NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 MAART 1926 RECLAME Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstiilende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten DAG-AGENDA. Dinsdag 9 Maart, 'savonds acht uur Foyer Stadsgehoorzaal: Ducanoia- avond. Dinsdag 9 Maart, 's av. acht uur. Oosterkerk: Ds. A. Verwaal van Alk maar over „De Apostolischen". Katwijk a. d. Rijn. Woensd. 10 Maart 's avonds acht uur. Geref. Kerk: Zang- uitv. v. h. Chr. Meisjeskoor „Echo der duinen". Woensdag 10 Maart, 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Zesde Concert v. d. L. Kunstkring „Voor Allen". De avond-, nacht- en Zondagdienst 'der apotheken wordt van Maandag 8 Maart tot en met Zondag 14 Maart waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. doordat een gordijn met een brandend Voorwerp in aanraking kwam. Door het gordijn, dat reeds geheel in brand stond, af te rukken, werd erger voor komen. In het ziekenhuis alhier is over leden het 5-jarig zoontje van den ar beider R. uit Haarlmmermeer, als ge volg van een ernstig ongeval, dat het gisteren overkwam. Op den Aalsmeerderweg in de Haat* lemmer meer, geraakte n.l. een paard dat voor een vrachtwagen stond, op liol. Het paard liep tegen een paai cp, waarbij, door een noodlottige coin plicatie. de knaap tusschen de paal" en het paard bekneld geraakte en ern stige wonden bekwam. Bij het omvangrijk werk aan de Korevaerstraat ten behoeve van den bouw naast het gebouw van het Kla verblad werd verleden week een merk [waardig antiek tinnen kannetje opge dolven. Men plaatste het blijkbaar waardevolle voorwerp voorloopig in de directiekamer om het den princi paal ter hand te stellen. Inmiddels echter bleken er zich anderen over te hebben ontfermd, want op een gege ven moment, werd het vermist. De po- flitie stelde een onderzoek in, met het resultaat, dat het kannetje werd te ruggevonden, in de verzameling van den antiquair v. D., Tevens leidde het 'Onderzoek tot aanhouding van een 2- tal personen, D. G. en P. S., die het kannetje ten eigen bate hadden ver kocht. Het-kannetje is van een. eenvoudig, maar karakteristiek model, nog vrij- ;wel gaaf, doch het bevat geen op schrift, waaruit omtrent den ouder dom iets, met zekerheid is af te lei den. Waarschijnlijk is het afkomstig ;iiit de 16de of 17de eeuw. De brandstoffenhandelaar G. was gistermorgen met zijn vrachtauto in de Lombokstraat en wilde keeren toen een jongen, de 7-jarige Joh. v. d. M. ongemerkt achter op de auto klom. De jongen viel en kwam onder de auto terecht, waarbij een der wielen hem over den buik ging. De Eerste Hulp dienst werd gewaarschuwd en stelde een onderzoek in, doch kon gelukkig geen letsel constateeren. Zekerheids halve werd de knaap ter observatie overgebracht naar het Acad. Zieken huis. Gisteravond is op het bouwwerk Ivan het nieuwe ziekenhuis de 35-jarige opperman W. F. S. van 'n 3 M. hooge feielling afgevallen. Hij bekwam een bloedende wond aan de slaap en w.erd voor verder on derzoek en behandeling naar het Sint Elisabethsgesticht gebracht. Hedenmorgen was zijn toestand re delijk wel. J. V. heeft er zich over beklaag/I, dat zekere P. hem gisteravond op de Hoogewoerd een bloedneus heeft ge slagen. BINNENLAND. Oud-minister Heemskerk over den politieken toestand. Voor de anti-revolutionairen kies- vereeniging Nederland en Oranje te Utrecht is gisteravond opgetrtien oud minister mr. Th. Heemskerk. Aan het verslag in de N. R. Crt. is het volgen de ontleend: In zijn inleiding merkte spr. op, dat 'deze crisis een pijnlijken afioop voor de anti-revolutionaire parti] heeft Na dagen van voorspoed zijn dagen van tegenspoed gekomen. Ik wil echter op den voorgrond stellen, zeide spr., dat er geen enkele reden is waarom wij, anti-revolutionairen, ons zouden laten verleiden af te wijken van de groote lijnen, ons aangegeven door onzen grooten voorganger, dr. Ruyper; inte gendeel, het gebeurde is voor ons juist reden die lijnen strikt te blijven vol gen. Spi\ besprak vervolgens, gelijk hij reejls in verschillende bijeenkomsten elders beeft gedaan, hel ontstaan, en den loop, en vervolgens de oplossing van de crisis. Nadat de vorming van een nieuw ministerie door mr. Limburg was mis lukt is, zeide spr., zeer spoedig daarna de heer De Geer bezig geweest. Was die nu de aangewezen kabinetsformateur voor een extra-parlementair kabinet? Indien aan mr. Kan dc formatie was opgedragen, was het een zuiver extra parlementair kabinet geweest Maar is het iiuver, dat aan het hoofd van een extra-parlementair kabinet, «lat een parlementair kabinet vervangt, iemand staat, die een actieve rol in een politieke partij vervuld heeft? Het is waar, het au gevormde kabinet is een extra-parlementair kabinet in dien zin, dat alle partijen er los van staan. Ook met bet oog op zijn formateur is dit extra-parlementair kabinet niet geheel zuiver gevormd. Wat de politieke gevolgen van het optreden van dit kabinet zullen zijn, is, ging spr. voort, niet zeker te zeggen. Aan de anti-revolutionaire partij zal, wat haar houding ten aanzien van dit kabinet betreft, zeker voorzichtigheid geboden zijn. Stukslaan kan iedereen, doch bouwen niet. Ten aanzien van het socialistische voorstel in zake Kamerontbinding zei de spr., het te betreuren, dat niemand bij de behandeling daarvan in de Ka mer het woord heeft gevraagd. Voor de anti-revolutionaire partij was het on mogelijk het eerst het woord te ver zoeken. Het lag op den weg van de par tijen, welke de crisis hebben veroor zaakt, het eerst te spreken. Spr. be treurt het ook daarom, wijl op de staatsrechtelijke beschouwingen van den heer Albarda veel te zeggen is. Daarna zeide spr. nog een en ander over de positie van de anti-revolutio naire partij. Wij komen nu, zoo sprak hij, in een toestand van isolement, een toestand, dien we te aanvaarden heb ben, zooals we ook dien vroeger heb ben aanvaard. In verband hiermede wijdde spr. nog eenige beschouwingen aan de verhouding van kerk en staai. Aan het onderscheid tusschen de func ties van staat, kerk en maatschappij, als door dr. Kuyper aangegeven, moe ten we vasthouden. Aan de pogingen om te trachten ons van dien weg te doen afwijken, moeten we onbevreesd het hoofd bieden. Als we aan de lijn door dr .Kuyper aangegeven, vasthou den, zijn we op den goeden weg. Den politieken toestand van het land verder besprekende, zeide spr., dat de coalitie op het oogenblik ver broken is. Zal zij worden hersteld? Verschillen zijn er; dat hebben we nooit verheeld, doch tusschen de partijen, welke de coalitie vormden, waren ook verschillende punten van overeen stemming. Spr. somde er enkele van op. Spr. noemde het een wonderlijke loop der historie, dat de heer De Geer de regeering als minister van financiën verliet, zonder een plan tot herstel van het financieel evenwicht voor zijn opvolger, den heer Colijn, achter te laten, en dat nu de heer Colijn, die het financieel evenwicht heeft her steld, het beheer van de financiën aan den heer De Geer moet overgeven. Spr. hoopte, dat het financieel evenwicht ook onder het nieuwe kabinet in stand, zal worden gehouden. Wat nu het nieuwe kabinet betreft, is er nog een ander punt, dat de aan dacht vraagt, n.l. de landsverdediging. De kwestie van een eenzijdige ontwa pening even aanroerende, zeide spr., dat men goed doet, vast te houden aan het woord van Paus Benedictus XV, dat gestreefd moet worden naar gelei delijke en wederkeerige beperking van bewapening. Dat het nieuwe kabinet zal werken in de lijn van eenzijdige ontwapening, daarvoor is spr. niet bevreesd, maar spr. is er niet zeker van, dat niet ge streefd zal worden naar te groote be perking van bewapening, zonder dat de wederkeerigheid van beperking van bewapening van andere landen er is. Dienaangaande valt thans niets te zeg gen. Tenslotte zette spr. uiteen, dat er ten aanzien van den politieken toestand des lands nog veel gevaar is. Als der gelijke crisis als we er nu een gehad hebben, weer voorkomen, wordt het parlementaire stelsel in zijn grondves ten bedreigd en wordt het voor de Ko ningin buitengewoon moeilijk te oor- deelen, wie met de leiding van 's lands zaken moeten worden belast. De crisis is dan ook een slecht bruilofsgeschenk dat de Kamer aan H.M. heeft gegeven. Het oordeel van Mr. Marchant. Mr. Marchant schrijft in „De Vrijz.- Democraat: Ten slotte treedt de heer De Geer voor het voetlicht met het Kabinet, dat hij met den heer Limburg had ge vormd, met dit verschil, dat de heeren Limburg, van Schaik en Casimir zijn vervangen door de heeren Donner, Kan en Van der Vegte. Twee goede anti-revolutionairen, bekwame man nen, de heeren Donner en Van de Vegte, en de niet minder bekwame Secretaris-Generaal Mr. Kan, maak ten ten slotte althans, geen deel uit van de formatie-Limburg. De vraag rijst, waarom de heer Lim burg niet in de vijf weken, die hij aan het werk was, dezelfde mannen om zich wist te vereenigen, die de heer De Geer alléén in een paar dagen sa menbracht. Hij schijnt geen kans te hebben gezen om zich los te werken uit den strop va het gezantschap, dien hij zich te kwader ure om den hals had gelegd. Het Kabinet schijnt een zakenkabi net. Omtrent zijn vermoedelijken le vensduur is weinig te voorspellen. Voor Arbeid zou de heer De Geer alvast naar een reservekracht kunnen uitzien. De nieuwe minister van Justitie. Over den nieuwen minister van Jus titie, Mr. Donner, schrijft het „Week blad van het Recht" o.a.: „De nieuwe minister is nog jong, hij promoveerde in het jaar 1912 aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Bij zijn studie gaf hij blijk van zeer bijzon dere bekwaamheid- Ook daarna heeft hij de reputatie behouden van een zeer bekwaam jurist te zijn. Zijn loop baan bewijst wel, dat hij als zoodanig wordt' gewaardeerd. Wat betreft de bekwaamheid van den nieuwe*^ minister kan dus de lei ding van zijn departement met volko men gerustheid aan hem worden toe vertrouwd. De verwachtingen betref fende hetgeen door hem zal worden verricht, rusten op een minder vasten grondslag, althans onze eigen verwach tingen. Wij betwijfelen of hervorming op dit gebied van 't recht strafrecht en speciaal familierecht van hem zal uitgaan in de richting, zooals wij die zouden wenschen. Daaromtrent moet alle voorbehoud worden ge maakt." Uit de A. R. Partij. Het, Centraal comité van antirev. kiesvereenigingen houdt een vergade ring op Donderdag 18 Maart, des na middags half twee in het Kuyperhuis te 's-Gravenhage. Bond van Christ. Zangverenigingen. Met het ook op de herdenking van het 40-jarige bestaan van den Bond van Christelijke zangvereenigingen in Nederland is een eere-comité gevormd, waarvan mr. V. H. Rutgers, oud-mi nister van onderwijs, kunsten en we tenschappen* voorzitter is. Als lid van dat comité zijn toegetreden: de com missaris der Koningin in Zuid-Hol land, E. C. baron Sweerts de Landas Wyborghde burgemeester van 's-Gra- venhage. mr. J. A. N. Patijn; R. A. ba ron van Hardenbroek van Lochhorst, kamerheer van H. M. de Koningin; P; Visser, chef van de afd. kunsten en wetenschappen vkn het departement van onderwijs, kunsten en wetenschap penn; dr. W. W. van der Meulen, wet houder van onderwijs van 's-Graven- hage; dr. J. Th. de Visser, oud-minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen; Johan Schoonderbeek; J. R. Snoeck Henkemans; mr. L. Lietaert Peerbolte; dr. F. van Gheel Gildemees- ter; ds. A. J. A Verweer; ds. J. Douma en freule M. J. W. van Hogendorp. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Streng geheime zitting van den Raad. De vergadering van den Volken bondsraad ving gistermorgen om 11 uur, onder voorzitterschap van lsjii (Japan), in de kleine raadszaal van het Volkenbondspaleis te Gcnève aan. Aanvankelijk was zij aan de vast stelling der definitieve agenda ge wijd, hetgeen volgens gebruik door den Raad in geheime zitting plaats vindt. Na veertig minuten te liebhcn geduurd, werd de zitting „streng ge heim", hetgeen wil zeggen, dat ook de ambtenaren van het Volkenbondsse cretariaat de zittingszaal moesten ver laten. In deze streng geheime zitting is, naar verluidt, de kwestie der uitbrei ding van den Volkenbondsraad bespro ken, waarbij door de deelnemers aan de gisteren met de leiders der Duit- sche delegatie plaats gevonden onder handelingen, t.w. Chamberlain, Scian- loja en Vandervelde, aan de overige leden van den Raad rapport over deze onderhandelingen werd uitgebracht. Voorts werd de kwestie behandeld, welke vragen aan de Duitsche gedele geerden door de commissie, die zich met Duitschlands opneming heeft be zig gehouden, zullen worden voorge- legd.- Voor Frankrijk werd door Paul-Bon- cour aan deze besprekingen deelgeno men; Briand was weer naar Parijs te rug. De Assemblée bijeen. De openingszitting der buitengewo ne volkenbondsvergadering verliep zonder eenig incident. De stemming was mat en allerminst van dien fees- telijken aard, die men verwacht mocht hebben ,nu eindelijk Duitsch lands toetreden tot den volkenbond aanstaande is. Het schijnt, dat de meerderheid, voornamelijk ui^ staten van het La- tijnsche ras bestaande, wel gaarne de toekenning van permanente raads- zetels aan Polen en Spanje zou heb ben gezien, doch thans langzamerhand tot het inzicht schijnt te zijn gekomen dat dit thans niet meer te bereiken is. Unden heeft gi3ter eenigen gedele geerden uitdrukkelijk verzekerd, dat Zweden zich tegen raadsuittreiding zal blijven verzetten, zelfs indien Duitschland tot concessies bereid zijn mocht. Dat ook de Nederlandsche delegatie getrouw blijft aan hetindertijd zoo krachtig door wijlen staatsraad Struycken uitgesproken standpunt, zoodat voor de kwestie der raadsuit- breiding uitstel tot September de eeni ge uitweg uit de bestaande moeilijk heden zal zijn, heeft helaas de Latijn- sche meerderheid tamelijk verbitterd. Deze stemming kwam tot uiting bij de verkiezing van het bureau der vol kenbondsvergadering: Zahle (Dene marken) kreeg slechts acht stemmen tegen zes en dertig de Portugees Da Costa. Naast de gedelegeerden van Enge land, Frankrijk, Italië en Japan wer den voorts tot ondervoorzitters geko zen de gedelegeerden van Roemenië, Nieuw-Zeeland, Paraguay en de Do- ïninicaansche republiek, waardoor voor het eerst geen enkele vertegen woordiger der ex-onzijdige staten in het bureau der volkenbondsvergade ring gekozen is. Benoeming van commissies. De Portugeesche oud-minister van buitenlandsche zaken aanvaavdde het voorzitterschap der Volkenbondsver gadering met een toespraak, waarin hij zeide, dat het verdrag van Locarno de hoeksteen van het vredesg?bouw was. De vergadering benoemde e.»n poli- ieke commissie, voorgezeten door Chamberlain, voor de kwestie van de toelating van Duitschland en een fi- nancieele commissie, voorgezeten door Loucheur, voor de begrootingskwestie Daar Briand niet voor Woensdag naar Genève zal terugkeeren, heeft de commissie, die rapport moet uitbren gen over de toelating van Duitschland daarmede tijd tot Woensdagmorgen. Daarover zou de Raad van den Vol kenbond dan Woensdagmiddag kun nen stemmen en indien er eenstem migheid kan worden bereikt, zon is kwestie Donderdag in de Vergadering van den Volkenbond behandeld kun nen worden. Chamberlain heeft echter verklaard, dat men, gezien het belang van de kwestie,, niet kan zeggen, of de be slissende stemming in den Raad Woensdag of Vrijdag zal plaats hebben DE FRANSCHE CRISIS. Doumergue's besprekingen met poli tieke leiders. President Doumergue is gistermor gen om 8 uur met Herriot te Parijs aangekomen. Briand arriveerde om 10.15 uur. Briand verklaarde zeer voldaan te zijn over zijn korte reis naar Genève. Hij begaf zich onmiddellijk naar het departement van buitenlandsche za ken en later naar het Elysee. Het onderzoek van Doumergue met Briand duurde twintig minuten. Bij zijn vertrek uit het Elysee ver klaarde Briand, dat hij Doumergue gespx*oken had over den politieken toe stand en hem verslag had uitgebracht over zijn reis naar Genève. Doumergue ontving later Herriot; daarna Peret en Chaumet. De béide laatston verklaarden bij het verlaten van bet Elysee, dat gestreefd moest worden naar een zoo breed mogelijke linksche concentratie. Doumergue ontving ook Blum. Volgens Malvy is geen formateurs benoeming te wachten voor heden middag. Wie krijgt financiën? Eenige juiste aanduiding, in welker richting de oplossing der crisis zal ge zocht worden, hebben de onderhande lingen van gisterochtend niet opgele verd. Voor het departement van financiën worden vooral twee namen genoemd: Cailiaux en Raoul Peret. Gistermiddag heeft de president der republiek de voorzitters en de rappor teurs der financieele commissie van de Kamer en den Senaat ontvangen, om met hem te beraadslagen, daar het kabinet naar aanleiding van het financieele vragstuk ten val i9 ge bracht. Algemeen is de opvatting, dat in ver band met de vergadering van den vol kenbond, aan de crisis zoo spoedig mo gelijk een einde moet worden gebracht zoodat het gewenscht wordt geacht, Briand als minister-president te hou den. KORTE BERICHTEN Te Boedapest zijn 46 roode leiders gearresteerd wegens het organiseeren van gewelddaden. Bij een bioscoopbrand te Novoni- kolajewski (Rusl.) zijn 30 personen omgekomen. Te Berlijn hebben zich tot giste ren 307.293 kiezers voor het referen dum inzake de onteigening der gewe zen regeerende huizen uitgesproken. Over den stand in de provincie heeft men nog weinig betrouwbare inlich tingen. De voorzitter van het bestuur van het Zaterdag afgebrande Shakespeare- theater te Stratford on Avon heeft gisteren een oproep de wereld inge zonden om een bedrag van 100.000 bijeen te brengen tot onmiddellijken herbouw van bet theater. De eerste telefonische verbinding tusschen Londen en New-York is tot stand gebracht. Alle leden van de swaraj-partij zijn uit de Britsch-Indische Nationale Vergadering weggeloopen ,toen de be handeling van de begrooting begon, als protest tegen de regeering, omdat deze hun eisch tot onmiddellijke her vorming van de constitutie niet was nagekomen. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Vrjjdag 12 Maart a.s., des avonds te half acht ure, hoopt in het lokaal „Salvatori" alhier op te treden de heer T. S. Goslinga, voorzitter van den Raad van Arbeid te Leiden, met het onder werp: „Wat is het nut van het plakken van rentezegels en welke voordeelen biedt ons de Vrijwillige Ouderdomsver- zekering". Er zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Deze belangrijke vergadering, die voor een ieder toegankelijk is, biedt een uitnemen de gelegenheid voor elk die meer van de Sociale Verzekeringswetten wil weten Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ls. BERLIJN, 505 em 576 M. iVanaf 7.50 ook op 1300 M. 6.Engefcche les. 6.50 Fidelio, van Beethoven. BRUSSEL, 262 M. 5.20 Concert. 6.20 en 10.20 Nieuws. 7.20 Concert, daarna lezing. DAVENTRY, 1600 M. Zie Londen. 10.45 Weerbericht voor zeevarenden. DORTMUND, 283 M. 5.50 Lezingen. 6.05 en 8.35 Nieuws. 8.05 Zie Munster. 9.20 Causerie. 9.50 Uitslag der rennen. ELBERFELD, 259 M. 6.40 Zie Munster. 7.10 Piano-concert. 7.20 Spaa-nsche les. 8.05 Zie Munster. 9.50 Uitslag der rennen. HILVERSUM, 1050 M. 6.30 Engelsche les. 7.30 Politiebericht. 7.45 en 10.Persberichten. 8.10 R.K. Radio-omroep. Spreker: Dr. J. A. J. Barge, Hoogleeraar aan d_e Uni versiteit te Leiden, over: „Darwinisme in en buiten de natuurwetenschap". Con cert K.R.O.-kwartet. LONDEN, 365 M. 4.35 Concert. 5.35 Kinderuurtie. 7.20 en 10.20 Tijdsein, weerher., nieuwe. 7.45 Pianocomposities. 8.Lezingen. 9.35 Concert van de brandweer, MUNSTER, 410 M. 5.50 Lezingen. 8.05 Vocaal concert. 9.10 Orkestconcert. 9.50 Uitslagen der rennen. PARIJS (Radio-Paris), iZi° M. 5.05 Solistenconcert. 6.05 en 8.35 Persberichten. 8.50 Solistenconcert. PARIJS (Petit Parisien), 35S M. 9.05 Concert. ZüRICH, 515 M. 6.10 en 9.10 Weerbericht 7.35 Itafiaansohe les. 7.50 Concert. BODEGRAVEN. De vorige week heeft de Damclub Bodegraven gespeeld met de Damver- eeniging-Alphen, in de competitie, voor het Kampioenschap van den Rijnstreek; waarvan de stand luidt: Alphen. Bodegraven1. J. Vrolijk en J. J. Hoogendoorn 2o iMechelen en H. de Graaf o2 Stapper en C. J. Scheer 11 O. Schuurman en M. Bekker o2 H. v. Donk en H. de Kruif 0—2 v. d. Horst en A. v. d. Boon o2 Foekingk en T. J. de Vries o2 V. d. Horst eu C. Scheer Tzn. o2 V. d. Oeveren en N. N. 20 Mechelen en N. Wagenaar 2o Alphen verloor dus niet 710. Deze week zal het kampioenschap moeten worden beslecht van dezen span- nenden wedstrijd. Vrijdagavond was ons dorp weer geruimen tijd in duisternis gehuld, door dat het electrische l'ioht weer een 10 minuten den dienst weigerde. Slechts het gaslicht zag men hier en daar nog zijn schijnsel geven., zoodat d1 onmis baarheid daarfen nog weer eens ge voeld werd. De Muziekvereeniging S.D.G. hoopt dit jaar deel te nemen aap het muziek concours dat 29 Juli te Nieuwerbrug zal worden gehouden. Dezer dagen is een begin gemaakt met de rioleering van de Nieuwstrat. Dit zal ongetwijfeld een groote ver betering brengen in de nu veel1 te wen schen overlatende toestand der sloot-en. De eigenaars van de diverse percee- Jen zal dit echter op een niet geringe kosten brengen. Aan het personeel van de N.V. Werktuigenfabriek v.h. H. B. de Groot, werd j.l1. Zaterdag een zeker aandeel in de winst uitgekeerd van de bedrijfsresul taten over het afgeloop-en boekjaar. Dat dit (de- arbeiders ten zeerste heeft geïnteresseerd, behoeft geen nader be toog. 1 1 1 De politierechter te Utrecht ver oordeelde J. D. de V., en L. de V. al hier, respectievelijk tot f 25,-— boete of 15 dagen- hechtenis en f 2,boete of 10 dagen hechtenis, wegens mishan deling van den bakker J. R. alhier. De Geref. Kerk ontving in een collecte van de vorige week een bij zondere gift van f 25, Aan de Chr. School te Bodegraven (Meye) werd tot tijdelijk onderwijzeres benoemd Mej. J. G. v. Muiswinkel te Zwammerdam. KATWIJK. Door de Directie dar N.V. Che mische Industrie, Katwijk, Directeuren Dr. G. C. A. van Dorp en Dr. Stoffel is een verzoek aan den Raad gericht waar in genoemde Direetie verzoekt haar toe te staan de afval van haar fabriek voor zoover deze bestaat uit fijn verdeelde plantaardige stoffen, met kalk en vocht, op het strand voor de Gemeente Kat wijk in zee te mogen storten. In het request wordt er dan op ge wezen dat er geen gevaar bestaat voor verontreiniging van het strand. Verder dat door hieraan te mogen voldoen,7 man met kar en paard een bestaan vin den. De Directie zegt dan, mede in het belang der gemeente, te vertrouwen in de medewerking van het Gemeentebe stuur. Door B. en W. is aan de N.V. Maai schappij tot detailverkoop van Petre-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2