dag-agenda^ VI ESCH, Donkersteen 5, "binnenland. "buitenland. uit de omgeving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 FEBRUARI 192è Zondag 14 Febr., 's morg. tien uur. 'Jeruël, Middelstegr. 3. Samenkomst. Spreker de heer v. d. Horst, over „De Liefde Gods". De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 15 tot en met Zondag 21 Febr. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. de Croix, Rapenburg 3, .Tel. 807. De Zondagdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. .Tim? mermans, Tel. 390. handelingen te verontreinigen. Met hun dooden, die ze niet aan de aarde, of het water, of de lucht of ook aan het allerheiligste, het vuur kunnen overgeven, weten ze geen anderen weg dan ze aan een gruwelijke vernieti ging op de vijf zwijgende torens door de gieren prijs te geven. Op de torens, op dien zonderlingen doodenakker op gericht, leggen ze de lijken neer en de vernietiging is na eenige dagen zoo volkomen, dat na tien dagen de pries ter met zilveren tangen nog slechts eenig gebeente kan wegruimen. Aan dit verhaal knoopte Ds. T. den in houd van zijne lezing vast er op wij zende, dat dergelijk tooneel zich niet alleen in het Oostersche land voltrekt, maar ook in ons eigen werelddeel, zelfs in onze eigen omgeving. De na tuuraanbidding, thans zoo veelszins in eere, levert den gieren van den geest der eeuw maar al te gereedelijk voedsel. En wij, die gruwen van een (Voor-Indisch tooneel, moeten ons ook ontzetten over wat bij ons in de nabij heid voorvalt. Moeten diep de verant woordelijkheid voelen om de vernieti gende monsters van onzen tijdgeest te doen wegvluchten. Daarvoor kan en moet het werk der evangelisatie in Gods kracht worden ter hand geno men. Want is er bij den heiden nog een drang tot ontkoming aan de zon de, bij onze moderne menschen, zien we zelfs het tegendeel.. Met wellust wordt zonde op zonde uitgedacht en volvoerd. Denkt aan kunst, weten schap, literatuur, danshuizen, bios co- pen, die zelfs in onze kringen slacht offers maken. Spr. geeft voorbeelden van levensverwording in steden als Parijs en wijst er op hoe ook onze ste den en dorpen reeds angstwekkende bewijzen daarvan leveren. En daartegenover staan wij met het Evangelie van een Redder van zonda ren als Jezus is. In een korte pauze liet nu Mej. A. C. Kouwenboven, op het orgel begeleid door den Leer Jansen, haar solozang hooren. De stille aandacht liet wel zien, hoe (ie hoorders dit nummer van het programma hoog waardeerden, evenals het keurig orgelspel van den heer P. S. Anes, die zoowel met dit, als met een na afloop der lezing ge speeld nummer, hoorders en de Com missie v. Stadsevangelisatie ten zeer ste door zijne welwillende medewer king aan zich verplicht heeft. Ds,. T. omschreef daarna evangeli- seeren als bidden en werken. Leert de He-ere Jezus in Luk. 15 niet te zoeken, wat verloren was? De verlegenheid van den zondaar is impiers de gele genheid voor onzen Heiland. Evapgeliseeren moeten onze kerken. Dat is geen particuliere liefhebberij, maar ook een ambtelijk werk. Ze kun nen, zooals reeds veel gebeurt, dien ar beid aan commissies overdragen on der kerkelijk toezicht, 't Sthndpunt, dat de menschen maar naar de open kerken moeten komen is haast over wonnen. De kerk moet naar de men schen en dat kan door alle beschik bare krachten te mobiliseeren. Bij verscheidenheid van gaven kunnen velen wat doen. Eenvoudig werk is daarbij wellicht van even groote waar de als het oogenschijnlijk grootere. Onze kerktorens (helaas geen Leid- sche) kunnen als sprekende steenen daar zelfs toe bijdragen. Zelfs ver telde spr. van een zieke, die van een vierde verdieping uit het raam een er ziekenkamer reepjes papier met pot lood beschreven liet vallen over de straat. Wij kunnen immers spreken niet van zo-o'n gruwzamen vogelenmaaltijd, maar van een door engelen worden in den schoot des Vaders. Spr. verbindt daaraan nog eenige practifsche opmerkingen over evange lisatie, al legt hij er ook den nadruk op, dsit naast het algemeene, ook elke plaats een speciaal werk te doen heeft. Spr. noemt als nieuw denkbeeld medi sche evangelisatie. Succes moeken blijve evenals concurrentie verre. We moeten getuigen van onze blijdschap. Dwingen om in te gaan. Wat zal dan de vreugde der ontmoeting in den he mel voor hen, voor wie we het middel mochten zijn, dat ze God leerden zoe ken en vinden, zalig zijn! Ds. Kouwenhoven dankte den spr. voor zijn vaak aangrijpend woord en - wenschte hem ook in den Rotterdam- schen arbeid Gods zegen toe. De voorzitter richtte zich ook tot hen, die door hunne medewerking de zen avond hadden doen slagen. In 't bijzonder tot den heer Jansen, die 't zangkoor leidde en den heer Anes en niet minder den jeugdigen begeleider van het koor, den jongeheer Heems kerk. Ten slotte werd gecollecteerd en de aan de programma's gehechte inteeken biljetten door dames van het koor op gehaald, waarvan we het mooie resul taatgisteren reeds meedeelden, Een propagandavergadering. De afd. Leiden van den Nederl. Chr. Bond van personeel in publiek en RECLAME. OPRUIMING WINTERPfiNTOFFELS met leeren Zool en Hak, alle maten f 1,25 dienSt zal a.s. Maandag 's avonds half acht een feestelijke propagandaverga dering houden in „Prediker." Vanwege de Stedelijke lichtfabrie ken zal een filmvertooning worden gegeven, terwijl het Chr. Muziekgezel schap „Polyhymnia" zijne medewer king zal verleenen. Vertrouwd mag worden, dat alle le den op hun post zullen zijn. Een proiestmeetipg. De L'eidsohe correspondent van !Het [Volk" weet te vertellen, dat de aan gekondigde vergadering tege» het voorstel van B. en ,Wj., om aan de ge huwde ambtenares (bedoeld zal zijn: onderwijzeres) ontslag te verleenen, zal plaats hebben op Woensdag, 17 Febr. a.s., in de zaal van het „Leidsche Volkshuis" of „Het Nut". Aan deze protestbeweging wordt deel genomen door de afaeeling der S.D.A.P., den Vrijzinnig-democratisch en Bond, de Democratische Partij1, den Bond van Ned. Onderwijzers en het Ned. Onder wijzers-Genootschap. Als sprekers zul len optreden: Mevrouw van Itallie van Embden, M. G., Verwey, en nog een spreker van den Onderwijzersbond of het N. O. G. Uit de gang van de Universiteits bibliotheek zijn gistermiddag weer 2 jassen ontvreemd. Ditmiaal ten na- deele van de heeren K. en C. Op verzoek van de Rotterdamsche en Haagsche politie is hier aangehou den de 22-jarige Hagenaar J. O. die zich waarschijnlijk heeft schuldig ge maakt aan oplichting, te Rotterdam voor een bedrag van f 3000 en te 's-Gra venhage voor f140.' Een voorbijganger heeft gisteren in het tramhuisje aan de Korevaer- straat een heerenrijwiel onbeheerd aangetroffen. De politie heeft het in bewaring genomen. Gistermorgen is de 15-jarige jongedame E. B. toen zij per rijwiel uit de Zijlstraat komend,"de Haven op reed, in aanraking gekomen met een passeerende auto uit Alphen. Het meisje kwam er zelf goed af, maar het achterwiel van haar fiets werd beschadigd. De bestuurder, v. B. zou volgens de aangereden© geen signaal hebben gegeven. In den afgeloopen nacht heeft de politie in het Plantsoen 11 schapen onbeheerd aangetroffen. De dieren zijn geschut, evenals een zwartbont nucli- teren stierkalf, dat gisteren op het vee marktterrein onbeheerd is achterge bleven. Hei zilveren huwelijksfeest van hef Koninklijk Echtpaar. Naar wij vernemen, wordt thans er op gerekend, dat de Koninklijke Fa milie Maandagavond ten 6 ure 20 m. per Staatsspoor van het Loo in de Residentie zal terugkeeren. De weg, dien het Koninklijke Gala rijtuig zal volgen van het station naar het Paleis is als volgt vastgesteld: Rijnstraat, langs den Hertenkamp, over de Boschbrug, Korte Voorhout, het beschelpte pad van het Lange Voorhout, Heulstraat, gedeelte Noor.d- einde, Paleis. Als de Vorstelijke Personen 's avonds naar de Groote Kerk rijden, zal de weg leiden van Paleis Noordeinde, door Hoogstraat, over de Groenmarkt naar de Riviervischmarkt, waar de kerk betreden zal worden aan den ingang tegenover het Postkantoor. MR. DRESSELHUYS OVER DE KABINETSCRISIS. De heer Dresselhuys, de leider van den Vrijheidsbond, heeft zijne mee ning kenbaar gemaakt over de kabi netscrisis. Wij ontleenen daaraan het volgende: „En nu zouden wij met de meeste kracht willen waarschuwen, dat uit het nu gebeurde onvermijdelijk zou ^ijn af te leiden, dat na mr. Limburg de eenig mogelijke uitweg zou zijn: een teruekegr van het demissionaire kabinet. Reeds enkele dagen na 11 November hebben wij gewaarschuwd tegen een bereiken van dit eindre sultaat. Ik wil niet de beschuldiging uitspreken, dat een of meer politieke partijen naar deze impase hebben ge streefd, al is herhaaldelijk gebleken, dat velen der rechterzijde een derge lijk geforceerd herstel der coalitie niet ongaarne zouden zien. Wij onzerzijds, hoezeer reeds vóór de crisis herhaaldelijk verklaard hebben de, dat het kabinet-Colijn van ons al lerminst een stelselmatige oppositie te wachten had en ondanks onze waar deering voor de kunde -van velen zijner leden, zouden dit resultaat toch wel het allerbedenkelijkst achten. Reeds na de Vlootwetcrisis hebben wij de vertooning beleefd van een Ka binet, zoogenaamd gevangene der Kroon, zonder practische parlementai re verantwoordelijkheid en zelfs zon der duidelijke regeerlijn. Een recidive daarvan, en nu nog wel in den aan vang eener parlementaire periode, zou een inbreuk zijn op ons parlementair stelsel en een ondermijning onzer con stitutie, die alleen sympathiek kan zijn aan hen die den best.aanden regee- ringsvorm gaarne ondergrayen zien. Ook de positie der Kroon kan hier uit, hoezeer schijnbaar een grootere macht haar wordt verleend, uiteinde lijk slechts groote schade ondervinden. Ons staatsbestel door Thorbecke zoo geniaal opgebouwden waarvan de hoeksteen is het beginsel der Konink lijke onschendbaarheid en der minis te- rieele verantwoordelijkheid, zou in zijn diepste grondvesten worden ge schokt. De Kroon zou temidden van den partijstrijd worden geplaatst cn •de controle der natie en haar vertegen woordigers volstrekt worden verijdeld. Niemand die de toekomst van ons Land en onze grondwettelijke vrijhe den ernstig ter harte neemt, kan een dergelijk constitutioneel verval met gerustheid tegemoet zien. Daarom schijnt het voor dit waar schuwend woord het rechte moment, ondanks het feit dat de vele al dan niet ernstige, mislukte pogingen het publiek in een otestand van moeheid hebben gebracht, die velen, wellicht doet uitroepen: liever de slechtste op lossing, dan nog langer onzekerheid en regeeringsloosheid! Op d evraag, wat zijns inziens dan thans de oplossing zou moeten zijn, was het antwoord van mr. Dresselhuis dat er een oplossing moet zijn over eenkomstig de eer en^de waardigheid van ons lancl, welke voorkomt, dat wij concludeeren tot een positie van par lementaire onmacht en verzwakking, dei ons zelfs een kunstmatig herhoren demissionair kabinet als uitkomst zou doen aanvaarden. De oplossing van een zoogenaamd nationaal kabinet, reeds vóór de cri sis door ons bepleit, niet in den zin van een amalgama van alle partijen zoder meer, maar van een stel mannen die zich onthouden van partijpolitiek met een programma van uitsluitend die werkzaamheden, welke in de neu- atrle zone liggend, op herstel en ver sterking van volkskracht zijn gericht, is vandaag nog even natuurlijk en mo gelijk als vóór de pogingen van de hec- rén de Visser en Limburg. Die oplossing behoeft ook niet zoo veel tijd te kosten, wanneer men zich van antecedenten van het thans zit tend ministerie, drehalve van Pause lijke en eBlgische kwesties, volkomen kan losmaken. Een verlenging van twee weken der crisis tot dit doel, wa re oneindig Yeel beter dan een berus ten door een gevoel van afmatting in een komende oplossing, welke onze na tie en hare vrije ontwikkeling duur zaam zou schaden. S.D.A.P. en N.V.V. De bestuursraad van het N.V.V. nam een motie aan, meldt het „Volk" waar in de bestuursraad adhaesie betuigt aan het voorstel dat het Verbondsbe- stuur aan het partijbestuur der S.D. A.P. heeft gedaan, n.l. een commissie in te stellen, die het vraagstuk van de verhouding tusschen partij en vak beweging zal onderzoeken. RECLAME. ■Stramheid en stijve spieren Kloosterhalsem verdrijft de ''pijn DE FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. Een succesje voor Briand. Met steun van de oppositie en de gematigde radicalen werden gister in de Fransche Kamer een aantal arti kelen van het regeeringsontwerp aan genomen. Toen de artikelen in zake de hervor ming van het successierecht, waarbij de staat als erfgenaam voorzien wordt aan de orde kwamen, stelde Raynaldy van de gematigde radicale linkerzijde, de uitschakeling dezer artikelen voor. Briand verklaarde zich ook ,voor die uitschakeling en stelde de kwestie van vertrouwen. Met 326 tegen 183 stemmen besloot de Kamer tot de uitschakeling. DE a.s. VOLKENBONDSVER GADERING. Een zitting van den Valkenbandsraad. Gistermiddag is een zitting van den Volkenbondsraad gehouden, dié een goed half uur duurde. -Wellicht is dit de kortste zitting, in de annalen van den bond bekend. De meeste staten waren door hun gezanten te Bern vertegenwoordigd. De volkenbondsraad heeft besloten, dat op '8 Maart zoowel de raad als de yolkenbondsvergadering bijeen zullen komen. De eerste bijeenkomst Van den raad zal in den voormiddag plaats hebben, waarna de volkenbondsverga dering 's namiddags om 3 uur bijeen zal komen. De agenda der Volkenbondsver gadering. De Volkenbondsraad heeft de agen da van de buitengewone volkenbonds vergadering van 8 Maart als volgt sa mengesteld: Toelating van Duitsch- land tot den Volkenbond; beslissing van de vergadering over eventueele voorstellen van den raad in verband met de toepassing van artikel 4 van het pact „het scheppen van nieuwe vaste zetels in den volkenbondsraad; hegrootingskwesties, „financieele bij drage van Duitschland" tenslotte bouw van ©en vergaderzaal. DE AMERIKAANSCHE MIJNWEB KERSSTAKING. Een voorloopige overeenkomst. De leiders" der twee partijen in het anthraciet-mijnen-conflict verwachten een regeling van de staking, doordat er gisteren een accoord bereikt is, het welk aan de gewestelijke bijeenkomst van het mijnwerkerssyndicétat te Scranton op 16 dezer zal worden voor- Indien in deze bijeenkomst een gun stige beslissing valt, zullen de mijn werkers den arbeid zoo spoedig moge lijk hervatten, op de voorwaarden van het oude contract, moet enkele wijzi gingen. Het contract zal tot 31 Augustus 1930 van kracht blijven. Na 1 Januari 192Tl kan een van beide partijen een wijziging in de loonschaal voorstellen. De staking heeft den mijnwerkers meer dan 150 millioen dollars aan loonderving gekost en heeft een ver mindering in de kolenproductie ver oorzaakt van meer dan 35 millioen ton. Fraiisch'Duitsche handelsregeling voor drie maanden. De Fransche en de Duitsche gedele geerden hebben te Parijs voor den duur van 3 maanden eeg handelsrege ling getroffen, waarbij wederzijdsche douane-faciliteiten verleend worden aan zekere producten, met name voor landbouw- en chemische producten. De regeling zal in werking treden, zoodra de Rijksdag haar heeft goed gekeurd. KORTE BERICHTEN. Het Engelsche Lagerhuis heeft in 2% lezing een wet aangenomen, waar bij nieuwe ministers vrijgesteld wor den van de verplichting, hun parle mentair mandaat aan een nieuwe ver kiezing te< onderwerpeil. Zweden zou zich verzetten tegen uitbreiding der vaste zetels van den volkenbondsraad, behalve ten gunste van Duitschland. Vanwege de ver- éischte eenstemmigheid zou die ver dere uitbreiding daardoor onmogelijk zijn. Er is" een Duitsche spionnage-or- ganisatie in Poolsch Silezië ontdekt. Rusland legt een embargo op den invoer uit Turkije, Afganistan en Per- zjë. In Noord-Marokko hebben hevige stormen, gepaard gaande met zwaren regen- en sneeuwval, gewoed, Gistermiddag had in den Rijks dag een bespreking plaats tusschen de 'vertegenwoordigers der middenpartij en en de sociaal-democratische Rijks dag-fractie over de mogelijkheid eener oplossing in zake.de schadevergoeding aan de voormalige vorstenhuizen. LEIDERDORP. De vereeniging voor Ziefcenihuis1- verpleging Leiderdorp-Zoeterwoude (H. R.) 'hield te Leiderdorp in het gebouw Irene haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. v. d. Beek opende de overgadering en heette de aanwezigen (namens het bestuur wel kom. Hij sprak zijn leedwezen uit over de slechte opkomst en be veelde het fonds bij de leden aan. De secretaris las de notulen die onder dank werden goedgekeurd. De voorzitter deelde nog mede1, dat het yerpl'eeggeld in. met RijksZieken huis ook weer was gekomen op f 2,50 per dag en heette daarna Dr. J. J. Persant Snoep hartelijk welkom, die in middels op de vergadering was gekomen. Daarna kregen we het verslag van den Penningmeester te hooren. De to taal1 ontvangsten bedroegen f 6503,50, de totaal uitgaven f 2714,91, zoodat in kas was op 1 Jan. 1926 f 3783,54. De .vereeniging telt 1502 betalende leden, bestaande- uit 549 gezinnen met 880 Mnderen onder ae 10 jaar. 36 léden werden verpleegd met 936 sverpleegdagen en 3 leden werden op kosten dervereeniging vervoerd. De voorzitter dankte den penning meester en stelde voor om de penning meester weer f 200 te geven voor het geleverde werk, wat onder applaus werd De financieele commissie bracht ver slag uit. Zij. had de boeken correct in orde bevonden. In de commissie voor 1926 werden be moemd de heeren A. v. Winkel, H. Dl van Osnabrugge en Dirksen. De aftredende bestuursleden G. Groe nendijk, Jac. de Jong en H. v. d. Poeb werden weer herkozen. Daarna werd de rondvraag gehouden, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Dr. Persant Snoep vroeg, of er geen klassen kondein worden gemaakt met een hooger uitkeering en dacht, dat er nog velen als lid zouden toetreden als ze verpleegd konden worden in een hoogere klas. De dokter besprak het voor en het tegen en het bestuur zou het overwegten. De heer G. Anker vroeg, of er niet wat op gevonden kon worden om de léden tegemoet te komejn in de kosten buiten het verpléeggeld, Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 4.30 Hilversum, 1050 M. Vooravond- concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 5.20 (Brussel, 265 MJ. Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.J Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 MJ. Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 MJ. Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 MJ. Kinder- nurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen,"365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.20 (Berljjn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, EiffeLrran, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 M.). Cursus in ido handelstechniek en -kennis door den heer Pelser van Amsterdam. 7.05 (Miinchen, 485 MJ. Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, fc_i ;en. 7.jo (Hamburg, 395 MJ. Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 MJ. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1.050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het .persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engek-l.r stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.j Concert. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 MJ 7.50 (Miinster, 410 MJ Concert of lezing. 7.50 (Ziirich, 515 MJ. Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 MJ. Concert. 8.(Rome, .425 MJ. Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 M.J. Avond van de Vereeniging van Arbeiders Ra- idio-amateurs. 8.20 (Londen, 365 MJ. Concert efl lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 MJ. Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 MJ. Concert. 8.20 (Bremen, 330 MJ. Concert. J 8.20 (Hannover, 296 MJ, Concert. J Concert of voordracht. 8.35 (Brussel, 265 MJ. Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 MJ. Concert. H 8.50 (Parijs, 1750 MJ. Concert. ÜJi 9.20 (Parijs, 345 MJ. Concert. 11 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. 1 ZONDAG 14 FEBRUARI. 8.30 (Hilversum, 1050 Ml). R. K. Mbf- pen wijding. 10.Hilversum. Uitzending van den! kerkdienst uit de Vpedeskerk te Utrecht. Predikant: Dr. J. F. Beerönö. Tekst: Lukas 10:42. De voorzitter zeide, dat in heit Rijks- j ziekenhuis üe behandeling gratis was. j Daarna werd gesproken over eein wijk zuster, wat de dokter zeer aanbeval. De vergadering sprak er zich voor uit; j het bestuur zou de zaak binnen 2 maan- j Tenslotte werd de vergadering giet- j die door 46 leden bezocht was. j OEGSTGBEST. Predikbeurten. Gerefkerk; v.m. 10 en nam. 5.30 uur in de Re-! hoboth-kapel Ds. Schilder. j Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur lemi Wam. 5 uur in „Irene" Ds. X. !JJ Jansen Schoonhoven. 1 Woensdagavond half acht bijbelle- zing in de bewaarschool aan 'den H. i iMorschweg. j KATWIJK AAN DEN RIJN. Door de A'.R. Propagandaclub11 zal op Maandag; 15 Februari a.s. een Radio-avond worden gehouden. j Het fdoor (het „Haagsch Jomité 1926"ter gelegenheid van het 25-jarig te houden concert in de Groote Kerk huwelijksfeest van H.M. de Koningin te 's-Gravenhage, zal per radio zijn te beluisteren m de zaal der Geref. Kerk. Nadere bijzonderheden zullen op bil jetten gepubliceerd worden. j LISSE. Met de huisaansluitingien op de wa terleiding loopt het best. 980 aanslui tingen zijn nu gereed gekomen, nog enkele volgen, waarna de uitbreiding van het buitennet zal plaats hebben, o.a. naar de Zantlaan, iVooarsteeg, Ha ven en Havenweg waarvoor de aan vragen binnen zijn. Daarmee gaan we zeker over de 1000 heen, zoodat Lisse ongeveer alleen zooveel aansluitingen heeft als de drie andere gemeenten1 tezamen. Woensdagavond gaf de .Christ. Zangvereen. „Looft den Heer", Dir. C. v. d. Keur, haar 22ste uitvoenpg. Medewerking werd verleend door mej. Splinter sopr., mej. Zwikker, alt de heeren J. de Boer, tenor en Ouwer- kerk, bas... De zaal was enorm vol. Geen staan' plaats bleef over. Het geleverde werk was ook du moeite waard te hooren. „Looft den Heer" mag met voldoening op dezen iavond terugzien. Burg. Stand. Geboren: Anthonia' Geertrui, dv. A. A. Kleijfhorst en A. v. d. Zwan. Overleden: L'eonardus v. d. Lans, oud 11 maanden; Jacobus Goede- mans, echtgenoot van I. Hoogervorst oud 49 jaren. Gehuwd: J. Wi- de Boer en J. H'. 'Bergman; L: L. Koomen en M. P. Jelierse. Intekomen personen (Tan.): B. v. d. Lans van BioemendaalCP. v. Eek van Brouwershaven) J. Biersteker van Alkmaar; J. v. d. Graat van Haar- - - i A p, - B.erénds van Wadi

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2