MÊ NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1926 BLOEMENTENTOONSTELLING „FLORA TE RIJNSBURG. (Vervolg). Wie op de tentoonstelling, na kennis te hebben genomen van de gewone broeisoorten, nieuwigheden zoekt, zal zich voor wat de enkele vroege tulpen aangaat, aangetrokken gevoelen tot de bedden, die te weerszijden van de cen traal gelegen inzending een plaats heb ben gevonden. Jammer, dat van de soorten die, zij het kort, reeds bekend zijn, de namen niet zijn vermeld. Mogelijk echter zal men daartoe nog overgaan. Onder deze collectie, die wel fraaie exemplaren bevat, zijn vooral de bonte soorten rijk vertegenwoordigd. De effen soorten herinneren soms aan een „Darwinis tische" afkomst. Er zijn sierlijk ge vormde bloemen bij, maar de stengel vraagt een enkele maal meer stevig heid. In het algemeen goed ontwikkeld Komende tot de populaire soorten noemen we de witte en gele la Reine- soorten, waarvan wat de kleur betreft zeer zuivere creaties zijn te zien. Prins v. Oostenrijk, Vermillion en Cramoi- sie Brillant hebben zich prachtig ontwikkeld en laten vooral wat statig heid en stevigheid betreft vele achter zich. Van Prins v. Oostenrijk zijn ook va- rieerende zaailingen aanwezig. Mac Kinley met zijn sterk getemperd rood neemt een eenige plaats in. Hobbéma uit een heel ander kleurgenre is goed ontwikkeld. Ook van Rose Luisante zijn goed uitgekomen exemplaren te zien even als' van de bekende Grisdelin. Gele la Reine, Gele Prins én Herman Schfegel geven veel variatie in deze kleur te zien. Alle soorten, die zich blijkbaar ~^og niet willen laten verdringen.'In de Vroege tulpen is het voorts nog een viertal verloopelingen van de bonte Joost v. d. Vondel, die de aandacht vragen en ook wel verdienen daar zij door hun regelmatige ontwikkeling ieder op zichzelf een geheel vormen. „Impression" toont vooral door den opzet van de bloem zijn verwants- hap met de Valken-soorten. Flamingo, Gen. de Wet en Proserpine worden niet gemist. Hoéwei van de laatste niet alle even goed uit hét blad kwamen zijn er toch meerde; e prachtcollecties te zien. Van de dubbele vroege tulpen trek ken vooral de talrijke murillo-sports de aandacht. Allereerst van de wit- rose Murillo zelf, waarin door meer of minder rose tint verschil van trekken openbaar wordt. Dan volgt de heel ro se Peach Blossom, die ook zijn plaats handhaaft en andere sports, Elektra en Ada. Theeroos is op verschillende pun ten mooi te zien, en heeft zich evenre dig ontwikkeld. Verder noemen we hier nog mr. v. d. Hoeff. De Tournesol-soorten zijn ook goed vertegenwoord. El Toreador laat nog eenig verschil in trekken zien, maar wat met deze soort in dit stadium van het seizoen bereikt werd is over t al gemeen bewonderenswaardig te noe men. Hetzelfde geldt van Golden King en Couronne d'Or. Onder de aanwezige Darwin-soorten neemt William Copland de eerste plaats in, blijft zeer gevraagd en schijnt een geschikte broeier. William Pitt en de met een gloeiend rood overtogen Bartigon maken met Farncombe Sa/i- ders een goed figuur. Hyacinthen zijn er niet heel veel, maar toch is er verscheidenheid. Eeni ge zaailingen doen het niet onverdien stelijk al kon misschien een enkele maal de kleur nog natuurlijker zijn. Van de Narcissen zijn er eenige van de beste nieuwe soorten, zooals de krachtige enkele trompet narcis v. Wa- verens' Giant met het mooi-gele hart, Pliryne, en eenige variaties van Lloyd George. Oudere bekenden ontmoeten we in de dubbele Von Sions, enz. Sir Watkin is ook goed maar zou nog meer op kleur kunnen zijn. Mooie exemplaren zijn er van enkele maar vooral dubbele of ook wel ge mengde Narcissus Poëtaz, voortgeko men uit N. Tazetta en N. P. Ornatus. Hier treft de fraaie stevige stengel en de soms geweldige bloemrijkheid. Een enkele maal vinden we ze hier aange duid onder den naam van Chineesehe (water) Narcis, naar de N. Tazetta Grand Emperor. Early Perfection en Sensation staan goed op stengel. De groepen-prijsvraag brengt ons voor eenige fraaie collecties uit- en in- heemsch goed; Azalea Indica, in ver schillende kleuren, Camelia, Freesia's in meerdere variaties, nevens Anemo ne Coronaria, Mimosa grandi flora, Fransche ranonkels, Anjers, Iris, Blau we druifjes (Hyacinthus Bot in 't blauw), nevens fraaie groepen Kentia, Cocos, Weddeliana, Aspedistra, afge wisseld door Varens Arocaria excelsa Asperagus, Adiantum, Selaginella enz. Fraai is ook eên groep hybriden van de uit de tropisch-Amerika afkomstige Amaryllis Hippeastrum. Het is de moeite waard hieraan bijzondere aan lacht te schenken. Noemen we nog een bed Kaapsche vetplanten met meer, maar ook min der bekende soorten, mooi gegroepeerd^ en eenige luxe stukken, zooals een fraai in de planten gestoken arreslede, bewerkt van boven met tulpen, Proser pine, en benedenwaarts afgezet met mos, Selaginella, Adiantum, Aspera gus Sprengeri enz.; mooi, heel mooi stuk, en voorts een fraai uit buiten waarts omgebogen bloemen van Wil liam Copland en Adiantum (Venus haar) samengestelde -grafkrans. Men ziet, er is heel wat moois te zien, en wij hopen dan ook, dat dikmaal de belangstelling weer groot zal zijn. Reeds hier voice een woord van hulde voor de organisatoren, de hee- ren C. Vianen te Rijnsburg en A. R. Oyervelde te Noordwijk. De opening. In tegenwoordigheid van vele ge- noodigden, de inzenders met hunne dames, de jury, het bestuur,•vertegen woordigers van Hoofdbesturen der Bollenkweekers organisaties en van de Kamer van Koophandel van Rijnland (de heeren G. Molkenboer en Mr. P. G. Knibbe) en van B. en W. (Burgemees ter Bosschieter en Weth. S. Schone- veld), had gistermiddag in het ten toonstellingsgebouw de opening plaats De voorzitter, de heer T. K r a 11, sprak het openingswoord, waarin hij opmerkte, dat er bij de opening van deze tentoonstelling weer alle reden is voor dankbaarheid. Dankbaarheid ook aan de inzenders, die vrijwillig zonder dat er een officieele afspraak was gemaakt, gezorgd hebben, dat de tentoonstelling een week eerder tot stand kwam. Vervolgens bracht spr. dank aan de tentoonstellingscomm., die, zpnder dat het bestuur daadwerkelijk behoefde mede tè werken, de lieele organisatie heeft geregeld. De jury, die zich dade lijk bereid verklaarde, bracht spr. dank voor de voortreffelijke wijze waarop zij fcich_van haar moeilijke taak had gekweten. Er zijn ditmaal niet minder dan 37 medailles uitgereikt: een re cord dus, dat tevens een uitbreiding van de taak der jury beteekent. In het algemeen dankte spr. daarna allen, die op eenigerlei wijze aan het totstand komen der tentoonstelling hebben me degewerkt, om ten slotte nog te wij zen op de gunstige omstandigheden, die ons gegeven worden. Hadden storm of watersnoodramp ons getroffen dan zou ons Werk geen resultaat hebben gehad. Spr. eindigde met een aansporing vol te houden en elkaar een: tot weer ziens toe te roepen. Namens B. en W. uit de burgemees ter, de heer J. L. Bosschieter, zijn golukwenschen, het bestuur van „Flo ra" hulde brengend voor zijn praesta- ties, terwijl hij het tevens aanspoorde, op den ingeslagen weg voort te gaan, ook in het belang der gemeente Rijns burg. De heer H. J. V o o r s- bracht als se cretaris den dank over van het Hoofd bestuur der Alg. Vereen. v. Bloembol lencultuur. De Rijnsburgsche broeiers doen iets, dat hun recht geeft op den dank van allen, die bij den bollenhan- del zijn betrokken, waaronder spr. ook hen betrok, die in het buitenland dit Hollandsche product trachten te plaat sen. Mét voldoening constateerde spr. de goede kwaliteit van de ingezonden bloemen, in weerwil van de vervroegde forceering. De heer S. Schoneveld vertegen woordigde het hoofdbestuur van het H. B. Genootschap. Spr. memoreerde de beteekenis van het werk der Rijns burgsche broeiers voor de verbetering van het product, en de voor de reclame die het noodig heeft om de gewenschte afzetgebieden te vinden. Namens de Kamer van Koophandel vertolkte de heer Mölkenboer, voorzitter der afd. Kleinbedrijf, de ge voelens van sympathie welke dat li chaam koestert voor het werk van de Rijnsburgsche kweekers, die ons land en onze kweekerijen eer aandoen door de producten die zij op de binnen- en buitenlandsche markten aanvoeren. De heer H. de B o e r uit, Noordwijk, bracht de gelukwenschen van de afd. v. d. Mij. v. Tuinb. en Plantkunde al daar over en stond daarna stil bij de diepe schoonheid van de schepping die iri deze tentoonstelling weer tot uiting komt. Naast bewondering vooy den grooten Schepper past ook waardee ring voor hen die zich veel moeite en teleurstellingen getroosten om het maar weer steeds mooier en beter te maken. Ten slotte sprak de heer K. Vol kers z, uit Lisse, die door den voor zitter om zijn medeleven met de Rijns burgsche kweekers speciaal werd ver welkomd. Spr. zei, dat Rijnsburg om zijn groo- te verdienste voor het kweekersvak aanspraak mag maken op aller steun daar meii meermalen niet op eigen kracht de vele moeilijkheden kan over winnen.' Er valt' nog veel te doen voor de ondernemende kweekers. Mochten de onderzoekingen van dr. v. Slogte- ren en prof. Blaauw, respectievelijk met betreking tot het tegengaan van het omvallen der geforceerde tulpen en de vervroeging van het product zei spr. dat wanneer die resultaat moch ten hebben, een geheele ommekeer zal komen, waarbij Rijnsburg in de eerste linie zal staan om er gebruik van te maken. Dr. v. Slogteren sprak over de bestrijding der bollenziekte. Van de beteekenis van dezen tak van weten schap is men in de betrokken kringen ten zeerste overtuigd. Moge het nooit aan de gewenschte samenwerking ont breken, zoo besloot spreker. De heer Kralt: als prof. v. Slogteren erin slaagt een afdoend middel te vin den krijgt hij een medaille zoo groot als hier geen is uitgereikt (applaus). Met een woord van dank aan de sprekers verklaarde de heer Kralt, na dat ook de heer J. C. Ballego nog het woord gevoerd had namens de jury de tentoonstelling geopend. Bekroningen. Dogr de jury werden de volgende onderscheidingen toegekend. P.V. 1 (G.V. Tulpen, beroepsforceer- ders. J. de Koning, kl. gouden medail le. And. de Mooy, gr. gouden medaille, L. de Mooy, verg. zilv. medaille. 2. D. V. Tulpen, beroepsforceerders, J. de Koning, verg. zilv. medaille, J. v. Schooten, bronzen medaille, L. de Mooy, kl. gouden medaille. 3. Darwin Tulpen, beroepsforceer ders. And. de Mooy, verg. zilv. med. 7. Hyacinthen, beoepsforceerders. And. 'de Mooy, zilv. medaille. 11. Vroege Enkele Tulpen, B. F. A. v. d. Mey, zilv. medaille, And. de Mooy Jr. gouden medaille, J. C. Soe- terman, gr gouden medaille met beker Vianen en v. Delft, kl. gouden med. 12. Beste vak V. E. Tulpen, beroepfe- forceerders. J. Zandbergen Wzn. zilv. medaille. 13. Beste vak V. E. Tulpen speciaal v. kwal. bet. Beroepsforceerders. J. v. d. Mey Jzn. verg. zilv. med; de Vletter en v. Egmond, kl. gouden med. 15. Beste groep dubbele tulpen, B. F. And. de Mooy, gr. gouden medaille, Vianen en v. Delft, kl. gouden med. 16. Beste vak V. D. Tulpen, B. F. J._Rootselaar, bronzen medaille. 22. Beste groep tulpen (soorten naar keuze). Voor iedereen. J. en C. Soete- man. Noordwijk, gr. gouden med; J. Zandbergen Wzn. kl. gouden med. 23. Collectie Bolgewassen( Geen tul pen, hyac. of narcissen). Voor ieder een. Gebr. den Older, Verg. zilv. med L. de Mooy, bronzen medaille. 24. Beste groep tulpen (La Reine en Valk-soorten). Voor iedereen. And. de Mooy, verg. zilv. medaille. 26. Beste collectie nieuwigheden. Voor iedereen. Nic. Zandbergen, gr. gouden medaille. 27. Kisten E. Tulpen. Naar keuze. J. Zandbergen Wzn. Verg. zilv. med. 28. Kisten E. Tulpen. Soorten naar keuze. Voor liefhebbers. And. de Mooy kl. gouden medaille. 31. Kisten gemengde tulpen. Naar keuze B. F. J. Zandbergen, kl. gouden medaille. 35. Kisten narcissen. Beroepsf soor ten n. keuze. Vianen en v. Delft. Bron zen medaille. T. Kralt, Verg. zilveren medaille. 37. Beste collectie Nieuwigheden. (Voor iedereen). P. Heemskerk, zilv. med; G. Lubbe Thzn. kl. gouden med. 38. Mooiste fantasie-groep. Voor ie dereen. T. Kralt, verg. zilv. medaille. 39. Mooiste fantasie-stuk v. bolge wassen. Voor iedereen. P. Heemskerk, gr. gouden medaille. 40. Mooist opgemaakte bloemen mand voor bolgewassen. Voor ieder een. P. Heemskerk Johzn. Verg. zilv. meid. extra prijs v. Proserpine. 41. De mooiste grafkrans, gemaakt van bloemen v. bolgewasssen (in dit geval Darwin William Copland) T. Kralt, verg. zilv. medaille. 45. Een vaas met bloemen (v. bolge wassen). G. Heemskerk, verg. zilveren med; G. Lubbe Thzn. bronzen med. 46. Een vaas bloemen (naar keuze). P. Heemskerk, Verg. zilv. medaille. 49. Groep bloemwerkers. Uitsluitend van bolgewassen. P. Heemskerk, gr. gouden medaille. 51. Mooiste med. met bloeiende plan ten (v.-iedereen), B. D. de Jong, kl. gou den medaille. 53. Groep bloeiende planten. Voor iedereen. B. de Jong, kl. gouden med. 54. Een groep niet bloeiende planten. Voor iedereen. A. J. Stemerding, gr. gouden medaille. 55. Een rotspartij met beplanting. Voor iedereen. C. Vianen, kl. gouden medaille. 56. Eigenaardigste inzending op hét gebied van den Tuinbouw. Voor ieder een. P. Heemskerk, bronzen medaille. 57. G. v. Delft, gr. gouden medaille. UIT ONZE INDIEN. Lepra. De gewestelijke gouveniementsarts te Djokja, Dr. Brönstedt, heeft in 50 des sa's met een totaal bevolking van on geveer 100.000 zielen een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van le pra. In het geheel werden op de 100.000 menschen Blechts 6 lepra-patiënten aan getroffen, wat werkelijk een zeer gun stig cijfer is te noemen, meldt het blad „Mataram". Aangezien er geen voorschriften be-, staan, welke den geneeskundigen dienst de bevoegdheid verleenen, lepra-patiën ten in een der leprozen-inrichtingen te doen opnemen, kan helaas aan het euvel van bedelende, met afzichtelijke won den bedekte Ieprozen geen paal ein perk worden gesteld. Vermelding verdient nog, dat het pas gehouden onderzoek heeft uitgewezen, dat doofheid veel voorkomt. Olilanten contra Ford. In de Lampongs kwam het tot een strijd tusschen olifanten en Ford's geesteskind, meldt een Loo. "-corres pondent. Op Vrijdag 18 December j.I. begaf een gezelschap Inlanders zich van Ka- lianda naar Telokbetong, per Ford-auto Wie dien weg wel eens gevolgd heeft, zal zich herinneren, dat tusschen beide genoemde plaatsen de weg door een cerwoud gaat, waar nog vele olifanten en beren voorkomen. De tocht werd ondernomen tegen het krieken van den dag, en in het oerwoud aangekomen, was het nog donker. Bij het scherpe licht van de auto zag de chauffeur midden op den weg een zwarte gedaante, en dichterbij ge komen zag lijj, dat het een jonge oli fant was. Zeker verbouwereerd door het verblindende licht, ging het beest- voor- noch achterwaarts. De weg was er te smal om goed te kunnen passeeren, en zoo probeerde de chauffeur het beestje Zacht weg te du wen. Doch toen het de auto tegen zich aan voelde, begon het zoo te trom petten, dat hooren en zien verging, en vreezende voor een algemeenen aan val van dergelijke beesten, want dit beestje was absoluut geen solitair, stapten allen uit en haastten zich- te rug in de richting van Kalianda. Het was maar goed gezien ook, want uit de verte zagen zij uit het woud een grooter dier, wellicht het moeder-dier, ie voorschijn komen, ey.neens met vee kabaai, d; slurf omhoog, op he, Ford(e toesnellen. Gewillig moest dit wagentje zich la ten welgevallen, dat moeder-olifant het met haai- slurf betastte, die daar omheen sloeg en de heele auto, zonder een. bijzondere krachtsinspanning op zij van den weg in het ravijn slingerde. Uit de verte, het was reeds eenigs- zins licht geworden, keek de chauffeur toe, wat er met zijn wagentje gebeurde. Na deze overwinning trokken de ko lossen zich in de rimboe terug en toen het geheel dag was, en de weg ook drukker geworden, waagden de chauf feur en eenige inzittenden zich naar het strijdperk van een uurtje geleden. De Ford werd in het ravijn geheel ver nield aangetroffen en het gezulsahap kon de plaats van bestemming niet meer bereiken. Van de olifanten was. niets meer te bespeuren dan de voetsporen, welke aan toonden, dat in het bosch nog meer van dergelijke Ford-vijanden geweest waren. Wat er van de menschen te recht zou zijn gekomen, indien zij het gebler van het kindje niet hadden be grepen, kan men zich voorstellen. Geneeskundige hulp. „De Banier", het orgaan van de C. E. P. juicht het toe, dat een inlandsche vereeniging naar aanleiding van een ar tikel in de „Locomotief' het initiatief nam om zelf bij te dragen tot verbe tering der verloskundige hulp in en om Cheribon en schrijft: „De latente krachten in de bevolking levende, komen hoe langer hoe meer tot uiting. Hoe krachtiger de vereeni ging dat initiatief ontplooit, hoe eer der de regeering bereid zal zijn dit ini tiatief te steunen. Maarmet geld alleen komt men er niet. Is er genoeg personeel beschik baar? bestaat er een teveel aan vroedvrou wen? Wij vreezen, dat juist hierin de knoop zit; dat de regeermg zelf niet zoozeer het bezwaar der financiën als het te kort aan personeel voelt. Wanneer de vereeniging krachtige propaganda maakt onder de vrouwen om de studie voor vroedvrouw ter hand te nemen, dan zal de regeering zeker bereid worden gevonden de opleiding dezer krachten zooveel mogelijk te be vorderen. En daar moet het tenslotte heen. De geneeskundige verzorging der Bil. maatschappij door artsen is voorloopig een utopie. We bewegen ons reeds een heel eind in de goede richting, als we een zoo groot mogelijk aantal vroed vrouwen haar zegenrijken arbeid kun nen doen uitoefenen, over een zoo groot mogelijk gebied van den Jndischen Ar chipel". Builenpest. In het district Krasnobodsk is bui lenpest uitgebroken. Er hebben zich reeds 175 gevallen voorgedaan, waarvan 149 met doodeljjken afloop. Er zijn Quarantaine maatregelen genomen, ter wijl uit Moskou een speciale medische expeditie vertrokken is. RECHTZAKEN. De bloembollen dief stallen in de Haarlemmermeer. Het Gerechtshof te Amsterdam be handelde heden in hooger beroep de zaak tegen den 22-jarigen arbeider T. L. B. en den 22-jarigen boerenknecht T. S., beide uit Haarlemmermeer, die in de nacht van 20 op 21 Augustus j.J. tezamen achttien zakken bloem bollen gestolen hadden. Het tweetal had zien per rijwiel begeven naar het bollenland van de Koker aan den IJ- weg .in de Haarlemmermeer, waar 'de zakken stonden, welke in gedeelten meegenomen werden. De bollen wer den verkocht aan een opkooper voor 17.50 per zak. De Haarlemsche Recht bank had .B tot 9 maanden en S. tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld, beide met aftrek der preven tieve hechtenis. Evenals voor de Recht bank bekenden beide beklaagden. .Ge tuigen Werden niet gehoord. De proc. generaal mr. baron van Harinxrtia thoe Slooten merkte op, dat de bollendieistallen een buitengewoon ernstig karakter aannemen. De bollen liggen steeds onbewaakt en zijn als 't ware aan de hoede van het publiek toevertrouwd. Daarom heeft de Rechtbank in Haar lem zware straften opgelegd. Spr. vond echter wel termen aanwezig B. een voorwaardelijke straf op te leggen, niettegenstaande hij niet in appel ge gaan was. De reclasseering had ech ter een schitterend rapport overgelegd Wat S. betreft, voor hem vond spr. een voorwaardelijke strat uitgesloten. Hij toch heeft reeds verscheidene ver oordeelingen achter den rug. Spreker vroeg verandering van de straf van B. in 9 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en voor S. bevestiging van de strat van een jaar gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mrs. Mes- rit en Priester. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. iW. Cuiper-Fokkema, Koninginnalaan S. Vogelenzang, dienstbode. Lusthof- laaii 13. H. van Klaveren, kok, Mare- dijk 91. P. G. van Velzen, dienstbode, de L. de Kanterstraat 13. C. Brouwer, K. Hansenstraat 12. R. van Gelder, kok Breestraat 16. Wed. A. H. v. d. Èerg- Kouwenberg. Levendaal 97. P. A..Kooij- man en familie, trambeambte, Schim melstraat 6a. T. W. R. 'Bolte, winkel juffrouw, Haarlemmerstraat 18. H. Ver haar, dienstbode, Doezastraat 23a. T. H. van Ginkel, Rijndijkstraat 25. P. T. Jennen, electricien, Bronkhorststraat 2a A. F. de Vries, dienstbode, Plantsoen 51. E. W. Hoogveld-Stassen, Noord- einde 50. M. A. Corbijn v. Willems- waard, bakker, Lage Rijndijk 65. W. de KoninR en gez., landbouwer, Bees tenmarkt 26. W. Rijnsburger, huisschil der, 4de Binnenvestgracht 13. J. Ha gen, winkelbediende, Oegstg. laan 23. A. A Twaalfhoven, .dienstbode, Vrou- wensteeg 16. E. de Niet-Houpst, Bree straat 156a. J. Blom, dienstbode, Haar lemmerweg 3. G. de. Blauw en Familie, lithograaf, Meidoornstraat 44. J. A. Nep zén en familie, conducteur der brieven malen, Amaliastraat 32. M. J. van der Peek, wagenmaker, de Génestetstraat 52. J. van Oosterhout-Bavelaar, Rijn dijkstraat 100. C. F. Smit, Oude Vest 33a. G. A. Righart van Gelder, huiskn., Heynsiusstraat 3. A. van Weerden, di recteur eener N.V., K. Rapenburg 18a T. H. van den Hovert, Plantsoen 91. J. H. F. Toirkens, verbleegster, Boer- haavestraat 33. C. P. Burghoorn, idem alsvorem. C. Th. Maalman, idem, als- voren. A. Rijnberg, kok, Breestraat 84. LA. Milet de St. Aubin, 1.1. hofm., nnekustwacht. E, J. van Ewjik, ser geant schrijver, alsvoren. P. Wellon, bakker, Lange Mare 6. A. van der Voort, kinderjuffrouw, Plantsoen 51. J. G. Busch, Hooge Rijndijk 19a. J. W. A. Boerma, i.1. stuurman, Heerenstraat 136. J. C. Heiland, dienstbode, Stille Rijn s. M. G. v. d. Ster, dienstbode, Rapenburg 15. J. H. Roopakkers en vr., schipper, Driftstraat 80. G. H. Fluiter, dienstbode N. Rijn 46a. B. H. L. v. d. Tuin, winkelbediende, Prinsenstraat 80. M. W. A. H. G. Raasveldt, Aal markt 4. E. Massaar, fabrieksarbeider, Haverstraat 44. O. J. Kroeze en familie, marconist, Haven 22. T. P. Mulder, Breestraat 70. B. A. Kemperman, H. Rijndijk 52. C. S. Leget, verpleegster, Steenschuur 6. G. Verberg, Heerenstr. 43. Vertrokken. Mei. E. Huisman, Noordwjjkerhout, Oostduin H 33. A. Elshof-v. d. Rejjden, Haarlemmermeer, Abbenes lrii H. lonk man. Jhr. R. J. Fr. h. v. Grotenhuis, Gendrmgen no. 11. Mej. G. Batelaan, Dan Haag, Rembrandüaan 462. J. A. Relijk, Den Haag, Koret Poten 7. Mej. J. M. Nijssen, Haarlem, Ged. Raam gracht i4rood. Mej. R. Th. Kok, Heer len, Valkanborgerweg 31. T. v. d. Poll, Delft, Pootstrata 68. K. F. Hoekstra, Snoek, Looeemastraat 21. H. Hak, Rot terdam, Betje Wolfstraat 7. P. Th. J. M. Kamp, Haarlem, Groot» Houtstraat 133. Kl. j. Popma, Den Haag, v. Mar- lenstraat 33. Mej. D. asperse, Voor burg, Emmastraat 61. Mej. H. T. Scheer Den Haag, Schenkweg 198. Wed. Bol- man-Tayeron, Den Haag, van Egmond straat 121. j. Wijfje, Wassenaar) Kat- tvflksche weg 62. Mei'. W. Chr. Luiten, Voorschoten d,e .Vink, bjj Vaxkevisser. Mej. C. Buitenaar, Amsterdam, Tessel schade ziekenhuis. Mej. W. J. Bunning, Wassenaar, bjj Spanjaard Raaph. laan. J. A. Pommee, Den Haag, Rpswijksche weg H. A. T. O. G. A. Kater, ZaR- Bommel, bit J. A, Wpgemans, Steenweg. J. Boedemansv Srtösenueim, Heemstrastr. 13. Mej. R. H. Tiemego,, ArnhoivZhUt- plaate 9, D. S. Liem.. Dén Haag, Wete ringschans 48. H. A. G. Haaeu. «DéLft Phoenixstraat 33. Mej. J. M. Eradus.. Amsterdam, Amooijplein 3II. W. Eese- veld, Voorburg, Noordenburgerlaan f8. Mej. J. .Valken, Hattem (G.), Hezenber- gerweg. Mek Goessens-Blok, Nieuwe- hage (L.), Beukstraat 5. Mej. A. J, v. d. Maas, Aardenhout, Klapheklaan bij Coeland. Mej. J. J. Brok, Den Haag, Z. West Butensngeili 127. W; Fr. 0. van Hattem, Den Haag, Delistraat 34, Mej. M. van Prins, Bleiswjjk, Molenweirt {187. J. B. G. M. Peters, Den Haag, Koninginnelaan jb.' Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK, R'datn n. New York. pass. 1 Febr. Cape Race. BREEDiJK, 2 v. R'dam n. Newyork KINDERDIJK, 1 v. Antwerpen te CARDIGANSHIRE, 2 v. R'dam n. San Francisco. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. E;NGGANO, 2 v. Batavia te A'dam. SALAWATI, 2v. Hamburgn. A'dam JjOHAN DE WjITT, thuisr., 29 Jan. v. Singapore. PRINS DER NEDERLANDEN, 2 v. A'dam n, Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND, 31 Jan. v. Coro- nel n. .Valparaiso. MAASLAND, 31 Jan. v. B.-Aires te Rosano. MONTFERLAND, thuisr., 31 Jan. v. B.-Aires. YILDUM,'1 v. Hamburg te A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, uitr., 31 Jan. v. Belawaa. SAMAR1NDA, thuisr., 2 v. Cocanada HOLLAND-AFRIKA-LIJN. PALEMBANG, 2 v. R'dam n. Ham burg. BOEkOE, 2 v. R'dam n. Hamburg. HEEMSKERK, 1 v. East London te Durban. 1 JAGERSFONTEIN, 2 v. A'dam O.-Afrika, via Antwerpen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6