NlfcUWE LtlUSsCHfc COURANT VAN WOENSDAG 10 FEBRUARI 192 3 DAG-AGENDA. L Woensdag 10 Febr., 's avonds 8 uur. Jeruël, Middelstegr. 3. Samenkomst. Spreker de heer v. d. Horst over „Het hooge gewicht der gewijde muziek'". Lisse Woensdag 10 Februari, half acht. Kerkgeb. dèr Geref. Gem. Ds. G. H. Kersten van Ierseke, over: „Het ver bond der genade". Donderdag 11 Febr., 's avonds 8 uur. Geref. Kerk, Hooigracht: Ds. J. P. Ta- zelaar, van Rotterdam, over: „De vijf zwijgende torens". Donderdag 11 Febr., 's avonds 8 uur. Groote Stadsgehoorzaal5e Concert v. d. Kunstkring „Voor Allen". Sassenheim. Donderdag 11 Februari, 's avonds half acht: „Concordia": Mr. Th. Heemskerk over „De Crisis", voor de A.-R. Kiesvereen. Donderdag 11 Febr., s avonds 8 uur. „Graanbeurs'. Uitv. Chr. Zangvereen. „L. E. D. A. G. O. H." Vrijdag 12 Februari, 's avonds 8 uur. „Prediker", Janvossensteeg: Verg. van de Chr.-Hist. Unie. Spr. de heer J. R. Snoeck Henkemans, van Den Haag, over „Politieke moeilijkheden". De avond-, nacht- ~en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 8 Febr. tot enmet Zondag 14 Febr waargenomen door de apotheken der heeren: D. J. v. Driesum, Mare 76, Tel. 40 en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502. Karnebeek nog geen definitieve toezeg ging heeft gedaan, wijl er tusschen hem en de nieuwe ministers nog geen overeenstemming is verkregen inzake het Ned.-Belgisch verdrag. Het beste zal zijn, dat we nog maar eenige dagen geduld hebben en aan dergelijke berichten niet teveel waarde hechten. Het doet b.v. eenigszins vreemd aan in deze combinatie ook een man als Mr. Rutgers te ontmoeten. De zilveren bruiloft van de Koningin en den Pr'ns. Maandag zijn uit alle oorden des lands en ook uit bet buitenland zeer vele telegrafische gelukwenschen voor de Koningin en den Prins ten paleize Het Loo binnengekomen. Het aantal dienstdoende telegrafisten op Het Loo moest worden uitgebreid. Ook werden tal van bloemstukken- ten paleize afgegeven. Uit de gemeen te Apeldoorn door het personeel der intendance Het Loo, het personeel van de opperhoutvesterij Het Loo, de Oran jevereeniging Het Loo, en den raad der Gereformeerde Kerk en voorts bloemstukken van de gezamenlijke mi nisters, den Raad van State, de com missarissen der Koningin en hun echt- genooten, de burgerij van Amsterdam, den Tuinbouwbond te Aalsmeer, de Vereeniging van Christ. Onderwijzers fessen) in Nederland, het onderofficie- en regiment kustartillerie in Den Hel Ier, den bijzonderen vrijwilligen land storm, de Kon. vereeniging Het Ne der!. Tooneel, den Oranjebond in Den Haag en de vereeniging St. Lucas. 's Avonds zijn te Apeldoorn drie plaatselijke muziekvereenigingen met fakkels in verschillende richtingen door de plaats getrokken. Tegen 8 uur vereenigden zij zich bij de muziektent in het Oranjepark, waar zij elk een paar vaderlandsche liederen ten beste gaven, die spontaan door het talrijke publiek werden meegezongen. H. M. de Koningin-Moeder. H. M. de Koningin-Moeder is giste renmiddag per Staatsspoor te 4.44 uur van Het Loo te s-Gravenhage terugge keerd. De logeetjes van het Loo. Nadat de Koningin en de Prinses op het eerste perron afscheid hadden ge nomen van de Koningin-Moeder, bega ven beiden zich naar het tweede per ron om afscheid te nemen van de vriendinnetjes van de Prinses, die even te voren in vier hofrijjuigen wa ren komen aanrijden. Vier dezer jon gedames blijven nog enkele dagen bij de Prinses logeeren. Een eerewacht. Het ligj; in het voornemen van de plaatselijke landstormcommissie Den Haag, een eerewacht te geven uit bij zondere vrijwillige landstormers, bij den terugkeer van de Koninklijke fa milie in dé residentie op a.s. Maandag avond 6 uur 20 min. aan de Staats spoor. BUITENLAND. EEN WOELIGE DAG TE BRUSSEL. De overbrenging van oorlogsvaandels naar het Museum. De Belgische hoofdstad beeft giste ren een woeligen dag beleefd. Aanlei ding daartoe was het naar het leger museum overbrengen van een veertig tal oorlogsvaandels van regimenten, die onlangs werden afgeschaft en de in dat verband van fascistische en natio nalistische zijde op touw gezette revo lutionaire relletjes. De uit bezet Duitschland en uit de provincie-garnizoenen naar Brussel overgebrachte vaandels werden gister middag op het Rogierplein voor het Noorderstation met een militaire eere wacht verzameld. Vandaar werden zij, voorafgegaan door een militaire kapel, overgebracht naar de kazerne der gre nadiers. Bij het voorbijtrekken der vaandels, die" in hun plooien de namen dragen der voornaamste Belgische gevechts sectoren, ontblootten de meeste toe schouwers het hoofd. Tot zoover ver liep alles kalm. De herrie begon eerst des namiddags, toen de vaandels uit de kazerne naar het Cinquantenairc- park, waar het legermuseum is geves tigd, werden overgebracht. Een fascistische manifestatie. Orftnïcldellijk reeds nadat de vaan dels mét hun eerewacht de kazerne hadden verlaten, hoorde men groepen fascistische studenten de kreten „Leve het leger! Leve België", welke uit de menigte opstegen, beantwoorden met de woorden „Weg met Poullet! Weg met de regeering! Weg met de vrien den der boches!" Met den stoet liepen achter de toe schouwers op de trottoirs studenten mede, die al degenen, die niet gauw genoeg het hoofd ontblootten, met stokken den hoed afsloegen. Ook werd een wisselwachter van de Brusselsclie trammaatschappij, die de roode sig naalvaan in de hand had, door dezeif- de studenten zeer ruw beliandeld(!) In de tweede Wetstraat, het gedeeUe der patriciërswoningen had men over al de nationale vlag geheschen. Som mige droegen eeh langen zwarten sluier als teeken van rouw, om. het afschaffen der regimenten; er zijn na melijk nog duizenden militairistïsehe elementen, die zich maar niet ituimen voorstellen, dat het eindelijk tijd werd, dat de uit oorlogs-omstandiglie -» a ont stane supplementaire regimenten ont bonden werden. Aan de vensters en op de balcons stond een groqtc menigte belangstellenden. Bij het voorbijtrekken van den stoet riep men: „Leve het leger! Weg met de verraders!" Bloemen werden naar de vaandels geworpen. De Brusselpche schoolkinderen waren met vlaggetjes langs de straten opgesteld. Voor het legermuseum bevond zich een menigte van 3 a 4000 personen, die door fascistische agitatoren werd op gestookt, om te manifesteeren. Deze Zijn daarin dan ook geslaagd, want toen de waarnemende minister van landsverdediging Poullet \ankwam, steeg een oorverdoovend gefluit op. De premier werd uitgejouwd en bijna ge molesteerd. Men riep: Weg met Poul let! Hangt hem op! Hij moet demis- sionneeren Heethoofden* spuwden naai' den mi nister. Vrouwen verbraken het niiH- tair cordon en gingen de vaandels kussen Een gejuich brak los, toen kroon prins Leopold arriveerde eti even later toen de vaandels een voor eeh in het museum verdwenen scheen aan het hartstochtelijk enthousiasme geen eind te komen. Poullet was door de manifestatie zoo zeer getroffen, dat hij, toen in het museum de Brabangonne werd ge speeld, vergat zijn hoogen hoed af te nemen. Bij de overhandiging der vaan dels aan den conservator hield hij een korte gelegenheidstoespraak. Na de plechtigheid is hij langs een soort geheimen uitgang vertrokken. De menigte is toen, nadat de annexio- nist Nothomb haar had toegesproken, naar de benedenstad afgedaald. Daar heeft Nothomb bij het graf van den on bekenden soldaat een nieuwe toe spraak gehouden. Na enkele schermutselingen met» de politie waren tegen zeven uur de inci denten afgeloopen. Een leider der an- nexionistische partij verklaarde, dat het revolutionair optreden der fascis tische elementen vandaag het voorge schreven doel had bereikt en dat .zij bij de eerste de beste gelegenheid hun revolutionnaire actie zullen voortzet ten. Er zijn in het geheel een 50-tal per sonen gearresteerd. Onder deze was ook een officier.^ Deze is echter dadelijk weer in vrijheid gesteld. MUSSOLINI's KAMERREDE. Het antwoord van Stresemann. De rijksdag was geheel bezet, toen het debat over Mussolini's dreigrede een aanvang nani. Stresemann nam onmiddellijk het woord, naar aanlei ding van de interpellatie der Duitsch- nationalen over de onderdrukking der Duitsche bevolking in Zuid-Trrol en de interpellatie der regeerin'gspartijen be treffende Mussolini's jongste kamer rede. De verklaringen van den Italiaan- schen premier, aldus Stresemann, zijn van diepen invloed niet enkel op de verhouding van Italië in Duitschland, maar op den geheelen internationalen toestand, zooals deze na Locarno en Duitschlands toetreden tot den volken bond zich thans afteekent. De rhetorische uitbarsting van Mus solini zou wellicht aanleiding mogen zijn, om op dezelfde wijze te antwoor den, de Duitsche regeering moet er echter van afzienr ten deze den toon, door den Italiaanschen premier aange slagen, na te volgen. Daarna las de minister van buiten- landsche zaken de proclamaties en plechtige beloften voor, welke de ko ning van Italië en de Italiaansche re geering, toen Italië bezit nam van Zuid-Tirol, aan de Duitsche bevolking van dat land had gedaan: de belofte o.a., dat het volk zijn oude cultuur zou mogen behouden en dat het voor zijn Duitsche scholen niet behoefde te vreezen. In tegenspraak met deze beloften heeft het fascistisch regime een syste matische Italianiseering van het Duitsche volk van Zuid-Tirol doorge voerd. n In Mussolini's rede wordt niet all- n „ont-duitsching" van Zuid-Tirol ge- ëischt, maar zij is in de hevie ,v< re ld als een oorlogsbedreiging opgevat te gen Duitschland en Oostenrijk. Dergelijke bedreigingen zijn met den geest van den volkenbond gewoonweg onvereenigbaar. Onvereenigbaar er mee is de hecle toon, de overdrijving en ongematigd heid van Mussolini's verklaringen, die geen uitdrukking van innerlijke kracht behoeft te zijn (levendige instemming, Wanneer het aantal Duitsche toe risten in Italië vermindert, dan zou dit niet het gevolg zijn van Duitsche maatregelen, maar een gevolg van dc rede van Mussolini (levendige instem ming). Wij laten ons het recht niet ontne men, voor de cultureele rechten der Duitsche minderheden in het buiten land op te komen, gelijk wij ook de rechten der binnen onze grenzen wo nende nationale miderheden willen eerbiedigen (bijval). Het meeleven van het Duitsche volk met de menschen van Duitsch bloed aan gene zijde van onze landsgrenzen is een natuurrecht, dat wij ons niet la ten ontzeggen (levendige bijval). Wij zullen in den volkenbond voor de nationale minderheden opkomeu. Wij hebben geen tegenstellingen met het Italiaansche volk en willen in vrede met hetzelve leven. Maar tot den grondslag voor den vrede behoort ook dat zelfrespect, zonder hetwelk een volk niet bestaan kan. Uiterlijke machteloosheid staat niet gelijk met* verlies van innerlijke kracht. Door dit gevoel bezield, wijs ik de te gen Duitschland geuite bedreigingen met alle beslistheid af (levendige bij val). Hot oordeel van den Rijksdag. De rede van Stresemann werd vaak door Bijvalsbetuigingen $an alle zijden onderstreept en werd geen enkele maai door luide interrupties onderbroken. De rede was een vernietigende af wijzing van de ongehoorde aanvallen, welke de Italiaansche premier in zijn jongste parlementsrede tegen Duitsch land had gericht. Rustig en zakelijk rekende Strese mann met Mussolini af. Na de rede van den minister van buitenlandsclie zaken legde dr. Scholz (Duitsche volksp.) namens de regee- ringspartijen een verklaring af, waarin Mussolini's rede als een terugkeer tot de politiek van geweld en als een be dreiging van den Europeeschen vr^ 'e wordt afgewezen. Tegen het onrecht in Zuid-Tirol moet voor de heele wereld luide geprotes teerd worden. De sociaal-democratische afgeaardig- de Stampfer verklaarde het met de re de des ministers geheel eens te zijn en keerde zich met alle kracht tegen Mus solini. De Duitsch-nationale afgevaardigde Martin Spahn verzekerde, dat het Duitsche volk de beste betrekkingen met het Italiaansche wilde onderhou den, maar aanvallen als die van M is- solini ten scherpste moest afwijzen. Het resultaat der rijksdagszitting vatte de rijksdagpresident samen in de verklaaring, dat de rijksdag den zakelijken inhoud en de gemotiveerd heid der in den vorm beleedigende aanvallen en uitvallen van Mussolini met nadruk afwijst en dat het Duitsche volk zich niet laat beperken in zijn recht, om voor de Duitsche minderhe den onder, vreemde staats-souvereini- teit een rechtvaardige behandeling te eischen. KORTE BERICHTEN. Bern spreekt het bericht over een mislukking der onderhandelingen tus schen Zwitserland en Sovjet-Rusland tegen. Op 31 Januari hadden in Enge land 184.100 personen aansluiting ver zocht bij de draadlooze telefonie. President Coolidge heeft gewei gerd gevolg te geven aan een verzoek' van den Senaat om tusschenbeide te komen in het conflict van de anthra- cietmijnen. Vrijdag zal een buitengewone zit ting van den volkenbondsraad plaats hebben en in de 1ste helft van Maart een buitengewone zitting van de vol kenbondsvergadering, nopens toetre ding van Duitschland. Invloedrijke kringen te Genève schijnen voornemens, in verband met Duitschlands toetreding tot den vol kenbond in de zitting van Maart de kwestie van een uitbreiding van *t aantal permanente raadszetels tot Spanje, Brazilië en Polen ter sprake te brengen. De nieuwe Italiaansche perswet verbiedt aan vreemdelingen aan het hoofd te staan van eenige publicatie in Italië. Het hoofd van elke publicatie moet een Italiaansch burger zijn. UIT DE OMGEVING, WARMOND. Jubileum Dr. Walenkamp. Gisteren herdacht Dr. Walenkamp al hier zijn zilveren ambtsjubileum. Van zeer vele woningen der ingezetenen wapperde het dundoek; en reeds in den morgen genoten de kinderen van alle scholen een tractatie bij gelegenheid van dit feest, die de jeugdige gasten dub bal tevreden stelde. In allerlei vormen werden wenschen aangeboden, kwamen telegrammen bin nen en werden bloemen Dezorgd, w.o. —alfa zeer kostbare orchideeën, me zeker den jubilaris zijn bloemensmaak konden bevredigen. In den namiddag bood een huldigings commissie, bestaande uit de heerenbur gemeester A. Schölvinck, eere-voorzit- ter; P. H. Romeijn, voorzitter; T. Lan- gelaar, penningmeester; W. H. 'Heems kerk, J. G. B. F. Meddens en Alb. Ouds hoorn, den jubileerenden medicus, na mens Warmond's ingezetenen en patiën ten een huldeblijk aan, bestaande in een prachtig zilveren theeservies. Ten huize van Dr. Walenkamp sprak de voorzitter, de heer Romeijn, aen ju bilaris als volgt toe: „Het is mij een bijzonder genoegen U heden te mogen toespreken in kwali teit van voorzitter der commissie, wel ke zich gevormd heeft om U te huldigen op den dag der herdenking van Uw zil veren doktersfeest. Wij weten allen, dat u van meening was, dat deze dag onopgemerkt zou voor bijgaan, wat zelfs nog voor enkele dagen door u werd gehoopt en welker reden door ons worden geëerbiedigd. Ik behoef u niet te zeggen, dat het ons allen ten zeerste verblijd heeft, dat u voor onzen aandrang heeft gezwicht om patiënten en vrienden in de gelegenheid te stel len u hunne genegenheid en sympathie te betoonen en blijk te geven, dat uwe werken in deze gemeente ten zeerste worden gewaardeerd. Uw beroep is be nijdenswaardig, maar moeilijk; het geeft voldoening en dankbaarheid, maar dik wijls ook teleurstellingen. Voldoening en dankbaarheid, wanneer een ziektege val zich ten goede keert, teleurstelling, wanneer de wetenschap te kort schiet en het „laat varen alle hoop" moet wor den uitgesproken. Uw persoon weet steeds een band te scheppen tusschen u en uwe patiënten. Uw persoon is de centrale, vanwaar de draden gaan, welke contact geven, niet alleen op wetenschappelijk gebied, doch ook op een ander terrein, op dat van medegevoelen, van deelnemen in lief en leed. Wordt het eerste door ieder ten hoogste gewaardeerd, het tweede voorzeker evenzeer. Wp allen weten, wat een woord van opbeuring, van be moediging, wat een enkele handdruk kan beteekenen, als harde slagen van het lot ons treffen. U heeft als dokter 25 jaar onder ons geleefd en gewerkt, steeds was uw raad, uw medeleven ons deel. Steeds konden wjj over u beschikken tot zelfs in het duister van den nacht en altijd stond uw sympathieke figuur daar, waar hulp te bieden was on nooit was u iets te veel. Ik mag u dan heden, namens de com missie, de gevoelens vertolken van uw patiënten en vrienden en u hartelijk dank zeggen voor alles, wat u voor hen gedaan weeft, tevens den wensch uit sprekende, dat deze mijlpaal op uw ju- bileumsweg nog door andere gevolgd mogen worden. K11 als straks alle drukten, onafschei delijk verbonden aan herdenkingen voor bij zjjn; en u rustig in uw huiskamer gezeten, als een film, dit tijdvak van 25 jaar in uwe gedachten voorbij laat gaan dan zal1 uw oog met droefheid op beel den staren in uw huiselijk leven, waar de medische wetenschap te kort schoot maar ook zullen dan andere beelden ver schijnen, waarop uw oog met dankbaar heid kan rusten. Wij hopen, dat, wan neer het beeld van heden zal verschij nen, dit u zal sterken voor de .toekomst en u de overtuiging zal geven, dat Uw werken wordt gewaardeerd en uwe pa tiënten medeleven met hun dok'ter. Het kan heden echter niet alleen btj woor den blijven. De commissie zag haar ver zoek om een bijdrage voor een hulde blijk te willen schenken, tot een buiten gewoon hoog bedrag ingewilligd, waar uit voor u de aangename conclusie te trekken valt, dat ons verzoek met aller sympathie werd ontvangen en waardoor de commissie in staat is u een zilveren theeservies met bloemstuk aan te bieden Ik hoop, dat de keuze door uw dochter met de commissieleden, de heeren Lan- geraar en Meddens gedaan, uwe goed keuring zal wegdragen. Een voorloopigo lpjst met ruim 4c» namen der bijdragers kan ik u hierbij overhandigen, terwijl ik u de mededeéling kan' doen, dat een album, dat beter den tand des jijds kan weerstaan, spoedig zal volgen." Dokter Walenkamp, zichtbaar ont roerd, dankte den heer Romeijn in ern stige bewoordingen voor zjjn harteljjke toespraak. Het vorstelijk cadeau zou hii gaarne aanvaarden, vooral daar hii .ver nemen had. Jat dit uit groote en vele kleine giften was bijeengebracht, waar uit een algemeene belangstelling bleek zoowel van arm als rijk. De burgemeester het woord nemende, dankte op-hartelijke wijze den jubilaris voor het vele goéde wat hij in zijn ge meente had gedaan en sprak den wensch uit, dat dokter Walenkamp nog jaren lang in Warmond zou werkzaam zijn. De hierop gehouden receptie, die een drom van bezoekers en bezoekters in des dokters woning voerden, en, wat wij konden opmerken, van eiken rang en stand, was, behalve zoo druk bezocht, een telkens wederkeerende hartelijke ontmoeting, die ver over het aangegeven uur nog steeds geen einde kende. Zelfs uit zeer verren omtrek kwam het bezoek waaruit te cencludeeren viel, dat in ruimen- kring Dr. Walenkamp en zijn arbeid op hoogen prijs gesteld wordt, en gewaardeerd. Ongetwijfeld zal de jubilaris met ge noegen en dankbaarheid op dezen dag terugzien, en, mogen wij hopen, dat de wenschen, zoo veelvoudig gedaan, in vervulling mogen gaan, en Dr. Walen kamp nog lang in zjjn zegenrijken ar beid voor Warmond's ingezetenen mag voortzetten. SASSENHEIM. Tentoonstelling van geforceerde Narcissen. Hedenmorgen 10 uur opende de heer W. Warnaar de tentoonstelling van ge broeide bloemen alhier, Spr. zeide in zjjn toespraak deze ten toonstelling zeer gaarne je openen, te meer, omdat zij blijk geeft i'an een bree- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.2Q (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 jBremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder- uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 36; M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1030 MJ. Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 6.20 (Berlijn, 505 Mj. Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffel'::ren, 2650 M-.). Lezingen en orkestmuziek. 7.(Hilversum, 1050 M.). Lezing door den heer H. Meza van Santpoort „Een bijenpraatje..". 7.05 (München, 485 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, L_l ^en. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door hét persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engel: l.r stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. Werken van Goethe. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parjjs, Eiffeltoren, 2200 M.Jj Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1030 MJ. Program ma van de Chr. Radiovereemiging. Voor programma zie hier onder. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry,x 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concért. Concert of voordracht. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid- 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tgd- sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radiovereeniging. Het muzikale gedeelte wordt ver zorgd door de zangvereeniging „Intër Nos" van Hilversum, mej. Anaie Craa- mer, mevr. A. Tjebbes en een dubbel, strijkkwartet. Programma: .1. Mirjams Siegesgesang, Schubert, Koor en sopraansolo. ,2. De heer F. de Boer te Andijk-Oost. Voorzitter van de Prop. Commissie der N.C.R. V. Toespraak in 't Friesch. 3. a. De morgen, C. F. Hendriks. Koor en duetten. b. Ons lied van de zee, P. Hartog. Koor. 4. Ds. Jac. van Nes Czn van Den Haag. over „Ballingen''. Eerste gedeelte. 5. Chcr der Engel, Schubert. Koor. 6. Tantum erge, Schubert. Koor. tT 7. Ds. Jac. van Nes Czn van Den Haag over: „Ballingen". Tweede gedeelte. 8. Psalm 116. Koor, solopartij en dubbel mhnnen- kwartet. den opzet. Niet all ien een locaak maar e€h algemeen belang wor'it hiermede ge diend. Ook hangen wë allen van elkan der af en met elkander werken we. voor het algemeene doel.- Sprf heet allen, en inzonderheid d.en burgemeester welkom. Het geeft blijk, dat hij medeleeft en met ons is, ook wanneer moeilijkheden niet achterwege' bljjven. En moeilijkheden zijn er. Een donkere wolk is er. Spr. hoopt echter, dat de goudglans der Narcissen zoo zal schitteren, dat aan die donkere wolk een breeden, gouden rand komt, waar mede de geheéle wereld beschenen zal worden. Spr. brengt t enslotte in welsprekende woorden naar voren het hoogere, dat er, ook in ons vak zit. Gezelle heeft eens gezongen: „Als de ziele luistert, spïeekt het al een taal". Moge, aldus spreker, enze ziele zich stemmen om te luisteren: naar de taal, die onze bloemen tot óng. spreken, opdat we ook mogen eeren den Schepper van dit alles en er in ons hart één danktoon is voor Zijne welda den. De burgemeester sprak daarna de aan aanwezigen toe. Het doet hem als bur gervader goed de energie der dorpelin gen te zien. Hij spoort allen aan, steeds op den ingeslagen weg voort te gaan eii- hoopt ook, dat deze tentoonstelling een nieuwe aansporing zal zijn om eendrach tig in het algemeen belang samen te werken. (Morgen volgt ons vakkundig verslag). KOUDEKERK. Maandagavond hield de A. R. kies vereeniging „Nederland en Oranje" .al hier haar "laatste vergadering van dit seizoen, waarin als spreker optrad Ds. Haspers alhier, die tot onderwerp had gekozen: „De naam onzer partn". Spr. deed vooral hierin uitkomen het ongeloof en den revolutiegeest, die van oude tijden zich reeds openbaarde en den strijd tegen het liberalisme om zoo te komen tot* de organisatie onzer partij. Hierbij werden onze voormannen in het licht gesteld en vooral de beginselen en de geestelijke achtergrond onzer, partij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2