NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 10 MAART 1926 UIT ONZE INDIEN. Christelijk Ethische Partij. Het congres van de Christelijk Ethi sche Partij zou met Paschen te Jogja gehouden worden. De regeering en het communisme. Het ,Soer. Handelsblad" heeft zich te Batavia nader op de hoogte trach ten te stellen van de regeerings-maat- regelen tegen het communisme. Het blad vernam dat voor eenige vrees geen reëele reden bestaat; de regce- ring overziet en beheerscht de situatie volkomen. Dank zij de huiszoekingen welke in verschillende plaatsen in Indië, en vooral te Batavia werden gehouden, beschikt men over alle gegevens wel ke voor eene beoordeeling en juiste waardeering van het Indische commu nisme noodig zijn. Men kent omvang en diepte van het kwaad; men kent de leiders. Het hoofdparket heeft met ijver en inzicht al dit materiaal ver werkt, er de noodige conclusies uit ge trokken en aldus een systeem van be strijding kunnen vaststellen dat i:i alle opdichten passend is. Een korte aanduiding van den loop der zaken is het volgende. Het groote centrum is Moskou. Dan meer Oostelijk is Shanghai de belang rijke étappe op den weg naar Indië. Tenslotte heeft men Batavia, dat nog steeds als het centrum van het com munisme in Indië is te beschouwen, terwijl van deze plaats d3 actie uit straalt in allerlei richtingen. De centra Moskou en Shanghai lig gen buiten onze machtssfeer en wij staan dus weerloos tegenover h;tgeen daar geschiedt. In elk geval ligt het echter binnen de lijn van ons kunnen wanneer wij de verbindig biiaaghai- Batavia doorsnijden. Hieraan v/ordt gewerkt, voorstellen tot verscherping van het toezicht op den invoer van ze kere drukwerken en schrifturen zijn in behandeling. Koppensnellen op Nias. Het dagblad „Pertjatoeran" (Sum. Westkust) meldt, dat op Nias onlangs een inlander tot 10k jaren gevangenis straf werd veroordeeld wegens koppen snellen. Een toovenaar heeft op een dag aan beklaagde verklaard, dat hij voor het heil van zijn ouden vader, die het niet lang meer zou maken, een offerfeest moest geven. Voor dat offerfeest was een menschenhoofd noodig, bij wijze van groote eer voor den ouden man, want de ziel van den onthoofde, zou in het hiernamaals zijn heloebalang wezen. De man geloofde wat de toovenaar hem zeide en zocht dag en nacht naar een gelegenheid om een kop te snellen. Het toeval wilde, dat een man en een vrouw op een avond bij hem aanklop ten en logies voor dien nacht verzoch ten. Diep in den nacht, toen het paar in rustigen slaap was, volvoerde be klaagde de daad. Met twee houwen waren beide argelooze gasten onthoofd Beklaagde verklaarde op een desbe treffende vraag, dat hij eigenlijk maar §én hoofd begeerde, doch om de daad niet ruchtbaar te maken, heeft hij ook maar de vrouw onthalsd. Een landbouwhoogeschool in Indië. Naar de N.R.C. verneemt, voert de directeur van 't Indische departement van landb. handel en nijverheid, dr. Rutgers, die met een opdracht der In- discae regeering hier te lande vertoeft, met belanghebbenden besprekingen over de oprichting van een landbouw- hoogeschool in Indië. De emigratie. In de maand Januari 1926 vertrok ken uit Java 4184 contractanten naar de buitengewesten. Dit is, zoo deelt men ons mede, sedert het uitbreken van den wereldoorlog in 1914, het grootste aantal emigranten geduren de één maand. Het hooge cijfer moet worden toege schreven aan de opleving van de cul tures (speciaal rubber) in de buiten bezittingen. Valsche bankbiljetten in omloop. De politie te Soerabaja heeft, vol gens het „Soer. Hbld." aanplakbiljet ten in de stad verspreid, waarop een bekendmaking voorkomt over het in omloop zijn van valsche bankbiljetten Van de in de jaren 1924—1925 in om loop gebrachte valsche bankbiljetten schijnen er nog steeds in circulatie te zijn, aangezien weder verscheidene aangiften bij de politie werden gedaan van ontvangst dezer biljetten. Men zal zich herinneren, dat des tijds reeds verschillende maatregelen werden genomen en dat ook eenige muntvervalschers, geboortig van For mosa, werden gearresteerd. Het is natuurlijk niet onmogelijk dat met dezelfde clichés thans weder nieuwe biljetten worden gefabriceerd, dan wel een oude voorraad valsche biljetten weder in omloop wordt ge bracht. Het aantal aangiften is niet be langrijk, doch de maatregelen, welke de politie nam, schijnen wel voldoende te zullen zijn ter voorkoming van ver der gebruik der biljetten. De bekendmaking vermeldt verschil lende afwijkingen der valsche biljet ten van de echte. Dat er nog steeds wordt doorgegaan met het uitgeven der biljetten blijkt onder meer uit het volgende: Reeds sedert ongeveer een jaar worden we kelijks één of twee biljetten aan het Soerabajakantoor der Javasche bank aangeboden, welke biljetten natuur lijk onmiddellijk in beslag werden ge nomen. Toen een bericht omtrent de valsche oil jetten in de bladen verscheen, werd de uitgifte klaarblijkelijk stopgezet, want nadien werden geen nieuwe val sche biljetten ontvangen. Spuitende waterbron. Op de onderneming Pabatoe van de cultuurmaatschappij „De Ooskust" is op 140 meter diepte een spuitende wa terbron aangeboord met een capaci teit van 2000 M3 per etmaal. Tebing- 'l'jïigi overweegt den aanleg vem een buisleiding voor den aanvoer van wa ter voor stadsgebruik. De Tijger breekt los. In een groote kist zeulde men hem inaar den steiger, en met geweld van takels werd hrj aan boord gesleurd. Nieuwsgierig nam men hem op, zich veilig wanend voor het monster, dat geeuwend acht- de dikke tralies ter mader lag. Los gingen de trossen en eenmaal ont- meerd, spoedde het vrachtjammertje zich maar Singapore. Benkalis verdween nan de kimme Flauw glimpte een i^etroleumlamgje Pp het achterdek, waar zich in zonder linge verwarring de Chineesche passa giers hadden opgeschoten. De koning van het woud ontwaakte, vond het hem toegemeten slaapsalet miet in overeenstemming met zijn rang en stand en zon pp ontsnapping. Em kijk, was daar niet een luchtgat beven zijn kruin,waardoor men hem reikte zijn dagelijksch brood? En zqn mach tige klauw baande zich daardoor een uitweg. Gekraak van planken weerklonk de hefboom werkte. Een lenige sprong en rondom was de vrijheid ende zee. Het water te nat vindend en nog eenige slaapdeelen tekort komend, vlei de hij zich neer, temidden der Chinees jes, die ronkten in zalige ontwetemheid, gehuld in hun namaak-tijgervel-dekems. Het was middernacht en acht glazen galmden langs hei; jstille dek. De djaga begaf zich naar het achterschip om de log af te lezen, zag den geweldenaar aan voor een Chineesche deken en trap te er op. Weerklonk een schor gebrul en maai de een gestreepte poot door de licht, den djaga achterlatend met verlies van een deel van zijn rug. Met veel moeite bereikte de ongelukkige de brug, meld de het ongeval en zakte ineen. Cappy, die de wacht had, was hoogst verschrikt De brug verlaten om zich aan de genade van het monster pver te leveren? oh nee. Dus rukte hjj vol angst den stop van de spreekbuis en bulderde naar het machien. De tweede stoom wellusteling durfde eveneens niet de veilige ruimte te verlaten. Vandaar dat een fluitje den chief-engeneer uit zqn zoeten, slaap ruk te „Tijger losgebrokenDjaga geattak- keerdneem maatregelen". Snel rolde de dikzak uit z'n tam- pat tidoer en inspecteerde ziin geschut. Oh, noodlotslechts zes millimeter re- volvertje en een verroest geweer zonder patronen. Daarop de second mate figh ting boy gepord. Deze greep direct naar een lans, die den wand sierde, doch vond na veel zoe ken ook een vijfschoots klein kalikei De Chief mate rap gewekt kreeg bijna een toeval. De Chineesche passagiersgemeente, ontwaakt, sloeg tot een paniek over, en liet zich zonder meer neervallen van de twee il.rappen, die naar het kuildek voerden. Daar beneden vormde zich een toren van krijschende lichamen. Men klaarde de door eenge knoop te massa en sloot ze ter voorkoming van verder misbaar in het eerste klasse sa lon op. Daarop gingen de twee revolverbezit- ters ter iacht. Ze beklommen hiervoor het tentdek en het paffen ving aan. Waar men maar een glimp van het beest meende te kunnen ontdekken, flo ten de kogels, die alles troffen, behalve den tijger. De beide jagers schudde- lachten van pret. Het schip naderde Singapoersch exa- minationsteamer, een vlet werd gestre ken en hulp aangevraagd. Een wijle later klommen twee tot de tanden gewapende „Tommies" aan boord Men verzoent hun de binatang te vel len, doch stuitte hierbij op tegenstand. „Shoot a tiger" vroegen zij nog twij felend. Geen denken aan, daar hadden zij niet voor geteekend. Het mollige machine-hoofd leende een karabijn en wederom beklommen de twee helden de zonnetent. Inmiddels werd het dag, men nader de de reede van Singapore én reeds stond er stoom bij de winches. De karabijn knetterde en neer viel de rustverstoorder. Men wachtte een wijle, daarop klom de schutter behoedzaam neer, inspecteerde ziin prooi en slaakte een indianenkreet: „Ik heb hem gedood" Nummer twee daalde af en juist wilde men het beest ter meerdere zekerhéid een strop omleggen, toen het dier weer tot bewustzijn kwam. Het was slechts een schampschot. Snel redde men het veege lijf. Het volgende schot miste, de tijger galloppeerde langs het dek en kreet luide zijn verontwaardiging uit. Na een tijdje nestelde hij zich onder de trommel van een stoomlier. Wederom klonk een schot, dat dit maal een stoomleibuis van de stoom lier tref. Met luid gesis ontsnapte de stoom in het aangezicht van_ den koning van het woud. Groot was zijn woede en een nieuwe ren volgde. Ten laatste maakte een schot van drie meter afstand een einde aan zijn leven. De huid werd verkocht eai Klinga- leezen vergastten zich des avonds aan een tijgerboutje. dam gekomen waren, het gewezen eiland doorkruisten; daarbij nog het froot aantal motorrijwielen en hon- erden fietsers, het was 'n bedrijvig heid, die aan het drukste verkeer van een stad deecl denken. Invoer van vee in België. De „Moniteur" zal vandaag een mi- nisterieele beschikking bevatten, waar bij wordt bepaald, dat de invoer van herkauwende dieren, die minder dan 3 weken geleden op een Nederiand- sche markt hebben gestaan, in België wordt verboden. Overigens blijft de invoer van runde ren, schapen en geiten, uit Neder land, geoorloofd op vertoon van een officieel certificaat, afgegeven dooreen veearts. L ij k aangespoeld. Aan het Zuidèrstrand te Hollum (Ameland) is het in verren staat van ontbinding ver- keerend lijk van een manspersoon van ongeveer 70 jaar aangespoeld. Het lijk heeft geen bijzondere uiter lijke kenteekenen. Noodlottige brand. bij een brand in een bordpapierfabriek teTrist berg in Opper-Beieren zijn 4 p:r:onen om het leven gekomen. Tot nu toe heeft men onder de puinhoopen van de fabriek nog slechts 1 lijk, dat van een vrouw, dat geheel verkoold was, kunnen vinden. Noodlottige botsing. Uit Köningshiitte wordt gemeld, dat Za terdagmiddag dicht bij Cherzow een botsing heeft plaats gehad tusschen een kolentrein en een locomotief, waar bij de locomotief omver geworpen werd met het ongelukkige gevolg, dat twee spoorwegarbeiders onder de locomociei kwamen. Eén hunner, werd verpletterd, ter wijl de andere tijdens het overbrengen naar een ziekenhuis overleed. De schuld van het ongeluk moet te wijten zijn aan een rangeerder, die ver zuimde het waarschuwingssignaal te geven. Spoorwegaanslag. Naar de spoorwegdirectie München mededeelt, heeft men Zondagavond tegen 11 uur, kort voor het binnenkomen van den Berlijnschen D-trein, twee zware stuk ken ijzer dwars over de rails gelegd. Gelukkig is de D-trein niet ontspoord. Op het aanwijzen van "de daders is een belooning van 1000 mark gesteld. Mijn ontploft. Uit Amiens wordt bericht, dat een. troep grond werkers, bezig een weg te leggen te Thiepval, bij het graven op> ijzerdraad. stiet. Onmiddellijk daarna ontplofte een m den oorlog gelegde mijn in het nabijzijnde kerkhof, waardoor 10 gra ven van Britsche soldaten vernield wei den en een groote krater werd ge vormd. De werklieden bleven ongedeerd. De materieele schade wordt op 100.000 francs geraamd. A.uto-car omgeslagen. Een auto-car waarin jongelieden gezeten wa ren, die een uitstapje maakten, is dicht bij de Spaansche stad Barcelona om- GEMENGD NIEUWS. Uit het isolement verlos t.— Een vreemd schouwspel bood Zon dag j.l. het anders zoo rustige Wie ringen, toen :-ke. niet minder dan vijftig auto's, die ovsi den ve; bnldihes- Er zijn 17 gewonden, waaronder 5 ernstig. Twee dezer laatsten liggen, op sterven. Brutale berooving. Maan dagavond heeft in de Linnaeussn aat te Amsterdam een brutale berooving plaats gehad. Aan de tramhalte bij de Van Swin- denstraat stond de looper van de spaarbank Stad Amsterdam te wach ten op de tram die hem naar de Munt zou brengen. Hij had als alle avon den het geld in een trommel bij zich dat gestort was in het bijkantoor van deze Spaarbank in de Van Swinden- straat. De man, die 82 jaar is, vervult deze taak al vele jaren. Maandagavond liep een man plotseling tegen hem aan en ontnam hen den trommel. Voor de oude man feitelijk wist wat er gebeurd was, had zijn aanrander zich al uit de voeten ge maakt en was in het Oosterpark ver dwenen. De politie, die onmiddellijk van de berooving werd in "kennis ge steld heeft getracht den misdadiger in handen te krijgen. Met honden is het Oosterpark afgezocht, maar lot nog toe ontbreekt elk spoor. De trom mel bevatte een waarde van f 6ö0J waarvan fl50*aan zilvergeld, de rest was bankpapier. Onder een grafsteen gedood. Op het kerkhof te Limmel onder Maastricht geraakte het 10 jarig zoontje van den heer H. bij het spe len onder een neervallenden grafsteen. Het kind werd er dood onder van daan gehaald. Twee kinderen verbrand. Te Brasschoet, even over de Brabant- sche grens in België, zijn twee kinde ren van 3 en 4 jaar bij1 afwezigheid der ouders in een woonwagen ver brand. Ventilatie. Tegenwoordig wordt moer en meer aandacht geschonken aan de tempera tuur en de ventilatie in kantoren en fabrieken. Een juiste regeling hiervan toch is van grooten invloed op de ge>- zondheid en de prestaties der arbeiders t In Engeland hebben Dr. Vernoin en zijn medewerkers uitgebreide onderzoe kingen hierover ingesteld en deze in een onlangs verschenen rapport gepu bliceerd. Nauwkeurige waarnemingen met be hulp van speciaal voor dit doel' gecon strueerde mstrumenten hebben aange toond, dat, om een snelle afkoeling van het verhitte lichaam van een man, die in de hitte zwaar werk verricht,, te ver oorzaken, het van de meeste beteekenis is om de tfemperatuur te doen dalen. Daarnaast is het van belang, om de, kleeding te verminderen. Een vergroot/en van de snelheid der luchtstrcomingen heeft daarenteg n slechts een geringe uitwerking. Wanneer het lichaam evenwel in het geheel niet of alleen door broek en kiel bedekt is, dan is het effect van luchtstroomingen op de afkoeling aanmerkelijk grooter dan wanneer veel warme kl'eeren wor den gedragen. Alleen als de snelheid ervan groot genoeg is om de lucht door de klee- ren heen te drijven en deze dus zoo geventileerd worden, geeft de lucht stroom aan den warm gekleeden mensch de aangename gewaarwording van koelte Land- en Tuinbouw. Vergadering van de „Narcis". (Slot). Volgt rondvraag. De heer de Vries vraagt inlichtingen betreffende het snijverbod voor Narcissen. Spr. is hier ongerust over. Men verkeert eenigszins in het onzekere. Men schijnt niet vol doende op de hoogte te zijn. De secre taris, de heer v. d. Laan zegt dat dit contract volgens besluit van vorig jaar op 1 Aug. 1925 in werking is ge treden. Spr. geeft verdere inlichtingen waaruit blijkt, dat men toch op de hoogte moest zijn. Op boete van ten hoogste f 5000 mag men geen handel doen met Narcissenkweekers die bot contract niet geteekend hebben. Voor al in Santpoort en Warmond wonen eenige groote kweekers die nog niet wenschen te teekenen. Verders enkele hier en daar verspreid. De heer Peereboom te Sassenbeim wijst er op, dat het vooral in Engeland wrok zet, vooral nu met den zeer slech ten toestand, dat men eerst tracht de bollen te verkoopen om deze perso nen later te beconcurreeren met de bloemen van den koudon grond, 't Zou niets te verwonderen zijn als men in Engeland ging doen. als in Amerika. Men vindt het zeer kleinzielig van de Hollanders. Het is de taak van het be stuur om die 300 a 400 onwillige men- schen tot reden te brengen. Laat men het in de Statuten vastleggen. Spr. zegt het van deze menszhen „dun" te vin den, dat ze zich voor deze betrekkelijk kleine inkomsten zoo aan stellen en op den langen duur het vak groote schade berokkenen. De voorzitter zegt dat zulks niet in ue Statuten kan wor den vastgelegd omdat we leden en aan geslotenen hebben. Men kan ze niet dwingen doch de menschen moeten gaan inzien, dat het toch niet opgaat de koopers in het buitenland alaus te beconcurreeren. Het bestuur heeft be loofd alles te zullen doen om den in voer dezer bloemen in Engeland en Duitschland tegen te gaan. Neg lang wordt over deze aangelegenheid van gedachten gewissel. Als het middel wordt aangewezen nauwkeurig toe te zien dat van Narcissenkweekers die het snijverbod-contract niet geteekend geen bollen worden gekocat. De heer Langeveld wijst er op, dat de mede werking van alle leden hiervoor ge- wens cht en noodig is. De heer N. Zand bergen te Rijnsburg geeft als middel hiervoor aan dat de premie voor het aanbrengen van zoo iemand wordt verdeeld tusschen den aanbrenger en den controleur. Spr. acht dit een ra dicaal middel. Het bestuur zal dit voorstel in overweging nemen. De heer Peereboom zou liever een lijst zien uitgegeven van personen die niet ge teekend dan, zopals nu gebeurt, een lijst van personen, die wel geteekend hebben. Bij de rondvraag wijst de heer Bij voet op een door een firma te Uitgeest geplaatste advertentie in het Orgaan der vereeniging waarin notabene Nar- cissenknoppen worden gevraagd per tal en per kist. Spr. acht zooiets onge hoord. De secretaris van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en mede de voorzitter, de heer E. Krelage lichten deze zaak toe. De drukker had deze advertentie als een vakadvertentic be schouwd en zoodoende was deze aan de censuur ontgaan. Een herhaling was echter reeds voorkomen. Na nog enkele minder belangrijke aangelegen heden te hebbeu besproken sloot de voorzitter deze belangrijke vergade ring met dank voor de groote opkomst en voor de zakelijk gevoerde discussies RECHTZAKEN. HAAGfSCHE RECHTBANK. Valsche tabakszegels. Gistermiddag heeft nog terecht ge staan de 36-jarige koopman Z. B. uit Voorschoten, gedetineerd, wegens het vervaardigen van valsche tabaks zegels en het gebruik maken daarvan als waren ze echt en onvervalscht. Bekl. bekende. Met een handdrukpers heeft hij valsche zegels gemaakt. Deze zegels zond hij naar een fabrikant te Eind hoven, welke fabrikant hem sigaren leverde. Bij de besteling van sigaren had bekl. medegedeeld, dat bij zelf voor de zegels zou zorgen. De sigaren heeft bekl. te Amsterdam weer ver- voorzien van banderolles, weike een hoogeren prijs aangaven dan de siga ren waard waren. Volgens beki. ia dit echter bij den handel onder markt kooplieden veelal usance. Het O. M: bracht hulde aan den hoofd inspecteur van politie uit Amsterdam Broekhof en den brigadier-rechercheur Klein voor hun optreden, waai door deze zaak aan het licht is gekomen. Het gepleegde feit achtte het O.M. zeer ernstig. Eisch 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechte nis. De rijksadvocaat vroeg verbeurdver klaring van de in beslag genomen ban derolles. clichés, drukpers e.d. Bekl's raadsman, mr. Vuystingh, pleitte clementie, daarbij aandringen de oplegging van een voorwaarde lijke straf. Uitspraak 23 dezer. Zwaar lichamelijk leisel door schuld. De landbouwersknecht S. S. uit Noord wij kerhout had zich te verantwoorden wegens het veroorza ken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 24 November j.j. reed bekl. op den Langevelderweg te Noordwij- kerhout met een met twee paarden be spannen disselwagen. Hij zou zich toen zouder noodzaak van den wagen heb bel) laten afglijden en de teugels heb- Ikd losgelaten, met het gevolg, dat de paarden op htn sloegen. Em 4-jarig jongetje is toen o vet reden en zeer ern stig gewond. Bekl. zeide, dat schooikinderen ie paarden aan het schrikken hadden ge bracht, waarna de paarden begonnen 1c slaan. Het eene paard sloeg zelfs een ijzer af en bekl. kon de paarden friet meer houden. Ilij daciv. toen *ve), cat zij op hol zouden siaac- en, om 7jch zelf in veiligheid te brengen, heeft hij zich van clen wagen laten glijden. Volgens twee getuigen sloegen de paarden op het oogenblik, dat bekl. den wagen verliet, reeds nist meer. Het O.M. merkte op, dat er weliswaar geen groote noodzaak was voor bekl. om 4e paarden los te laten, en dat hij gewend met paarden om te gaan, mis schien wel op andere wijze zou kun nen zijn opgetreden, maar toch was spr. huiverig om hier grove schuld van bekl. aan te nemen. Hij vroeg vrij- Verduistering. Bij de voortzetting van de behande ling van de zaak tegen J. D., zilver smid te Leiden, beschuldigd van verduistering van horloges, eischte het O. M. 5 maanden gevangenisstraf tegen bekl. Bekl.'s raadsman, mr. Bakker pleit te clementie. Uitspraken 23 dezer. Verduistering. Voor de rechtbank te Utrecht stond gisteren terecht de 27-jarige schoenma ker C. v. M., uit Amersfoort, beschul digd als wissellooper van de bankiers firma Van der Zoo de Jong en Van Ophoven te Amersfoort, op 29 Januari j.l. een bedrag van f 34.000 te hebbeu verduisterd. Beklaagde bekende thans, het gein- casseerde bedrag uit zijn portefeuille te hebben genomen en dit te hebben gestopt in een leeg conservenblikje. Daarna was hij op zijn fiets wegge gaan. Het rijwiel had hij vervolgens tegen een bank stukgereden. Hij was toen, alsof hij bewusteloos was, op cien grond gaan liggen. Zelfs in het zie kenhuis wist hij nog bewusteloosheid te simuleeren. Ten slotte viel hij dooi de mand, en verklaarde hij het geld verduisterd te hebben. De ambtenaar van het O. M., mr. Fabius, achtte verduistering onder zeer verzwarende omstandigheden be wezen. Spr. eischte één jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest. De verdediger, Mr. v. d .Mark, uit Amersfoort, pleitte voor een psychia trisch onderzoek. Spr. vroeg verda?h- te's invrijheidstelling. Het O. M. verklaarde zich hiertegen. De rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, vond hiertoe evenmin termen aanwezig, waarna de uit spraak werd bepaald op 23 Maart a.s. Scheepstijdingen. BOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, van Vancouver naar Rotterdam, 6 Ma irt te Seat: le. GROÜTENDIJK, van San Erancisco naar Rotterdam, 7 Mrt te Los Angeles. ROTTERDAM, 8 Maart van New lork '6 H/OMME^DIJK, 8 Mrt. van Rotter- idam naar New York. CARDIGANSHIRE, Mrt. van Rot terdam te San Pedro. VOLENDAM, 9 Mrt. van New York te Rotterdam. MAASDAM, van New Orleans naar Rotterdam, 8 Mrt. te Havana. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KARIMOEN, thuisreis, 8 Mrt. van Camaran. ENGGANO, uitreis, pass. 8 Mrt Oues- sant. VONDEL, uitreis, pass. 8 Mrt. Gi braltar. BINTANG, uitreis, 7 Mrt. 25 mjjl Z.. van Oiton. CELEBES, S Mrt. van Amsterdam te Alexandrië. PRINSES JULIANA, uitreis, pass. 7 Mrt. Perim. BANKA, 9 Mrt. van Hamburg naar Amsterdam. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisreis, 8 Mrt. van Algiers. ROEPAT, uitreis, 9 Mrt. van Sue* KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, uitreis, 8 Mrt. van Santos. ZEElANDIA, thuisreis, 8 Mrt. van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, uitreis, 8 Mrt. van Pert Said. KEDOE, thuisreis, pass. .9. Mrt. Oua» sant. MODJOKERiO, uitreis, 8 Mrt. van Pprt Said. PALEMBANG, uitreis, pass. 8 Mirt. HOLLAND-AFRIKA-LUN. HEEMSKERK, uitreis, S Mil Pert Soedan. SALABANÜKA, uitrei* pas*. 7 Mrt. Gibraltar. TOBA, 6 Mrt. van Rara w Hetagne baai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6