NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 FfeBRUARI 192Ê Gemeentelijke Aankondigingen Vischakten. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van hen, die zich voor het a.s. seizoen 1926'27 in het bezit wen- schen te zien van een vischakte, dat de aanvraagformulieren ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter gemeente-secretarie (Kamer 10), al waar zij behoorlijk ingevuld en onder teekend, vóór den 15en Maart a.s. moe ten zijn terugbezorgd, ten einde aan den Commissaris der Koningin in de ze provincie te worden toegezonden. Hij vestigd' er de aandacht op, dat voor het visschen met één hengel, ge enloop- of sleephengel, en gesn peur zijnde, geen aanvraag behoeft te geschieden. N C. DE GIJSELA AR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Inschrijving van leerlingen voor Openbare Lagere Scholen. Leiden, 13 Februari 1926. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden: le. dat tot het doen inschrijven van leerlingen voor de toelating, met Maart a.s., tot de openbare lagere scholen op het Schuttersveld, aan de Duivenbode- straat, aan de Haverstraat, aan de Paul Krugerstraat, aan den Zuidsingel, aan de Medusastraat en aan de Vrou wenkerksteeg, welke laatstgenoemde school tijdelijk is gevestigd in het schoolgebouw aan de Mare, alsnog ge legenheid zal worden gegeven aan die scholen tot en met t17 Februari e.k. dagelijks, behalve Zondag, van des voormiddags half negen tot negen uren en op Maandag en Dinsdag bo vendien van half twee tot twee uier- des namiddags; 2e. dat bij de inschrijving het be wijs van geboorteinschrijving moet worden vertoond; 3e. dat de kinderen op 1 Maéirt a.s. den leeftijd van vijf en een half jaar moeten hebben bereikt. Leiden, 13 Februari 1926. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. 'dinxveen; F. J. v. d. Eerden, van Nijinegen; C. v. Iwaarden v. Krui- ningen; H. Meijer van Bodegraven; L. v. d. Dool van Rotterdam: A. Jon- Êeneel van Koudekerk; J. M. v. d. >ries van Bennebroek; J. Nieuwdorp en gezin van Purmerend; C. v. Stein en gezin van Sassenheim; S. Imanse van Haarlemmermeer; N. v. Putten van Sassenheim; J. M. v. Dam van (Voorhout; R, L. de Vries van Am sterdam; K. v. d. Berg van Veisen. Vertrokken (Jan.): P. K. de Vries naar Hilleg'om; S. Ch. Klein naar Nij megen; A. M. Tuten naar Noordwij- kernout; J. v. d. Zwet en echtgeni. naar NoordwijkerhoutP. Dwarswaard naar Anna Paulowna; A. v. Eeuwen, naar Voorhout; A. v. d. Werft naar 'Haarlem, J. J. Kloot en gezin naar (Haarlemmerliede c.a.; A. Kulk naar Frankrijk; H. M. v. Stijn naar ~Me- 'demblik; M. 'C. v. "Stijn naar Me- 'demblik; fW. M. J. Weijers naar iBergh; Y. Jeltema naar Rotterdam; J. Otten naar Leiden; A. M. Toorn vliet naar Rotterdam; P. Ch. Don- gelmans naar Alkemade; P. Koppen aal en gezin naar Haarlemmermeer; ,C. S. v. d. Ven en echtgen. naar Arnhem. ZWAMMERDAM. Bij de Donderdagavond 11 Febr. gehouden stemming voor twee leden van het Kiescollege in de Ned. Herv. Kerk alhier, werden gekozen de hee- ren L. H oogendoorn en D. H. de Liéfde. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Cornells Johannes Josephus, zv. C. Plat en J. C. Konings; Johannes Cornelis, zv. T. C. Vogels en M. M. van "Tonde len; Hendrika Maria, dochter van H. van Zomeren en G. J. M. v. d. Wilk. Overleden-: M. L. van der Meulen, oud 1 jaar. Ondertrouwd: J. Gouloose en J. C. Wassenaar; W. A. H. Pel en W. J, E. Razoux Kühr. Gehuwd: J. C. v. d. Horst en F. J. Beiiersbergen. Kerke.ijke berichten. Ned. Herv. Kerk. Dorp. Zondag v.m. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Dönszelmann. Kievitskerk. Zondag v.m. 10 uur Ds. Fortgens. van Voorschoten. Geret. Kerk. Zondag «v.m. 10 en n.m. o uur Ds. v. d. Heijden. SASSENHEIM. Het bezoek aan de hier gehouden tentoonstelling kan schitterend ge- noema worden. Naar wij vernemen zijn er ruim 1400 betalende bezoe kers geweest. De Comm. van de plaatselijke afd. van de Vereen, voor Bloembollencul tuur heeft haren arbeid flink bekroond gezien. WOUBRÜOGE. ..Het fanfarecorps alhier gaf zijn jaarlijksche uitvoering in de zaal Gul- oemond, onder de bekwame leiding van den heer J. van der Kooi te Leiden. Het 20ste jaar van het bestaan van het corps is ingetreden. Het was den 2ósten Juli 1906, dat de „Harmonie" werd opgericht, aanvanke lijk met 20 leden. Voor de instrumenten werd een collecte gehouden in.ons dorp, ivelke opbracht f 333,25, plus f 100 van den beschermheer ïlir. Boreel de Mau- regnault Onder de bekwame leiding van wij len den heer J. P. Bochove, wiens naam met eere aan het corps blijft verbonden werd een aanvang gemaakt met de le den, die van meet af moesten worden onderwezen, Hti bracht ze in één jaar zeever, dat ze op 7 September 1907, hun. eerste uitvoering konden geven van af het platte dak van het raadhuis. Welluidend klonken ook nu een acht tal nummers, w.o. de marschen uitne mend werden uitgevoerd. t)f het "kunstlievend publiek zoo'n avend weet te waardeer en, bin ft wel eens een vraag, de voorzitter, de heer J. Reijngoud, zijn hoop\ daartoe wel uit. Deze week zijn pogingen gedaan tot oprichting van een gymnastiekver eeniging, blijkbaar met succes. Te hopen is, dat deze zaak in betere banen wordt geleid, dan de padvinders- beweging alhier vcor eenige jaren. Burgerlijke stand. Geboren: Apo- lcnia, t>jchter van J. van der Willik en J. K. van der Pouw Kraan. Wilhel- mina Gregoria, Gtochter van W. Th. Zonneveld en M. C. Disseldorp. Overleden: Maria Groen in 't Wout, echtg. van Th. Spijker. Jannetje Bis schop, wed. van A. Lieverse, 90 jaar. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk, Voorm. 9.30 uur, Doopsbediening, en avond 6.30 uur, Ds. Joh. Kgne. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2 ,uur, Ds. Schouten van Alphen. ZOETERWOUDE. De gehóuden collecte ten bate van de slachtoffers van den watersnood heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 984,491/2, terwijl voorts nog verschillende giften in natura zijn. toe gezegd als kaas, kleeren, schoenen, enz. In totaal is nu in de geheele gemeen te gecollecteerd ongeveer, f 2050. Met genoegen kan hieruit geconstateerd wor den,_ dat Zoeterwoude zijn naam op het gebied van liefdadigheid heeft hoog ge houden. Tot tijdelijk ambtenaar ter secre tarie is benoemd de heer L. Schuman, ambtenaar ter secretarie van Zevenhui zen. De gemeenteraad vergadert Don derdag 18 Februari a.s., des voormid dags te 9.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag correspondent schap der Arbeidsbemiddeling over '25. 3. Idem van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 4. Prae-advies van B. en W. inzake stormschadeverzekering. 5. Voorstel van B. en W. tot algemoe- 11e herziening der nog geldende straf verordeningen. 6. Alsvoren, tot het verleenen van voorschotten op de vergoeding, bedoell in art. 101 der L. O. wet 1920. 7. Als voren, tot benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het L. 0., wegens periodieke aftreding. Aanbevolen worden de heeren; 1. J. Schouten. 2. vV. f. M. L. Spitzan. 8. Als voren tot benoeming van een voorzitter dier commissie. De aanbeveling luien; ais bij no. 7. 9. Als voren tot benoeming van een hoofd der openbare lagere school. De voordracht is als volgt;: 1. P. Zijderveld te Bosxoqf 2. N. Roos te Amsterdam. 3. W. A. van der Dool. 10. Bespreking Bruggestraat. 11Prae-advies van en \V. Inzake het voorstel Starrenburg betreifende in vordering schoolgeldbelasting. 12. Reclames schoolgeld. 13. Rondvraag. KOUDEKERK. Naar wij vernemen, hebben zich voor het alhier op 13 Mei a.s. op het landgoed van den heer Corts te houden zangconcours van Chr. Zang- vereenigingen, uitgaande van de Ring „Leiden en Omstreken" van hCr. Zang vereenigingen, een 22-tal verëenigin- gen zich voor deelname opgegeven, waarmede de Ring, gezien de vele concoursen welke dit jaar in den om- (trek gehouden zullen worden, zich zeer zeker mag verheugen. Dat er voor dit concours groote belangstelling is, blijkt alleen al uit de vele schenkin gen en toezeggingen van medailles, waaronder één we.willend a, ngeboden door H.M. de Koningin-Moeder. Wij zullen hopen, dat het werk van het uitvoerend comité met succes be kroond mag worden en het eerste al hier te houden concours in alle op zichten mag slagen. In tegenstelling met vorige zo mers welke meestal ons stil voorbijgin gen, hopen we dit jaar niet onopge merkt te laten voorbijgaan., dank zij veelal het initiatief en de welwillen de medewerking van den burgemees ter alhier. We denken dan allereerst aan den radioavond van Maa :daga.s., daarna het op IS Mei te houden Zangconcours, terwijl nu reeds de Oranje-commissie in haar vergade ring heeft besloten den verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Augustus a.s, feestelijk te herdenken. Wij willen be'anghebbenden er nog even aan herinneren, dat de toe: gang voor de Radio-avond. Maandag a.s. in de Ned. Herv. Kerk alleen vrij is voor leden der Oranjevereeni- ging op vertoon van hun kaart, ter wijl voor niet-leden kaarten verkrijg baar zijn ad f0.25 bij den penning meester der Oranjevereeniging, den heer J. van Beek, en 's avonds aan het Kerkgebouw. Met het oog op het mijden van storing, zal precies te 8 uur de deur onvoorwaardelijk worden gesleten. Onze plaatsgenoot, de heer C. G. Dorrepaal, slaagde te Delft ^oor et examen werktuigkundig ingenieur. Naar wij vernemen, zal de ba zar ten bate van het Kerk- en Or gelfonds, gehouden worden op 21' 25 en 26 'Februari a.s. in een der lo kalen van de O.L. School, welke door B. en W. voor dat doel beschikbaar is gesteld. Degenen, die voor dit doei nog ie:s willen inzenden, worden verzacht, dit zoo spoedig mogelijk te doen. Hoewel reeds vele inzend ne-.en zijn ingekomen, zoowel van in als buiten de gemeente, zullen nog meerdere goederen in dank worden ontvangen. KATWIJK a. d. RIJN. De 'nieuwe straat, die over den Molentuin is aangelegd, en in eew. groote behoefte van het rijdend publiek voor ziet,-is thans vcor het verkeer openge steld. yoljens opgave aan het arbeids bureau zijn 43 arbeiders, 19 visschers, 6 grondwerkers, 4 opperlieden, 3 schil ders, 7 kuipers en 1 scheepmaker, te zamen 85 personen, werkloos. In de gemeente Katwijk is opge richt een vereeniging onder den naam van Katwijksche Politievereeniging, ten doel zich stellende, behalve het houden van schietoefeningen, en vakonderwijs, het organiseeren van wedstrijden, enz. De vereeniging wenscht ook burgers, die zulks verlangen, ten dfenste te zrjn. Het bestuur, dat voor het eerst is gekozen, bestaat uit de héeren f. H. v. d. Wijngaart. Inspecteur van Politie, voorzitter; P. Ruwhof, hoofdagent van politie^ secretaris;.C. Jonker.gemeente veldwachter^ penningmeester en T. van der Lugt gemeenteveldwachter, algem. bestuurslid. Waar de vereeniging zich voorstelt ook ten opzichte van burger f- die zulks wenschen ,ten gerieve te zijn, zal ook moreele en financieele steun van die zijde niet onwelkom zijn. GEMENGD NIEUWS. Ges-tra nel. De stoomtrawler „Protinus" (IJM 154) is gisteren nabij Kamperduin gestrand. Van uit Nieuwe diep zijn de sleepbooten „Drente en „Assistent" naar 'de strandingsplaats vertrokken. Treinroovers. Uit Delhi be richt men, dat roovers nabij Bhajudih op den spoorweg Bengalen—Naypur zich van eem passagierstrein hebben meester gemaakt. Zij vermeiden de automatische rem- inrichting, vermoordden den treincon ducteur, en braken de geldkist open, waaruit zij 150 pond namen en daar na vhlohtten. Brandende trein. Toen de mailtrein Londen—Manchester, om streeks middernacht door het station Rugby vloog, merkte men daar op, dat een der rijtuigen in brand stond. De trein werd tot stils and gebracht aan het volgende station, waar men den strijd mei de vlammen aanbond. De wagon was evenwel bijna ver nield, 't;oen men het vuur had weten te blusschen. Een aantal postzakken en een hoeveelheid dagbladen ging verloren. Hevige ontploffing. Te Miinchen heeft gisterochtend in een huis in de Rumford traat een ern stige ontploffing plaats gehad, tij het desinfecteeren van een woning, sprong het toestel uiièen. De muren ran het huis werden gedêè'teiijk vernield. Er zijn 22 gewonden, o.w. 5 zwaar fewonden. Dcoden vallen er niet te etreuren. Men neemt vojr'oopig aan. Gat de ontploffing door een ondeskundige des infectie van een, vertrek in het "bene denhuis is ontstaan. De geruchten, die van een ontploffing van een gey ser spraken, zijn geheel onjuist. De opru mingsarbeid za nog gerui- men lijd in beslag nemen. Van de eerste verdieping zijn alleen nog maai de vier muren over. Volgens het oordeel van deskun digen, zou dc gebruikte hoeveelheid zwavel-koolstof voldoende geweest zijn om het geheéle huis te vernielen. He. desinfector-toestel is nog niet gevon den. De desinfecteur is, als schuldig aan ontploffing, gearresteerd. Land- en Tuinbouw. Bloemen vocfr Engeland. In het Weekblad voor Bloembollen cultuur komt een uitvoerig verslag voor overgenomen uit de Nursery man and Seedsman van de jaar lijksche algemeene vergadering van de British Florists' Federation, speciaal wat betreft een inleiding van Mr. T. Windle en de daarop gevolgde discus sie over het onderwerp: Invoer van bloemen. De heer Windle, die een'der verkoo- pers is op de Covent Garden-markt, is voorstander van het heffen van een invoerrecht op snijbloemen in Enge land. Deze zaak is voor ons land van be lang, omdat juist in de laatste jaren in Rijnsburg en omgeving een trekkers- bedrijf van bolgewassen, zieh heeft ont wikkeld. Ter gelegenheid van de schit terende tentoonstelling van Flora, de vorige week gehouden, is nog de aan dacht op dit onderdeel van het bloem- bollenkweekersbedrijf gevestigd. Mr. Windle dan begon met de op merking, dat dit de eerste openbare discussie was over den invoer van bui- tenlandsche bloemen en den luvloed daarvan op de Engelsche kweekerijen. Na gewezen te hebben op de wijze,- waarop de Vereenigde Staten zich las tige concurrenten van den ha.s schui ven, kwam spr. op Nederland. De con currentie van dit land"neeint, zoo zei.te hij, elk jaar toe, en het is een zeer un faire concurrentie, want eerst koopen pnze kweekers bollen van de Mcder- landsche kweekers en dan overstroo- men zij onze markten, zoowe.l de groot ais oe kleinhandel, met hun snijbloe men. Zeker is het tijd, dat het een en amtei wordt gedaan om dezen enge- Wr.nschten toestand te bestrijden1). Engeland is, zoo ging spr. voort No- niérland's vrije markt en Nederland doet zijn best de kip te dooden, die ae gouden eieren legt. Werkelijk, 'de En gelsche kweekers worden ernstig ge troffen. Het nieuwe Duitsche tarief, ook op snijbloemen, dat op 1 October in werking is getreden moet tot ge volg hebben, dat onze markt wordt overvoerd. De voornaamste importeur van ver- sche bloemen is echter Frankrijk. Vol gens cijfers, aan spr. door de afdeeling handel van het ministerie van land bouw verstrekt, heeft Frankrijk in '24 in Engeland voor ruim 2 millioen gul den versche bloemen ingevoerd, tegen Nederland voor ruim 41/2 ton. De waar der ingevoerde Nederlandsche bollen bedroeg ruim 8V2 millioen gulden. Spr. wil protectie vragen volgens de Safeguarding of Industrie Act. Uit de daarop gevolgde discussie bleek, dat sommige sprekers met mr. Windle meegingen, doch dat verschei dene andere waarschuwden tegen het propaganda maken voor invoerrechten omdat zij daarin voor den Engelschen handel groot nadeel zien. Zoo werd er o.a. op gewezen, dat de Engelsch- man te duur forceert. De beste Hol- landsche tulpen maken op de markt 1 sh. 9 d. per 12 stuks. De Engelsche 2de kwaliteit 2 sh. en de eerste kw. 4 sh. 2) Ook werd de meening verkondigd, dat de malaise in den Engelschen bloe menhandel haar oorzaak vindt in den ongunstigen economischen toestand in Europa. De Nederlandsche bollenkweekers zorgen er zelf zooveel mogelijk voor, dat er geen afgesneden bloemen op de markten komen, om de vreemde koo- pers van bollen niet met de bloemen- concurrentie aan te doen. Alleen voor geforceerde bloemen wordt een uit zondering gemaakt. 2) De prijzen voor eerste soort tulpen varieeren thans op de veiling te Rijns burg tusschen 5 en 15 per 100 stuks ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het Doctoraal examen Geschiedenis Mej. E. A, M. Eibrink Jansen, Den Haag. Voorgesteld is ter benoeming van den ab-actis Collegiï van het Leidsch Studentencorps voor den nieu ingetre den Academischen jaarkring, de heer D. Bos, Den Haag. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroeiijkneld der Redactie.) Geachte Redactie, Wilt ge voor onderstaande regelen eenige plaats inruimen Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Wat moet mijn jongen worden? Ziedaar een vraag, die de hoofden en harten van vele ouders in dezen tijd bezig houdt. Het weinige vooruit zicht, ten opzichte van de bestaansze kerheid, dat schier elk bedrijf biedt, doet deze vraag nog temeer klemmen. Het is niet te verwonderen, dat ook een deel^ dier ouders het cog slaat op het Grafisch Bedrijf (le.terzetter, boekdrukker, binder, enz.) Mijn be doeling is echter niet, om over de al of niet goede kansen, die deze be drijven bieden, te gaan beschrijven. Op iets anders zou ik in het belang van ouders en hun jongens willen wijzen. In het drukkersbedrijf zoowel als het bindersbedrijf bestaat een coll. ar- beids-overeenkomst, afgesloten tus-- schen de werkgeversorganisaties ter eener zijde en de werknemersorgani saties ter anderer zijde, omvattende de meeste firma's van eenige betee- kenis. Er zijn echter nog f een klein aantal ongeorganiseerde werkgevers. Nu is in cle C.A.O. een artikel opge nomen dat zegt: „Personen, die beneden den zes tienjarigen leeftijd, in dienstbetrek king zijn of zijn geweest bij werk gevers in de .typografische oedrij- ven, niet-leden van de contractanten ter eener zijde (werkgevers-organisa ties), kunnen niet in het georgani seerde bedrijf worden tewerk ge steld". Dit wil' dus zeggen, dat, wanneer een jongen eenmaal bij een orgèor- geniseerden werkgever in dienst is ge weest, hij voor altijd buiten het ge organiseerde bedrijf gehouden wordt en voor zijn verder leven aangewezen is op den enkelen geörganiseerden werkgever. Droeve ervaringen zijn ons daarvan bekend, meestal door onwe tendheid, ook we! door het niet ge loot slaan aan de raadgevingen, in deze, ontstaan. Ouders, in het belarfg van uw jon gens: sla deze waarschuwing niet in den wind, maar informeer terdege of de werkgever georganiseerd is, aan gezien aan bovengenoemde bepaling streng de hand gehouden wordt. De besturen van de reap, werkgeversor ganisaties zullen steeds bereid zijn u inlichtingen te verschaffen. D. J. LOOMAN Voorz. Afd. Leiden Ned. Christ. Graf. Bond. De Ruyterstraat 6. TELEGRAMMEN. iDraadlooze diensLJ RIGA, 13 Febr. (V.D.; De Russi sche regeering heeft nadere inlichtin gen gevraagd over den aanval op haar koeriers in den' trein naar Letland. Mochten deze inlichtingen niet ge geven worden, dan zal Rusland Let land als medeplichtige beschouwen en daaruit de consequenties trekken. BERLIJN, 13 Febr. (Y.D.) Duitsch- land en Denemarken hebben het eer ste Europ. pact betreffende de behan deling der wederzijdsche minderheden geteekend. In het verdrag gerandeert de Duitsche regeering te zorgen vcor. de Duitsche kinderen in N. Sleeswijk; die na het plebisciet van 1920 Denen geworden zijn. BQP.LITN, 13 Febr. (V.D..; Vol gens bericht uit New York is de Ame- rikaansche gezant te Bern naar Was hington geroepen teq einde inlichtin gen te verstrekken over de a.s. ontwa peningsconferentie en de ontwape* ningspolitiek ter Europeesche regee ringen. Laatste Berichten. DE KABINETSCRISIS. Mr. Limburg naar Het Loo. Naar ons uit Den Haag gemeld wordt heeft de Kabinets-formateur Mr. Limburg zich heden naar H. M. de Ko ningin op Het Loo begeven teneinde H. M. op de hoogte te stellen met den gang van zaken. In tegenstelling met de loopende ge ruchten wordt gemeld, dat de moeilijk heden die zich bij de Kabinetsformatie voordoen, geen verband houden met het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Van welken aard die moeilijkheden dan wel zijn, wordt niet gemeld, Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERXKA LIJN. EDAM, v. Rott. n. N.-Orelans 11 van x Gyon. ROTTERDAM, v. New-York n. Midd. Zee 12 te Lisabon. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KARIMATA (uitreis) 12 te Batavia. ROTTI, 12 V. A'dam te Londen. VONDEL (thuisr.) wordt Zondagoch tend 6 u. te IJmuiden en te 10 u. te Amsterdam verwacht. ROTTERDAMfcCriE LLCiYD. BONDOWOSO, 11 v. Calcutta n. Soera- ba ja. INDRAPOERA (uitreis) 12 v. Sout hampton. DJEMBER (uitreis) pass. 12 Algiers. SITOEBONDO (uitreis) pass. 11 Suez. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN (uitr.) p. 10 Oues- sant. KLIPFONTEIN (uitreis) p. 9 Dakar. RANDFpNTEIN (thuisreis) 12 te Kaap stad. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 12 Febr. 1926. Veiling Ons Belang. Rabarber 1522, selderij 5.50 —7.90. prei 1:80—3.90, roode kool 10.10 17, savoye 9.8016.50, pieterselie f7, knolselderij 7.109, groene kool 2 4.50 per 100 st. Uien 6.10—9, nero 13.40 14, kroten 3.505, gek. kroten 47, spruiten 18—29, waspeen 1315, wit loof 21—27, groote peen 450—5, broei- vet 851.05, postelein 3442 per 100 K.g. Boerenkool 0.851.40 per kist. LEIDEN. 13 Febr. 1926. Veiling Hout markt. Spruiten 8—29, lof 21—27, kro ten 46, gek. kroten 89, worteltjes 1516, uien 68, schorseneeren 12.50 14 per 100 K.g. Groene kool 3.207.80 gele kool 1117. roode kool 616, prei 2.604.20, selderij 3.509, knolselderij 69. alles per 100 stuks. Boerenkool 0.88102 per kist. LEIDEN, 13 Febr. 1926ë. Botermarkt prima fabr. boter 2.252.35. prima boe renboter 2.202.30. Aangev. 60-8, 10-16 vaten, wegende 1445 K.g. Handel matig. m- Turfmarkt van 813 Febr, 1926. Lange turf geen aanvoer, 9.5015. LEIDEN, 13 Febr. 1926. Eeierenvei- ling. Aanv. 8755 st. Kipeieren 89, een deneieren 8.208.80 per 100 stuks. Handel goed. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Febr. 1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo-*" gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 765.3. Laagste Barometerst. 747.2. Verwachting tot den avond v. 14 Febr. Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot half- of zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. 10 stand van hedenmiddag 3 lui aangegeven door den wijzer. LICHT OP VOOR FIETSERS «.a. Vrijdag 12 Febr. 5.34 n.m. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 5 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3