NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 FEBRUARI 1926 tWeebe blad. Amerikaarische brieven XVII. m „Droog" Amerika. Dat het Amerikaansche drankver bod, dat sinds 1918 in werking is ge treden in alle opzichten bevredigend werkt, zal wel door niemand, die met de toestanden op cle hoogte is, en eer lijk wil wezen, worden volgehouden De geschiedenis is bekend. Reeds meer dan een halve eeuw is door do drankbestrijders aan de „droogleg ging" der Ver. Staten gewerkt. Ik kan niet precies zeggen wanneer het begin sel der plaatselijke keuze" hier het eerst werd toegepast, maar sinds tien tallen van jaren waren niet alleen ver schillende dorpen en steden, maar hee le staten zelfs, geheel „droog." En de resultaten waren ongetwijfeld verblijdend. Ik kan me niet voorstel len, dat een Christen, die met de toe standen hier. zooals die vóór het na tionale drankverbod waren, op de hoogte was, deze actie niet van harte toejuichte. Het is een vaststaand feit, dat men in droge steden en staten, geen dron ken menschen op straat zag, en als gevolg daarvan ook minder gevloek en getier op den publieken weg hoor de. Men zag er minder openlijke ar moede, en ik ben persoonlijk dikwijls door de groote tegenstelling getroffen als ik uit een „droge" staat in een „natte" kwam. Het is dan ook geenszins te verwon deren, dat het groote leger der drank bestrijders, waarvan overal de kern door de Christenen werd gevormd, door deze successen werd bemoedigd en bezield. De eene stad na de andere, en de eene staat na de andere, werden door de drankbestrijders gewonnen, en het was te voorzien dat men niet zou rusten, voor men over de heele li nie de overwinning had bevochten, en het geheele land de zegeningen van een nationaal drakverbod zou doen ervaren. In 1918 werd dit ideaal bereikt, waar voor zooveel was gebeden, en dikwijls met bijna bovenmenschelijke inspan ning was gestreden. En de overwinnen de strijders twijfelden er geen oogen- blik aan of de goede vruchten, die m-en reeds sinds vele jaren plaatselijk had genoten, zouden nu over het ge heele land worden binnengehaald. En het kan ook niet worden ont kend, dat die vruchten er werkelijk zijn, maar ze zijn niet zoo algemeen als men had gehoopt en verwacht, en niemand zal kunnen ontkennen, dat de invoering van het nationale drank verbod ook nadeelen, groote nadeelen zelfs, met zich heeft meegebracht. De moeilijkheden, die het handha ven van de wet met zich brengt, zijn veel grooter dan men zich had voorge steld. Dit is trouwens niet te verwon deren. Het smokkelen van drank is sinds 1918 een zeer winstgevend be drijf geworden. De grens tusschen Ca nada en de Ver. Staten is zoo uitge strekt, dat een afdoende bewaking vrij wel onmogelijk is. Dan is daar die bij na oneindige kust, en de vrije oceaan. Men heeft ook in de Hollandsche kran ten meermalen berichten kunnen le zen hoe geheele schepen in Europa met allerlei dranken worden afgela den, en dan den oceaan oversteken om juist buiten de Amerikaansche terri toriale wateren het anker te laten val len. Kleinere schepen onderhouden 'n zelfden dienst van Canada en Cen traal Amerika. Het komt voor dat er in de buurt van New York een twin tigtal van deze schuitjes liggen te wachten. De smokkelhandel is een echt groot bedrijf geworden en wordt op zijn ,,A- merikaansch" gedreven. Groote Ame rikaansche combinaties worden ge vormd, met een kapitaal soms van honderdduizenden dollars. Snelle mo torschepen zijn steeds gereed, om ge durende donkere nachten of mistige dagen, de wachtenden van hun vracht te ontlasten. Er is de laatste jaren een geregelde FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 63) Evenals Li-Weng-Ho had ook de gouverneur het in deze „kunst" éigen aan hun ras, ver gebracht. Tenslotte vroeg hij in eens: En wat is het meisje voor u, mijn waarde vriend?" „Alles." „Dat vermoedde ik' antwoordde de gouverneur. Na een kort stilzwijgen vervolgde hij: „Het is voor u en het meisje niet raadzaam, zoolang Li- Weng-Ho regeert, in IJong-Foo te ko men; maar waarom zou u niet met Dr. Burritt in IJuannan komen? Daar voer ik, uw vriend, de teugels van het bewind en u zult welkom zijn, u en Kathlyn. De gouverneur glimlachte, toen hij dien naam noemde. „Die ver trouwelijkheid is aan een vriend zeker wel toegestaan. De lieve Nang Kung en ik spreken nooit anders over die lieve dame, die haar angst en vrees verdreef. U komt in IJunnan Forsyth? Ik zou het gaarne willen." De vertrouwelijke omgang van den gouverneur trof hem diep. „Als ik mag ja" zei hij. „Maar ik moet eerst naar de hoofdstad Canton toe, om verslag uit te brengen." 0 „Maar in de allereerste plaatsnaar wedstrijd geweest tusschen het gou vernement en de smokkelaars in het bouwen van snelle motorschepen. Zoo dra de regeering weer enkele snelle „jagers" in de vaart bracht, werden door de smokkelaars sloepen gebouwd die nog wéér sneller waren. Men gevoelt voor welke ontzettend groote moeilijkheden de regeering hier wordt geplaatst. Bovendien geldt ook hier dat het „met onwillige honden slecht hazen- vangen is." Zoolang een drankvtrbod plaatselijk wordt toegepast, kan men er tamelijk zeker van zijn, dat de plaat selijke regeering deze wet zoo goed mogelijk steunt en uitvoert, daar de plaatselijke regeering (ook de burge meesters worden hier door de burgerij gekozen) gekozen wordt door de meer derheid die ook voor het drankverbod heeft gestemd. Met een nationaal verbod wordt dit heel anders. De bevolking van steden als New- York en Chicago voelt niets voor de wet, tenminste de overgroote meerder heid niet. En het spreekt wel vanzelf, dat de vertegenwoordigers van deze menschen voor een groot gedeelte de zelfde gevoelens zijn toegedaan. Dat ze zich dus voor de handhaving van dit deel der grondwet niet altijd even sterk inspannen, zal een ieder wel be grijpen. Ten slotte moet worden erkend, dat het drankverbod in sommige kringen het gebruik van sterken drank juist heeft aangemoedigd. Verboden vruch ten schijnen altijd begeerlijk. Het ia voor sommige menschen een soort sport geworden om drank te hebben en te gebruiken. Er zijn speciale flacons in den han del gebracht, die men zonder eenig be zwaar in zijn achterbroekzak dragen kan, en tegenwoordig hoort men in dit verband nog al eens vragen: Heb je ook iets op je heupen? Vast staat dat in steden als New- York en Chicago, de menschen die het geld beschikbaar hebben kunnen drin ken wat ze willen. En zonder vrees voor tegenspraak kan worden gecon stateerd, dat er Oudejaarsavond, in de voornaamste New-Yorksche hotels evenveel dronken menschen waren als ooit te voren. De vraag of het nationale drankver bod als een zegen kan worden be schouwd, is dan ook niet zoo gemak kelijk te beantwoorden. Een van de voornaamste rechtsge leerden in Amerika gaf dezer dagen als zijn meening te kennen, dat de re geering veel meer geld. beschikbaar moet stellen, en ook verder alle mo- 'gelijke krachten in moet spannen om de •fret uit te voeren en te handhaven, of dat de wet moet worden gewijzigd. Den tegenwoordigen toestand noem de hij onhoudbaar. Een wet, die niet wordt gehandhaafd, zoo zei hij, ver oorzaakt geknoei, omkooperij, cor ruptie en misdaad. Deze autoriteit voegde hier echter aan toe, dat hij de kosten, die een strenge doorvoering van de wet met zich zou brengen, niet kon benaderen. Hij achtte ze onbegrensd, waaruit men de conclusie moet trekken dat volgens zijn meening, wijziging van de wet de eenige oplossing is. De drankbeetrijdersvereeniging van de Protestantsche Episcopaalsche kerk publiceerde dezer dagen een dergelijke uitspraak, en noemde de handhaving van de wet een totale mislukking. Natuurlijk zijn er ook nu nog breede kringen die van geen wijziging in de wet willen weten, en die steeds klaar zijn om al 'de zegeningen op te sommen die het nationale drankverbod heeft gebracht» In lange reeksen van cijfers wordt aangetoond, dat gevallen van open bare dronkenschap, prostitutie inbra ken, beroovingen, armoede enz. sinds invoering der wet in zeer sterke mate zijn afgenomen. Men kan hier nu een maal goed cijferen, en zoo wordt uit gerekend dat door het drankverbod in de laatste zes jaar een millioen men- schenlevens zijn gespaard. Het is, zooals ik reeds opmerkte nog niet wel mogelijk om op dit oogenblik een werkelijk objectieve meening te vormen, of de wet in haar geheel ge- IJoinnan. „En denk er aan, dat ik hier regeer." Zoo trokken ze verder naar IJunnan De reis ging langs onbewoonde stre ken en tusschen hóoge rotsen, waar het geklater der watervallen zich ver mengde met de welluidende klokjes der heidensche tempels, welk geluid over de bergen door de heldere lucht zich- voortplantte. Eindelijk bereikten ze, tegen zonson dergang, het paleis van den gouver neur. Een groote menigte van onder danige burgers schaarden zich langs den weg. Even buiten de poort van het paleis stond, als naar gewoonte, een rij van misdadigers, met de zware hou ten borden om den hals, die een deel van hun straf vormden. Van zijn, draagstoel uit zag Forsyth hen met medelijden aan. Plotseling evenwel werd hij getroffen door het gezicht van één der mannen, die daar met het schandbord om den hals stond. Zijn gelaat teekende angst en vrees De gestrafte keek ook naar hem. Hij kon nochtans zijn oogen niet gelooven Zou hij zich niet hebben vergist en misleid zijn door een sprekende gelij- HOOFDSTUK XXVII. Vereenigd voor 't Leven. Zoo spoedig mogelijk trachtte Dick Forsyth zekerheid te krijgen. Nauwe lijks bood zich de gelegenheid aan, of nomen, als een zegen kan worden be schouwd. Natuurlijk wordt door beide partijen overdreven maar dat het vertrouwen in de wet niet meer zoo groot is. als toen ze werd ingevoerd, staat m.i. wel vast. Albany, N.Y. 4/2/26. KERK EN SCHOOL. NED. HEKV. KERK. Beroepen: Te Maarssen, H. J. v. Schuppen te Grcot-Ammers. Aan ge nomen: Naar Garrelsweer, (toez.), H. Boicen, cand. te Veendam. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Hilversum (vac.-v. Andel), Dr. J. Thjjs te Meppel en W. J. J. Velders te Amsterdam. Beroepen: Te Brouwershaven en te Emme.!, B. Bouina, cand. te Koudum. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Cand. R. Oosternon te Gronin gen, die voor de classis* Workum der Geref. Kerken met goed gevolg peremp L-oir examen heeit afge.egd, zal i4Mrt a.s. te iiemelum worden Develtigd door Ds. R. Middelveld, van Hoogkerk. Zondag had de bevestiging plaats van Ds. JH. Jonker van de Gerei. Kerk van Werkendam door Ds. De Bruin van Nieuwendijk. In den avonddienst deed Ds. Jonker zijn intrede met een predicatie over jesaja 40:4. Na me- een predicatie over Mar cus 16: 15 en ió te zijn bevestigd, door zijn vader, Ds. H. K. Woifseuberger, van Noordeloos, deed Zondag Ds. J. R. Wolfsenbeirger intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Zevenhoven, met een predicatie over 2 Cor. 4:5 en 6* Vele toespraken volgden, aan liet eind waarvan den nieuwen leeraar Ps. 20: 1 werd toegezongen. Ds. N. G. Kerssies. Ds. N. G. rverssies, Geref. predikant te Wezep, die, eenigen tijd zijn ambte lijken arbeid niet heeft kunnen waar nemen, is, na#r de Stand, meldt, Zon dag ^1. weer hersteld voor Zijn Gemeen te in den dienst des VVoords voorgegaan. Kerkbouw. Te Vöorthüizen zal zoo spoedig moge lijk eem nieuw kerkgebouw voor de Geref. Kerk woiden gebouwd, waarvoor de leden reeds f 20.000 heob^n toe gezegd. Het Diaconaal Correspondentieblad. Naar wij vernemen, treedt door he; verscheiden van Dr. de Moor, tijdelijk als redacteur van 't Geref. Diac. Cor respondentieblad op Mr. A. J. L. van Beeck Calkoen te 's Gravenhage, tot dusverre medewerker van dat orgaan. Congres voor Inwendige Zending. Der KO-utiuemtaie v eroano. rik in^e^e Mission zal dit jaar zijn Congres houden van 31 Mei tot 4 Juni te Amsterdam, üp het congres zullen de voigenue refe raten worden gehouden: Brcf. Gari Bartn zal spreken over: „De Kerk en de Cultuur'. Naast Prof. Barth zal Dr. VVieieuga, Geref. predi kant te Amsterdam over hetzeLde on derwerp spreken. Otto Hermansson uit Skövde (Zweden) zal een referaat houden over „De Ohr. Jeugd en de Sport". Prof. Kendtorfi uit iriel spreekt over „Inhoud en vorm van de prediking in de Evangelisatie' en Magda.ena von TiLng u.t Elberfeld handelt over „Protestantsche zedelijk heid e.n de Vrouwenbewegingterwiji de heer E. René van Ouwenaller, lid van het hoofdbestuur van het Ned. Ge nootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, „De arbeid onder de ge vangenen" behandelt, waaroij ook Ma- thiide Wrede uit Helsingiors over haar werk onder de gevangenen hoopt te komen spreken. Bovendien worden samenkomsten ge houden in de Nieuwe Kerk en in het Concertgebouw, waar vertegenweordi gers van verschillende landen van Eu ropa het woord zullen voeren, terwijl ook een bezoek aan de Inrichtingen te Heemstede en Zetten op het programma staat. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het Centraal Bureau voor Inwendige Zending, Stadhouderskade 137 te Amsterdam, waar men zich van af heden ook reeds als deelnemer aan het Congres kan aanmelden. hij ging weer naar buiten. Nog stond daar de rij van gevangenen. Ze ston den in allerlei houdingen om de mar telingen, die ze doorstonden, te ver lichten. Zonder aarzeling liep Forsyth naar den man, dien hij had opgemerkt De man had een van pijn verwrongen gezicht. Met behulp van een of ande re kleurstof had hij een Chineeschen tint aan zijn gelaat gegeven. Zijn wenkbrauwen waren wat donkerder gekleurd, maar z'n oogen waren blauw en Forsyth zag, dat ze met bloed be- loopen waren. Nauwelijks zag de man hem, of hij riep: „Help me en red me toch, dokter Forsyth, ik smeek het u." „Is u het werkelijk, mijnheer Bar rington?" was het antwoord van For syth. Vol verbazing keek hij naar den vader van Kathlyn. Met diep medelij den zag hij diens lijden aan. „Wat is er van mij geworden" zucht te de eertijds zoo rijke koopman. „Al vijf dagen verblijf ik in deze Chinee- sche hel en de schelm, dien ik betaald heb om mij eten te brengen, is er van daag niet geweest, 'k Voel, dat het niet lang meer kan duren voor ik krank zinnig word door alles, wat ik moot doorstaan." De toestand, waarin hij zich bevond, was dan ook verre van benijdenswaard Het houten bord verhinderde hem te gaan liggen of ergens tegen aan te leu nen, ia, maakte het zelfs onmogelijk Uit het Sociale Leven. Ned. Chr. Landarbeidersbond. Het algemeen bestuur van dezen Bond gevormd door -ertegenwonrdigers van 24 districten, hebben 12 Februari in het gebouw C. S. B. te Utrecht een verga dering gehouden. In het openingswoord van idea bondsvoorzitter, d n heer R. Siemons, werd er op gewezen, dat de taak van het algemeen bestuur zeer belangrijk is. Zij he rit met het Dag. Be stuur leidinggevend te werkei. Hij'sprak zijn blijdschap er over uit, dat er voor- uilgang is te bespeuren. De secretaris-penningmeester, de heer H. Oudekerk, gaf een overzicht van het ledental. Op 1 Januari 1925 telde de bond 5243 leden, on 31 December 1925 5646 leden. Er is gfcrj.i in Groningen, Frie:- land, Drente, Zuid-Hol and en N.-Bra- bant. Drente en Overrsel hebben over 1925 aan steun ontvangen bij stakingen iicoo gulden. De begroeting werd vastgesteld op f 59.000. Daar na?st de bezoldigde bestuur ders ook elk jaar 3 loden uit het alge meen bestuur worden aangewezen om meermalen met de bezoldigde bestuur ders samen te kernen, werlei hiervoor de aftredenden herbenoemd, Ve'e voorstellen maakten punt van bespreking u't. o.a. de Zo idagsrust in de zuivelfabrieken, waarover speciaal de he ren Joh. de Boer, Oorihem; K. Moek, Morra-ïicesens en K. Feenstra het woord veerden. Vooruitgang valt te constateeren. Besloten wer hiervoor te big re .1 ijveren. Een der aanwezigen wee3 op Je hou ding van de Chr. re s. Men was van oordeel, dat niet voldoende de ruimte werd geboden voor de berichten, die van de Chr. Vakbeweging kwamen. De secretaris wees er op, dat het wel eens opvalt, dat de z g neutrale bladin zoo graag van ons een lang bericht plaatsen, maar dat heeft zijn réden; er zijn nog zoovele Chr. arbeiders, die de zg. neutrale bladen lezen. De Chr. pers is ons niet onsympathiek; vele pro vinciale en cok landelijke bladen "ne men met genoegen berichten op. Wel is wenscbelijk, dat cok de Chr. arbeiders zich meer mot de Chr. pel's gaan be moeien; die pers heeft ook recht op onze hulp. Er werd nog een commissie aangewe zen, die zich speciaal met enkele bonds aangelegenheden zal bezig houden. Bes.cten werd in December van dit jaar de algemeens- vergadering te hou den. De vele acties in de bedrijven, die reeds gevoerd zijn en die no:* gevoerd moeten worden, werden ernstig bespro ken. In den Tuinbouw z:jn de collectieve contracten reeds afgesloten, eenige ver beteringen zijn verxregen. Eveiuens in het BloemDolieiibed-ijf. in de Landbouw wordt er eea begin mee gemaakt. In het Zuivelbedrijf Friesland zijn de onder handelingen gaande. Loonen in het zuivelbedrijf. De iuifocrie van de Friesjne Coöpe ratieve Zuivelexportveiesniging heeft na een conferentie aan den Centralsn Transpor tarbeidersbond en de Neder- iai.dsche Christelijke Fabrieksarbeiders bond meegedeeld, dat ze bereid is voor 1926 de iconen en arbeidsvoorwaarden ongewijzigd te handhaven. De arbeiders orga-.isaties hebben het loonaanbod aan vaard en verder voor wijzigingen in het arbeidsreglement een commissie inge steld. Chr. Postbcnd. De Ned. Bond van Chr. P. T. T.-pcr- soneel „Door Plicht tot Recht" zal DA op 15 Juni a.s. zijn Bondsraadvergade ring en op 1G en 17 Juni zijn congres te Utrecht houden. GEMENGD NIEUWS? Ken ernstige vervaisching. De Politie te Bussum is een ernstige vervalschingszaak op hei spoor ge komen. Eenige weken geleden, meld. de Gooi- en Eemlander, schijnc de fa brikant van de „Keizer Borax" bij de justitie aangifte gedaan te hebben, dat zijn praeparaat werd vervalscht en met het oogmerk dit voor echt te eenig voedsel naar den mond te bron- gen. „Waarmee liebt ge uzelf in zoo'n toestand gebracht?" vroeg Forsyth. „Ik smokkelde opium. De gouver neur is vreeselijk streng in zijn optre den. Ik werd betrapt en daar ik Chi- neesche kleerén droeg en mijn gezicht geverfd had, houdt hij mij zeker voor een halven Chinees. Hoe het ook zi>, reeds vijf dagen ben ik hier en binnen enkele dagen „Wat is er intusschen met uw doch ter gebeurd?" Een listige trek kwam in de met bloed beloopen oogen. „O, die heeft het goed. Ze is wel be zorgd in IJong Foo, zooals u misschien wel weet." „Weet u dat zeker?" „Heel zeker. Ze ging er graag naar toe Maar waar zou ze anders kunnen zijn?" Forsyth zei niets meer. Die listige blik vertelde hem genoeg. Bovindien bewees .ie bluffende toon, waaroo Bar rington zijn vraag stelde, dat deze in weerwil van den ellendigen toestand, waarin hij zich bevond, nog niets ver anderd was. Ook nu toonde hij niet in het minst eenige bezorgdheid voor Kathlyn en voor het leven, waaraan zij. naar zijn verkiezing en met zijn goedvinden, zou zijn overgegeven, in dien Forsyth met Gods hulp die dui- velsche plannen niet verijdeld had. doen doorgaan bij het 'publiek, werd verkocht. Het bleek toen, dat het vervalschte praeparaat in Bussum in dén han del werd gebracht en wel door den drogist G. A. R. Toen men eenmaal zoover was, kwam tevens aan het licht dat door dezen drogist ook Vasa- nolpoeder en waarschijnlijk nog an dere specialiteiten werden vervalscht. De zaak scheen neties op touw ge zet; R. liet in Zaandam op een Car- lonnagefabriek de huisjes voor zijn artikelen vervaardigen. Deze werden in Delft geplakt, terwijl de „waar- borg-etiquetten" en de papieren om slagen keurig nagemaakt m Amster dam gedrukt werden. De rest heeft de verdachte waar schijnlijk zelf gedaan. In al deze fabrieken heefc de po litie een onderzoek ingesteld. Ook bleek, dat R., vóórdat hij deze leve ranciers vond. bij verschillende an dere firma's geweest is, d:e echter ge weigerd hebben hem voor zijn min der gunstige oogmerken leveranties te doen. Daarom heeft hij toen onge- twijfeld onder een anderen naam zijn bestellingen gedaan bij een zijner le veranciers, die echter spoedig, achter zijn waren naam kwam. In hoeverre de bedoelde fabrikan ten medeplichtig zullen kunnen wor den gesteld, is niet bekend, doch dat de zaak een zeer ernstig karakter heeft gekregen, wordt verzekerd. De benadeelde fabrikanten hebben een klacht ingediend tegen den dro gist R. D e s t e.m plicht. De Haarlem- sche rijksveldwacht heeft gistermor gen. in samenwerking met de politie van Scheten, op den Slaperdijk te Santpoort vier communisten gearres teerd, in verband met het feit, dat zij in Juli 1.1. niet deelgenomen heb ben aan de stemming voor de verkie zing van leden voor de Tweede Ka mer. Deswege waren zij door den Haarlemse hen kantonrechter veroor deeld tot een geldboete, subsidair te vervangen do r drie dagen hechte nis. Zij weigerden echter zoowel de boete te betalen als de hechtenijstrat ie ondergaan. Gistermorge 1 nu wer den zij gearresteerd en tot het on dergaan der hechtenisstraf overge bracht naar he: Huis van Bewaring te Haarlem. Deze overbrenging geschied de onder greoten toeloop van commu nisten en nieuwsgierigen. Daadwerke lijk verzet werd echter niet gepleegd. De gearresteerden, o.w. drie vrou wen waren, namen echter ais pro-est hun negen kinderen met zich mede, waaronder zelfs een van vijt maanden, die in den kinderwagen meegereden, werd. De kinderen werden voorloo- pig ondergebracht in het bureau van politie te Schoten. G e v a a r 1 ij k spel. Te Tub- bergen hadden spelende kinderen eén wip gemaakt van twee bojn.stammen Plotseling kantelde de boven.te, Waar door het 6-jarig zoontje van den heer Mensink den boem op het hoofd kreeg De schedel werd geheel verbrijzeld, zoodat de dood onmiddellijk intrad. D e r u 1 de g oui uedacat zich. Het gebeurde in de gemeente Aciit- karspeienMen was reeds ui de trouwzaal; hei bruidspaar stond op het punt liet beslissende woord ie ge ven. Maar daar bedacht zien ineens de bruidegom, maakte bezwaar en wei gerde. Ongetrouwd togen de jongelui weer weg. Ongeluk b ij het voetballen. Gedurende een voetbalwedstrijd te Glaner'brug botste de 17-jarige K. M. van P. en B. van Ehermarck zon danig tegen elkaar, dat de eerste op het veld bleet liggen. De ontboden geneesheer, dokter Langeiaan, ccnsta- teerde, naar het „O. D meldt, een algeheele verlamming van de ledema ten. Op advies van dokter L. en door de zorgen der gemeentepolitie, werd hij per auto naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar hij is gesteld onder behandehng van Dr. B. Ontsporing. Gisteravond te kwart voor zes zijn vlak voor hc: sta tion Dordrecht van een goederen.rein drie wagens ontspcoid. Het ongeval had plaats, juist op he. punt waar de lijnen van Sliedrecht e i Willemsdo j> Treurig te moede keerde Forsyth zich om. „ForsythH' riep Barrington. „Heb toch medelijden met mij. Ga niet bij me weg. Laat me toch niet alleen." „Neen" antwoordde Forsyth. „Ik zal probeeren u te helpen. En terwijl hij den ongelukkigen man liet, waar hij was, ging hij het paleis weer binnen, zocht den gouverneur en legde hem den tcrestand uit, waarin Leiand Barrington zich bevond. Wat verlangt ge van mij, waarde vriend?" vroeg de gouverneur. „Geeft u Leiand Barrington zijn vrij heid weer" was het antwoord van For syth. Gedurende eenige oogenblikken zweeg de gouverneur. Toen zei hij: „Ik zal aan uw verzoek voldoen, maar on der ééne voorwaarde. Barrington mag zijn dochter niet weerzien. Hij heeft in alles getoond den vadernaam onwaar dig te zijn." Daar Forsyth begreep, dat zoowel voor Kathlyn als voor haar vader het weerzien moeilijk was, kon hij niets anders dan in de gestelde voorwaar de toestemmen. „Welnu" zei de gouverneur. „Ik lal hem vtverblijf in China ontzeggen. Hij is een opiumsmokkelaar en de nieuwe wetten zijn zeer streng. Hij had den dood verdiend." „Ik dank u" zei Forsyth. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5