NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1928 Gemeentelijke Aankondigingen Badhuis van der Werffstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden, dat het Badhuis in de van der Werf straat, wegens het verrichten van herstellingen aan het buizennet der Leidsche Duinwater-Maatschappij op Dinsdag 23 Februari a.s. vanaf één uur des namiddags zal zijn gesloten. Leiden, 20 Februari 1926. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van S. van der Poel, om vergunning tot het op richten van een zuivelinrichting in het perceel Haarlemmerstraat No. 227, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No. 664, Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven bij dezen kennjs aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gem. ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag den 6en Maart e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat met tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden 21jn verschenen .teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 20 Februari 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Na opening van de vergadering, met een kort openingswoord door den voor zitter, den heer Adr. den Heijer, volg de notulen en jaarverslag van den secretaris, den heer R. W. v. d. Burg. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Uit het jaarverslag stippen wij aan de aangebachte verbeteringen, als daar zijn: het plaatsen van een fraai hek, het opnieuw schilderen van het gebouw, het verbeteren van de afmijnklok en het plaatsen van een telefooncel. De voorz. dankte den secr. voor zijn uitgebreid verslag. Uit het verslag van den heer B. van Delft, penningmeester, blijkt, dat de kas sluit met een riadeelig saldo ad f 231.40. Geveild was in 1925 voor f143000 en in 1924 voor f166000. De voorz. licht toe, dat de toestand gunstiger is, dan lijkt, omdat vorig jaar een rekening ad f 952 nog betaald moest worden. De heer G. Vos wijst op de vele kos ten van onderhoud, f 1400, dit jaar be taald. Voor het nazien der rekening wor den aangewezen de heeren Jan v. d. Eijkel en D. van Delft. Naar aanleiding van een ingekomen voorstel vai^ eenige leden, werd beslo-# ten de functies van opsteker en keur meester in een persoon te vereenigen. De heer Soeterman had zich bereid verklaard als keurmeester dienst te doen. Een voorstel van dezelfde leden, om den voorzitter finaficieel onafhan kelijk te doen zijn van de vereeniging, leidde tot uitvoerige besprekingen, waarin voor- en tegenstanders hun meening deden hooren, doch na ge houden stemming werd met overgroo- te meerderheid van stemmen besloten, den toestand onveranderd te laten. Uit de gevoerde besprekingen bleek nog, dat de veiling in omzet toeneemt, en thans voor een aanmerkelijk groo- ter bedrag geveild heeft, dan vorig jaar over hetzelfde tijdvak. De heeren J. Soeterman en R. W. v. d. Burg, die aan de beurt van af treding waren, werden met over- groote meerderheid van stemmen als bestuurslid herkozen. Na contributie-inning werd de rond vraag gehouden. De heer M. Heemskerk vroeg of er een reglement van orde was. en of al leen bestuursleden een functie aan de veiling kunnen waarnemen, welke eer ste vraag de voorz. toestemmend en de laatste ontkennend beantwoordde. De heer G. $e Winter stelde voor het verkoopen van loten af te schaf fen, wat de voorz. in uitzicht s'telde. Nadat hierop de voorz. de vergade ring met een woord van dank aan de leden voor de trouwe opkomst had ge sloten, werd 'overgegaan tot een ver loting. Ds. van Lummel van Zuidland sprak gisteravond alhier in „Concor dia" 'voor talrijke belangstellenden, op uitnoodiging van de A. R. Kiesvereen. alhier over het onderwerp: „Om de oude banier." Iets trager was het ju het laatst dezer week met den hapdel in afge trokken bloemen. Gelukkig echter voor -de trekkers, dat er voor export nog ta melijk goede vraag is. Voor het binnen land is de handel niet vlot. Prijzen zjjn op heden jjer ioo Gele Prins 5,70 6,20, Cramoise Brillant 4,304,80, Thee roos 7,808,10, Couronne do'r 5,80 6,30, Murillo 4,90c 80, Prins van Oos tenrijk 66,£>o, William Copland 5,80 6,50, Farncombe Sanders 99.40, Bartigon S8,80. KOUDEKERK. Op Woensdag 24 Febr. a.s. zal in de openbare school alhier een bazar worden geopend ten voordeelt van het Kerk- en Orgelfonds der Ned. Herv. Kerk. Fraaie spreien en andere arti kelen zullen verloot worden. Er is 'n grabbelton en» allerhande artikelen zul len ten verhoop aangeboden worden. Er wordt op druk bezoek gehoopt. De bazar is geopend op Woensdag van 2G en van £—10 uur en op Donderdag en "Vrijdag van 3.305.30 en van 710 uur. Woensdagmiddag wérd Dr. VI. al hier ontboden bij een gphipper, die voor den wal lag bij den steenfabrikant J. E. M. van Beers alhier, om steenen ta laden. Een driejarig kind had in het woon vertrek een kokende pan water om getrokken en den inhoud grootendeels over 't lichaam gekregen. Met hevige brandwonden is de kleins op advies van Dr. VI. ter Verpleging op genomen in het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Donderdagmiddag kreeg de firma van Leeuwen en Boer, steenfabrikanten alhier, telefonisch bericht, dat onder de gemeente. Hekendorp haar 20-jarig© arbeider Jacobus Fluiter overboord was gevallen en jammerlijk verdronken. Wel tragisch, want de verongelukte voer met zijn vader samen kl'ei voor de firma v. L. en B. en deze moest zjjn zoon voor zijn oogen in de diepte zien verdwijnen. Na verloop van een kwartier werd hij levenloos uit het water opgehaald. KATWIJK a. d. RIJN. Dinsdag a.s. zal de veiling vereen. „Bloembollenteelt" in de Roskam een ledenvergadering houden en Donder dag a.s. de Tuinbouw vereeniging „Kat wijk en. Omstreken". Beide vergaderingen zullen' gehouden worden in verband met een te stichten veilinggebouw en het combineeren de zer twee vereenigingen in een vereeni ging. Voor de leden der Tuinbouw ver eeniging „Katwijk en Omstreken" hield de heer A. Schouten uit Oegstgeest, con troleur bij cHhi plantenziektenkunaigen dienst een lezing over: „Plantenziekten in bollen- en groentengewassen". Het was eenleerzamen avond, dis door de vele aanwezigen met aandacht werd gevclgdN en waarmee de tuinders in de toekomst hun nut zulblen kunnen doen. Die niet aanwezig waren, hebben veel verzuimd. De voorzitter bracht den heer Schou ten namens allen een woord van dank voor zijn mooie en leerzame woorden on sloot met dank voor de opkomst hier na de vergadering. Het is de laatste dagen in den groentenhandel vrij slecht. Die hïïn pro ducten bewaard hebben in de verwach ting hiermede hun voordeel te doen, worden zeer tebleurgesteld. Aan de gele en roode kool is piet een dergelijke win ter als we nu hebben, zeer veel werk om nog iets goeds over te houden en de prijzen dalen zelfs voor de eerst© soort. Afwijkend goed brengt zeef wei nig op. En voor geen enkele groent© is uitzondering. Beste roode en gel© kool gaat tot hoogstens f.13, uien 5,80 peen 4,20, spruiten 13 cent. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorin. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee Geref. Kerk. ,Voorm. 9.30 en 6 uur, Ds. Metering. Woensdag a.s„ nam. 7 uur, Ds. Met ering. SASSENHEIM. O rider verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Afd. v. d. Ned. Chr. V. B. wekken wij allen, zoowel mannen als vrouwen, op om deze zeer begaafde spr. t© gaan hooren over haar onderwerp: „Mis daad en Straf"^ Mej. Mr. Frida, Katz js in onze Chr. kringen een goede bekend©, haar komt een groot aandachtig gehoor toe. Wn willen niet nalaten den wensch van het bestuur te onderschrijven, n.l. dat er een trouwe opkomst moge zijn en ook vele niet-ledende geachte spr. D. V. a.s. Maandag zullen gaan hoo ren. NOORDWIJK AAN ZEE. Gister had de 17-jarige P. alhier het ongeluk, nadat hij eerst eenige kin deren fvoor het gevaar had gewaar schuwd voor het omvallen van enkele, z.g. kiepkarren, zijn been te verbrijzelen Direct is_ de ongelukkige vervoerd naar het Diaconessenhuis te Leiden. Men vreest, voor het been. VOORSCHOTEN. Heden bezocht Z. K. H. Pangaran Aryo Mataram met zijn gemalin, de prinses, dochter van den Soesoehoenan van Soerakarta en Solo en zoon de zil- verfabriek te Voorschoten, waar zij rondgeleid werden door den president- Commissaris C. J. A. Begeer. Aan de hooge gasten werden aange boden de penning, welke geslagen is ter herdenking van liet 25-jarig huwelijks feest van het Koninklijk echtpaar en de penning, welke geslagen werd op de Staatshervorming in Nederlandsch-In- dië, benevens eenige souvenirs in zilver. HAZERSWOUDE. Door de Geref. Meisjesvereeniging „Ora et Labora" werd haar 5de jaar vergadering gehouden onder leiding van de presidente, mej. G. Bogaards, bijge woond door vele genoodigden en belang stellenden van hier en uit den omtrek. Het lokaal achter de Geref. Kerk was daartoe feestelijk ingericht en prijkte met keurige bloemen en groen. Nadat gezongen was Psalm 146:1 de presidente voor in gebed, las Ps. 146 en sprak een openingswoord. De secretaresse, mej. J. de Wild©, bracht jaarverslag uit en gdf tevens een overzicht van den loop der vereeniging gedurende haar 5-jarig bestaan. Het ledental is gestegen tot 19 personen, die 'de eene week goederen vervaardi gen voor het Petronella-hospitaal en de andere week bezig zjjii met h& onder zoek van de Gew. Geschiedenis en di© dingen, die noodig zijn voor de vorming van het leven. Door de penningmeesteressé, Mej. M. Derksen, werd financieel verslag uit gebracht, waaruit bleek, dat een batig aakto in kas is. Beide functionarissen ontvingen van «le presidente een woord van dank voor hun arbeid. Door mej-. G. de Gelder werd een inleiding gegeven op Gew. Gesch., Ex. 3 en 4: De roeping van Mozes, en door mej. M. van Wieringen behandeld een Maatschappelijk onderwerp: De vrouw en de Arbeid. Op beide onderwerpen volgde bespre king. Door de 5 jongste leden der vereen, werd een wedstrijd gehouden in het lezen, waarvoor een drietal prijzen wa ren beschikbaar gesteld. De jury bestond uit de dames: Mevr. Gispen, Mevr. Offringa en Mej. De Bruyn. De ie prijs werd toegekend aaJi mej. D. Bel, de 2 de prijfci aan mej. M. van Hoff en de 3de pr. aan Mej. H. van der Hoven. Ter afwisseling werden enkele godich ten ten beste gegeven ©11 zongen en kele leden eenige. zangstukken met be geleiding van het orgel en werden nog eenige bondsliederen enz. door allen aangeheven. Door afgevaardigden van hier en uit den omtrek werden de beste wenschen voor de vereeniging geuit. Ds .Gispen deed dit namens den ker- keraad der Geref. Kerk alhier, sprak daarop een slotwoord en eindigde, na dat gezongen was Psalm 6:180, het menzrjn met dank aan den Heem In ae pauze werd ^koffie gepresen t'eerd en een collecte gehouden voor de Zending. Stelle de Heere „Ora et Labora" tot een rijken zegen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9,30 en nam, 6.30 uurx Ds. Luuring. Gerei. Kerk. Voorin. 9.30 uur 'Voor bereiding H. Avondmaal) en 2 uur, Ds. Gispen. Woensdag 7 uur, Ds. Gispen. Bid uur voor het gewas. WASSENAAR. Kerkelijke berichten. Necl. Herv. Kerk (Dorp) 'Zondag voorm. 10 uur Ds. Nauta van Katwijk aan Zee en nam. 2.30 uur Ds. Dönszelmann. Be diening-H. Doop. Kievitskerk. Zondag voorm. 10 uur Ds. de Hertog van 's-Gravenhage. Geref. Kerk Zondag voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga van Voor schoten. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Zondag v.m. 9.30 uur Ds. v. d. Flier. Geret. Kerk v.m. 9.30 en nam. 2.3ü uur Ds. D. Ringnalda. 0EGSXU3EST. De geneeskundige Zondagsdienst f© Oegstgeest zal worden waargenomen door dr. Varekamp, Telefoon 1916. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk Zondag v.m. 10 uur in het „Groene Kerkje": Ds. Riemens van Leiden. Namidd. 5 uur in „Irene": Ds. Jan sen Schoonhoven. Geret. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5.30 uur in de Rehoboth-kapel Ds. K. Schilder. WOÜBRUGGE. Onder eiding van het eerelid den heer A. Kroon Mzn. hield de Jongel. vereeniging op Geref. Grondslag „Ti- motheus" haar 41ste Jaarvergadering in de Geref. Kerk. Deze opende met liet zingen van Ps. 119 3 en gebed en las spreuken 6 11—11 voor, Na een welkom toegeroepen te heb ben aanden Kerkeraad, de afgevaar digden van de Herv. Jongens vereen. „Obadja", alhier en de afgevaardigden vanomliggende plaatsen, wense.iite spr in zijn openingswoord in herinnering te brengen met welk een enthousiasme Timotheus in 1897 optrok naar den Bondsdag te Utrecht in groote getale van hier en spr. op 17-jarigen leeftijd mede optrok en daar in Tivoii meer dan 2000 jongemannen allen afgevaar digden bijeen zag en op het podium de forsche gestalte van A. Kuyper, die tot hun sprak, over „Geestdrift en Geestkracht". Een machtige indruk had dat woord op hem en vele vrienden hier gemaakt Thans had spr. juist een gedeete van Spreuken 6 gelezen om de jonge mannen te herinneren wat de mieren doen in den zomer, hun brood verzamo len om 's winters niet te sterven. Een waarschuwing tegen luiheid en slap heid van zoo ipenig jongeling, die in zijn jeugd geen geestelijk voedsel wil vergaderen, door nalatigheid van cata chetisch onderwijs en zich terug* te trekken uit de jomgelingsvereenigin- gen, enz. om straks machteloos en slap te staan tegenover den vijand in den strijd voor of tegen den Christus. Een Geref. jongeling mag niet lijde lijk toezien in dien strijd, moet pal staan waar het de Eere Gods geldt en terrein des levens. het Koningschap van Christus op elk Secretaris, penningmeester en bi bliothecaris deden verslag, dat reden tot dank gaf. Een drietal onderwerpen nam een groot gedeelte van den avond in be slag: door H. Kammeraat, Gewijde Ge schiedenis: „De Schepping"; door J. v. der Knijff: Anti-ReV. beginselen „De Overheid Dienaresse Gods"; en P. Kra- nenbrug: Maatschappelijk onderwerp: „Het verzekeringswezen". Deze opstel len toonden hoe nuttig en leerzaam het voorbereidend vereenigswerk is, ook uit de besprekingen die erop volg den bleek, dat de inleiders in meerdere of mindere mate, toch thuis waren in •hun onderwerp. Een zestal voordrachten o.a. van R. Schmidt, A. Baas, H. Peters Chr.z., F. Kranenburg, G. van 't Riet en Chr. F'*- ters, liep vlot van stapel. Ook de samenspraken waren van goeae strek king. Ouderling Metselaar sprak na mens den Kerkeraad, wees o.m. er op, dat de J. V. niet het terrein is van diep gaand* vraagstukken, doch dat ge houden moet worden aan de eenvoud van Gods Woord. De Voorzitter sloot de gezellige jaar vergadering, waar de consumptie toe gediend door jongedochters, niet ont brak. Na het zingen van het laatste vers van Ps. 72 ging de ouderling Metselaar in dankgebed voor. - NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. (Voorm. 10 uur, Ds. W. W. van Haaiten. AANBESTEDINGEN. 'Hedenvoormiddag werd door den heer J. W. Reyneveld, bouwkundige alhier voor den heer J. Voorsluis al hier aanbesteed het ophoogen v. straat banen en het dempen van slootgedeel- ten, beoosten van de Wasstraat alhier. Het aantal inschrijvingen bedroeg slechts drie, n.l. van L. P. van Veer en A. T. Stuifzand f6295, A. van don Berg en J. Wesselman f4285, en W. van Haasteren en C. L. van Velzen f4107.40, allen te Leiden. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaats exa men Indisch recht de heer R. L. Poets- ma, Den Haag. Candidaats examen Romaansche taal en letterkunde, Mej. A. D. J. Er- meling, Doetinchem. Doctoraal examen Godgeleerdheid de heer O. Noordenbosch, Rotterdam en Propadeutisch examen Godgeleerd heid de heer J. Roodenburg, Leiden. STADSNIEUWS. Leidsche Coöp. keuken. Dat de Leidsche Coöp. Keuken in een behoefte voorziet bewees fféds lang het dankbaar gebruik, dat er van cfe inrichting werd gemaakt. Her aan tal leden steeg voortdurend en maakte het noodig, dat de comtortabef Inge richte keuken op volle capaciteit ge bracht moest worden en de eetgelegen heid uitgebreid. Zooals ook uit een aankondiging in ae a*dvertentierubne*k blijkt, zéCl dezer dagen in het laatste worden voorzien, als Dinsdag a.s. een nieuwe gelegen heid in gebruik zdl worden genomen. Onder de trouwe bezoekers van de inrichting genoot reeds lang de zeer mooie serre, die aansluit op de eet zaal en een prachtig uitzicht geeft op den Witte Singel, van de Witte Pcorts brug tot het Diaconessenhuis toe, een bijzondere papulairiteit, wegens het heerlijke zitje, dat men daar 's zomers hebben kon. Welnu, dit 'gedeelte is het. aat even eens tot eetzaal werd ingericht. Met een zorg en, een smaak die het meerén- deels uit Dames bestaande bestuur der vereeniging eert als echte Holland- sche huisvrouwen met veel gevoel voor gezelligheid en een open oog voor et schoon van moderne stoffage. De ombouwing als zoodanig stond onder leiding van den architect Buur man, die voot alles een goede oplos sing vond. Zoo kunnen aan de buiten zijde, waar alles glas is, de vensters zoo noodig geheel uitgenomen wor den, zoodat men een verrukkelijk bui tenzitje krijgt. De stoffeering is keu rig verzorgd, de afwerking van de electnsche verlichting enz. eveneens fijn, terwijl .de inrichting van liet nieu we gedeelte tevens gepaard ging me: de aanschaffing van nieuw tafelge reedschap, een en ander in de nieuw ste, practische en zeer degelijke uit voering. Een woord van lot aan den archi tect, maar vooral aan de dames van het bestuur die met zooveel toewijding de installatie verzorgden is hier zeker op zijn plaats. Laatste Berichten. De Maas nog wassende. De Maas is de laatste 24 uur 1.80 M. gewassen, zoo wordt uit Roermond ge meld. In de Weerd en Ooi is gisteravond het vee in veiligheid gebracht. De laagst gelegen woningen zijn ontruimd Ook uit Venlo wordt was gemeld. De havenkade te Venlo staat onder water. Er is evenwel nog geen reden tot ongerustheid. Uit Maastricht wordt 22 c.M. was gemeld. De stand was daar hedenmorgen 45.32 A. P. TELEGRAMMEN. iDraadlooze dienst.) WEENEN, 20 Febr. (V.D.) Mussolini heeft den Italiaanschen gezant Bordo- naro instructie gegeven van de Oos- tenrijksche regeering officieel veront schuldigingen té eischen voor de anfci- Italiaansche passage in de rede van deft Oostenrijkschen bondskanselier. ROME, 20 Febr. (V.D.) Mussolini heeft een energiek protest ingediend te Weenen tegen de rede van Ramek. Het semi-ocfficieel orgaan de Tribune be vat heden een blijkbaar door Musso lini geinspireerd artikel, waarin Oos tenrijk gewaarschuwd wordt, zich niet aan de zijde van Duitschland te scha ren. Het waarschuwt Oostenrijk geer» dubbel spel te spelen. De rede van Ramek is waarschijnlijk de laatste vergissing, welke door Mus solini door de vingers wordt, gezien. Mussolini zal volledige genoegdoe- j ning eischen. PARIJS, 20 Febr. (V.D:) Naar ver luidt zijn er plotseling groote moeilijk heden gerezen te Washington en heb ben Amerikaansche autoriteiten de Fransche voorstellen verworpen. De Amerikanen fcouden nog steeds vast aan de voorstellen, die reeds aan Caillaüx gedaan zijn. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMEZUKA LIJN. ROTTERDAM, van New York naar de Midd. Zee, 19 Febr. te Algiers. MARYLAND, vail Baltimore naar Rotterdam, 17 Febr. van Norfolk. DINTELDIJK, van Vancouver naar Liverpool en "Rotterdam, 18 Feb.r. 1215 mijl W. van Valentia. GLAMORGANSHIRE, 16 Febr. van Antwerpen te Los Angeles. NOORDERDIJK, van Rotterdam n. Vancouver, 19 'Febr. te Antwerpen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. CELEBES, 19 Febr. van Amsterdam naar Alexandria. SOEMBA, thuisreis, 16 Febr. van Djeddah. TJILATJAP, thuisreis, 19 Febr. te Suez. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisreis, 18 Febr. van Colombo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. HAGNO, thuisreis, pass. 19 Febr. Ouessant. MAARLAND, thuisreis, 17 Febr. van Rossario. ORANIA, uitreis, pass. 19 Febri Oues sant. ZEELANDIA, uitreis, 19 Febr. van Bahia. ROTTERDAMSCHE tiLOYD, INDRAPOERA, uitreis, 19 Febr. van Marseille. DELI, uitreis, p.ass. 199 Febr. Suez. KAWI, thuisreis, 19 Febr. van Cowes en hedeiimorgen 3 uur te Rotterdam verwacht. MERAÜKE, 18 Febr. van Hamburg naar Rotterdam. MENADO, 19 Febr. van Rotterdam te Batavia. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 19 Febr. 1026. Veiling Ons Belang. Pieterselie 5.10—9, selderij 4.807.50, witte kool 5.90, savoye kool 10.5015,80, roode kool 8,70—12,10. ra barber 1418, prei 3.80—6.90, gr. kool 3.105-50, knolselderij 9.10 per 100 st. Spruiten 18—29, uien 6.90—8.10, pero 13.1015.10, gek. kroten 57, waspeen 1417, dunsel 100115, kroten 2,50— 2,90, witloof 1925, postelein 3441, broeivet 7082. Boerenkool 0.611.31 per kist. LEIDEN, 20 Febr. 1926. Eierveiling. Aangev. 9680 stuks, kipeieren 6.50-*- 7 80, eendeieren 6.757.50 per 100 st. Handel flauw. LEIDEN, 20 Febr. 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 2.40, prima boeren boter 2.50—2,60, goede boerenboter 2,30 2,45 Aangev. 70-8, 14-16 vaten. weg. 17L5 K.g. Handel matig. Turfmarkt van 15—20 Febr. 192G. Aanvoer lange turf 100.000 f8—9 per 1000 stuks. LEIDEN, 199 Februari 1026. Hout markt. Spruiten I 2027, idem II 8 17, Lef j[620. Kroten 23_,Gek. kro ten 6,"So9, Uien 56,50, Y/aspe 1 12,8016, groeten peen 3,203.30, n - ro I 912, idem II 47, alles per 100 Kilo. Groene kool 3,206, Gele kool 1117, Rccde kool 816. Prei 3,20 4, Seldery 3,20^,50, Kaclsel "ry 5 8, alles per 100. Boerenkool 1,17 1,45 per kist. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Febr. 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 771,2 Clermont. Laagste Barometerst.: 753.8 Aberdeen. Verwachting tot den avdnd v. 21 Febr. Matige tot krachtige Z.W wind, zw. bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen, weinig verandering in temper Barometerstand. L»e stand van hedenmiddag 3 is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 10 gr. C. LICHT OP VOOR t-.l-StiRS e.a. Zaterdag 20 Febr. 1926: 5.50 n.m. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn59 43% Londen 12.14 .New-York*.49'/» Parij» 8.^0' Brussel 11.34' lürich48.07'/*. Komt* 10.04 Oslo 52.85 Kopenhagen 64.85 Stockholm6680 Weenen35.15 Praaü7.38 Madrid35.20

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3