NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 7 APRIL 1926 UIT ONZE INDIEN. De overvalling in het Troemonsche. Omtrent de overvalling .in het Troe monsche naar aanleiding waarvan de nu ook gesneuvelde kapitein Paris der waarts werd gedirigeerd, meldt de „Sum. Post", dat van de 118 man der overvallen brigade 9 sneuvelden, van wie 3 te Singkel begraven werden, 5 zwaar en 2 licht gewond werden en 2 óngedeerd bleven, terwijl 16 karabij nen verloren gingen, waarvan 2 terug gevonden werden. Het blijkt dat onze zware verliezen niet bet gevolg waren van gebrek aan waakzaamheid. Er werden nabij de plaats van het bivak twee lijken van Atjebers aangetroffen, die naar thans vaststaat moeten hebben behoord tot de kwaadwilligen, een zelfs de reeds genoemde leider was, Teungkoe Mau- loed, en door de schildwacht van de brigade werden neergelegd. Voor de achtervolging der bende waren kapitein Paris van Troenon uit, en luitenant Van Heerde, van Bakon- ga uit, ieder met 3 brigades uitgezon den, terwijl de luitenant Boester met 2 brigades marechaussee uit Koeta Tjane was vertrokken, om het uitwij ken van de bende in de dichting vande Alaslanden te voorkomen. Reeds werd door de patrouille van luitenant Van Heerde aanraking ge kregen met een tiental kwaadwilligen die blijkbaar hebben behoord tot de bende, die den overval in het Troe monsche pleegde daar op de lijken der gevallenen 5 van de karabijnen, die verloren geraakt waren, teruggevon den werden. Van de 10 Atjehers wer den toen 6 man neergelegd, terwijl ae overigen wisten te ontkomen. Van de patrouille werd 1 man gedood, terwijl de onzen verder nog 3 gewonden had den, o.w. luitenant Van Heerde licfrt De tweede aanraking met de bende was nu die met de patrouille Paris, waaromtrent wij gisteren het een en ander berichtten. Batavia en Mr. Cornells. Het lid van den gemeenteraad van Meester Cornelis van Hoek deelde me de, dat op de laatste gemeenteraads zitting vernomen werd van volstrekt betrouwbare zijde dat in den boezem van het gemeentebestuur van Batavia opnieuw de wensch is gerezen tot sa mentrekking van de gemeenten Bata via en Mr. Cornelis. Zelfs werden reeds besprekingen met regeeringskringen over dit plan gevoerd, die er ditmaal niet afwijzend tegenover staan. Sombere voorspellingen. Het „Soer. Handelsbl." verwacht dat gedurende den tijd der suikercampag ne, verschillende arbeidsconflicten zullen ontstaan. Als begindatum wordt 1 Mei a.s. genoemd. Het blad dringt aan op de vorming van een politieke recherge in de hoofdplaatsen der bin nenlanden. Amboineezen en Chineezen. Te Magalang zijn ernstige relletjes uitgebroken tusschen de Amboinec- schesoldaten en de Chineesche toko houders op den pasar. Groote groept! militairen drongen de Chineesche win kels binnen en sloegen den boel kort en klein. De soldaten zijn geconsig neerd. doch de tokohouders durven uit vrees hunne zaken nog niet te hei- openen. Omtrent de diepre oorzaken van den twist is nog niet veel bekend. Gebrek aan tact. Dcor de Bataviasche politi? werd, zonder voorbespreking met den advi seur voor Chineesche zaken en bet Chineesche bestuur, een inval gedaan in een Chineeschen tempel, waarbij ver schil'oiide voorwerpen van religieus n aard m beslag werden genomen, en de vempelbewaarder geverbaliseerd wegens djimat-verkoop. Het feit wordt door de Chineesche gemeente alge meen scherp veroordeeld, daar de ver koop van papiertjes met heilspreuken in iederen tempel plaats heeft en een integreerend deel van de Chinees -he godsdienstige plechtigheden vormt Katholiek ziekenhuis te Semarang. De bouw van het ziekenhuis der zusters Franciscanessen te Semarang is gegund aan den aannemer Peters te Salatiga voor f 396.000. Slaap zacht. Zondag moet de expres naar Sema rang even voorbij de halte Kosambi stoppen omdat een inlander heerlijk op de rails lag te slapen. Gelukkig, dat de machinist den man tijdig in de gaten kreeg en op meter afstand van hem kon stoppen. Proces verbaal werd opgemaakt, waarna de expres door kon rijden met 10 min. vertraging. Een zwerver vermoord. Onlangs werd in een der rubbertui nen van de onderneming Bangoen in een half met water gevulde kuil het lijk gevonden van een Javaan. De commandant der veldpolitie stelde on middellijk een onderzoek in en vond op ongeveer 20 m. afstand van de kuil een doek en sporen van e enworsteling Het lijk werd door drie menschen der onderneming herkend als dat van een vroegeren koelie, die den laatstcn tijd rondzwierf zonder ergens een vast onderdak te hebben. In de nabijheid van de kuil, waarin het lijk werd ge vonden, waren negen menschen aan het schoonmaken en nu vermoedt men, dat de zwerver hun kleeren of eten wilde stelen en dat men hem toen de hersens heeft ingeslagen. Hoewel alle negen ontkenen, vond de commandant der veldpolitie toch aanleiding om twee der mannen in hechtenis te stellen. Bandjir ln Madioen. Een wolkbreuk en een bandjir heb ben in de Kotta (tad) van Madioen een gedeelte van den weg weggeslagen en overstroomd. Huizen zijn ingestort en weggespoelgd. De suikerfabriek Red- jo Angoen is ondergeloopen. De rivier is gestegen een meter boven het hoog ste bandjirpeil. Het Ngawische, de langste afdeeling der residentie Ma dioen, is ernstig geteisterd. Drie tui nen van de suikerfabriek Soedhono zijn gedeeltelijk overstroomd. Vier klessa's zijn geisoleerd. De bevolking redde zich in prauwen. De admini strateur van Soedhono voorziet de slachtoffers van de eerst noodige le vensmiddelen. Madioen is de hoofdstad van de ge lijknamige residentie (Midden Java;, gelegen aan den spoorweg die Soera- baja met de Vorstenlanden verbindt. De Kali Madioen en zijrivier de kali Tjatoen, die de waterkracht voor de electrische centrale der stad leveren, hebben nabij de stad zeer lage oevers, waardoor in de West-moesson vroeger regelmatig overstroomoingen voor kwamen. Men heeft getracht daaraan een einde te maken door den aanleg van een keersluis en de verhooging van den weg langs de rivier aan weers zijden van dien sluis. Overstroomin gen als thans plaats gehad hebben, kwamen daardoor in de laatste jaren niet meer voor. Door een krokodil gegrepen. De goudsmid Amit en zijne vrouw kwamen onlangs op een avond van de bioscoop in Bandjermasin thuis. De weg was modderig en daarom «ringen man en vrouw achter het huis nunne voeten aan den kalikant wassohen. Plotseling dook een krokodil op, le zen we in de „Borneo P.", greep Amit bij zijn voet en sleurde hem het watet in. De vrouw greep Amit vast en er vond toen een trekwedstrijd plaats tusschen vrouw en krokodil. Het monster won het en sleurde den man de diepte in. In twee jaren. De „Loc." geeft de volgende lijst van de „onaangename incidenten", welke zicih gedurende de laatste be stuursperiode op Atjeh hebben voor gedaan, nadat in de nog meer „ouder wetsche periode-Van Sluys geen en kele aanval van dien aard plaats had April 1924, landschap Daja; over val op kampement Lam Ni op het al lerlaatste oogenblik verijdeld. Mei 1924, Baba Patjika!; 17 Atjeh- erj bcslupen een brigade; de samen zweerders vluchten. Juni 1924, bivak Kroeëng Lawet overvallen; een inlandsdh sergeant ge sneuveld, twee minderen gewond. September 1924, Simpa.ig Barat; een peutoehoe roept zich uit tot Mahdi en wordt met een volgeling gedood; Seuneuam: aanval door bende op de patrouille van luit. Dorp. Begin 1925, Madjeng, aanslag op patrouille. Augustus 1925, Tapa Toean, over val op de patrouille-De Jager. 20 October 1925, klewaugaanval op patrouille-VViarda. 23 October, Sigli, kapitein Van der Sluys Veer gedood, twee gewonden. 23 October 1925, Tapa Toean, 2de aanslag op patrouille-Wiarda, twee dooden, zes zwaar gewonden, drieliciht fewonden; later bij de strafexpeditie én doode, tien gewonden. 1 Maart 1926, Troemon, overval, twaalf dooden, waaronder alle kader, een Europeesch sergeant, negen min deren, twee dwangarbeiders,; de kara bijnen verloren. GEMENGD NIEUWS. De dubbele moord te Culemborg. Gic'.cren is in de Culemborgsche moordzaak weer een uitgebreide in structie gehouden. Onder meer zijn als nieuwe getuigen gehoord de echtge noot e ven den commissaris van politie B. en de metaalbewerker Middelkoop, die kort na den moord vijf maanden en zes dagen als verdachte in deze zaak in voorloopige hechtenis heeft gezeten. In Culemborg loopt het hardnekkige feruoht, dat twee personen, Z. en V., ekend hebben, in de zaak betrokken te zijn geweest. In officieele kringen wordt te Cu lemborg meegedeeld, dat V. en Z. be kend zouden hebben in vereeniging met den ex-reohercheur H., den moord gepleegd te hebben. De Culemborg- sone politie is heden door de recherche ondervraagd. Een verslaggever van het Volk meld de gisteren o.m. aan zijn blad: In een onderhoud, dat ik vanmor gen met den rechter-commissaris, mr. Hofdijk, had, maakte deze er bezwaar de pers tijdens de instructie inlich tingen te verstrekken. Wel stelde hij er prijs op, uitdrukkelijk mede te dee- len, oat de commissaris van Culem borg, de heer B. niet gearresteerd is, verdacht van medeplichtigheid. De heer B., aldus mr. Hofdijk, bevindt zich hier niet als verdachte, maar als gegijzelde getuige. Overboord geslagen. Aan boord van de sleepboot der Holl.- Friesl.-Gron.-lijh is gisternacht in de nabijheid van Marken een ruim 30- jarige vrouw met haar ongeveer tien jarig dochtertje overboord geraakt. Van de vrouw is niets bekend. In haar koffertje vond men geen an dere aanwijzingen, dan dat zijl ver moedelijk naar Drachten moest. Bij informatie te Drachten is ge bleken;, dat de verdronkenen waren de 47-jarige vrouw van een vroegeren AmsterdamscJhen politieagent die thans in het krankzinnigengesticht te Mee- renberg wordt verpleegd en diens 8- jarig dochtertje. De vrouw was op reis naar haar zuster te Drachten. Een rare detective. Zater dagavond omstreeks elf uur drong een man de woning binnen van L. T., te Schiedam voorgevende detective te zijn Hij greep den bewoner T. aan en wierp hem, terwijl hij! geld eischte, op een bed. Op het hulpgeroep van den man, nam de indringer ijlings door een raam de vlucht, zonder in de ge legenheid te zijn geweest, iets meé té nemen. Een ongelukkig fietstochtje Bij een fietsuits'tapje is een jongeman uit Maastricht nabijhét Belgische dorpje Reckheim doodgereden. Zijn lijk is gisteren overgebracht. Doodge reden. Op den 2den Paaschdag, 's middags twee uur, ge raakte voor de R.K. kerk te Wormer het negenjarig zoontje van den heer Nic. Kramer onder -een autobus. Het achterwiel ging over het hoofd van het kind, dat onmiddellijk dood was. Gisteravond omstreeks zes uur is te Oudenbosch een 50-jarige man uit Standaarbuiten die ter bedevaart ge weest was, naar Hakendover (België; en per fiets van Roosendaal terugkeer de, aangereden. Nadat een auto hem gepasseerd was, kwam een andere auto van de tegenovergestelde r.chting. De fietsrijder werd door deze auto gegre pen en kreeg daarbij een slag tegen het hoofd, waarbij hij doodelijk werd getroffen. De ongelukkige werd per au o naar het gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek overleden te zijn. Verschrikkelijk. Zondag avond heeft de 35-jarige H. P. in de van Kasterenstraat te Den Bosch het tweejarig kindje Van zijn tweede vrouw ernstig mishandeld door het met een schoen op het hoofd te slaan. De moeder vond het kind bloedend in zijn. wiegje, dr. Mettrop, verleende heel kundige hulp en achtte overbrenging van het kind naar het ziekenhuis noo- dig; thans is het levensgevaar gewe ken. De man die reeds meermalen ge toond had niet van ftet kind te hou den, is door de politie gearresteerd. Opsporing verzocht. De burgemeester van Middelharnis ver zoekt opsporing en aanhouding van Gerrit de WilaJ van beroep zadelma ker, wonende te Middelburg, oud 46 jaar, die Dinsdag j.l. naar Rotterdam vertrok, met de bedoeling, dienzelfden avond huiswaarts te lceeren. Ontvangen brieven wijzen erop, dat hij in hooge mate overspannen is. Zijn laatgte bericht, dat het verward was en waarin hij schreef niet den weg te weten naar huis, is afgestempeld 2 April, des namiddags 4 uur uit Apel doorn. Zijn signalement luidt als volgt: Flink persoon; geelachtige gelaats kleur; donker costuum; zwarte hoed; stijf linker been; in het bezit van groene fiets. Een kostbaar ritje. Een jongmensch uit Tilburg dat met ya- cantie was, kreeg zin in een ritje. Hij spande een van pa's beste paarden voor een rijtuigje en trok er met twee vrienden op uit. Helaas de rit had een noodlottig verloop. In Oisterwijk reden de onervaren memiers tegen één boom, het wagentje kantelde en het paard kwam in een sloot terecht en wel zoo, dat het de ruggestreng brak, aldus de „M. Crt." Veeartsen werden verwittigd maar er was niets meer aan te doen. Onder hevig lijden be zweek het kostbare dier. Een paard in de hu iska mer. O. V. uit Klatering, op bezoek bij zijn zoon Jan te Hijken (Drente; woon achtig, had zijn trouwen klepper bui ten laten staan. Dit begon het paard vermoedelijk te vervelen, althans het sloeg op hol, doch werd tegengehou den door een gesloten hek. Woest geworden door deze belemmering, ren de het dier terug, het huis Pinnen, waar het zijn woede op den huisboedel van Jan koelde. De stoelen tafel, ka chel en lamp moesten het gelag be talen. Jan en zijn familie kwamen met den schrik vrij, voor de vrouw des huizes moest evenwel des dokters hulp worden ingeroepen. De blessuren wa ren gelukkig van geringe beteekenis. Meisje verbrand. Bij 'het maken van Paaschvuurtjes is het 8- jarig dochtertje van den heer H. Nie- meiier te Heerde (Geld.; in brand ge raakt. Het meisje- bekwam daarbij zui- ke ernstige wonden, dat het aan de gevolgen is overleden. Kind verbrand. Te Wijke- brug had de huisvrouw F., terwijl ze zelf in het achterhuis eenige bezig heden moest verrichten, haar eenigst dochtertje, een zuigeling van 9 maan den, in een kinderstoel gezet, welke gelijk op meerdere plaatsen in Drente geschiedt verwarmd werd door er onderin een test met vuur, neer te zetten. Door een of andere oorzaak is de kinderstoel in brand geraakt en daarna ook het kind. De arme stum- perd schreeuwde verschrikkelijk; de moeder snelde toe, maar helaas, het geheele lichaampje van de kleine was reeds met brandwonden overdekt. On middellijk ontboden geneeskundige hulp mocht niet baten; den volgen den morgen is het kind overleden. Het lersche branddrama.-> Het is komen vast te staan, dat aan den brand van het buitenverblijf La Mancha in de omgeving van Dublin een ander drama is voorafgegaan, doch het onderzoek der politie heeft nog geen positief resultaat opgeleverd Men is er nog steeds niet van over tuigd dat de brand niet door een der zes omgekomenen is aangestoken, zoo als eerst werd verklaard. Op het Oogenblik wordt een ander spoor gevolgd. De aanwijzingen dui den erop, dat hier hoogstwaarschijn lijk een krankzinnige aan het weik is geweest. Een der omgekomenen moet, vol gens medische verklaringen, reeds zes of zeven uur, voordat de brand werd ontdekt, vermoord zijin. Zijn bed was niet beslapen. Kind verdronk en. De fami lie Wolfkamp, wonende aan de Vecht- brug te Ommen, had wegens de druk ke huiselijke bezigheden voor de a;s. feestdagen, haar zes kinderen naar bui ten gestuurd om te spelen. Toen er la ter maar vijf naar huis terugkwamen, vroeg moeder, waar het U/a jarig broertje gebleven was. De kinderen zeiden dit niet te weten. Toen werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld, doch meer dan een uur zoeken le verde geen resultaat op. De kinderen werden nogmaals ondervraagd en toen bleek, dat het kleintje aan de Vecht gespeeld had en in het water was geraakt. Men heeft de rivier afge zocht, doch tot nu toe zonder resul taat. Roofmoord in den trein. In den spoortrein op dé lijn Krakau Warschau is een roofmoord gepleegd. Het slachtoffer was een Amerikaan die zijn verwanten in Polen had be zocht. Hij werd vergiftigd in een spoor weg-coupé gevonden. Tot nu toe is het niet gelukt, de daders op het spoor te komen. Het oudste pagekopje. De Matin" eischt voor Frankrijk de eer op onder zijn onderdanen ae oudste vrouw te bezitten, die „bobbed" haar draagt.' Deze opeens bekend geworden vrouw is mademoiselle Touzet dus nog ongehuwd te Auri-le-Chateau woon achtig. Volgens het blad heeft deze made moiselle zich enke e dagen geleden naar den dorpsbarbier begeven om haar haar te laten afsnijden, haar hals te laten scheren. Deze .moderniseering moet haar wel 25 jaar jonger hebben gemaakt, doch dan blijfr mademoiselle nog 78, want volgens den burgerlijken stand telt mej. Touzet 103 lentes. Een g o e d e vondst. Een land bouwer te Westkapelle vond bij 'het spitten op zijn land 'n halven gouden njder uit het jaar 1760. De munt was nog geheel gaaf. Vermist vee. Heel wat vee, dat tijdens den watersnood uit het over stroomde gebied van Maas en Waal naar de niet-overstroomde gebieden werd teruggebracht, is nog lang niet terecht. Zoo worden bijv. in Leeuwen nog een 25-tal runderen vermist, ter waarde van ongeveer f30J0. Vóór 3 April moet al het weggevoerde vee zijn teruggehaald. Zijn portefeuille kwij't. 1 Een inwoner van Maarssen die Vrij dagmorgen de reis van Utrecht naar Maarssen per autobus van de fa. Os kamp maakte, vermiste toen hij te Maarssen uitstapte, zijn portefeuille, met een aanzienlijk bedrag aan geld. De ondernemer was zoo welwillend een Fordje- ter beschikking te stellen teneinde de autobus ie achterhalen. De bus was echter al te Breukelen aange komen en de reizigers uitgestapt. Tot zijn groote blijdschap mocht de reiziger het genoegen smaken, de por tefeuille in ongerepten toestand op de plaats waar hij had gezeten, aan te treffen.- De ansjovisvangst. Met veel belangstelling wordt elk jaar in den vporjaarstijd gespeurd, of in de haringnetten zich al eenige aasjovis- exemplareh lie.en verschalken. Komt dit veelvuldig voor, dan wordt de ha ringbeug opgeborgen en het fijnere ansjovis want klaar gemaakt. Vroeger dan gevVooniijk heeft men thans o.m. bij Nieuwediep reeds eenige dier visoh- jes opgemerkt, en, wat meer zegt, op verschillende vaartuigen, wat op een grootere verspreiding wijst. Dit vroe gere en meerdere wordt als hoopge vend teeken beschouwd. Verdronken. Het vierjarig dochtertje van den landarbeider Van 'den Ekel aan den Fleer en weg te Al- phen a. d. Rijn is in een sloot geraakt en verdronken. Doodelijk ongeval. De tuin der P. v. N. te 's-Gravenzande heeft Maandagavond, doordat hij voor auto bussen wilde uitwijken, een klap gekre gen van de treeplank van een pas seer ende tram der W. S. ML, waar door hij is gevallen en enkele oogen- blikken later overleden. Hij schijnt de signalen van den machinist niet te heb ben gehoord. Misdaad in een ziekenhuis. In het St. Maria-Ziekenhuis te Keu len is een raadselachtige misdaad ge pleegd. Eenige dagen geleden werd de ar chitect O Jd er reut er, op verzoek van den geneesheer Pröscher, naar ge noemd ziekenhuis overgebracht., Prö scher, die huisarts van Oferreuter was, heeft den patiënt buiten medeweten der andere doctoren, krachtige kwik inspuitingen gegeven, ten gevolge waarvan Oberreuter overleed. Heit voorloopig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat men hier on getwijfeld met een moord te doen heeft daar de toegediende doses zoo sterk waren, dat de patiënt daaraan moest overlijden. 1 Pröscher is voortvluchtig. De of ficier van justitie heeft de zaak ter hand genomen. Een man vermoord. Zon dagavond werd op de spoorlijn En schedeLonneker het lijx van. zeke ren M. G. gevonden met verbrijzel den schedel en een snijwond. De En- schedesche correspondent van Het Volk meldt hieromtrent nog: Zondagavond rapporteerde de ma chinist van den trein, welke te onge veer negen uur te Enschede aankomt, dat op de spoorbaan tusschen Ensche dé en dorp-Lonneker, onder de gem. Lonneker een persoon lag. De machi nist was ervan overtuigd, dat de man niet door zijn trein was aangereden. Uit een onmiddellijk ingesteld on derzoek bleek, dat dicht bij den spoor Wegdijk een man lag, welke reeds was overleden. Dr. Gezelschap uit Ensche de constateerdeden dood door een wonde aan den hals, toegebracht door een scherp voorwerp. Het maakte oen vreemden indruk: het lijk was als het ware ware netjes neergelegd. De kleeren waren zéér or delijk. Het horloge lag op de wondei aan den hals. Een nader onderzoek maakte uit, dat het hoofd waarschijn lijk inwendig zwaar gekwetst is. Uiter lijke teekenen van verwonding waren er niet. Het lijk is 's nachts gebleken te zijn van den ongehuwd en J. M. G., die 's avonds om 7 uur nog op de kermis te Enschede was gezien. De politie deskundige uit Enscne.e heeft fotogra fische opnamen gemaakt voor vinger afdrukken. Het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis te Enschede. Een nader onderzoek zal wórden ge leid door dr. Hulst, uit Leiden. Toeristen ver ongeluk t. Uit Innsbruck wordt gemeld, dat 2 toef- risten uit Munchen, die me{ de Paasch. dagen een tocht in de Ziilerchaler Al- Een hadden ondernomen, niet terugge- eerd -zijn. Een reddingscolonne, die uitgezonden werd, vond aan den voet van den gletsoher de vermisten als lij ken. Waarschijnlijk zijn zij op Paascn Zondag in den afgrond gevallen. mjrDE^QMGÜYlNG. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Bevallen: A. T, Brommers, gjk, Uithol1, dochter. Getrouwd: Jöt van Varik, 29 jaar en H. D. Schramm, 35 jaar. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Bevallen: N. Koolmoes, gob. Blom, dochter. M. G. v. d. Mey, geb. Wassenaar, dochter. Overleden: S. Goedhart, geb. Brak, 36 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zaterdagmiddag geraakte in eeta onbewaakt oogenblik het 4-jarig doch tertje van den arbeider T. v. d. K ab hier in een sloot en verdronk. LEIMUIDEN. Ds. D. Iiiiignalda, predikant bij de Geref. Kerk alhier, komt voor op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Gerei. Kerk ta Helder. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Bij het oversteken van dein straat- wegjyerden alhier 2 kinderen van Wi v. Diemen aangereden door een auto. Een bekwam een vlaeschwond, de an dere echter was zoodanig gekwetst, dat zij naar het Acad. ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Toen Maandagavond de heer en mej. N. P. Kaptein zich van een fa miliebezoek huiswaarts begaven, trof hun een ernstig ongeval. Nauweljks op den Gemeetneweg zijn de, werden zij aangereden door de melk auto van Th. de Kooter, waardoor paard en rjtuig met de inzittenden in de Ge- meeoewegvaart terecht kwamen. Door veel (toegeschoten hulp mocht men er echter in slagen alles te behouden en op den wal te brengen. Na van droge kleeren te zijn voor zien bij den heer Th. W. v. Uiokcrd wartaq zp per auto Hoor den heer En- gelberts alhier naar hun woning go- bracht. Van oein en ander is door'de politie proces-verbaal opgemaakt KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Johanna, dochter van W. van Klaveren en J. Varkevisser. Jan, zoon van J. v. der Marei en A. Schaap. Lena, dochter van J. Groen en A. Ouwohand. Huibert Nicolaas, zoon van D. Noppe an J, Messe maker. Ondertrouwd: C. Guijt on J. 0. de Jong. D. Haasnoot en S. H. Borgs. H. :van der Plas en F. Njgh. J. van den ..Oever en W, van der Pias. Getrouwd: A. A. Hoogawoning an A. den Duik. Overleden: Maarten van den Oever, 1 jaar, zoon van A. van den Oevar en J. Petit. Jannetje Guijt 68 jaar, echtg. van A. Jonker. Scheepsti j dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. GAASTERDIJK, Vancouver n. Ham burg en R'dam 4 (11.3 v.m.) 90 mijl O.N.O. v. N.-Foreland. LOCHMONAR, R'dam n Vancouver 4 (5 n.m.) 100 mijn Z.W. v. Nlton. SILARUS, R'dam n. Newport p. 4 Dun- geness. BINNENDIJK, 6 v. R'dam n. N.-Orleans STOÖMV. MIJ. NEDERLAND. SOEMBA, 6 v. A'dam n. Java via Ant werpen. SUMATRA, 3 v. A'dam te Batavia. VONDEL 5 v. A'dam te Batavia. BANKA (uitreis) 4 (9.20 n.m.) 30 mijl W. v. Dungeness. KAMBANGAN (uitreis) 4 (4.37 n.m.l 28 mijl Z. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. DELFLAND (uitr.) 6 te Bahia. ROTTERDAMSGHE LLOYD. KERTOSONO (uitr.) 5 v. Finisterre gep. MODJOKERTO, 6 v. R'dam te Batavia. PALEMBANG (uitr.) 6' te Belawan. RINDJANl (uitr.) 6 Suez gep. SOEKABOEMI, 6 v. R'dam n. Itamb. HOLLAND-AFRIK A-LIJN. NIJKERK (thuisr.) v. Marseille n. Ant werpen. RIETFONTEIN (uitr.) 6 te Port-Said, j

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6