Schrale Heus PUUOL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 MAART 1926 Gemeentelijke Aankondigingen Verkiezing gemeenteraad, De Voorzitter van het Centraal stem bureau voor de verkiezing van de le den van den Gemeenteraad maakt be kend. dat zijn besluit van heden, waar bij de beer C. J. van Tol wordt be noemd verklaard tot lid van den Ge in eemteraad, ter inzage voor een ieder ter Secretarie der gemeente (Kamer X) is nedergelegd. Leiden, 27 Maart 1926. De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van A. J. StaliInga, om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche be waarplaats voor 4000 Liter benzine, met aftapinrichting in het perceel Hoo gewoerd No. 56, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie D No. 1501, Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gem. ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 10en April e.k. des voorm. te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal wor den gegeven om beswaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 27 Maart %1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRTJEN, Secretaris. sie van Arbitrage werden uit de le den gekozen de neeren: Van Dort en iSuringa; terwijl uit het Bestuur hier aan werden toegevoegd de heeren Bo- gaart en Roerhorst. Nadat nog eenige woorden van dank en waarde er ing gesproken werden, sloot de voorzitter, niets meer aan de orde zijnde, de vergadering. LISSE. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer Gemeente. Het verslag van het verhandelde hopen we. Maandag te plaatsen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Dezer dagen herdenkt de heer |G. van Dam alhier, dat hij 6o jaar meesterknecht bij de pannenfabriek der 'firma v .d. Kloot Meyburg is. KATWIJK AAN ZEE. De af deeling „Katwijk en Omstr. van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren hield hare jaarvergadering in het Hotel de Ros kam te Katwijk aan Zee. Wegens het dedanken van den Voorzitter, de heer W. J. Kobus, en verhindering van de Vice-Presidente, Mevr. Slotemaker, presideerde de secretaris, den heer D. C. O. Boekhoven de vergadering. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat er in 't afgeloopen jaar vijf bestuursvergaderingen werden gehouden en twee ledenvergaderingen en verder nog twee fi^navonden. Er werd tien gulden beschikbaar gesteld van de plaatselijke geitenfokvereeni- ging, voor de beste stalgeit. Over de afritten van het strand werd aan het hoofdbestuur een subsidie gevraagd. De begrooting 1926 werd goedgekeurd, terwijl voor 't nazien der bescheiden werden benoemd de heeren Hageman en te Brake, die zich die benoeming' lieten welgevalen. Mevr. Fisscher en de lieer Huisken hadden de rekeningen en bescheiden van den Penningmeesteresse over het afgeloopen jaar nagezien en accooru bevonden. Bij monde van den heer Huisken werd hierover verslag uitge bracht. Uit het jaarverslag van de Penning meesteresse bleek, dat er een klein batig saldo was. Bij het punt bestuursverkiezing bleek dat Mevr. Slotemaker, wegens het niet vertrekken uit deze gemeente haar ontslagaanvrage weer intrbk, hetgeen de vergadering met blijdschap aanvaardde. In de vacature van den heer W. J. Kobus werd gekozen de hoer Dr Eikelenhoon. die deze benoe ming aanvaardde, en door het bestuur als voorzitter werd benoemd. ij de rondvraag'werden nog ver schillen e punten over jeugdwerk naar voren gebracht. Binnenkort hoopt het he?iuur weer een vergadering te beleg een ter bespr. agenda algem. vergade ring. waaraan verbonden zal worden een fi'mvertooning ook voor niet-Ieden Donderdagavond hield de Christ. Orojijevero;-n. „God, Oranje en Neder land" haar gewone jaarvergadering in de V. R -school alhier. De o'komst was maar aeer matig De voorzit'.er. de heer P. M. Smit. gi g voor in gebed, s^rak een kort one ininswoord, waarin hij allen welkom heette^ waarna hij nog een gedeelte uit Ps. 78 (vers 3758) voorlas. Door den secretaris werden de no tulen en het jaarverslag voorgelezen, welke beiden onveranderd werden goed gekeurd. l it het jaarverslag van den penning meester mocht men vernemen, dat de ontvangsten f 242,97 en de uitgaven f221,22 bedroegen, zoodat nog eenl batig saldo in kas was van f 21,75. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: W. Boer, G. A. v. Krurjl en P. 1 - x KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Chr. Gemengd Zangkoor „So li Deo Gloria", met een daaraan ver bonden kinderkoor, directeur Joh. C. Geijp, gaf in de Geref. kerk een welgc- RECLAME. Wrijft de schrijnende deelen zacht in met uitvoering. Ds. H. Meijering opende de bijeen komst met het laten zingen van Ps. 118 1 en gebed. In een kort openings woord heette hij het zangkoor met zijn directeur en de aanwezigen hartelijk welkom, hopende dat aan de voorwaar den waaronder het kerkgebouw was afgestaan, door de aanwezigen zou worden voldaan, n.l. een goede orde, geen bijvalsbetuigingen en niet roo- ken. Vervolgens gaf hij de leiding van den verderen avond over aan den Di recteur van het zangkoor. Hoewel het koor geen onbekende meer onder ons was, was het toch tg merken, dat er een andere leiding was gekomen. Men kon merken dat, hoewel de heer Joh. Geijp. nog maar kort Directeur was, de teugels met vaste hand heeft genomen. De com mandobrug van het koor is ingeno men door een krachtige en deskundi ge leiding. Het was dan ook een rijk program ma, dat ons werd geboden. Niet min der dan twaalf nummers kwamen er op voor. Het geheel werd aardig afge werkt, al was alles niet in optima for ma. Enkele nummers willen we toch nog even vermelden, die bijzonder mooi werden gezongen, o.a. no.'s 6 en 8 van het programma. Het was dan ongetwijfeld zeer ver- eerend en streelend voor 't koor en den Directeur toen Ds Meijering na mens verschillende aanwezigen ver zocht, om na het laatste nummer deze nog eens te zingen, waaraan natuur lijk gaarne werd voldaan. Verder wa ren er nog veel nummers die zeer on berispelijk warden ten gehoore ge bracht. Ooi* liet Mej. R. van Delft de aanwezigen weer genieten van haar mooie solo-nummers'die zij ten gehoo re bracht. We behoeven daaraan niets' toe te voegen, iedereen kent de mooie stem van deze zangeres. Voor 't eerst mochten we te hooren krijgen, het in den loop van het vorige jaar opgerichte kinderkoor. Nu, ook deze kleintjes hebben zeer goed hun best gedaan, daaraan twijfelen we niet. 't Was de eerste keer, dus we hopen als we weer iets van hen te hooren krijgen, dat we mogen zeggen, dat ze in snel tempo zijn vooruit go- gaan. En we twijfelen er ook niet aan, of dit zal wel zoo zijn, want daarvoor is de directeur ons wel een waarborg. We zullen ons aan een verdere be schouwing niet wagen, maar kunnen ons volkomen aansluiten hij het slot woord, dat door Ds. Meijering werd gesproken. ZijnEerw. feliciteerde in de eerste plaats den directeur met het welslagen van den eersten avond die hij hier in Katwijk ten gehoore liet geven. Sprak daarbij den wensch uit, dat het niet voor 't laatst mag zijn, maar nog vele malen een uitvoering van dit koor mogen beluisteren, met de aan hem toebetrouwde leiding. Ook feliciteerde hij het koor met het goede resultaat van den avond en hun f lin ken directeur. Er waren oogenblikken aldus spr., die insloegen en indrukken hebben gemaakt. Hij hoopte, dat die indrukken niet spoedig mogen voor bijgaan, maar van blijvenden aard mo gen zijn, voor hart en leven. Dat ook de zangeressen en zangers rhogen ver staan hetgeen zij hebben gezongen, dat zij op den ingeslagen weg mogen voortgaan en dat zij mogen toenemen in kunst en schoone gaven, maar dat zij tenslotte steeds mogen gedachtig zijn aan het devies van hunen vereeni ging: „Soli Deo Gloria". Ook richtte spr. nog een enkel woord tot het kin derkoor, daarbij wenschende, dat zij steeds in toenemende mate hun best mogen doen, waarvan een volgende uitvoering getuige moge zijn. Nadat nog was gezongen Ps 81 1, ging Ds. Meijering voor in dankgebed. LEIDERDORP. In ©on Donderdagavond gehouden vergadering is de oprichting besproken van een vereeniging voor wijkverple ging. Besloten werd een com it j te vor men, hetwelk tot taak zal hebben te onderzoeken, of deze zaak levensvat baarheid zal kunnen bez'tton. Tot leien van dit comité werden be noemd de beide plaatselijke geneeshee- ren Dr. G. A. de Bruyne en Dr. J. J. 'ersant Sneep, en verder de heeren, G. v. d. Beek, L. van Egmond, J. G. .Meerburg, H. van Mill, K. Mol en A. Spek. Burgerlijke stand. Geboren: Janna dochter van H. J. Koolmoes en N. Blom, Wilhelmina, dochter van N. van der Merj en M. C. Wassenaar. Overleden: S. Goedhart-Brak, 36 j. HAZERSWOUDE (Rijndijk). De meisjesvereenfging hield Don derdag haar jaarvergadering onder lei ding van haar eere-voorzitter Ds. Luu- ring. De verslagen van secretaresse en pen ningmeesteresse getuigden van groeten bloei. Zang, voordrachten, samenspraken en tableaux verhoogden de feestviering. Vele belangstellenden, waaronder de oud-presidenten mej. de Nie en Eggink, waren tegenwoordig. KOUDEKERK. Op de te Rotterdam gehouden Paaschvee-tentoonstelling, behaalde de heer G. Dorrepaal Azn een 2de prijs voor de beste ram en een 3de prijs voor het beste ooi met lammeren. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur, Da. Israël. Bevestiging inieuwe lidmaten. Nam. 6.30 uur, Ds. Israël, Bed. H. Avondmaal. Gerei. Kerk. Voorm. „9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Haspers. De bebouwde kom in deze ge meente, waarvoor de maximum snelheid voor motorrijtuigen geldt, zal blijkens de afgekondigde verordening aanmer kelijk werden verhard. I Tot de bebouwde kom zal thans be- hcoren; liet terrein, gelegen tusschen de brug bij „Bouwlust", bewoond door G. Dorrepaal en het punt, 25 M. Oost waarts van de woning B 97, bewoond door T. Molema. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv; Kerk. Dorp. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur, Ds. Donszelmann. Voorm. bevestiging nieu we lidmaten. Kievitskerk. Voorm. 10 uur, Ds. Troel stra van 's Gravenhage. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Hevden. Van zuster M. alhier is gister haar rijwiel1 ontvreemd tijdens de uitoefening har er functie als wijkverpleegster. GEMENGD NIEUWS. Auto-ongeluk. De vischven- ter P. K. uit Spakenburg reed met zijn fiets naar Nijkerk. Onderweg werd hij door een auto, die hem achterop reed, gegrepen. Hi] slingerde dwars voor het voorwiel, dat hem over de borst ging. Door met alle macht te remmen stopte de auto, tce.i hij juist voor het achterwiel lag. De auto nam hem da delijk mee naar Nijkerk, waar de dok ter hem onderzocht. Zijn aangezicht was deerlijk geaaxcud, twee ribben wa ren gebroken en de borstkas bleek ontzet. De ramp op de Zuiderzee. Zoca'ó men weet, is bij den jongsten storm op 9 en 10 Maart op de Zui derzee vergaan de klipper „De On derneming", schipper G. Bruins van Zwartsluis, welk schip met een lading mest op weg was van Kampen naar Amsterdam. De geheele bemanning, bestaande uit man, vrouw, vier kin deren en een knecht, kwam daarbij om. Gisteren heeft men bij "het lichten van het s4chip aan boord gevonden het lijk van de echtgenoote van Bruins J. de Graaf, geboren te Kampen, 19 Augustus 1891. Het lijk zat met de haren aan 'twant vast, terwijl om he lijt een touw gebonden was, dat aan het schip gehecht was. Het lijk is gisteravond naar Kam pen met een botter vervoerd en naar het zieke, uhuis a'daar overgebracht. De torarv ehe£tell->g zal heden 00 de openbare begraaf plaits plaats i/eb'ben. Men had verwacht, op het schip meer lijken te zullen vinden. Nadat het vaar tuig nauwkeurig was on lerzocht, is het naar Amsterdam vervoerd. Overreden en gedood. Op den Molenberg te Heerlen is gister middag he: 372-jarig zoontje van den heer j. onder een achteruitrijdenden vrachtauto geraakt en op slag gedood. Ernstige val. Te Haarlem is gisteren een 23-jarige magazijn knecht van het dak van een perceel aan den Raamsmgël gevallen. Met ge broken ruggegraat werd de man in zorgelijken toestand naar het St. Eli sabeth's Gasthuis overgebracht. RECHTZAKEN. Be mishandelingen op „Ds Glindhorsl" Voor de Rechtbank te Utrecht werd gisteren behandeld de zaak van Ds. J. V., predikant bij de Geref. Kerk te Heemse, vroeger directeur van het op voedingsgesticht „de Glindhorst'be klaagd van mishandeling subsidair benadeeling van de gezondheid van een meisje S. F., subs, uitlokking daarvan, subs, wederrechtelijke vrijheidsbene ming van hemelde S. F„ subs, uitlok king daarvan en mishandeling vao A W. C. K. en A. C. en A. J. I. De beklaagde erkende het meisje S. F. gedurende den winter drie weken lang opgesloten te hebben gebon ion in een isoleercel, waarin zich slechts be vond een stoel en een nachtpot, zonder voldoende dekking en zonder dat be klaagde gedurende dien tijd zich van haar toestand heeft vergewist. Beklaagde verklaarde, dat de cel als isoleerkamertje was goedge keurd en dat hij wel aldus handelen moest, omdat er vrees bestond, dat het meisje met geweld zou worden ont voerd. Overal heeft hij den dag van haar opsluiting de voogden opgebeld en verzocht maatregelen te willen ne men, om haar naar Zeist over te bren gen. Daarop was echter geen ant woord ontvangen. Verder erkende beklaagde de aan hem toevertrouwde kinderen wel eens met een zweep te hebben geslagen, waarbij de president de opmerking maakte dat hij dus niet zonder reder in het gesticht „Jan Klap" werd ge noemd. In deze zaak waren 18 getuigen charge en 7 getuigen décharge ge dagvaard. De ambtenaar van het O. M. deelde allereerst mede, in 1924 van hooger- hand opdracht te hebben gekregen, om de misstanden in het gesticht te onder zoeken. Dit onderzoek is omvangrijk geweest, en spr. heeft er nooit aan ge dacht, de resultaten van dit onderzoek in den doofpot te steken, ook al omdat het in het algemeen belang is, over de- zo zaak het volle licht te doen schijnen Het opvoedingssysteem van de G'ind- horst noemde spr. niet gunstig, en hij achtte dezen bekl. een slecht directeur daar door zijn te geringe iovg in liet gesticht ontucht kon ontstaan. Bckl'3 verzuim is dan ook hoogst ernstig. Ook de pleegouders deugden niet, helgaen spr. nader trachtte aan te tQonen. Ook dat is de schuld van bekl. en eveneens van het bestuur. Een pleeg vader was uit de ouderlijke macht ont zet, een ander veroordeeld wegens het plegen van ontucht met aan zijn zor gen toevertrouwde kinderen. De pleeg ouders lieten zelfs 's avonds de kinde ren onbewaakt achter. Controle was er niet, zoodat de zedelijk gezonkenen de anderen konden aansteken. Van clen nieuwen directeur hoorde spr. niet dan goeds. Spr. heeft overwo gen of hij de pleegouders ook zou ver volgen, doch waar zij er op los ransel den in opdracht vanbekl. is déze de grootste schuldige te achten. De ge pleegde onzedelijkheden kunnen ds. V. slechts moreel ten laste gelegd worden Over blijft dus de mishandeling. Spr achtte liet echter onverklaarbaar dat een directeur, die nog wel predikant is, met de hondenzweep rondloopt. Bo vendien is ook bewezen het opsluiten van het meisje. Een voorwaardelijke veroordcoling achtte spr. belachelijk, en een geldboe te niet zwaar genoeg. Daarom eisclit spi. een gevangenis straf van een maand. De verdediger, Mr. Muller Massis uit Amsterdam wees er in zijn pleidooi op, dat er op de Glindhorst veel le weinig controle was, waardoor er hier eigen lijk meer schuldigen moesten staan. Bewezen achtte pleiter niet dat bekl. aan de ouders en pleegouders opdracht heeft gegeven om te ranselen. Indien bekl. werkelijk een systeem van bet ranselen gemaakt heeft, en ook als een systeem heeft doen toepassen, zouden er niet zooveel gunstige verkla ringen omtrent bekl. zijn afgaleg l. Voor de Rechtbank zal het dan ook moeilijk zijn uit te maken i" pi\, of hier meer dan rechtmatige kastij dingen zijn toegepast. Wat het meisje Sjouke F. betreft, heeft bekl. getoond, onvoldoende opvoedkundige capacitei ten te hebben. Opzet om leed toe te bren gen is juridisch echter niet bewezen, evenmin als bewezen is opzettelijke mishandeling. Er kan dan ook, zoo concludeerde pl. geen sprake zijn van een ver 9 .1 dee ling, en daarom vroeg spr. dan ook van alle ten laste leggingen vrijspraak subs, oplegging van een geldboe .e. De Rechtbank bepaalde de uitspraak op 9 April a.s. AANBESTEDINGEN. Dour den lieer C. O. Vroomen, bouw kundige te Warmond is aanbesteed het bouwen van een Burgerwoonhuis, voor rekening van den heer L. Ver haar te Voorschoten, op een terrein aan den Valkenburgsche weg aldaar. De volgende inschrijvingen kwamen hiervoor-in: G. N. Oudshoorn te Oegst- geest, f 9650; A. en M. de Wit te Was senaar, f 9500; H. A. Niersman te Voor schoten, f 8995; P. J. Boot te Scheve- ningen, f 8650; P. Kort te Rijnsburg en C. v. d. Wiel te Noordwijk, f 8587; W. Meijer te Voorschoten, f 8310; M. Kool te Warmond f 8240; Gebr. Abel man te Leiden, f 8000. Het werka is aan den laagsten inschrijver gegund. STADSNIEUWS. Be prijzen van de L.A.W.E.T.-'Voor- ja ar sreclame. De gelukkigen die genummerde bil jetten hebben kunnen bemachtigen, toen Vrijdag voor een week een vlieg tuig der KL.M hier in verband met de LAWET-vocrjaarsreclame de ope ning van 't seizoen mede aankondigde kunnen thans een antwoord krijgen op de vraag of en voor hoeveel zij prijs- winners geworden zijn. Op groote vellen papier is de uit slag bekendgemaakt en te lezen voor de etalageramen van het LAWET-bu- reau naast café-restaurant ,,In den Vergulden Turk". Allen dus naar de Breestraat. ACADEMIE -NIEUWS. „Gijs" eigenaar als boven, 76.8 p. „Nelis", „Kobus" en „Carolus" van J. v. Noort, Lisse, allen 75.4 p. De beste exemplaren zullen weder worden aangevoerd op de Centrale Stierenkeuring te Leiden, die Vrijdag 7 Mei wordt gehouden. De thans toer gekende punten kunnen zich dan nog eehigszins wijzigen, in verband met het berekenen van punten voor afstam ming en productie, daar nu het exte rieur eenige factor was. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) 1 Geslaagd voor het Doctoraal examen rechten Mejuffr. M. Hulsinga, den Haag m de heer J. v. Hettinga Tromp Katwijk a. Zee. Candidaats examen rechten Mejuffr. M. C. C. Heerkens Thijssen, Haarlem, de heer N. J. van Leeuwen, Delft. Candidaats examen Geschiedenis wet economie Mej. J. Berlage, De venter. Apothekers-assistent examen Groep II. Opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd Mejuffr. G. M. Ulrich, Maastricht, en Mejuffr. C J. van Cammen, Rotterdam, de heeren B. F. van Mierloo, Delft en G Vetten, Zwijndrecht. Land- en Tuinbouw. Locale Stierenkenring te Sa&senheim. Te Sassenheim heeft hedenmorgen de jaarlijksche locale Stierenkeuring voor Groninger Veeslag plaats gehad vanwege de provinciale regelingscom missie voor de rundveefokkerij in Z. Holland. De uitslag was als volgt: 3-jarige stieren. „Karei II" eigenaar J. v. Noort, Lis- se, 78.2 p. „Julius" eigenaar J. Langeveld Jzn. Lisse, 77.6 p. 2-jarige stieren. „Jopie" eigenaar J. Langeveld Jzn. Lisse, 79.7 p. „Allah" eigen. Melkinrichting ,,De Sierkan" te Den Haag, 75.8 p. 1-jarige stieren. „Janus" eigenaar J. Langeveld, Lis se, 77,5 p. PARIJS, 27 Maart (VD) In de h- nancieele Kamercommissie, welke tot ver na middernacht vergaderde, is ten slotte overeenstemming bereikt. Na een scherpe discussie over de verhoog de omzetbelasting kwam een compro mis tot stand, volgens hetwelk de ver hooging van*deze belasting slechts voor den groothandel zal worden aan gewend. De ochtendbladen zijn zeer tevreden en wenschen den miri:ter van financiën, Pér et, geluk. Hoewei in ie financieele commis sie overt .stemming bereikt ver wacht men tOv-u uiterst be xagrijke Kamerdebatten. De radicaal-socialisten hebben hedenmorgen tegenvoorstel.en aangekondigd. ROME, 27 Maart (VDj Het or gaan van de fascistische partij te Ro me publiceert heden een open briet aan Valois, den leider der Fransche fascisten. Deze brief roept op tot dê fascistische revolutie in rant;rijk en luidt als volgt: „De tijd tot ingrijpen 13 thans ge komen. 2ij, die heden de macht heb ben, kunnen morgen aan uw voeten liggen, iniien gij het wenscht. De so- Cia.isten, communisten en democraten zullen vluchten voor hen, zooais zij voor ons gevlucht zijn. De mannen, die Verdun behouden hebben, kunnei? hun vaderland heroveren''. De briet eindigt met een toekomst beeld van de kracht der vereemgde fas cistische Fransche en Italiaanscne lan den, terwijl vooral gewezen wordt op het Duitsche gevaar. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, £7 Mrt.. 1926. Veiling Ons Belang. Selderij 1.80—2.90, pieters. 5.10 7, prei 2.10—4,80, radijs 3,806.90, raapstelen 1.903,10, roode kool 20.10 25.10, savoye kool 25.1033.30, sla 10.90—18.10, per 100 stuks. Witlof 1927, spinazie 2235, dun sel 6478, nero 910, uien 6.408.90, kroten 2.803.40, gek. kroten 6 Vj8. waspeen 1724, groote peen 5.106.80, spruiten 3234 per 100 K.g. LEIDEN, 27 Mrt 1926. Veiling Hout markt. Spinazie 2231. lof 1927, was peen 1824, groote peen 57, uien 8 10, kroten 4G, gek. kroten 79, nero 810, alles per 100 K.g. Radijs 69. raapstelen 23.50, ra barber 1.402.20, salade 1418, gele kool 2227. roode kool 1926, selderij 1.503, prei 2.504 per 100 stuks. LEIDEN, 27 Mrt. 1926. Eievveiling. Aanv. 20143 stuks. Kipeieren 5.506.50, eendeieren 5.506 per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 27 Mrt. 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 2.102.20, prima boe- renhoter 1,802. Aangev. 128-8. 26-16 vaten, weg. 3070 K.g. Handel goed. Turfmarkt van 2227 Maart 1926. Aanv. lange turf 560.000. Prijs f910. Hedenmiddag 12 uur 12.5 gr. C. Zaterdag 27 Maart: 6.52 nm. Telegrafisch W&qrberichl. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Mrt. 1926, medege deeld door het Kon Ned Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 766.9 Memel. Laagste Barometerst.: 745.3 Janmayen Verwachting tot den avond v. 28 Mrt. Zwakke tot matige, O. tot Z. wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur .is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 27 Maart: 6.51 n.m. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn59.407, Londen 12.13'/* New-York 2.49"/»» Parijs8.57 Brussel 9.91 4ürich 48.05 Rome 10.05 Oslo 53.55 Kopenhagen 65.55 Stockholm 66.95 Wecncn 35.15 Madrid 35.15

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3