Doktoren NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1926 RECLAME. noemen ze het eenige af doende middel tegen hoest, heeschheid. vastzittend slijm, kinkhoest en alle aandoenin- gen der ademhalingsorganen. Sedert 40 jaar beproefd, 7000 attesten. Aangenaam van smaak, geneeskachtig en voedzaam door het hooge gehalte aan moutextract, sui ker en extract van genees krachtige kruiden. Geen Men thol, Eucalyptus-olie of Sal miak. Zelfs de zwakste maag kan ze verdragen. Kinderen zijn er direct dol op. Pakje 40, doos 75 cents bij Apoth, en Drogisten Let op het merk *3 Dennen"t Genie de auto weer op het droge ge bracht. E eirong elukki ge val. Vrij dagmorgen Tcwam te ljmuiden binnen de stoomdrifter Victoria, 1JM. 327., na een gebroken reis van, 2 dagen. Het bleek, dat bij 'het verrichten van werk zaarrineden op de koelkast, de stoker G. was misgestapt en door een open staand luik naar beneden gevallen. Bij dien val bezeerde de man zich zóó prnstig, dat men het*raadzaam vond. naar bunnen te gaan, waar dr. Ruiten de eerste hulp verleende. Vervolgens werd de man. die te Vlaardingen woont, per ziekenauto naar het ge sticht „st. Joannes de Deo" te Haar lem getransporteerd. Doodgedrukt. De boerenar beider H. Tillema te Usquert is Za terdag door een woedenden stier tegen een muur doodgedrukt. De ongeluk kige laat een vrouw en 2 jeugdige kin deren achter. Doodgebeten. Gisternacht hebben losioopende honden op het land van den landbouwer R. te Lei derdorp een zestal schapen doodge beten en op het land van den land bouwer van E. vier. Tramongeluk te Haarlem. Zaterdagmiddag is aan het begin van de Jansstraat te Haarlem een wagen van de Ceintuurbaan uit de rails ge- l'oopen. De wagen reed tegen den muur van een huis op, terwijl' juist een 15-jarig meisje voorbij liep. Zij werd tusschen den wagen en den muur ge drukt en kreeg eenige kneuzingen, die echter niet ernstig bleken te zijn. De oorzaak van deze ontsporing is de treurige staat, waarin de rails verkee- ren. Er wordt nu eenige verbetering aangebracht, maar die bestaat in het ophoogen en verleggen. Van vernieu wing schijnt geen sprake te zijn. Gevaarlijk spel. Zaterdag, omstreeks half zeven, heeft in het kan toor van de N. R. Crt. te 's-Graven- hage, tusschen twee loopjongens een stoeipartij plaats gehad, welke een doo delijken afloop zou kunnen hebben. De twee loopjongens, de 18-jarige K. S., wonende op de Lange Beesten markt, en de 18-jarige K. K., waren aan het stoeien en spelenderwijs trok een der beide jongens een mes, en zei tot zijn kameraad: „Loop er eens in, als je durft". In de vaste overtuiging, dat hij het mes terug zou trekken, maakte de ander een voorwaartsche beweging, waardoor her mes in zijn borst drong, even onder de halsstreek. De jongen zakte hevig bloedend ineen. De in al lerijl gewaarschuwde geneeskundige dienst, vervoerde hem naar het zieken huis, waar men zjjn toestand van dien huis. waar men zijn toestand van dien aard oordeelde, dat een R.K. pries ter gevraagd werd den jongen de H. Sacramenten der stervenden toe te dienen. Men vreest vooral, dat het bloedverlies 'hem kwaad gedaan heeft. De tweede, jongen .is door de po litie gearresteerd en in. verzekerde bè waring gesteld. Een nader onderzoek zal moeten uitmaken in hoeverre hem hier schuld treft. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Gemeenteraad. Vergadering van Vrijdag 4 Februari, «urn. kalf zeven, Voorzitter de burgemeester, de beer P. A. Coljjn. Na de opening hield de voorzitter een rede in verband met de intrede van het mieuwe jaar. Namens den raad antwoordde als oudste lid de heer Loef op de red? van den voorzitter. Bij de belangrijke y/erkzaamheden, die ook in dit ni°uwe jaar op gemeentelijk terrein staan ver richt te worden, aldus spr., worde u voor gezin en ambt het noodige geschon ken. De voorzitter dankte voor de vriende lijke woorden van den heer Loef, waar- ara met de behandeling der agenda werd voortgegaan. De notulen der vergaderingen van 18 en 23 December werden goedgekeurd en eenige ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. De heer Noest heeft gehoord, dat B. en W. van plan zgn, de kosten van de verbetering der Boezemkade to ver halen op den prjjs der gronden aan de Zuidkade. Spr. is daar bjj voorbaat tegen. Verder verzocht spr. brj het even tueeï reserveteren van sportterreinen rekening te houden met een voetbal- vereeniging, wier terrein eerstdaags vrij komt. De V o 0 r z. zegt. dat er nog geen lasten op de exploitatierekening druk- ken,..zelfs de kosten van aankoop niet, al zijn die zeer gering. Overigens zul len B. eti W. wanneer deze week het w-n -ienplan zal worden ingediend gaar ne aandacht schenken aan de sport terreinen. Ia antwoord op den heer de Wolf die tien wensch uitte, dat de gemeente zelf het noodige aanvullingsmateriaal op het bouwterrein zal brengen, deelde dé [Voorz. méde, dat het terrein behoor lek zal worden afgeleverd. Dat or nu een beetje water op staat komt alleen doordat het nergens weg kan. 5. Mededeeling van B. en W, betref fende de levering enz. van de clectri- schc inrichting van 3 scnakelstations, aan den heer J. Ouwehand te Bloe- mendaal. Na een aanmerking van den heer Noest aangenomen. 6. Mededeeling van .B en W. be treffende het uitoefenen vaij handel oi nering door ambtenaren in dienst der gemeente. Op een vraag van den hesr H 0 u d (j k zei tie Voorz. bij de behandririg hier van, dat de los-vaste ambtenaren niet geheel onder dezei bepaling vallen. .Aangenomen 7. Voorstel van B. en ,W. om over te gaan tot vaststelling van de vergoe dingen, ingevolge art. 101 der Lager- Onaerwijswet iy20, over het jaar 1924, aan Besturen van 'Bijzondere Scholen toekomende. Aangenomen 8. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer D. Blonk, melkverkooper te Boskoop. Aangenomen, en ook een voorstel om aan den heer v. Bergen een nog open liggend terreintje aan de achfcorkad? te verkoopen. 9. Voorstel van B. en ,W. om aan de straat, welke gelegd wordt voor de huizen van de Woningbouwvereem- ging „St. Joseph" een naam te ge ven. B. en W. stelden aanvankelijk voor de straat Acerstraat te noemen, doch dit vond geen algemeene instemming. Nadat een der leden een anderen boom naam, een ander den familienaam van een bekende kweekersfamilie had ge- incemd, kwam de heer Houdrjk met heit voorstel om den Tuinbouw eens te ge denken en de straat eenvoudig Tuin straat te noemen. B. en W. maakten er geen portefeuillekwestie van en z.h.st. werd de straat Tuinstraat gedoopt. 10. Mededeeling van B. en W. be treffende het doortrekken van de gas leiding naar de sluis in den Laag- Boskoopschen Polder. Goedgekeurd, nadat de heer Noest zonder zichtbaar resultaat had getracht aan te toonen, dat de gemeente ver plicht is om op dit moment verder in te grijpen. 11. Aanbieding door B. en W. van de verantwoording der gelden, aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur verstrekt voor de eerste inrichting van e en school voor U.L. Onderwijs. Aangenomen 12. Voorstel van B. en W., betref fende de opheffing van de functie van doodgraver-plantsoenarbeider en de instelling der functies van doodgraver en plantsoenarbeider. De heer Noest kon zoo niet met het voorstel meegaan. Spr. had tegen Kra mer willen zeggen: kom éénvoudig te rug in je geheeïe gemeentelijke functie-. B. en W. moeten niet zoo draaien. De Voorz.: We hebben het ten goe de gedraaid, (vroolijkheid). De heer Boekraad vindt den te ruggang in salaris van f 700 op f 400 wel wat erg met het oog op de goede salarieering die andere ambtenaren ge nieten en het geringe gedeelte dat daar wordt afgenomen. De heer Grootendorst consta teerde, dat B. en W. er niet in geslaagd waren de door den raad gewenschte op lossing te vinden. Maar zij konden niet anders en daarom moeten wc er genoe gen mee nemen. Een lichtzijde is, dat de gemeente de pensioenpremie blijft betalen voor een pensioen op den grond slag van f 700. De heer v. K 1 e e f was tegen schei ding van deze functies en zei deze re geling liever ais een tijdelijke te zullen beschouwen. De heer Brand sloot zich daarbij aan en meende tevens, dat B. en W. hier precies anders, hebben gehandeld dan indertijd tegenover v. d. Kraats, die in alles werd begunstigd. Do Voorz. merkte op, dat de heer Noest iets onmogelijks eischte. Wij zoe ken een goed vakman en dat is K. niet. De heer Noest vond het vreemd, dat IC. ineens niet meer voor zij 11 werk deugt, hoewel hij jarenlang dit werk heelt gedaan. Oi moet hij weg, omdat de beste puntjes eraf zijn? De Voorz. toonde zich verontwaar digd over deze beschuldiging en eischte, dat de heer N. die zou terugnemen. B. en W. hebben gezocht naar de beste op lossing. K. i? niet ineens minder ge schikt, maar aan dé plantsoenen wor den hoogere eischen gesteld. K. vindt deze oplossing goed. Spr. noemde ten slotte eenige gevallen, waarin de ge meente voor oude arbeiders een goede oplossing vond. De arbeid, dien IC, voor de gemeente nu gaat verrichten is met f 400 naar het algemeen gevoelen best betaald. Bij eengenomen zal hij f 1400 gaan ver dienen. B. en W. bevredigt de oplossing niet geheel. Liever hadden zij een ge heel nieuwen plantsoenarbeider gehad. Maar de bedoeling is niet het salaris van K. later nog eens te verminderen. Weth. v. G e 1' d e r e 11 deelde nog mee, dat B. en W. van dezelfde gedachte uit gaan als de heer v. ICleef. Weth. Gul de mond was van mee ning, dat een oplossing, als door den heer Noest gewild den heer K. zeker niet dankbaar zou hebben gestemd, want het zou een verslechtering van zijn po sitie hebben beteekend, physiek zoowel als financiëel. Wat IC. tot heden deed, deed hij goed, maar een plantsoenarbei der als zoodanig is hij nooit geweest. De heer Mesman sprak met lof over de oplossing door B. en W. voor gesteld. De betrokkene heeft spr. zelf medegedeeld, dat hij de plantsoenen niet meer voldoende kan verzorgen. De heer Houd ij k drong aan op schei ding van de beide functies van brug wachter en plantsoenarbeider, die in 't geheel niet bii tlitaar behooren. De heer Brand zei, dat B. en W. K. steeds hebben begunstigd. Vroeger had K. één, tegenwoordig heeft hij twee scholen te verzorgen, maar B. en W. hebben het hem nooit lastig gemaakt. De heer Noest bracht een beschul diging over van den heer K., volgens welke weth. Guldemond in de vorige vergadering in zijn antwoord aan den heer Noest over deze zaak van a tot z om de zaak zou hebben heengedraaid. Ter weerlegging las weth. G. het be wuste gedeelte uit de notulen yoort waar na de heer Noest hem gelijk moest ge ven. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W., betref fende aanstelling van personeel van het Electriciteitsbedrijf, met mededee ling van ter zake dienende gegevens De heer Wolf uitte er zijn bevreem ding over, dat de directeur der lichtbe- drijven straks meer zal gaan verdienen dan de burgemeester. Niét, dat diens sa laris verhoogd moet worden (gelach) maar het eerste kan beter naar omlaag. De heeren Boekraad en Braa|d vonden ook, dat de zaak een beetje op T kop komt te staan. Reorganisatie kon wel eens ernstig worden overwogen. De Voor z. zei, dat B. en W. niet meenden te mogen vergen, dat de direc teur deze 3e functie er gratis bijnam. Binnerkort zullen er drie gem.-bedrijven zijn en dan zou in 't geheel f 5500 aan directeurssalaris worden betaald. Dat is niet te veel. De heer Brand had gehoord, dat de directeur van het electrisch bedrijf eigenllijk r.i ts te deen he-ft. Dei boek houder en de monteur doen alles. In antwoord zei de Voor z., dat aan vankelpk was gerekend op een chef monteur, maar ook die is niet goedkoop. Het komt op hetzelfde, neer en het di recteurschap is niet zonder beteekenis. De heer v. ICl'eef achtte het te be twijfelen, of iemand, die er niet prac- tisch in gewerkt heeft wel geschikt is voor leider van een electriciteitsbedrrif. De Voorz. vond dit geen bezwaar, daar het een distributiebedrijï geldt. En koopman is de directeur genoeg. Met op 2 na alg. stemmen werd het voorstel van B. en W. hierna aangeno men. Tegen de heeren Brand en Boek raad. Het voorstel om de administratie van het electrisch bedrijf tegen een vergoe ding van 2 maal f 250 op te dragen aan twee andere ambtenaren vond eenige bedenking bij den heer Spruyt, die meende, dat op deze wijze de" hoofd boekhouder v. Gracht werd achterge steld. Hij kreeg van den Voorz. een be vredigend antwoord. Het betreft, zoo lichtte deze toe, slechts een proefne- ilïlng. Later volgt misschien wel reor ganisatie. Het voorstel werd daarna aangenomen. Het salaris van den monteur, die nog benoemd moet worden, wetra be paald op f 35 a f 40 per week. De Voorz. deelde nog mede, dat het met de aansluitingen goed gaat. Zeer waarschijnlijk zal het geraamde getal worden bereikt. Er zijn er reeds 270. De prijs kan op 5 cent lager dan de geraamde worden bepaald, ri.l. 35 cent voor licht- en ,22 cent voor kracht stroom. De heer v. Kleef drong aan op vervroeging van den aanleg, waarop de Voorz. mededeelde^ dat het reeds een maand meevalt. 1 Augustus kan het werk wel klaar ztfn. Bjj de rondvraag werd gesproken ,over slootdemping in iieyerskoop. B. en W. hebben de zaak in studie, maar er zijn meerdere moeilijkheden. Eerstdaags zul len onderhandelingen plaats vinden. De heer Mesman informeerde naar den waterafvoer en naar het rooken in autobussen. Beide zaken komen in orde. Betref fende het laatste was gisteren nog een pro ces-verba al opgemaakt. Ei- schijnt echter neg braai gerookt te worden. De heer Loef kreeg toezegging, dat een stukje grond bij den ingang van het weeshuis wel spoedig zal bestraat wor den. De lieer Boekraad vroeg steun voor eenige goedwillige werkloozen, die door het emaigen van de werkverschaf fing naar het axmSes'tuur dreigen te moeten wortfen verwezen. De v'oorz. wees er op, dat momen teel 111'emand bij do bouwterreinberei ding meer 'kan woMen geplaatst én ïn de particuliere bedrijven schijnt toch wel werk te zqn. Aan da Boeizemkade kunnen we niet vérder, voor September Dan komen de noodige perceelon leeg. Als de winter eens weer invalt aldus dé heer Noest Dan heeft de werkverschaffing wei nig te beteekenen, vond do Voorz. VVeth. v. Gel deren achttei bij vrie zend weer steun wel ncodig, waarop de Yoorz. vertelde, voorloopig een ere diet van f 500 te verleenen. Tenslotte werd overeengekomen, dat B. en W. naar goedvinden zullen han delen. Daarna sluiting. iets over den sleutel. Het spreekt van zelf, dat de be hoefte aan sleutels eerst gevoeld kon worden door hen, die aan den natuur staat ontgroeid waren en een hoogeven trap van beschaving bereikt hadden, terwijl allengs de noodzakelijkheid zich voordeed om de woningen af te sluiten ten einde te voorkomen, dat dingen van waarde werden ontvreemd. Oorspronkelijk werd de afsluiting gevormd door een verschuifbaren ho\. ten grendel, waarbij van een sleutel nog geen sprake was. In Egypte ken de men, blijkens opgravingen van bron zen en ijzeren sleutels, reeds vroeg tijdig sloten, die met behulp van een sleutel geopend werden. Eerst toen de smeedkunst hooger vlucht had ge nomen, werd aan de sleutels, zoowel wat betreft den baard het blad, dat rechthoekig op het benedeneinde van de schacht staat als den ring of handvat, bijzondere zorg besteed. Oor spronkelijk waren de sleutels groot van stuk, onze oude huissleutels en de sleutels van de groote ijzeren brand- kisten bij welke laatste een ijzeren bout onmisbaar was om den sleutel om te draaien leveren er het be wijs van. De huisvrouw droeg de sleutels van haar kasten en koffers dan ook ge woonlijk aaiT een ring, een gordel of ceintuur. Eerst toen zij wat meer be scheiden afmeting gingen aannemen, konden ze, met beurs en enkele andere benoodigdheden, in het ,sleu'.elrrandje worden geborgen. Intusschen was die sleutelbos zooveel als he': symbool van de waardigheid en het recht "i?r vrouw. Onder hét „sleutelrecht" ver staat men dan ook het recht van de fehuwde vrouw om de voor het huis ouden bencodigde uitgaven te doen. Uit een en ander is te verklaren, dat het eertijds in sommige streken niet tot de uitzonderingen behoorde, dat op den huwelijksdag de bruid zich met den sleutelbos tooide. Eep bijzondere beteekenis had in het volksgeloof de zoogenaamde „erf- sl'eutel", welke op geen der nagelaten kasten of koffers paste en wejlkiei men de doode in de kist meegjaf. (Amïzulk een sleutel werd de geheimzinnige macht toegekend, inzonderheid bij het slaan der twaalven, die het oude jaar uit- en het nieuwe jaar inluiden, dat dengene, die er door keek, kon zien waar in het nieuwe jaar zich een sterfgeval zou voordoen. Aantrekkelijker is de in verschillen de landen bestaande gewoonte, vol- fens welke huwbare meisjes op S. ylVester-avond lood gieten door een sleutel, ten einde dank zij de zich dan vormende figuurtjes te weten, welk beroep de aanstaande echtgenoot uit oefent. Dat de kamerheeren aan de vorstelijke "hoven achter aan den rok een sleutel dragen als teeken hunner waardigheid, behoeft geen nadere ver klaring. Dat de sleutelbos het attribuut van de oude Germaansche godin Molda is, vindt zijn verklaring in de om standigheid dat zij', als godin van aiu- mage en vegetale vruchtbaarheid, ge acht wordt telken jare de schatka mers van haar onderaardsch paleis te ontsluiten, waarin de wasdom en het nieuwe leven in de natuur worden bevorderd en verwekt. Over de natuur sprekende, denken wij er in dit vëtband onwillekeurig aan, hoe de sleutel zijn naam heeft ge geven aan de Primula veris, in onze taal als Sleutelbloem of 'Hemelsleu tel bekend. Verwijdert men de bloem kroon van deze Primula dan doet de overblijvende kelk eenigszins aan een oud- slot met sleutelgat denken, terwijl de afgeplukte kroon althans eenige gelijkenis vertoont met een sleutel. Een oud volksgeloof zag in de plant een geschenk van de goden, met be hulp waarvan verborgen schatten ont dekt konden worden. Onder den invloed van het Christen dom is de sleutel in verband gebracht met St. Pieter, den wachter aan de hemelpoort, getuige de legende, vol- fens welke, toen eens een gestorven ind aan de hemelpoort klopte, Pe trus bii het binnen laten zijn sleutelbos liet vallen, die op aarde ergens op een kerkhof terecht kwam. Aanstonds ont sproot ter plaatse een te voren onbe kende bloem. Toen des anderen daags een weesje bloemen kwam neerleggen, op het graf van haar moeder en haar oog op de zeldzame bloem viel, ont waarde zij tot haar verbazing een bos sleutels, op wier ring zij 'het woord „hemel" las. Sedert heet de plant „he melsleutel-bloem". Land- en Tuinbouw. Het Kaasbesluit. Het „Ned. Wkbï. voor Zuivelberei ding en Handel" verwacht van het ontwerp-kaasbesluit, wanneer dit in hoofdzaak onveranderd blijft, dat de beteekenis er van vooral zal liggen: le. in het voorschrift, dat de kaas, in winkels in voorraad gehouden', voor zien moet zijn van een kenteeken, aan gevende het minimum vetgehalte in de droge stof; 2e. dat de winkelier ver antwoordelijk is voor het door hem aangegeven vetgehalte. Het eerste voorschrift zal tengevol ge hebben, dat de winkelier uitslui tend kaas met een Rijksmerk zal vrh- gen (in 1924 bijna 90 van de geheele voortbrenging). Alleen producenten, die er op aan kondein dat hun waar voor het binnenland zou dienen en daarvoor ongeveer den vollen markt prijs ontvingen, behoefden zich van de instelling der kaascontrole niets aan te trekken. Het kaasbesluit zal echter tot gevolg hebben, dat weldra alle in ons land bereide kaas het R.M. zal dragen. Het vochtgehalte van de kaas blijft in het ontwerpbesluit evenwel huiten beschouwing. Dit zal bijv. tengevolge kunnen hebben, dat proces-verbaal zal worden opgemaakt tegen een winkelier die een kaas verkoopt met 45 pet. vocht» wanneer deze als 30 plus wordt aangeprezen maar slechts 29 pet. vet bevat, terwijl de collega vrij uitgaat, die op gelijke wijze aangeprezen kaas verkoopt welke 31 pet. vet en 00 pet. water bevat. Bezien van liet standpunt der keuringsdiensten is dit zeker een merkwaardige consequentie. Door het tweede voorschrift zal zich het geval kunnen voordoen, dat de winkelier geheel te goeder trouw is cn de leverancier hem kaas met een te laag vetgehalte leverde. I11 verband zoodanige voorwaarden kunnen koo- pen dat hij cerhaal heeft op zijn leve rancier .ingeval de kaas niet het vet gehalte blijkt te bezitten dat bet R.M. meent het blad, dat deze mogelijkheid - voor de kaascontrolestations een aan sporing zal zijn o rnnog meer dan tot- nutoe, met gestrengheid op te treden. Sfierenkeuringen. De ïoca.e sderenkeuraigen in deze provincie rijn. weder 10 't zicht en har der d:u menig buitenstaander er- moedc, wordt aan de voorbereiding, ervan gewerkt. Ook sommige lokkers doen al hun best hun voor te brengen dieren een zoo gunstig mogelijk voorkomen te geven. Omdat ze dat achter soms op zeer ondoelmatige wijze doen, of ook er, zich zeer weinig moeke voor getioos ten, en daardoor oorzaak zijn, dat de goede eigenscnapperr van bun dieren met tot hun reclit komen, leek het me niet overbodig, uit een artikel in het Algemeen Nederlandsen Landbouw blad het volgende stuk over te nemen: „Nog enkèle weken scheiden ona van de keuringen en wie mochi den ken dat wij ons geroepen zouden ge voelen de lokkers nog eens aan te por ren, hunne dieren voor deze gelegen heid een extra voertje te geven, is er vlak naast. Deze dieren worden meer dan voldoende gevoed, veelJ eiwit wordt vermorst, er wordt werkelijk ie- veel gemest. Zeker, een tentoonstel- lingscber behoort 111 goede conditie te zijn, doch overmatig vette dieren zijn' Uit fokkersoogpunt wangedrochten en geroutineerde juryleden laten zich ook in dit opzicht niet al te vlug blinddoe ken In de nog resteerende weken blijve men niet rond de voerkist scharrelen,* maar trachte men langs andere wegen, zijn te presenteeren stier een. aange naam solied voorkomen te geven. .Goe de oppassing, goede verpleging, kun nen ontzettend veel doen. Een ruimf' flink, vooral luchtig, hok, een goed bed van droog stroó of turf strooisel1, een goede klauw verzorging, op rijn tijd wasschingen, trouw borstelen, toilet- teeren, vooral staart en staartpluimj niet te vergeten en ten slottebewe-, ging en nog eens beweging, vooral om; dat deze voor stand en gjang van het grootste gewicht is, terwijl een dier dat! geregeld wordt afgestapt, zich bijna al-' tijd beter presenteert. 't Is eigenaardig, menige boer ziet; er niets tegen op zijn fokstier b.v. één, of soms, als hij 'het in zijn hoofd! haalt, drie of vier koeken op een dag; extra te geven, doch dagehjksch zijh, dier flink te poetsen en beweging te geven, dat is bij het meerendeël wat' veel gevergd. Ik meen dat het laatste het goedv koopste is, meestal betere resultaten geeft bij deze toch reeds sterk genoeg gevoerde dieren dan het eerste. Al deze hulpmiddelen bij elkaar kunnen natuurlijk geen slechte stier; goed maken, maar wel een goede stier! brengen op de plaats, die hem op gronci van zijn bouw toekomt." Men moet bedenken dat op zoo'ïït keuring behalve de jury. in den regel; nogal wat publiek komt, en hoe beter een aangevoerd dier zich presenteert* hoe meer het publiek, waaronder zich; nogal eens aanstaande koopers van fokvec bevinden, eën gunstigen in druk ontvangt van de kwaliteit der dieren. Pan bedenke men hierbij dat over drijving in de- verpleging enz. geen gevaar bestaat, als men het met ken nis van zaken doet. J. 1W1. BAKKER. S cheepstij dingen. hou.and-amerika lijn. BINNENDIJK, ïa.i Rotterdam naar New York, pass. 5 Febr. Prawle point. BURGERLIJK, van Rotterdam naar New York, pass. 5 Febr. Kaap Race. LOCHIvATKINE, van Vancouver n. Rotterdam, via Liverpool, 5 Febr. 1020 mjjl van Fastnet. VECHTDIJK, van New York naar Rotterdam, ,5 Febr. van Bishop Rocks gesign. stoomv. mij. nederland. BOETON, thuisreis, 6 Febr. te Suea. RONDO, 6 Febr. van Amsterdam te Batavia. VONDEL, thuisreis, 6 Febr. van Ge nua. BATJAN, 6 Febr. van Amsterdam naar Java. SIMALOER, 6 Febr. van Amsterdani naar Hamburg. kon. hollandsche lloyd. DRECHTERLAND, uitreis, 6 Febr. van Phernambuco. FLANDRIA, 4 Febr. van Buenos Ay- res, en 5 Febr. van Montevideo naar Amsterdam. GAASÏERLAND, van Valparaiso n. Buenos Ayres, Febr. te Tulcahuano. rotterdamsche Lloyd. SLAMAT, uitreis, 6 Febr. van Co lombo. holland-afrika-lijn. HEEMSKERK, 6 Febr. van Delagoa baai naar Beira. SPRINGFONTEIN, .5 Febr. van Dar es Salaam naar Lindi. RANDFONTEIN, thuisreis, 6 Febr. van Port Natal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6