NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 16 MAART 1926 :fc- DAG-AGENDA. Wloensdag 17 Maart 'sav. acht uur „Prediker" Janvossensteeg. Jaarverg, T. d. L. Chr. Oranje Ver. Zang, Mu ziek, Tractatie. Woensdag 17 Maart sav. acht uur Geref. Kerk, Hooigr. Dr. B. Wielenga van Amsterdam over „De Litteraire schoonheid van den Bijbel" voor het .Chr. Com. v. Winterlezingen. Hazerswoude. Donderdag 18 Maart, 'sav. half acht. Zaal van C. M. Nat zijl. Dr. M. H. A. v. d. Valk van Rot terdam over „De slang in het Para dijs." Vrijdag 19 Maart, 'sav. half vijf, Breestraat 27. Alg. Ledverg. der Openb Leeszaal. Woensdag 24 Maart 'sav. acht uur Graanbeurs, Jaarfeest v. d. Chr. zang Ver. „Ledagoh." De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Maart tot en met Zondag 21 Maart Waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. In 1(380 werd met toestemming van den Apostolischen Vicaris der Veree- nigde Nederlanden een katholieke pa rochiekerk gesticht aan de Hooigracht alhier door Hugo Francois van Heus- deiï, den bekenden schrijver der „Ba tavia Sacra." Zijn opvolger, Cornells Steenhoven, liet zich (door de tegen partij van den Apostolischen Vicaris De Cock daartoe benoemd, hoewel hij 'de pauselijke bevestiging niet kon er langen), in 1724 tot aartsbisschop van Utrecht wijden, waardoor zijn paro chie van de overige katholieke paro chies van Leiden werd afgescheiden. De Jansenisten zijn steeds op de zelfde plaajls aan de Hooigracht geves tigd, gebleven. Aan de' straatzijde was van hun kerkgebouw niets te bemer ken, zooals zulks met bedehuizen uit dien ouden tijd meer het geval is ge- weest. Onlangs werd hun kerk met pastorie en een aan de achterzijde gelegen hofje aangekocht door het St. Elisabeth- gasthuis om ter vergrooting van dit gesticht te worden afgebroken. Een nieuw oud-Roomsch kerkje met paro chie werd gebouwd aan den Zoeter- woudsche Singel, dat zijn voltooiing nadert, waarna het oude complex aan 'de Hooigracht verdwijnen zal. De Jansenistische gemeente is ook hier klein. Treffend. Dertien maanden geleden is hier ter stede een tweeling geboren, twee meis jes, Petronella en Francina van V. Gisteren, dus op denzelfden dag zijn beide meisjes overleden. Aanrijding. On den Rijnshurgerweg, even over 'de grens der gemeente heeft gister middag een ernstig ongeluk plaats ge had. De student v. d. P„ kwam per motor rijwiel uit de richting Oegstgeest en wilde een voor hem uitrijdende auto passeeren. Zonder vooraf te waarschu wen veranderde de chauffeur eens klaps van richting, met liet gevolg, dat de heer v. d. P. in volle vaart tegen 'de auto opreed. Hij bleek vooral aan een der beenen .ernstig gewond te zijn. Een Leidsche agent van politie die In de nabijheid was, waarschuwde Dr. Timmerman en een Oegstgeester collega, waarna spoedig hulp verleend werd. Dr. T. legde het eerste verband en spalkte het gebroken been, waarna 'de heer v. d. P. ter verpleging naar het Diaconessenhuis alhier werd over gebracht. Aangehouden is de woonwagen bewoner J .de G., die nog 3 dagen hechtenis had te ondergaan. P. v. d. Z. heeft Zondagavond, zon 'der eenige aanleiding, van zekeren H., een klap met een hamer op het hoofd gekregen, waardoor een bloedende wond ontstond. De getroffene heeft beloofd het er niet bij te zullen laten 2itten. BINNENLAND. Vacature Eerste Kamer. Het Centraal stembureau zal op Don 'derdag 18 Maart, des namiddags te 5 uur in "de vroegere raadzaal te 's-Gra- yenhage een openbare zitting houden, Waarin zal worden voorzien in de va cature bij de Eerste Kamer, ontstaan door het ontslagnemen als lid door 'den heer dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Spoorwegverkeer aan de fltens. De Fransch-Belgische en de Neder- Ïandsch-Belgische tarieven schrijven voor, dat de stations, die geen recht- 'streeksche reiskaartjes kunnen geven voor het gevraagde Fransche of Ne- derlandsche station, rechtstreeksche kaartjes enkele reis kunnen afleveren, tegen vollen of halven prijs (kind), voor het eerste station over de grens. Met ingang van heden, melden de Belgische bladen, mogen die stations en halten ook andere kaartjes afleve ren aan de reizigers, die tegen ver laagd tarief toegang hebben op de Bel gische treinen. f Nederland en België. Ingediend is thans een wetsontwerp, houdende voorzieningen ter uitvoering van het Verdrag met België betreffen de de territoriale rechterlijke bevoegd heid enz. De strekking van het wets ontwerp is, de in Nederland te volgen procedure te regelen. Het ontwerp tot goedkeuring van dit verdrag is reeds aanhangig ge maakt öp 7 October 1925. Het is thans niet de bedoeling op de beslissing daar over vooruit te loopen, doch wel is het ran belang, zoo wordt gezegd, dat, wanneer 't verdag is goedgekeurd en bekrachtigd, met de uitvoeringswet niet meer geruime tijd is gemoeid. Onbewaakte overwegen. De- heer Boon, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van 'Waterstaat de volgende vragen ge steld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het droevige ongeluk op den on bewaakten overweg in den straatweg Akkrum-Heerenveen, dat wederom aan twee menschen het leven heeft 2. Is het den minister bekend, dat destijds verschillende corporaties te gen de opheffing der bewaking hebben geprotesteerd, omdat de straatweg hier bijna evenwijdig met den spoor weg loopt en een automobilist, komen de van de richting Akkrum, alle aan dacht noodig heeft om den scherpen bocht te nemen, waarna hij plotseling voor den spoorwegoverweg wordt ge plaatst, terwijl het uitzicht totaal be lemmerd wordt door de haan wach ters woning? 3. Is de minister niet van oordeel, dat ook de machinisten door de onver mijdelijke ongelukken, waaraan zij geen schuld dragen, hun Voor een vei lig spoorwegverkeer zoo noodig zelf vertrouwen zullen verliezen? 4. Is de minister bereid, in het alge meen een onderzoek in te stellen naar don gevaarlijken toestand bij kruisin gen op verschillende hoofdverkeerswe- gen, waar het uitzicht door de wonin gen van vroegere spoorwegwachters wordt belemmerd, en is üe minister in het bijzonder bereid, den gevaarlij ken toestand bij bovenbedoelden over weg AkkrumHeerenveen zoo spoe dig mogelijk te verbeteren? BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De besprekingen van gister. De gistermorgen gehóuden geheime bespreking van den raad van den vol kenbond duurde van elf uur tot tien minuten voor half twee. De besprekin gen konden nog niet geëindigd wor den, daar het definitieve Zweedsch antwoord nog niet was binnengekomen Naar verluidt, zou de Zweedsche regeering zich ermede vereenigjd heb ben, dat Linden zich terugtrekt, temeer daar in den aanstaanden herfst het tijdperk voor den Zweedsch en zetel zou eindigen. Toch is hiervoor ook nog de toestemming van de commis sie van buitenlandsche aangelegenhe den van den Zweedschen rijksdag noo- di?7 De Duitsche delegatie kan legen een dergelijke oplossing noch juridi sche, noch formeele bezwaren inbren- fen," daar zij geheel overeenkomt met e bepalingen van het pact van den volkennbond. Toch had deze oplossing van Duitsche zijde een koele ontvangst Alen meende evenwel, dat het nau welijks waarschijnlijk was, dat de Duit sche delegatie zich tegen een derge lijke oplossing zal verzetten, daar al gemeen weid aangenomen, dat dit een laatste uitweg was en wanneer 'deze niet werd gekozen, een breuk onver mijdelijk zou zijn. Daar geen enkele natie het odium op zich wil laden schuldig te zijn aan de breuk, ver wachtte men, dat een oplossing in deze richting wel plaats hebben zou. Een nieuwe oplossingsmogeiijklteid. Bij de besprekingen van gistermor gen heeft de Duitsche delegatie te kennen gegeven, dat zij voor een ruil, waarbij de permanente zetel, die thans door Zweden wordt bekleed, aan Po len wordt toegekend slechts zeer wei nig gevoelt Daarom werd toen getracht de vol gende oplossing te bewerkstelligen. Zweden en Tsjecho-Slowakije zullen beide afstand van hun niet-permanen- te zetels doen, teneinde de vergadering ■an den volkenbond gelegenheid te ge ren den zetel van Zweden aan Neder land en die van Tsjecho-Slowakije aan Polen toe te kennen. Naar het heette, wachtte Benes in dit verband op nieuwe instructies uit Praag over welker inhoud nog niets met zekerheid is te zeggen. Benes zelf was, wat het beschikbaar stellen van den Tsjecho-Slówakij'schen zetel be treft, niet al te optimistisch gestemd, en zelf gevoelde hij! daarvoor niet veel. Zou de regeering te Praag op dit •voorstel afwijzend beschikken, dan ver wachtte meii. dat België inplaats van Tsjecho-Slowakije afstand \an zijn ze tel zal doen. Verzet van Roemenië. Gisteravond om half negen eerst was de officieuse 'bespreking onder de leden van den volkenbondsraad ten einde. De raadsleden kwamen weder in erg neergedrukte stemming, uit Sir Eric Drummonds kamer./De mees ten zeiden niets, doch Benes verklaar de, dat hef slecht ging. Groote teleurstelling heerschte hier over onder de internationale pers. die juist, vertrouwensvol geworden was, dat de oplossing eindelijk gevonden was. Het heette, dat Unden en Benes beiden hun ontslag als nieet-perma- nente raadsleden zouden nemen en dat Polen dan een der zetels zou verkrij gen- Alen sprak algemeen er van, dat (Nederland djan den tweeden nieuwen zetel bekomen zou. Dit geheele plan, d&t ook de Duit sche instemming verkregen had, is thans afgestuit op den onwil van we der een andeven staat, die het alge meen belang blijkbaar aan bekrompen eigenbelang wil ondergeschikt maken, Roemenië heeft geweigerd aan Be nes toestemming te geven zijn ont slag te nemen, en Benes meen: dit niet 'te kunneen doen zonder goed keuring der kleine Entente. Joego-Sla- viëë was bereid geweest hierin toe te stemmen, doch de Roemenen vree zen, dat daardoór de zetel der kleine entente voor goed verloren zou gaan. Aden is thans dus opnieuw radeloos geworden. DE OPVOLGER VAN KARDINAAL MERCIER. Mgr. Van Roey aartsbisschop van Mecheleo, Naar een telegram uit Rome meldt, is mgr. Van Roev, vicaris-generaal, benoemd tot aartsbisschop van Aleche- len. De nieuwe aartsbisschop, is te Var- selaer in de provincie Antwerpen' ge boren. Hij is 52 jaar oud 'en was achter eenvolgens hoogleeraar aan de uni versiteit te Leuven en vicaris-gene raal ("sedert 1907.) van kardinaal Mer- een te Mechelen. Hij heeft het concilie van 1920 ge organiseerd en heeft ook 'een werkzaam aandeel genomen aan de besprekin gen voor" de hereeniging der kerken, het vorig jaar te Mechelen gevoerd. Mgr. van Roey is geen strijdend Flamingant, maar gaat toch door voor goed Ylaamschgezmd. DE BELGISCHE FRANK. Een scherpe daling. De wisselmarkt op de Amsterdam - sche effectenbeurs werd gisteren in beroering gebracht dpor het ineen storten van den Belgischen frank. Sinds maanden scheen dit betaalmid- del^ractisch gestabiliseerd op circa Zaterdag was de noteering nog 11.34. Gisteren bleken er echter nergens koo- pers van Belgische franks te zijn en vooral in België zelf was de vraag naar ponden en guldens zop groot, dat de koers hier in den morgen tot 10.85 achteruitliep. Ter beurze werd het aan bod zoo omvangrijk» dat de koers met sprongen daalde, "het slot was circa 10. Deze plotselinge daling maakte des te -meer indruk, daar het hier een be taalmiddel betreft, tot welker stabi lisatie ook de Bank van Engeland en de Nederlandsche Bank meewerk ten. Het aanbod in franks schijnt in de eerste plaats uit sommige kringen in België afkomstig te zijn geweest. De dollarlcening. Gedurende een gisterochtend en na middag gehouden ministerraad heeft de Belgische Minister van Financiën zijn collega's op de hoogte gebracht van zijn jongste bespreking te houden over ae 150 millioen dollarleening. Geen enkele mededeeling werd hier over aan de pers verschaft, doch vol gens inlichtingen van particuliere zij de zouden -de Vereenigde Staten de leening willen uitsteken tot na de ra tificatie door het parlement van .Was hington van de Belgisch-Amerikaan- sche Schuidenconventie. Deze Ministerraad werd bijgewoond door hooge personaliteiten van de Na tionale Bank, waaronder oud-minister Van de Vijvere. Dit wijst er op, dat het besprokene van het hoogSLe be lang is voor de saneèfingspolitiek, van 's lands financiën. Een paar anti-regeeringsorganen. spreken in dit verband als hun opinie uit, dat het einde der regeering Foul- let nabij is. Hedenavond zal een nieu we ministerraad worden gehouden. .Medewerking der bankiers. De mfhister van Financiën had gis- termamiddag een langdurig onderhoud met de directeuren der Belgische en vreemde banken uit de hoofdstad om te confereeren voor de maatregelen, die moeten getroffen worden om de huidige wisselpaniek te bestrijden. De bankiers zeggen hun medewer king toe. Een der eersté maatregelen zal zijn het verscherpen van de controle op de wisseloperaties. De Parlementaire Commissie van Financiën is voor hedenochtend ontbo den om op haar beurt den toestand te bespreken. KORTE BERICHTEN. Italië heeft gisteren de eerste halfjaarlijksche storting van 2 millioen pond sterling verricht, waartoe het volgens de schuldregeling met Enge land verplicht is. - De Zondag te Parijs gehouden tusschentijdsche Kamerverkiezingen hebben geen der candidaten de noodi- ge meerderheid opgeleverd, zoodat een herstemming noodzakelijk zal zijn. De conservatieven hebben een zetel gewonnen in de tusschentijdsche ver kiezing voor de vereenigde Engelsche universiteiten wegens het aftreden van den liberalen oud-minister Fisher Zondag was het 45 jaar geleden, dat tsaar Alexander II werd vermoord. De raad van volkscommissarissen heeft besloten aan de 8 nog levende deelnemers aan den aanslag een le venslang pensioen van 250 roebel per maand uit te betalen. De overbevolking van Moskou heeft den plaatselijken sovjet dezer stad genoodzaakt, het verzoek aan de bevolking der sovjet-unie te publkee- ren, om zich zoo eenigszins mogelijk te onthouden van vestiging in de hoofdstad. De internationale conferentie in zake de conferentie van Washington be treffende den 8-urendag is gisteren te Londen geopend. - De Fransche regeering weigert ratificatie van het ac;ooi\l van Ango ra in zijn huidigen vorm. Gravin Botlimer is tot 2\F maand gevangenisstraf veroordeeld. KERK EN SCHOOL. HERST. EV. LUTH. KERK. Bedankt: Voor Den Helder (toez.1 S. R. Hermanides, Ned. HerV. Pred. te Valkenburg. CHR. GEREF. KERK. Betlankt: Voor Broek o.d. Akker- woude (Fr.) door M. Holhys te Ulrum. Voor Onstwedde, W. Vos, te Dokkum. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt: Voor Den Haag, J.Ch, Kieviet, te Veenedaal. De quaesiie-Dr. Geelkerken. ..Wjj deelden gisteren reeds mede, dat bij den aanvang va,n den Zondagmorgen dienst in de beide kerkgebouwen valn Amsterdam-Zuid na het voorlezen van de meergenoemde verklaring van dein kerkeraad een aantal gemeenteiedeb en ook een drietal ouderlingen uit protest het kerkgebouw verliet. Daaraan kan worden toegevoegd dat een aantal gemeenteleden aan Dr. J. Brinkman van Haarlem, die in weerwil van de verklaring van dein Kerkeraad toch in de Scliinkelkerk een vacature beurt vervulde, een schrijven hebben toen toekomen van dein volgenden in houd: „Ondergeteekenden, D. v. Beek, J. H. v. d. Lichte, C. van ,Wifc J. v. d. Bjj, J. v. Heest, J. H. Wesseis, Ph. Jansen en J. J. Hoogeveeh, beljjdende leden der Gereformeerde Kerk van Am sterdam-Zuid. gehoord hebbende de verklaring, af gelegd door den kerkeraad in de gods dienstoefening vain hedenmorgen, 14 Maart 1926, in de Schinkelkerk; gevoelen zich geroepen u er op te wijzen, dat door den kerkeraad is voor gelezen, dat hij zich niet kan cosifor- meeren met de uitspraak van de Synode, daar deze volgens den kerkeraad on wettig is, en geven u in ernstige overweging, he denavond-niet op te treden 111 de Park- kerk, daar de Gereformeerde Kerk» van Overtoom zich door dat optreden buiten kerkverband gesteld heeft". Nadat 's middags twee predikanten van Groot-Amsterdam, Ds. Schouten en Ds. Ferwerda, zich met Dr. Brinkman in verbinding hadden gesteld, en hem vriendschappelijk op den ernst van den toestand hadden gewezen, is Dr. Brink man naar aanleiding hiervan niet op nieuw opgetreden. Naar gemeld wordt, zou een zeer groot deel van de Kerk van Amster dam-Zuid eventueel niet medewerken aan verder verzet tegen het besluit der Ge nerale Synode. Terwjjl het Comité-Geelkerken mor genavond in het concertgebouw een ver gadering houdt om den toestand te be spreken en "maatregelen voor te be reiden, zulten in dein loop dezer week waarschijnlijk neg pogingen worden ge daan om in afwachting van wat ver der uit de uitspraak der Synode en de houding van den kerkeraad zal voort vloeien, degenen, die zich wei cojifor- meeren aam het besluit der Synode voor de eerstkomende rustdagen eigen kerk diensten te verzekeren,eventueel met medewerking van andere predikanten uit de classis Amsterdam. Daarbij zal van de Kerkgebouwen van Amsterdam- Zuid geen gebruik kunnen worden ge maakt, aangezien deze door den kerke raad blijven beheerd. Zelfs verluidde het dat van Zaterdag op Zondag in de kerk gebouwen is gewaakt, hoewel het uit gesloten schijnt, dat de Classis of Sy node over de kerkelijke goederen een proces zullen uitlokken, ook al zou de kerkeraad blijven weigeren. Intusschen zullen de gemeenteleden die een dienst des Woords verlangen wel ke onder toezicht van en in verband staat met de Gereformeerde Kerken, moeten omzien naar een tijdelijke gele genheid bijeen te komen. Gemeld wordt reeds dat men trachten zou het leegstaande gebouw der Baptisten-Ge- jneente te huren. Generale Synode Geref. Kerken. Nader wordt gemeld, dat*de Gene rale Synode tegen Woensdag a.s. te 2 uur is bijeengeroepen te Assen. De Generale Synode beeft benoemd een commissie, bestaande uit Prof. Dr. F. W. Grosheide, Prof. Dr. H. H. Kuy- >er, Ds. J. L. Schouten, Mr. G.H. A. Irosheide en Mr. J. A. de Wilde, die van ,-haar de opdracht ontvangen heeft, om bjj mogelijke verwikkelingen ten ge volge van de schorsing van Dr. G. van van advies te dienen. Gemeld wordt, dat in de Geref. Kerk Je Bloemendaal, de Waarschuwing der Synodè niet is voorgelezen, daar man van meening was, dat hieromtrent eerst een kerkeraadsbesluit moest worden ge nomen, en er Zaterdagmiddag toen de verklaring inkwam, geen-gelegen heid meer was om den kerkeraad bij een te roepen. Ook in de kerken van Zanidvoort en Dordrecht is de waar schuwing niet gelezen, wellicht om de zelfde reden. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. Gemeenteraad. (Slot). 16. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot het aangaan van een geldleening, groot f 115.000. Voorgesteld was een leening a'"47/s procent. Koers a pari. De lieer Boekraad vond een lee ning van f 100.000 groot genoeg. Het werk aan 'de Boezemkade b.v. kan nog wel even wachten, vond spr. De heer Al es man vroeg of de gelden voor het maken van den toe gang tot de Zuidkade in deze leening waren begrepen. Spr. zag dit werk gaarne spoeclig uitgevoerd. De voorzitter toonde aan, dat ëfirschillende werken niet meer kun- Radio-Programma. ,Wai er vanavond te hooren is. BERLIJN, 505 en 576 M. Vanaf 7.50 ook op 1300 Al, 5Ö5 Lezingen. 7.50 Bonte avond. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek, BERN, 435 M. 6.50 Lezing. 7.20 Weerbericht. 7.20 Orkestmuziek en zang. BRUSSEL, 262 M. •5.20 Orkestconcert. 6.20 Nieuws. 8.20 Concerten. 9.20 Nieuws. 9.30 Concert. 10.20 Nieuws. DAVENTRY, 1600 AI. Zie Londen. 10.45 Weerbericht voor zeevarenden. DORTMUND, 283 M. 5.20 Lezing. 0.35 Vocaal concert. 7.20 Spaansche les. 8.05 Concert. ELBERFELD, 259 M 6.40 Gramofoonconcert. 7.20 Spaansche les. 8.05 Concert. HILVERSUM, 1050 AL 6.30 Engelsche les. 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 R. K. Radio-omroep. LONDEN, 365 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 7.20 en 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws, 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Zang en muziek. AIüNSTER, 410 M. 5.50 Lezingen. 7.20 Spaansche les. 8.05 Concert. PARIJS (Radio-Paris 1750 M 5.05 Concert. 6.05 en 8.35 Persberichten. 8.35 Engelsche les. 9.05 Orkestconcert. ZüRICH, 515 M. 6.10 en 9.1 o Weerfcc *iclit j. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. 9.10 Nieuws. nen wachten, en het is verkeerd gel den daarvoor uit de gewone midde len te nemen. Beter is belastingverla ging ot 'uitvoering, van meer urgente werken. De doorbraak naar de Zuidkade is nog in studie. Misschien kan dit werk buiten de leeningen blijven. Voorwerk verschaffing en" kostenverdeeling is eenig u'itsfel wel gewenscht. De leening, gesloten me: het pen sioenfonds van Koloniale landsdiena ren, werd*hierna goedgekeurd. 17. Aanbieding door B. en W. \an aanbevelingen voor het opmaken van dubbeltallen voor de benoeming van 2 leden van het College van etters voor 's Rijks directe belastingen. De beide aftredenden, ;ie heeren Jac. M. Nieuwesteeg en Jac. Spruvt, werden herbenoëmd. Als toegevoegd aan de agenda, kwam daarna een voorstel ter latei lot wijziging der kiesdistricten, noodig doordat in 1927 de Statenverkiezing nog volgens de 'oude kiezerslijst zullen plaats hebben. Voorgesteld wordt o.m. om district 2 dat door den boiuv van 70 wonin gen is uitgebreid en reeds 880 kiezers telde, te ontlasten van pl.m. 140 kie zers. en deze over te brengen mar 4, dat nog slechts 440 kiezers had'. Overwogen zal worden ook de geheele Rozenlaan naar 4 over te brengen. Aldus goedgekeurd. Voorts werd naar aanleiding van. een rapport v. d. Gem.-opzichter be sloten f275 toe te staan voor de ver- betering van de schoeiing aan de Zuid kade en het aanbrengen van een ta lud; het laatste cm spoedige verzak king te voorkomen, f 100 is nodoig voor 50 strekkende meters grond van de fa. Klein en f175 voor het talud met graszoden. Bil de rondvraag deelde wetli. Gu!: demond in antwoord op den heer v. Kleef, mede, dat B. en W. ook niet geheel voldaan zijn over het tempo, waarin het werk aan de Achterkade wordt uitgevoerd. B. en W. hebben reeds gedreigd, zelf het werk ter hand te zullen ne men. Vreeburg heeft echter beloofd voor 15 'April te zullen klaarkomen. Voor halt April kan toch met de elec- tnficatie van de achterkade niet wor den begonnen. Een wenk van den heer v. KI eet, voor hét construeeren der idamwanden werd in overweging genomen. Den heer Noest werd spoed toe gezegd bij' 'het opstallen van een hieu wen tabel voor de heffing van school- geld. Op een vraag van denzelfden Spr. antwoordde de voorzitter dat hem niet bekend was dat de gemeente Gouda geheime stukken heeft rondgezonden met betrekkinng tot het elec. contract met Leiden. De stukken die op dit punt betrekking hebben, liggen alle voor de leden ter inzage. De heer Loet vroeg bij1 de scho len een waarschuwingsbord voor auto mobilisten te plaatsen. Van verschillende zijden werd dit denkbeeld ondersteund. De heer Boekraad maakte be zwaar tegen het laten passeeren van zware vrachtauto's dooi' de Nieuw- straat, waarbij de voorzitter op-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2