Waschhandschoenijes 8 ets. WateSÉeken 12% ets. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Rijnsburg. Zaterdag 27 Febr., 's av. half acht. Zaal van den heer J. J. Ver- bree: de heer C. J. Smit van Groot Am- mers, over „Bijbel en Oorlog Zondag 28 Febr., 's avonds zeven u. „Jeruël", Middelstegr. 3. Samenkomst. Spr. de heeren Jantzen (Rus), Vergunst van Londen en Mat. Schreuder van Rotterdam. Maandag 1 Maart 's avonds acht uur „Graanbeurs": Oud-min. J. J. C. van Dijk voor de A.-R. Kiesvereeniging. Woensdag 3 Maart, 's avonds half negen. Pieterskergr. 11. Alg. Ledenver gadering v. d. Ver. „Schoolkindervoe ding en Schoolkinderkleeding". Hazerswoude. Woensdag 3 Maart, 's avonds acht uur. Herv. Kerk: Uit voering v. h. Chr. Strijkorkest „Entre Nous". Dinsdag 2 Maart 's middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal), Alg. Verg. v. Aandeelh. dezer fabriek. De Zondagdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Tim mermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Maart tot en met Zondag 7 Maart waargenomen door de apotheek van den heer, M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. Hiermede wordt niet bedoeld ertoe aan te zetten- om maar alles dood te maken. Wie van zijh huisdier houdt moet wel degelijk zijh best doen plaats jes te zoeken voor de nieuwe hon den- of poezenkinderen. En één jeng late men de moeder zoo eenigszins mo gelijk zeker. Maar als men tenslotte geen goed onderdak weet, dan talme men niet, maar late direct na de ge boorte de jonge dieren inslapen. Wacht er niet mee! Eiken dag later wordt het moeilijker om dezen altijd onaan- genamen plicht te vervullen en wordt net ook voor de jonge dieren zwaar der om het leven, dat elk moment belangwekkender voor hen werd en waaraan zij met toenemende levens kracht zich hechtten, te verlaten. Dus, als het moet, dan snel en-goed! Geen halfheid, geen proeven, geen gemar tel, geen kinderwerk vooral. Wat de beste manier is Ja, als men op eigen llhulpmiddelen is aangewezen, dan dom pelt men de pasgeboren dieren'flink en lang genoeg onder in handwarm water. Is het een groot nest, dan in een zak, een enkel aier kan men vast houden. En wie iKet zelf niet aan- durft, wordt voor dit doel bijl den dierenarts of op de polikliniek zeker billijk geholpen. Het Rusthuis. Mej. H. C. Mulder, te Velp, benoem'd tot directrice van het Rusthuis der Geref. Kerk alhier, heeft deze benoe ming aangenomen en hoopt 15 Maart a.s. in functie te treden. v.v.v. 'Hot Informatie Bureau v. d. Vereer niging tot bevordering v. h. Vreemde lingenverkeer zal a.s. Maandag den len Maart weder geopend worden. Sociëteit Minerva. Tot leden der commissie van Beheer van de sociëteit Minerva zijn benoemd de heeren S. J. Fockema Andreae, praeses-quaestor, G. H. C Bodenhausen ab-actis, J. W. Schuit, commissaris van het consumabel, H. W. H. Steeh- man, commissaris van het gebouw en Th. B. F. Hoyer, bibliothecaris. „Semper Crescendo." Het Leidsche Studenten muziek gezelschap „Semper Crescendo" zal 18 Maart in de Stadsgehoorzaal op het „armenconcert" opvoeren de C-dur symphonie van Schubert, Het Gmaolvi oolconcert van Bruch en de ouverture ^,Meeressille" van Mendelsshon. Soliste zal zijn de Russische,violiste Frances Bercova. Dr. F. Bergansius. Dr. F, Bergansius, conservator aan het physiologisch laboratorium, die in he Diaconessenhuis werd verpleegd, heeft deze inrichting kunnen verlaten en hoopt Maandag zijn werkzaamhe den te bevatten. Wegens de begrafenis van Prof. Pij per zal a.s. Dinsdag de Academie ge sloten zijn. Er zullen geen colleges ge geven en geen examens afgenomen worden. Het Leidscli Studentencorps heeft in verband met het overlijden van Prof. Pijper een rouw van 8 dagen aan genomen. De feestelijkheden van het Lustrum van den Bond van Leidsche Studen ten van 3 tot 6 Maart zullen, voorzoo ver de twee eerste dagen aangaat geen officieel, doch een officieus karakter dragen. Onze stadgenoot A. Vis slaagde heden aan de Nat. Schildersschool te Utrecht voor meesterschilder en is te vens de le prijswinnaar van de in de Kerstvaoantie 1925 uitgeloofde prijs vraag door de Ver. van Vernis- en Verf fabrikanten in Nederland. Gistermiddag om 12 uur is de met een paard bespannen wagen van detn landbouwer H. de B. uit Zoetermeeir op het Kort Rapenburg in aanraking ge komen met een door Jac. v. R. alhier bestuurden bakkerswagen, doordat de (wielen van zjjn voertuig slipten op de rails en zijn voertuig zoodoende uit de koers geraakte. '1 De bakkerswagen werd ëejn beetje ge havend, doch de landbouwer weigerde ge schade te betalen. RECLAME. run"i .mri»!.. r Spierpijn en Stramheid Klooster balsem verdrijft de pijn BINNENLAND. DE POLITIEKE TOESTAND. De formaiie-pogigen van Mr. Limburg mislukt. Mr. Limburg heeft gisteren ter ken nis van H. M. de Koningin gebracht, dat hij tot zijn leedwezen niet geslaagd is in def samenstelling van een extra parlementair Kabinet en verzocht van de hem gegeven opdracht te worden ontheven. De moeilijkheden van Mr. Limburg. Het Ned. Correspondentiebureau meldt: Naar aanleiding van het verzoek van mr. J. Limburg aan H. M. de Ko ningin om van de opdracht tot vor ming van een extra-parlementair ka binet te worden ontheven, hebben wij ons gewend tot den formateur, die ons meedeelde, dat het zijn bedoeling was, een gemengd extra-parlementair ka binet te vormen, bestaande uit perso nen van links en van rechts. Geruimen tijd ging met het zoeken dier personen heen. Hoewel hij ten slotte geslaagd was, de noodige per sonen bereid te vinden in het kabi net te treden, is hij bij de nadere be sprekingen op moeilijkheden gestuit, met name ten aanzien van het nader detailleeren der gedragslijn inzake het gezantschap bij het Vaticaan. In politieke kringen, zoo meldt de Telegraaf, is met groote verras- rassing de mededeeling vernomen, dat mr. Limburg ontheffing van de hem gegeven opdracht verzocht had. Tot 2 uur 's namiddags scheen het vast te staan, dat de heer Limburg in zijn pogingen tot formatie van een kabinet zou slagen en dat hij de tal rijke moeilijkheden, die zich daarbij voordeden, had overwonnen. Zelfs confereerde hij gisteren nog met verschillende personen, die voor een ministerzetel in aanmerking kwa men, o.a. met den heer Waszink, bur gemeester van Heerlen, dié aange zocht was voor de portefeuille van Waterstaat. Alle portefeuilles schenen hiermede bezet te zijn. Op het laatste oogenblik deden zich evenwel geheel onvoorziene moeilijk heden voor, die den heer Limburg noopten op het onverwachtst aan II. M. de Koningin ontheffing van zijn opdracht te verzoeken. Na het bezoek van den heer Lim burg J3ij H. M. de Koningin werd gis teren de president der Tweede Kamer ten paleize ontvangen, doch tot nu toe zijn er nog geen positieve aanwijzin gen, wiie thans een eventueele op dracht tot kabinetsformatie zal ont vangen. Éen geschenk voor mr. Aalbersc. Een deputatie uit de hoofdambtena ren van het departement van arbeid, handel en nijverheid, bestaande uit den secretaris-generaal mr. Scholtens, den directeur-generaal van de volks gezondheid, mr. Lietaart Peerbolte en den secretaris van den Hoogen Raad van Arbeid, mr. Josephus Jilta, beeft gisteren oud-minislcr Aalberse als blijvende herinnering aan «len tijd van zijn ministerschap een boekwerk aan geboden: Het departement van arbeid,, handel en nijverheid onder minister Aalberse, waarin de verschillende af- deelingschefs ieder een hoofdstuk hebben geschreven. Het boekwerk zal ook in den handel verkrijgbaar wor den gesteld. De aanbieding geschiedde bij monde van mr. Scholtens, die mr. Aalberse hulde bracht voor hetgeen hij als mi nister heeft gepresteerd. Met een woord van hartelijken dank voor deze aangename verrassing nam mr. Aal berse het aandenken in ontvagst. Journalisten-jubileum. Maandag a.s. hoppt de heer J. Buyse hoofdredacteur van ons Antirevolutio nair dagblad „De Zeeuw" te Goes zijn 70sten verjaardag te vieren, een ver jaardag, die zeker niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Want de heer Buyse heeft groote verdiensten voor de Antirevolutionaire partij. Nadat hij eerst gedurende 12 jaren aan de Christelijke school te 's-Gravenhage gewerkt had, trok hij naar Goes om zich daar aan de Chris telijke pers te wijden en de hoofdre dactie van „De Zeeuw" op zich te fnemen. Een gemakkelijke taak was dat niet. De vijandschap was sterk in die dagen en de positie aan een christelijk blad, evenals nu, onzeker. Er werd voor een klein salaris, buitengewoon veel ge vergd; de heer Buyse weet er van mee te spreken. Toen de heer Buyse zijn journalis tieke arbeid begon, verscheen „De Zeeuw' tweemaal per week, later drie maal en vanaf 1 October 19C6 dage lijks. 'Wat er echter ook veranderde, de heer Buyse bleef geheel alleen zijn ar beid verrichten en wij herinneren ons nog levendig, dat niemand minder dan Dr. Kuyper zijn groote bewondering over deze journalistieke prestaties uit sprak. Eerst in 1910 werd zijn arbeid eenigermate verlicht door de aanstel ling van een tweeden redacteur. Aan moeiten en zorgen heeft het den heer Buyse niet ontbroken. Onder drukkende omstandigheden heeft hij vaak zijn arbeid moeten verrichten. Maar hij deed het in het besef van zijn roeping en met zeldzame toewijding. E11 zijn arbeid is rijk gezegend. Dat de meerderheid in de Staten van Zee land van links naai' rechts is ver plaatst, is voor een niet gering deel te danken aan den volhardenden ar beid van den heer Buyse, die met zeldzame trouw de beginselen die hem lief zijn, heeft verdedigd. De arbeid van den heer Buyse is, voor een deel ook als gevolg van on wetendheid met wat van een journa list gevergd wordt, lang niet altijd naar verdienste gewaardeerd. Moge a.s. Maandag blijken, dat er toch nog veel meer waardeering is dan de heer Buyse misschien ooit heeft vermoed. Worde de eere van menschen hem niet onthouden. En schenke God hem genade om nog menig jaar te blijven wat hij gedurende een lange reeks van jaren heeft mogen zijn: een wakker strijder voor Gods eer en de belangen van land en volk. A. Oostraf Te Amsterdam is heden in den ou derdom van 39 jaar overleden de heer A. Oostra, directeur van de N.V. Dag blad en Drukkerij „de Standaard." BUITENLAND. FRANKRIJK EN HET VERDRAG VAN LOCARNO. Een rede van Briand. Bij de debatten in de Fransche Ka mer over de ratificatie van de verdra gen van Locarno, verklaarde Briand, dat het werk van Locarno gewaar deerd moest worden als een werk van vrede, dat accoord was evenwel niet voldoende om Frankrijks veiligheid te waarborgen. Briand herinnerde aan zijn pogin gen- te Cannes, waar het protocol van 'Genève ontkiemde, voor de organisa tie van Europa. Het beste wat Locarno bracht, dat is dat liet den volken weer vertrouwen bracht. Hij wees er verder op, hoe door de bemiddeling van den volkenbond een oorlog voorkomen werd, bij 't Grieksch Bulgaarsch conflict. Hij verklaarde- overtuigd te zijn, dat de bezonnenheid der volken oorlogen zal voorkomen. De regeeringen zullen geen oorlog meer kunnen verklaren, zoodra het rechtvaardigheidsgevoel onder de volken heerscht. Het protocol van Locarno, dat Frank rijk zonder voorbehoud heeft onder teekend, laat Frankrijk's moreele kracht onaangetast. Briand spoorde- vervolgens de kamer aan, deze verdragen, welke den vol ken de verplichting opleggen, met el kaar te praten, alvorens tot rechten over te gaan, goed te keuren. Het debat is vandaag voortgezet. DE CREDIETEN VOOR MAROKKO EN SYRIë. Een echec voor de Fransche regeering. De Fransche Kamer heeft gister be raadslaagd over het' ontwerp inzake 'n voQi'loopig twaalfde voor Maart. Bij de bespreking over de credieten voor Marokko en Syrië werd een com munistisch amendement tot vermin dering der credieten met 10 millioen, met het oog op de ontruiming diér ge bieden verworpen. Een amendement van den socialist Mistral tot vermindering de-r credieten met één millioen werd met 264 tegen 246 stemmen aangenomen. Dit amendement heeft ten doel te beduiden, dat de operaties in Marok ko en Syrië zoo spoedig mogelijk moe- ten eindigen. Painlevé bestreed het amendement. Hij verklaarde, dat de regeering hoopt dat haar pogingen tot. pacificatie met succes zullen worden bekroond en dat het in Marokko weldra rustig zal zijn. NIEUW ARBEIDSCONFLICT IN ENGELAND. Dreigende uitsluiting isi de machine industrie. De Britsche hond van werkgevers in de machine-industrie heeft besloten, tegen 13 Maart de uitsluiting af te kon digen, tenzij de vereeniging van ar beiders in die industrie erin slaagt, te bewerken, dat 700 van haar leden, die in eenige Londensche ondernemingen een wilde staking zijn begonnen, het werk hervatten. Door de uitsluiting zouden een half millioen arbeiders getroffen worden. Met het oog op den ernst van den toestand hebben de leiders der betrek ken vakvereenigingen een vergadering van alle arbeiders in het machinebe drijf bijeengeroepen. De leiders ver klaren, dat het besluit van de werk gevers een bedreiging is, tegenover welke de vakvereenigigingen. een ge sloten front zullen vormen. De redevoeringen vail Mussolini. De vrienden van Mussolini zorgen er voor, dat de redevoeringen van den Due aan de vergetelheid onttrokken worden. Reeds twee dikke deelen met rede voeringen, zoowel in als buiten "t par lement gehouden, zijn verschenen. Thans verschijnen als derde deel, de redevoeringen, gehouden van 1 Maart tot 31 December 1924. Het boek zal 500 bladzijden druks beslaan. KORTE BERICHTEN 1-Iet Hof van Cassatie heeft het beroep van Léon Daudet van zijn •ver oordeeling wegens laster verworpen. RECLAME. 1vooi Litauen protesteert bij den Vol kenbond inzake het jongste Poolsch Litausche grensincident.. Inzake de bankbiljettenverval- sching in Hongarije is Kovacs van rechtsvervolging ontslagen. Te Berlijn is de instructie tegen SchuLz geopend. Noorwegen heeft te Londen doen mededeelen, dat het zich tegen een uit breiding van het aantal volkenbonds zetels in de Maartzitting zal verzetten. Japaji moet eenzelfde mededeeling ge daan hebben. Te Damascus zouden bloedige on lusten plaats gehad hebben. Men verwacht te Rome, dat Polen een permanenten zetel in den Volken bondsraad zal vragen. Van de zijde van Italië zullen hier geen bezwaren zijn. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. „Helpt Elkander". De vereeniging' „Helpt Elkander" kwam gisteravond in jaarvergadering bijeen onder leiding van den voorzit ter, den heer K. Mol, die haar opende met gebed. In zijn openingswoord gaf spr. uiting aan zijn blijdschap over de groote op komst, die gunstig afsteekt bij de ge ringe belangstelling van een vorige periode. Reeds werd er -gedurende 2 jaar niet vergaderd omdat de verga deringen toch niet werden bezocht. Verder sprak de voorz. een woord ter nagedachtenis van den heer J. Mo raal, die vorige week overleed. Als voorzitter heeft hij gedurende tal van jaren veel voor „Helpt Elkander" ge daan. Hij was iemand, waar men op bouwen kon. Als hij zich gaf, deed hij het geheel. De secretaris, de lieer J. Rijnsbur ger, las de notulen der vorige vergade ring die ongewijzigd werden goedge keurd. Daarna volgden de jaarverslagen van den penningmeester, den heer W. Koning, die van den stand der finan ciën een nogai gunstig beeld kon la ten zien. Verleden jaar was er een saldo van f98.67 en thans bedraagt het f 109.84. Van de vèrplegingsariikelen werd een ruim gebruik gemaakt in ver band waarmede de voorzitter den ma gazijnmeester, den heer P. v. d. Kwaak in het bijzonder dank bracht voor ziin controleeren en onderhouden van de verschillende voorwerpen. Dr. G. 'A. de Bruyne, die ook de vergadering bijwoonde, deelde mede, dat in den loop van. dit jaar weer verschillende nieuwe verpiegingsarti- kelen werden aangeschaft en.gaf een overzicht van het voorhanden zijnde. Op voorstel van het bestuur werd besloten dit jaar f 125 uit te .trék- keil voor den aankoop van nieuwe verplegin'gsartikelen. Bii de verkiezing van bestuursleden die-"daarna plaats vond, werden de heeren A. Rijnsburger, K. Mol en A. van Leeuwen met aïgemeene stem men herkozen. Als" leden van de commissie voor het nazien van kas en bescheiden, wer den aangewezen de h'.eeren G. den (Braver en J. Klaver. Er werd nog tamelijk breed en soms heftig gediscussieerd over de vraag of „Helpt Elkander" dan wel de ver eenig voor ziekenhuisverpleging was aangewezen om de regeling van de wijkverpleging op zich te nemen. De besturen van beide vereenigingen Die ken het daaromtrent niet eens. Tenslotte ging de meerderheid der vergadering accoord met het advies van Dr. de Bruyne om de voorberei dende werkzaamheden op te dragen aan de vereen, voor ziekenhuisverple- ging- Enkele leden maakten nog gebruik van de rondvraag waarna Dr. de Bruy ne voorging in dankgebed en de ver gadering werd gesloten. RIJNSBURG. De gister publiek verkochte hoo rnen aan den Sandtlaan brachten f 351 op. 't Is al misère wat de klok slaat in den bloemenhandel. Voor binnenland is weinig vraag en lage prijzen kunnen besteed worden. Voor export wordt, me de in verband met het mooie weer, waar •door goede overkomst lang niet ver zekerd is, zeer weinig gekocht, zoodat noodwendig de prijzen moeten dalen. Doch op zulk een'val was door niemand gerekend. Dit meldden wp reeds Woeas dag en nadien is de toestand nog aan merkelijk verslechterd. Men trekke uit een overzicht der hier volgende prijzen zelf zijn conclu sie, en zal hetjnelt onp eens zijn, dat het bedrijf den trekkers lederen dag sommen gelds kost La Reine 1,401,60, Gramoise Bril- lant 22,60, Prins van Oostenrijk 3,10 3,20, Murillo 2,102,60, Gele Prins 2,90—3,10, Mac. Kinley 2,803, Rose Gris de lin 2,603,30, Couronne d' Or 2,903,20, Prosperity 2,903,20. Thee roos 2,50—3, Flamingo 2,102,30, T. van Vondel 1,301,50, Thomas Moore 2,20—2,30, William Copland 3,3°—3>9? Farncombe Sanders 4,70-®-4,90, Barti- gon 5,405,50, Narcis Victoria 1,50 -r—1,60. KOUDEKERK. iWjoensdag 24 Februari, gat de Ge reformeerde Zangvereen. Soli Deo Gloria" alhier, onder leiding van haar directeur, den heer J. Wi. Snel Jr. te Leiden, in de Geret. 'Kerk haar zevende openbare uitvoering, die in alle opzichten groed geslaagd mag hee- ten. Des avonds te halt "8 opende de Ëere-voorzltter, de heer G. van Door nik, de vergadering met het zingen van Ps. 118 1 en gebed. In zijn ope ningswoord heette hij de aanwezigen welkom, wenschte de Zangvereeniging een succesvollen avond en wees er op, dat in het gezongen vers een per soonlijke en aïgemeene opwekking tot het vermelden vanGods goedertieren heid ^uitkomt, alsmede dat de per soonlijke verscheidenheid moest leiden tot harmonische eenheid en niet tot schrijnende verdeeldheid, zooals he laas, in onze dagen, op zoo menig ter rein het geval is. Daarna verkreeg „Soli Deo Gloria" gelegenheid de onderscheidene num mers van het programma uit te voe ren. Bijzonder in den smaak vielen no. 4 „De Kosmos", no. 7 „Oude jaarsavond", no. 12 „Psal/n 27", als mede de beide Fluit-solo's door den heer J. P. Riedel, terwijl ook het wer kend'aandeel van een strijkorkest de attractie van dezen avond Lijzonder verhoogde. In de pauze werd een coTïecle ge houden, die het publiek in aanmer king genomen, de niet onaanzienlijke som van f 17.03 opbracht. Ook ver eerde de burgemeester tot aan de pau ze de uitvoering met zijn tegenwoor digheid. Tot zijn spijt moest hij we gens werkzaamheden toe:i de verga dering verlaten. Ongeveer kwart over 10 was het programma afgewerkt. Na een woord van dank aan allen, die medegewerkt hadden tot net welslagen van lie zen avond, en een opwekkend woord "tot de aanwezigen, om als begunstiger of als werkend lid, de Zangvereeniging te steunen, sloot de Ee. c voorzitter het samenzijn, waaraan met genoegen mag .worden terug gedacht, met liet zin gen van Ps. 146:1 en dankzegging aan God, ui. W'ien, door .Wien en tot Wien alle dingen zijn. Woensdag overkwam den fa brieksarbeider C. Dissel alhier op de Cementfabriek van den lieer Bos te Alphen a. d. Rijn een vri) ernstig on geval/ Bij liet verrichten van werk zaamheden aan de pers liad hij het ongeluk niet beide nande.i tussche.i de pers bekneld te raken. Hev.g bloe dend en ais 't ware p.at general, kwa men zijn handen weer vrip Dr. \Y. uit Alphen a. d. Rijn. die 'spoedig ter plaatse ver-:c7ieen, vervoerde D. met zijn auto naar Dr. B. a .oer. alwaar D. door be de doktoren onder be an- deling werd genomen. He: bleek, dat behalve ernstige cnu eilingen, en .reuen ren, drie vingers en een aunn wa ren gebroken. Na verbonden te zijn, kon üij zich huuiswaart-; Legeven.- Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: Zondag vm. 9.3 IVn nam. 6.3'J uur Ds. Israël. Gercf. Kerk: Zondag vm. 9.80 en nam. 6.30 uur D:i. Ptaspcrs. KATWIJK A£N DEN RïJN. De tuinkouwver. K. en O. PI.Td Dondercl.avcnd c m belangrijke vuu..- dering in de Roskam. De oorzitu r, cte heer J. v. d. Perk, opende de .- gadering waarna de .secretaris, de hr. Jac. Wassenaar, de nouien 'las. Dan was aan de orde liet belangrij ke punt van dezen avond, ril. voorstel len betreffende liet stichten van eni gebouw voornamelijk ten behoeve van het veilen van bloembollen. Dit veilen geschiedt thans door de veilingver. Bloemb.teelt, die aan K. 'en O. voor stel een gebouw voor haar te stich ten op gronden van K. en O. en dan de twee vereenigingen in een ver. te combineeren. I11 het verslag- van Donderdag van Bloemb.teeit is een en ander al mede gedeeld. Meerdere leden wenschen hierover het woord. Uit de besprekin gen, die nogal lang waren bleek, dat er nogal bezwaar bleek te bestaan niettegenstaande door bestuur en voorstanders duidelijk werd toege licht, dat K. en O. een zeer groote kans had binen betrekkelijk korten termijn over een groot gebouw te kunnen be schikken, gebouwd door de vei Iers van bloembollen. De tegenstanders waren echter met geen argument van hun gevormd idee af te brengen en bleken geen enkele verantwoordelijkheid te durven aan vaarden niettegenstaande de veiling- vereeniging Bloembollenteelt door het combineeren van twee vereenigingen reeds dit jaar over het geveilde van 1925 een bedrag van f 2500 zou storten in de kas van K. en O. en de. toezeg ging gedaan had over 1926 vermoede lijk eenzelfde bedrag te zullen afdra gen. Na lange besprekingen, waarbij, nogal in herhalingen gevallen werd en na de pauze waaronder de kwestie nog uitvoerig besproken kon worden werd tot stemming overgegaan en bleek het getal tegenstemmers twee meer te zijn dan het getal voorstem mers zoodat van de uitvoering niets komt. Wel kwamen bij de rondvraag weer andere voorstellen ter sprake in den geest van eenige bezuiniging doch het bestuur kon in deze omstandighe den hier geen aandacht aan schenken. Die andere plannen heeft kan deze ?chriftelijk bij het bestuur indienen. Verder was er niets voor de rond vraag zoodat de voorzitter hierna de vergadering sloot met een woord van dank voor de opkomst. Het loont met den voorraad winter?

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2