NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 29 MAART 1926 dat op 'toogenblik onderhandelingen gaande zijn met de gemeente Sassen- heim over samenwerking ten dezen. Slagen die, dan zal vanaf de fabriek een nieuwe persleiding moeten wor den gelegd, waardoor het buizennet in het dorp ook beter zal kunnen worden gevoed. In afwachting daarvan stelt spr. namens de gascommissie voor, dit punt aan te houden. Aldus besloten. 8. Idem, tot het aangaan van eene geld leen ing v. f25.200, waarvan f20.000 ten behoeve van het gasbedrijf en 3200 gulden tot aflossing van een bestagncfe leening. Goedgekeurd. 9. Idem en de waterleidingscommis sie tot het aangaan van een geldlee- ning van f170.000, waarvan f60.000 voor de stichting van 't waterleiding bedrijf en f 110.000 voor conversie van een leening ten laste van genoemd be drijf. Goedgekeurd. - 10. Comptabiliteit. Goedgekeurd. Hierna komt in behandeling een aan wage om grond van T. de Haan, Haar iemmermeer. Adressant wil een stuk koopen bij de Julianastraat, breed 11 M. en diep 23 M. tegen den prijs van f3.50 per vk. M. Goedgekeurd. 11. Ingekomen stukken en mededee- Medegedeeld wordt, dat bij de gehou den aanbesteding voor den bouw van een koets-huis het laagst is ingeschre ven door de heeren Vergunst en Dau- dij voor f 139975. De kosten waren geraamd op f11700. zoodat B. en W. den raad nader advies vragen. De gemeente-opzichtetr advi- seeft nog eenige maanden te wachten, omdat de plaatselijke ambachtslieden het momenteel zeer druk hebben. Daarbij kom^ d^t het tussohentijds gewenscht gebleken is, het opslagter rein aan de haven te vergrooten. Dit kan worden bereikt door den weg er langs om te leggen, van v. Grieken tot de Handelsraad. Het koetshuis moet dan ook worden verplaatst en komen te staan tegen het pand van den Handelsraad. Besloten wordt dit punt aan te hou den. Medegedeeld wordt, dat de oude pomp in het Vierkant zal verdwijnen om plaats te maken voor een eenvoudige, moderne drinkbak. Voorts, dat een ver ordening, waarbij aan onderwijzeres sen ontslag wordt verleend bij huwe lijk. in voorbereiding is; dat de beplan ting van de Schoolstraat in het vol gen|de jaar onder de oogen zal worden gezien; dat de nieuwe volkswoningen eerstdaags gereedkomen, en de oude woningen van den heer v. Sehrama den kunnen worden afgebroken en de afbraak kan worden verkocht De be woners hebben op een enkele na, reeds eep heenkomen vevonden. -Aldus besloten Naar aanlejdin0, van een nnmeTkine van den heer v. Resteren zal «retrp.riit worden om van de N.V. Bfhimenwec naast de borgstelling van f500 voor herstelling van het beschadigde ha venterrein ook een borgstelling te krij gen voor de vernieling'van de we^en Het ergste schijnt echter voorhij. want er zal bij de verdere werkzaamheden alleen worden gereden met auto's die luchtbanden hebben. De heer S'egers vraagt de bij de brug in den Loosderweg genroiecterr- de betonnen stootnalen te voogden •an een ijzeren bescherming anders zu'ten ze snoediV 1Tjt pikaar liggen Zal.worden overwogen. Dezelfde spreker vraagt dan in heel voorzichtige termen ol naar verhou ding de kerkgenootschappen bnf'en de GereJ. Kerk en met narcie de R. K pa rochie wel voldoende eigen armen steunt; of er niet te snoekte wordt ver wegen naar het Burgerlijk Armhest De voorzitter regt dat het BR Armbestuur moerliïke omstandighe den heeft doorgemaakt, maar dat er flink wordt geofferd. De heer Segers: naar verhouding ook? De voorzitter: ;ja. De heer Langeveld merkt on, dat indertiid het aantal armen voor 65 pet uit B.K.'en bestond. De heer Segers: Ihet mag dan nu wel 75 pet. zijn, om gelijk te staan. Weth. Warmerdam drukte er zijn voldoening over uit dat de heer Segers dit punt zoo rustig en objec tief had besproken. Spr. wijst er ook op, dat onvoorziene omstandigheden de taak van het R.K. armbestuur mo menteel -heel zwaar m&ken, nevens de zorg voor de ouden van dagen enz., welk werk toch ook moet worden ge waardeerd. Evenwel zal spr. gaarne met de gemaakte opmerking rekening honden en een onderzoek instellen. Nadat nog enkele zaken besnroken zijn, wordt de vergadering gesloten. RTJNSBUFO. De Coop. Voorschotbank en Spaar kas vergaderde alhier achter hel Weeshuis. De vergadering werd geopend door den Voorzitter, den heer S. Schoneveïd die allen hartelijk welkom heette, en zijn blijdschap uitsprak over de groo- te belangstelling. Vervolgens werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen door den heer C. H. A. Collee, secretaris, welke onder dankzegging ongewijzigd werden vastgesteld. Bij de thans volgende bestuursver kiezingen werden herkozen als lid van den Raad van Toezicht, de heer J. van Klaveren en als lid van het be stuur de heer A. van DelftDzn., die beiden aan de beurt van aftreden waren. Namens den Raad van Toezicht deel de de heer S. Schoneveïd mede, dat ge regeld boeken en bescheiden waren gecontroleerd en in goede orde bevon den. Lof bracht spr. aan den boekhouder, den heer J. P. Vergouwen, den kassier penningmeester, den heer Dr. H. G. Jonker en den secretaris, den heer C. H. A. Collee, die met groote toewijding de belangen van de Bank behartigden en zich geen moeite ontzagen.' Hierop volgden rekening en verant woording van het bestuur, bij monde van den heer J. P. Vergouwen. Uit dit verslag blijkt de gestadige groei van de Bank, die toont nog steeds in een bestaande behoefte te voorzien. Het aantal aandeelhouders vermeer derde weder met5, waardoor het aan- deelen-kapitaal steeg tot f 1656.25, waarop nog te storten f 830. Een bedrag ad f 90 aan dividend was niet opgevraagd en verviel dus aan de kas. De provisie-rekening, als het ware de thermometer van het bedrijf, was weder f 86.57 hooger dan vorig jaar, een zeker bewijs dat de zaken levendi ger waren. Waar de interest-rekening daalde met f 60 besloot het bestuur de rente voor spaargelden te verlagen. Voor spaargeld onmiddellijk op vraagbaar wordt thans 3 pet. rente vergoed, voor 6 maanden vast 3H pet. en voor een jaar vast 4M pet. Door koersstijging van effecten werd een winst gemaakt van f 2091.68. Het aantal voorschotten bedroeg 169, tot een totaal bedrag van f 27.190. De boekhouder memoreerde nog, dat in het afgeloopen jaar wederom geen bedrijfsverliezen had te boeken. In het 23-jarig bestaan van de Bank werd nog nimmer bedrijfsverlies ge leden. Er werden weder 6 nieuwe Spaar bankboekjes uitgegeven. Het bedrag aan spaargelden bedroeg op. 31 Dec. j.l. f 45.926. Voorgesteld werd 6 pet. dividend uit te keeren, de oude aandeelen te ver- hoogen van f 6.25 tot f 7.25 en de re servekas op te voeren tot f 2000. De heer H. v. d. Pol vroeg waarom niet de aandeelen wat meer werden verhoogd en dan wat minder van de winst naar de reserve overgebracht. De Voorzitter en de heer J. P. Ver gouwen lichtten een en ander nader toe De bruto winst ad f 2226.79 kan wei worden gebezigd om de oude aandee len te verho'ogen of voor dividend-uit- keering, maar meer gewenscht is het, als vroeger de intrinsieke waarde aan de Bank door een flinke reserve te ver hoogen, te meer waar dit slechts een verschuiving is, en de winst volgend jaar aan de aandeelhouders ten goede kan komen. De rente wordt toch be taald over de nominale waarde, dus in zoover leden de aandeelhouders geen schade. Nadat eenige vragen waren gesteld en beantwoord, werden rekening cn verantwoording van het bestuur goed gekeurd. De heer van Delft vroeg of de rente van voorschotten ook verlaagd kon worden. De voorzitter antwoordde, dat dit thans niet kan, omdat tusschen spaar geld en voorschotten eenig verschil moet zijn om de administratiekosten, die zeer gering zijn, te bestrijden. Gezien het bedrag aan spaargelden kunnen nog voldoende voorschotten worden verstrekt, en wanneer dit het geval is, bestaat wel uitzicht op rente verlaging. Namens het bestuur deelde de voor zitter nog mede, dat de zittingen van de Bank voortaan niet meer in Con cordia, doch bij den heer J. van Iterson Sr. aan de Kerkstraat zullen worden gehouden. Niets meer aan de orde zijnde sloot •de voorz. hierop de vergadering. Den heer P. Kort Jr., alh., is op gedragen de bouw van een burger- woonhuis voor rekening van de Wed. H Hogewoning, alhier. HAZERSWOUDE. Onze voormalige plaatsgenoot, de lreer D. Hortensius, benoemd tot on derwijzer aan de Chr. school te Keboe- men, Ned.-Indië, is Woensdagmiddag per s.s. Patria van de Rotterdamsche Lloyd, met zijn gezin van Rotterdam naar zijn. bestemming vertrokken. De Ned. Herv. Knapenvereen. „Het Mosterdzaadje" vierde in het lokaal „Salvatori", onder leiding van den héér Jac. de Kort haar jaarfeest. Na gebruikelijke opening kwamen aan de orde opstellen, voordrachten en sa- mensjraken. De Jongelingsvereeniging „Eere zij God" had een 5-tal boekwer ken beschikbaar gesteld voor de bes te werkzaamheden ter belooning. De ze werden toegekend aan P. Verheul, C. Goedegebure, L. Matze, C. van Sta veren en A. Harkes. Door verschillende afgevaardigden werd het woord gevoerd, waarop na dat gezongen was Ps. 150 1 de heer Jac» de Kort deze feestelijke bijeen komst sloot met dankgebed. De jaarvergadering van de Ver- eeniging „Wijkverpleging" werd Vrij dagavond gehouden ten huize van den heer C. M. Natzijl, bijgewoond door 16 leden. De voorzitter, den heer heer T. Wezelenburg opende met een welkomstwoord de vergadering en deelde mede, dat Ds. W. H. Gispen zich bereid had verklaard zitting te willen nemen in het bestuur, ter ver vulling van de vacature Ds. P. Ch. v. d. Vliet, die uit de gemeente was ver trokken. De secretaris, Ds. Gispen leest de notulen der vorige vergadering en brengt jaarverslag uit. Hieruit bleek o.m., dat door zuster Boer in het afge loopen jaar 25(J8 bezoeken waren afge legd. De voorzitter sprak een woord van dank tot de secretaris en ook tot zuster Boer voor haar ijver en toewij ding betoond bij haar werkzaamheden De penningmeester, Dr. M. P. Doo- renbos, bracht financieel verslag uit, waaruit bleek, dat met inbegrip van het saldo der vorige rekening van f 350.32 was ontvangen f 2200.32, uit gegeven f 1784, alzoq een batig saldo van f 416.32. Door de commissie benoemd tot na zien der rekening werd bij monde van de heer C. van Aalst Jac.zn., rapport uitgebracht, waaruit bleek, dat boe ken en bescheiden in accurate orde waren bevonden, De voorzitter bracht aan penningmeester en commissie een woord van dank, maar ook een woord van dfink voor de gift van f 100, die bij den penningmeester was ingekomen en stelde dit goede voorbeeld ter na volging voor allen, die uit dankbaar heid voor diensten door de zuster in hun gezin de vereeniging willen ge denken. Bij de gehouden verkiezing voor twee leden van het bestuur wer den de hëel'en D. d. Bruyne Uz. en Dr. M. P. Doorenbos met bijna algemeeue stemmen herkozen. Tot leden der com missie voor het nazien der volgende rekening werdén benoemd de heeren J. Hassepas, J. Brugman en A. Hees terman. Met een woord van dank Vuor de betoonde belangstelling, sloot de voorzitter de vergadering. De jaarvergadering van de Gocip. Boerenleenbank werd bijgewoond door 86 leden. Nadat de Voorzitter, de heer P. F. Veelenturf, de vergadering met een woord van welkom had geopend en de notulen waren gelezen, werd overgegaan tot vaststelling van de re kening en balans over het afgeluopen boekjaar. Hieruit bleek, dat aaa spaar gelden in den loop van het jaar werd ingelegd een bedrag van f 705.S42.59 en terugbetaald f 590.121.77. Aan voor schotten werd verstrekt f 212.G50, te rugontvangen werd f 167.530. In reke- riingcourant werd verstrekt f 787.478.39 en gestort werd f 799.903.97. Aan de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht werd gezonden f 658.168.87 en opgeno- men.bij de Centr. Bank werd f 554.019.18 Op 31 December 1925 was de Coöp. Boe renleenbank aan spaargelden ver schuldigd een bedrag van f 777.520.04 en aan deposito's rekening-courant houders een bedrag van f 59.522.09. Het saldo uitstaande voorschotten bedroeg f 453.109, terwijl in rekening-courant uitstond een bedrag van f 278.791.67. Het saldo tegoed bij de Centrale Bank bedroeg f 51.840.68. Aan rente van voor schotten en van voorschotten in reke ning-courant werd in het afgeloopen jaar ontvangen f 41.578.12. Aan rente voor spaargelden en deposito's in re- ken.-cour. werd uitgegeven f 32.663.91. De winst over het afgeloopen jaar be droeg na aftrek voor gemaakte onkcy ten f 1862.90. De winst werd aan btet reservefonds toegevoegd. Dit fonds be draagt thans f 22.642.19. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen den heer Ant. van Egmond te Koude kerk met 82 stemmen. De aftredende leden van het bestuur, de heeren A. B. Verkleij en A. Verburg werden met 80 stemmen herkozen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De Voor zitter sloot met een woord van opwek king in het belang van de Bank en met een woord van dank voor de be staande medewerking der leden, de vergadering. f Donderdagavond werd ten huize van den heer J. Angenent-een vergade ring gehouden, ten doel hebbend op richting van een Chr. Oranjevereen. De vereeniging werd opgericht met aanvankel. 110 leden en als bestuurs leden de heeren D. de Bruyn, Jac. van Beek Szn., B. Offringa, B. van Eels- wijk en C. Patijn gekozen. Door de heer B. Offringa werd behandeld „Ju liana van Stolberg", met onverdeelde aandacht door de aanwezigen gevolgd. OEGSTGEEST. De A. R. Kiesvereeniging ..Neder land em Oranje" kwam op 2 6 Maart j.l. in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer T. van Eg- mond, opende de vergadering met ge bed en las daarna Ps. 4. Hg gaf in ziin openingswoord znn teleurstelling te kennen over het slech te bezoek. De mooie propaganda-avond waarin Ds. Schilder zoon. schoon op wekkend woord sprak, heeft schijnbaar niet veel1 vrucht gedragen. Gezien de vete teleurstelling op politiek gebied is dit alles ©enigszins te verklaren. Ver leden iaar bij de stembusworsteling was er enthousiasme. Maar wat na de schoo ne overwinning der rechtsche groepen heeft plaats gegrepen, heeft veten schijn baar met lamheid geslagen. Toch mag dit niet aboo. Thans is het meer dan anders noodzakelijk onze schoone be ginselen te propageeren. We moeten die beginselen voor de toepassing ernstig blijven fcestudeeren. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De heer van Esch gaf een mooi jaar verslag, waarin bijzonder gewezen werd op de geveerde propaganda, op de zegen rijke overwinning, maar ook op de bit tere stemming in onze kringen, die ge volg was van het feit, dat om een zeer ondergeschikt punt de zegenrgke sa menwerking der rechtsche groepen ver broken moest worden. De lichtzinnige handeling van een onzer bevriende par tg werd duidelijk naar voren gebracht. Hierna was net woord aan den heer van Til, die zou spreken over het on derwerp: „Democratie of Fascisme". In de eerste plaats gaf inleider een uiteenzetting der beteekenis van beide woorden. In de letterlijke beteekenis van het woord „democratie" of volks- regeering ligt een slechte klank, daar het, zoo opgevat, uitloopen moet op re volutie. En in dien weg leidt democratie tot despotisme. Met verschiltende voor beelden wordt dit aangetoond. Ook bg de Fransche revolutie zien we dat, waar deze den weg baande voor een despo tisme van Napoleon. Men kent tegenwoordig ook een mo derne democratie. Deze is gegrond op de souvereiniteit van het volk. Waar men hier ook niet weten wil van eqn Goddelijke souvereiniteit, is deze de mocratie in den wortel1 ook revolutio nair. Daartegenover staat onze beschou wing van democratie», door Dr. Kuyper nader ontwikkeld en uiteengezet in Ons Program van Beginselen. Hier heeft de regeering een afgeleide macht en het volk ziet zich vertegenwoordigd in het Parlement. In véle landen zien we evenwel een verwording van het Parlement, waar dit alle macht aan zich trekken wil en alzoo de plaats van de regeering wil innemen. Geen wonder, dat hiertegen een reac- tie ontstond. Deze reactie heeft na den oorlog in Italië geleid tot het Fascisme. Men zag en voelde, dat alles misliep en waar men de kracht en beteekenis van onze beginselen niet kende, werd uitgezien naar.de kracht van een ster ke persoonlijkheid, die met despotische kracht orde op zaken zou stelten. Aanvankelijk is men in Italië daarin aardig geslaagd, daar het niet te ontken nen valt, dat in -materieeten zin daar veel1 verbeterd is. Doch dit is geschied ten koste en schade van andere en hoo- gere waarden. Zoo is het recht van het individu tot nihil gereduceerd en wordt alles neergeslagen wat het Fascisme in den weg staat. Spr. vraagt, hoe wg daar tegenover moeten staan. Het is duidelijk, dat het voor ons niet de gewenschte weg kan zijn. Ook het Fascisme is in wezen revolutionair. Het vraagt eerst naar de nuttigheid en niet naar net recht. Daar cm is het ook in strijd met onze begin selen. Al zou het wellicht voor ons land en volk ten zegen zgn, dat een sterke man van Chr. beginselen naar de macht greep, toch zouden wg, krachtens onze beginselen, daarvan geen gebruik mo gen maken. Wg moeten den strijd blijven voeren voor de 'toepassing van de zuivere de mocratiegedachte, zooals wg die vol gens onze beginselen kennen. Indien we daarin getrouw zgn, behoeven we niet bevreesd te zgn voor verkeerde ex perimentem. Op deze mooie inleiding volgde een aangename bespreking, waaraan deelna men de heeren v. d. Steen, v. Egmond, v. Esch, en de Wilde en mevr. v. Drim- meten. Hierna, werd door den penningmees ter, de heer Jansse, verslag uitgebracht over het boekjaar 1925. Voor het na zien der boeken werden benoemd de heeren van Primmeten en Rotteveel. Wegens periodieke aftreding van den heer de Wilde, werd als bestuurslid gekozen de heer H. van der Meij. Hierna werd de vergadering door den heer van Til met dankzegging gesloten. VALKENBURG. De vereeniging voor Chr. Onderwijs vergaderde op Woensdag 24 Maart. De voorzitter, Ds .Hermanidee, ver zocht de leden te zingen Ps. 25:en gaat daarna voor in gebed. Hij leest vervolgens Filip. 2:118 en houdt naar aanleiding van dit Schriftwoord een korte inleiding, waarin hij vooral de noodzaak legt op het gehoorzamen. Hg opent nu de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Op verzoek leest de secretaris nu de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. De penningmeester brengt verslag uit over de financiën. De inkomsten bedroegen f 9470,20; de uitgaven 9257,621/2, dus batig slot f 2i2,57j/2, wat echter door een paar nagekomen vorderingen slinkt tot plm. f 3°. Twee ted»en hadden thuis de rekening nagezien en de heer P. Oudshoorn ad viseerde deze onveranderd vast te stel len, waartoe besloten wordt De voorzitter dankt <Jfen penning meester voor zgn vete werk, wat de vergadering met applaus onderstreept. De voorzitter stelt aan de orde wij ziging van art. 17 van het huishoude lijk reglement.Het bestuur stelt voor dat dit nu zal luiden: „Het boekjaar loopt van 1 Jan.—31 December en het schooljaar van 1 April31 Maart. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het hoofd der school vraagt, waarom er twee vergaderingen per jaar zijn voorgeschreven. Als dat alleen voor be stuursverkiezing is, zou die» dan niet naar de voorjaarsvergadering verscho ven kunnen worden. Het bestuur aegt overweging toe en zal de zaak onderzoeben en zoo npodig een voorstel doen. De secretaris brengt nu zijn jaarver slag uit, waarin de voornaamst© feiten uit Ijet teven der vereeniging naar vo ren gebracht worden, zooais de be noeming van personeel, opening der school, de gehouden ouderavond. De voorzitter- dankt den secretaris voor zijn uitgebreid werk. Bg de rondvraag ontspon zich een levendige discussie over den datum van het schoolfeest, n.l. 31 Augustus of de traditioneele 13 September. De mee- ningen waren verdeeld en besloten wend dat het bestuur de zaak nog eens ern?- stig onderzoeken zou. Besloten is ook nog, dat de ouders nieuwe leden moeten laten inschrijven bg het hoofd der school voor 1 April. Niemand meer het woord vragende, sluit de voorzitter onder dank aan de leden voor de opkomst de vergadering. Hg verzoekt de leden nog gezamenigk te zingen Ps. 86:6, waarna de heer Haantjes, hoofd dei* school, sluit met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. De A.-R. Pro pagan daclub houdt a.s. Dinsdagavondte acht uur in de oonsistoriezal der Gereformeerde Kerk De heer W. van Veen, hoofd der School; zal een inleiding geven over: „De Overheid en de Consciëntie." Belangsteltenden en geestverwanten zijn van harte welkom. Woensdagavond viert de Geref. Knapenvereeniging „Samuël" haar zes jarig bestaan, met de ouders en be gunstigers. Land- en Tuinbouw. Prof. Van Slogteren naar Amerika? Blijkens een mededeeling in het „Weekbl. voor Bloembollencultuur" ontving prof. Van Slogteren, hoogleer aar te Wageningen, een uitnoodiging om in Augustus op bet internationaal congres op het gebied van planten ziekten te Itaca in de Vereenigde Sta ten van Amerika, het onderwerp in te leiden van den internationalen l'uil van tuinbouwproducten op de basis van een redelijk vrij-zijn van ziekten, beschouwd van wetenschappelijk standpunt. Prof. Van Slogteren is daarvoor gevraagd, omdat zijn stand punt, bij gelegenheid van de bestrij ding der quarantaine-maatregelen van den Fed. Hort. Board ingenomen, in wetenschappelijke kringen in Ameri ka de aandacht heeft getrokken. De door hem voorgestelde motie in den geest, op de Internationale Conferen tie te Wageningen in 1924 met alge meene stemmen ook door de deel nemende Amerikaansche plantenphy- siologen en phytopathologen aange nomen, wordt in wetenschappelijke kringen in Amerika van dusdanig be lang geacht, dat de uitnoodiging tot hem kwam om zijn meening over de uitvoering daarvan op dit congres uit een te zetten. Voor het houden van in leidingen op dit Amerikaansche we tenschappelijke congres worden alleen bepaalde geleerden uit de geheele we reld uitgenoodigd. „Het is" zoo geeft de redactie van het weekblad ten slotte te kennen „voor ons vak zeer belangrijk, dat de mogelijkheid van het behoud van open grenzen voor tuinbouwproducten, mits onder deugdelijke en eerlijke con trole op de bestrijding der ziekten en plagen, door de mannen der weten schap in Amerika wordt aanwezig ge acht, zooals uit de uitnoodiging aan onzen op dit terrein bijzonder kundi- gen professor is af te leiden. Uit de we tenschappelijke nienschen toch worden de ambtenaren van den Fed. Hort. Board en de andere regeeringsbureaux, die het wel en wee van onzen export naar Amerika in handen hebben, ge- recruteerd." Nationale Pioenententoonstelling te Boskoop. Vanwege de Nederlandsche vereeni ging van pioenenkweekers- en hande laren, gevestigd te Leiden, zal op 15, 16, 17 en 18 Juni a.s. te Boskoop een nationale pioenententoonstelling ge- hounden worden. Voor bloemenliefhebbers is het ge lijk een goede gelegenheid de Boskoop sche culturen, die dan nog in hun eerste frissche lentegroen prijken, te bewonderen, en te genieten van ande re bloemen, die zullen worden ten toongesteld of op de kweekerijen te bezichtigen zijn. In dezen tijd, dat Boskoop met den schoonsten lentedos getooid is, en men allerwege de ontloken pracht van bloem en blad bespeurt en het oog ge boeid wordt door het jonge groen van velerlei gewassen, in dezen tijd is een bezoek aan Boskoop met zijn mooie omgeving dubbel de moeite woord. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERiKA LIJN. MARYLAND. R'dam n.' Baltimore 25 551 u.m.) 130 mijl Z. v. Valentia. LOCHMONAR, 2? vaa R'dam a. .Sail Francisco via Antwerpen p. 27 (8.3o min.) Vlissingen. BILDERDIJK, 27 v. R dam n. Newport News via Antwerpen p. 27 (9.15 ll.lll.j Vlissingen. SILARÜS, 27 v. R'dam n. Hamburg. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans 26 te Puerto Mexico. MAASDAM, New-Orleans n. R'dam 27 v. Corunna. VEENDAM, New-York n. R'dam was 27 (12 's midd.) 730 mijl v. Plymouth. LOCHKATRINE, R'dam n. Vancouver 26 v. Colon. VOLENDAM, R'dam n. New-York 26 v. Halifax. STOOMV. HIJ. NEDERLAND. BALI thuisr.) 27 v. Genua. JAVA, 27 v. A dam n. Java, via Londen JAN PIETERSZ. COEN (thuis.) 27 (9 u. v.m.) v. Southampton. KARIMOEN, 27 v. Java te A'dam. MAPIA (thuisr.) 26 Perim gep. RONDO (thuisr.) 27 te Suez. BATOE, Rangoon n. Zaandam 25 t. Colombo. SINGKEP, 26 v. Batavia n. A dam. JOHAN DE WITT (uitreis) 26 v. Genua KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA (uitreis) p. 26 Ouessant. ORANIA (thuisreis) 26 v. B&hia. ZAANLAND, 27 v. B.-Ayres te A dam, ZEELANDIA, 27 v. B.-Ayres te A'dam MAASLND, 27 v. R'dam n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PTRIA (uitreis) p. 27 Ouessant. JACATRA, Bassein n. R'dam pass. 26 Perim. INSULINDE (uitreis) 27 te Belawam HOLLAND-ATRIKA-LIJN. RIETFONTEIN (uitreis) 25 (3.44 n.m.) 140 mijl Z. v. Land's End. BILLITON, 27 v. A dam n. O.-Afrika. JAGERSFONTEIN (uitr.) 27 te Beira. SPR1NFONTEIN (thuisr.) 27 te AntW. TOBA (thuisr.) 25 v. Ludéritzbaai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6