NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 MAART 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 2 Maart 's middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal) Alg. Verg. v. Aandeelh. dezer fabriek. Dinsdag 2 Maart, s nam. 5—10 u. „Irene Haven 46, Bloemententoon stelling. Woensdag, 3 Maart, 's nam. 25 en 's avonds 710 uur „Irene", Haven 46, Bloemententoonstelling. Woensdag 3 Maart, 's avonds half negen. Pieterskergr. 11. Alg. Ledenver gadering v. d. Ver. „Sc^ioolkindervoe- ding en Schoolkinderkleeding". Hazeiswoude. Woensdag 3 Maart, 's avonds acht uur. Herv. Kerk: Uit voering v. h. Chr: Strijkorkest „Entre Nous". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Maart tot en met Zondag 7 Maart waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. „Sappho und ihr Leukadischer Sprung". De heer Zielinski, eeredoctor der 'Groningsche Universiteit ,was van 1884 tot 1920 hoogleeraar te Petersburg en doceert thans het Grieksch aan de Uni versiteit te Warschau. Uit zijn eersten tijd zijn in Neder land bekend zijn wetenschappelijke werken over de Grieksche coinedie. Later, sedert 1900 vooral, trachtte hij meer den geest der antieken na der te brengen tot de Russen .Als be zielend docent en uitmuntend stylist kreeg hij daarbij groote vermaardheid. Op die wijze toonde hij zich te Peters burg reeds als Pool, want in Polen had de cultuur steeds samenhang met de antieke beschaving, terwijl in Rus land de classieken als ouderwetsch golden en als instrument der reactie. Het meest bekend is zijn boek: „Cicero im Wandel der Jalirhunderte", oorspronkelijk een voordracht ter herdenking van den 2000sten geboor tedag van Cicero. Daarnaast kan men een reeks van andere geschriften noe men, als het boek „Die Antike und ,wir en werken over de godsdiensge- schiedenis en cultuurgeschiedenis der Oudheid, maar ook artikelen over Grillparzer en over Poolsche letter kunde. In het Haagsch Maandblad verscheen kort geleden een artikel van zijn hand over de Hellenistische grondslagen van het Christendöm. Gevonden voorwerpen. Portemounaie met inhoud, portemon- jiaie ledig, sleutels, handschoenen, shawl Ibroche met 4 steentjes, lederen riem ge merkt Hi. 4513, lederen muilkorf, rijwiel belastingplaatje in etui, rijwielbelasting {plaatje, Duitsche Rijksbanknoqt, vul penhouder, damestas'chje met inhoud, goudfen halskettinkje, wit metalen arm banflje, zilveren rozenkrans, pakje, inh. (een snjj-ijzer, achthoekig horloge aan lederen riempje, zwart damesbont, ver moedelijk gouden vierkant horloge aan Meren riempje, rijwielpomp, lederen fctui, iiih. kruis enz., 4 boekjes, Engel- fee hei toioneébwierkies; lap schortenbont, doublé damesarmbandhorloge, nummer plaat gemerkt H 41298 met achterlamp, ijzeren rozenkrans, wagenmoer, zak aard appelen, 2 paar kinderkousjes, slinger van een auto, gouden oorbel met roode steentjes, gouden aanhanger met por tretten, zak cokes, 2 bankbiljetten van f 10, te zamen gevonden, bril, R. K. Kerkboekje, rekenboekje „Stap voor Stap", kindermutsje en aasje, rjjwielrek, banden. Gevonden in de Electrische Tram (Stadsljjn) Parapluie, paar handschoenen, lede pen reticule met inhoud, portemonnaie imet inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten Politiebureeele alhier el- hen werkdag, behalve Donderdag en {Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. Proces-verbaal is opgemaakt te gen den loopjongen J. B. die ten na- deele van zijn patroon W. een bedrag van f 16 had ontvreemd. Gistermiddag is op de Turfmarkt <de bestelauto van den heer J. P. toen de bestuurder zonder vooraf te waar schuwen achteruit reed, tegen een loopjongen, M. v. d. B. aangereden, die er met zijn rijwiel achter stond. Het rijmel werd ernstig bescha digd. De jongen kwam er zonder let sel af. BINNENLAND. MR. LIMBURG UIT DE V.-D. PARTIJ. Ook neemt hij ontslag als lid der Staten van Zuid>Hoiland. Mr. Limburg heeft den volgenden brief gericht tot den voorzitter van den Vrijzinnig-Democrati9chen Bond prof. mr. R. Kranenburg: Hooggeleerde Heer, Naar aanleiding van de door der. lei der der partij, mr. Marchant, tegen mij gerichte persoonlijke aanvallen, waar op ik mij niet zal verwaardigen te ant woorden, heb ik de eer, mede te dee- len, dat ik bedank als lid van den Vrij zinnig Democratischen Bond. Ik zal dus dezer dagen mijn ontslag nemen als lid der Provinciale Staten van Z.-Holland, waardoor ik tevens ophoud lid van Gedeputeerde Staten te zijn. Hoogachtend gaarne Uw. dw. dr. LIMBURG. Opvolgster van mr Limburg als Sta tenlid is mevrouw W» v*n Itallie-rs Van Embden, lid van den gemeente raad te Leiden. De Indische Prinsen aan het Hof. Naar wij vernemen, zal de Koningin a.s. Vrijdagavond ten koninklijken pa- 'Icize een maaltijd aanbieden aan de prinsen van Soerakaria en van Djok jakarta, die naar Nederland waren ge komen om de Koningin en den Prins namens de sultans dier rijken geluk te wenschen en hun geschenken aan te bieden ter gelegenheid van hun zil veren huwelijksfeest. Genoodigd worden pangeran Ario Mataram, vertegenwoordiger van den Soesoehoenan van Soerakarta, en diens gemalin Kanchjeng Ratoe Alit, oudste dochter van den Soesoehoenan; voorts pangeran, Ario Soerjodinin- grat, broeder van den sultan van Djok jakarta, vertegenwoordiger van den sultan; verder de regent Radon Toe- nanggoeng Poerbowinsto, en de beer Oudemans, oud-resident, die den Indi- schen vorstelijken personen tijdens hun verblijf in Nederland is toege voegd. Invaliditeitswet en de ouderdomswet. Op 1 Februari 1926 werden 5820 we- duwenrenten en 7538 weezenrenten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden datum krachtens artikel 373 dier wet 49.140 personen in het genot van een als vrucht hun ner verzekering verkregen ouderdoms rente van drie gulden per week ver- keeren; voorts genoten 11.844 perso nen-een invaliditeitsrente als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzeke ring, geregeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden da tum 99.780 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van 3 gulden per week. Bezuinigingscommissie op verzeke- ringsgebied. Het Eerste Kamerlid, de heer Ame- link, heeft tot den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid de volgen de vragen gericht: Is de minister bereid mede te dee- ïeiy wat de reden is, dat in de door den minister in overleg met de Bezui- ningingscommissie ingestelde commis sie van deskundigen, aan welke com missie opdracht verstrekt is gegevens te verzamelen, die zullen kunnen strek ken om na te gaan, of, hetzij binnen het kader der tegenwoordige sociale verzekeringswetten, hetzij door een wijziging daarvan, blijvende binnen de grenzen van een novelle, vereenvoudi ging en daardoor bezuiniging in de thans geldende wijze van uitvoering van de beginselen van die wetten ver kregen kan worden rechtstreeks de verzekerden' te vertegenwoordigen? Is de minister bereid mede te dee- len wat de reden is dat, waar wel iemand benoemd is, die geacht kan worden de werkgeversorganisaties te vertegenwoordigen, in deze commissie niemand is benoemd die geacht kan worden de arbeidersorganisaties te vertegenwoordigen Is de minister niet van oordeel, dat aanvulling der commissie, met een deskundige uit den kring der arbei- dersorgansatesi, alsnog gewenscht is? Indien door den minister deze vraag bevestigend mocht worden beant woord, wil de minister dan alsnog tot de benoeming van een dergelijken deskundige overgaan? De sociale verzekeringswetten. iHet N. .V. .V. heeft het volgend, schrijven gericht aan den Minister van Arbeid: „Het Bestuur van het N. .Vi iV. heeft in zijn gisteren gehouden ver gadering met groote ontstemming ken nis genomen van de samenstelling der door Uwe Excellentie ingestelde com missie, aan welke is opgedragén ge gevens te verzamelen, op welke wijze vereenvoudiging en bezuiniging in de tegenwoordige sociale verzekerings wetten kan worden verkregen. In deze Commissie toch zitten naast enkele ambtenaren een vertegenwoordiger van een particuliere Verzekeringsmaat- schappij en de secretaris van het'Ver bond van Nederlandsche Werkgevers. Het werkgeverselement is derhalve in deze Commissie wei vertegenwoordigd. Uit de Vakbeweging der arbeiders heeft Uwe Excellentie niemand aange wezen. Tegen deze uitsluiting der arbeiders die bij het vraagstuk der sociale ver zekering het allermeest belang heb ben de sociale Verzekering ïstoch het allereerst ten behoeve der arbei ders in het leven geroepen meent het Verbondsbestuur van het N. V. V. ten sterkste te moeten opkomen en het richt zich tot Uwe Excellentie met het dringend verzoek alsnog eeni vertegenwoordiging van de arbeiders vakbeweging in deze Commissie op te' nemen". BUITENLAND. DE UITBREIDNING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. De instructies voor de Britsche afgevaardigden. Baldwin heeft in het Lagerhuis mee gedeeld, dat hij 'in staat hoopte te zijn 'Donderdag o't nïïsschien Woens dag een verklaring at Tte leggen no pens de instruoties, die de Engelsche afgevaardigden in den raad van den volkenbond mee zullen krijgen inzake de uitbreiding van dat lichaam. Hij' verzocht de ingediende vragen tot zoo lang op te scnorten. Als het wenschelijk geacht zal wor den een korte bespreking over de ver klaring te houduen, zal de gelegenheid daartoe geboden worden. Ban ontspanning ingetreden. Dc goed ingelichte Engelsche bla den zijn algemeen van oordeel; dat et sinds Zaterdag eenige ontspanning is ingetreden, doordat de staatslieden, die zich tegen de toelating van Polen ver zetten, thans minder gekant zijn tegen den eisch van Spanje, terwijl ook de Lagerhuis-leden onderscheid maken, tusschen het geval van Polen en dat van Spanje. Men doel al het mogelijke om tot een vergelijk te komen en ofschoon het kabinet de instructies voor Cham berlain en Cecil in groote trekken zal vaststellen, wil men dezen gedele geerden toch een zekere vrijheid laten om de mogelijkheid te Geneve tot een compromis te komen, open te laten. Men verwacht zeer veei van Tie niet- officieele besprekingen der vertegen woordigers van Engeland, Frankrijk en Duitschland, die Zondag te Genève worden gehouden en men herinnert er aan, dat er voor de bijeenkomst te Lo carno ook wederzijdsch wantrouwen bestond, dat bij het persoonlijk con tact is verdwenen. Aan de mogelijkheid, dat Duitsch land zijn verzoek tot toelating zou te rugtrekken wordt geen geloof gehecht. FRANKRIJK EN LOCARNO. MarinBriand. In de Fransche Kamer werden 'de debatten over het verdrag van Lo carno voortgezet. In het vervolg van zijn rede beklaag de Marin er zich over, dat het juist Frankrijk is, dat altijd concessies moet doen. Briand antwoordde, dat in zake Op- per-Silezië Frankrijk niets toegegeven neeft. Marin herinnerde er aan, dat de Engelsche pers Chamberlain heeft ge- lukgewenscht wijl hij 'de rechter was geworden. Engeland heeft te Locarno een enorm moreel voordeel behaald. Briand antwoordde, dat de Engel sche pers integendeel de Engelsche regeering aanvalt, aan welke zij ver wijt, dat zij de dupe van Frankrijk en Duitschland geworden is. De spreker, ging Briand voort, weet heel goed, wat er gebeurd zou zijn, als Eocarno niet tot stand'was gekomen. Marin erkende te weten, wat er met Moskou werd voorbereid. Briand zeide, dat het er om ging om te kiezen tusschen militaire opera ties en de rust van het land. Hij' voeg de er aan toe, als men een pijp rookt, naast een kruitvat, hoopt men niet, dat dit zal ontploffen. Marin was van oordeel, dat de kruit vaten sinds Locarno minder beveiligd zijn. Franklin Bouillon wees er op, dat de Franschen van meening kunnen verschillen over de te volgen metho den, doch dat allen evenzeer het heil van het land door den vrede willen verzekeren. Polen en Locarno. In den Poolschen landdagcommissie voor buitenlandsche zaken is gisteren het debat over het verdrag vail "Lo carno begonnen. De leider der boerenpartij' Dombski opperde verschillende bezwaren en wees er op, dat de Westelijke gren zen van Polen door het arbitragever drag niet zoo goed worden'beschermd als 'door het "covenant van den vol kenbond. Hij verklaarde zich daarom tegen ratificatie van 't verdrag. Ook andere afgevaardigden der oppositie spraken in gelijken zin. Vandaag komt het verdrag in de openbare zitting van den landdag in behandeling. Hier is de aanneming van het voorstel voor ratificatie door de regeeringscoalitie verzekerd. De eerste minister graat Skrzynski ver trekt dan Donderdag naar Genève. Putsch-geruchten in Dniischland. Volgens geruchten, die ter kennis zijn gekomen van het Berliner Tage blatt, zou men in sommige Duitsch- nationale en rechtsradicaïe kringen, evenals in 1923, plannen smeden om een soort van directorium met dic tatoriale bevoegdheden aan het be wind te brengen. Men is er echter in deze kringen van overtuigd, dat rijkspresident Von Hindenburg de allereerste zal zijn om zich tegen ae verwezenlijking daarvan te verzetten. Daarom zou er ten op zichte van den rijkspresident een ge heel nieuwe tactiek worden toegepast. Terwijl men nog korten tijd gele den in drie kringen slechts beleedigen- de en minachtende woorden voor den rijkspresident over had, kan Hinden burg thans tallooze adressen van hul de en trouw van die zijde in ontvangst nemen. Het Berliner Tageblatt acht deze plannen buitengewoon misdadig op een oogenblik, waarop belangrijke be slissingen op het gebied van cle bui tenlandsche politiek worden verwacht en de nieuwe financieele politiek van de rijksregeering zal bijdragen tot het herstel van het bedrijfsleven. Het blad, is er echter van overtuigd, dat alle pogingen, om den rijkspresident voor dergelijke plannen te winnen, ver- geefschzullen zijn, daar Hindenburg trouw aan de grondwet heeft gezwo ren en dien eed zeker zal houden. Des ondanks acht het Tageblatt het raad zaam, dat de autoriteiten een oog in het zeil houden. KORTE BERICHTEN. iHet Duitsche rijkskidexcijfer voor de kosten van levensonderhoud be droeg in Februari 138.3, tegen 139.8 in Januari, De Italiaansche ministerraad heeft het ontwerp-besluit tot bekrach tiging, van de overeenkomst van Lo carno goedgekeurd. Washington Lenz en Mello ;Vian- na. candidaten van de conservatieve partij, zijn gekozen tot president en vice-president van de Braziliaanschei "republiek. Dc ondersteuning voor de werk- loozen in Duitschland is verhoogd. De mijnwerkersbonden hebben het bestaande collectief contract in de mijnnijverheid van het Rijnland te gen 1 Mei a.s. opgezegd. Te Berlijn is draadloos met New Vork gesproken en even duidelijk als langs ae lijn met Potsdam. De Belgische regeering koestert het plan de Staatsspoorwegen 111 een zelfstandige, maatschappij onder te brengen ter consolidatie van de vlot tende schuld. De Zwitsersche Bondsspoorwegen boekten over 1925 een tekort van Zw. Irs. 960.00Ü (v.j. surplus Zw. frs. 20 millioen). UIT DE OMGEVING. 0EGSTG2EST. Gisteren is de 31ste jaarvergadering gehouden van de Jongelings-vereeni- ging „Bid en werk" te Oegstgeest— Morsch. Te ongeveer 8 uur opent vr. Bies- broek met het laten zingen van Ps. 138 vs. 1 en gebed. Hierna leest hij Ps. 103 voor en spreekt een openingswoord, waarin hij alle aanwezigen welkom heet, inzonderheid den lir. v. Egmond als afgevaardigde van den kerkeraad, dit is de eerste maal sedert de jon- gelingsvefeen. onder kerkelijk toezicht staat. Hierna krijgt vr. Sirag het woord om zijn jaarverslag voor te lezen, waaraan we het volgende ontleenen: Dit jaar is er 27 maal vergaderd te gen 29 maal het vorige jaar. Het leden tal bleef hetzelfde. Dit jaar had de vereeniging weer met den noodigen tegenspoed te kam pen. Hef bestuur onderging heel wat wijzigingen. Wegens het vertrek van vr. Kaptein naar Moerdijk moest er een andere voorzitter worden gekozen. Dit ging niet gemakkelijk. Na lang be raadslagen werd vr. Biesbroek bereid gevonden deze functie waar te nemen, welke hij met hart en ziel vervult. Ook moest er een andere secretaris, penningmeester en algem. sec. worden gekozen. Nu leest vr. van Egmond het ver slag van den penningmeester voor we gens ziekte van laatstgenoemde. Daaruit vernamen wij, dat er een batig saldo was van ruim f 26. De heer van Egmond, in de kwali teit van afgevaardigde, van den ker keraad, spreekt nu een tfrnstig woord inzonderheid tot eenige leden, 'welke heter kunnen maar niet willen. Als eerste hoofdpunt - van den avond leverde vr. v. d. Meij Sr. zijn mooi onderwerp, getiteld: „Zijt nuch ter en waakt". Een afgevaardigde brengt den groet •der meisjesvereen. „Mirjam" over. De vr .Mechelse en v. d. Meij leve ren eenige ernstige voordrachten, waarna de dames de aanwezigen ver gasten op koffie met koek. Inmiddels is ook vr. Limburg bin nengekomen, welke nu het woord krijgt en „Bid en werk" feliciteert namens alle jongelingsvereenigingen van den ring Leiden en omstreken, waarna een stukje humor volgt van denzei Men, getiteld: „De reis van Pie ter Spa naar Amsterdam". Alvorens de pauze intreedt, brengt een lid der Knapenvereepiging „Sa muel" een hartelijke felicitatie aan „Bid en werk". Na de pauze wordt de vergadering heropend 'door eendrachtig te zingen de eerste twee verzen van het Bonds lied, daarna komt het tweede hoofd punt aan de orde met een inleiding van vr. Mechelse over Joh. 5 vers 29. Ook hier volgt een bespreking op. Nu komt voor de tweede maal de heer v. Egmond aan het woord en wel in de kwaliteit van eere-voorzit- ter van Bid en werk. Hij begint met de leden mede te deelen, dat zij zich mogen verheugen, dat zij weer zoo'n goede voorzitter hebben en verder spreekt hij over: „Hoe staat de Calvinistische jonge- lingsvereeniging tegenover het moder ne leven?,, hetwelk hij duidelijk uit eenzet. Een hartelijk applaus volgt. Ernstige en luimige voordrachten wisselden elkander nog af. waarna de lieer v. Egmond do goed bezochte ver gadering sluit met het laten zingen van Ps. 25:4 en voorgaat in dankzeg ging. RIJNSBURG. Voor een niet zeer talrijk gehoor trad alhier ni lokaal „Central" van den heer J. J. Verbree alhier als spr. op de heer C. J. Smit hoofdonderwijzer te Groot Ammers. Spr. behandelde als onderwerp: „Bij bel1 en oorlog". KOUDEKERK. De gemeenteraad vergadert a.s. Donderdag, des yo.ormiddags 10 uur. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen' stukken. 3. Wijziging verordening motor- en Rijwielwet. 4. Wijziging algemeene politieveror dening. 5. Vaststelling heffingspercentage Ge meentelijke inkomstenbelasting 1926 1927. en opnieuw vaststelling begroo ting 1926. o. Comptabiliteitsbesluiteai. 7. Wijziging van de instructie voor de Gemeentewerklieden. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De raad der gemeente vergaderde Vrijdagavond. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 263 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 {Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 393 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderiiurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn* 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffel'.:ren, 2650 M.). Lezingen $n orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 MJ. Engelsche les, door Mr. Fred Fry, leeraar aan de A. B. C.-school te Amsterdam. 7.05 (München, 485 Mj. Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, L_L.gen. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050'M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. dbor het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engel:.Lr stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.I Concert. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Minister, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Program ma v. d. R. K. R-wio-omroep. Spreker: Prof. "VvL, van Albach, leel- raar aan het seminarie te Culemborg. 8.20 (Londen, 3Ó5 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert, Concert of voorbracht. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid- 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. met gebeid, waarna de t notulen der vo rige vergadering worden goedgekeurd. Na eenèi© ingekomen stukken komt in behandeling het rapport van het Centraal Bureau voor verificatie en fi nancieele adviezen der Verceii. van Ne:!, gemeenten te Den Haag. Op 18 Februari j.l. heeft .ten kantore van den Gemeente-ent vanger een kas opname plaats gehad door B. en 'bijgestaan dcor een accountant van bo vengenoemd bureau.'Naar aanleiding v. die kasopname is door bovengen:- m l bureau het navolgend? rapport inge komen „Wij hebben de eer, u te bericht.n, dat op 18 Februari j.l. werd opgenomen tde kas van den ontvanger uwer ■gemeen te.' De processen verbaal van kasojmomau werden bereids ingezonden. Dep uitgaven werden gestaafd door beficorlrjii 0; ge maakte bevelschriften va.i b Gin,. De Ontvangsten v/erkn g coua ui e l aan de hand van de desbetrcii n.e be wijsstukken. Hieruit jpleck, da: de ent vangsten op de juiste wijze zijn verant woord. Het saldo bij d" Bank voor ->■ - iderlandsche Geme enten werd vei geleken met de overgelegde bescheiden en a?: coord bevonden. Hierbij wenschen wij echter op te merken, dat het klads-aac je, waarop de rtansacties met genoemno Bank werden aangetoekend, zal moe ten worden vervangen door een net re kening-courantboek. 'Terzake van de gel den, welke per koine rwerden ingevor derd maakten wij de volgende aan- teekemingen. Verlicütingsbelasting 1925. Kon. groou f 2189,55 V2. Ontvangen toe en met 18 Februari 1926 f 1119,54. Nog te ver antwoorden f 1070,0110. Het kohier is 9 November 1925 door den Raad vast gesteld. Blijkens aanteekening moet voor 31 December 1925 het verschuldigde be taald zijn. De entvanger doolde ons mede, dat hij ten opzichte van 'het be- jdrag ad f 1070,011/2 nog niet tot ver volging is overgegaan. Schoolgeld R. K. Schooi 1925R°' hier en groot f 2010,25. Ontvang, n loc en met 18 Februari 1926 f 1177,15- -s0" te verantwoorden f 833,10. Met ver volging is nog geen aanvang gemaakt. Ter zake van ontvangst wegens vroe gere dienstjaren zij opgemerkt, dat tot en met 18 Februari 1926 aan achter stallige inkomsten is ontvangen eem be drag van f 519. De restantlijst, over gelegd bij' da rekening 1924^ bedraagt f 6960,151/2, hiervan gaat af als ont vangen f .519 en afschrijving pacht Riet land f 5oot in totaal f 101^. Res'tant f 5941,151/2. Van dit -bedrag zal een groot gedeelte oninbaar blpken, terwijl ook de noodige afsclirijvingen zullen moeten worden toegepast. Wjj achten het noodzakelijk, dat thans eens definitief wordt vastgesteld welke posten verhaalbaar zijn en welke als oninbaar zullen moeten worden voor gedragen. Voor zooveel de bedragen te verhalen zijn, zal de ontvanger voor een spoedige inning moeten zorg dra gein. De voorzitter deelt verder mede, dat behalve die kasopname ook nog een kasopname heeft plaats gehad door Ged. Staten dezer provincie en wel op 13 November 1925. Op 13 November 1925 verscheen een hoofdambtenaar* met 'n ander ambtenaar van het Gouvernement ten kantore van den Gemeenteontvanger pm een cojntrole houden. Naar aan

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2