NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 18 MAART 1926 In strijd met de geruchten als zou spreker mr, Limburg hebben tegenge werkt, verklaart hij, dat dit niet het geval is geweest daar was geen spra ke van. Het eindresultaat is thans, dat het Kabinet-Colijn of juister de heer Colijn weg is. Spreker brengt hulde aan dit Kabinet; laten we ze noemen: „De Kerels'. Hij waarschuwt echter dat men met zulke menschen niet te veel morsen moet. Intusschen zijn de nieuwe Ministers er. Spr. wil niet zeggen, evenals in 1905 de lieer de Meester: „Wij zitten met de menschen", (gelach). Hij wil liever zeggen: Ze zijn er, en ,koe zij er gekomen zijn, doet er niet toe. Het is redelijk 111 overeenstem ming met de omstandigheden. Wat den nieuwen Minister-President aangaat, spreker zou willen zeggen als de zakenman tot zijn jongen vriend: „Je vader heeft de zaak er boven op gebracht, houd ze zoo Zoo is het ook met den heer Colijn, die schitterend werk heeft gedaan voor de. financiën. Spreker zou wihen zeggenI-Ioud de zaak zoo. Tenslotte het gezantschap waarover de regeering een nieuwe, zuiver za kelijke beslissing vraagt. Spreker kan zich hiermee vereenigen. liet gezant schap moet beschouwd worden uit zui ver landsbelang en niet als ruilobject, of hoe men- het wil noemen. Spreker verklaart echter dat de R - K. Kamerfractie met of zondcy- gezant schap haar nationale plicht zal blijven vervullen. Dit neemt echter niet weg dat liet votum van de Kamer naar aan'ciiing van de motie-Kersten wel degelijk een anti-papistisch karakter had. Inmid dels staat spreker in spijt van al1? be schouwingen van de overzij ie nog steeds op het standpunt dat eer. Kabi net, hetwelk steunt op de drie recht sere .partijen, het best in staat, is de alzijdige behartiging der belangen van het land ter hand te nemen. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heeren KEUMER (A.-R.) en ARTS (R.K.V.) en daarna was het woord aan minister de Geer. Minister de Geer spreekt. De heer de Geer, minister van fi nanciën, zegt namens het kabinet dank voor de welwillende wijze waar op het over 't algemeen in de Kamer is ontvangen. Alle vragen en opmerkingen adem den een welwillenden geest, behaive die van één zijde. Spr. hoopt, dat het intermezzo van dit Kabinet kort zal duren, maar 't moest zich zijn taak af bakenen voor het geval, dat dit inter mezzo langer zal duren dan spreker zich wel voorstelt. De punten, door verschillende spre kers op het programma gemist, en die waarover critiek is gehoord, zou spr. willen nagaan. Er kan thans echter geenerlei toezegging ï'eeds worden go- daan, ook al om de financieele gevol gen. Verlichting van druk is noodig, doch nader zal moeten worden bezien hoe die valt aan te brengen. Daarom moet naar voortgaande be zuiniging worden gestreefd, afgezien van de stijging der middelen, en nieu we lasten worden voorkomen. Vele uit gaven zullen toch automatisch wor den verhoogd, zoo de storting in het Invaliditeitsfonds met f 8 millioen, Zui derzeefonds met f 4 miljoen en pensi oenfonds f 4 millioen. Verschillende andere zaken zijn er nog, zoo zal vprla ging van spoortarieven niet zijn te vermijden uit concurrentievrees met andere middelen van vervoer. Voorzichtigheid in het Regeerings- beleid is due geboden. Spr. verklaart dat de door den heer Albarda ge- wenschte medezeggenschap in het be drijf behandeld kan worden bij de aan hangigé motie; de beraadslaging over die motie zal spr. liever zijn clan een stemming er over. Wat de salariswenschen v. d. heer Marchant betreft, gaat spr de beteeke nis van art. 40 Bezoldigingsbesluit na en herinnert aan wat destijds door hem in de Kamer is gezegd. Het spreekt inmiddels dat op de genei, cn beslissingen nu niet moet worden te ruggekomen .Zelfs de heer Marchant heeft in zijn program deze zaak als be slist beschouwd. Spr. ontkent, dat het intermezzo- kabinet geen dingen zou willen tot stand brengen, waarover verschil van meening bestaat; dit kabinet is geen zaken-kabinet. Over onderwerpen als plaatselijke keuze kan zeer wel zake lijk, buiten politieke hartstocht, wor den gesproken. Het komt het kabinet inmiddels voor, dat 't voldoende instemming ge vonden heeft. Bij welke partij het 't naast zou staan, is een vraag, waarop spr. niet kan ingaan. Verschilende partijen eischen voor zich de eer op, dat het regeeringspro gram op hun partijprogram gelijkt. Spr. laat dit alles in het midden. Den heer Braat bestrijdende, merkt spr. op, dat het spr. aan zijn departement gebleken is, dat de landbouw een zeer belangrijk middel van ons volksbe staan is. Wat het bioscoopontwerp betreft, wil de Eerste Kamer dit be handelen, dan zal de Regeering er zich niet tegen verzetten. Ten aanzien van het verdrag met België moet de regeering een zoo loyaal mogelijke houding aanne men; daarop kan in de Memorie van Antwoord worden teruggekomen. Den gezant b. d. Paus kan de regee ring eerst terugroepen na een zakelij ke stemming over hét gezantschap in zijn vollen omvang niet over de coali tie. Daarom ook verklaart spr., dat t slot der rede van den heer Snoeok Ilenkemans naast de kwestie was. De vraag was thans alleen: hoe komt dit extra parlementair kabinet zoo objectief mogelijk tot een oplos sing van het geschil? De heer Ling- beek heeft spr. heter begrepen dan de heer Snoeck Henkemans. De nieuwe Regeering vond een votum van de Ka mer maar daarnaast een gezant hij het Vaticaan. Het Kabinet kon alleen dan in diens terugroeping berusten indien het votum van de Kamer ebenbürtig werd aan de sfeer waarin dit Kabinet zich beweegt. Deze kwestie behoeft niet steeds onze politieke atmosfeer te blijven beheerschen. Thans kan een definitieve zuiver zakelijke beslissing worden genomen, waardoor de kwes tie wordt ontdaan van den angel van de ozuivere stemimng van 11 Novem ber. Dat alleen kan die beslissing als res j ud i c a t a (een afgedane zaak) worden beschouwd. Spr. wil zich overigens niet verdiepen in de vraag of de oude coalitie meer kans zou maken bi} aanneming clan wel bij verwerping van den Gezant- schapspost. In de Kamer werd hier over verschilend gedacht. Spr. komt tot de formatie van het Kabinet doch vraagt dit deel van zijn rede morgen te mogen uitspreken. De VOORZITTER heeft daartegen bezwaar, aangezien nog veel arbeid de Kamer wacht. De MINISTER: De Kamer is ver moeid, mede door de lange rede van den heer Nolens. De VOORZITTER moet blijven bij zijn verzoek aan den Minister zijn re de te beëindigen. De MINISTER zal dan voortgaan. Er is nog mogelijkheid geweest tot te rugkeer van het demissionnair Ka binet tijdens de pogingen van Dr. i'e Visser. Deze is zoover mogelijk daarin gegaan. Hij heeft zelfs bij een brief van 14 December elk der Ministers in- diyidueel verzocht aan te blijven. De Ministers wilden echter niet vrijwillig aanblijven maar alleen met den steun der Kamerclubs. Nadat alle mogelijk heden 'waren uitgeput heeft dr. De Visser nog eenige dagen zijn krachten beproefd aan de samenstelling van een gemengd extra-parlementair Kabinet. Toen reeds was de heer Limburg door hem aangezocht voor de portefeuille van Justitie. Spr. verzoekt thans den Voorzitter zijn rede te mogen afbreken Het is nu een fatsoenlijk uur. De VOORZITTER verdaagt te 4.55 de verga'dering tot heden 1 uur. GEMENGD NIEUWS? Vliegtuig i 11 brand. N aar uit Brussel gemeld wprdt, heeft .gis teren een militair vliegtuig door de ontploffing van den moto,r in de lucht vlam geval en is omlaag gestort. De piloot en zijn waarnemer wer den dood onder het wrak weggehaald. De spoorwegiamp in Costa rica. Omtrent het vreeseiijke spoor wegongeluk te San José wordt nog gemeld, dat hartverscheurende toonee- len zich bij deze ramp hebben afge speeld. Moeders wierpen zich wanhopig op de ontzettend verminkte lijken van haar kinderen, die uit de puinhoopen te voorschijn werden gebracht. Een vrouw, die haar man en drie kinderen bij dit ongeluk heeft verlo ren, heeft men moeten vastbinden, daar zij anders zelfmoord had ge pleegd. Het duurde 5 uren eer de hulp- trein met artsen en verplegingsperso- rïeel uit Port Liman aankwam. De oorzaak van de spoorwegramp staat nog niet vast. De centrale van het Amerikaansche Roode Kruis heeft 50.000 dollar tot steun aan de slachtoffers beschikbaar gesteld. Een automobiel ontploft,- Te Stockholm heeft een geheimzin nige ontploffing plaats gehad van een automobiel, waarbij de inzittende heer aan stukken gescheurd en meters ver weg geslingerd werd. De chauffeur verkeerde tijdelijk in een staat van verdooving. Dè huizen in de omge ving werden ernstig beschadigd. De veronderstelling., dat het slacht offer zelfmoord heeft gepleegd, is door de politie opgegeven. Er is hier slechts sprake van een ongeluk of van een misdaad. In verband met de laatste hypothese zijn de beide compagnons van den doode in hechtenis genomen. Een van hen was in het bezit van een levensverzekering, welke op naam van den verongelukte stond. Een drama op zee. De stoom boot „Manchester Produces" van 6000 ton is te Manchester aangekomen, na in stuurloozen toestand door een Hol- landsche oceaan-sleepboot over meer dan 2ÓOO mijlen te zijn gesleept. Toen de roersteven was~ gebroken, dreef het schip gedurende 20 dagen hulpeloos rond in een Atlantischen storm, met een lading vee en levensmiddelen, aan boord. Zes vaartuigen trachtten'hulp te verleenen, maar aan 5 daarvan mis lukte dit, doordat de 5 c.M. dikke staaldraden afknapten als touwtjes. Zware zeeën sloegen over het hul- pelooze schip, heen, en e^n groot aan tal runderen werd over boord gesla gen; andere werden verminkt eni moes ten worden afgemaakt. Het drinkwa ter begon 0)3 te raken, toen de Hol- landsche sleepboot „Zwarte Zee" aan kwam en er in slaagde de stoomboot naar Fayal op de Azoren te sleepen. .K i n d verb r an d. Het 2Va-ja- rig zoontje van den heer Jennen te Buchten-Born, viel 'in een onbewaakt oogeriblik in een emmer met kokend water. Het ventje bekwam talrijke brandwonden en is aan de gevolgen daarvan overleden. Tram ontspoord. Tusschen de Kruisberg en Doetinchem is gis terenavond op het wissel van de Zan- derii een personentrein van dé tram ZutphenEmmerik ontspoord. De lo comotief, een rijtuig en de bagagewa gen raakten uit de rails. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade is gering. Er zijn •aanwijzingen dat het ongeval is toe te schrijven aan kwaadwilligheid. De po litie stelt een onderzoek in. Schaking. Dé Rolterdamsche politie heeft aangehouden en naar Roermond overgebracht den 23-jari- gen woonwagenbewoner B. S., en het 16-jarige meisje G.; S. was aangehou den, omdat hij het meisje, dat te Roer mond bij haar ouders inwoont, had ge schaakt en naar Rotterdam had ge bracht. Naar zij zeide, wilde hij het meisje trouwen. Door kokende koffie ver brand.Te Venray heeft in een onbewaakt oogenblik het anderhalf- iarig zoontje van den heer D. een kan kokende koffie omgetrokken, waar v,an' hij den inhoud over het lichaam kreeg. Kort daarop is het jongetje bezweken. Een koud voorjaar. Vol gens onderzoekingen welke door En- gelsche meteorologen.'zijn uitgevoerd, zuilen dit voorjaar de winden voorai uit den Oostelijken en Noord-Ooste lijken hoek waarien. We kunnen dus rekenen, aldus de weer-correspondent der „Daily Cron." de eerste weken veel koud weer zul len krijgen. Onrechtmatige steun. De Zaandamsche politie heeft tegen vier arbeiders proces, verbaal opgemaakt op het vermoeden van onrechtmatig steun te hebben ontvangen. Uit het feitenmateriaal is het de Commissie tot steun aan werkloozen gebleken, dat zij met werken in de steenkolen loonen Van f 40 tot 47 ver dienden. toch er geen been in zagen steun te halen en dat ook hebben gekregen. Van enkelen moet het vast staan, dat zij in de maanden Novem ber, December en Januari f 70 onrecht matig uit de openbare kas hebben getrokken. t Verdronken. Het hooge wa ter heeft op het Kamper Eiland nog een slachtoffer gevraagd. Een zoontje van pachter Netjes op de Mandjes- waard raakte dinsdag in een sloot en verdronk. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. In hotel' Deurloo vergaderde de af- deeling Voorschoten van de Hollalnd- sche Maatschappij van Landbouw onder voorzitterschap van den heer E. Ver- nède, welke in zijn opeiningswoord in het bijzonder welkom heette den secre taris-penningmeester der Maatschappij. De heer J. W. Bakker bracht verslag uit van een gehouden vergadering, waar onder meer was besproken de'stichting van een lagere landbouwschool. Besló ten werd om 9 April opnieuw te verga deren en (fit punt nog eens nader tie bespreken. De voorzitter bracht den heer Bak ker een bijzonder woord van daink voor diens uitgebreid verslag. Uit de vergadering gingen stemmen op dat het geleerde op den melkcursus niet in toepassing werd gebracht ön er waarschijnlijk niet veel animo zou bestaan voor een nieuwen cursus. Besloten werd f 25 te schenken voör hooi en andere voederstoffen tan bate van de door watersnood getroffen stre ken. Besloten werd een 30-tal exempla ren van de brochure „Mestvaalten ein gierkelQers" aan te scnaifen en deze aan de leden te verstrekken. Bestrijding van den ruinderhoizei door wettelijke bepaling vond de vergadering niet gewenscht. Het nut van een cursus in boekhouden werd algemeen ingezien. Met de rekening en verantwoording van den penningmeester bl'eek, dat de inkomsten in 1925 bedroegen f 4I7»5°> de uitgaven f 234,75, zoodat er een ba tig saldo is van f 182,7,5. Vorig jaar f215,17. 13 Tot bestuursleden werden gekozen de heeren E; Vemède en C. C. Breukink. In de vacature G. J. A. Boom en W. G. Duinsveld werden gekozen de hee ren J. W. Bakker en J. j. Dijkman. Besloten werd in Mei een plaatselijke stierenkeuring te houden. Aan het einde der verga4ering bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer Huisman voor het bijwonen der vergadering, en het verstrekken vam inlichtingen aan de vereeniging. BOSKOOP. Woensdag 17 Maart zfjn alhier de eerste kasrozen geveild. Er werden prijzen besteed van 4 tot 17 ct. per stuk. Omtrent onderstaande verloren werpen zijn aan het politiebureau in lichtingente bekomen: 1 zilveren schakelarmband, 1 num merplaat met achterlamp yan een mo torrijwiel en 1 bruin gebreide hand schoen. Zondag 21 Maart, v.m. 9V2 uur, hoopt voor de confessioneele vereeni ging in hét gebouw „SuDatori'' op te treaen Ds. Peterse uit Oud-Loosdrecht. In de Ned. Herv. Kerk n.m. 6 uur dezelfde, doopsbediening. Woensdagmorgen is een bak gela den met klei van. aen aannemer Vree burg in de wetering aan d? Achterkade, •doordat deze met een ander vaartuig in botsing kwam, gezonken. Het kostte heel wat moeite om de s,chuit weder boven water te krijgen. Als zijnde een zeldzaamheid, ver zoekt men ons te wilten vermelden, dat Woensdagmorgen de geit van dein tol gaarder Verweij aan den Goudschen- rijweg vier jongen ter wereld heeft ge bracht. Woensdagmiddag had ar in de Dorpstraat een aanrijding plaats, waar bij het nzeren hek van het woonhuis van den neer J. v. d. Toorn het weder moest ontgelden. De schade die nog al aanzienlijk is, zal vergoed worden. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIOEN. ,Voor de zitting van gistermorgen stonden voor openbare behandeling op de rol 30, voor niet openbaar 3 zaken. J. J. O., te Zwam me rd am, heeft verzuimd aan den Raad van Arbeid de inlcihtingen té verstrekken, welke ge vraagd werden, waarvoor, nadat ge tuige Goslinga gehoord was, tegen den niet verschenen beklaagde f 10 of 10 dagen geëischt werd. Tegen A. V., te Leiden; even eens voor hetzelfde fe.t gedagvaard, en niet verschenen, werd eenzelfde straf geëischt. j. H. de V"., te Zo e t e i' w o u d e, heeft ook zooiets verzuimd. Beklaagde deed zulks omdat hij bij verschillende werkgevers gjeen werk voor een of twee dagen zou krijgen ais deze door het geven van deze inlichtingen, tot p;akiten genoodzaakt werden. Getuige Goslinga verklaarde, dat er meer on wil bij de Werknemers dan bij de werk gevers ondervonden wordt en dat even tueel genoemd bezwaar te ondervan gen was door zelf te plakken. Eisch t10 of 5 dagen. JA. te 1- e i d e n, niet versche nen, is het zelfde ten laste gelegd. Hij hoorde den zeliden eisch van f lO of 5 dagen. A. S., kleermaker' te Leiden, heeft hetzelfde gedaan, doch dacht, dat het neit noodig was, daar hij al dikwijls gezegd had, voor eigen rekening te werken of werkloos te zijn. Eisch f 10 of 5 dagen. R. T., student te Leiden, is ten laste gelegd,'dat liij, zonder het daar voor vereischte formulier te onderiee- kenen en aan den Directeur van hec telegraafkantoor te zenden, een radio- ontvangtoesie: geplaatst heeft :n een perceel aan den Rijnsburgerweg. Be klaagde bekent dit, doch hij heert des tijds te Noordwijk al zoo'h formulier feteekend, en hij dacht, dat dit nog on gelden, want hgt betrof slechts verplaatsing van Noordwijk naar Lei den en het formulier hield in verkla ringen van opheffingen, van belem meringen en storingen die z.i. voor het heele land konden gelden. Beklaag de hield een zeer uitvoerig pleidooi, waarvan de kern moest zijn, dat hij bezwaren had, het formulier te teeke nen, omdat de wet of eenig K011. "Be sluit het niet voorschrijft, en tevens verklaard moet worden, dat men zich ook onderwerpt aan alle later nog ter zake nog gemaakt wordende bepa lingen. Ook is beklaagde niet alleen gebruiker van het toestel, De verba lisant Mulder werd nog gehoord, waar na de Ambtenaar, de overtreding be wezen achtend, f 1.0 of 5 dagen eischte. L N. W;., monteur te Leiden, heeft ook een toestel geplaatst in de Gas- straat. Deze was echter niet met de bepaling bekend, anders had hij zeker dat formulier ingevuld, zoo goed als hij het nu .gedaan heeft. Eisch f 10 of 5 dagen. In de zaak van den chauffeur F. C. M., te Boskoop, die een wiel rijder zou aangeredén hebben op de Breestraat werd no<* gehoord als ge tuige de scholier Tieleman. De kan tonrechter heeft echter nog gehoord dat de aangereden Brouwer er een soort van sport van maakt, uitdagend te blijven rijden 7oor auto's enz., wat getuige wel niet geheel kon ontken nen, docli zij hadden nu het signaal niet gehoord. Andere getuigen heb ben reeds verklaard, dat het wel ge geven is, zegt de kantonrechter. De Ambtenaar eischt f5 of 5 dagen. J. W. P. en J. v. d. Hiv te Was senaar is ten laste gelegd, dat zij een onbewoonbaar verklaarde woning zouden verhuurd hebben. De laatste beklaagde is verschenen, doch zegt de woning niet verhuurd te hebben; wel heeft hij verhuring toegezegd, indien ze voor bewoning werd goedgekeurd. J. A. Roodakker te Voorschoten die van alles werkt, en zoo om en om de 60 jaren denkt te zijn (hij weet het niet precies) verklaart de woning voor zijn schoonzoon, die zoo goed als onder den blooten hemel huisde, toe gezegd gekregen te hebben zoo ze goedgekeurd was. Officieu- wist men dat ze goed was, en toen hebben die menschen een sleutel zien te krijgen en zijn er in getrokken, doch de eige naar heeft niet eens huurgekregen. Hij' wist er eigenlijk niets van. dat 't bewoond werd. Later zijn ze in een ander huis gekomen, en nu is de be wuste woning ook officieel goedge keurd. Getuige ziet er een beetje drij verij in, waaraan de Gemeente-opzich ter en getuige v. d. Meer, die niet ge hoord wordt, niet zoo erg onschuldig bliiken te zijn. De Ambtenaar eischt tegen eerste beklaagde f 10 of 5 dagen tegen de laatste f5 of 2 dagen. Getuige Roodakker vult nog eens aan dat de beklaagden er toch geheel onschuldig aan zijn. Van een drietal jongens, die op straat gevoetbald hebben te Sassen- heim. is alleen J. T. verschenen. Ge- eischt wordt tegeni twee f 5 of 5 dagen, tegen den 17-jarigen verschenen be klaagde f 5 of 1 maand tuchtschool, waarover men zich niet al te zeer ongerust moet maken, zegt de Kan tonrechter. N. V., chauffeur te L'ei den, heeft met 'n te zware auto op 'n verboden weg gereden, waarvoor f 6 of 6 daglen werd geëischt. C. O., dienstbode te Zoeterwou- d e, heeft zonder lirht gereden. Ze had dien avond haar eigen fiets met elec- trische lantaarn niet en dadht licht te hebben. Toen ze het bemerkte,, stapte ze af en kwam op de bon. De Ambtenaar eischte f 1.50 boete, wat de Kantonrechter afrondde tot f 1. L7JST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. H. J. K. v. d. Veen, huishoudster, Oude Rijn 114. C. Vleeschhouwer-Cro- kaert, Zijlsingel 51a. L. Nawratil, kap ster, Doezastraat 37. A. H. A. M. Smit, winkelbediende, Rembrandtstraat 22a. J. Schouten en fam., stucadoor, Serin genstraat 2a. M. Hekking, broodbakker Levendaal 97. M. Hekking, broodbakker Levendaal 97. J. C. M. Diergaarde, win kelbediende, Da Gostastraat 39. M. B. van Kleef. Expediteur, De Genestetstr. 16. J. Heimig, verpleegster, Acad. Zie kenhuis. ö-. J. H. Witte, chauffeur, Schutterstraat 13. J. W. Hartman, ma troos ie kl1., Levendaal 160. M. J. Li- bot, apoth. ass., Hoogl. Kerkgracht '33. M. W. de Rijk, dienstbode, Hooge Rijn dijk 130. M. Schrader, dienstbode, Bree straat 131133. E. C. Sterrenburg, dienstbode, Heerengr. 38. Mr. J. Es- kens, advocaat. Rijn- en Schiekade 67. A .Sipkema, kinderjuffrouw, Plantsoen 51. L. R. v. d. Bergn, Witte Singel 104a A. Noordhoek Hegt-Muilemeister,Rapen burg 103. 0. J. van Nieuwenhuizen efci fam, ass. a. d. Universiteit, Koningki- nelaan 3. J. Kersbergen en fam., schoen maker, Utr. Jaagpad 107. A. H. van Leeuwen en fam., boekhouder, Oude Rijn 42. P. H. J. Stam, Witte Singel' 100. D. L. Eldering. Noordeinde 50, F. Fal- iaux, dienstbode,_ Plantsoen 75. E. Ou- wel'een, onderwijzeres, Rijn- en Schie kade 12. Dr. W. J. van Eerde, Witte Singel 70. J. W. v. d. Steen, Haarl. str. 186. M. C. Gij zen jj, kapper, Javastraat 66. T. Tigchelaar, Verl. Oosterstraat 65 T. W. J. Knegtel, Koordeinde 27. G. van den Berg en fam., electriciejn» Haarl. straat 44a. 0. P. G. Driessen, Plantage 1. A. van Gelderen, loopknecht, Hoef- straat 56a. G. Pieters, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. Th. J. Lobbes, ma- chinezetter, Oude Rijn 26. A. P. de Meijer, dienstbode, Hoogl. Kerkgracht 4. J. M. Amoldussen, dienstbode, Nieu we Rqn 17. M. C. Roon-Duysent, Rijjns- burgerweg 75 a. Vertrokken. Johs. Hakkaari, Den Haag, Pluvius- str. 12. Mr. J. A.' G. Buiskool, Schagers brug bij de ouders. Wilh. M. Pieters. Haarlem, Bilderdijkstraat 18. A. J. Col jée. Voorschoten, Schoolstraat 43. Wilh. J. .Mulder, Zwolle, Sophiastraat 27. Pe tra. J. Wesselman, Roelofarendsveen, bij C. v. d. Meer. Pi. J. v. d. Schaar, Amsterdam, Valeriusplei n 9. J. de Vries, Almelo, Ziekenhuis. Z. de Vogel, Leider dorp, v. d. Does8tr. 41. Aletta v. d. Voort, Leiderdorp, Postkantoor. P. W. 'Pol, Oc-gstgeest, Pension ^Crunerie", Corn. v. Rooden, id., „EnrJegcOst". J. Hagen, Utrecht, Amsterd. straaiweg 120 G. L. Groënewegen, Oegstgeest, Haag- ische straatweg 1P. v. cl. Bosch, id. ia. J. Riemders, Haarlem, v. d. Meerstraat 51. Joh. J. den Older, Amerongen Jo- hanniter Hospitaal. S. Mielco, Den Haag Daendelsstr. 63. C. Raelandsche, Lei derdorp, Munnikenweg 1. H. v. d. Dal, Voorschoten, Leidsche weg 215. Adr, C. Senenhoven, Gouda. Kamemelksloot 124. Kie in Liemo, Amsterdam, Leidsche Kade 921. Nico Biesot, Gorinchem, H. M. Schorpioen. H. J. M. Voeger, Heer len, Saroleastraat 68. C. R. A. Iden, Papendrecht, Hcofdstr. 26. G. J. Lett2 boer, Almelo, Barnerbroekstr. 165. J. Schoonenberg, Katwijk, Voorstr. 34a. G. Esesr, Makkum, A 32. W. IC. Dicke, Den Haag, Leunenschestr. 41. P. Rijn dam, Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendr.str. 76. M. J. M. Verweij, Haarlem, Zocher- str. 55. L. M. A. Strotmann, Amster dam, ie Weteringdw.str. 68a. Adr. Cats burg, Weerden, Catharhiastraat 15. Jel- te de Vries, Hillegersberg, Hoofdweg 260. Douwe Meerstra, Leeuwarden, Em makade Z.Z. 24. S. L. Bakker, Voor schoten, Leidsche weg I02d. C. Ab- spoel, Rotterdam, Hilledijk 191b. Scheepsti j dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. EDA1I, 17 Mrt, van RotterdaJii naar" N. Orleans. KINDERDIJK, 15 Mrt., van Rotter dam te Dos Angeles. MARYLAND, van Rotterdam naar Antwerpen, pass.-17 Mrt. Vlissinaen. ROTTERDAM, 17 Mrt., van Ëlexan- drie. VOLENDAM, van Rotterdam naar New York, 17 Mrt. v. Boulogne. STOOKV. MIJ. NEDERLAND. BKNGKALIS, thuisreis, 16 Mrt. van Sabang. MARIA, thuisreis, 10 Mrt. van da Madraskust. RI0ÜW, 17 Mrt. van Amsterdam n. Londen. IC ANGE AN, uitreis, 14 Mrt. van Po- nang. JüHAN D:E WITT, thuisreis, 17 Mrt. te Southampton. VONDEL, uitreis, 1 Mrt. te Port Said. ROTTERDAMSUHE LLOYD. TAMBORA, 17 Mrt. van Batavia n, Rotterdam. GORONTALO, 17 Mrt. van Batavia DJEMBfik, 17 Mrt. v. Batavia te Soe rabaja. SLAMAT, thuisreis, pass. 17. Maart Perim. BLITAR, thuisreis, 15 Mrt. v. Singa pore. BANDOENG, uitreis, 26 Febr. van Djibouti. DJAMBI, thuisreis, 17 Mrt. van Pa- dang. PALEMBANG, uitreis, 17 Mrt. van Port Said. SOEKABOEiL thuisreis, 16 Maart van Port Said. TAPANCr.LI, uitreis, 17 Maart van Port Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6