NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1920 DAGAGENDA. Vrijdag 26 Febr., 's avonds acht uur. Oosterkerk. Apologetische lezing door Ds. Goedhart van Maria-Hoorebeke (België) over: „De Volksopvoeding der R.-K. Kerk". Vrijdag 26 Febr., s morgens elf uur. Café „Zomerzorg", Stationsweg: Verg. tot oprichting van een Bond van Pulp- verbruikers. Voorschoten. Vrijdag 26 Febr., s av. acht uur. Ned. Herv. Kerk: Samenk. Spr. Ds. J. G. Steenbeek Jr. Vrijdag 26 Febr., 's avonds acht uur. Geref. Kerk Hooigracht: Ds. Voor- steegh over „De daad", voor het Chr. 'Com. v. Winter!. Oegstgeest. Vrijdag 26 Febr., s avonds 8 uur. Rehobotli-kapel: de heer J. A. v. Herwaarden, over „Hoe staan wij tegenover de gelijkstelling van man en vrouw", voor de Ver. v. Chr, Be langen. Rijnsburg. Zaterdag 27 Febr., s av. half acht. Zaal van den heer J. J. Ver- bree: de heer C. J. Smit van Groot Am- mers, over „Bijbel en Oorlog Zondag 28 'Febr., 's avonds zeven u. „Jeruël", Middelstegr. 3. Samenkomst. Spr. de heeren Jantzen (Rus), Vprgunst van Londen en Mat. Schreuder van Rotterdam. Maandag 1 Maart 's avonds acht uur „Graanbeurs": Oud-min. J. J. C. van Dijk voor de A.-R. Kiesvereeniging. Dinsdag 2 Maart 's middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal) Alg. Verg. v. Aandeelb. dezer fabriek. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 22 Febr. tot en met Zondag 28 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 8, Tel. 523. Vereeuiging van Pulpverbrcikers. Op uitnoodiging van een comité, ge vormd uit: de Bond van Melkveehou der^, de Bond v. kaasproducenten, de R. K. Diocesane Land- en Tuinbouw- bond, de Christ. Boeren- en Tuinders- bond, en de Holl. Mij. v. Landbouw kwam hedenmorgen een groot aantal landbouwers in de zaal van „Zomer zorg" bijeen om de mogelijkheid en de noodzakelijkheid te bespreken van de oprichting eener Vereeniging van pul pv erbru iker s De vergadering stond onder leiding van den heer Jac. Rijlaarsdam uit Bo degraven, die inzonderheid de spre kers, Dr. H. J. Lovink en Mr. C. M. A, R. van Roy hartelijk verwelkomde en zijn voldoening uitsprak over de groo- te belangstelling. Dr. Lovink, de eerste spreker, zei met genoegen zijn medewerking te heb ben toegezegd voor de oprichting van een bond van pulpverbruikers, omdat spr. in het algemeen veel gevoelt voor samenwerking tusschen de landbou wers. De laatste 40 jaren hebben ge leerd, dat coöperatie op het gebied van aankoop en verkoop van groftdstoffen en producten nuttige resultaie'n kan afwerpen. Om dit nader te illustreeren noemde spr. de organisatie van kunst- mestverbruikers, waarvan de oprich ting dringend noödig was geworden, doordat de verbruikers minder goed werden behandeld, zoowel wat den prijs als wat de kwaliteit der handels waar betrof. Als vrucht van die sa menwerking is het centraal bureau van in- en verkoop van kunstmeststof fen te Rotterdam tot stand gekomen, dat tegenwoordig voor een bedrag van vele millioenen omzet en waardoor de duizenden verbruikers in den handel de gewenschte medezeggenschap heb ben gekregen. Diezelfde samenwerking is ook noo- dig voor andere takken van den han del in landbouwproducten. 'Wat hier thans te doen is, is heel eenvoudig. Spr. heeft vernomen, dat reeds sinds jaren van de zijde der vele pulpver bruikers gegronde klachten bestaan, die maar geen gehoor krijgen. De kwestie is, dat de landbouwer-ver bruiker als eenling staat tegenover 'n goed georganiseerd en handel. Ge weet allen, aldus spr. dat depulp- handel een zeer eigenaardige is, moei lijk te vergelijken met andere takken van den handel. Maar voorsbands te het eerst noodige een goed georgani- seerdo groep van verbruikers. Men behoeft niet dadelijk tegenover den handel te gaan staan. Als men echter eenigen invloed kan- laten gelden, is dat al veel gewonnen. Over de voorwaarden van levering kan dan georganiseerd overleg wor den gepleegd, waardoor de groepsbe langen beter beschermd zullen' zijn. Zeer zeker zijn er bezwaren. Maar dat was vroeger rreg veel meer het geval toen men stond voor de organisatie v. den kunstmesthandel. Geleidelijk heeft men de moeilijkheden getracht te over winnen, en het is absoluut geslaagd. De handel kan misschien zeggen, dat hij reeds met de belangen der ver bruikers rekent, doch uit hetgeen spr. heeft vernomen en ook uit de groote opkomst in deze vergadering blijkt wel dat er veel niet in orde is en verbeterd moet worden. Spr. brengt daarom het comité hulde voor zijn initiatief. Men behoeft zich niet voor te stellen, dat met de oprichting van deze organisa tie ineens alles in orde zal zijn, maar opzichzelf zal het zich organiseeren van de verbruikers reeds een prikkel voor den handel zijn om meer met de belangen der verbruikers te rekenen. Ge zult niet in het eerste jaar alles bereiken. Maar dan juist komt bet er RECLAME. Nog enkele dagen duurt onze Speciale aanbieding in 3Cpuéen/en/Sofcfem (Ajag.„ö.e. ^onneWweJ' &l&WiaaL12Ö.J»eLdeM. SiJU9è(x cp aan te toonen dat men een rugge- graat heeft. Ge moet u voorstellen, dat er op een zeker oogenblik conflict kan komen tusschen uw organisatie en den handel,, maar dan moet ge even doorzetten en trouw achter uw comité blijven staan. Natuurlijk moet ook met de belan gen der produceerende bedrijven wor den gerekend. Maar die van de ver bruikers vragen momenteel het meest om bescherming, daar hun klachten jarenlang onverhoord 2ijn gebleven. De Nederlandscbe Landbouw is in de laatste jaren door allerlei crisissen geholpen door toepassing van het „self help" systeem. Het is dus zaak, dat het, waar hier bescherming noodig is, ook hier wordt beproefd. Spr. hoopt, dat het tot gevolg mag hebben, dat men straks, wijzende op een verbeter de verhouding, zal kunnen zeggen: ziedaar een nieuw voorbeeld van* het geen de samenwerking van den -Ne- derlandschen landbouw vermag! (lang durig applaus). Daarna, nam Mr. van Roy 'twoord om de leidende gedachten nit te stip pelen, die bij bet comité, dat deze ac tie op touw beeft gezet, hebben voor gezeten. Een dier gedachten is, dat niet met groot kapitaal zal worden gewerkt. Behoudens een kleine bijdrage zullen geen financieel e offers gevraagd wor den. De tweede gedachte was, dat de land bouwers-verbruikers zelf hun beslis sing zuilen moeten kunnen nemen. Ten derde zal de organisatie zich niet inlaten met het werk, dat reeds met goed resultaat door andere orga nisaties wordt gedaan. Dit sloot natuurlijk de gedachte aan samenwerking niet uit. Die samènwer king is dus ook dadelijk gezocht, en als gevolg daarvan zien we thans een comité waarin cië verschillende be staande vereenigingen en bonden zijn vertegenwoordigd. Het gaat, alclus spr. niet om de op richting eener N. V. of coöperatie, doch eenvoudig om een hond met rechtsper soonlijkheid, die zich over het geheele land zal uitstrekken. Aanvankelijk wilde men deze orga nisatie doen bestaan uit afgevaardig den van de bestaande bonden. Later bleek het echter gewenscht om de ver bruikers persoonlijk lid te doen zijn van de organisatie om hen de beslis sing zooveel mogelijk zelf in handen te geven. Op het laatste oogenblik bleek daartegen bezwaar te bestaan met het oog op een bepaling in de sta tuten van den R.K. L.T.B. die* samen werking met neutrale organisatie? niet toelaat. Dit neemt niet weg, dat ook hij die heeren het verlangen naar samenwerking bestaat. Men zal nu weer moeten terugkeeren naar den federatieven vorm. Want dat de organisatie noodig is, staat vast. Er bestaan verschillende rechtmatige grieven bij de verbruikers Bezwarend is de „levering vanaf de fabriek" waardoor de verbruiker de noodige controle niet kon uitoefenen. Omtrent den levertijd is niets bepaald, hetgeen ook veel moeilijkheden geeft. Evenmin is in de contracten iets be paald over het watergehalte enz., wat ook groote onregelmatigheden tot ge volg heeft. In dat alles moet veran dering komen. De handel beschikt over een leger van agenten en daarte genover staat de verbruiker als een ling machteloos, waardoor de contrac ten eenzijdig worden opgemaakt, na tuurlijk in het belang der fabrieken. Spr. staat hier niet in de eerste plaats als „de" advocaat, tloch als iemand die gevoelt dat den landhou-, wer onrecht wordt aangedaan. Dat moet ieder gevoelen die kennis neemt van den werkelijken# toestand. Eendracht maakt macht. Die macht moet worden gevormd. Niet in de eer ste plaats om te dwingen. Wij zullen den strijd niet zoeken. Maar worden onze klachten niet in overweging ge nomen dan moeten we kunnen toonen, dat we niet met alles genoegen nemen Help nu u zelf, zoo help' u God, zoo besloot spr. (applaus). Hierna verlieten degenen die geen verbruiker zijn op verzoek de verga dering. Bij de bespreking die nu volgde noemde de voorzitter nog eenige fei ten, die tot gegronde klacht hadden aanleiding gegeven. Na de laatste pulpleveranties zijn in de Rijnstreek 26 opmetingen gedaan. Bij 24 bleek, dat veel te weinig was ge leverd. Het tekort in gewicht varieer de van 1/2 tot 20 pet. Gemiddeld leed elke boer een schade van f 60. Op één schip was zelfs 50.000 K.G. tekort. In antwoord op den heer v. d. Stoel uit Wassenaar gaf Dr. Lovink als zijn meening te kennen, dat samenwer king met de in coöperatie vereenigde afnemers zeer goed mogelijk is. Hoofd zaak is, dat men van de totaal-afname een flink gedeelte in zijn hand heeft om sterk te staan bij de te-voeren on derhandelingen. Voorts moet met voor zichtigheid worden opgetreden en de leiding overgelaten aan mannen van goed inzicht. Aan de discussie werd verder deel genomen door de heeren v. Dam, Ver- burg, den Hertog. Eenstemmig verklaarden alle aanwe zigen zicli bereid om tot den Bond van pulpverbruikers toe te treden als lid. De heer de Boer, voorz. v. d. Hoil. Mij. v. Landbouw gaf nog in overwe ging bij de regeering erop aan te drin gen, dat ook het artikel natte pulp word geplaatst op den codex van raen- schelijk en dierlijk voedingsartikelen. Op een vraag van den heer II. K 1 a p- w ij k, voorz. v. d. afd. Delft v. d. Bond vc. Melkveehouders wérd geantwoord dat het inderdaad de bedoeling is om overal in het land afdeelingen van den Bond op te richten. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank. Spoedig zal er een tweede vergade ring worden gehouden. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats zal plaats hebben voor. gewone dienst plichtigen der landmacht van de lich tingen 1914 en 1917. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden be kend gemaakt. De heer M. van Wijk, Theol. canclidaat alhier, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Oostburg aangeno men en voor de beroepen naar Gen- deren en Kollumerpomp bedankt. BUITENLAND. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. Socialistisch tegenontwerp in de Kamer, De groep der republikeinsehe Unie in den Franschen Senaat heeft een stemmig besloten, de financieele hulp bronnen, welke door de regeering ge vraagd worden, toe te staan. De socialistische groep heeft op voorstel van Blum besloten, aan de Kamer voor te leggen en te verdedigen een socialistisch tegenontwerp, zoodra de financieele ontwerpen van den Se naat teruggekomen zijn. Dit tegenontwerp zal met name be vatten bezuinigingen van een milliard op de uitgaven voor de Nat. Verde'di* ging. Voorts den staat erfrecht verlea- nen, een buitengewone heffing van het kapitaal voorstellen benevens andere ingrijpende maatregelen. Gistermorgen "heeft de Senaat de art. 1 tot 4bis aangenomen. BEGIN DER FRANSGH RUSSISCHE BESPREKINGEN. Toespraken van de Monzie en Rakowski. 6e Fransch-Russische conferentie is gistermorgen in 't ministerie van bui- tenlandsche zaken te Parijs, geopend. Na een welkomstwoord van Briand verklaarde de Monzie dat de conferen tie de plechtige verbintenis meebrengt de beginselen van non-interventie te huldigen. De Fransche delegatie geeft de verdediging der belangen van de kleide houders van Russische fondsen niet op en is bereid te spreken over de bijzonderheden van een stelsel, het welk in staat stelt de lasten van het verleden te likwidëeren en daarbij te vens de huidige bronnen van inkom sten te ontzien of tot hare volle waar de te brengen. De Fransche delegatie wordt bezield door het vertrouwen in de economische solidariteit der volken Het. welslagen der onderhandelingen zal het teeken zijn van een vrede zon der vrees en het begin van welvaart zonder onzekerheid. Rakowski zeide, dat de verschillen in de instellingen en wetten een oplos sing welke de vertegenwoordigde be langen met elkaar in overeenstem ming brengt, niet onmogelijk maken. Hij gaf den wensch te kennen een op lossing te vinden, die bevredigend is voor de kleine houders;, hij gaf zijn ingenomenheid te kennen over den werkelijkheidszin van cle Monzie en verklaarde in te stemmen met het be ginsel van non-interventie. ITALIë EN ZUIB-SLAVIë. Niutsjitsj te Rome. Nintsjitsj, de Zuid-Slavische minis ter van huitenlandsche zaken, is gis termorgen te Rome aangekomen. Hij is de gast van de Italiaansche regee ring. Gistermiddag werd hij door den koning in audiëntie ontvangen, na af loop waarvan hij een conferentie met Mussolini had. Over het doel van de besprekingen wordt het diepste stilzwijgen bewaard. De „Tribuna" wijst er op, dat aan 'n uitbreiding van het vriendschapsver drag tusschen Italië en Zuid-Slavië niet te denken is, doch de gemeen schappelijke belangen kunnen een eventueele overeenstemming in de hou ding der beide regeeringen te Genève wenschelijk maken voor alle vraag stukken, die zich na het toetreden van Duitschland tot den volkenbond zullen voordoen. De Italiaansche gezant te Londen wordt Zaterdag te Rome verwacht. Mussolini heeft hem ontboden, ten einde hem te hooren over de meening in Engeland over de uitbreiding van den raad van den volkenbond. Duifscfiilaeid en de Volkenbond. De algemeene raad van het vakver- eenigingscongres en de nationale "uit voerende raa'd der Britsche labour- part ij hebben in een gemeenschappe lijke bijeenkomst een resolutie aange nomen, waarin verklaard wordt, dat de toetreding van Duitschland tot den volkenbond niet gemaakt moet wor den, tot een aanleiding voor de bespre kingen van voorstellen tot benoeming van andere vertegenwoordigers in den volkenbondsraad of voor eenigerlei geredekavel over de uitbreiding van het aantal leden van den volkenbonds raad. Stabilisatie der valuta in België. De Belgische Senaat heeft gisterav. met 94 stemmen en 4 onthoudingen liet reeds door de Kamer aangenomen wetsontwerp btereffende de stabili satie en de hernieuwing voor een tijd van 25 jaar van het octrooi der Na tionale Bank aanvaard. De zomertijd ba Frankrijk, België en Engeland. De president van de Fransche Re publiek heeft gisteren het decreet ge- teekend, waarbij besloten wordt, dat den derden Zaterdag van April (17 April) te middernacht de zomertijd in Frankrijk zal beginnen. De terugkeer tot den normalen tijd zal plaats heb ben op den eersten Zaterdag van Oc tober (2 October). Dit zal ook het geval zijn in België en Engeland, volgens een gemeen schappelijk accoord der drie landen. EORTE BERICHTEN De Britsche rijksconferentie zal vermoedelijk in October a.s. plaats hebben. Woe Pei Foe en Tsjang Tso Lin rukken concentrisch, naar Peking o'^ Gemeld wordt, dat Stresemann voor de bijeenkomst van den vólken bondsraad een conferentie met Briand en Chamberlain gevraagd heeft. De Amerikaansche Senaat heeft met 61 tegen 10 stemmen de wet tot verlaging van de belastingen met 378 millioen dollar, aangenomen. De wet zal nu aan den president ter ratifica tie worden voorgelegd. Gisteren en vandaag worden in de Fransche Kamer de debatten over de verdragen van Locarno gevoerd. Volgens Skrzynski den Poolscher. minister-president, ex-minister van buitenandsche zaken, brengt de geest van Locarno mee, dat Polen ook een vasten zetel in den Volkenbondsraad krijgt. De Duitsche delegatie, die over 'n handelsverdrag met Turkijë gaat on derhandelen, is te Konstantinopel aan gekomen. In de begrotingscommissie uit den Beierschen Landdag is een com munistisch voorstel om amnestie te verleenen. aan de nog gevangen ra- denrepublikeinen, verworpen. De link- sche leden en een nationaal-socialist stemden voor. UIT DE OMGÉVING! BOSKOOP. Donderdagmiddag geraakte aan de Zuidkade de 7-jarige D. onder een juist passeerende auto. Doordat de chauffeur zeer langzaam reed, kon deze spoedig stoppen. Toen het kind van onder den wageii was ge haald, bleek het wonder boven wonder dat hij bijna geen letsel had bekomen. De oorzaak va.i het ongeval was, dat het kin.l dwars den rijweg overkwam. - Donderdagavond gaf de harmonie „Exelsior" haar -2de uitvoering in dit iseizoen, onder leiding van den heer H. v. d. Veld uit Leiden Een humorist zorgde 11a de pauze, dat de lachspieren in beweging kwamen, zeedat allen, die aanwezig zijn geweest- weer ec-n gezelligen avond nebben ge had. Woensdagmiddag had de 7-jarige jan E. alhier het ongeluk om nabij de brug in de Gouwe .te vallen. Door een juist passeerende schipper van een houtvlot kon de jongen van een wissen dood gered worden. De werkzaamneden voor den bouw van een brug in den Otweg ten behoeve van den spoorweg AlphenBoskoop Gouda, zijn zoodanig gevorderd, dat het in cogenschouw nemen daarvan de moei te waard is. CJit bouwkundig oogpunt bezien is het een prachtig stuk werk. Zondag 28 Februari, voorm. 9.30 en nam. 6 ,uur hoopt voor de Confessio- neelen vereeniging in het gebouw Sal- vatori op te treaen Ds. Luuring uit Hazerswoude. SASSENHEIM. Burg. Stand. Geboren: Dirk Adri- aan, zv. J. H. Perrors en li. van der .WillikGeertrui, dv. L. van Leeuwen en J. G. W. te Grand; Martinus Adr'i- anus Gerardus, zv. j. A. Zwaan en H. M. van Dorp. Overleden: Geertruida Elisabeth Sta ring, 20 j., ongeh.; Herman van Zon neveld, mnd., zv. A. van Zonne veld en J. Th. Besselaar. Gehuwd: Peter Duijm, 22 j. en Baukje 'Moolenaar, 23 1. Gevestigd: Mej. G. Nied, Hoofd straat 233b van Sindeldorf; Mej. H. Heij, Hoofdstraat 109 van .Utrecht; AV. G. M. A. Bredius, Teijlingerlaan 41 van Boedapest; Mei. A. vanMuijen Hoofdstraat 28 van Katwijk. Vertrokken: Mëj.'AV, A. Haver, van Flonsschoutenstraat 35 naar Uisse; Mej. H. ^Veiling van Kerkelaan Snaar Woubrugge; Alej. G. Stutvoet, van Florisschcutenstraat 13 naar Veur; A- F. van Wijngaarden van Zuiderstraat 26 naar Nieuwkoop. Door den Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige 'C. Heems kerk, lichting 1924, opnieuw 2 jaren vrijstelling van den aiénstphcht ver leend wegens kostwinnerschap. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Cornells Louis Florus, zv. H. A. Voorham en A. Brouwer; Theodora Adriana Maria dv. ,C. H. Parlevliet en H. J» van Radio-Programma. Wat er vaiftivond te hooren is. 5.— (Hilversum, 1050 M.) Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 3.20 (Brussel, 265 Al.}. Concert. 5.20 (Hamburg, 395 Al.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 Al.) Lezingen, enz. '5.20 ^Bremen, 300 AI.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 AL). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 AL). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 363 AL). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 Al.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltcren, 2650 Al.). Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (Alünchen, 485 Al.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, L-i-gen. 7.20 (Hamburg, 395 Al.). Aluziek. 7.20 (Stuttgart, 445 Al.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 Al.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, L050 Al.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle EngcL.i.- stations. Aluziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 Al.) Concert. 7.50 (Berlijn, 505 Al.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Alain, 470 Al.) 7.50 (Alünster, 410 Al.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 Al.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeitoren, 2200 Al.). Concert. 8.(Rome, 425 Al.). Concert. 8.10 Hilversum. Lezing door den heer Herman Pcort vanwege het Nut v. h. Algemeen. Onderwerp: „De Nederland- sche litteratuur". 8.20 (Londen,* 3Ó5 AL). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 Al.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 393 Al.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 Al.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 Al.). Concert. Concert of voordracht. 8.35 (Brussel, 265 Al.). Contort, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid- 392 Al.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 Al.). Concert. 9.10 Hilversum. Concert door het ver sterkt II.D.O.-orkest. 9.20 (Parijs, 343 AL). Concert. 10.(Hilversum, 1050 AI.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, Weerbericht, nieuws, enz. der Sman; Jan Headrikus, zv. G. Bo- verhot en Ti. L. van Sierenberg de Boer; Hendrikus, zv. G. L. Knijnen-. burg eu M. van Kuijen; Lyd:a, dv. C. P. van den Gnde en G. Har-, tog; Cornelia Maria Tiipresia, dv. G. Ruijgr.ok eb Cl. A. •Remmerswnal; Gre- tha^ dv. G. Buitelaar eu A. Breedijp. Overleden: il. van Wissen, dull c4 jaar, wedn. van G. VVeitgeest; Ondei crotnvd: R. van Leen nu: zen ei M. G. Snor rewind. Gistermorgen is aan het strand alhier aangespoeld en naar her po-' liciebirreau overgebracht het lijkvan een manspersoon welke lacer bl-iek te zijn iemand ui'. Arnhem. :VIen ver moedt hier inet c-en geval van ze.'i- moora te doen te nebben, hoewei men omtrent cfe redenen tot dusver nog m het duister tast. Het j I. Zondagmorgen aange spoelde lijk 1.-. later herkend ie zijn. van iémand ui. Middelburg. De re den waarom deze persoon zich \an het leven heelt beroofd kon ook tot op heden nieu wo.den vastgesteld. Kerkelijke berichten. Ned. Herv. Kerk (dorpj 'Zondag voorm. !0 en nam. 5.30 uur Ds. Lrand. van Lage Zwaïuwe. 'Bijzondere zendingscolleere. Kieviiskerk Zondag voorm. 10 uur Ds. de Breems van Scheveningen. Geref. Kerk. Zondag voorm. 10 en nam 5 uur Ds. v. d. Heijden. BODEGRAVEN. Onlangs is door den Raad dezer gemeente een v erordening vastgespeld, waarbij is bepaald, dat aan zekere personen voortaan geen sterken drank meer mag geschonken worden. De caféhouders hebben thans van den burgemeester een jijst ontvangen met de namen van personen die reeds wegens openbare dronkenschap terecht! stonden, terwijl anderen die zich her haaldelijk aaii misbruik van sterken drank schuldig maakten, daarop ge plaatst zullen worden. Dergelijke per sonen mogen zich voortaan is een tap perij niet ophouden. Woensdag j.l. is alhier plotseling! overleden de heer C. M. v. cl. Bunt, die sedert korten tijd ouderling was. dér Ned. Herv. Kerk. Deze week werd in Hotel van' Rossum een bazar gehouden, georga niseerd door het Bestuur der Chr. Naaischool alhier. De opening ge schiedde door den Burgemeester in tegenwoordigheid van het bestuur en eenige belangstellenden. Het aantal inzendingen was Duiten» fewóon groot en het bezoek niet min er. De firma van Nelle had voor een fraaie theetent gezorgd. Voorts waren er de noodige attracties die de gezelligheid niet weinig verhoogden. Al sinds geruimen tijd zijn be sprekingen gevoerd aangaande uit breiding dér waterleiding. Komt het dan t. z. t. tot uitvoering der aanhan gige plannen, dan zou een buizennet felega worden door de Meije en ver- er langs het z.g. Oortjespad naar Nieuwkoop,1 om ook die plaats van goed drinkwater te voorzien. Door den Minister van Oorlog is met ingang van 17 Maart 1926 voor goed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens kostwinner schap aan H. Olieroek alhier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2