fe 1 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 3 Febr., 's avonds 8 uur, Chr. Geref. Kerk: Ds. de Vries van 'Rijnsburg, over „De Lichtende Gees tenwereld". Rijnsburg. Woensdag 3 Febr. 'sav. zeven uur Geref. Kerk. Samenk. van de Chr. Oranje Ver. Spr. Ds. L. D. Poot v. Amsterdam, over: „Een kroon van fijn goud." Dinsdag 2 Februari. Abonnements concert: Rie Batenburg, Chopinavoud. 8 uur Stadsgehoorzaal, Kleine Zaal. Donderdag 4 Februari, s avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, 's avonds acht xiur. Herv. Kerk. Uitv. van het Chr. Gem. koor „De Lofstem". Leiderdorp. Donderdag 4 Febr. van half drie tot vijf uur en van zeven tot negen uur n.m. Catechiseerkamer ach ter de Iierv. Kerk: Verkooping van vervaardigde art. voor de zending. Vrijdag 5 Febr. Zelfde uren idem. Zaterdag, 6 Febr., s avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal. Herdenkingsavond ter gelegenheid van het Zilveren Jubi leum van het Vorstenpaar. De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 1 tot en met Zdndag 7 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Felle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. reet en indirect veel te zwaar op het bedrijf. Gedeeltelijke ontlasting van al deze kosten zou stellig bijdragen tot opleving van liet Noordzee-haring-vis- scherij he drijf, dat op zee niet onder de Arbeidswet valt, als gevolg van de ei genaardige positie van 't bedrijf en "de onmogelijkheid, om daarop de arbeids wetgeving toe te passeii, doen aan den wal meer dan eenig ander bedrijf door de bepalingen dier wet, geldelijk en technisch wordt getroffen. De indu.strieele bedrijven zijn ia staat, bij de prijsbepaling hunner ar tikelen, de kosten veroorzaakt door so ciale maatregelen enz. op hun produc tieprijs te leggen en kunnen dus hij hun calculaties daarmee rekening houden. In ons bedrijf is dat niet het geval. De lasten aan het bedrijf opge legd, kunnen op niemand worden ver haald, drukken veelal nog sterker op het negatieve resultaat, omdat de kost prijs van ons product niet vooraf te berekenen is. afhankelijk als men is van het vangstresultaat, nettenverlies, enz. en van den prijs, die eerst na den aanvoer hekend wordt en buitenge woon aan schommelingen onderhevig is. Van verschillende zijden en op ver schillende plaatsen kan men de vraag hooren: „Wat kan de Regeering doei. om het visscherijbedrijf te helpen Waar directe steun nog nimmer is verleend, mag mén toch aannemen, 'dat de Staat althans die belemmerin gen zal wegnemen, welke direct en in direct op liet bedrijf drukken en onze Regeering beginne alvast de zoo zwaar drukkende kosten tengevolge van de uitvoering der Invaliditeitswet te ver minderen, door voor werkgevefs in het zeevisscherijbedrijf de gelegenheid open te stellen, het risico der Invalidi teitsverzekering onder voldoende ga ranties onderling te doen dragen, een gunst waarom reeds herhaaldelijk door ons is gevraagd, die den Staat niets kost en onze exploitatiekosten belangrijk zou verlichten; voorts geve de wetgever aan de uitvoering van de A^gidswet een zoodanige toepassing, dat het bedrijf „aan den wal" dezelfde vrijheid wordt verleend. De Kabinetsformatie. Zooals reeds is gemeld, houdt de kabinetsformateur met eenige perso nen besprekingen in zake. de samen stelling van het kabinet. O.a. werd volgens de „Telegraaf* gepolst jhr. ir. R. R. L. de Muralt, lid van de Eerste Kamer en burgemeester van Borculo, die aangezocht is voor de portefeuille van Waterstaat. BUITENLAND. GENERAAL SOECHOMLINOF f Zijn grootheid en val. De staatslieden en legeraanvoerders, iwier naam met de geschiedenis van het ontstaan van den wereldoorlog on losmakelijk is verbonden, beginnen de een na den ander we^'te vallen. Zoo is gistermorgen Generaal, Soe- chomlinof, de Russische oud-minister van oorlog, in een Berlijnsch zieken huis overleden in den ouderdom van 78 jaar. Wladimir Alexandrowitz Soechom- linöf telde reeds sinds 1915 in zijn va derland niet meer mee. Hij was in dat •jaar na een buitengewoon schitterende militaire loopbaan in ongenade geval len. In 1908 was hij chef van denRus- sischen generalen staf en een jaar la ter minister van oorlog geworden. In deze functie heeft hij veel bijgedragen tot de reorganisatie van het Russische leger. Reeds in dien tijd mompelde men, dat Soechomlinof zich als minister aan staatsgelden vergrepen had, De eerste successen van de Russen inden oorlog maakten zijn positie echter on aantastbaar. Dat veranderde toen de tegenslagen kwamen. Het eerste onderzoek van de zaak in 1915 wist de tsaar te onderdrukken, doch het volgend jaar wist de Doema een hervatting van het proces be werken en hem van zijn zetel in den Raad van State vervallen te laten ver klaren. Onder Kerenski's bewind werd hij veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid in Siberië, welke straf hij echter niet behoefde te ondergaan, omdat hij .al 70 jaar was. Volgens zijn eigen verklaring zou zijn veroordeeling alleen gevolgd zijn, omdat men hem van Duitschgezind- heid verdacht. HET AFTREDEN VAN GENERAAL KESTENS. Een interpellatie in de Belgische Kamer. In de Belgische Kamer heeft de pre mier Poullet gisteren, in antwoord op een interpellatie van de liberale afge vaardigden Franck en Deveze, over de redenen van het aftreden van den mi nister van Nat. Verdediging, generaal Kestens verklaard, dat minister Kes- tens zijn ontslag heeft genomen, om dat er oneenigheid was ontstaan tus- schen hem en zijn mede-ministers over 'de tdepassing der nieuwe wet op de lichting 1925, waarvan Kestens een tegenstander was. Er bestond daar voor, zooals in de pers werd geinsinu- eer-L een andere reden. Minister Poullet zeide verder: Wij wenschen een sterk leger en bij het of ficieren-corps bestaat geen ontmoedi ging. De diensttijd van tien maanden, brengt de nationale verdediging niet in gevaar. Wij hebben niet het recht aan grootheidsvvaarzin te lijden, wat de militaire organisatie betreft en wij hebben ongelijk gehad na den wapen stilstand niet geheel te hebben gede mobiliseerd. De minister ging vervolgens na wat in Engeland en Frankrijk gebefirt in zake de legerreorganisatie en eindigde met te zeggen, dat hij naar een voor allen aannemelijk systeem zoekt. Hij zal trachten binnen enkele maanden de volledige legerorganisatie tot stand te brengen. De zitting had een opgewonden ver loop. DE ECONOMISCHE VOLKENBONDS CONFERENTIE. De samenstelling. Nu de Duitschers de uitnoodiging voor het lidmaatschap der commissie van voorbereiding voor de economi sche Volkenhondscónferentie hebben aangenomen en er een beslissing is ge nomen omtrent de keuze van de ar beidersvertegenwoordigers, kan het volgende overzicht gegeven worden omtrent de samenstelling dezer be langrijke commissie, die in April haar eerste bijeenkomst zal houden. De commissie zal bestaan uit vieren dertig leden. Voorzitter zal zijn Gustave Ador, de Zwitsersche oud-president der repu bliek, terwijl onzen landgenoot Kröl- ler het ondervoorzitterschap zal wor den aangeboden. Met het oog op den hoogen leeftijd van den tachtigjarigen Ador zal Kröller waarschijnlijk het leeuwenaandeel in de leiding der com missie hebben. Deze vierendertig leden kunnen naar nationaliteit als volgt gerang schikt worden: Vier Engelstlien, drie Franschen, drie Italianen, drie Duit schers, drie Amerikanen, twee Neder landers, twee Russen, twee Japanners, twee Zwitsers en voorts een lid uit ieder der volgende landen: Oostenrijk, Tsjecho Slowakije, Zweden, België, Polen, Spanje, Argentinië, Brazilië, Canada en Britsch Indië. Alleen omtrent twee van de drie Amerikanen bestaat nog eenige onze kerheid, terwijl voort, naar men weet, het standpunt der Russen voorloopig is, dat zij alleen zullen deelnemen, in dien de bijeenkomst niet in Zwitser land plaats vindt. DE FRANSCHE FINANCIEELE CRISIS. De Kamerdebatten. Bij de voortzetting van de discussies over de financieele ontwerpen in de Fransche Kamer was er gisteren meer belangstelling en meer stemming dan de geheele vorige week het geval is ge weest. Zaterdag waren de algemeene be schouwingen gesloten doch eerst aan het eind van de zitting van gisteren werd besloten over te gaan tot de ar- tikelsgewijze behandeling van het ont werp der commissie. Het hoofdmoment van de zitting was de rede van Briand. Met spanning was die tegemoet gezien, daar men hoopte, dat daarin het standpunt van de re- geering uiteengezet, en aldus leiding aan de debatten gegeven zou worden. Deze verwachtingen zijn evenwel te leurgesteld. De rede van Briand was zeer verzoeningsgezind, maar dienten gevolge ook zeer leeg en zij werd koel ontvangen. Briand besprak o.m. de omzetbelas ting. De minister van Financiën tracht hieromtrent tot een transactioneeie formule te komen. Ook ik, aldus Briand, heb den kie zers beloofd de omzetbelasting af te schaffen, maar ik heb vertrouwen in de kiezers, dat zij de noodzakelijkheid van het oogenblik zullen hegrijpen. Verschillende sprekers dringen op een onmiddellijke stabiliseering vau den franc aan, maar men moet, aldus Briand, eerst alle voorwaarden daar toe scheppen, en, vroeg Briand, waar om zou men den franc op het lage ni veau, waarop hij op het oogenblik staat, stabiliseeren, terwijl zijn werke lijke waarde hooger is? Men trachtte eerst die waarde te bereiken. Na Briand sprak Léon Blum, de „lei der der socialisten. Blum acht onmid dellijke stabilisatie gevaarlijk, daar men eerst demwisselkoers moet terug brengen tot het niveau der binnenl. prijzen, hetgeen verkregen kan worden door de door de socialisten voorgestel de heffing op het kapitaal. Na de rede van Blum werd zonder hoofdelijke stemming besloten over te gaan tot de behandeling van de arti kelen van het financieel ontwerp. KORTE BERICHTEN Bij het debat over de Engelsche troonrede gispte Lloyd George de schuldregeling met Italië; Baldwin be sprak uitvoerig het ontwapenings- vraagstuk en de voorgenomen bijeen komst te Londen inzake de conventie van Washington betreffende den aclit- urigen werkdag. Het aantal werkloozen in Enge land bedroeg op 25 Januari 1200,800, hetgeen slechts 40.122 minder is dan het vorig jaar op denzelfden tijd. Loucheur, de bekende Fransche politicus en oud-minister, is geope reerd ^vegens blinde darmontsteking. De toestand van den patient is bevre digend. De Fransche ministerraad heeft zich gisteren vereenigd met minister Durand's ontwerp tot, bescherming v. de hosschen. Hindenburg zal 22 en 23 Maart 'n bezoek aan het bevrijde gebied bren gen. Maarschalk Petain is naar Ma drid vertrokken teneinde aldaar de plannen voor een gemeenschappelijk voorjaarsoffensief in Marokko te he spreken. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Mr. Heemskerk komtl Naar wij vernemen hoopt op Don derdag li 'Februari a.s. voor dê A. K. Kiesvereeniging en Propagandaalub al hier op te treden de oud-min ster Mr. Th. Heemskerk, president van de A. R. Kamerfractie. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermorgen is de gaslantaarn, die aan het eind van de Schoolstraat staat hij de „Oude Wurft", door een auto ernstig beschadigd. Naar we vernemen moest een auto keeren en tijdens het achteruit rijden van deze kwam éen andere auto aan, ziodat, om geen botsing te verkrijgen, plotseling .gezwenkt moest worden, met het gevolg, dat de lantaarn het ontgel den moest. HILLEGOM. De windmolen van den Vosse- en "VVeerlaner polder alhier is door den ingenieur van de vereenigi ig „De Hol- iandsche Melenonderzocht. Hü be vond, dat zoowel technisch als econo misch de molen behouden kan blijven. Er wordt ook een rapport van het Landbouwkundig instituut te Wagenin- gen verwacht, waarna de Ingelanden zullen beslissen over het al of niet voortbestaan van den molen. Het polderbestuur heeft veel pech in dezen regenachtigen tijd. Eerst begaf de vijzel vanden molen zich, daarna raakte de zuiggasmotor delect, toen kroop op eeh Keer een paling in de buis van de pomp en tot overmaat van ramp blijkt de tijdelijke pomp te zwak voor de te verzetten hoeveelheid wa ter. De bloembollen in den polder kun nen niet tegen hoog water. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vorig jaar hadden vandalen de „aardigheid' om boveneinden van het Kerkhofhek, waarop punten zijn, flink cm te buigen, hierdoor hun baldagheid bot vierend en gevaar opleverend voor de voorbijgangers en voornamelijk voor iietsers, die het hek langs het Schelpen pad passeerden. De boveneinden zijn er toen afgeno men om verdere schade te voorkomen en ongelukken tegen te gaan. Thans hebben weer personein dezelfde flauwiteit uitgehaald, doch nu hebben de ondereinden het moetan ontgalden. Er wordt van nu af echter streng toegezien, en nieuwe daders zullen hun straf wel niet ontgaan. RIJNSÜURO. Alhoewel blijkt, dat dit seizoen min der bollen zijn opgezet dan het vorig jaar, komt op heden toch al een flink kwantum aan de veiling. De kwaliteit is van alle soorten nog steeds best. Het bedrijf is tot heden loo liend. Erijzen per 100 ie soort: Herman Schlegel 5,305,50, Pros- cerity 5,506,10, Cram. Bnllant 4,80 —5,70, La Reine 3,504, Fred. Moore 5.105.30, Couronne d'Or 5,906,40 Titiaan 5,906,10, Murillof 6,907, Gele Prins 6,706,80, Savator Rose 6,106,40, Flamingo 6,707, Theeroos 8,508,70, Copland 6,407,30, Farn combe Sanders 1415. KOUDEKERK. Vrijdagavond hield de Jong. Ver. op Geref. Grondslag haar jaarvergade ring in de Chr. School aan den Rijndijk. De school was eivol. De eere-voorzitter, de heer N. P. Slegtenhorst, opende de vergadering en had verder de leiding van het feest. Want 't was meteen feest. De stemming was dan ook opgewekt. Daartoe werkten de vele voordrachten ten en samenspraken natuurlijk mee. Een ieder had zijn best gedaan, zich van zijn taak zoo goed mogelijk te kwij ten. Dat mag gezégd. Ook geldt dit van de opstellen. Een drietal opstellen wer den -geleverd. Daarna had de voorz. der vereen., de heer A. van der „Vis, zelf de lei ding, en werd een bespreking gehouden als op de gewone vergadering. Verslag van penningmeester en secretaris ein toe spraken van afgevaardigden, ouderyer. en kerkeraad wisselden het bovenstaan de af. Om 1 uur sloot de leider de ver gadering en eindigde ouderling Reijne- veld met dankzegging. .Vrijdagavond werd alhier in de Koorzaal der Ned. Herv. Kerk een pro- pagandavergadering gehouden in het be laiig der Chr. Sociale beweging, waar als spreker optrad de heer H. J. Ter- wejj, voorzitter van den Ned. Chr. Bouw arbeidersbond met het onderwerp: „De noodzakelijkheid van Christelijke Vak organisatie''. De vergadering stond on der leiding van den heer P. de Jong, voorzitter der beide af deelingen alhier. Nadat deze de vergadering met ge bed en een kort openingswoord geopend had, verkreeg de heer Terwejj het woord Spr. zette allereerst in enkele trekken uiteen den oorsprong, het doel en stre ven en het hcoge belang van Chr. Vak organisatie, waarna hij vervolgens de verschillende richtingen in de vakbe weging in ons land belichtte. Voorts deed spr. uitkomen, welke gees tesrichtingen deze vertegenwoordigen en hoe ver hun invloed zich uitstrekt in en op ons volksleven. Telkens toonde spr. hierbij aan het gevaarlijke en antichristelijke der mo derne beweging ,om des te' beter uit te laten komen de beginselen der Chr. Soc. beweging. Het gaat in deze niet om het historisch gewordene desnoods met geweld cmver te werpen, doch aan de Hand van Gods Woord op te komen voor recht en gerechtigheid en de rechts positie der arbeidersklasse. Deze be ginselen moeten in de tegenwoordige maatschappij ingewerkt worden. Spr. besloot zijn leerzaam en ernstig betoog met een oproep tot allen, die de Chr. levensbeschouwing zijn toegedaan, zich in de Chr. vakbeweging te orga- niseeren. Het is roeping en plicht van ieder christen, om langs dien weg te verkrijgen rechtspositie voor den ar beider en tevens een dam óp te werpen vegen den steeds wassenden stroom van ongeloof en revolutie. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd door eenige aanwe zigen gebruik gemaakt. Deze werden door spr. op bevredigende wijze beant woord. Jammer, dat niet meerderen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven, cok van werkgeverszijde, want ook voor hen was het een leerzaam onderwerp geweest. De voorzitter dankte tenslotte den spreker voor zijn degelijk en leerrijk be toog, waarna hij de vergadering met (JanKzegging sloot. De burgemeester had van zijn ver hindering om deze vergadering bij te wonen aan den voorzitter bericht ge zonden. I11 de afgeloopen week vergader de op de bovenzaal van het cafe „De Bruine", de vereeniging „Helpt Elkan der", tot het houden van de gewone jaar vergadering. De voorzitter, de heer N. P. Slegten horst, opende de vergadering en heette zoowel de gewone als buitengewone le den. welkom en gaf een kort overzicht van de lotgevallen der vereeniging over het afgeloopen jaar. Het ledentalwas gestegen met 28, zoodat dev vereeniging nu 148 gewone en 45 buitengewone leden telt. Na het lezen der notulen door den secretaris, den heer P. de Jong Klz„ werd het financieele verslag uitgebracht door den penningmeester, de heer P. H .Boers, waaruit bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 1378,45, de .uitgaven f 586,98, batig slot f 791,50. Het batig saldo van het vorige jaar was f 689,28. De commissie tot het nazien der re kening, rapporteerde tot goedkeuring, waarna de voorzitter den penningmees ter dank bracht voor het accurate be heer en de .commissie voor de gedane moeite. Tot bestuursleden werden met alge meene stemmen herkozen da heeren P. H. Boer3 en P. de Jong Klz., terwijl als lid der commissie tot het nazien der rekening werd gekozen de heer A. van den Ent. Hierna volgde nog een gezellige be spreking over enkele zaken, d® vereeni ging betreffende. Ook werd nog bijzonderen dank ge bracht aan den plaatselijken genees heer Dr. Vlaanderen (hoewel afwezig) voor de belariglooze moeite en zorgen aan de vereeniging bewezen. Donderdagmiddag 4 Februari a.s. te 2 uur, zal aan de dokterswoning alhier gelegenheid bestaan tot koste- looze inenting. Men vergete vooral niet om het trouw boekje mee te brengen. Gedurende de afgeloopen maand zijn alhier ingekomen: Van Leiderdorp, Jannigje Bennings- hof en Annachien Vennema; van Bre men, Gerhard Adelbert Schmidt; van Maassluis, Cornells Philippus Booster; van Wijk bij Duurstede, Reinerus Antho nius Lourens. Vertrokken naar Goes: Margaretha Jacomijntje Dorrepaal; naar liefde (Ned Mettraij), Ingen Witte; naar Leiden, Nieuwe Rijn B 46, Gjjsbertha Hendrika Fluiter. t KATWIJK. jjjjjj Gemeenteraad Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de burgemeester, de heer J. H. do Waal Malefijt. Aanwezig alle leden. De secretaris, de heer J. W. Kobus is wegens onge steldheid niet aanwezig. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder- uurtje, zang, lezing, muziek. 6.(Hilversum, 1050 MJ. Vooravond concert door het H.D.O.-orkest, onder leiding "van Fr. Lupgens. 7.(Hilversum, 1050 M„). Lezing (door den heer H. v. d. Molen, tand arts te Amsterdam, over: „Tandheel kundige behandeling van schoolkinderen en mond verzorging." 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc_l..-en. 7-45 (Hilversum, 1050 MJ. Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ Concert. Werken van Mendelssohn. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Program ma van de Chr. Radiovereeniging. Voor programma zie hier onder. 8.20 (Daventry, 1600 MJ. Concert en lezingen. Jachtprcgramma. Koor en versterkt orkest. 8.20 (Londen, 365 MJ. Concert en lezingen. Werken van Mendelssohn. 8.50 (Parijs, 1750 MJ. Concert. IO«— (Hilversum, 1050 MJ Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. Ned. Chr. Radiovereeniging. Het programma wordt verzorgd door de heeren: Arie Post, voordrachtkunstenaar, te Scheveningen. D. Pereboom, Secr. Prop.-Comm. N. C. R. V. te Eede. H. J. Bekkering Jr., lid der Ned. Or ganisatie van Accountants, te Amster dam. Willem Ilornsveld, viool. Jacob Me:jer, piano en orgel. 1. Psalm 121. Orgel en viool. 2. O Heer, die daer des hemels tente spreydt. 3. Chanson russe, van Sybny Smith. Piano en viool. 4. Toespraak van den heer Perebpom. 5. Aver Maria, van Schubert. Piano en viool. 6. a. Lied der gemeenschap, van Ge- raert van Suylestein. b. De herberg-scène, van René de 1 Cl'ercq. Voor te dragen door den. heer Arie Post. 7. Psalm 150. Orgei en piano. 8. A-dur Sonate van Handel'. Orgel en viool. 9. Chant sans paroles, van Tschai- kowsky. Jo. Een praatie over belastingen, door den heer H. J. Bekkering. 11. Nocturne, op. 9 no. 2, van Chopin. 12. Beter dan het leven, van J. L. F. de Liefde, door den heer Arie Post. 13. Melodie, Rubenstein. Piano en viool 14. Psalm 25:10. Orgel en viooL De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed, waarna de beëedi- ging plaats vindt van den heer G. v. Duyn Gzn. (Kanaalstraat) het in de plaats van den heer D. C. v. Leeuwen nieuwbenoemde raadslid. De voorzit ter wenscht den heer v. D. geluk met zijn benoeming, met den wensch dat hij tot tevredenheid voor zichzelf en tot heil van de gemeente zijn functie zal mogen bekleeden. In verband met de intrede van Het nieuwe jaar spreekt de voorzitter daar na den raad toe. Als wij van Gemeentelijk standpunt aldus spr. een terugblik werpen op hot vorige jaar, is de algemeene indruk, dien wij krijgen, niet bijzonder gunstig Er zijn, Gode zij dank, zeker ook lichtpunten en het zou van groote on dankbaarheid getuigen, wanneer wij daarvoor het oog sloten. Voor groote rampen bleef onze ge meente bewaard. De algemeene gezondheidstoestand was gunstig. Tuinbouw en Bloemkweekerij gaven bevredigende resultaten. Het vreemde- lingenbezoek gedurende 't badseizoen was zeer groot. Maar de hoofdbron van inkomsten, de visscherij, gaf over het geheel ge nomen, slechte resultaten. Vooral was dat het geval met de Ha- ringvisscherij, waarvan de uitkomsten van overwegende beteekenis zijn voor hagenoeg alle neringen en bedrijven. De hoofdoorzaak was, dat de vang-1 sten zéér gering bleven. De aandacht' van de Regeering zal hierop worden gevestigd, opdat deze trachte, de oor zaken daarvan op te sporen en na,te gaan welke middelen kunnen worden aangewend tot verbetering van den toestand. De minder gunstige omstandigheden waarin vele ingezetenen verkeerden. belette echter niet, dat er ten behoeve der slachtoffers van den Stormramp van Augustus 1925 en ten behoeve van de noodlijdenden 'door den Watersnood in de eerste dagen dezes jaars, zeer be langrijke bedragen werden bijeenge bracht. Met dankbaarheid kan dit worden geconstateerd. In de samenstelling van uw verga dering kwam eenige wijziging, door dat de heer D. C. van Leeuwen, ter oor- zake van zijne werkzaamheden zich genoopt zag zijn ontslag te nemen. Z n plaats is ingenomen door den heer G. van Duijn. In weerwil van de minder gunstige/

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2