrijdag 16 April, 's middags half vijf. Breestraat 119, boven, Buitengew. ledenverg. v. d. Vereen. Herstellings oord „De Leidsche Buitenschool". 16 April, s avonds acht uur Open bar© Verg. der 11. V. v. d. G Z, B, „Pre diker". Spr. Dr. fl. v. d. Veen, Zondag 18 April, 's morgens tien uur „Jeruël", Middelstegracht 3. Samenk. uur, de heer B. v. Zweden, van Den Haag. 22 April, 's avonds acht uur, Fl. V. v d. G. Z. B. Spieker Ds. J, H. T, Bernme, Amsterdam, De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April waargeno men door de apotheken der H. H. A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel,, 136. a raas? woordcombiiiat'es, te beginnen met den den isten April (toevallige datum?) voor taan niet en welke samenstellingen in het vervolg wèl als één woord "zullen worden beschouwd en berekend. Deze lijst, welke ik dezer dagen in de [gelegenheid was in te zien, aldus de heer G. G. Hi. d9;i Bo5r ia de „Tel.", is het resultaat van ambtelijke nagin gen om alle mogelijke samenstellingen van woorden in één .reglement'' samen te persen en daarmede te „reglemem teeren" wat voortaan wèl1 en wat niet als één woord kan worden geseina en be rekend. Dat hierdoor de grootste non sens is ontstaan en met de praktijk in bet geheel geen rekening is gehou den, ware reeds brj voorbaat te" voor zien geweest. Iedere grondslag ontbreekt aan deze „reglementierungsarbeit". Zoo gaf ik gis teren een telegram op, waarin het woord „Frsitagabend voorkomt, wat gramma tisch zuiver toch één woord is, doch hetwelk volgens de nieuwe lijst niet me.er als één woord mag wovden be schouwd. Daarentegen kunt u in de lijst vinden, dat woorden als „Gutenmorgen kuss", die toch door niemand ooit zul len worden geseind, tenzij door overver hitte temperamenten in'gestoorde wit tebroodsweken, wèl als één wobrd mo gen worden toegelaten. Ten gerieve blijkbaar van laatstgenoemde categorie, voor wie toch zeker de telegraaf niet in de eerste plaats bestemd schijnt, moet het groote contingent van seiners, dat 'de handel' vormt, met doodgewone woor den als ,Holzanfrage", „Freitagabeiad en honderden woorden meer, die taal kundig zuiver één woord vormen, het gelag der verliefden betalen. Hierbij komt nog, dat eveneejns met ingang van .i 4prii' h?; tarief, dat in derend van 6i/2 tot 7V2 cci.it per woord werd verhoogd, thans weder op hieuw verhoogd is tot 9V2 cent per Woord, wat circa 50 pet. beteekent. En dat hebben we 01.13 alles op de laatste Parijsche Post- en Telegraaf- conferentie maar weer laten aanleunen ongeacht het persoonlek v rblijf aldaar van onzen Directeur-Generaal zelf. BUITENLAND. DE OORLOG IN MAROKKO. Krim's positie varzwakt. Generaal Simon, liet hoofd van de Pransche delegatie bij de a.s. onder handelingen met de Kifii, heeft gister morgen Marseille met bestemming voor Oedjda venaten. Ponsot, eveneens lid van de Fran- sche delegatie, is gisteravond uit Parijs vertrokken. Waarscuünight ia. doo: h in te Madrid de laatste hand geiegd wor den aan de Fransoh-Spaansciie eiscnen De voornaamste Fransch-Spa-noCxie eischen zgn: 1. De verdwijning van Abd-el-Krim ,uit het Rifgebied. 2. Abü-ei-Arim moet zich formeel aan den suuaii vain Marokao onderwerpen. 3. Grit wapening van de stammen. 4. Uitwisseling van de gevangenen. _Deze voorwaarden, waarover Frank rijk en Spanje net volmaaht eens blij ken, zijn door Abd-el-Krim als basis voor cue onderhanueiingen aanvaard. Dit beteekent niet, dat hg definitief de voorwaarden heext goedgekeurd, want 111 dat geval zou de bijeenkomst te_ Üedjda niet anders dan een lormah- teit zgn. De Fransche en Spaansche re- geeringen hopen evenwel, op een spoe dig verioop van de zaken te (Jedjda. in elk geval is het zeer waarschgirgk, dat men zich niet zal laten verlokken tot langdurig wikken ein wegen, hetgeen veel bete eken-:, dat de beide regeruag .in nimmer tot ingrgpenue wijzigingen van de voornaamste vootrwaa.den, die a.s basis zijn aan-enomen, zul.en overgaan. Het feit, dat Aed-ei-Kr.m toegestemd heeft op dezen grondslag te ouidernan- delen, wgst er op, dat zgn positie is verzwakt, ofschoon bg dit soort onder handelingen, met stammen, die een zoo gehuchten guerJla-uorlog wiste.i te vos ren, nog a.tgd met de mogendheid van tegenwerking reo.en.ng moet woiuen ge houden. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND Weer toeneming. Het wekelijksch cijfer van de werk loosheid in Engeland vertoont dit maal voor het eerst sinds vele weken weer eens een toeneming. Het totaal is thans 1.049.800 of 36.000 me.er dan de vorige week. Men brengt de toeneming in verband met het staken van vel schillende werkzaamheden wegens de Paaschvacantie. Baldwin heeft gisteren in het Lager huis gezegd, dat de regeering er geen heil in zag om een gemengde comoiis- sie te benoemen uit alle politieke par tijen ter bestudeering van het werk loosheidsvraagstuk, omdat een zooda nige commissie slechts belemmerend zou werken op de reeds aanhangige of spoedig te verwachten voorstellen van regeeringszijde. AMUNDSENS POOLVLUCHT. De laatste schikkingen. Het luchtschip „Norge", waarmede Amundsen naar de Noordpool denkt te vliegen, is gisteravond uit de Engel- sche luchthaven Pulham vertrokken. Het werd hedenmorgen te Oslo ver wacht. Alles is daar gereed voor de ont vangst. De weersomstandigheden zijn uitstekend. De Italiaansche mechani- ciens en luchtschipofficieren zijn reeds aangekomen. Amundsen en Ellsworth zijn gister avond via Trondjera naar Svalbard vertrokken. De „Afteuposten" bevat een verkla ring van Amundsen. Deze zegt, dat hij van den Noorschen premier- op dracht heeft gekregen, om land, dat hij tijdens zijn Poolvlucht zal ontdek ken, voor Noorwegen te annexeeren. Amundsen verklaart verder, dat hij mét raad en daad commandor Richard Bijrd zal bijstaan die op 5 April met de stoomboot „Ghantier" uit New York naar Kings Bay op Svalbard vertrokken is, en vandaar de Pool per vliegtuig denkt te bereiken. Tennslotte zeide Amundsen, dat in geval zijn luchtschip (de Norge) ge dwongen zoü worden, op het ijs te landen, het mogelijk is, dat niet voor October of November van hem ge hoord wordt. Amundsens vaarwel. Kapitein Koald Amundsen die gister naar Svalbard ,is vertrokken, heeft Maandagavond op uitnoodiging van deri Draadloozen Omroep te Oslo een rede gehouden. Amundsen zeide het Noorsche volk vaarwel en bracht hulde aan dr. Nan- sen en de anderen, die hem steunden en hem in staat stelden de expeditie op touw te zetten. Hij sprak tevens zijn hulde uit voor de Italiaansche re geering. Ds medewerking van Rusland. De iegeering instellingen der Sovje; republiek en de Russische academie van wetenschappen organiseeren een plechtige ontvangst van het luchtschip „Norge", waarmede kapitein Amund sen zijn Pooltocht zal maken, en wel te Trotsk. waar alles voor de_ verwach te landing van het luchtschip in ge reedheid is gebracht. Ook te Lenin grad zelf zullen feestelijkheden plaats hebben. Alle hydrografische en meteorologi sche stations aan' de Oostzee en de Noordelijke IJszee, voor zoover zij zich op Russisch gebied bevinden, zul len de „Norge" draadloos alle noo- dige inlichtingen verstrekken. Bovenden heeft het na uurkundig instituut van de academie voorgesteld dat in geval van een noodlanding de leden der Poolexpeditie ontploffingen zudeo doen -laats hebben, waarvan de schok zal woiden opgevangen door de seismogiafische stations der aca demie, welke het, naar men hoopt, mo gelijk zullen maken, de iuiste plek der noodlanding op te sporen. Uitzetting van vreemdelingen uil de Vereen. Stalen. Uit NeW-York wordt gemeld, dat het immigratie-bureau van het depar tement van arbeid een half millioen dollar ter beschikking heeft gesteld voor de repatrieering van ongewensch te vreemdelingen, die thans in alle deelen van de Vereenigde Staten wor den opgespoord. Tot dit doel worden lijsten onder zocht van alle openbare instellingen, voor steunverleening, van ziekenhui zen, apotheken enz. Óp de lijsten der genen die voor terugzending naar hun land in aanmerking komen, staan reeds 500 namen. Verleden week heb ben de gerechtshoven opnieuw 5£|0 be- velen tot repatrieering uitgevaardigd. De commissaris-generaal heeft ver klaard, dat degenen, die boven de voor immigratie vastgestelde quanta op on geoorloofde wijze de Vereenigde Sta ten binnen zijn gekomen uit het land zullen worden gezet. Gedurende de laatste 12 maanden zijn op die wijze ongeveer 20.UU.» van dergelijke immigranten, vooral ge droste zeelieden, Amerika binnenge drongen. De grenspatrouilles hebben in het afgeloopen jaar 4600 lieden wegens on geoorloofde immigratie aangehouden. Tegen 2700 is reeds een bevel tof ie patrieering uitgevaardigd, terwijl ver scheiden duizenden zonder vorm van proces over de grens zijn gezet. Bij het congres zijn thans twee nieu we deportatiewetten ingediend, welke beoogen de vijf-jarige beperking «iex deportatie van vreemdelingen op te heffen en waarin 14 verschillende pun ten worden vastgesteld die als reden voor deportatie kunnen gelden. De trek naar de sleden in Japan. De Centrale Raad van de arbeids beurzen in Japan heeft een enquête ge houden naar den trek van de hand werkslieden van het platteland naar de steden in 1924. Uit deze enquête blijkt, dat het totaal aantal werkzoe kende arbeiders, dat zich met dat doel van het eene departement naar het an dere begaf (met uitzondering van To kio), gedurende deze periode 667.963 bedroe, waarvan 336.430 mannen en 331.533 vrouwen. Een groot aantal arbeiders trekt van het platteland naar de industriesteden Op 91.083 arbeiders, die in het departe ment Osaka aangekomen zijn, waren 43.241 vrouwen, waarvan het meeren- deel werk zocht in de spinnerijen. Om den uittocht van de plattelands arbeiders tegen te gaan wordt een 'sy steem toegepast, dat den voorrang geeft aan de daglooners, in de steden woonachtig en ingeschreven op de ar beidsbeurzen van Tokio, Osaka en Yokohama. ï)e Brusselsche jaarbeurs. De toeloop van nieuwsgierigen, op de Jaarbeurs te Brussel was Zondag en Maandag j.l. buitengewoon groot. Voor Zondag alleen schat men het aan tal bezoekers op 100.000, wat natuur lijk het ernstige zaken doen nagenoeg geheel onmogelijk maakte. Onder de buitenlandsche clientèle is de Nederlandsche en de Zwitsersche, tot dusver, de talrijkste. Het uitvoerende comité van de jaar beurs heeft een zestal exposanten, die Zondag van de gelegenheid gebruik maakten, om in het klein te verkoo- pen, uitgesloten. De verkiezingen in Sovjet-Rusland. De Terkiezingen voor de Russische sovjets zijn ongeveer afgeloopen. On geveer 10 pet. van de kiezers heeft er aan deel genomen. De communisten hebben 5 a 10 pet. van hun zetels verloren. Het aantal vrouwelijke leden van de sovjets is iets gestegen. KORTE BERICHTEN De opgaven van Lloyds betref fende den scheepsbouw wijzen een vermindering aan tegenover het vo rige kwartaal, vooral voor de Brit- sche werven. De beroemde Amerikaansche planten- en vrucfcteiveredelaar Luther Burbank, is overleden. Mussolini verlaat Donderdag ve der Tripolis Volgens berichten, uit Grieken land is de muiterij' in liet Grieksche leger nog niet onderdrukt. De bewe ging zou zich tot andere garnizoenen nebben uitgebreid. De hoofdleiders der muiterij te Saicniki zijn door den special en km'gs- raud ter dood veroordeeld. De Senaat van den staat New York beeft het voorstel tot het hou den van een plebisciet over.:het drank er bod goedgekeurd. Be Russische vakvereenigmgen o\ e --w eg en steun te verleenen aan de Brtsche mijnwerkers. Verwacht wordt, dat Jhr. Lou<Jon leider zal zijn van de Ned. delegatie voor de Voorbereidende OntfVanenings cor.ierer tie: als deskundigen worden geuoerr d gep. Luit.-Generaal Van Tui- v en en Scnöut-bij-racht Sarie. KERK EN SCHOOL. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Na haar zes jaar te hebben ge diend, nam Ds. J. O. Donner, we gens ver:rek naar Scheveningen, Zon dagavond afscheid van de Geref. kerk van Emm en (Dr..) De scheidende prediker bepaalde zijn gehoor bij het woord uit Predi ker 12 13 en 14. - Aan het eind van zijn predicatie werd ds. Donner hartelijk toegespro ken door den heer L. J. v. Male als vice-praeses van den kerkeraad en door ds. N. Duursema van Nieuw- Amsterdam, namens de classis Coevor- den. Ds. Donner werd door de ge vneente staande de bekende zegenbede toegezongen. A.s. Zondagavond zal ds. Donner door zijn vader, ds. A. M. Donner, e.m. predikant, in de Bethelkerk be vestigd worden om dan Woensdag avond 21 April in de Prins Willem- kerk te Scheveningen zijn intrede te doen. Handhaving van het gezag. De Raad der Geref. Kerk te Leeu warden verklaart zich, blijkens zijn „woord van vermaan" in de „Leeuw. Kerkbode", wel beie'.d ev. bezwaren der leden te hooren en in behande ling te nemen, zonder on 'erscheid of zulke bezwaren door één of door meer dere leden gezamenlijk worden inge- brachts, mits zij behoorlijk omschre ven en gemotiveerd inkomen. In het in het leven roepen van „comité's van actie" kan de kerkeraad echter tot zijn leedwezen n ets anders zien, dan een georganiseerd verzet tegen de ker kelijke vergadering, dat moet gere kend worden onder wat het Ayond- maalsformulier „secte en muiterij in kerken en wereldlijke regeeringen" noemt. De -kerkeraad zou op geenerlei wijze zich met zulk een „comité van actie" in verbinding kunnen stellen en reeds daarom alles, dat van zulk een co mité inkwam, niet anders dan voor kennisgeving kunnen aannemen. Zedige kleeding. De bisschop van Haanem heeft zijn geloovigen gewezen op de noodzake lijkheid van zedige kleeding. Hg schrijft onder meer: „Wij waarschuwen dus bij dezen, dat geen geestelijke tot een sacra ment ook niet tot het ontvangen van het sacrament des huwelijks een vrouw of meisje, mag toelaten, wanneer zij niet, alleszins zedig is ge kleed, en dat hij gehouden is, ook bij huwelijksplechtigheden, de bruids meisjes en bloed- en aanverwanten uit de kerk verwijderd te houden, wan neer zij zioh in dezen niet aan de wetten der kerk onderwerpen willen. .Wanneer men ons vraagt, wat moet verstaan worden onder de woorden „zedig gekleed", dan meenen wij ten dezen geen betere omschrijving te kun nen geven, dan die, welke is opge nomen in het reglement der wereld lijke derde orde van den H. Fran- ciscus: De vrouwelijke leden moeten in hare kleeding ten allen tijde zorg vuldig vermijden: a. ontblootingen of daarmede gelijk'te stellen gebruik van doorschijnende stoffen, door uitsnij dingen lager dan de hals; b. mouwen, die den bovenarm tot den elleboog niet bedekken af laten doorschijnen c. doorschijnende vleeschkleurige voe ring of vleeschkleurig belegsel op plaatsen, die bedekt behooren te blij ven; d. rokken, die, op welke wijze ook, de zedigheid kwetsen". De bisschop wijst ook op de taak der school in deze. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Tentoonstelling van Narcissenbloemen Het was hedenmorgen ongeveer 11 uur reeds gezellig druk bij het K.S.A. gehouw. Tal van auto's en fietsen toon den dat er iets bijzonders aan de hand was, en wite het gebouw binnen trad, werd direct getroffen door de heerlij ke bloemen, die de bezoekers in aller lei kleuren en vormen tegenlachten. De tentoonstelling wercl door den lieer G. Vlasveld Jr. voorz. der plaat selijke afcl. van de Alg. Ver. v. Bloem bollen Cultuur geopend. Deze begon met te zeggen, dat hij gaarne voldeed aan het verzoek der Commissie om bij deze gelegenheid 'n enkel woord te spreken. Hij betui'gde zijn dank aan de leden van het hoofd bestuur, die voor deze gelegenheid uit Haarlem waren gekomen en aan den heer W. Warnaar, die als wethouder de plaatselijke overheid vertegenwoor digde. De eerste tentoonstelling, die enkele jaren geleden te Sassenheilm wend georganiseerd, was al dadelijk een succes, en dit succes was sinds dien steeds grooter geworden, doordat de kweekers ieder jaar weer kwamen met nieuwe kleuren en nieuwe vor men, waardoor de tentoonstelling ha re aantrekkingskracht behield. De vrees, die al sinds enkele jaren gekoesterd was, wat den uitvoer naar Amerika betreft, is inmiddels werke lijkheid geworden, maar spr. wekte allen op zilch hierdoor niet te laten ontmoedigen, maar steeds door te gaan. Nadat spr. een woord van dank had gebracht aan de Commissie voor het organiseeren der tentoonstelling, en den wensch had uitgesproken dat door een veelvuldig bezoek de kennis van de vakgenooten mocht w.oiden verrijkt, verklaarde hij de tentoonstel lilng voor geopend. De heer W. Warnaap nam hierna het woord, die als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, dankte voor de ontvangen uitnoodiging. Hij wilde gaarne in enkele woorden getuilgen van de groote toewijding, die blijkt uit wat hier wordt gepresteerd. Deze ten toonstelling levert er het bewijs van, dat er onder de.» Nederlandsche Nar cissen kweekers (en onder ben nemen rle Sassenheimers .geen slechte plaats ifn) veel lust is om door te gaan, on danks alle hindernissen die worden ondervonden. Indien spr. zelf eens in den put zit, leest hij gaarne de levensbeschrijving van een groot man, om hierdoor ge sterkt en opgewekt te worden. De mee nilngen mogen dikwijls uiteen loopen over de vraag; wie werkelijk een groot man is, maar we kennen gelukkig toch wel enkele figuren, die algemeen als zoodanig worden erkend. Eèn der zulken was Gladstone, door zijn land- genooten genoemd „the grand old man." Gladstone's lijfspreuk was: „Be doing or be done", een uitdrukkilng, die zich niet gemakkelijk in het Hol- landsch laat vertalen, maar die spr. aldus over zou wilén zetten: Wees doende of bet ils met u ge-daan! Glad stones leven is er het bewijs van hoe hij in den weg van eerlijkheid en recht tallooze moeilijkheden heeft overwon nen. Spr. hoopt, dat alle vakgenooten deze spreuk tot de hunne zullen ma ken, om zoo, onder Gods zegen, de moeilijkheden te overwinnen, die het vak op het oogenblik ondervilndt. Om alles te doen, niet alleen om ons mooi vak in stand te houden, maar om het steeds verder vooruit t& brengen. Hij hoopt verder, dat er hier goede zaken zullen worden gedaan, en dat de bloembollenhandel ook in de toekomst mag blijven een bron van winst en zegen, waarvan ook Staat en Maat schappij de vruchten zullen blijven genieten. AI9 we daarna de zaak rondwande len, komen we eerst bij een kleine in zending van de fa. J. B. v. der Schoot Hillegom, Poetaz Advance vonden we zeer mooi, en ook Vesta kon ons wel bekoren. De fa. Pereboom Co. alhier heeft mooie bloemen ingezonden van enkele der beste nieuwilgheden. Orange Glow was bier nog in schitterende conditie, zelfs Helios was nog aanwezig. Ver der noemen we Lord Wellington, Do nne en Red Cross. De heer K. Oudshoorn, liet ons beste bloemen zien van de giant Campernel Golden Scepter, en Invincible, terwijl zich in zijn collectie ook enkele ver dienstelijke zaailingen bevonden. De heer G. Lubbe Thz. van Oegst- geest schitterde ook hier met zijn on verbeterlijke Poeticus Actaea. Radio-Programma. Wat er vanavond le booten Is. BERLIJN, 513 en 571 M. Vanaf 7.50 ook op 1300 M. 5.55 Lezingen. 7.50 Schoolcomedie en muziek. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. BRUSSEL, 262 M. 6.20 Nieuws. 8.20 Concert. 8.50 Lezing." 9.20 Nieuws. 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 Nieuws. 7.50 Militaire muziek. 8.Lezing. 8.50 Concert en lezing. 10.20 Nieuws. 10.45 Scheen?weerbericht. 10.50 Muziek. DORTMUND, 283 M. 5.05 Zang. Kinderliedjes. 5.35 Lezingen. 7.50 Uyni; nonieconceit. Beethoven. 9.20 Vrcc-ijke avond. ELUERFELÜ, 259 M. 5.50 Lezingen. 8.20 Vieoiconcort. 9.20 Heruitzendingen, HILVERSUM, 1050 M .5.-Concert. 6.30 Duitsche-les. 7.30 Politiebericht. 8.Nieuws. e.io \ed. Clir. Radio-vereeniging. Sprekers: Ds. G. H. Wagenaar, Ned. Herv. pred, te Rotterdam. Den heel H. J. Bekkering Jr., accountant te Am sterdam. Medewerkers aan het muzikale ge deelte De Chr. Gem. Zangvereen. ,,Söli Deo Gloria" te. Hilversum. Directeur de heer H. V. P. Sehconderbeek. De,^ heer H. Schooiiderbeek, fluit. Mej. L. de Haan, piano. Programma. 1. a. Psalm 100, H. R. Huisman. Koor. b. De eere Gods in dei natuur, B. van Beethoven. Koor. c. Moeder en kind» P. M. Ztf derlaara Koor. 2. Eerste gedeelt-e van de rede van Ds. G. H. Wagenaar, over het on derwerp: „Het raadsel- van het leed". 3. De nacht. Koor. 4. Sonate 2, G. Platti. Fluitsolo. 5. Tweede gedeelte van do rede van Ds. G. H. Wagenaar, over het on derwerp: „Het raadsel van het leed". 6. Zigeunerleven, E. Geibel. Koor. 7. a. Le Vesper, L. v. Beethoven. Koor. b. Avondvrede, W. v. Thienein. Koor. S. Re-de van den hear H. J. Bekke ring over het onderwerp: „Christem koopman". 9. Andante Cantabile, G. Hollander. Fluitsolo. 10. Berceuse, Edward Grieg. 1 Piano-solo. 11. Een nieuw lied van een meisje en ce.11 schipper. A. J. d. Hartog. Koor. 12. De jagers, H. Blattmacher. Koor. - 10.Nieuws. LONDEN, 365 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 'tijdsein en nieuws. 7.50 Miiitaire muziek. 8.Lezing. 8.50 Concert en lezing. 10.20 Nieuws. 10.50 Muziek. MUNSTER, 410 M. .5.50 Lezingen. 7.50 Concert. £50 Heruitzendingen. PARUS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 6.05 Nieuws. 8.35 Nieuws. 8.50 pianoconcert. TOULOUSE, 430 M. 6.05 Landbouwlezing. 8.50 Variété. 9.50 Nieuws. ZuRICH, 515 M. 5.35 Kinderuurtje, b.io Nieuws. 7.35 Huiskapel. 9.10 Nieuws. In bet kleine zaaltje beeft de fa. Gebrs. van Zonneveld Phillippo, een uitgebreide collectie opgesteld. Van de Poetaz soorten trekken Xerxes en Xe- nopbon onze aandacht, nilet alleen door de opvallend mooie kleur, maar ook" doordat deze den stijven vorm van de meeste andere Poetazsoorten missen. Verder zagen we bier verschil lende mooie Poeticus soorten, waar van Nelly en Eagle wel de beste zijn. Sunset Glow heeft een mooile spre kende oranje kroon, maar mist een goed dekblad. Ook Scarlet Queen is een verdienstelijke Narcis, boewei bij deze soort, evenals bij zoovele van baar rood-oogige zusjes de stand wel iets te wenschen overlaat. In de groote zaal teruggekomen, worden we getroffen door de schitteren de inzending van de V.ereenigde Bloembollenculturen te Noordwijk. Deze inzending is 'o.i. ook ditmaal het glanspunt van de show. Striking blijft ondanks baar kleine bloempjes steeds

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2