SVIooëe Handen PUROL RECLAME-KATOEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 10 MAART 1926 DAG-AGENDA. Katwijk a. d. Rijn. Woensd. 10 Maart 's avonds acht uur. Geref. Kerk: Zang- uitv. v. h. Chr. Meisjeskoor „Echo der duinen". Woensdag 10 Maart, "s avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Zesde Concert v. d. L. Kunstkring „Voor Allen Zaterdag 13 Maart, 's midd. haïf drie Bovenzaal „Amicitia", Brr.esti'. Verg. Dierenbescherming. Lezing, Lichtbeel den De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 Maart tot en met Zondag 14 Maart waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. Schaken. Competitie N. S. B district Z.-Holland. Uitslag van een wedstriji, gisteravond alhier gespeeld in do 3de klssse, groep A L. Sch.gen. II. L. Stud. Sch.club. M. M.^ Sega ar en Jengenburger 1o Ir. H. N. Francois en N. Quartel' o1 M. Bloem en J. Stam o1 I). dè Jong en M. B. Jonkergouw o—1 kï. J. Swaan .Tr en C. J. Gorter o1 G. Schoppen en J. P. Munting o1 •M. J. Dieben en W. N. Samson 1/2V2 P. C. Segaar en J. Gruschke o1 W. H. Bosscha en H. Lindeman o1 D. Noteboom en W. Kal'tofen To To ia al 21/2-7 .V2 De Leid.-che stuJentenschaakclub won jalzoo met 7V3 punt tegen 21/2 punt. Een auto* van den expediteur V. is gistermiddag even over twaalf op de Steenstraat, ter hoogte van de 4de IBinnenvestgracht tegen een tramwa gen van dc N.Z.H.T.M. opgereden, doo rdat de voet rem van de auto wei gerde. Noch de auto noch de tram werden ernstig beschadigd. De auto bestuurder N. kwam er ook zon der letsel af. De politie maakte pro ces-verbaai op wegens he. rijden met Cen auto die gevaarlijk is voohet verkeer, wam het bleek, dat de rem reeds voor het ongeval nie: in orde was geweest. Mei. v. N. uit Gouwesjuiskwam p s:e middag bij het uitstappen uit den Utrechtschen trein op het station ern stig te vallen, cloordat zij e niet op rekende dat deze trein buitengewoon ver boven den beganen grond staat. De juffrouw bleek zich te hebben bezeerd aan een der beenen en werd, na door Dr. K., van den Eersten Hulpdienst onderzocht te zijn, per auto naar huis gebracht. De stoeienmatter H._F. heeft er zich over beklaagd dat zekere K., die voor fl.EO crediteur bii hem was en zijn vordering niet spoedig genoeg zag voldaan, zien snel recht heeft ver schaft, door zich eenige stoelen van hem toe te eigenen, toen deze even buiten stonden. Ook wel 'n ietwat «middeleeuwsche methode. Tot het onbewoond staande huis van Prof. Nolen in het Noordeinde Op uitnoodiging van de ioodsche •Vrouwenvereeniging zal Zondagavond 14 Maart Prof. Dr. J. L. Palache, hoogleeraar aan de gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam, een lezing hou den over het dagelijksch leven in het .Oosten, voorheen en thans; hebben zich hedennacht ongenoode gasten toegang verschaft en een partij lood, afkomstig van het dak, meege nomen. De politie is de daders op het spoor. BINNENLAND. Mr. Aalberse over oud-Minister Galijn. Mr. P. J. M. Aalberse, oud-minister van Arbeicl heeft gisteren te Gronin gen een rede gehouden over den poli tieleen toestand. De spreker betoogde daarbij o.m. het volgende: „De uitslag van de jongste verkie zingen wees zonder twijfel aan, dat de meerderheid door een christelijke re geering wilde geregeerd worden. Het pactische resultaat was het kabinet- Colijn, met negen krachtige, hoogst bekwame mannen, waaronder vier Ka tholiek^ ministers, waarvoor wij allen het hoogste respect konden hebben. Op dit kabinet, en eigenlijk nog meer „vooraf" was groote critiek^ Sommigen b.v. schenen te verwachten, dat een Katholiek formateur en dito minister president moesten optreden. Spr. ontkent dit, als niet juist en ook niet verstandig. We hebben niet op de eerste plaats ons af te vragen, „welke partij is het grootst", maar wel „in welke partij is de geschiktste man." Geen man was in de politiek der laatste jaren zoo sterk naar voren ge komen als Colijn. Het was niet ver keerd, dat 11a zeven jaren van een ka- tlioliek premier een niet-katholieke optrad. De oppositie tegen den heer Colijn, die ook uiting vond in een we kere antipathie tegen den persoon van Colijn, acht spreker ten onrechte. Van nabij heeft hij met Colijn samenge werkt. Zelden heeft hij voor een man zoo groote hoogachting opgevat, voor al voor zijn karakter, bekwaamheid en geloofsovertuiging. Spreker brengt nog eens naar voren in welke moeilij ke omstandigheden de heer Colijn op trad. Hij wist, dat hij de kans heiiep groote kringen tegen hem en zijn par tij in 't harnas te jagen. Welnu, ik heb respect, aldus Mr. Aalberse, voor den man, /die nochtans den moed had, die bereid werd gevonden, omdat hei belang van 't vaderland dit eischte We kunnen dankbaar zijn, dat hij krach tig ingreep, met als gevolg een slui tende begrooting. Ziet naar de andero RECLAME. Doos 30 ct. landen, waar men den moed niet heeft gehad en waar de bevolking 't slacht offer werd, ook cle ambtenaren. De critiek op Colijn was misschien begrijpelijk, maar niet juist. Het Is jammer dat Colijn niet in den breede heeft kunnen uitwerken, datgene wat de troonrede in 'tkort bevatte, dan zou geen mensch hebben kunnen staande houden, dat het program van het kabinet-Colijn een reactionnair en conservatief program was. Het tegen deel zou zijn gebleken." Pompe(n) of verzuipen. Blijkens een verslag in „Het Volk" van een te 's-Gravenhage gehouden openbare vergadering van een partij federatie der S.D.A.P., heeft de heer Duys gezegd: „Eens was er een overstroom:ng in Zeeland. In dit gewest stond een zeke re heer Pompe candidaat voor d-i a.-r. partij. Die watersnood was een straf van God. Het was dus Pompe of ver zuipen". (Applaus). Hier zou, merkt „De Zeeuw" op, waarschijnlijk ongewild, een voor stelling in het» brein onzer politieke te genstanders stijl Pierentuin, zich kun nen vastzetten, dat de bekende poli tieke leus: „Pompe of verzuipen" uit het brein der anti-revolutionaire Schou wenaars ontsproten was. Doch juist het tegendeel is waar. Toen het aftredend lid der Tweede Kamer, de anti-revolutionaire Jhi. Pompe van Meerdervoort weer candi daat gesteld werd, is er van de zijde zijner tegenstanders een actie tegen hem gevoerd, zoo smerig, als daar zel den is gezien geworden. In dien span nen den strijd hebben de liberale en roode kiezers den kreet „pompe(n) of verzuipen" als verkiezingsleus uitge dacht en benut; en aan den avond van den stemdag, toen onze candidaat ge vallen bleek, op schandelijke wijze en onder meerdere flauwiteiten, waarbij ook de drank een rol speelde, een pop, die onzen candidaat moest v jorstel, len, onder den kreet: „pompe(n) of ver zuipen" in de oude haven geworpen. Wat daar te Zierikzee is afgespeeld, moest door onze politieke tegenstan ders maar nooit meer opgehaald wor den. Zij hebben er zich maar al te zeer door geblameerd; zoowel de kleintjes, die niet wijzer waren, als de grooten. Stalen van Z aid-Holland. Bij Koninklijk Besluit is machtiging verleend aan den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol- Jand tot het bijeenroepen van Ie Sta ten dier provincie in buitengewone zitting in de tweede helft dezer maand of in de maand April d.a.v. Het verkeer in de bollenstreek. Onlangs werd gemeld* dat de N.-Z. Hollandsche Tram voornemens is ge durende den bollentijd een halfuur- dienst in te voeren tusschen Heem stede en Lisse. Dat zal den duizenden, die weer de bloeiende bollenvelden ke rnen zien, zonder twijfel aangenaam zijn. In die weken kunnen er geen ver keersmiddelen genoeg zijn; daarom zal ook de uitbreiding van den autobus dienst als een welkome verbetering worden begroet. Er loopt nu om het half uur een dienst tusschen Haarlem en Lisse; aan het eind van de volgende week zal een halfuur-dienst tusschen Haarlem en Leiden worden ingesteld. Dit is een voor deze geheele streek zoo belangrijke verbetering, dat wij er niet aan twijfelen of de goed verzorgde bussen, die op dit traject rijden, zullen in den concurrentiestrijd een kwaden kamp hebben. BUITENLAND. DE FRANSCHE CRISIS. Briaud Kabinetsformateur. Doamerque heeft Herrfot verzocht het nieuwe kabinet te vormen, doch d--»/e verklaarde, dat vanwege de bij eenkomst te Genève Briaud de aange wezen regeeringschef was. Bournerque heeft toen Briand ontboden. Briand heeft in beginsel de opdracht een kabinet te vormen aanvaard Hij zou in den loop van gisteravond een definitief antwoord geven. Men verwacht, dat hij dan de op dracht definitief zal aanvaarden en tevens reeds het grootste deel van zijn medewerkers gekozen zal hebben. In dat geval zal het kabinet hedenochtend gevormd zijn. Briand zou dan heden ochtend nog naar Genève vertrekken. Het nieuwe kabinet zou dan eerst voor het parlement verschijnen bij Briand's terugkeer Briand aan het werk. Volgens de verwachting keert Briand als premier en minister van buiteni. zaken terug. Zijn nieuwe kabinet schijnt al ineen te zitten. In zijn oorspronkelijke combinatie wil hij zoo min mogelijk wijzigen, al blijkt uit zijn nieuwe keuze de neiging naar een concentratie-kabinet, dat be halve op de radicalen en republikein- sche socialisten op de gauche radicale van Loucheur en Péret evenals op de gauche indépendante van Le Trocquer zal steunen. Als nieuwe ministers worden Péret, Piétri en Le Trocquer genoemd, re spectievelijk voor justitie, financiën en openbare werken. Piétri trad dao laats ten tiid iu de Kamer als financieel deskundige op den voorgrond. Hij is een gematigd man, wiens inzichten clicht bij die vétn Caillauxstaan De franc reageerde gunstig op den aanstaanden ommekeer. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De behandeling van Duitschiands toe latingsaanvrage. De eerste commissie der volken- bondsvergadering, die onder leiding van Chamberlain Duitschland's ver zoek om toetreding tot den Volken bond te behandelen heeft, heeft gister middag op voorstel van burggraaf Ishii, ondersteund door den Deen Zahle, bij acclamatie jonkheer Loudon tot ondervoorzitter gekozen. De commissie heeft vervolgens cie gebruikelijke sub-commissic benoemd voor de noodige formeele besprekin gen met de Duitsche delegatie. In deze ondercommissie zitten met Chamber lain en Loudon de gedelegeerden van Frankrijk, Italië en België en voorts o.a. Fridtjof Nansen, die zich steeds zooveel moeite voor Duitschland's toe treding gegeven heeft. De eerste commissie heeft besloten haar werkzaamheden voor een of twee dager uit te stellen opdat tie particu liere .sprekingen nog kunnen voort duren. Een gedrukte stemming. Uit de berichten uit Genève spreekt een gedrukte toon. Aan den Spaansch-Pooischeu kant is de lucht dreigend. Quinones dc Leon zou volgens sommige bladen verklaard hebben, dat de Spaansche delegatie ,uit Genève zal vertrekken, indien haai eischen niet worden ingewilligd en dat Primo de Rivera er over clonkt Spanje uit den Volkenbond te iatcn treden. Het kalmst nemen de Franschen cle zaken op. Zij erkennen, dat het niet te vermijden valt, dat Donderdag alleen Duischland zal worden gekozen, maar zij meenen van hun kant al hut moge lijke te hebben gedaan om de andere candidaturen te steunen. Chamberlain heeft zich gister den geheelen dag beijverd om een compro mis tot stand te brengen. Te Londen wordt verklaard, dat een beslissing over de samenstelling van den Raad van den Volkenbond eerst mogelijk zal zijn, wanneer de ministercrisis in Frankrijk zal zijn geëindigd. Turkije heeft geweigerd een verte genwoordiger in den Raad aan te wij zen om bij de behandeling van de ver lenging van het Britsche mandaat over Irak tegenwoordig te zijn. Mijnramp in Amerika. Volgens een telegram uit Bluefield, (West-Virginia) zijn door een ontplof fing nabij Eccles 28 mijnwerkers be graven. Gassen bemoeilijken het red dingswerk. Enkele minuten na deze ontploffing had in een naburige mijn, eveneens een explosie plaats, tengevolge waar van 30 mijnwerkers werden ingesloten. Nader wordt gemeld, dat tot nu toe slechts één mijnwerker dood uit de mijn is gehaald terwijl men hoop heeft de overige nog te redden. Van Öe ge redden hebben vele ernstige brandwon den- bekomen, terwijl sommige ook lijden aan de gevolgen van gasvergif tiging. Een Reuter-telegram uit Bluefield meldt nog: In het geheel werden bij de ontploffingen 68 mijnwerkers inge sloten, van wie er 40 zijn gered. Er zijn 2 dooden. De overigen, dus 26 arbei ders, zijn nog bedolven. OverstTOomingen in Litanen. Naar een telegram uit Kowno meldt is de Njemen plotseling zoodanig ge stegen, dat honderden gezinnen in de ze stad gevaar hebben geloopen om te komen. Slechts met de grootste moeite konden deze gezinnen worden gered, daar binnen enkele uren de ge heele benedenstad een meter onder wa ter werd gezet. Groote ijsblokken drijven in de stra ten rond. De schade bedraagt reeds verscheidene millioenen. Er bestaat gevaar voor nog verdere overstrooming. In die richting zijn eveneens* een reeks dorpen on'der water gezet. Groote hitte in Australië. In de Australische binnenlanden heerscht nog steeds een ongekende droogte en hitte. De gemiddelde tem peratuur voor Februari was over de 100 graden en enorme schade wordt aan den vëestapel veroorzaakt. Berichten uit Charlotte Waters mel den, dat in het Noordelijk gedeelte de hitte zoo groot is ,'dat „men op het plaveisel biefstukken kan bakken." Ge middeld bedraagt, de hitte daar 111 gra den in de schaduw. De verkeersmoeilijkheden te New- York. De verkeersmoeilijkheden in dat ge deelte van New York, waar de straten zeer nauw zijn, worden thans zoo ern stig, dat er ten sterkste aan gedacht wordt, wederom het z.g. stagger-sys- teem in werking te stellen. Dit sys teem werd gedurende den influenza- Mjd van 1915 toegepast, door het mi nisterie voor Volksgezondheid en be staat hieruit, dat de uren waarop win kels, kantoren en magazijnen openen en sluiten varieeren zoodat de alge meen© drukte over verschillende pe riodes wordt verdeeld. Tal van nieuwe ondergrondsche doorgangen zijn aangelegd, maar de ondervinding heeft geleerd, dat elke vergemakkelijking van het verkeer nieuwe menschenmassa's naar de bin nenstad trekt, zoodat eigenlijk het om gekeerde wordt bereikt van hetgeen werd beoogd. De snelheid, waarmede het aantal wolkenkrabbers toeneemt, RECLAME. prima kwaliteit «tf Wit Katoen ww bla draagt ook het hare er toe bij, om 'n groote menigte op een kleine ruimte te concentreeren. waardoor op som mige drukke uren do straten nabij deze gebouwen velkomen onbegaan baar zijn. KORTE BERICHTEN In Europa worden jaarlijks 10.664.000 menschen geboren, terwijl er 6.382.000 sterven. Het aantal huwe lijken per jaar bedraagt 3.677.000. De New-York Herald'" verneemt uit Rome: Groothertogin Maria van Rusland verzekert, dat tsaar Nikolaas II nog in leven is. Een boer zou groot hertog Nikolaas een eigenhandig schrijven van den laatstcn tsaar, ge- dagteekend Maart 1924, overhandigd hebben. De tsaar zou zich in een kloos ter in Siberië verscholen houden. Ook de groothertog-troonopvolger zou niet dood zijn, en de gastvrijheid van een Hindoesch maharadjah genieten. Naar uit Cairo wordt gemeld heb ben, na Engeland, thans ook Frankrijk en de Sovjet-Unie, Ibn Saoed als ko ning van de Hedsjas en sultan van Nedjo erkend. Naar uit Toki word1 gemeld is uit de jongste volkstelling in China gebleken, dat het land meer dan 436 millioen inwoners heeft. Verschillende hooggeplaatste per soonlijkheden in Hongarije hebben een verklaring gepubliceerd, waarin zij eischen, dat de bankbiljettenverval- schers onverbiddelijk zullen gestraft worden. De Duitsche delegatie voor de con ferentie over den arbeidstijd, welke 15 Maart te Londen zal beginnen vertrekt Donderdagavond uit Berlijn onder lei ding van den rijksminister van arbeid Braun. Aan de Lokal Anzeiger wordt bit Genève geseind, dat de Raad van den Volkenbond besloten heeft, de ontwa peningsconferentie tegen 17 Mei bijeen te roepen, zonder er rekening mede te houden, of de diplomatieke moei lijkheden tusschen Rusland en Zwit serland dan reeds uit den weg zijn geruimd. Volgens de laatste officieele ge gevens is het aantal werkloozen in Engeland thans 1.107.000. hetgeen slechts 128,500 minder dan een jaar geleden is. GEMENGD NIEUWS. ERNSTIG ONGELUK OP DE MAAS. Schippersvrouw en drie kinderen verdronken. Gistermiddag te kwart over drieën is op de Maas, nabij' Rijnhaven te Rotterdam een ernstig ongeluk ge beurd, waarbij een vrouw en drie kip- deren zijn verdronken. Het Rijnsch;p „Stormpolder" van de Rotterdam schei Rijn- en Zeevaart Mij., schipper Hart suiker, komende uit de richting Dor drecht, werd door een sleepboot van Piet Smit Jr. naar de Waalhaven ge sleept. Gekomen bij de Rijnhaven wil de de schipper, gedwongen door he: slechte weer, deze haven binnenloopen, ten einde daar een .toevlucht te zoe ken. Het vaartuig was diep geladen met steenkolen en had een opperlast, zoodat de golven er telkens overheen sloegen. Bii de manoeuvre van het opdraaien maakte het schip dan ook onmiddellijk veel water. Er kwam zooveel water in het reeds diep liggende vaartuig, door de openstaande luiken, dat het ter stond begon te zinken. Voordat men te hulp kon komen, was het in de diepte verdwenen. Schipper Hartsuiker en zijn knechts sprongen te water en wisten, zich drij vend te houden tot personeel van de sleepboot hun te hulp kwam. De vrouw van den schipper en drie kinderen be vonden zich in het vooronder, zoodat zij met het vaartuig in de diep ie ver dwenen. Reddingspogingen waren niet meer mogelijk. Er zullen pogingen in het werk ge steld worden het vaartuig te lichten. Nader wordt hieromtrent nog het volgende gemeld: Het 1424 ton grooie Rijnschip Storm polder" van de N.Y. Rotterdamsche Rijn- en Zeevaart Mij. schipper de 40-jarige R. Hartsuiker, iiit de Joubert straat aldaar, werd door de sleepboot „Vecht" van P. Smit Jr., Stoom- sleepdienst, kapitein de 30-jarige G. Demmers, naar de Waalhaven ge sleept. Het schip dat geladen was met steen kolen, haa ook een opperlast steen kolen, zoodat de luiken niet dicht la gen. Immers konden de luiken niet gesloten worden, daar de lading door liep tot op het dek. Het vaartuig lag daardoor zeer diep, met het gevolg, dat het bij het ruwe weer van gister middag veel water over kreeg. Bij de Rijbhaven gekomen, was het weer zeer slecht, zoodat de schipper het raadzaam vond, de Rijnhaven in te varen om daar een schuilplaats te zoeken. Bij' het opdraaien kreeg het schip echter water binnen door de open slaande luiken, het sloeg naar bak boordzijde om en begon onmiddellijk te zinken. De bemanning van het schip be stond uit drie personen: n.m. schip- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. BERLIJN, 505 en 57^ M. Vanaf 7.50 ook op 1300 M. 5.55 Lezingen. 7.50 Orkestconcert. 9.20 Nieuws. 9.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. Zie Londen. 10.4.5 Weerbericht voor zeevarenden'. DORTMUND, 283 M. 5.50 Orkestmuziek. 6.40 Lezingen. 7.20 en 9.20 Zie Munster. ELBERFELD, 259 M. 6.50 Lezing. 7.20 Zie Munster. 9.20 Zie Dortmund. HILVERSUM, 1050 M. .5.'Concert. è.30 Duitsche les. 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 Uitzendavond Chr. Radio-vereai. Muzikale medewerkers: De heer H. H. Tobé, Rotterdam, zang. Mevr. M. Overman-Zolner, HiBegersberg bègeeliding. De heer H. Knol, Wieesp, declamator. Waarschijnlijk nog een spreker. Programma: 1. a. Bitten, L. v. Beethoven. b. Der Wachtels chlag, L. v. Beet hoven. c. Aaf dem See^ Joh. Brahms. 2. A us „Dichterliebe", R. Schumann. b. Almachtlich im Traume, Schumann c. Ein Jungling liebt ein Madchen, Rob. Schumann. d. Ich grolle nicht., Rob. Schumann. 3. a. De drie sterren, decramatie. b. De speelpop, declamatie. 4. Komm, wir wandeln zusammen, P. Cornelius. b. Spirito sancto, C. Loewe. c. Spielmannslied, W. F. G. Hicolaï. 5. a. Tiet lichtje voor het raam, decla matie. b. De lange broek, declamatie. 6. Oud en nieuw, L. F. Brandts Buys. b. De eerste kus, Brandts Buys. c. O, jubel' mijn. hart, Kor Kuiler, LONDEN, 365 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Muziek. 7.20 en 10.20 Tijdsc" 3» 7.45 Pianocomposili- 8.Voordracht. 9.05 Kamermuziek. MUNSTER, 410 M. 4.50 Lezingen. 7.20 Tooneel. 9.20 Uitslagen der rennen. PARIJS (Radio-Paris), 17J0 M. 6.05 en 8.35 Persberichten. 8.50 Solistenconcert. PARIJS (Petit Parisien), 358 M. 8.50 Concert. ZURICH, 515 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.10 en 9.10 Weerbericht en nieuws. 7.35 Lezing. 7.50 Concert. per R. Hartsuiker, de 23-jarige ma troos C. Th. Bruin, uit Nijmegen, de 19-jarige matroos A. Thijssen, uit Deumen (Gelderland), terwijl zich in de roef de 32-jarige vrouw van den schipper B. Hartsuiker bevond met haar twee kinderen, het 5-jarige doch tertje Jantien Trijntje, en het 3-jarig zoontje Reynder. "Oox was er r.og een neefje, Johan Hartsuiker, aa:i boord van het schip. De schipper, die toen hij opdraaide, bemerkte, dat deze manoeuvre zeer fevaarlijk was, riep zijn vrouw toe, ie in de deuropening van de roei" stond, de kinderen te halen. De matrozen hadden de jol, die ach ter de „Stormpolder" dreef, losge maakt, doch het was reeds te laat. De 'boot sloeg om, en zonk even daarna. De schipper spreng over bcord, en wist zich door een stuk hout te grij pen, drijvende te houden, waarna hij door de bemanning van het sleepschip werd gered. De matroos de Bruin wist zich in de reeds losgemaakte jol te redden, waa r uit hij 'later, naar hij zegt, door een sleepboot van Wilton werd gered, die lüngszii was komen liggen. Het blijkt echter, dat niemand deze boot gezien heeft, zoodat hij wel op de „Vecht" zal zijn overgesprongen, die wel langszij was komen liggen. Toen de schipper zijn vrouw heeft toegeroepen de Kinderen le halen, be- fat zij zich onmiddellijk in de roef, och ae naar buiten opengaande deu ren werden met geweld door den wa terdruk weer dichtgeslagen, zoodat de vrouw met de drie knderien in de roet werden opgesloten, en het schip met hen in de diepte verdween. Er is nog door de rivier politie ge dregd, daar de mogelijkheid werd overwogen, dat de vrouw nog bijtijds zou zijn teruggekeerd. Echter zonder resultaat. De „Stormpolder" is juist gezonken bij dein mond van de Rijnhaven, zoodat hét schip zeer gevaarlijk en moeilijk voor de scheepvaart ligt. Dat ondervonden de „Havendienst I" en de „RivierpolitielII", die op den hoogen boeg van het vaartuig vast raakten. Hec roer van de „Rivierpoli tie III" geraakte daarbij defect, zoo dat dit vaartuig naar het gemeentedok moest worden gesleept om gerepa reerd te worden. De „Havendienst I" voer over den boeg van de „Stormpolder" heen, met het gevolg, dat het schip j bijna om sloeg. De mach'nist meende, dat het vaartuig zou kopsijzen en sprong over boord om even later weer opgehaald te worden. Het roer bekwam eveneens schade.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2