N1EUWÊ LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 11 MAART 1926 Schip aan den grond. Het Italiaansche stoomschip „Sire na" bestemd voor Rotterdam, dat gis termiddag vier uur, gesleept Üoor de sleepboot „Humber" voor den Nieu wen Waterweg kwam, is te 4.35 uur 'door het breken van den sleeptros ten •Zuiden van het Zuiiderhoofd, bij den eersten strekdam aan den grond ge raakt en blijven zitten. De „Humber" blijft in de nabijheid. De positie le verde geen direct gevaar op. Misschien is het mogelijk, wanneer 'tweer wat bedaart, een nieuwen tros uit te bren gen en het schip bij opkomend water vlot te sleepen. Tegen zessen werden te Hoek van Holland seinen van de „Sirena" ont vangen, waarna terstond pogingen iri het werk werden gesteld, hulp te bie den. Men wilde trachten, van de Zuid- pier met een vlet het schip te bereiken en de bemanning af te halen. Met de stoomreddingsboot is het schip niet bereikbaar. De eerste pogingen om de „Sirena" te bereiken, zijn niet gelukt. Om 8 uur is aan de „Sirena" draadloos geseind, dat geen pogingen moeten worden ge daan, het schip te verlaten. De toestand is nog niet gevaarlijk. Na hoog water zullen de pogingen dm de bemanning af te brengen, worden hervat. De hulpbrigade van de Eerste Hulp bij Ongelukken is onder leiding van Di*. Knip aan de Z. zijde van df-n Waterweg aanwezig, om zoo noodig de eerste hulp te verleen en. Zeilschip gezonken. Het Neder landsche zeilschip „Al pha" is op acht mijlen ten N.N.W. van HElbe-lichtschip No. 1 in nood ge raakt. Ondanks het zware weer stelde een sleepboot pogingen in het werk de „Alpha" naar Hamburg te sleepen. Dit bleek evenwel ten gevolge van den storm en de hooge zeeën niet mo gelijk te zijn. De sleeptrossen knapten af en het zeilschip zonk op 2 mijlen ten N.N.W. van het lichtschip. De uit vier personen bestaande bemanning was tevoren door de sleepboot door middel van een vuurpijl-apparaat ge red. Het uitzetten van een reddings boot was onmogelijk. De stranding van de Margaretha. Omtjrent het bij Texel gestrande stoomschip Margaretha wordt nog ge meld: Het stoomschip Margaretha is door de hooge zee nog meer naar land ge dreven en ligt thans tegen de duinen bij den Sluchter. De reddingsboot kreeg om 4 uur verbinding, doch de opvarenden, onder wie twee vrouwen, wilden het schip niet verlaten. Nader zijn ze echter tot ander in- izieht gekomen, blijkens het volgende bericht: Het mptorschip Margaretha zit op den Sluchter, tusschen de Koog en Eierland. De equipage, bestaande uit 18 man en 2 vrouwen, weigerde eerst het. schip te verlaten, doch is nader hand toch geland op twee man na, die aan boord zijn gebleven. Het schip zit zoo droog, dat de bemanning met laag water het schip te voet kan verlaten. Tjalk vergaan. Acht mijlen N.W. van het lichtschip Elbe is de Ne der landsche tjalk Alva ivergaan. De tot hulpverleening uitge varen motorsleepboot Wotan uit Ham burg is daarin niet geslaagd tenge volge van l\et breken van een tros. De bemanning, die uit vier man be stond, is met behulp van een lijn gered. Urk onder water. De hevige istorm heeft, naai* uit Zwolle geseind wordt, het water in de Zuiderzee opgejaagd tot een zeer weinig voorkomenden waterstand aan den Overijselschen kant. Het eiland Urk is gedeeltelijk ondergeloopen: het eiland staat groo- temdeels blank, en het water staat tot aan de huizen van het dorp. Gevaar dat deze onderloopen, is echter uitge sloten. Persoonlijke ongelukken zijn tot heden niet voortgekomen. Talrijke visschers van Urk en ook vreemde visschers hebben enorme schade beloopen. Het is de tijd derha- ringvisscherij, waarin de netten wor den uitgezet. Door den storm is het nu niet mogelijk geweest, deze in te halen, zoodat de meeste 'Stuk zijn ge slagen. De zeewind heeft het water met groote kracht het Zwarte Water opge stuwd, zoodat de stand te Zwartsluis' hedenavond 2.35 plus A.P. was. In den dijk werd een gat geslagen. De water staat onder leiding van Ir. van den Linden van den Heuvel slaagde er ech ter ïn het gat weer tijdig te dichten. De waterschappen Hasselt, Zwart sluis, Vollenhoven hebben een perma nenten dijkwacht ingesteld. Te Zwolle was gistermiddag de stand 2 M. plus A.P. en om 10 uur 2.30 plus A.P. Het water stroomt op tal van plaatsen door de riolen. Om 10 uur moest de St. Josephschool ont ruimd worden, en later ook de be waarschool. Thans is een deel der stad niet an ders te bereiken dan per boot. Het Roode Torkplein staat ook reeds on- <Üer water, evenals de Tweede Melk markt, terwijl in het Ter Pelkwijk- park voor het huis van den Commis saris der Koningin de zwarte zwanen uit de grachten over den weg zwom men. Tal van schepen zitten voor de spoor brug, over den IJsel en beeft het met het zware weer hard te verduren. Een tjalk werd driftig, en geraakte tus schen de kribben. De wind, die den geheel en dag N.W. was geweest, Is nu iets naar het Noor den omgeloopen, waardoor het gevaar minder is geworden. Gemeentelijke toelage. De raad van Rotterdam heeft gister avond met algemeene stemmen een voorstel van B. en W. aangenomen om aan de erven Ambrosius een scha devergoeding uit te keeren van 10.000 gulden. Zooals men weet, was wijlen de heer Ambrosius slachtoffer van de veelbesproken schietpartij in He Schie- straat. Slecht weer in Italië. Zon dagnacht is bij Bagno di Romagino een aardbeving van de derde sterkte waar genomen, die enkele seconden aan hield. Het weer blijft zeer guur. Op alle heuvels van dë Romagna is sneeuw gevallen. Door den storm, die de laatste da- §en boven geheel Italië woedde, zijn euren en vensters van het observato rium op den Vesuvius ingedrukt. De telefonische gemeenschap, met hel ob servatorium is verbroken. De mailschepen kwamen overal met groote vertraging binnen. Influenza-epidemie. De in- fluenza-epidemie die al eenige weken in den staat New York heerscht, heeft zich thans ook tot dé stad New York uitgebreid. Een groot aantal verpleeg sters zijn door influenza of ziekten van de adémshalingsorganen aangetast. De vorige week zijn 'in de stad New York 361 personen aan long ontsteking gestorven. In verschillende voorsteden zijn de scholen gesloten, omdat een groot deel der onderwijzers eh leerlingen ziek is. In de stad Syracuse in den, staat New York zijn duizenden ziektegeval len, doch tot nu toe slechts drie met doodelijken afloop. De ziekenhuizen ziin overvol, terwijl er onder het per soneel eveneens talrijke zieken zijn. Waar het geld blijft. Op het congres voor kappers, dat te New York wordt gehouden, is medegedeeld, dat 60 millioen Amerikaansche vrou wen en meisjes in het afgeloopen jaar een bedrag van 390 millioen dollar hebben uitgegeven in kapperszaken-en scho onh eiasins titut en De Vereenigde Staten hebben thans 135 opleidingsscholen voor bedienden, in dergelijke zaken. Zoo'n school le vert jaarlijks 2000 bedienden af. Het lesgeld bedraagt voor den geheelen cursus gemiddeld 230 dollar. Ook het bobbed- en shingled-vraag- stuk maakte een onderwerp van ae besprekingen uit, waarbij bleek, dat er nagenoeg evenveel voor- als tegen standers van deze haardrachten zijn. D e d i c h te r 1 o k. Een beroemd Duitsch dichter werd zeer dikwijls om haarlokken lastig gevallen, die hij dan ook geregeld aan zijn vele bewonde raars en bewonderaarsters toezond. Een dergelijk geschenk werd door de gelukkige bezitters als iets heel kostbaars bewaard. Toen de dichter echter reeds op een bedenkelijke manier kaalhoofdig was geworden en toch doorging met „zijn" lokken overal heen te sturen, begon men te fluisteren, dat daar iets niet m orde was. Het duurde toen niet lang meer, of het raadsel werd opgelost. Een professor, wien men een lok ter keuring had gezonden, stelde vast, dat het waardevolle geschenk niets anders dan.hondenhaar was. De poedel van den dichter, die, evenals zijn heer, roodbruin haar had, moest de „kostbare" geschenken leveren en daar deze honden heel dik haar heb ben, kon de dichter lang met zijn vrij gevigheid doorgaan. Moordaanslag en zelfmoord. Te Delft is gisteravond omstreeks 10 uur een moordaanslag gepleegd op een verpleegster van het St. Jorisbin- nengasthuis door haar verloofde, die haar met een mes ernstig in den hals verwondde. De man sneed zich daarna zelf de keel af en was bijna onmid dellijk daarna dood. Het meisje is in het gasthuis ter verpleging opgenomen, waarheen ook het lijk werd overgebracht. Flesschent rekkers ges n'a pt De Justitie te Haarlem en de politie te Schoten hebben huiszoekingen ge daan in de woning van H. J. K., Rijks straatweg 91, M. G., Van Sillemstraat 23 en C. O., Verzierdenweg 115, al daar, omdat zekerheid bestoni, dat die personen een bende flesschentrek- kers vormen. In de laatste maanden zijn vooral bij winkeliers te Haarlem en te Schoten voor duizenden guldens volgde; zelfs was een handelaar in goederen gekocht, zonder dat betaling Leeuwarden voor eenige rijwielen op gelicht. Eanketbakkers hadden rekeningen van bijna r40 gulden. Toen de justi tie kwam, stender er zes doozen van banketbakkers in de gang. Voor eenige honderden guldens goe deren die ae laatste dagen gekocht zijn, werden in beslag genomen. De an dere voorwerpen zijn blijkbaar beleend ot verkocht. Doodelijk ongeval. De 46- jarige timmerman G. Slooten, te Gr.- Schermer, is Dinsdagnamiddag toen hij werkzaam was in het transforma- torgebouw aldaar, in aanraking geko men met de hoogspanningsch aden. Ten gevolge van den schok, viel hij op den Betonvloer waar hij op het hoofd terechtkwam. De ernstig gewonde man stierf onder het vervoer naar een zie kenhuis aldaar. Jeugdige dief. De firma E. heeft aangifte gedaan, dat een van K. van de Groote Markt te Rotterdam. femaakt aan valschheid in geschrifte, aar loopjongens zich schuldig heeft De jongen schreef op het kantoor kwi tanties over en inde deze. De echte kwitantie bracht hij terug, me', de boodschap, dat zij niet betaald wer den. Op die manier heeft hij een be drag van ongeveer f25 buit gemaakt. De jongen is voortvluchtig. UIT ONZE INDIEN. Mishandeling door beambten. Dat de toestanden in de streken ten westen van Batavia, zooals nel Keba- joransche, Tangerangsche en daar in den omtrek, nog bij lange na niet zijn, zooals het wel gewenscht is, vooral voor streken nagenoeg onder den rook van Batavia, is een algemeene bekend heid. Er valt wel een vooruitgang te 'bespeuren, sedert het Inlandsche "Be stuur hier intensiever gevoerd wordt, doch dat er nog weid-west toestanden heerschen, bewijst o.m. het onder staand geval, beschreven in de Keng Po. In den nacht van 8 op 9 Januari werd ingebroken in het huis van zeke ren Ke Tjan in kampoeng Radjak, dis trict Maoek. De bestolene verdacht een zekeren Tarik bapa Taman in dien kampong, dien hij verzocht met hem mede te gaan naar de mantri politie van Tjilongok. Deze mantri hield toen een onder zoek en toen Tarik bapa Taman ont kende aan de inbraak schuldig te zijn. kreeg hij van twee politie-agenten een pak slaag, Ke Tjan begon mede te doen met het geven van klappen. Hier op bracht menden verdachte naar het huis van den mandoer kampoeng Dja- waringin, zekeren ICarta. Ook hier 'kreeg hij weer klappen en werd ver volgens aan een der stijlen van het huis vastgebonden waarop een geraf fineerde mishandeling begon, voor ons alleen in de verbeelding mogelijk. Die mandoer Karta dan nam in zijn rech terhand een stuk hout, waarmede hij den armen Tarik sloeg. In de linker- hand hield hij een boschje brandende verdorde klapperbladeren (blarak), waarmede hij den verdachte zoo nu en dan hef gezicht brandde. Hoe die Tarik leed, kan een ieder gebrijpen. Al zijd geroep om arnpoen was vergeefsch. Die mandoer verklaar de nog, en allen konden heL hooren, dat hij graag 2 k 3 duizend gulden boete riskeerde, alleen om maar de krachten van Tarik te kunnen welen. Na een poos aldus op beestachtige wijze den man mishandeld te hebben, voerde men Tarik mee naar Tjilon gok. Hier ten huize van den mantri verbleef hij, aldoor mishandelingen ver durende, tot op 22 Januari j.l. en toen mocht hij huiswaarts keeren. Blijkbaar is hij ook onschuldig, want ondanks al die mishandelingen, bleef hi| ont kennen. Driekwart dood droegen zijn familie leden hem naar'huis. In het_hospitaal te Pangerang is hij op 25 Januari overleden. Nader wordt nog bericht, dat de mandoer Karta en beide oppassers be reids zijn gearresteerd. De inantii po litie is in zooverre schuldig, dat nij de mishandeling niet heeft willen ot durven voorkomen. Ziekte en bijgeloof. Het. gebeurde in 1904, alzoo Dr. Tang kau in een lezing voor de leerlingen van de „Stovia", dat ik als B.G.Df- arts geplaatst was in Zuid-Celebes. Op een keer werd ik geroepen bn een zeer gegoeden Boeginees. Het was al een oude man. Deze had oorspronkelijk een abces gehad aan zijn voet, hetwelk op den langen duur was doorgevreten met het gevolg, 'dat de verzwering zich voortzette tot op halve dij hoogte. Het eenige. wat mij in dit geval overbleef was oogenblikkelijke amputatie van het been. Hierin echter wilde noch de man zelf noch zijn familie toestemmen en zelfs op het dreigement, dat het dien dag nog moest gebeuren, daar het anders te laat was, veranderde men niet van meening. Wel deelde men den arts mede dat dit geval toch reeds lang beschouwd werd als niet te genezen en dat men zich op den dood van den oude had voorbereid. Om echter de geweldige pijn te besparen, vroeg men den dokter oba-t toe te willen dienen, opdat dit de pijn mocht verzachten. Den volgenden dag stierf de oude. Bij nadere informatie kwam .de geneesheer op den langen duur te weten waarom men de hulp van den dokter middels ajn- putatie niet had willen accpteeren. Het was hier weer een geval van volksbij geloof. Eertijds n.l. woonde de oude Boegi nees aan de zeekust. Op een goeden nacht werd hij wakker, schreeuwende r,Een krokodil heeft mij bij mgn been te pakken". Het was een droom. Hier aan nu had men de volgende uitlegging gegeven Die droom beteekende, dat een kroko dil eens werkelijk zijn been zou afbij ten. Het was een teeken van de godeln. Allés werd in het werk gesteld om het aan den geteekende mogelijk te maken aan zijn noodlot te ontsnappen en hij verhuisde naar de bergen waar geen krokodil h m m.er bereiken kon. Op een kwaden dag, zittend op den drempel van zijn huis werd hij uit speelsheid geslagen door een kincl met een stok aan welks uiteinde zich een krokodillentant bevond. Hij kreeg een wondje aan zijn voet, dat weldra ging zweren. Hieruit ontstond de geweldige besmetting van zijn been. Het lot had zich voltrokken en daarom, zeiden zij, dat .niets of niemand hem meer kon helpen. UIT DE OMGEVING. OEGSiöD/JST. Na herhaalde poging om te dezer plaatse een neutrale Boerenle-imbank in riet leven te roepen, vergaderde het voor ioopig bestuur met lel 1 ei belangstel lenden wederom in „Het v;:ttc Huis". Ditmaal is echt-r !::ocn op het Wérk gezet en een ;kL;n'tie: brstüur va t gesteld, welke nu de t.'.ak is erg :lr v ile v. rl ere wrv.z am reden ar te v.i, kei n. De heer J. Uittenboogaard, voorzitter van het voorloopig bestuur, opende de zen avond de vergadering, zrjlne blijd schap uitsprekende over de goede op komst. Hopen wij, aldus spr., dat de kleine cris:s voorbij getrokken m?ge zijn. Sur. heel inzonderheid welkom den heer Jtfem drikse, afgevaardigde van de Centrale Bank te Utrecht, tot dez? vergadering overgekomen, om mede de groote be langen te bespreken en ieder van voor lichting te dienen. Hierna verkreeg de heer Hemdrikse hot woord en gaf in 't kort het ontstaan van ii' Raiffeisenbank in Duitschland, dit* later ook in ons land is vastgewor- teld en zich als de Centrale Boerenleem bank in Utrecht a's hoofdzetel vestig de en thans als é.'a groot lichaam over geheel Nederland in aideelingeln ver spreid is. Vervolgens werd de werking dézer bank besproken, waarna spr. en kele artikelen "uitvoerigen besprak en uiteenzette. Vervolgens word aan de aanwezigen het ledenregister ter teekening aange boden. Aan het einde dezer circulatie bleken 27 leden tot de Boerenleenbank te zijn toegetreden. De Voorzitter leest dan het Huis houdelijk reglement artikelsgewijz? voor toegelicht door den heer Henarikse. Na enkele opmerkingen werd dit re glement vastgesteld. Hierna was aan de orde: Verkiezing van het Bestuur en Raad van Toezicht. Na het voorstellen van eenige candi date^ worden tot bestuursleden be noemd de heeren: Mr. Kappeyne van de Capello. Joh. Uittenbogaiard, en H. A. van Mil. Tot leden van den Raad van Toezicht werden gekozen de heeren: B. J. v. d. Meene, A. Zwanenburg en A. Uitten- bogaard. Als plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren: P. Ouds hoorn en M. C. v. d. Burg. De heer Hendrikse gaf hierna een korte uitlegging van de instelling en werking van een Coöperatieve Spaar bank, waarvan wij het volgende aamstip- pen. Een Coop. Spaarbank is in zekere|n zin een aparte stichting. Wfel zal' deze be- hooren ondergebracht bij de Boerenleen bank, doch de administratie moet ge scheiden zijn van die der B.L.B. Hierdoor zullen de zegelkosten komen te vallen, dat mede een zeker voordeel is voor spaarders. De werking blijft onder hetzelfde be stuur en kassier der B.L.B., doch de spaarders zijn niet vérplicht lid der B.L.B. te zijn. Zoo kan b.v. iemand uit een andere, gemeente zijn spaargelden bij deze spaarbank deponeeren. Na deze toelichtingen wordt besloten tot oprich ting van een spaarbaink. De voorzitter bracht den heer Hen drikse hartelijk dank voor allen steun, dezen avond geschonken, waardoor het mede mogelijk is geworden, dat dezen avond een groote stap in de goede rich ting verkregen werd, waarna de heer H. allén van harte geluk wenschte -an hoopte ook in deze gemeente een ge stadige groei en bloei dezer af deeling te mogen zien. Enkele ondergeschikte belangen wer den nog besproken eh het voorloopig bestuur hartelijk dank gebracht voor de vele werkzaamheden tot heden ver richt, waarna deze goedgeslaagde ver gadering werd gesloten. WOUBRUGGB. Sedert i Januari 1026 hebben de volgende personen zich hier gevestigd: G. van dér Ham, Alphen aan den Rijn. J. A. van der Kraft uit Stomp wijk. A. Q. Hoogenboom, uit Alkemade. H. Daleman uit Alkemade. W. J. van Die- men uit Alkemade. J. Hoogenboom uit Alkemade. S. de Kroon uit Andijk. A. A. Vreeswijk, uit Zoeterwoude. W. A. van der "Wende uit Gouda. A. A. van Kampen uit Leiden, N. J. Hoogéinboom en gezin uit Rijnsaterwoude. W. J. van der Pouw Kraan, uit Alkemade. H. Rosmalen en gezin uit Hekelingen. J. Schellingerhout uit Linschotein. En vertrokken zijn: A. Westerhuis en gezin, naar Mep- J)el, C. L. de Bruijn naar Alp hein aan den Rjjn. W. E. Klaagtejjling naar Rot terdam. C. de Klerk naar Alkemade. K. van Egmond en gezin naar Alpheti aan iden Rijn, J. M. Stram, naar Waterin gen. A. J. N. J. Witteman naar Zaan dam. C. C. van der Ploeg naar Leimui- den. J. Strookman naar Haarlem. M. tW. Bakker en W. B. van der Ploeg naar Alkemade. J. Koole naar Wisse- kerke. A. A. Vrees wjjk naar Zoeter woude. R. Smit met gezin naar Amster dam. M. C. Opdam naar Zoeterwoude. In de Geref. Kerk hoopt heden avond te 7 uur de wel eerw. heer J. Dols van Amsterdam op te treden. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Hen drikus Laurentius, zoon van H. G. Boh te en H. M. Strieker. Hendrikus, zoon van A. van Zanten en D. W. Jalnsen. Hendrik; zoon van J. C. Doeleman en M. Middelkoop. Maria Jacoba, dochter van H. Jonkman en J. M. Reichwein. Catharina Mechelina, dochter van A. H. Walstftn en P. Hoefijzers. Grada, dochter van J. B. van Zijl en W. Be- rendsen. Regina Margaretha Maria, d. van H. A. J. Franken en G. A. W. M. Sietèrs. Overleden: Adrianus Efik, 53 jaar, geh .met J. Struik. Simon van aer Lin den, 68 jaar, weclr. van M. Havelaar. Jaapje van der Lelij, 75 jaar, wed. van C. van Dijk. Vervanging van naturellen door blanken? Een interessante kwestie, welker op lossing van groote beteekenis kan zijn voor de oeconomische ontwikkeling van Zuid-Afrika, is dezer dagen acuut geworden, aldus schrijft het maand- lad Zuid-Afrika. De auditeur-generaal, die ongeveer dezelfde functie vervult als de Reken kamer in Nederland, heeft onderzocht, of het vervangen van naturellen- door blankenarbeid oeconomisch voordeeli- ger is. Hij heeft onderzocht bij het de partement van postwezen en be sproeiing, bij dat van publieke werken en van landbouw, en is tot de conclu sie gekomen, dat „die blank." arbeid deur die staat, soos hierbo geëmploy- eer, waar werk van dieselfdc kwaliteit van verrig word deur 'n goedkooper vorm van arbeid, onekonomies is". Daarnaast heeft de heer A. J. P. Fou- rie, de besturende directeur van die Boere-Shamweik, tegenwoordig ad ministrateur van die Kaapprovincie, verklaard dat „die Boere Saamwek gebruik maakt van blanken ook voor ondergeschikte plaatsen waarvoor zij vroeger nhturelRn-arbeid gebruikte, en clat. haar ondervinding is, dat blanke arbeiders bijkans dubbel zooveel doen als naturellen- arbeiders, Zij hebben het loon van den blanke daarom verhoogd, zoo dat hij nu tweemaal zooveel krijgt als de naturel. Maar het is noodig, dat blanken en naturellen niet samenwer ken, „want dan werkt de blanke niet zoo goed als anders". Het is een belangrijke vraag. Zoo werkelijk de blanke ook in Afrika on dergeschikte plaatsen kunnen 1 inne men en daarvoor goed betaald kunnen worden, dan zou er een groote toe komst zijn voor den blanken arbeider en het blanke ras". RECHTZAKEN. KANTONGERECHT HAARLEMMER MEER. A. D., winkelier te Rotterdam, heeft in de gemeente L i s s e met zijn auto het verkeer in gevaar gebracht en lieeft S. F. Barnhoorn, aannemer te Lisse, aangereden, waardoor deze schade aan zijn rijwiel, kleeding en been heeft opgeloopen. De aangerede- ne had f 25 schadevergoeding gevraagd Hieraan was niet voldaan. Get. Barn hoorn vroeg thans f 11.60 rijwielreke ning, f 5 doctersrekening, f 7 broek-re paratie en 13 X f 2 bijbetaling schade door werkverzuim, waarvoor de ver zekering het f 3 daags had uitbetaald. De Kantonrechter stelde bekl. voor het alsnog op een accoord te gooien, en meent dat f 30 is te voldoen. Bekl. is hiertoe ten slotte bereid en betaalt Barnhoorn drie biljetten van f 10 uit. F. G. Wesseling, banketbakker, Hee- renweg, zag het ongeval gebeuren, en was bijna met een taart, die hij af ging leveren, in de verdrukking gekomen. De ambtenaar vraagt dezen getuige, aan wie hij denkt, dat de schuld van dit ongeval te wijten is. Get. antwoord: Wel, natuurlijk aan hen, die alsnog de gronden niet afstonden tot verbree ding van den straatweg, want juist op 't punt waar de weg smaller werd is daardoor 't ongeval gebeurd. De amb tenaar, rekening houdend met de ge dane vergoeding, eischt f 25 of 25 da gen; uitspraak- f 15 of 15 dagen. T. van A. te Burgerveen bij Lei- muide n heeft zijn zoontje de school doen verzuimen. Bekl. zegt dat het geen weer was. De ambtenaar eischte f 1 of 1 dag; uitspraak conform eiscli. N. van A., ook aldaar, heeft zijn zoontje Jan om dezelfde reden thuis gehouden. Bovendien was dit nog een zwak kind. Eisch f 1 of 1 dag; uit spraak f 0.50 of 1 dag. Verder werden nog de volgende vonnissen uitgesproken: T. v. d. Z., Rijnzaterwoude art. 478 f 3 ot 3 d.; C. v W., arbeidswet, f 4 of i d.; P: G., Lisse, Leerplichtwet f 3 of 3 d.; M. K., Leimuiden, eikwet, f 1 of 1 dap. maat verbeurd verklaart; P. ZLisse, verordening op stoomv. in de Boezem water een in Zuil-Holland f 3 of 3 d A. S., Hillegom, idem bh m; E. S., Amsterdam, motor- en rijwiel-, wet f 15 of 15 dagen; M. v. d. Zvv., Kijn- zaterwcude, id. f 5; A. v. T., Haarl.m., motorkenteekenenbesluit id.; L. B., Amsterdam, motorreglement, idem Scheepstijdingen. HOLLA ND-AMEHIKA LIJN. GROOTENDIJK. Vancouver n. R'dam 8 v. Los Angelyes. EDAM, R'dam n. N.-Orelans 9 v. Ver» Cruz. LEERDAM, R'dam n. N.-Orlean» 8. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. SUMATRA (uitreis), p. 9 Perim. GROTIUS, 10 V. Batavia n. A dam. KON. HOLLANDSERE LLOYD. GELRIA (thuisr.) 9 v. Lissabon. MONTFERLAND, Antw. n. Hamburg, pass. 10 Vlissingen. IJSSELDIJK (uitr.), 9 v. Leixoes. ZEEL AN DIA (thuisr.) 9 v. Rio Janeiro DELFLAND, A'dam n. Z.-Amerika 8 3.42 n.m.) 60 mijl O. v. Niton. FLANDRIA, 10 v. A'dam n. B.-Ayres. ROTTER DAM SGHE LLOTD. DELI, R'dam n. Batavia 9 te Belawan. INDRAPOERA, R'dam n. Batavia 1» te Belawan. KEDOE (thuisr.) 10 te Havre. TJERIMAI (thuisr.), 13 (6 v.m.) te Mar seille verwacht. TAPANOELI (uitreis) p. 10 Gibraltar. MERAUKE (uitreis) 10 te Antwerpen BUITENZORG (thuisreis) p. 10 Gibral tar. SOEKABOEMI (thuisr.) p. 10 Perim TABANAN, 10 v. R'dam n. Batavia. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN (uitr.) 8 te Durhau. MELISKERK, 9 v. R'dam n. O -Afrika. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6