NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Zondag 21 Febr., 's morgens 10 uur. Jeruël, Middelstegr. 3. Samenkomst. Spr. de heer v. d. Horst over „Het Va derschap van God". Sassenheim. Maandag 22 Febr., s av. half acht. „Concordia": Openb. Verg. v. d. Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. Mej. Mr. Frida Katz. Koudekerk. Woensdag 24 Februari., 's middags tweezes uur en van zeven tot tien uur, .Openb. School: Bazar ten bate v. h. Kerk- en Orgelfonds. Donderdag en Vrijdag van half vier tot half zes en van zeven tot tien uur. Koudekerk. Woensdag 24 Februari, 's av. half acht. Geref. Kerk: Zanguit voering door de Geref. Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Donderdag 25 Febr., 's av. acht uur. 'Ambachtsschool, Haagweg: Ledenver gadering dezer Vereen. Donderdag 25 Febr., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering van het Gemengd Koor „Sursum Corda". Vrijdag 26 Febr., 's morgens elf uur. Café „Zomerzorg", Stationsweg: Verg. tot oprichting van een Bond van Pulp- verbruikers. Voorschoten. Vrijdag 26 Febr., 's av. acht uur. Ned. Herv. Kerk: Samenk. Spr. Ds. J. G. Steenbeek Jr. Vrijdag 26 Febr., 's avonds acht uur. Geref. Kerk Hooigracht: Ds. Voor- steegh over „De daad", voor het Chr. "Com. v. Winterl. Dinsdag 2 Maart 's middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal) Alg. Verg. v. Aandeelh. dezer fabriek. A.s. Zondag 21 Februari 1926 zal de dienst van Dr. Blote worden waarge nomen door Dr. Muyzert. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 22 Febr. tot en met Zondag 28 Febr. waargenomen door de apotheek van den heer C* B. Duyster, Nieuwe Bijn 8, Tel. 523. Üige, soliede en doelmatige electrische (verlichting. De kosten worden ge raamd op pl.m. f3000. Apologetische avond. Op Vrijdag a.s. zal in de Ooster- kerk door Ds. .A Goedhart te 'Maria- 'Hoorebeke (België) een apologetische lezing worden gehouden over het on derwerp: „De volksopvoeding der R.- Kathoheke Kerk". Winter wedstrijd Leidsche Sthaalcinb „Philidor". Uitslagen der 9e ronde: J. H. G» Botermans wint van W. H. Colpra (w.n.o.); P. J. v. d. Zeeuw wint van J. v. d. Wilk; A. M. I. wint van J. J. Abspoel; H. C. de Nie speelt remise met N* N.; W. F. Snieder-remise met E. W.. v. d. Burgh. Slotstand. PL I. de Nie 9 p., E. W. v. d. Burgh 6Va p., P. J. v. d. Zeeuw, W. Segaar en H„ v. Duuren 6 pv W. F Snieder 5J/2 P-> J. de Boer, A. M. I. en J. Worst 5 pJ. v. d. Wilk, K. Hagemans en J. J. Ab spoel 4Vo p., W. Immink, H. C. de Nic, N. N. en J. v. Weeren 4 p., A. J. J. Ni- caise, J. C. Verhaar en G. Verhoeven 3V2 P-> J- H. G. Botermans en P. M. J. Kemperman 3 p. In de meelfabriek van de firma de Koster overkwam gistermiddag om twaalf uur den ingenieur H. A. G. e«?n ongeval. Terwijl hij, op een ladder staande, een machinegedeelte nazag, viel hij en kwam daarbij terecht tegen het vliegwiel van een pomp. Het liep af met een beenbreuk, die na vervoer naar het St. Elisabethsge- stiebt, aldaar werd behandeld. De loopknecht T is gisteren op een bruggetje aan den H. Rijndijk uit gegleden en heeft daarbij een been ge broken. Bij het uitrijden van de H. kerk steeg i3 gistermorgen een door den landbouwer F. M. v. R. bestuurde wa gen op de Haarlemmerstraat aangere den door een wagen van de H.T.M. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade beperkte zich tot een gebroken lantaarn aan de tram. BINNENLAND. DE KABINETSCRISIS. In de „Maasbode" was beweerd, dat de Vrijheidsbond de leden zijner fractie zou weerhouden van deelne ming aan een kabinet-Limburg. Dat .werd in verband gebracht met de om standigheid, dat de partij ratificatie van het Belgisch tractaat niet wenscht. De „Vrijheid" ontkent ten stellig ste de juistheid dezer bewering en vertelt in dat verband: Geen enkel Kamerlid behoorende tot een der beide fracties van den Vrijheidsbond, heeft ooit aan zijn club kunnen mededeelen, dat hij door mr. Limburg is uitgenoodigd, tot een te vormen kabinet toe te treden/om de'' eenvoudige reden, dat zoodanige uit- noodiging nimmer heeft plaats gehad. !Had zij wel plaats gehad, dan zou vrij zeker van liberale zijde niets ge daan zijn, om zoodanige toetreding te verhinderenVermoedelijk zou veeleer zoodanige toetreding zijn aan gemoedigd, al zou dit natuurjijk niet insluiten, dat de fractie zich bij voor-# baat vereenigde met hetgeen mr. Lim burg ten aanzien van het tractaat en het gezantschap bij het Vaticaan in het vizier mocht hebbenVoor zoo ver het blad weet, heeft mr. Limburg slechts geconfereerd „met één bekend iVrijheidsb onder, byiten de Kamers; een even bekwaam als onafhankelijk man". Naar ons ter oore kwam, zegt de •R o 11 e r d. we geven de mededee- ling niet zonder eenige reserve was de tweede Chr.-Hist. politicus, die met den heer De Geer deel zou uitmaken van het Kabinet-Limburg, dat het ge zantschap bij den Paus zou pogen te herstellen, het Chr.-Hist. lid der Eer ste Kamer, Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Dit gerucht moet in Chr.-Hist. kring nogal opschudding hebben verwekt. Het schijnt mede hieraan te wijten, dat de Limburgsche formatie slechts bedenkelijke kansen behield en er in de Chr. Hist. Unie eenige onrust is ontstaan. In een politieke redevoering voor de vrijz.-dem. kiesvereeniging te den Br iel deelde Mr. Marchanl» omtrent het voorstel der soc-democraten be treffende Kamerontbinding mede, dat hij zich daarmede niet vereenigen kon. Bijslag op de rente der R.V.B. Op de vragen van het Tweede Ka merlid Vliegen, betreffende doorbeta ling na 1 Maart 1926 der door het Ko ninklijk Nationaal Steuncomité inge stelde bijslagen op renten der Rijks verzekeringsbank, heeft de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid het volgende geantwoord: Het voornemen der regeering is, om, nadat het Koninklijk Nationaal Steun comité de nog te zijner beschikking staande gelden, alsmede enkele nog loopende vorderingen, aan het Rijk zal hebben overgedragen, te bevorderen, dat een stichting wordt in het leven geroepen, aan welke deze activa zul len worden afgedragen en die daaruit, zoolang de middelen toereikend zijn, de tot dusver verleende bijslagen op renten der Rijksverzekeringsbank, op denzelfden voet als tot heden zal blij ven doorbetalen. Daar het afdragen der activa door het Rijk aan de bedoelde stichting bij cle wet zal moeten geschieden en een wet waarschijnlijk niet vóór 1 Maart tot stand zal kunnen komen, is aan het Koninklijk Nationaal Steuncomité de wensch te kennen gegeven, alsnog de plaatselijke organen, die belast zijn met de uitkeering van de bijslagen, in de gelegenheid te stellen, om tot 1 Juni 1926 de thans loopende uitkeerin- gen voort te zetten. Het Koninklijk Nationaal Steunco mité heeft aan dien wensch welwil lend gevolg gegeven, zoodat tot 1 Juni a.s. de uitkeering der bijslagen is ver zekerd. Vóór dien datum zal, naar de regee- ring zich voorstelt, de stichting in het bezit kunnen zijn van de meer vermel de activa en zich met de verdere zorg voor de uitkeeringen kunnen belasten. Het Duitsche tarief. Op het gemeenschappelijk adres van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland en den R. K. Nedeii. Boeren en Tuindersbond betreffende 't Duit sche tarief van invoerrechten, heeft de minister van binnenlandsche za ken en landbouw aan deze organisa ties o.m. het volgende geantwoord: U meent dat, al zijn tengevolge van die handelsverdragen verschillende ta riefposten, ook voor wat betreft Ne-, derlandsche land- en tuinbouwproduc ten, eenigermate verlakgd, dit niet wegneemt, dat de vernietiging van een groot deel van den uitvoer van onze land- en tuinbouwproducten nogsteeds dreigt en noemt zetfs het verminderde tarief voor enkele, met name genoem: de tuinbouwproducten nog ondrage lijk. In hoeverre deze meening juist is, zal de toekomst moeten leeren. Uit den aard der zaak zou ik het ten zeer ste toejuichen, indien nog belangrijker tariefverlagingen, ook voor de door u genoemde producten, hadden kunnen worden verkregen. Het is echter on mogelijk gebleken de Duitsche regee- ring tot nog verdere tariefreducties te bewegen en het wil mij voorkomen, dat uwe opmerking, dat de tarieven slechts „eenigermate" zijn verlaagd, niet volkomen in overeenstemming is met de feiteji. Pogingen om het Duitsche tarief nog verder te doen verlagen, zijn reeds ge daan, doch niet geslaagd, f 99.500 overgemaakt aan het waters nood-comité. Bij de ontvangst op Woensdag en Donderdag jl. van deputaties, welke het verlangen hadden te kennen ge geven H. M. de Koningin en Z. K H, den Prins der Nederlanden een go- schenk te mogen aanbieden, werd aan H. M. en Z. K. H. door de zilveren feestcommissie van Amsterdam een bedrag- van f 7500, door het Oyanjeco- mité-1926 een bedrag van f 85.000 en namens de kinderen der Christelijke scholen in Nederland een bedrag van f7000 overhandigd. Deze bedragen zijn door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins, over eenkomstig de bedoeling der schen kers, overgemaakt aan het Algemeen Watersnoodfonds te Amsterdam. Het Oranje-Comité. Het Provinciaal Oranje-Comité 1926 voor Zuid-Holland deelt ons mede, dat van een 155 gemeenten in de provincie bijdragen zijn ingekomen. Van enkele gemeenten móeten de afrekeningen nog binnen komen, doch het bleek reeds mogelijk een bedrag van f20.000 over te maken aan het Oranje-Comit£ 1926 in Utrecht. Wanneer men in aanmerking neemt, dat de bemoeiingen van het Provinci aal Comité zich niet uitstrekten over de gemeente Rotterdam en in tal van gemeenten de plaatselijke comités de ingezamelde gelden ter beschikking stelden van 'de slachtoffers van den watersnood, zulks in verband met een in dien zin kenbaar gemaakten wensch van Hare Majesteit de Koningin, dan mag het Comité alleszins tevreden zijn over het verkregen resultaat. Het postpersaneel "aar het N.V.V. Het bestuur van den Centralen Bond voor Post- Telegraaf- en Telefoonper soneel heeft, naar „Het Volk" bericht, besloten in de eerste helft van April een buitengewoon congres te houden ter behandeling van het bestuursvoor stel tot aansluiting bij het Neder- landsch Verbond van Vakvereeniging- gem De postzegel van vijf gulden. Over enkele weken zal, naar wij ver nemen, de nieuwe postzegel van vijf gulden naar het ontwerp-Veth verschij nen. Dit zegel zal dezelfde afmetingen hebben als het dezer dagen versche nen exemplaar van één gulden, De postzegel van f 2,50 naar het ont werp-Veth komt voorloopig nog niet in de circulatie, aangezien de aanwezige voorraad van f 2.50 (1899) nog lang niet uitverkocht is, Handelsbetrekkingen met Rusland. Naar aanleiding van onlangs door den heer Duys aan den minister van buitenlandsche zaken gestelde vragen, betreffende het aandoen van de Rotter- damsche haven door schepen van sov jet-Rusland, heeft de Nederlandsche Federatie van transportarbeiders den 29"en December een brief aan den ge zant van Sovjet-Rusland te Berlijn ge zonden. Vooraf had het, naar het ons meldt, zich tot het bestuur van den Centralen Bond van transportarbei ders gewend, met het voorstel, geza menlijk een brief aan genoemden ge zant te verzenden. Het bestuur van den Centralen Bond weigerde echter daarin te treden, aangezien het naar hei, oordeel van dit bestuur boter zou zijn, dat geen handelsrelaties met Sovjet-Rusland zouden worden geo pend, zoolang 'de Riftsisclie regeering niet bereid bevonden werd, ook voor Nederland de meest-begunstigingsclau sule te aanvaarden. De gezant van Sovjet-Rusland heeft aan de federatie geantwoord, dat de ontwikkeling van de handelsbetrekkin gen tusschen Rusland en Nederlan 1 zeer ernstig wordt bedreigd door het gemis van een handelsverdrag, voor welk gemis de sovjet-regeering niet de verantwoordelijkheid kan dragen. Onveilig strand. Het strand zal onveilig zijn tot Was- senaarsche Slag Maandag en Dinsdag van 10 uur tot 2.30 uur, wegens schie ten met mitrailleurs en geweren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan wedebvoor het publiek toegankelijk is, wanneer de vlaggen, waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. "reclame. Ouders denkt over het huwelijk van uw zoon of dochter niet zoo licht. Ru»t hun toe met de kennis die noodig is voor een recht verstaan van elkander, ook in de teerste dingen van 'net leven. Kunt u ze zelf het niet zeggen, geeft hun dan: „Het Huwelijk", door dr. Dupont, een hoek voor verloofden en jongge huwden, geb. f 3.50, of Man en Vrouw, voor en iri het hu welijk, door Herbert Gray, geb f 2.50. Beide boeken met fijn beschreven wenken en raadgevingen. Verkrijgbaar bij J. Pontier Boek handel, J. du Pon, Haarlemmerstraat 81, Leiden, Tel. 655. BUITENLAND. HET FRANSCH-TURKSCHE ACCOORD. Wai het omvat. De onderhandelingen tusschen Tew- fik Rousjdi boy en De Jouvenel heb ben, gelijk gemeld, tot overeenstem ming geleid. Omtrent het resultaat dezer Franscli- 'Turksche onderhandelingen kan nog nader worden gemeld, dat door het vriendschap»- en neutraliteitsverdrag, dat tot stand is gekomen, verschillen de problemen, de Turksche en Syri sche belangen betreffende worden ge regeld; te weten: de afbakening van de Turksch-Syrische grens, de rege ling der gemeenschappelijke verdedi ging tegen invallen, het douane-regle ment en voorschriften ter bestrijding van smokkelaars, transport-kwesties en de regeling van het gemeenschap pelijke spoorwegverkeer. BE VALSCHE BANKBILJETTEN. De opwinding in Hoagarije. Volgens een bericht van den corres pondent van Vaz Dias te Boedapest, dreigt de buitenlandsche toestand in Hongarije een ernstige wending te ne men. De affaire der Franc-verval- sching neemt een steeds grooteren om vang aan; het is onafzienbaar, welke persoonlijkheden nog gewikkeld zul len worden in deze affaire en 't.wordt steeds meer de kwestie, of graaf Beth- len zich zal weten staande te houden. De verklaring van den Tsjecho-Slo- waakschen minister van buitenland sche zaken Benes over deze aangele genheid heeft cle verantwoordelijke autoriteiten in Hongarije schijnbaar getroffen en men ziet in dat deze zaak snel opgelost dient te worden. Men er kent dat Benes waardig gesproken heeft, doch men houdt er toch reke ning mede, dat hij een nauwkeurige opheldering eischte en tevens de maat regelen om in het vervolg dergelijke aanslagen op liet internationaal geld wezen te voorkomen. Intusschen duurt het gevaar, dat de politieke strijd der partijen op de straat wordt uitgevochten, onvermin derd voort. De komende Zondag is een kritieke dag. De sociaal-democraten en ontwa kende Hongaren zullen n.l. op dian dag tegelijk demonstreeren. De regeering heeft uitgebreide maat regelen genomen om de rust te hand haven. Of dit gelukken zal, is bij de groote opwinding een -groot vraag- teeken. Hei verhoor van Schulze. Schulze heeft bij zijn verder verhoor precies uiteengezet hoe het in de druk kerij van de valsche bankbiljetten-toe ging en heeft tevens de namen ge noemd van de lieden, die hij daar ont moet heeft. Inzake zijn vlucht deed hij avon tuurlijke verhalen. Hij heeft zich ge- ï'uimen tijd in Oostenrijk schuilgehou den, omdat hij bang was, dat men hem in Duitschland zou opsporen en, o'm hals bnengen. SORTE BERICHTEN De regeering te Peking heeft de Fransche verdragen betreffende Indo- China opgezegd. Het Engelsche Lagerhuis heeft de verlenging van het mandaat over Irak aanvaard. De Engelsche marconistenstaking is geëindigd. De Duitsche Rijksdagcommissie van buitenl. zaken heeft Duitschlands toetreding tot den Volkenbond bespro ken en een communistisch voorstel om niet toe te treden verworpen. President Coolidge moet wegens ernstige verkoudheid het bed houden. De kabinetszitting is verdaagd. In Tsjecho-Slowakije wordt de sul keraccijns en de belasting op tabak verhoogd, in verband met de eischen, die aan de staatskas worden gestel 1 voor de salarissen van het onderwijs personeel en rle staatsambtenaren. In Griekenland wordt een bui tengewone krijgsraad ingesteld, ter be rechting van hoogverraad en'vergrij pen tegen de gevestigde orde. De Portugeesche ministerraad heeft de ontdekking van valsche bank biljetten van duizend escudos, die te Barcelona zouden zijn vervaardigd, be sproken. De zaak staat niet in ver band met het schandaal van de Bank van Angola. UIT DE OMGEVING, RIJNSBURG. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op Vrijdagmiddag 3 uur. Yoorziuer: de neer J. L. Bosschie- cer, burgemeester. Aanwezig: alle leden/behalve de heer Brussee. De v o o r z i t te r opent de verga dering met ambtsgebed en ieest daar na de notulen der vorige twee verga deringen, die onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen, stukken, c.a. het verslag der .Commissie tot wering van schoolverzuim over het vorig jaar; een schrijven dezer commissie, cbu in haar vergadering van 5 dezer zijn her benoemd tot voorzitter de heer J. G. Vreeswijk en tot secretaris de heer C. H. A. Collee,; een schrijven van Ged. Staten dat de gemeenterekening over 1922 is goedgekeurd, sluitende wat den gewo.i n d eus: betreft me. een batig saldo van f 12.385.lt»1/ Pn wat den buitengewonen dienst betreft met een nadeelig saldo van f5.569.23; al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen is een verzoek van de Vereeniging tot bestrijding van t.b.c. om in 1927 wederom een subsidie van f 120 te mogen ontvangen; zal behan deld worden wanneer cle begrooting dienst 1927 aan de orde komt. Eenige bewoners van de Smidsteeg hebben een verzoek tot den raad ge richt om verbetering van den afvoer van water aldaar, in verband met den daar thans heerschetiden noodtoestand De zaak is door den weth. Van Kla veren onderzocht, die het riool aan de Smidsteeg heeft laten schoonma ken; voor het overige is het verzoek in handen gesteld van het Hoogheem raadschap van Rijnland. Aan de orde komt de vaststelling der instructie voor de Gemeentewerk lieden, gebaseerd op de 55-urige werk week, van half Maart tot half Septem ber, 'swinters korter, n.l. van wan neer 's morgens het licht werken toe laat tot 's avonds als het donker is, terwijl de schafttijd dan van 12 tot half 2 duurt. De werktijd is dan 's zomers van 6— 8, 9—12, ly2—31/, 4—61/2 uur. De heer van Delft stelt voor, hen in elk geval niet langer dan tot 6 uur 's middags te laten werken, en niet zooals voorgesteld was tot half twee. De (heer S. Schoneveld, weth1., licht nader toe, dat deze tijd aldus is vastgesteld, omdat Zaterdags de werktijd om 4 uur voor hen eindigt. De heer van Delft trekt zijn voor stel in. De heer. Kn ij t stelt voor, den werk tijd te bepalen 's Zaterdags tot 5 uur en de andere dagen tot 6 uur. Het voorstel van B. en W. inzake de tijdbepaling wordt in stemming ge bracht en "aangenomen met de stem men der heeren van Delft, Knijt en Kort tegen. Na de artikelsgéwijze behandeling wordt de geheele instructie aangeno men met de stemmen van de heeren. van Delti, Knijt en 'Kort tegen. Radio-Programma. ^Tat er vanavond ie hooren is. 4.30 Hilversum, 1050 M. Vooravond- concert door hetH.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Uupgens. 5.20 (Brussel, 265 M.j. Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 ^Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 MJ. Lezingen. 5.35 (Davcntry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 36; M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, $05 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffel': er on, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. - 6.30 (Hilversum, 1050 M.). Cursus ia de handelstechniek en -kennis door den heer J. Pelser van Amsterdam. 7.05 (München, 485 MJ. Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, 1:-I-gen. 7.20 (Hamburg, 395 MJ. Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 MJ. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engc!r:i.o etatlons. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of .voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Avond van de Vereeniging van Arbeiders Ra dio-amateurs. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, ióoo M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 MJ. Concert. 8.20 (Bremen, 330 MJ. Concert. 8.20 (Hannover, 296 MJ. Concert. Concert of voordracht. 8.35 (Brussel, 265 MJ. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid 392 MJ. Concert. 8.50 (Parijs, r75o MJ. Concert. 9.20 (Parijs, 345 MJ. Concert. 10.(Hilversum. 1050 MJ Uitzen ding van persberichten enz. door liet persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. 'Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. ZONDAG 21 FEBRUARI. 10.Hiiversum, R K. Raiïr-omroeo. Uitzending van den kcrkdi.nst ui: de St Do mluicuskerk to Amsterdam. Predicatió van Pat r Quiriiiu 5.50 Hilversum. Uitzending van den Kerkdienst in de Geref. Kerk t1 Sc-e:t- dijk. 'Predikant Er. J. Hook. Tekst: 1 Joh. 3:2. In de inrirucde van den Gem.-ont1 vanger werden eenige wijri dogen aan gebracht naar aanleiding \ai e~n schrijven van Ged. Staren. De raad. keurt deze wijzigingen goed. Hierna kcnrUaan.de ode mede deeling overeenkomst N.Z.H.T.M. en voorste] aanvulbng beriun vetb-ee- ding der Sand daan, naren co- de ra d van 4.40 to' 5.35 uur in comité rgint. Na heropendïg wo'den E. en V/. ■door den raad gëmncht'gd do werk zaamheden' tot verbreed:ng der Sandt- laan .uit te voeren to: een bedrag van f 5000. De daar staande boom en moeten gerooid worden, de heer v. cl. Gug- ten vraagt, ot het n:e': mogelijk is, daar nieuwe boompjes te planten. Dc; ei zaak zal nog nader onder de oogea worden gezien. Het voorstel van P. en W. am de boomen publiek te verkoopen, wordt aangenomen met algemeen e stemmen. Door de volgende schoolbcAurcu is gevraagd om een voorschot 1826 op üe vergoeding ingevolge art. -101 L.O. wet 1920: school Hofstraat f 25CO, school Smidsteeg f2500, school Kerk straat f2100 en school Vliet N.Z f IOO6., Deze verzoeken worden toege staan. De aanvraag der schoolbesturen om vergoeding 1925 worde aangehouden. Naar aanleiding van een m de vo rige vergadering door den heer v. d. Gugten gestelde vraag deelt cle voorzitter mede, dat de volgen de lantaarns zullen doorbranden tot 6 uur 's molensdie in de Brouwer- straat bij Jungerius, die in het Hot)e bij Haasnoot en die in de Burgsteeg. De heer Jonker vraagt achter het grai nog een lantaarn te laten plaat sen, omdat daar allerlei ongerechtig heid geschiedt. De voorzitter zegt dit toe. De voorzitter deelt voorts mede, van d^ Tram Mij. de strookjes grond aan den Oegstgeesterweg in bruikleen, te hebben gekregen en vraagt machti ging daar verbetering aan te brengen, waarvan de kósten zullen bedragen, f 450. Ook zal verbetering worden ge bracht in de rioleering in het Hofje, waarvan de kosten zijn f462. De raad gaat hiermee accoord. Van de rondvraag wordt gebruik! - gemaakt door den heer K r a 11, die nogmaals komt met de vraag, Vrij dagsmiddags niet te vergaderen. De voorzitter antwoordt, dat het niet altijd gaat dit te vermijden, doch zoo veel mogelijk wordt getracht, hieraan te ontkomen. Daarna sluit de voorzitter te kwart voor 6 de openbare vergadering. De Veilingsver. „Bloemenlust" hield gisteravond een vergadering bijj den lieer J. J. Verbree.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2