Onderhoud yw Handera met PUFSOL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 MAART 192C. Schrikkelijke dingen deelde spr. mede uit het revoiutietijdperk in H., ook iiaar aanleiding van verschilléuidé' platen, wel ke op doek gebracht werden. Dankbaar was do heer P. jegens zijn gids in het vreemde land, welke 'nier in Noord wijk tegenwoordig was. Aan het eind zijner causerie deelde spr. nog enkels dingsia mede uit Zuid- Afrika. Ds. van Haaf ten dankte spr. voor zijn rede. en prees de wijze, waarop deze werd voorgedragen. Ds. v. H. ging voor in dankgebed, waarna nog gemeenschap pelijk werd gezongen de bekende Avond zang, Gezang 180: i. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. jVoorm. 10 en nam. 5.30 uur, Ds. W. [W. van Haaf ten. NOORDWSJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. [Voorin. 10 uur, Ds. G. van Dijk van Lisse en nam. 5 uur, de eerw. heer E. L. de Witt. Geref. Kerk. .Voorm. 10 en nam. 5 bur Steyling, Em. pred. van Naarden. SASSENHEIH. Burg. Stand. Geboren: George- Jo seph, zv. J. van Zonneveld ein G. A. M de Coster; Adam Johannes Adrianus, zv. H. Remmerswaal en C. M. v. d. Meer. Gevestigd: W. C. van Gastele, Hoofd straat 124 van Maassluis; Mej. E. J. van der Geest, Kerkelaan 40 vanWoehs drecht: H. Kattenburg, Rijksstraatweg 8 van Reeuwijk; Mej. J. C. van Hoekelen, Burchtstraat 1 van Haarlem; A. G. Bak ker, geb. Duinmeijer, Zandslootkade 21 van Lisse. Vertrokken: A. Scholten van Hoofd straat 127 naar Rotterdam. De keuring van dienstplichtige^, lichting 1927, dezer gemeente zal op [Vrijdag 9 April 1926 des voormiddags 9 luur ten Raadhuize elhisr plaats hebben. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Franciscus Jozephus, zoon van J. J. Nederhof en G. A. Zwartjes. Bernardina Johanna, dochter van W. Marbus ein B. Werkhoven. Jan Wouter, zoon van B. Koning en J. O. A. Tolk. Gerardus Hendrikus, zoon van Th. H. Does ein H. A. Parlevliet. Gehuwd: A. H. van Leeuwen en A. jVerduyn. LISSE. Burg. Stand. Geboren: Julia Dina Üv. N. Nieuwenhuis en B. Strietman; Petronella Josephina, dv. A. v. Schie en van G. G. Oostdam; Helena Sara, Üv. A. Wijsman en A. M. Onderwater; Maria Johanna, dv. G. Meskers en J. v. d. Slot; Henricus Wilhelmus, zv. A. J. Schrama en B. J. Th. v. Koppen; Cxeertruida, dv. F. H. Snaar en J. Lyten. Jill'ert, zv. J. Camminga en A. Kuijper. Overleden: Johannes vain der Veek, loud '2 maanden; Wilhelmus de Bruijn, oud 81 jaren. Ondertrouwd: M. v. d. Stelt en M. Ide Graaf; J. Goudkade en A. v. Blit- terswijk. LEIMUIDEN. De Baad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmorgen te 10 uur. Afwezig met kennisgeving de heer H. J. Visser. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedge keurd. Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan brengt de voorz. ter tafel het kohier van de verlich tingsbelasting voor het jaar 1926 tot een totaal bedrag van f2450.60. De in vordering wordt door den Raad vast gesteld in twee termijnen en de 2e termijn voor of op 1 November a.s. Het kohier van de hondenbelasting wordt vastgesteld tot een totaal bedrag van f306 te betalen voor of op 1 Augustus a.s. De Voorzitter deelt mede, dat thans overgegaan zal worden tot beëediging van den tijdelijk Gemeente-ontvanger den heer J. F. de Ren, die in de verga dering tegenwoordig is. De heer de Ren heeft geen bezwaren tegen het af leggen van de voorgeschreven eeden. Nadat door den heer de Ren in han den van den voorz. de voorgeschreven eeden waren afgelegd, wenscht spr. hem van harte geluk. Het is voor hem een zekere eer, om tot tijdelijk Ge meente-ontvanger benoemd te woTden Hoewel de administratie niet in wan orde is, is er een groot aantal achter stallige belastingbetalers, waaraan met kracht gewerkt moet worden om de verschillende bedragen binnen te krijgen. Spr. hoopt dan ook, dat de heer de Ren hieraan zijn beste krach ten zal besteden en hij voor groot nu van de Gemeente werkzaam zal zijn. De heer de Ren dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en den voorz. voor ^ijne hartelijke woor den. Spreker hoopt, met ijver voor de belangen van de gemeente op te ko men. Aangezien niets meer aan de orde Is, gaat de voorz. tot de gebruikelijke rondvraag over. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de verga dering gesloten. Een zware snoek. Door den heer S*van der Voort werd dezer da gen een snoek gevangen, welke het ge wicht had van 40 pond. WASSENAAR. In de Donderdag gehouden raads vergadering was van de beide midden- standsvereeinigingein een adres ingeko men, waarin wordt gevraagd den bouw van de Openbare U.L.O.-school te gun nen aan op één na den laagsten inschrij ver, een ingezetene dezer gemeente, wanneer het werk niet aan den laagsten inschrijver zou worden opgedragen. De Voorzitter zegt, da^ae beslissing aan den raad. zou worden gelatein, wan neer de laagste inschrijver het werk niet zou krijgen. Het is gebleken, dat d'"1 inlichtingen omtrent dezen inschr 'v r goed zyin. echter heeft hij er bij zijn RECLAME inschrijving op gerekend zand Jta kun nen betrekken uit de Kievit. Daartegen hebben B. en W. bezwaar gemaakt, zoo dat het gevolg is geweest, 'dat hij liever van het werk afziet, tenzij hem f ioco meer wordt gegeven. De Voorzitter zegt, dat dit niet oiibillijk kan worden geacht en stelt voor den laagsten inschrijver het werk te gunnen en hem bij goede oplevering van het werk f 1000 extra te geven. óe heer Th. H. Vogels kan zich met dit voorstel wel v-ereenigen. Hij is van meemne dat bij een algemeejne 'inschrij ving een werk aan dein laagsten inschrij ver moet worden opgedragen. "Wil men de ingezetenen doem profiteeren, dan zal men uitsluitend een inschrijving onder de ingezetenen moeten houden. De heer Drop heeft den indruk ge kregen, dat de laagste inschrijver graag van het werk af wil zien. De Voorzitter zegt, dat hij aan zijn inschrijvingssom gebonden is, en twij felt er nieG aan, dat hij het werk zal uitvoeren, vooral wanneer hij f 1000 meer krijgt. Met aigemeene stemmen wordt daar op het voorstel van den [Voorzitter aan genomen. De Voorzitter deelde mede, dat ver schillende personen, die grondrente aan gemeente verschuldigd zijn, den wensch hebben te kennen gegeven, deze grondrenten te willen afkoopen. Óm nu te voorkomen, dat voor elk geval een raadsbesluit moet worden genomen, stel len B. en W. voor een besiuit te nemen, waarbij aan hen, die nu of later ws|n- schen de door hén verschuldigde grond renten of bijdragen af te koopein, daar toe de gelegenheid wordt gegeven tegen betaling van het twintigvoud van het jaarlijksch bedrag die rente of bijdrage. Dit wordt goedgevonden. Hierna deelt de Voorzitter mede, dat hij een minder aangename mededeeling heeft te doen. Door den directeur dei- directe belastingen is n.l'. medegedeeld, dat het aandeel dezer gemeente in de kwade posten over de dienstjaaren 1923 en 1922'23 bedraagt: voor de grond belasting 1923 f 2,98; voor de inkoni- stembelasting 3922—'23 f 67.064,05. Op •de begrooting werd slechts een bedrag van f 50.000 geraamd. Besloten wordt den post onvoorziene uitgaveln te ver minderen met f 17.087.03. De Voorzitter deelde verder nog mee, dat de plannen tot stichtijng van een drinkwaterleiding thans zoover zijtn ge vorderd, dat tot is-tichting ea exploita tie van een waterleidingbedrijf kam wor den besloten. B. en W. stellem derhalve voor hen te machtigen tot het vragen van de noodige vergunning aan de hoe ren Ged. Staten. Met algemeen e stemmen wordt het be sluit tot stichting genomen ein de ge vraagde machtiging verleeend. Burg. Stand. GeborenAmna Maria, dv. G. J. van der Kleij en H. A. M. Bakker; Johannes Nicoiaas, zv. C. G. Hogervorst en Th. Gardien; Amna Ja- coba, dv. J. A. Snelderwaard en M. A. Wens veen; Maarten, zv. J. C. vam der -Boon en G. B1 ij lev cn; jacobus, zv. P. van Rijn en A. C. vam Spronssen. Overleden: G. van Hemerc, oud 59 jr. Ondertrouwd: M. G. M. Rijkee en B. Niermeijer; H. R. van Tricht en J. Bleus; U. Heins en M. Donker. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: (Dorp) Zondag voorm. 10 uur Ds. Döns zelmann. Nam. geen diemst. Kievitskerk: Zondag vcorm. 10 uur Ds. Troelstra van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Heiden. Door de Chr. Jongel. Vereen. „Dient den Heer met blijdschap" werd deze week weder een jaarfeest gehou den, onder leiding vam den tijdelrjken voorzitter, den heer Westra. Uit de ver slagen van den secretaris en den pen ningmeester bleek dat de vereen, im groei en bloei toenam. Het rijk voor ziene programma voor dezen avond werd daarna op zeer gunstige wijze afgewerkt, waarop een dankbaar applaus van de zeer talrijke toehoorders geoogst werd. ALPHEN AAN DEN RIJN. De gezonken tjalk van den Amster- damschen schipper Schaap, welke de vorige week na aanvaring in de Hei- manswetering volgeloopen is, is heden gelicht. Duikers moesten eerst de zwa re lading steenen verwijderen. BODEGRAVEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur, Ds. Ottevanger van Sluipwijk, nam. 6 uur, de heer Muller. Geref. .Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Dam Bed, H. Avondmaal. Geref. Gemeente. Voorm. preekleaen, nam. Ds. v. Reenen. Ev. Luth. Gem. Geen dienst. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 7 uur, Ds. v d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur, Ds. Ringnalda. HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 (Biduur voor het Gewas) en nam. 6.30 uur, Ds. Luuring. t Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Gispen. BOSKOOP. De raad dezer gemeente zal vcrga- Jeren op Maandag 15 Maart a.s. ries namiddags um zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van nummer vonr stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van do vergadering van 5 Februari 1926. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van een concept-wijziging der Verordening op het beheer dei- Ge meente-bedr ij ven. 6. Aanoieding door B. en W. Ier vast stelling van een Verordening betref fende de levering van electriciteit floor het Eiectnciteitsbedrijf der gemeento Boskoop. 7. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van bet tarief als bedoeld in artikel 8 der Verordening, betref fende de levering van electriciteit door bet Electriciteitsbedrijf der gemeente Boskoop. 8. Mededeeling van B. en W. naar aanleiding van een door den heer P. D. Noest gestelde vraag, omtrent de toe passing van de derde alinea van arti kel 13 der Voorwaarden, waarop gas wordt geleverd. 9. Voorstel van B. en W. om te beslui ten tot goedkeuring van de verbree ding van de Oranjestraat en van de verlenging van de Julianastraat. IC. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot nadere regeling van de tijd vakken, waarover door Bouwvereen. annuiteiten wegens ontvangen bouw- voorscbotten, aan de gemeente ver schuldigd zijn. 11. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot toekenning aan bijzondere scholen van voorschotten op de over 1926 te ontvangen vergoeding, inge volge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. 12. Voorstel van B. en W. om mach tiging te verleenen tot aankoop van grond van de Maatschappij tot exploi tatie van Staatsspoorwegen. 13. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heeren A. Kervel* en J. van der Zon. 14. Aanbieding door B. en. W. van het verslag over 1925, van betgeen, met betrekking tot de verbetering dei- Volkshuisvesting is verricht. 15. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot onbewoonbaarverklaring der perceelen Steilen Nos. 5 en 29, Rid- derbuurt Nos. 41 tot en met 45, 47 tot en met 49, 68 en 69 en Zuidkade Nos. 30, 32, 34, 36, 38, 40 en 42. 16. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot bet aangaan van een geld- leening, groot f 115.000. 17. Aanbieding door B. en W. van aanbevelingen voor bet opmaken van dubbeltallen voor de benoeming van 2 leden van het College van zetters, voor 's Rijks directe belastingen. 18. Rondvraag. 19 Sluiting. WOUBRUGGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur, Doopsbed., en nam. 6.30 uur, Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 uur, H. Avondmaal ein nam. 6.30 uur, H. Avond maal en Nabetrachting, Ds. J. W. Gunst ■em. pred. fce Oegstgeest. GEMENGPlsdEUWS. Stier 1 osgeb r o^k en. Te Ble- rick brak gisteravond een st er, die in een .slachterij was gebracht, los, Als dol rende het beest door het dorp. Met karabijn en revolverschoten werd het op het Kerkplein. cLocdgtscnote.i. Persoonlijke ongelukken hebben nie. plaats gehad. Kindermoord. Het gerechts hof te Arnhem heeft in hooger be roep uitspraak gedaan in de straf zaak tegen H. J. ten K., a.L be der- te Dalfsen, gedetineerd. Aan beklaag de was ten laste gelegd dat hij een pas geboren kindje, door verstikking van het leven heett beroofd. Dereent bank te Zwolle had hem deswege \er- dbrde'eld tot 4 jaren gevangenissNaf en he: Hof verminderd? deze straf tot 3 jaren, onder aftrek der preven tieve hechtenisl Eenklipper op de Zuiderzee gezonken. Wioensdagmiadag ging de sleepboo: „Zeester,', kapi.ein de Groot, van Kampen naa zee, raar aanleiding van. het bericht, dat ius- schen Blokzijl en Schokland een schip in nood verkeerde. Ondanks den storm, die op zijn he vigst was, er een woeste zee stond en het reeds spoedig donker werd, be reikte de „Zeester" de aangeduide plaats. Er werd echter n ets aange troffen. Op de ree van Schokland werd de morgen afgewacht; de mor gen, ach. wanneer. Op Scnokland bleek, dat men zich wat het schip in nood betreft, vergist •had. Van hier werd telefonisch te Marken, Elburg en Harderwijk ge ïnformeerd, of er schepen in nood verkeerden. Van Harderwijk werd ge meld, dat daar twee schepen met de vlag gezien waren, waai op direct nog voor dag de Zuid wal verd. orgezoch:. Bij Elburg trot de „Zeester" cte Dank baarheid" aan, schipper Kok, met mest geladen van Groningen naar Amster dam, die zoo zwaar overhelde, dat het eene boord reeds onder water stak. Door een deel van de lading over boord te zet.en, kreeg men he schip in beter positie. De „Zeester" heett daarop de „uankbaarheid' be houden te Amsterdam binnengebracht. Precies halfweg de Ketel en het ij, iets ten Zuiden van he. K-tclvaar- .va e. tuk ecu mast van de klipper boven water u.t, waarvan .e Harder wijk luiken en ki..derklompjes zijn aan gespoeld. De u.tgeraielde norte wtm- pei en witte fok du den aan da. dit was de ,Gnueineiiii..g,J kaui ein Bruin van Zwartsluis, gioot 120 ton, d.e Woensdag van Kampen er r jkken was. He. benedeneind van de fok was in de hoogte gesjord, zoodat di. een zak vormde, waarin menschen een toe vlucht hadden gezocht. In de haast is dit blijkbaar niet hoog genoeg ge weest, want de zak heeft in het wa ter gehangen. Toen Donderdagmorgen vroeg de stoomboot „Burgemeester Heemstra' van Amsterdam naar Zwolle op den mast af stoomde, was de zak leeg en hing ongeveer 2 meter boven den wa terspiegel, zoov eel was het water in dien tijd gevallen. Van de opvarenden is nieis bekend. Schapen verdronken. Op de schorren te Santvliet, vlak bij de Nederlandsch-Belgische grens, is eer gisteren een kudde van 230 s hapen, toebehoorende aan den heer Cie ren, in het plotseling stijgende Schelde-wa- ter verdronken. Goed afgeloopen. Een eigenaardig ongeval is den reeder B. te IJmuiden overkomen. Terwijl hij aan den waterkant van de Visschers- haven bij zijn schip stond te praten, kwam een wagen de hoogte afrijden, welke door den storm niet te bestu ren was en hem pardoes van den wal afschoof. In zijn val slaagde de heer B. er nog in, zich aan het luikhoofd van een in lossing liggenden kolenaak te grijpen, anders was hij in he; open staande ruim geslingerd. Wonder bo ven wonder bleek hij geen inwendige verwondingen te hebben opgeloopen, alleen klaagde hij over pijnen in de borst. Gezonken. Donderdagnamid dag is in het Volkerak, nabij het Hel legat, een scheepje van circa 50 ton, gezonken, tengevolge van een lek, het welk het had opgeloopen bij een be knelling tusschen twee grooiere vaar tuigen op zijn reis van Dordrecht naar Antwerpen. De schipper die alleen aan boord was, werd gered. D001* den trein gegrepen. De 63-jarige W> F. V., baas aan de [Werkplaats B der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht is, naar het U. D. meldt, bij den seinpost B. aan den Vleutenschen weg aldaar, door den trein gegrepen, tengevolge waarvan hij hevig aan het hoofd is verwond. In zorgwekkenden toestand werd de man-in een der lokalen langs de lijn gedragen, alwaar dr. Vincent hem voorloopig verbond. Met den auto van den Geneeskundigen Dienst, is het slachtoffer vervolgens naar de Rijks klinieken vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig t e noemen, doch niet ho peloos. Hij stak vermoedelijk de spoorbaan over om den weg te verkorten, daar hij op den Vleutenschen weg woont. Griepepidemie. In Oosten rijk heeft zich weer een griep epidemie geopenbaard. Te Linz is he; aantal ziektegevallen zóó groot, dat alle scho len gesloten zijn. RECLAME. Jf Schrale hisid 'y, f en gesprongen handen W] ./genezen direct en blijven j heerlijk zacht en lenig met CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest veel oopie uit de omgeving tot Maandag blijven ;en. Red. Pro! E. Meyers. Prof. Mr. E. Meyers, hoogleeraar in het burgerlijk- en internationaal pri vaatrecht alhier zal binnénkort voor ongeveer vier maanden naar Chili ver trekken in verband met de beslech ting van arbitrale aangelegenbeden Mej. B. de V. uit Hazerswoude vermiste gistermiddag een pakje ma nufacturen, nadat ze bet in het maga zijn van V. en D .even op een stoel bad laten leggen. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van den bakker v. d. O. aan den Maresingel en een bedrag van f 60 uit de kas medegenomen De dader, de 24-jarige J. K. heeft rich bij de politie aangemeld en zal waarschijnlijk in bewaring worden ge steld. Aangehouden is hier A. J. T. H. een Leidenaar, die uit Veenhuizen was ontvlucht. Hij is naar de inrichting teruggebracht. H. was reeds eerder eens ontvlucht. Op den hoek Nieuwe Mare—Lam mermarkt is gisteren C. B. aangereden door een vrachtauto. weVks bestuur der geheel links van den weg reed en vlak bij de huizen heen don liock om reed. B.'s rijwiel werd bij de botsing ernstig beschadigd. De chauffeur bleef ongedeerd. Bij de Zijlpoort overkwam gisterav aan J. H. hetzelfde. Ook in, dit geval bleef de chauffeur onbekend. Een juist passeerend agent van politie heeft gisteravond een begin van brand gebluscht ten huize van M. v. H. aan de Mare, ontstaan aoordat een theemuts, die een op de kachel staan de theepot isoleerde, had vlamgevat. De hulp van den agent kwam wel op tijd, want er was geen „manvolk" thuis, en men wist niet dn.lel ijk hoe het zaakje.aan te pakken. Nu liep het alles zonder schade af. De Commisaris van Politie te Gouda geeft een ieder, alvorens in re latie te treden met G. van den Berg, koopman, wonende te Alpben aan den Rijn, Willemstraat 33, in overweging te zijnen bureele inlichtingen in te winnen. Laatste Berichten. aïïu,1 m De zaak-Geelkerken. De Kerkeraad van Amsterdam-Zuid heeft gisteravond vergaderd. In deze bijeenkomst zijn behandeld een aan tal kerkelijke zaken, die op afdoening wachtten. Hedenavond komt de raad weer bij een ter behandeling van het schor singsbesluit door de Synode van Dr. Geelkerken. Hij zal dan moeten beslissen of 'dit schorsingsbesluit ten uitvoer zal worden gebracht. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) éLM GENèVE, 13 Mrt. (VDj Nadat de Duitsche delegatie op haar telegra fisch verzoek instructies ontvangen had uit Berlijn, heeft zij het compro mis-voorstel van Briand en Chamber lain verworpen. Briand heeft de volgende verkla ring afgelegd. Wii zijn gegaan tot de uiterste grens en wij hoopten, dat overeenstemming bereikt kon worden. Duitschland heett het compromis-vöorstel niet aanvaard, dit compromitteert het pact van Lo carno. Ik weet niet wat hiervan het gevolg zal zijn. M ij zullen waarschijn lijk een andere poging doen om tot overeenstemming te geraken. Direct na ontvangst van de Duit sche weigering hebben gisteravond tal rijke nieuwe besprekingen plaats ge had. Briand en Chamberlain hadden een afzonderlijke ontmoeting met Lu ther en Stresemann; daarna kwamen Briand, Boncour, Loucheur, Cham berlain, Cecil, Vandervelde en Scia- loja bijeen. GENèVE, 13 Mrt. (VDJ Sir Austen Chamberlain heeft hedenmorgen ver klaard, „dat het verdrag van Locar no dood is". De Volkenbondsraad komt heden opnieuw bijeen. Chamber lain zal dan een laatste poging doen om een definitieve mislukking te voor komen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 12 Maart 192G. Veiling Ons Belang. Selderij 1.60—3, ra.firben 11— 18, roode kool 10.90—17, savoy e kool 12—15.90, waspeen 19—26, groene peen 4.505, raapstelen 3.905, prei 2 904, sla 12.90—18 per 100 stuks. en Loof, 18—25, spinazie 3151, uien 5.90—8.10, kroten 2.50, gek. kroten 4— 7, dunsel 41—61, spruiten 25—35, broei- vet 75$0 per 100 K.g. Boerenkool 941.42, sla 1.101 65 p. -kist. LEIDEN, 12 Mrt. 1926. Veiling Hout markt. Spinazie 1737, lof 1621, kro ten 4.605.80, gek. kroten 5.707, uien 5.80—7,40, rapen 2.90—3.20, waspeen 17,5019, nero 6-7 per 100 K.g. Bloemkool .*23—34, selderij 2.202.70, prei 3.605, knolselderij 4—8, savoye 1418, roode kool 815, groene kool 3.404 per 100 stuks. LEIDEN, 13 Maart 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 2.20, prima boeren boter 22.10. Aangev. 114-8, 15-16 va ten, weg. 2735 K.g. Handel matig. Turfmarkt van 8—13 Maart 1926 Geen aanvoer lange turf. Prijs f 89 per 1000 stuks. LEIDEN, 13 Maart 1926. Aanv. 16750 stuks. Kipeieren 67, eendeieren 5.80 6.40 per 100 stuks. Handel vlug. Telegraiisch W&^rberichl. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Mrt. 1926, medege deeld dour het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 776.6 Brest. Laagste Baroemsterst.: 735.9 Vardoe Verwachting tot den avond v. 14 Mrt. Zwakke tot matige wind uit W. rich tingen, meest zwaarbewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering Van temperatuur. Barometerstand. 1 e stand van hedenmiddag u ..ai m aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 88 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn59.42'/. Londen 12.13"i® New-York T. 2.49"w Parijs - 9.06 Brussel 11.33'/, £ürich 48.05 Rome 10.02'/. Oslo .•••••I.. 54.427. Kopenhagen 65.60 Stockholm66.95 Weenen 35.15 Praag 7.38'/. Madrid35.14

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3