Manneg PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 4 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Donderdag i Februari, 's avonds 8" uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, 's avonds acht uur. Herv. Kerk. Uitv. van het Chr. Gem. koor „De Lofstem". Leiderdorp. Donderdag f Febr. van half drie tot vijf uur en van zeven tot negen uur n.m. Catechiseerkamer ach ter de Herv. Kerk: Verkooping van vervaardigde art. voor de zending. Vrijdag 5 Febr. Zelfde uren idem. Zaterdag, 6 Febr., 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Herdenkingsavond ter gelegenheid van het Zilveren Jubi leum van het Vorstenpaar. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 1 tot en met Zondag 7 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Felle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Spreker toonde het verschil in op vatting aan van deze jongeren en die van het vroegere geslacht der Nu en Straksers. Dit laatste is, zoo ging spr. voort, het geslacht geweest van hoog hartige sceptici, van de analytische be zetenheid en van het anarchistische eigenheidsideaal, waarbij alle heil werd verwacht van het individualisme Als opvolgers van deze Nu en Strak sers kunnen aangemerkt worden de zoogenaamde dichters van het Fon teintje. De Vlaamsche beweging is geen strijden om macht, maar slechts een onderdeel van een groote wereldbewe ging, om een schooner en gelukkiger leven te bevechten voor hen die na ons komen. Het altruisme stellen in plaats van de individualistische anar chistische gedachte. Problemen van louter esthetischen aard zijn" erin geslaagd de jongeren, die eens zoo'n sterk ethisch eenheids front in Vlaanderen hadden opgesteld, niet alleen van elkaar te vervreemden, maar zielfs tegenover elkaar te plaat sen. Kun radicale Vlaamschgezind- heid hun nationale overtuiging op een internationaal getinten achtergrond houdt hen echter te zamen. In het tweede gedeelte zijner rede gaf spreker talrijke voorbeelden van de werken van moderne Vlaamsche dichters. Ned. Chr. Reis ver eeniging. Maandag 8 Februari houdt de af dee ling Leiden en omstreken van de Ned. Chr. Reisvereeniging een propaganda- vergadering, waar de heer H. W. J. J. van Deventer een causerie hoopt te houden over: „De N.C.R.V. en haar ver eenigingsreizen naar Lugano en Mon- treux." Oranje-Comité. Het Oranje-Comité Leiden verzoekt ons mede te deelen, dat Ds. Thomas door omstandigheden verhinderd is tot zijn spijt a.s. Zaterdagavond (den Herdenkingsavond) de spreekbeurt te vervulléh en dat prot. Dr. H. M. van Nes zich welwillend bereid Verklaard heeft in diens plaats op te treden. De Tuinderskwestie. Naar wij vernemen is naar aanlei ding van het ingezonden stuk van de Graat, inzake de Tuinderskwestie bij den Officier van Justitie een aan klacht wegens smaadschrift ingediend. De Kaasmarkt. Naar gemeld wordt, is zeer spoedig een voorstel van B. en W. te verwach ten tot verplaatsing van de Kaasmarkt naar het terrein van het voormalig Invaliedenhuis. Watersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité zijn de volgende giften ingekomen: K. f 2; B. B. f 1; G. B. Acad. Zieken huis f 10; Een steentje van Loekie f 1; Mej. W. K. f 1. Giften worden nog gaarne inge wacht bij den Penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden, Postgironummer 57471. BINNENLAND. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Verschenen is het verslag over den Postchèque- en Girodienst over de ja ren 1923 en 1924. In het schrijven van den directeur- generaal der posterijen en telegrafie, waarbij deze het verslag van den mi-" nister van Waterstaat doet toekomen, wordt opgemerkt, dat in de verslagpe riode vallen de tijdstippen van stopzet ting en heropening van het girobedrijf. De ontwikkeling van den dienst sinds de heropening geeft volgens den heer Damme alle rederi tot waardeering van het beleidvolle beheer van den di recteur en de toewijding van hem en zijn personeel. Sinds de heropening zijn van de zijde der gebruikers geen of nagenoeg geen klachten vernomen. Het valt niet to ontkennen, dat het bedrijf nog niet z'n vroegere positie in het betalend ver keer heeft herwonnen, al valt een ge stadige toeneming van het gebruik waar te nemen. In de naaste toekomst ,mag echter verwacht worden, dat de toewijzing van een eerste rol in "den betalingsdienst van den Staat aan den postchèque- en girodienst het gebruik van het instituut door den particulier gunstig zal beinvloeden. Hierna maakt de verruimde maatschappelijke func tie van het bedrijf bet noodig, het zoo goed mogelijk te doen aansluiten aan andere betalingssystemen, met name aan het girosysteem van de Nederland sche Rank. Dit laatste zal worden be vorderd door bet opnemen voor den girodienst van een girorekening, zoo dra het overleg ter zake met laatstge noemde instelling, hetwelk thans in gang is, tot overeenstemming z^l heb ben geleid. Onder de bestaande omstandigheden schijnt den beer Damme de verwach ting gewettigd, dat binnen niet al te langen tijd, bij een voortgezet zuinig beheer van rlen dienst en voortduren de zorg voor een passende versterking, zijner inkomsten, het mogelijk zal blij ken, het bedrijf te doen beantwoorden zoowel aan zijn roeping als goed en snelwerkend en ruimverbreid beta lingsinstituut, als aan het desideratum van evenwicht in uitgaven en inkom sten. Een vraagstuk, dat spoedig opnieuw aan de orde dient te worden gesteld, is dat van eventueel© rentevergoeding. In verband hiermede is mede wensche lijk te achten het scheppen van eenige meerdere vrijheid voor het bedrijf ten aanzien van de behandeling van groot gebruikers van den dienst. Een voor stel daartoe zal den minister binnen kort bereiken. Het aantal ambtenaren bedroeg op 31 December 1922 667; op 31 Decem ber 1923: 1058, en op 31 December 1924 752. Tijdens de crisis bij het bedrijf is in totaal f2.827.591.08 te veel uitbetaald geworden op ruim 4000 rekeningen. Tn verreweg de meeste gevallen heeft aan zuivering plaats gehad. Slechts in een beperkt aantal gevallen bleken de be trokkenen weigerachtig om hun schuld te voldoen. Voor zoover deze rekeninghouders niet aannemelijk hebben kunnen ma ken, dat zij inderdaad niet tot betaling verplicht waren, is de tusschenkomst van den landsadvocaat ingeroepen, om de verschuldigde bedragen zoo noodig in rechten te vorderen. In totaal werden in handen van den landsadvocaat gesteld 121 vorderingen tot een gezamenlijk bedrag van f 141.575.70. waarop tot ultimo Septem ber 1925 f 42.009.79 betaald is gewer den. Gebleken is, dat enkele saldi, tot een gezamenlijk bedrag van f3508,26, vermoedelijk oninbaar zullen zijn. Ten aanzien van de nog niet geinde posten zet de landsadvocaat zijn bemoeiingen voort. Op 31 December was nog niet aange zuiverd een bedrag van f 178.581.76, verdeeld over 754- rekeningen. Bij het uitbrengen van het verslag was het nog niet aangezuiverde bedrag ge daald tot f 109.747.13. Het genoemde totale bedrag der oor spronkelijke tekorten kómt ongeveer overeen met 1 pet. van de totale saldi. Het verlies over 1923 heeft bedragen f275.894.495, terwijl de winst over 1924 bedroeg f 126.325.22. De formatie-Limburg en de katho lieken. Tegenover beweringen in sommige bladen o.a. in de Voorwaarts van Dinsdag als zou de poging van den kabinetsformateur van katholieke zij de binnenskamers tegenwerking ont- ometen, kunnen wij verzekeren, zegt de „Tijd" dat een verbod der katholie ke Tweede Kamerfractie, aan welk ka tholiek ook om in 't kabinet-Limburg zitting te nemen niet bestaat. Integen deel zijn voor zooverre in parlemen tairen kring bekend is ééne uitzonde ring daargelaten alle vooraanstaan de leden der fractie vóór het welslagen van een kabinetsformatie door mr. Limburg èn voor medewerking van enkele katholieken in dat kabinet. Nederland en België. Ten huize van den Nederlandsclien gezant te Brussel heeft, naar onze cor respondent te Brussel meldt, een bij eenkomst plaats gehad, die geleid heeft tot de oprichting van een veree niging zonder winstbejag, welke zich wil bezighouden mét bet bebeeren en het geven van een bestemming aan 'n door Nederlanders geschonken kapi taal ten bate van noodlijdende Belgen en, meer in het bijzonder, voor den aanbouw van woningen in de ver woeste gebieden. De Nederlandsche gezant jhr. dr. C. G. W. F. van Vredenburch heeft bet eerevoorzitterschap aanvaard. De Bel gische minister A. van de Vijvere zal het voorzitterschap waarnemen, ter wijl de heer Pierson, uit 's-Gravenha- ge, het ondervoorzitterschap zal beklee den. Verscheidene vooraanstaande Bel gen en een Nederlander traden voorts, als lid, tot de vereeniging toe. Na de bijeenkomst had een maaltijd plaats, waaraan ook leden van het in 1922 opgerichte Nederlandsche pavil joen voor Belgische Oorlogsweezen mede aanzaten. Nederland en Duitschland, De commissie van buitenlandsche zaken van den Rijksdag heeft haar goedkeuring gehecht aan het supple mentaire verdrag van 26 November '25 betreffende het Duitsch-Nederlandsch handels- en scheepvaartverdrag van 31 December 1851 en aan de Duitsch—Ne- RECLAME. yVini f Indien bij het scbefcen uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt£gij dit voorkomen door uw huid x,f,ór het inzeepen eerst in te wrijven met een weinig 30-60-90 ct. derlandsche tarief- en credietovereen- komst van 26 November j.l. De aanklacht tegen mr. Marchant. Mr. Marchant verzoekt te publicee- ren, dat de mededeeling dato 1 Febru ari, we ergeven.de eenige woorden tot een vertegenwoordiger van de pers ge sproken, over den 'curator mr. Moer el verkeerd is begrepéii. Het herbaalde gebruik van het woord' „aktié' in ver schillende beteekenis heeft daartoe blijkbaar aanleiding gegeven. Met „de „geheel© actie" waarin mr. Marchant „niets anders ziét,dan eèn poging tot chantage" is bedoeld de actie, van an deren. 'Uitingen, daarvan, heeft men kunnen waarnemen ter verificatiever gadering. Mr. Marchant neemt gaarne aan, dat de curator, naar hij verze kerde, buiten deze „geheel© actie" staat. De watersnood. De minister van Binnenlandsch'e Za ken en Landbouw, jhr. De Geer, bracht heden, in gezelschap van den Rijks- iandbouwconsulent, ir. Deckers, een bezoek aan de geteisterde gemeenten in Oostelijk Noord-Brabant, hoofdza kelijk met het doel, zich op de hoogte te stellen van de aan den landbouw toegebrachte schade. Te Katwijk (gem. Linde)- is circa 5 H.A .vruchtbaar bouwland onder zand bedolven, onder de gemeente Cuyck ruim 4 H.A. Ook te Oeffeit blijken ee nige H.A. door zand voor verdere cul tuur ongeschikt te zijn geworden. De kosten van ontzanding blijken groo- tendeels hooger te zijn dan de waarde van den grond, zoodat zonder steun van regeeringswege niet tot weder in cultuur brengen kan worden overge gaan. Het gat in den grintweg bij de „Lac- to" 'onder Cuyck is thans zoover her steld, dat het verkeer van auto's en an dere voertuigen weer kan doorgaan. De kweekerij van de firma Ebben Zn. is reeds groetend eels van zand ont daan. Allerwegërtéfc men nu begonnen met het opnemen-;» der toegebrachte schade. Deze blijk^-veel grooter te zijn dan oorspronkel ijk 'werd gedacht Voor Cuyck wordt' de' schade zelfs globaal op een half"ifiilliöfefL begroot. f BUITENLAND. eb DUITSCHLAND; EN DE VOLKEN BOND. Het verzoek om toelating. In d© Rijksdagcommissie voor de buitenlandsche aangelegenheden werd gister met 18 tegen 8 stemmen, de rijksregeering gemachtigd, tot den Vol kenbond toe te treden. Na aanhoorén van de mededeelingen van den minister van Binnenlandsche Zaken, heeft de commissie er geen be zwaar in gezien^ dat de regeering ge bruik maakt van de haar bij de wet van 28 November 1925 verleende mach tiging, om Duitsèhlands toetreding tot den Volkenbond aan te vragen. Het rijkskabinet is voornemens Za terdag a.s. de minister-presidenten van de landen tot- een bespreking uit te noodigen, ten einde hun de beslissing van de rijksregeering mede te deelen, om bij den Volkenbond een verzoek voor toelating te doen. Tevens zal een speciale ministerraad plaats hebben, welke waarschijnlijk zal worden voor gezeten door rijkspresident Von Hin denburg. Naar verluidt zullen Stresemann en de Duitsche gezant te Parijs, Von Hoesch, de gedelegeerden zijn, die Duitschland voor de eerste maal in den Volkenbond zullen vertegenwoor digen MISLUKTE STAATSGREEP IN PORTUGAL. De regeering den toestand meester. Volgens te Parijs uit Lissabon ont vangen berichten is Dinsdagavond ge tracht een staatsgreep uit te voeren. De opstandelingen poogden eerst een kazerne te overrompelen, welke aan val echter door de republikeinsche gar de afgeslagen werd. Een kleine afdee- ling opstandelingen niet zes kanon nen trok zich op den'linker Taagoever terug, waar zij zich verschansten. Deze "opstandelingen wérden door een aan tal burgers en enkele officieren van de schietschool gecommandeerd. Bevelhebber was de vroegere majoor Lacerto Almeida, die tijdens den oor log opleidingsofficier bij de zware ar tillerie is geweest. Nadat door de regeeringstroepen ge dreigd was, dat de stelling gebombar deerd zou wordën, hebben de opstan delingen zich overgegeven. De president"d%i* republiek, die juist op reis was néhf" Noord-Portugal is per extra-trein nuar Lissabon terugge keerd en heeftidaar met de leden der regeering in de Q&rmen-kazerne gecon fereerd. Ml Naar verzekerd wordt is de regee ring den toestand meester, en kan zij staat maken op de troepen en de ma trozen, terwijlde toestand elders in het land rustig is. De Fransche financieele crisis. Bij de artikelsgewijze behandeling van de financieele wet in de Fransche Kamer verklaarde de minister van fi nanciën naar aanleiding van een voor stel van den rechtschen afgevaardigde Marin, om het tabak- en telefoon-no- nopolie te verkoopen, dat zich tot nu toe daarvoor geen gegadigden hebben voorgedaan. De Kamer heeft met 400 tegen 105 stemmen bet financieele tegenvoorstel Brandy-Basson, dat bezuiniging door administratieve hervorming wilde, verworpen. De Italiaansche oorlogsschuld. Het Italiaansche gezantschap in Den Haag deelt mede, dat het totaal der door Italië met de Vereenigde Staten en Engeland aangegane verplichtingen bedraagt 850 millioen dollars; dit to taal wordt geheel gedekt door het be drag dat aan Italië volgens het plan- Dawes ten deel valt, n.l. 860 millioen dollars. Hieruit blijkt, dat ten gevolge van de jongste onderhandelingen Italië al zijn oorlogsschulden heeft gedelgd door de credieten welke dat land tegenover het buitenland heeft. Afschaffing van pasvisa. In verband met de afschaffing van pasvisa tusschen' Nederl. en Duitseh- laïid wordt thans ook op het departe ment van buitenlandsche zaken te Brussel de mogelijkheid van een der- gelijken maatregel tusschen België en Duitschland overwogen. Een te royale sovjet-gezante. De controle-commissie der commu nistische partij heeft, volgens de Roel, een onderzoek ingesteld naar de finan cieele gestie van 't sovjet-gezantschap te Oslo. Aan het hoofd van dit gezantschap staat, zooals bekend, een vrouw: Lydia Kolontaj. Deze dame nu schijnt zoo royaal met destaatsgelden om te springen, dat zélfs de sovjet-leiders, die overigens zeer op een goede repre sentatie gesteld zijlC het wel wat bar vinden. Zij heeft zich in een tijdsverloop van een jaar ongeveer 50 kostbare toiletten aangeschaft, voor rekening van het ge zantschap. Reeds zijn de voor 1926 aan het gezantschap toegestane gelden met 35 pet. verminderd. Het gerucht gaat, dat mevrouw Ko lontaj hierover dérmate gebelgd is, dat zij voornemens is met 1 Maart ont slag aan te vragen. Verbetering van de spoorwegverbin- dfng Antwerpen—Nederland. Naar verluidt maakt de administra tie der Belgische spoorwegen thans de bestekken gereed voor de ophooging der spoorlijn AntwerpenNederland: Het ligt in de bedoeling van het be heer de werken weldra in aanbeste ding te geven, om nog dit jaar met de uitvoering te laten beginnen. De Nederlandsch-Belgische spoorver binding zal er aanmerkelijk door ver beteren. De Belgische oorlogsvloot. De Belgische parlementaire commis sie voor landsverdediging besprak gis teren de kwestie van bet al of niet handhaven van de Belgische oorlogs vloot. Indertijd bad zich een special© commissie voor het handhaven uitge sproken. In de discussie van gisteren stelde de socialist Mathieu voor de vlootkern die België jaarlijks vier millioen franc kost, af te schaffen, De Katholiek De Burlet bestreed déze zienswijze, zeg gende, dat het bier ging om het prin cipe, of men de Belgische kust al dan niet wilde verdedigen. Besloten werd de rapporten der vo rige commissie te bestudeeren en dan de volgende week de bejBprekingeft voort te zetten. A'v KORTE BERICHTEN. Het aantal werklooze kantoorbe dienden in Duitschland bedroeg 1 Ja nuari 200.000, o.w. 65.000 vrouwen en meisjes. Het Aantel werkl.oozen in Weenen beeft in de tweede helft der vorige maand de 100:000 overschreden. In verband met de door de politie ontdekte samenzwering tegen Panga- los, zijn 15 personen in hechtenis ge nomen. Naar uit Rome wordt bericht, ver langden 400 studenten der universiteit te Florence, dat de rector zou worden afgezet, daar hij geen goed fascist is. Een nieuwe poging tot bijlegging der Engelsche marco.nistenstaking is mislukt. De vereeniging van marco nisten verklaart, dat er nog steeds meer dan 900 sehepen zonder marco nisten op zee- zijn. Cook, de secretaris van den En- gelschen mijnwerker9bond, heeft een bezoek gebracht aan den secretaris generaal van den Volkenbond, met wien hij over sociale wetgeving heeft gesproken. Trotzki wordt genoemd voor het Russische volkscommissariaat van handel. Er loopen geruchten, dat Turkije een conflict met Griekenland wenscht om de trouw van Servië op de proef te stellen en om de aandacht van de be volking af te leiden van 'de veranderde politiek der regeering ten aanzien van Irak. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert.' 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.J. Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.J. Lezingen. 5.35 (Daventry, 1600 II.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 5.35 (Londen, 365 M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1030 MJ. Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding van Fr. Lupgens. 6.20 (Berlijn, 505 M.J. .Verschillende lezingen. Ó.20 (Parijs, Eiffeltoron, 2630 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.— (Hilversum, 1050 M.). Lezing van den heer A. v. Wijnen, namens den bond van kaasproducénten uit Gouda, over: „Eeu landbouwbelang". 7.05 (Jliinchen, 4S5 M.J. Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc.i-gen. 7.20 (Hamburg, 395 M.J. Muziek. 7.20 (Stuttgart,445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1030 M.J. Politiebe richt, weerbericht. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.45 Alle Engek:Lc stations. Muziek. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.) Concert. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Miinster, 410 M.J Concert of lezing. 7.50 (Zürich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Paxjjs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.15 (Hilversum, 1050 M.). Aanslui ting van hetconcertgebouw te Am sterdam. - O.a. Symphcnie van Mozart onder leiding van Willem Mengelberg. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. I I 8.50 (Parijs, 1750 M?). Concert. Ij 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tqd- sein, weerbericht, nieuws, enz. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. De omstandigheden waren de Jongè- lings en Meisjes ver een. Dinsdagavond niet mee. Er waren behalve hun ver gadering in de Geref. Kerk, nog twee samenkomsten in Concordia en Bruine paard. Was het daarom dat er maar zeer weinige ouderen waren, 'die hun belangstelling toonden? Of is het de weinige liefde die er is voor de rijpere jeugd? In ieder geval, er waren weini gen, die hun plicht verstonden en de rede van den spreker, den heer vaü Rijn, 'had beter verdiend. De voorz. der Jongel;vereen., de heer Hoekstra, opende de vergadering met gebed en welkom voor aanwezigen en spreker, waarna deze het woord ver krijgt. Spr. begint met te zeggen, dat deze' propaganda-avond voor de beide ver een. eigenlijk een aanklacht is. Het moest niet meer noodig zijn en ieder moest overtuigd zijn, dat een opvoe ding zonder Jongelings- en Meisjes- vereen. onvolmaakt, ja zelfs zeer ge brekkig is. Ieder die zijn vorming op deze vereen, ontving weet dit en dankt God voor de groote gave, hem hierin geschonken. Vooral onze tijd maakt het noodig. Er is verslapping en verflauwing al- lerwege. Er is een zoeken en tasten en niet vindén, niet alleen in de wereld maar ook in onze Geref. kringen. De vastheid van belijden wordt gemist; de-leuzen van onze Vaderen zijn er nog, maar het geloof wordt niet ge vonden. Het is daarom misschien wel goed, zegt spr., wanneer we straks op politiek gebied in de minderheidsposi tie komen. Het is op dat terrein even als overal noodig, dat we onszelf nauw onderzoeken, en in gemeenzaamheid met onzen God ons sterken voor den strijd. Daarom niet zoo als op heden vragen: hoe kan ik zoo ver mogelijk met de wereld meegaan, niet zoo sjou wen met de wereldsche dingen maar ons beginsel uitdragen in woord en daad. Dit is onze levensroeping. Spr. komt hiermede tot zijn onder werp: „Levensroeping". Op de volgen de vragen wil spreker trachten een antwoord te geven: Wat is het leven? Wat is het levens doel? Wat is de levenstaak? Wat kun nen en moeten onze jeugdvereen. doen? Wat is het leven? Veel is hierover gedacht, gesproken en onderzocht. De wereld heeft getracht hier een ant woord op te geven en zij heeft niet gekund. Er is maar een antwoord en dat is: Het is een gave Gods. Dit eene antwoord leert ons de Bijbel. In bet scheppingsverhaal zien we de wording van den mensch, de vorming van het uitwendige en daarna de inblazing van den adem. Alles komt van God, niet alleen bij Adam maar ook nu. Het leven is du9 Gods eigendom en moet Hem worden geschonken. J Wat is levensdoel? De mensch werdj geschapen naar Gods beeld. Een beeld}

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2