Een dweil cadeau. Al NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 MAART 1926 DAG-AGENDA. Zaterdag 13 Maart, 's midü. ha!f drie Bovenzaal „Ainicitia", BrsesU'. Verg. Dierenbescherming. Lezing, Lichtbeel den. Zondag 14 Maart 's morg. tien en :,s av. zeven uur, „Jeruêl" Middelstegr. ffe. Samenkomst. 'f' Woensdag 17 Maart 'sav. acht uur Prediker" Janvossensteeg. Ja ar verg. "y. d. L. Chr. Oranje Ver. Zang, Mu ziek, Tractatie. Woensdag 17 Maart 'sav. acht uur. Geref. Kerk, Hooigr. Dr. B. Wielenga van Amsterdam over „De Litteraire schoonheid van den Bijbel" voor het Chr. Com. v. Winterlezingen. Vrijdag 19 Maart, sav. half vijf, Breestraat 27. Alg. Ledverg. der Ojjenb 1 Leeszaal. Woensdag 24 Maart' 's av. acht uur Graanbeurs, Jaarfeest v. d. Chr. zang- ,ver. „Ledagoh." De avond- nacht- en Zondagsdienst 'der apotheken wordt van Maandag 15 Maart tot en met Zondag 21 Maart waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. reeds eerder blijk dat zij het nut van Ifle vereeniging verstaan. De rekening werd voorloopig goed gekeurd, en zal worden nagezien door de he er en Herfkens en Mater. Den se cretaris werd hartelijk dank gebracht voor zijn vele verdiensten. Gedurende •het vorig seizoen, aldus de vqorzitter, ontbrak h'ij bijna geen enkelen middag op het terrein om leiding te geven. De vergadering ging accoord met de voorgestelde uitbreiding van het be stuur. Herkozen werd met alg. st. do heer W. v. d. Laan, wiens verdiensten met dankbaarheid werden gememori- 'seerd. Als nieuw lid werd gekozen mej. ,Dr. de Baat, assistente van professor Schrijnemakers. 1 Op voorstel van het bestuur werd goedgevonden ditmaal te beginnen [zonder begrooting. De samenstelling hiervan toch hangt geheel af van het [gemeentelijk subsidie, en daaromtrent ,is nog niets bekend. Het vorig jaar 'hebben particulieren met soms zeer aanzienlijke bijdragen f395 bijeenge- Jibracht, doch het is niet prettig, steeds bij dezelfde personen te moeten aan kloppen. Mocht echter het subsidie niet worden toegestaan, dan zou tosh het particulier initiatief weer moeten bespringen. Bij de rondvraag maakte de heer Herfkens er bezwaar tegen, dat aan leerlingen die reeds een tuintje hebben gehad, de voorrang wordt gegeven, daar hieruit groote moeilijkheden voor de onderwijzers kunnen voort vloeien. Toegezegd werd, dat het bestuur voor een volgend seizoen een betere regeling zal ontwerpen. De voorzitter eindigde met een krachtig slotwoord, waarin hij de ver eeniging in de effectieve belangstelling van het publiek aanbeval en zijn beste wenschen uitsprak voor het nieuwe seizoen. Patrimonium. De afd. Leiden van „Patrimonium" hield gisteravond een goed bezochte vergadering. Door den heer Meyer werd verslag uitgebracht over de gehouden bonds vergadering. Een breedvoerige en zeer opgewekte bespreking werd gehouden over het jeugdwerk. Van de noodzakelijkheid waren allen overtuigd en omtrent de mogelijkheid konden zeer verblijdende mededeelingen worden gedaan. Chr. Besturenbond. De Leidsche Chr. Besturenbond viert a.s. Maandag zijn 15-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum is van ,.Ons Schild" een feestnummer ver schenen met bijdragen van de lieer en Ds. Goedhard, H. Wetselaar, F. Eiker bout, R. Zuidema, J. Slegtenhorst en J. H. B. Grotenhuis. Naar wij vernemen is voor den her- clenkingsavond op a.s. Maandag geen enkele kaart meer beschikbaar. Alle plaatsen zijn uitverkocht. Meerdere aanvragers moeten teleurgesteld wor den. De Leidsche Winkelstand. De Breestraat is gisteren een eerste klas zaak rijker geworden. Wij bedoelen het magazijn van por celein, kristal en fijn aardewerk, dat onder den karakteristieken naam van „C r y s t a 11 a" in het royale pand no. 36, naast het gebouw der Directe be lastingen, is verrezen. Dit pan'd was vroeger in gebruik' bij de meubelzaak het Woonhuis, en moest dus voor dit doel opnieuw inge richt, hetgeen kon gebeuren en ook gebeurde naar een heel oorspronkelijk modern ontwerp. Bij de geheele inrichting is getracht een sfeer van rust en deftigheid te scheppen; naar het ons voorkwam met goed resultaat. Inderdaad maakt het nieuwe magazijn een chiquen indruk, De kleuren van wandbekleeding e meubileering zijn stemmig en sobe doen zelfs eerder denken aan een ru me deftige salon dan aan een maga zijn. De stijl van het geheel werd op gebouwd naar een driehoeks-motief, dat men in alle onderdeelen kan terug vinden. De zeer moderne, hier nog weinig toegepaste, half-daglicht ver lichting met electriciteit harmonieert mooi met- het plafond, werpt over de smaakvolle uitstallingeft een teer schijnsel. De ons niet bii name bekende out RECLAME. HEDEN Schoonm aak-reclame Bij aankoop van f 2.50 werper kan met voldoening het resul taat van zijn intiatief aanschouwen. De etalage is ruim en licht, afge werkt in overeenstemming met den stijl van het geheel en doet royaal aan. Het publiek schonk dan ook gisteren reeds dadelijk bij de opening ruim schoots aandacht aan de fijne uitstal lingen en zal dit waarschijnlijk blijven doen. !Wij achten „Crystalla" een aan winst voor de winkelgroep in dit ge deelte van de Breestraat. en wenschen den ondernemer succes. Vermeld zij nog, dat de stoffeering van het interieur werd verzorgd door de fa. Köhschulte. Een goede oude (117 jaar) bekende heeft dezer dagen onder de winkeliers van den Nieuwe Rijn zijn oude eerc- plaats weer ingenomen. Nog zullen zich velen herinneren, dat drie jaar geleden de sinds 1809 be staande beddenzaak van de Wed. P. de Wilde aldaar tijdelijk overging in handen van den heer Genemans, om dat de heer F. de Wilde wegens ge zondheidsredenen de leiding niet lan ger kon waarnemen. Gedurende den toen volgenden tijd kenden we dus weer evenals vroeger alleen de zaak van den heer R. de Wilde aan de Bree- straat. Dit tijdperk is thans voorbij, daar intusschen voor de zaak aan den Nieu we Rijn een anderen leider is beschik baar gekomen. Het is de beer H. de Wilde, een lid van de vijfde generale, van dit bekende geslacht. Met het ein digen van de huurovereenkomst met den heer Genemans heeft de heer de Wilde thans het ruime pand weer in eigen gebruik genomen, nadat het in wendig geheel *was bijgewerkt. Bet ziet er thans weer uit als gloednieuw en voldoet aan alle voorwaarden voor een goede ontwikkeling. Ook aan de schitterende etaleering in de etalages, in de toonkamers en vitrines herkent men de vakkundige handen. Het is alles eerste klas. Over de kwaliteiten behoeven we trouwens niet veel te zeggen, daar dit toch geen nieuws zou zijn voor onze huisvrouwen. De naam de Wilde zegt genoeg, en voor wie dit niet het geval is zal een bezoek aan de magazijnen het overjge wel doen. Connecties met eerste klasse leveranciers op het ge bied van bedden en dekens maken, dat de zaak steeds op peil blijft. Reeds bet zien van de fraaie modellen en soorten bedden, ledikanten, divans, dekens enz kan op zichzelf voor velen een genot zijn, vooral als men oog heeft voor het degelijke en het mooie dat op dit ge bied de nieuwere fabricaten brengen. En welke huismoeder heeft dat niet? Daarom hebben wij allen vertrou wen dat de heropende zaak weer flink zal opnemen, en dat van den rijk voor- zienen winkel zoowel als van de re paratie-inrichting die eraan verbon den is, druk gebruik zal worden ge maakt. BINNENLAND. De Chr.Hist. Unie en het gezantschap. Aan de beschouwing van de „Ne derlander" over het nieuwe kabinet is nog het volgende ontleend: Een afzonderlijk woord over de hou ding van het Kabinet tegenover het vraagstuk van het gezantschap bij het Vaticaan: wij begrijpen deze houding niet. De redeneering schijnt logisch: „Wij ministers, hopen, dat onder ons bewind slechts z a k e 1 ij k c beslis singen genomen zullen worden, zonder overwegingen van politieken aard. Bij de beslissing over liet gezant schap was er één groep, die verklaar de alieen doorl politieke r? lenen zich te iaten leiden. Dit gaat niet aan; dit komt met ons bedoelen in strijd dus zul Jen wij de Kamer nog eens In de ge legenheid stellen het over ie doen en aan zonder politiek'. Wat schijnt ons het rammelende in deze redeneering? Ten eerste gaat het niet aan eene beslissing, bij eerlijke stemming in de Kamer genomen, ongedaan te verkla ren. Maar, ten tweede, gosie'J de vol gende stemming over de zaak-in-kwes- tie heeft denzelfden uitslag als op 11 November is het dan wel eene stem ming zonder politiek? Wij begrijpen er niet veel van. Wij kunnen ook niet verstaan, waarom deze houding noodig is. Tegenover de Tweede Kamer schijnt deze houding ons eer eene uit daging dan eene beleefdheid. Na de mislukking van de poging- Limburg, spraken wij het uit, in ons blad van 27 Februari; „dat o.i. de drin gend noodzakelijke oplossing der Ka binetscrisis slechts zou kunnen komen van eene krachtige, moedige politie ke persoonlijkheid, die, met ongerepte aanvaarding van de uitspraak der Tweede Kamer van 11 November 1925, zich bereid toonde den parlementairen arbeid te hervatten juist op het punt, waar deze op dien dag werd afge- bioken'Y Toen nu, tot de Christel ij k-Histori- sclie Unie het bericht doorl rong, dat De Geer een Kabinet had samengesteld en dat Slotemaker cle Bruine mede daarin had zitting genomen, trilde in menig hart een toon van b.ijdschap. „Dat geen der leden van het Kabinet zal mogen worden beschouwd, als daarin vertegenwoordigende de partij, waartoe hij behoort" het zal door de Unie zeker worden aanvaard en ge ëerbiedigd. Maar dat deze verhoudiug, voor De Geer en Slotemaker de Bruine, mede brengt de medewerking aan een daad, voor de Unie zoo volstrekt onbegrijpe lijk, als het voorstel omtrent het ge zantschap bij het Vaticaan dit is eene teleurstelling, die in de Unie pijnlijk zal worden gevoeld. V eiling svereenigin g e n De „Groep Veilingsvereenigingen uit den Nederl. Tuinbouwraadi' zal op Woensdag 24 Maart haar algemeene jaarvergadering houden des v.m. half elf in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen (Zaal II) Mariaplaats, Utrecht. Punten van behandeling zijn: Opening door den Voorzitter. Ver slag der Commissie tot vaststellen der Notulen der Alg. vergadering van 2 April 1925, bestaande uit de vertegen woordigers der veilingsvereenigingen te Delft, Roermond en Nijmegen. Be noeming van een commissie tot vast stelling van de notulen der Alg. verga dering van 1926. Jaarverslag 1925. Re kening en verantwoording en Balans over het boekjaar 1925. Rapport der Financieele commissie, bestaande uit de vertegenwoordigers der veilings vereenigingen te Poeldijk, Deventer en Beverwijk (vrije veiling). Begrooting •1926. Benoeming financieele commis sie voor het boekjaar 1926. Behande ling voorstellen van het bestuur. Be handeling voorstellen der veilingver eniging te Warmeuhuizen en Naald wijk. Behandeling voorstel der veiling vereniging te Zvvijndrecht. Lezing van Prof. Mr. A. P. Diepenhorst: Re torsiemaatregelen in verband met de uitvoermoeilijkheden van den Tuin bouw. Rondvraag. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Be compromis-voorstellen, verworpen. De Duitsche Rijkskanselier, dr. Lu ther, bracht gisteravond aan Chamber lain in dien3 hotel eein bezoek. Doel „van dit bezoek was aan Chamberlain het standpunt der Duitsche delegatie ten opzichte van de in dein voormid dag tusschen Duitschland en de Lo- carno-mogendheden gevoerde besprekim gen mede te deelen. Bij de besprekingen in den ypormid- d^g was van een verzet van Brazilië tegen ee,n Duitschen Raadszetel ein van leen bedoeling van Spanje om aan den Volkenbond den rug toe te keeren, in dien aan Spanje geen permanente zetel zou worden toegewezen, absoluut geen sprake meer. Daarentegen was echter plotseling Po len weer op den voorgrond gekomein en Briand trachtte nogmaals de Duit sche delegatie te bewegen haar stand punt ten aanzien van een Poolschen Raadszetel te wijzigen. Steeds weer trad idaarbrj op den voorgrond het streven ;van Briand en Chamberlain ter voldoe ning aan Toleins eischrin hierbij den vorm van een buitengewomen niet-perma- nenten Raadszetel te kiezen. "Daar Duitschland^ bleef weigeren over *3e eischen van eenïgejn, staat te onder- bandelen, vóórdat het zelf deel van dein Raad zou .uitmaken, werd als laatste bemiddelingspoging het voorstel gedaan dat Duitschland principieel een uitbrei ding van den Volketnbondsraad zou goed keuren, zonder dat echter voorloopig ,er over zou worden gediscussieerd, aan welken etaat de in? te stellen nieuwe zetel zou toevallen. Na overleg met de overige leden der Duitsche delegatie te hebben gepleegd, heeft Luther zich evenwel genoodzaakt gezien, Chamberlain mede te deelen, dat de Duitsche delegatie zich ook met dit laatste compromis-voorstel niet kan ver eenigen. De motiveering. Duitschland moest principieel er op blijven staan, dat de gedane toezegging dat Duitschland in den Volkenbondsraad •zitting zou krijgen, eerst zou worden vervuld. Het kon zich met problemen Van den Volkenbond en met interne ge schillen binnen dit lichaam niet bezig houden, voordat het door zijn lidmaat schap van Bond en Raad daartoe be voegd en verplicht is. De Engelsche gedelegeerden, Cham berlain en Cecil begaven zich na Lu ther's vertrek naar de Fransche dele gatie, waar zij Briand, Louoheur, en Paul Boncour van Luther's mededeeling in kennis stelden. DE WET OP DEN ARBEID IN ITALIë Een rede van Mussolini. De Senaat heeft met 139 tegen 27 st. de wet tot regeling van de verhouding tusschen kapitaal en arbeid goedge keurd Bij deze wet werden alle stakin gen en uitsluitingen onwettig ver klaard. Speciale arbeidsmagistraten Worden ingesteld tot het oplossen van geschillen tusschen kapitaal en arbeid Gedwongen arbitrage wordt ingesteld. Aan het eind van de debatten hield Mussolini een rede, in welke- hij deze wet de radicaalste en ingrijpendste noemde, welke de fascistische regce- ring sinds haar aan het bewind kom^n heeft tot stand gebracht. De rede van Mussolini was een stér ke verdediging van bet kapitalistisch systeem. „Wij zijn allen verklaarde hij absolute anti-socialisten. Vol gens de socialistische leer is het ka pitalisme stervende, is de kapitalist vampier, de Shylork. Volgens on ze leer is dit niets dan^, slechte littera tuur. Wij moeten ervoor zorgen, dat dit kapitalistisch systeem de wereld voor eeuwen blijft belieerschen. In lan den, waar het kapitali.^ne inderdaad is onderdrukt, komt het weer opzet ten." In het verdere verloop van zijn rede beschuldigde hij het socialisme van valsche voorstellingen. „De moderne kapitalisten zijn de kapiteins der in dustrie, de groote organisatoren, die in hooge mate hun verantwoordelijk heid voelen, mannen van wie het wel zijn en het lot van duizenden arbeiders afhangt. Wat zij in ruil daarvoor vra gen is het slagen van hun industrie, hetgeen beteekent het belang van het land." KORTE BERICHTEN. Daar Briand Maandag de bij eenkomst van den iVolkenbondsraad moet bijwonen, overweegt men de op Dinsdag gestelde voorlezing, een re- geeringsverklaring van het nieuwe ka- binet-Briand in het Fransche parle ment tot Donderdag uit te stellen. Koning Foead van Egypte zal in Mei een bezoek brengen aan Enge land als gast van de Engelsche re- geerinng. Daarna gaat hij naar Parijs en Rome voor een kort officieel be zoek, om dan in Karlsbad een lange kuur te beginnen, tot volledig her stel van zijn gezondheid. De Zweedsche minister van Bui- tenlandsche Zaken, Unden, lijdt vol gens een bericht uit Genève aan bron- chifis en. moet het bed houden. Te Parijs zal a.s. W,oensdag een algemeene landbouw-tentoonstelling ge op end worden. RECLAME. MIJNHARDT's Zenuw-Tableiten 75 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Uit het Sociale Leren. Actio vrije Zaterdagmiddag. De besturen van den Roomsch-Ka- tholieken en Christelijken Handels- èn Ivantoorbediendenbond, mochten Van eenige patroonsvereenigingen en ook van een aantal patroons in het Bloem- bollenbedrijf de schriftelijke mededee- ling ontvangen, dat op hun verzoek tot het invoeren van den vrijen Zater dagmiddag voor het administratief per soneel in het Bloembollenbedrijt te Hiliegom en omstreken, goedgunstig is beschikt. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vervolg vergadering Tuinbouwvereen. Dan is aan de orde Vaststellen der Balans en Exploitatierekening 1925. De verschillende posten der Balans wor den voorgelezen en zoo noodig toege licht. Bij deze toelichting bleek, dat de vereeniging een alleszins gunstig jaar gemaakt heeft. Behalve, dat voor de verplichte aflossing f 1500 is gereser veerd, is er bovendien nog eëin winst saldo van f 3068,66. De vereeniging heeft een werkelijke schuld van f 34.387,76, waartegenover staat aan bezittingen f 72.620.04. De balans wordt Komt in behandeling de exploitatie rekening over het boekjaar 1923. Deze geeft aan inkomsten ein uitgaven aan 17070,46, waarin is opgenomen het winstsaldo van f 3068,66 bovengenoemd. Na eenige toelichting wordt z.h.st. ook de exploitatierekening goedgekeurd. Dan was aan de orde de bagrooting 1926. Deze is zeer voorzichtig begroot met een geraamd omzetcijfer van f 185 duizend, ^orig jaar was dit f 277.000. Met dezen omzet en een zelfde percen tage voor veilingkosfcen is de begrooting sluitend te maKen. Na enkele ophel deringen wordt de begrooting ook aan genomen als .voorgesteld. Nog wordt gesproken over het proef veld, hetwelk vorig .jaar op advies van Prof. v. Slogteren te Lisse is aangelegd. Eenige soorten bloemkool waren op dit proefveld geteeld. De uitkomsten hier van waren echter bedroevend geweest. Het had de vereeniging ruim f 75 ge kost., Prof. v. Slogteren treft hiervoor geen enkele blaam, doch vanwege een Rijksproeftuin uit Sappemeer waren voor ait proefveld bloemkoolplanten ver zonden, welke schandelijk slecht wareto. Bijna de geheele collectie was aange tast door knolvoet, een ziekte, waarvoor de tuinders zeer bevreesd zijn. Met deze .planten zou men de katos beloopen zijn geheele perceel te bederven. Volgt bestuursverkiezing. Aftredend de heeren J. v. d. Perk, Jac. Wassenaar en H. W. Grimbergen. Genoemde heeren worden met bijna algemeene stemmeto herkozen en nemein onder dank voor het genoten vertrouwen hunne benoeming aan. Als afgevaardigden naar de vergade ring der algemeene vereeniging worden gekozen de heeren Nic. Bos en Jao. Mep er. Dan vestigt de Voorzitter de aan dacht der leden op het feit, dat vele kisten van de vereeniging weg raken, waaraan ook sommige leden schuld dra gen. Na eenige bespreking krijgt het be- niuur e;'tracht een maatregel te ont- v.eruc!., waardoor aan dit euvel een i.Kte- v.urd. gemaaki. Hierdoor zullen vermov ..eiijk O" ledm in het vervolg voor de van de vereeniging betrokken kisten niet alleen huur, doch ook sta- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien ts. BERLIJN, 505 en 576 M. (Vanaf 7.50 ook op 1300 M. 5.55 Lezingen. 7.50 Concert. 9.20 Nieuws. 9.50. Muziek. DAVENTRY, 1600 M. Zie Londen. i 1 10.45 Weerbericht Vpor Zeevarenden. DORTMUND, 283 ML 5.35 Lezingen. 7,50 Zie Munster. 9.35 Concert. ELBERPELD, 259 M. S.20 Lezingen. 7.20 en 7.50 Zie Mfwfer. 8.50 Zie Dortmund. 9.35 Concert. HILVERSUM, 1050 M. 4.30 Concert. 6.30 Les in Handelskenfeiis. 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Arb. radio-ssiateure. LONDEN, 365 M. - 4.35 Concert. 7.20 en 10,20 Tijdsein, weerber, nieuws 7.45 Pianocomposities. 8.<Lezingen en muziek. MUNSTER, 410 M. 5.35 Lezingen. 7.50 Weensch concert. V 8.50 Lezing, gevolgd door l.ediireit/ 9.35 Muziek. PARIJS (Radio-Paris), JZ5° M. 5.05 Concert. 0.05 en 8.35 Persberichten. 8.50 Concert. PARIJS (Petit Parisien), 3 -, U. 9.05 Concert. ZüRICH, 515 M. 5.35 Handharmonicaconc.-rt 0.10 en 9.10 .Weerbericht,en nieuws. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. 9.10 Nieuws. ZONDAG 14 MAART. HILVERSUM, 1050 M. 8.30 R. K. Morgenwijding. 5.30 Kerkdienst in de Geref. K r.: te Bussum. Predikant: Ds. A. J. Mulder. Tekst: Ex. 17:16. 8.10 Vrijjz. Prot. Radio-omroep. tiegeld mosten betalen. Dit wordt dan alleen na weder-inleveritng ia het cre dit der leden ingeschreven. In de eerstvolgende vergadering in Juni zal het bestuur dan met een uitgewerkt plan komen. Do heer Haasnoot aeet bij de rond vraag er prijs op te stellen, dat op het terrein uit te voeren werken niet in de drukte van het seizoenbehoeven plaats te hebben. De secretaris licht toe waarom dit dezen zomer .onvermijdelijk was. In het vervolg zal' zulks dan ook niet dan noodgedwongen plaats hebben. De heer Bos vestigt de aandacht- van het bestuur on het geregeld begroeien met gras van het veilingt errein, en her innert het bestuur aan een artikel in een der vakbladen, waarin oen middel werd aangegeven. Het bestuur 'zal zulks nogmaals in ernstige overweging nemein en het eer ste het besta afdoende middel aanwen den. Nog enkele minder belangrijke aange legenheden worden besproken, waarna de voorzitter met dank voor de op komst en aangenaam gevoerde discussies de vergadering sloot. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. H. Metering. 0EGSTG2EST. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. {Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. T. J. Jansen Schoonhoven. Beide diensten worden gehouden in „Irene''. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5-3° opir ni de Rehobothkapel, Ds. Schilder. De Geneeskundige Zondagsdienst wordt waargenomen door Dr. Timmer mans, telefoon no. 390. RIJNSBURG. De melkprijs al alhier verlaagd van 15 tot 14 cents per liter. KOUDEKERK. Ned. Herv. Gem. Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk. Zondag 9,30 uur en 6.30 uur Ds. Has pers. Bij de gemeentepolitie zijn inlich tingen te bekomen omtrent twee scha pen, die op den openbaren weg alhier zijn opgevangen. NOORDWIJK BINNEN. In de zaal voor Chr. Belanglen hield Woensdagav. de bekende Penining 'n te- zang over zijn reis naar Hojngarijè. Natuurlijk was de belangstelling weer groot. Ds. van Haaften opende met gebed, na gemeenschappelijk gezang vain Ps. Na enkele woorden ala inleiding ge- sproken te hebben, verkreeg de heer Penning het woord. Spr. noemde de ellénde, welke hij daar had gezien altemaal' oorlogswee. 't Is Nederland geweest, dat iets heeft kunnen doetn in t belang van Honga rije. met 't oog op de kinderen. Het is Neaerlangd geweest, dat al meermalen de reddende hand heeft uitgestoken naar dat land. Spr. voerde zijn hoorders v' den geest 2;o jaar terug, hoe toen L die vreeselijKe tijden Holland, dotif Admiraal' de Ruyter bijstand had ge boden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2