NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 FEBRUARI 1926 t: _DAG-AGENDA. Woensdag 17 Febr., 's middags 2 cn half vier Uur: „Prediker" JanvoSsen- steeg, Prop. middag van „De Kinder krant". Lichtbeelden. Woensdag 17 Febr., 's avonds acht u. Jeruël, Middelstegracht 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Donderdag 18 Febr., 's avonds 8 uur. „Prediker", Janvossensteeg. Openb. rerg.v. d. L. Chr. Besturenbond. Spr. Ps. Schilder van Oegstgeest, over „Wat 3s de Satan". Rijnsburg. Donderdag 18 Febr. 's av. half acht, zaal achter het, Weeshuis. Verg. v. d. Prot. Ver. Chr. Hulpbetoon. Vrijdag 19 Febr., s avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Kunstavond voor Centralen Wijkarbeid. Donderdag 25 Febr., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering van het Gemengd Koor „Sursum Corda". Dinsdag 2 Maart s middags vier uur L. Broodfabriek (Vergaderzaal) Alg. Verg. v. Aandeelh. dezer fabriek. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 15 tot en met Zondag 21 Febr. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. de Croix, Rapenburg 3, Tel. 807. Overleden: S. S. de Wit-Sjardin, vr. 49 jaar. M. v. d. Lelie-Flaman, vr. 79 jaar. M. E. Nuesmk-Levedag, wede. 82 jaar. S. Kuipers, mi. 33 jaar. M. S. v. üPolanen, zn. 14 mnd. H. Zandvliet, dr. 15 mnd. A. Bakel% m. 55. jaar. G. v. Héijningen, zn. 64 jaar. E. M. Gijs- fttaa, dr. 7 jaar. J. J. v. Kruijssen, zn. 23 jaar. J. Kroon, m. 57 jaar. D. Bak- iker-de Roo, wede. 73 jaar. W. A. de Jong, zn. 1 dag. De beer J. Th. J. Smit, gediplo meerde der afdeeling Scheepsbouw- kunde van de Middelbare Technische School te Haarlem is benoemd tot scheepsteekenaar bij de „Chantiers Navals Franco-Beiges" te Villeneuve- La Garenne (Seine). Op de scheepswerf van Gebrs. Boot had gistermiddag een ernstig on geval plaats. De 15-jarige J. F. uit de Huigstraat was werkzaam op een 25 M. hooge stel lage, toen hij struikelde en naar bene den viel, waar hij. met het hoofd op een stuk ijzer terechtkwam. De Eerste Hulpdienst, die den jon gen per politiebrancard wegbracht, constateerde brakingen en oorbloeding zoodat gevreesd werd voor inwendige verwondingen. Twee zwervende jongemannen, J. K. en D. D. geboren te Amsterdam, zijn aangehouden wegens bedelarij. RECLAME. '•'UHliYi'ÏP'll Heeft U dit jaar Vitrage noodig?? Dan 1832 IVOftt want PIECK geeft in Februari één dag alles gratis. Zeer groote keuze in moderne patronen. Prijzen extra laag. BINNENLAND. De Kon. Familie. De Koningin heeft gistermiddag cm kwart over vier, vergezeld van - den Prins en van de Prinses, en gevolg een godsdienstoefening in de kerk der Waalsche gemeente bijgewoond, welke geleid werd door Ds. Frank Thomas uit Genève. H. M. begaf zich omstreeks vier uur te voet naar het op korten afstand van haar paleis gelegen kerkgebouw aan het Noordeinde. Pxins Hendrik naar Mecklenburg. Prins Hendrik is voornemens zich a.s. Vrijdag, tegen het avonduur, per StaatssTpoor, voor een tiental dagen naar Mecklenburg te begeven. Do S.D.A.P. wil Kamerontbinding. Na overleg met het Partijbestuur heeft gistermiddag de sociaal-demo cratische Tweede Kamerfractie beslo ten, bijeenroeping van een vergadering der Tweede Kamer te verzoeken ter behandeling van een voorstel der frac tie om aan de Koningin te verzoeken tot Kamerontbinding over te gaan. Limburg contra Marchant? Men kent het geval „Marchant con tra Limburg" (hoe n.l. de voorzitter van den vrijzinnig-democratischen bond zijn partijgenoot-Kabinetsforma teur dwars zit); dat deze tragi-komi- •<l'o situatie ook een tegenhanger heeft, althans zou kunnen hebben, ont dekte „De Tijd". Mr. Marchant staat, naar men weet, bloot aan een vordering, van niet min- 'deer dan f 275.000 van den curator in het faillissement van de Cetem, een handelsvennootschap die aanvankelijk met veel reclame is te werk gegaan, maar al spoedig jammerlijk heeft la ten liggen. Hij schijnt met een zekeren heer Weyl te Amsterdam zich in het kapitaal der vennootschap voor het genoemde bedrag verbonden te heb ben en wordt er nu over aangesproken Hij heeft geantwoord, dat hel hier een chantage-beweging geldt, die tegen hem op touw is gezet, waarop de cura tor een klacht wegens bcleediging te gen hem heeft ingediend bij de Haag- sche Orde van Advocaten. In de „Haagsche Post" leest men' nu over dit curieus geval: „Mr. Marchant heeft zich daarop ge haast,te zeggen, dat hij met chantage niet de tegen hem ingestelde vorde ring, maar de heele beweging, 0111 de zer zake wille tegen hem gemaakt, be doeld had. En dit is maar goed ook, want zonder excuses had hij anders moeten verschijnen zal hij mischicn nog moeten verschijnen voor den Raad van Toezicht en Discipline, welks voorzitter als deken der Orde van Advocaten is., mr. Limburg! Een kostelijke vertooning, welke in politie ke kringen al heel wat lachlust heeft opgewekt. Over de zaak zelve kan ik niet oordeelen, weet volstrekt niet of mr. Marchant zich in dezen iets te ver wijten heeft gehad, of alleen maar aan sprakelijk is gesteld voor een bedrag, waartoe hij zich (in een onbewaakt oogenblik dan altijd1.) vrijwillig had verbonden". Opbrengst Rijksmiddelen. De opbrengst van de Rijksmiddelen was over de eerste maand van dit jaar niet ongunstig. In Januari 1925 werd ontvangen f 40.854.547, terwijl in Jan. van dit jaar de opbrengst f 43.116.471 bedroeg. Tot deiV vei hooging hebben verschil lende posten meegewerkt, o.a. de In- komstenuelasting, de accijns- op ta bak, de zegelrechten, de successierech ten en niet het minst de rechten op den invoer die het vorig jaar f 2.855^36 opbrachten en waarvan de opbrengst nu steeg tot f 4.527.328. C. D. Wesseling. Naar wij vernemen is de heer C. D. Wesseling, journalist, oud-lid van de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad van 's-Gravenhage in het R. K. Ziekenhuis opgenomen tot het ondergaan van een operatie. Postpakketten voor Amerika. De Nederlandsche Kamer van Koop handel te Amsterdam heeft klachten ontvangen bereikt over vertraging in de aflevering van postpakketten in Amerika ten gevolge va het douane onderzoek bij de inklaring. Alvorens bij de Amerikaansche auto riteiten op verbetering ten deze aan te dringen, zal de Kamer toezending van de zijde van belanghebbenden van goed gedocumeteerd bewijsmateriaal omtrent dergelijke vertragingen op prijs stellen. Kooi-eenden. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben bepaald, dat de kooiman in 1926 verplicht is de kooi-eenden opgesloten of gehokt te houden van 1 Juli tot cn met 15 September 1926. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft de medewerking van burgemeesters en wethouders in geroepen om het toezicht op de vogel vangers te verscherpen en hun ver zocht hem in kennis te stellen met vo- gelwet-overtredingen,, gepleegd door hen, aan wie een vergunning als be doeld in art. 19 der Vogelwet is ver leend. Concurrentie van ambtenaren. De Amsterdamsche Middenstandds- centrale, bij welke centrale zijn aange sloten de neutrale, de rpomsch-katho lieke en de christelijke middenstands organisatie, heeft naar aanleiding van de aangevraagde interpellatie-,W;eiss in zake het werken van gemeenteperso- neel voor particulieren, een adres aari den raad gericht. Daarin 'leest in en „dat in middenstandskringen bij en na de uitvoering van den aoht-urigen arbeidsdag de vrees geuit is, dat aan de zelfstandige werkgevers, zoowel vak patroons als winkeliers, een onrecht matige /concurrentie zou worden toe gebracht door het verrichten, in vrij en tijd, van betaalden arbeid voor der den door arbeiders in loondienst; „dat sindsdien gebleken is, dat wat gevreesd werd, maar al te zeer bewaarheid is geworden, zoadat in derdaad gesproken moet worden van een onrechtmatige, oneerlijke en on dragelijke concurrentie; „dat de constateeren is, dat het ge signaleerde euvel in zeer bijzondere mate voorkomt onder leden van het personeel der gemeente; „dat hoewel door „de Bijzondere .Voorschriften" aan de hoofden der igemeentelijke diensten en bedrijven de bevoegdheid gegeven is om te dezen opzichte beperkend op te treden, in middenslandskringen de meening ge uit wordt, dat van deze bevoegdheid een te spaarzaam gebruik gemaakt wordt. Reden waarom aan uwen raad eer biedig in overweging wordt gegeven maatregelen te willen beramen, opdat niet langer als averechtsch gevolg van een sociale voorzorg voor het per soneel der gemeente tot schade ook van het belang der gemeente rechtstreeks economische benadeeling van andere burgers plaats vindt". Schade aan de fruitboomen. Naar uit Maas en .Waal gemeld wordt, is op initiatief van mr. Koltf, kantonrechter te Geldermalsen een co- te verkenen aan de eigenaren van mi té opgericht, om bijzonderen steun vernielde boomgaarden. De Riikstuin- bouwconsulent voor Zuid-Gelaerland, Ir. v. d. Veen, heeft zijn medewer king toegezegd. De eigenaren van boomgaarden kunnen formulieren "be komen om hun schade aan te geven bij; den plaatselijken commissaris. BUITENLAND. DE FRANSCIiE FINANCIEELE CRISIS. Het ontwerp door de Kamer aange nomen. Na den geheelen nacht vergaderd ie hebben, neeft de Fransche kamer gistermorgen halfzeven, gelijk gemeld het geheeie financieele omwerp aangé- nomen mei 25;^ tegen 145 stemmen, en 160 onthoudingen. Om dit resultaat te verkrijgen heeft Bnand de vertrouwenskwestie moeten stellen en was er op de socialisten een groote druk uitgeoefend om hen te bewegen, zich Van stemming te ont houden. waartoe zij zich op het laatste oogenblik hebben laten overhalen. Tegengestemd hebben de commu nisten (2ö stemmen), de rechtsche gi oe pen onder "Marin, (100 stemmen), en nog een 20 tal andere afgevaardigden. Briand's beroep op den Senaat. Gistermorgen, is dus de eerste trein naar den Senaat vertrokken. De last was zeer licht. Volgeiis opdmistiscne schatting, houdt hij 1600 millioen in, terwijl 4200 millioen noodig zijn voor het dekken van het tekort op de be grooting. Briana verwacht, dat de Senaat de ontbrekende middelen zal weten te vinden. Hierdoor zal een constitutio- neele kwestie gesteld worden, daar de Senaat niet het recht van initia tief heeft, in zake belastingheffing, maar men betoogt, dat hij wel het recht heeft, ontwerpen die door de Kamer afgestemd zijn, weer op te nemen. Dat zouden dan in de eerste plaats zijn de belasting op de betalingen en de verhooging van de tabaksprijzen. Hoewel het financieel wetsontwerp eerst Donderdag officieel bij den Se naat kan worden ingediend,~~daar deze pas Dinsdag zal bijeenkomen, zal de Onancieele commissie van 'den Senaat reeds vandaag met het onderzoek be ginnen. Men verwacht, dat deze haar rapport Maandag zal kunnen uitbren gen en het debat op 23 Februari Zal kunnen beginnen, en 26- Februari 'ge ëindigd zou kunnen zijn, zoodat de Ka mer nog 48 uur vóór 1 Maart zou hebben om zich over de door den Senaat opnieuw aangenomen inkom sten te kunnen uitspreken. Briand heeft verklaard op het ont werp van den Senaat in de Kamer de vertrouwenskwestie te zullen stellen, zoodat waarschijnlijk 28 Februari 'de strijd beslist zal worden, hetgeen dan met een overwinning van de regeering of met een ministercrisis zal eindigen. DUITSCHLAND EN DE VOLKEN BOND. Een motie der Arbeiderspartij. De labour-panij heeft in het En gelsche Lagerhuis een motie inge diend, waarin zij er haar voldoening over uitspreekt, dat Duitschland het verzoek heeft gedaan om tot den Vol kenbond toe te treden; de voorwaarde goedkeurt, waarbij aan Duitschland, volgens de overeenkomst van Locar- no, een permanenten zetel in den Raad wordt toegekend; maav de meening te kennen geeft, dat een vermeerdering van het aantal permanente raadszetels om aan de eischen van andere mo gendheden te voldoen, als een in breuk van de overeenkomst van Lo carno zou kunnen worden beschouwd en dus niet door de Engelsche re geering behoort te worden gesteund. De motie zal waarschijnlijk worden, besproken voor den datum van het vertrek van Chamberlain naar Qenève (6 Maart.) Griekenland en Bulgarije. De Grieksche minister van buiteu- Iandsohe zaken heeft officieel aan de Bulgaarsche regeering medegedeeld, dat de Griekscne regeering 15 mil lioen Iewa.ter harer beschikking heeft gesteld als eerste storting van de scha deloosstelling van 30 millioen voor het grensgeschil bij Demir Kapoe. DE BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIË Hartverscheurende tooneelen. Telegrammen uit Australië melden aangrijpende verhalen van de vlucht van Australische kolonisten die dooi de bosch- en veldbranden van de laat ste dagen werden overvallen. Dedoo- denlijst is reeds tot §1 gestegen, hoe wel men vreest, dat nog meer men- schen den vuurdood ten offer zullen vallen en er zeer velen ernnstige brand wonden hebben gekregen. Het zwaarst hebben de kolonisten in de omgeving van W.arburton te lij den gehad. In een der dorpen in dit district zijn 20 personen, waaronder vrouwen en kinderen, door het vuur omsingeld. Vier mannen zijn er in geslaagd, om, ofschoon deerlijk ge wond, door den vuurmuur heen te dringen. De overigen, die door hun waanzinnigen angst voor het vuur vportgedreven, het bosch invluchtten, vonden daar een vreeselijken dood. Uit Sydney wordt geseind, hoe een familie zich poogde te rédden in een vrachtauto, waarmede zij', dior de bran dende velden trachtten te rijden, ten einde zich in veiligheid te' brengen. Een der inzittende mannen viel uit de auto, doch riep den anderen toe, zich niet om hem te bekommeren. Daar elke seconde vertraging den dood na der zou brengen, werd hieraan ge volg gegeven. De overigen konden zich, hoewel met brandwonden over dekt, redden. Aan den rannd van het brandend bosch wachtte een reddings brigade, die de menschen verzorgde. Een meisje van 15 jaar redde twee kleine zusjes door ze met haar eigen lichaam 'tegen de vlammen te "bescher men. IHet mëisje kreeg gruwelijke brandwonden, doch zij heeft haar hel dendaad overleefd. De achteruitgang van Odessa. Tot de Russische steden, die tijdens de revolutiejaren het meest geieden hebben, behoort Odessa. Uit een dezer dagen door het gemeentelijk uitvoe ren comité uitgebracht rapport blijkt, dat de achteruitgang cler stad sinds dien niet is ingehaald. De bevolking is verminderd van 650.000 zielen (voor den oorlog) tot 325.000 zielen; het spoor- en tramverkeer ontwikkelt thans slechts 25 pet. van de vroegere inten siviteit, en het verkeer in de haven be draagt thans slechts 12 pet. van vroe ger. Ten einde het herstel van het oeco- nomisch leven en van het havenbedrijf te bevorderen, is thans besloten, in '27 een groote landbouwtentoonstelling te houden. KORTE BERICHTEN Naar uit Moskou wordt gemeld, is het verkeer op de meeste Russische spoorweglijnen ten gevolge van zwa- ren sneeuwval gestremd. Engelands nationaje schuld be draagt 171 p. st. per hoefd. De Turksche regeering heeft alle kantoren der „Deutsche Levantline' laten sluiten, omdat de maatschappij heeft geweigerd het Duitsche perso neel door Turksche employé's te ver vangen. De Belgische Kamer heeft alle ar tikelen aangenomen van het wetsont werp tot saneering der nationale fi nanciën. Volgens Italiaansche bladen zal de eerste conferentie der Balkanmo- gendheden met inbegrip van Turkije ter beraadslaging over een gemeen schappelijk pact in Maart of April a.s. te Boekarest worden gehouden. Naar uit Boekarest bericht wordt, heeft de Servische regeering wegens de aanhoudende ongeregeldheden bij de gemeenteraadsverkiezingen, den staat van beleg afgekondigd. Volgens een bericht uit Warschau is te Wilna een voorloopige Wit-Rus- sische raad gesticht, die streeft naar cultureel© autonomie op 'den voet van een federalistischen Poolschen staat, en zich wil losmaken v. de Wit-Russi- sche sovjet-republiek. Te Barcelona is een bende valsche munters ontdekt die biljetten van 1000 peseta's drukten en in omloop brach ten. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. De Radio-ontvangst Maandagavond in de Geref. Kerk gehouden, mag ze ker wel een succes genoemd worden. Temeer daar het Kerkgebouw zeer dicht bij de tramlijn staat, hetgeen veel storing zou verklaren. Ook waren er eeni^ea,mateurs in den omtrek, die het noocuge er bij deden, door met hun. toestel hinderlijk te storen. Dat alles neemt niet weg, dat daar tusschendoor veel te genieten viel, waarvan allen konden profiteeren, daar de muziek op alle plaatsen in de kerk zeer duidelijk te hoor en was. iVan te voren had Dr. Wjelenga een. Oranjerede gehouden, waarbij Z. Eerw. zijn gehoor bepaalde bijf de groote zegeningen door God i,n onze Koningin geschonken. Na een slotwoord van Dr. LW|ie- Ienga, die dank bracht aan de hne- ren Waasdorp uit Leiden en Limburg uit (Voorschoten voor hun belange- looze demonstratie, sloot deze de sa menkomst met dankgebed. De gehouden collecte, die ten doel had, gelden bijeen te verzamelen voor telefonische uitzending voor de zie ken in de gemeente, opdat zij 'Zon dags ook tweemaal de preek kunnen h00ren, bracht "bijna f60 op. Voor waar een mooi begin. Gisteravond hadden de Antirevo lutionairen alhier den heer den Ouden van Den Haag in hun' midden om te spreken over: „Den politieken toe stand". De voorzitter opende op de gebrui kelijke wijze de vergadering, en gaf, na aen spreker hartelijk welkom te heb ben gegeven, dezen het woord. Het ontstaan der politieke crisis werd zeer uitvoerig geschetst, waardoor men werd versterkt in de overtuiging van de juiste houding, die onze Partij van meetaf in deze kwestie heeft aangeno men. Op Ide rode van den spreker volgde nog een aangename bespreking. De vergadering werd daarna door den heer den Ouden met dankgebed ge sloten. Dinsdagavond half acht hield Dr. Wielenga in hotel Deurlo een evangelie- isatietcespraak over de vraag: „Is er een Goa?" Spr. behandelde de drie antwoorden die op deze vraag gegeven worden: 1 .Er is geen God; 2. Ik weet het niet; èEr is een God. et ontmoedigende van de eerste twee antwoorden werd aangetoond. Na de behandeling van het derde ant woord, wees spreker op den Persoon van Jezus Christus, als den Eenige, door Wien wij niet alleen iets kunnen weten aangaande God, maar in Wien wij God Kunnen kennen. Het bevredigend aantal aanwezigen volgde deze 'toespraak .met groote aan dacht. Burg. Stand. Geboren: Nicolaas Leonardus Petrus, zv. P. J. van He melt en P. M. v. d. Kooy; Marianna Margaretha Wilhelmina, dv. van P. Kaayk en J. J. de Graaff; Gerardus Petrus, zv. G. van der Hulst en P. C. Heemskerk. Getrouwd: C. Knoops en Th. M. van der Krogt. Overleden: Ca. Aa. Ma. Duynis- veld, oud 21 jaren. Radio-Frogramma. Wat er vanavond ie hooren is. 5.(.Hilversum, 1050 M.) Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 5.20 (Brussel, 265 M.J. Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M,). .Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffelriren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 M.). Proefles iii de Duitsche taal. 7.05 (München, 4S5 M.). Concert. y.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, 1. t;e:l. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engel; .1; stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Program ma van de Chr. Radiovereeniging. Voor programma zie hier onder, 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. Kamermuziek van Haydn tot Schön- berg. Viool, viola, cello, contrabas, fluit, klarinet, hoorn, fagot, piano. 7.50 (Berlijn, 505 M.J. Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) y.50 (Münster, 410 M.J Concert of lezing. 7-5° (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concerl en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 1 8.35 (Brussel, 265 M.f. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 1, S.50 (Parjjs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.J. Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radiovereeniging. Uitzending van de Evangelisatie-sa menkomst van het Comité voor Stads evangelisatie uit de Luthesrschiei Kerk te Deventer. Programma: 7.43 Orgelspel en vioolsolo door de heerén A. Mooy Sr. en A. Mooy Jr. 8.Opening der samenkomst. Gemeenschappelijk wordt gezongen iPsalm 433 en 4. Lezen van een gedeelte der H. Schrift -Gebed. Openingswoord. 8.15 Bpreker Ds. C. vani der Zaal, Chr. Geref, predikant te Devienter. Onderwerp: De kloppende Heiland. Gemeenschappelijk gezang: Psalm 95 vers 4, 2a en 3b. 8.45 Spreker de heer P. C. TnsSen, Evangelisl, voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te Deventer. Onderwerp: De onmisbare Heiland. Gemeenschappelijk 1 gezang: Gezang 130 vers 6 en 7. 9.15 Spreker Ds. J. P. van Heest, Ev. Luthersch predikant te Deventer. OnderwerpDe overwinnendel Heiland Gemeenschappelijk gezangGezang 133:4 fen 6. (Luth. bundel). Hierna vol&t dankgebed. 9.43 Orgelspel. 9.55 Sluiting. De Postduiven Vereeniging „De! Zwaluw" alhier, heeft op haar statu-' ten de Kon. goedkeuring verkregen.' HAZERSWGUDE. Het bouwen van twee burgerwoon huizen onder één dak voor rekening, van de heeren Jac. Vente en L. Hasse fras is opgedragen, wat het timmerwerk betreft aan de heeren B. van Wierin- gen en A. Maaskant, het metselwerk aan den heer Y. Hortensius. De prijs der melk is verlaagd met 1 cent en gebracht op 15 cent per' .liter. Burgerlijk© stand. Bevallen: Th. E. Driessen, geb. van Deuren, dochter. R. Langhout, geb. van Bemmel, dochter. Overleden: C. Bontekoe, echtg. van C. v. d. Meer; 60 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Maandagavond gaf de heer S. P. Visser, organist te Hülegoiffl een orgel bespeling iri de Ned. Herv. Kerk met medewerking van het Hervormd Danves koor .Irene" en eenige heeren. Ds P.. Hofstede opende, verzocht te zingen Gezang 16:1 en 10, vroeg des Heeren zegen en sprak daarna een kort woord, waarin Znn Eerw. er met nadruk op wees, dat allen en allen geschapen, zpn om Gods grootheid te zingen. Vooral wekt ons de Bijbel daartoe op; de Bijbel' is een schoon boek, schoon van vorm en inhoud, ja schoon ©n zeer begeerlijk. Muziek en zang zijn schoona gaven Gods, zn moeten onze harten tot dank en aanbidding stemmen, opdat ook van dezen avond Gode de eer gegeven worde. De heer Visser gaf een 5-tal nummers op het orgel, waarvan vooral Preludium et Fuga van J, S. Bach, Concert F.-dur vah ,G. F. Handel en Dankt, dankt nu allen God, eenig mooi werden voorge dragen. .is

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2