NIEUWE LEIDSCHE samenkomen, zoodat het geheele ver keer met het Oosten en Zuiden des lands versperd was. Onmiddellijk werd met het ruimings werk eeJn aanvang gemaakt, waarbij imen de lijn van Sliedrecht weer spoe dig vrij had. Na eenige uren was ook de lijn van Wjllemsdorp weer vrij. Om acht uur kon de eerste trein het sta tion binnenloopen. Persoonlijke ongelukken liadden ge lukkig niet plaats, terwijl de materi- eele schade niet aanzienlijk is. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister, de wisselstand was in orde. Gestikt: Een 2-jarig meisje van T. Postma te HarkemaOpeinde kreeg een siaboontje in de keel en is op weg naar het ziekenhuis gestikt. Èen moedige daad. Schip per Wi. de Vries van Sneek lag te Lemmer in de vluchthaven met zijn tjalkschip. Zonder dat iemand aan boord zulks bemerkte, viel zijn 4-jarig dochtertje al spelende overboord. De 19-jarige visscher S. Visser, die met zijn kameraden op de kade stond, zag plotseling een kinderhandje bovenwa ter steken. Hij bedacht zich geen oogenbhk, maar sprong onmiddellijk van den hoogen walmuur te water. iHet mocht hem na veel moeite ge lukken de kleine te redden. Kostbaar verlies. EenBloe mendaalsche dame heeft bij de poinie te Haarlem aangifte gedaan, dat zij een platina collier, vertegenwoordi gende een waarde van f 1ÓOO, heeft verloren. Auto op het trottoir. Gis teravond moest een auto, welke op de Weteringschans tegenover net Rijks museum te Amsterdam reed, plotse ling uitwijken voor een wielrijder. Door de vaart schoot de wagen op het trottoir voor den Kunsthandel der firma Fetter Co., op den hoek van de Spiegelgracht. Een vrouw, die daar luist liepi, werd aangereden en gewond. iHaar kwetsuren waren niet van zeer ernstigen aard. Zij werd naar een der ziekenhuizen vervoerd. Tragisch. Toen gistermiddag Op de algemeene begraafplaats te Ede het stoffelijk overschot van dr. P. A. Voerman, officier van gezond heid 3e klasse ter aarde werd be steld, kreeg een der talrijke toeschou wers, de 71-jarige V., een beroerte en was onmiddellijk dood. D o od e 1 ij k a u t o o ngelu k. Omtrent het auto ongeluk, te 's-Gra- venhage, waarvan wij gister melding maakten, worden nog de volgende bij zonderheden gemeld: Het ongeluK heeft zich als volgt toegedragen: Omstreeks 4 uur ,s nachts kwam mr. Dr. W. M. W. wonende te Wasse naar, verge-e el v.n iwee d.m.s, ae2 - jarige mejuftrouw S. uit Wasteuaar en een logé, de 20-jarige mejuffrouw S., 'die te Amsterdam woont, met zijn auto van Den Haag en wilde zich langs het Korte Voorhout, Bosciivveg en Leidsche straatweg naar .Wassenaar 'begeven. Toen de heer W., die zelf chauf feerde, op de Boschbiug gekomen was, naderde langs de Koningskade, uit de richting van het Bezuidenhout een taxi. Daar deze ten opzichte van de auto van den heer W. van reents kwam, had de taxi den voorrang om te pas- seeren. Mr. W. bemerkte de taxi niet en ïeed met een behoorlijke snelheid dé Bosch brug over. De taxi-chauffeur meende echter, dat Mr. Wi. zou stoppen, en reed dus eveneens door. Het gevolg van dit misverstand was, dat de beide auto's tegen elkaar op reden. De auto. van Mr. W. sloeg om en de dame uit Amsterdam er het ergste aan inzittenden vielen op de straat. Reeds dadelijk bleek, dat de jonge- toe was. Een dokter van den Geneeskundi gen dienst constateerde een schedel- fractuur, terwijl ook haar boven- en onderkaken verbrijze'ld waren. In zeer zorgwekkenden toestand werd zij naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. Kort na haar aankomst is zij reeds aan de bekomen verwondingen over leden. Mej. S. uit Wassenaar had eveneens vrij ernstige verwondingen opgeloopen haar toestand was echter niet van cfien aard, dat men overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. Per auto werd zij naar de villa van haar vader te Wassenaar vervoerd. De heer W. was er goed afgeko men. Voor zoover men na kon gaan, heeft hij geen letsel bekomen. De taxi is zwaar beschadigd. De passagiers, de heer S. M. uit de Stevinstraat te 's-Gravenhage, diens echtgenoote benevens een logé, ble ven ongedeerd. Ook de chauffeur be kwam geen letsel. De auto van Mr. W:. is in beslag genomen. De heer W;. is na verhoor •door de politie weer op vrije voeten gesteld. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het veroor zaken van dood door schuld. Op last der Justitie "is ook op het lijk van Mej. S. voorloopig beslag 'gjelegd. Ziektegevallen door ratten verg lit. In het Journal of the Am. Med. Ase. wordt een epidemie meegedeeld onder .140 vrouwelijke studenten van de Weet (Virginia Universiteit. De meisjes ver toonden de verschijnselen van een acute maagdarmcatarh, met krampen, koude rillingen, koorts, braken, cüarrhee en spierpijn. Alle waren binnen eenige da gen weer hersteld. Een dergelijke plotselinge epidemie bij meer dan de helit van de aanwezige damesstudenten (225), bracht de gemoe deren zeer in beweging en onmiddellijk werden alle pogingen in het werk ge stéld ,om de oorzaak van de epidemie op te sporen. In het erbij gelegen stadje kwamen slechts twee gevallen van darmcatarh in dien zelfden tijd voor: de epidemie stond dus geheel op zichzelf. Bij bacte riologisch onderzoek werden in de ont lasting van enkele patiënten para-typhus bacillen gevonden, en wel de speciale soort die bekend staat onder den naam van B. enteritidis. Gamter. Getracht werd nu na te gaan, hoe deze enteritidis epidemie was tot stand gekomen. Het drinkwater was goed gefiltereerd en gechloreerd (rivierwater); bjj opzettelijk onderzoen bleek net maar neei weiius öaciUen te bevatten. JJe melk en de room werden gepasteuriseerd, bevatten weinie bacteriën; op de hoeve, waai' de melk vandaan kwam. waren geen ziekte gevallen onder het personeel in den laatsten tijd voorgekomen, wat men kon Desluiten uit de uitbetalingslüsten van net personeel. Evenmin was er reden om het an dere voedsel te verdenken. Statistisch onderzoek maakte uit, dat 65 pet. van de zieken melk had gedronken, tegen 27- 5 van degenen, die niet z,ek wa ren geworden. Dit deed de verdenking weer op de merk terugkomen. Onder zocht werd, hoe de melk in de keuken behandeld werd. Deze keuken was maar matig hygiënisch ingericht, er waren veel vliegen, veel roode mieren, veel ratten en veel muizen. De laatste dagen had men een nieuw middel ter verdelging van ratten en muizen gebruikt. Bij onderzoek bleek dit een zoogenaamd bacterievergifthet bevatte bacillus enteritidis en wel van Xienzeliden stam, die bij de zieke studen ten was gevonden. Het bleek nu, dat met dit rattenvergift zeer zorgeloos was ingesprongenhet was in een oude netel gemengd met brood en deze ketel had men niec schoongemaakt, maar bui ten we£&. worpen, vlak bij den voorraad kelder. Toen de ketel weer werd opge haald, bleek ze vol vliegen t© zitten, die zich mot het overblijvend© brood gevoed hadden en volop gelegenheid hadden om daarna op de melk neer to strijken in den voorraad3kelder. Het ontstaan van zulk ©en epidemie wijst er nog weer eens op, dat men met bacteriënculturen voor rattcnverdelgmg voorzichtig moet zjjn: zo hooren niet thuis in een keuken en het manipulee ren on neerleggen van het gift kan niet aan ongeschoolde krachten worden over gelaten. UIT ONZE INDIEN. Afkoop van heerendiensten. Naar het „N. v. d. D. v. N. I." ver neemt, zal op de as. paleis-conferentie ter sprake komen de moeilijkheid, waarvoor men in sommige gewesten op Sumatra als Palembang en Djambi staat, door den afkoop van heeren diensten. Het bedrag is niet voldoende voor de betaling van den arbeid, die in de plaats van den heerendienst moet treden, terwijl het zelfs practisch onmogelijk is, de noodige vrije arbei ders te krijgen. Reeds moesten enkele opnemingsbrigades van den topografi- schen dienst in Djambi en Korintjii uit dien hoofde worden teruggeroepen. Men overweegt voor 1926 den afkoop zoo hoog te stellen, dat de menschen toch maar liever den noodigen arbeid zullen leveren of dat anders beter voor het bedrag vrije arbeiders te krijgen zullen zijn. Diamant op Borneo. De heer Krol, de leider van het mijn- bouwbedrijf in Borneo, zeide in een interview met Aneta naar aanleiding van berichten, als zou de primaire vindplaats van diamant op dat eiland ontdekt zijn, dat hij deze berichten be slist moest ontkennen. Hij voegde er aan nog toe, dat wat gevonden is, niet van beteekenis moet worden geacht. Communisme bijde veldpolitie. De redacteur van het Alg. Ind. Dgbl. te Batavia meldt, dat in Rangkasbe- toeng een inspectie plaats had bij de veldpolitie. Bij deze inspectie kwam, aldus melden inlandsche bladen, aan het licht, dat verschillende agenten op communistische dagbladen waren ge abonneerd. De bladen werden hier en daar aangetroffen. Er zijn maatregelen genomen om contact met de buiten wereld te vermijden, terwijl gebleken is, dat het brandpunt der communis tische beweging gelegen was in een waroeng kopi! Gemoedelijk en landelijk zijn de toe standen in dergelijke kleine plaatsen. Prov. Raad van West-Java. Ter kenschetsing van den debat- toon, waarin de eerste zitting van den Provincialen Raad van West-Java ge staan heeft, kan het volgende dienen: De heer Roep: In een schrijven heeft, de gouverneur van West-Java De heer Hillen: Ik ben hier geen gou verneur, ik ben voorzitter. De heer Roep: Pardon, mijnheer de voorzitter, ik citeer hier een brief van De heer Hillen: van den voorzitter van den provincialen raad De heer Roep: Pardon, mijnheer de voorzitter, ik citeer hier een brief, die onderteekend is door den gouverneur van West-Java. De heer Hillen: Ja, maar hier ben ik voorzitter en zoo meet u mij ook noemen. De heer Roep: Zooals u wilt, mijn heer de voorzitter De heer Schotman hield een rede over de positie van gedeputeerden en verklaarde, dat dóór het voorstel-Hil- len de gedeputeerden zouden worden tot geamputeerden. De heer Hillen: U heeft gezegd, dat ik door mijn voorstel de gedeputeer den maak tot geamputeerden. Dat is een insinuatie, die u moet terugnemen De heer Schotman: Het spijt me, mijnheer de voorzitter, doch ik moet u verklaren, dat hier geen sprake is van een insinuatie. Ik roer een kwes tie aan, laat alle persoonlijke kwesties buiten beschouwing en meen 't recht van het vrije woord voor dezen raad te mogen opeischen. De heer Hillen: U bezit dat recht, doch ik verzoek den secretaris te no- tuleeren, dat de heer Schotman wei gert zijn insinuatie in te trekken aan mijn adres. De heer Schotman: Dan verzoek ik. dat de secretaris erbij noteert, dat ik ontken, geïnsinueerd te hebben. De heer Hillen: En ik, dat genotu leerd zal worden, dat ik blijf beweren, dat hier geinsinueerd is. Door den bliksem getroffen. Naar de „Sum. Postverneemt, is in den avond van den Sen Januar itij- dens een hevig onwedtr, gepaard gaande met felle bliksem, het hemel vuur in een der pondoks van de on derneming Poeloe-Radja geslagen met ontzettende gevolgen. Het was tegen 10 uur, dat de admi nistrateur van deze kebon weid ge waarschuwd dat er een ernstig onge luk was gebeurd tijdens het onweer, dat dien avond was losgebaisten boven de onderneming. Hij spoedde zich naar de opgegeven pondok en constateerde, dat daar een verschrikkelijke terwces- ling onder de bewoners was aange bracht. Er lagen twee dooden; een vrouw en een man. Aan de vrouw was niets bijzonders te zien, doch het hoofd van den man was geheel uit eikaar ge slagen en bood een afschuwelijk schouwspel. Voorts waren er riet min der dan 15 gewonden, waaronder acht, die zeer ernstige brandwonden hadden opgeloopen. De overigen waren lichter gewond. Men meent, dat de bliksem wel in 20 verschillende vertakkingen zich \iak boVen de pondok moet L-bben vtideeld 0111 op deze wijze een onge kend aantal slachtoffers te maken. Men kan zich de gemoedsgestejdheid van de overige bewoners van de pon dok indenken. Het merkwaardige is, dat in het houten gebouw geen spoor van brand ontstond. Een interessante ontdekking. De correspondent te Bandjesmasin van het Soer. Hbl. schrijft: In de in centraal-Borneo gelegen on- derafdeeling „Doesoen landen be- woona aoor JJajaivKevs en Maieiers, is een streek, welke door deze bewoners zeer gevreesd wordt, uit angst voor zg.n spookdieren. De militair civiel-gezagliebner uit dit ressort wilde nu aan die angst der bevolking een einde maken en zond eenige weken geleden een patrouille, onae. coiuinanud' van den luitenant, naar de gevreesde plek welke »igt in het itroomgehied van een kiem zij-ri vier ge van de Oost-Moeroeng. Alaaar patroui'll.eerende, zag men plotseling langs den oever van het ri viertje en bosclirand een tiental iuid brullende beesten. Toen deze dieren de patrouille zagen, hieven zij staan 011 plaatsten zich op boomstammen en groote steenen in het riviertje. Ouder het maken van een geweldig ia waai staarden zij de patrouille brutaal aan. Nadat de grootste van de dieren door den commandant der patrouillj was neergelegd vluchtten üe overigen. Bij aanschouwing daarna van het dier bleek het veel van een vischotter te hebben. Het heeft zwemvliezen tus- schen de teenen van de breedgevormde poolen .e hoogte van het dier is onge veer 35 c.m. en de lengte is plus minus 8l) c.m. Het heeft oen hek van een roof dier. De kop komt in veel overeen met een tijgerkop. De staart is lang en eenigszins plat. De huid is bedekt mei kort donkerbruin fluweelachtig haar. Eigenaardig is, dat deze dieren in geen andere streken van Borne-» voor komen. Er zal nu getracht worden een van die dieren levend te bemachtigen, ter opzending naar het Zoölogisch Mu seum te Buitenzorg. Vreemdelingen in Dell. In Indië wordt Medan, de jongste stad der kolonie, een Engelsche ne derzetting genoemd. Engelsch, omdat die categorie van vreemdelingen er het meest uitgebreid is, hoewel er ook honderden Amerikanen, Duitschers en Zwitsers zijn en het aantal Fran- schen en Belgen er niet gering is. Al die niet-Nederlanders huizen uit den aard der zaak op de verschillende on dernemingen, doch zij laten niet na om hun stempel te drukken op het jonge land, waarin alles Ameri- kaansch van opzet is. Werd Medan, de meest stadsche, zindelijkste en or delijkste stad der kolonie, niet in be trekkelijk weinig jaren uit den grond getampt? Is het niet de eenige plaats in Indië waar ricksha's rijden? Zijn de hotels er niet op moderne, Engel sche leest geschoeid? En zijn niet vele familie-advertenties in de Deli-bladen in een vreemde taal gesteld? Natuurlijk is de nabijheid .van Sin gapore, het drukke verkeer met de Britsche Leeuwenstad, hierop van in vloed. Belangwekkend zijn de nieuwste cij fers betreffende de vreemdelingenim migratie in Deli, welke tevens een denkbeeld geven van de daar reeds plaats gehad .hebbende invasie. Uit eenige voorloopige cijfers van den Immigratiedienst over 1925, die aan de „Deli Crt." werden verstrekt, blijkt, dat in 1925 te Belawan, Tandjong Ba lei, Tandjong Poera en Pangkalan Brandan zijn aangekomen 120 Neder landers, tegen 89 in het jaar 1924. Voorts kwamen binnen 176 anrlere Westerlingen (12 Amerikanen, 9 Bel gen, 3 Brazilianen, 76 Britten, 1 Tsje- cho Slowaak, 3 Denen, 45 Duitschers, 1 Hongaar, 2 Polen en 25 Zwitsers) te gen 121 in het jaar 1924. Voorts kwamen aan: 39 Japanners (tegen 42 verleden jaar), 4279 Chinee- zen ((4492), 35 Arabieren (35) en 784 andere Vreemde Oosterlingen (655). Hierbij behoort te worden in aan merking genomen, dat het ontsche- pingsgeld in Juli 1924 op f 100 werd gebracht. Het verhoogde zegelrecht heeft wei nig invloed gehad op tie immigratie, Chineezen gingen met 213 achteruit, Japanners met 3, de overige groepen gingen vooruit. De troebelen in China deden zoowel in 1925 als in 1924 hun invloed gevoe len, hetgeen ook moge blijken uit de cijfers van aangekomen Chineesche aspirant-contractanten, welke in 1924 3580 en 1925 2887 beliepen. Eigenaardig is, dat het totaal cijfer der aangekomen immigranten in 1925 (5434) hetzelfde is als in 1924. Al deze cijfers zijn voor ons Neder landers, belangwekkend, wij dienen er even bij stil te §taan. Tegenover 120 Nederlanders toch staan niet minder dan 177 buitenlan ders, waarvan het grootste contingent Britten. Natuurlijk spiegelt zich in die cijfers ook eenigszins af de verschui vende kapitaalsverhouding in de cul tures. Het lijkt ons zeker, zegt de „Deli Ct." ten slotte, zaak om deze cijfers voor de toekomst in het oog te houden. Natuurlijk zijn ook de buitenlanders ons welkom, maar wij geven toch de voorkeur aan de eigen landgenooten, vooral nu de omstandigheden in Hol land nog steeds vrij ongunstig blijven. Aan de opmerkingen van het blad zouden Wij willen toevoegen, dat hoe welkom in en hoe nuttig voor de ko lonie b^t buitenlandsche kapitaal is, een domineerende positie van het laat ste bedenkelijk kan worden. En op 'n snelle toeneming van 't buitenlanctsch kapitaal wijzen de cijfers zeker ook.! Wat echter tevens bewijst, dat in den vreemde het vertrouwen in onze kolo- (nie hersteld is, dank zij het wijs be leid der laatste jaren. En dat heelt toch ook zijn heugelijke zijde! Het eeuwfeest van de boorden. Men heeft, schrijft een medewerk ster van het H d b 1. een eeuwfeest overgeslagen. Men heeft ©en eeuwfeest overgesla gen, het eeuwfeest van het losse, stijve boordje. Het is best mogelijk, dat men geen feest heeft willen vieren ter eere van dat martelinstrument. Maar dit is dan toch maar waar, dat bijna alle mannen weer afgezien hebben van het losse slappe boordje, en dat ook bijna aller weer terug gekomen zijn tot het hard gestijfselde, hooge halsboordje, waarmee ze zich zoo vreeselijk gent- leman-like voelen, of beter gezegd: waar zonder ze zich vreeselijk un-gent lemanlike achten te zijn gekleed. 't Is wel een beetje laat al, maar waarom zouden ze niet nóg er over gaan denken om een standbeeld op te richten voor de Engelsche smids vrouw, die in 1825 het ingenieuze idee kreeg, voor haar man losse boordjes te maken die voor meer dan één hemd dienst zouden kunnen doen ook in dien tijd gaven de waschrekeningen blijkbaar al vaak redenen tot klagen. Die smids-vrouw dan maakte losse boordjes voor haar man, die hij alleen aan mocht doen na zijn vuile, zwarte werk Van het hemd zelf kwam weinig te zien, en zoo leek het of de man steeds pas van linnengoed had gewis seld. Een Londensch fabrikant, genaamd Ebenezer Brown, hoorde eens spreken over de uitvinding van die smids vrouw. Het idee leek hem exploitabel, en korten tijd daarna opende hij in Londen het eerste boorden-winkeltje ter wereld. En nu is er niet één man, die geen gesteven boordje draagt op z'n tijd! RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting stonden op de rol 26 zaken, voor niet openbaar geen. B. A. W. S., arbeider te Wasse naar is ten laste gelegd, dat hij op het waarschuwingssein van den tram bestuurder met een handwagen niet de trambaan heeft verlaten. Beklaagde zeide, dat het al te laat was eer hij er erg in had. Eisch f 5 of 5 dagen hech tenis. J. v. L., chauffeur te Oegstgeest, is verbaliseerd voor het onvoorzichtig en gevaarlijk rijden langs het voetpad in de gemeente Oegstgeest, waarbij hij een op het voetpad ioopende vrouw had aangereden. Getuige mej. A Ho- gerwoning uit Katwijk, had als werk vrouw te Oegstgeest gewerkt, liep op het trottoir, en werd door het spatbord van den auto gegrepen en over den grond gesleurd. Zij had hierdoor een schade van f 5.25. Op een vraag van den Kantonrechter of hij genegen was die schade te betalen, zei beklaagde hiertoe niet genegen te zijn omdat hij onschuldig was. De vrouw zou, volgens hem onvoorzichtig den weg zijn over- geloopen. J. de Roode uit Leiden als getuige gehoord, bevestigde dat de vrouw op het trottoir liep toen zij aan gereden werd. Eisch f 5 of 2 dagen hechtenis. De Kantonrechter zou nog eens zien, als beklaagde binnen 8 da gen de geleden schade vergoedde. F. J. M., chauffeur te Boskoop, is te snel rijden en een aanrijding van een wielrijder op de Breestraat te Lei den ten laste gelegd. Beklaagde be weert, dat op zijn signalen een drietal wielrijders niet uitweken, waardoor een aangereden is. Daar niet alle ge tuigen verschenen waren, en bekl. ook nog eenige getuigen a décharge wenschte mee te brengen, werd de zaak aangehouden tot 1 Maart. F. J. v. d. B.. koopman te Amsterdam is onvoorzichtig-en te snel rijden ten laste gelegd, waardoor hij op het kruispunt bij de Karenbrug te Lei - d e 11, een andere auto zou hebben aan gereden. Beklaagde geeft de schuld aan de gladheid, waardoor wel geremd is, doch doorgegleden. De getuigen J. J. en IT.J. chauffeur, wijten wel de schuld aan beklaagde doch hebben zelf geen schade geleden. Ze herinneren zich niet evenmin als getuige van Kampen •f het dien dag glad was. Eisch f 10 of 5 dagen hechtenis. Beklaagde vraagt er rekening mede te houden, dat hij zelf groote schade heeft gehad en dc andere partij totaal geen schade. W. M. broodbezorger te Leiden zou met een handwagen onvoorzich tig den weg zijn overgestoken op den Maredijk waardoor een auto daar aan komend boven op den wagen is gere den. A. Drabbe, koopman te Voorburg, die de auto reed heeft volgens zijn be weren niet snel gereden en signaal ge geven, wat de getuigen Boer uit Voor burg en Groot uit Utrecht, die in den auto zaten, bevestigen. J. A. Gros, arm bezoeker te Leiden, heeft daar ter plaatse zijnde geen signaal gehoord, en ziet blijkbaar de schuld niet bij be klaagde, van welk gevoelen de groen- tenhandelaar v. d. Meij ook is, die als bewijs daarvoor aanhaalt, dat de broodwagen vierkant over den weg vloog, en de beschuit in den auto te recht kwam. Hij concludeert daaruit dat kalm rijden dan toch wel uitge sloten is. G. P. Onvlee, te Leiden, zegt ook dat de auto wat snel reed. Eisch f 3 of 3 dagen hechtenis. Beklaagde heeft al veel schade er van gehad en vraagt vrijgesproken te worden. HAAGSCHE RECHTBANK. Verduistering. De 30-jarige J. D. uit Leiden, thans gedetineerd, stond terecht wegens verduistering. Bekl. bekende. Hij had ten nadeele van de firma Begeer ongeveer 23 K.G. ruw zilver (ter waarde van bijna 1200 gulden), dat hij ter bewerking onder zich had, verduisterd. Voorts heeft hij zich een groot aantal horloges en an dere voorwerpen, welke hij voor die firma verkoopen mocht toegeëigend. De waarde dezer voorwerpen beloopt een bedrag van meer dan f 2000. De eisch luidde een jaar gevangenis straf. Beklaagde stond vervolgens nog maals terecht wegens verduistering. Hij heeft nog tien gouden horloges, welke hij van een Amsterdamsche fa. onder zich had, en een exemplaar, dat hij van een particulier gekregen had, om er een naam in te graveeren, ten eigen bate beleend. In verband met het niet aanwezig zijn van een getuige, werd de verdere behandeling dezer zaak uitgesteld tot 9 Maart. De bloembollendiefstallen ftn da Haar lemmermeer. Het Gerechtshof te Amsterdam deed gister uitspraak in de zaak tegen twee arbeiders, die in Augustus 1925 eenige zakken bloembollen gestolen hadden te Haarlemmermeer en deswege door de Haarlemsche Rechtbank tot straf fen van negen maanden en een jaar gevangenisstraf veroordeeld waren. Het Hof vernietigde het vonnis van de Rechtbank en veroordeelde den eenen bekl. tot negen maanden voor waardelijke gevangenistraf en den an dere tot zes maanden gevangenisstraf. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BREEDIJK, va» Rotterdam naar Bal timore, pass. 16 Pehr. Vlissingen, naar Antwerpen. LOCHKATRINE, va» de N. Pacific- kust naar LondenRotterdam, pass. 15 Febr. Dnngoness. VECHTDIJK, van Rotterdam naar New York. pass. t6 Febr. Beivezier. ROTTERDAM, van New York naar de Midd. Zee, 16 Febr. te Gibraltar. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ROTTI, thuisreis, 14 Febr. van Lon den t® Hamburg. PRINSES JULIANA, 16 Fébr. van Amsterdam naar Batavia. KANGENAN, uitreis, 15 Febr. te Ge nua. EON. HOLLANDSCHB LLOYD. GAASTERLAND, 15 Febr. van Val paraiso te Corral. ROTTERDAMSGHE LLOYD. SITOEBONDO, uitreis, pass. 16 Febr. Perim. MERAUKE, 16 Febr. van Rotterdam dam naar Hamburg. KAWI, thuisreis, 15 Febr. van Taa- ger. BANDOENG, 16 Febr. van Rotter dam naar Java, via Antwerpen. INDRAPOERA, uitreis, 10 Febr. van Tanger. K.ERTOSONO, thuisreis, 16 Febr. V, Marseille. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, van Beira naar Rot terdam, pass. 15 Febr. Ouesaant

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6