ssëÈfe NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 FEBRUARI 1926 DAG-AGENDA, Sassenheim. Dinsdag 2 Pebr. 'g av. flalf acht. Hotel „Het Bruine Paard", Ds. v. d. Valk van Rotterdam over „De val van het antieke en van het moder ne Babyion", Sassenheim. Dinsdag 2 Febr., 's av. aalf acht. Geref. Kerk. Sn.mp.nk, Spr. de aeer A. v. Rijn van Vlaardingen over „Levensroeping". Woensdag 3 Febr., 's avonds 8 uur, -hr. Geref. Kerk: Ds. de Vries van Rijnsburg, over, „De Lichtende Gees- enwereld". Rijnsburg. Woensdag 3 Febr. 'sav. «even uur Geref. Kerk. Samenk. van 3e Chr. Oranje Ver. Spr. Ds. L. D. ?óot v. Amsterdam, over: „Een kroon ran fijn goud." Dinsdag 2 Februari. Abonnements concert: Rie Batenburg, Chopinavond. i uur Stadsgehoorzaal, Kleine Zaal. Donderdag 4 Februari, 's avonds S uii'. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. -hr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, s avonds acht uur. Herv. Kerk. Uitv. 7an het Chr. Gem. koor „De Lofstem". Zaterdag, 6 Febr., 's avonds 8 uur. stadsgehoorzaal. Herdenkingsavond er gelegenheid van het Zilveren Jubi- eum van het Vorstenpaar. De avond-, nacht- en Zondag- tienst der apotheken wordt van Maan- tag 1 tot en met Zondag 7 Februari -s. waargenomen door de apotheek an den heer W. Felle, Kort Rapenburg 2, Tel. 594. 7 BUITENLAND. HET ZWITSERSCH-RUSSISCH GESCHIL. Op het doode punt De Zwitsersche regeering ontving toor Fransehe bemiddeling antwoord lit Moskou op het laatste aanbod van .en 'Zwitserschen Bondsraad tot het -it den weg ruimen van het geschiï nzake den moord op Worowsky. De ovjetregeering verklaart het Zwitser- che aanbod onvoldoende. Daar de Zwitsersche regeering geen erdere concessies meent te kunnen oen en in haar midden reeds een *aar ministers meenen, da"t Motta al e ver is gegaan in zijn bereidwillig- -ei'd tot beslechting van het geschil, ijn de Russisch-Zwitsersche onderhan elingen thans op het doode punt ge komen en mag men alleen nog een op- ossing van het conflict verwachten. Is Frankrijk thans de regeering van -ovjet-Rusland tot matiging in haar v 'ischen weet te bewegen, gelijk Briand enige weken geleden Zwitserland ist over te halen een aanbod aan sov- et-Rusland te doen. De volgende week zal het Zwitser- che parlement een groot debat over •eze aangelegenheid houden naar aan- siding van de reeds aangekondigde ïterpellaties van socialistische en an- iere zijden. Wellicht zal dan opgehel- erd. worden, waarop het thans on- lUist gebleken optimisme der Zwitser- che regeering in de vorige weken be- "ustte. >E VOORBEREIDENDE ONTWAPE- ningsconfefAntie. De datum van bijeenkomst. Volgens een bericht uit Genève zal jie datum van bijeenkomst van de voor ereidingscommissie voor de ontwa peningsconferentie in overleg met de eden van den raad van den Volken bond worden vastgesteld. Men verwacht algemeen, dat de com nissie tegen 15 Mei bijeengeroepen zal vorden. DUITSCHLANDS TOETREDING TOT DEN VOLKENBOND. Het verzoek om toelating. Naar de Reichsdienst der „Deut- chen Presse" van bevoegde zijde ver- teemt, heeft de secretaris-generaal 'an den Volkenbond den wenscli uit- 'esproken, dat Duitschlands verzoek ■m toelating tot den Volkenbond, zoo nogelijk voor den 5en dezer ter behan deling in de op 8 Maart aanvangende ijeenkomst van den Volkenbondsraad #al worden ingediend. De reden daarvoor moet worden ge tocht in de overweging, dat er in ver band met deze zeer belangrijke gebeur enis voldoende tijd moet zijn, om cle' eldende staatslieden der overzeesche \nden, welke zitting in den Volken- vondsraad hebben, persoonlijk tot deel eming uit te noodigen. Dit geldt met name voor de deelne mers aan de Volkenbondsvergadering, tie half Maart zal plaats' hebben, zoo- lat ook die landen door hun leidende taatslleden persoonlijk vertegenwoor- igd kunnen zijn. HET DUITSCH-RUSSISCHE INCIDENT. Rusland geeft voldoening. Terzake van den in beslag genomen ostzak door den Duitscben consul-ge- ieraal te Tiflis aan den Duitschen ge- ïant te Moskou gezonden, heeft de sov- iet-regeering thans meegedeeld, dat laar bij bet ingestelde onderzoek ge ileken is, dat een ambtenaar der Kau- tasische republiek hier eigenmachtig opgetreden. De ambtenaar is reeds ontslagen en zal zjch nader moeten verantwoorden, terwijl de spoorwegambtenaar die hem assisteerde, gearresteerd is, en eveneens ter verantwoording zal wor den geroepen. De sovjet-regeering heeft den Duit schen gezant verder haar leedwezen over het incident betuigd, dat hierme de gesloten is. Over de met dit incident verband houdende arrestatie van den consul te Tiflis duren de onderhandelingen nog voort. Een nieuwe Pool-expeditie. Met geldelijken steun van bekende Amerikanen wordt er een onafhanke lijke expeditie om het Poolgebied met vliegtuigen te onderzoeken georgani seerd door Richard Byrd, die den vo- rigen zomer aan bet hoofd beeft ge staan van de scbepen-afdeeling van de expeditie van MacMillas, Rockefeller en Ford hebben ieder'al 20.000 dollar gegeven. Het i9 nog niet bekend of de expeditie luchtschepen of vliegtuigen zal bezigen. Byrd is van plan. als het kan in April naar Spitsbergen of Etah te ver trekken. Kan dit niet, dan gaat hij niet eerder dan Augustus. KORTE BERICHTEN. In Frankrijk neemt de ontevre denheid over de hulpeloosheid van re geering en parlement, inzake 'de finan- cieele crisis, toe. Er ontwikelt zicli een actie van hooge ambtenaren van financiën, die een opdracht eischen, om. buiten het parlement om, de finan cieele zuW&ring te mogen doorvoeren. Bij de besprekingen tusscben den Britschen gezant en de Turksche re geering te Angora schijnt geen grond slag voor verdere onderhandelingen inzake Mosoel verkregen te zijn. In verband met het St. Francis- cus-eeuwfeest zullen in den loop van het jaar in Italië twee nieuwe Katho lieke universiteiten worden gesticht. In 1925 zijn ,in liet Berlijnscho straatverkeer 11.156 botsingen voorge vallen. 4929 menschen werden gewond 143 menschen werden gedood. Mussolini heeft bevel gegeven tot ontbinding van de fascistische vereeni gingen van staatspersoneel, daar deze overbodig zijn, omdat 't personeel deel kan uitmaken van de fascistische partij. Huysmans, 'de Belgische minister van wetenschappen en kunsten, heeft bij den ministerraad een voorstel in gediend om de vacantie voor de scho len en rechtbanken voortaan in Juli te laten beginnen en in Augustus te la ten eindigen. Tot dusver liep de greote vacantie van begin Augustus tot eind September. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Viertal: Te Assen, H. H. Baudet te Arum, J'. R. Immink te Delden, J. F. Kruvt te Valthermond en P. van der Wal te Neede. Beroepen: Te Loon op Zand, G. van Mcntfrans te Sommelsaijk, Aangenomen: Naar Workum. C. J. Schweitzer te Maassluis. Naar bteg- gerda, J. Jebbink te Lutten. Bedankt: Vcor Peperga, W. Th. Klumper, cand. te Gorssel. Te Geer- truidenberg, G. J. Rensink te West- zaan. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Schoonoord, cand. B. Bonma, cand. te Koudum (Fr.) Te Augustinusga-Surhuizem, U. Buwalda te O. .Bildtzijl. Te Thclen, S. Koster, cand. te Terne uzen. Bedankt: Voor 's Gravenhage-W., N. Buff inga te Rotterdam. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Lisse, J. Jongeleen te Hilversum. Intrede Ds. J. Vermeulen. Na des ochtends door zijn zwager, Ds. Joh. Steehouwer, predikant te Weesp, bevestigd te zijn, heeft Ds. J. Vermeu len, overgekomen van Noordwijk aan Zee, des avonds zijn intrede gedaan als predikant bij de Ned. Hers*. Gemeente te Groningen. De Martinikerk, die 1800 personen kan bevatten, was geheel gevuld. Ds. Vermeulen hield een rede naar aanleiding van den tweeden brief aan de Corinthen, hoofdstuk 4:7: „Maar wij hebben dezen schat in aarden vaten gedaan, enz.". Aan het einde daarvan bracht spr. dank aan het kerkbestuur en aan de leden van den gemeenteraad voor hunne tegenwoordigheid, waarin hij met ge noegen zag hen band, die er bestaat tus- schen Kerk en Overheid. Tot zpn spijt kon spr. den burgemeester der Gemeen te Groningen niet toespreken, omdat Jhr. Bosch van Rosenthal hem deze week heeft geschrevén, dat hij wegens familieomstandigheden niet tegenwoor dig kon zijn. Spr. uitte de beste wen- schen voor den leider der gemeente. Spr. dankte voorts Ds. Rose, dat hij aan spr.'s zwager zijn beurt heeft af gestaan, opdat deze hem thans voor -de derde maal .heeft kunnen bevestigen bp zijn intrede in een andere gemeente. Voorts bracht spr. dank aan zijn col lega's voor hun tegenwoordigheid en riep den steun in van allen, die tot de kerkelijke Gemeente in betrekking staan Hij deelde mede, dat zijn werk in hoofd zaak zich zal bepalen tot de 9de kluft in samenwerking met de he eren Kuiper en Ds. Langman. Na over de Gemeente zjjn zegen te hebben uitgesproken,, zong deze hem iGezahg 91:3 too, waarmee de plich- tigheicl was geëindigd. Generale Synode Geref. Kerken. Naar gemeld wordt, heeft de door de Synode benoemde commissie, die de vraag onder de oogen moet zien, of de kerkrechtelijke zijde van de thans aan hangige procedure geheel en al naai de Kerkenorde verliep, tot voorzitter gekozen, Ds. W; H. Gispen, te Scheve- ningen. De commissie tot behandeling van de (dogmatische zijde der zaak koos tot voorzitter Dr. K. Dijk, van Den Haag- West. i Verwacht wordt-, dat .vooral' de arbeid van laatstgenoemde commissie yeel tijd zal1 yorderen. Siberische kerken. Hongaai'sche krijgsgevangenen, die niet naar Hongarije teruggekeerd zijn, hebben zich blpvend in Siberië geves tigd en daar vijf Hongaarsche dorpen gesticht. In deze dorpen vindt men thans te zamen drie Hongaarsch-Gereformeer de kerken. Drie theologische studenten indertijd mede onder de krijgsgevange nen zpnd, doen in deze gemeenten den predikantsdienst. De Hongaarsche ker ken doen thans moeite, alhoewel hier in door de censuur ten zeerste belem merd, om met deze loten van hun stam in relatie |e komen. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Door B. en W. van Bodegraven is aan den heer C. Zaal Azn. vergunning verleend tot het bouwen van een kaas pakhuis voor den heer F. Noordhoek, alhier. In de maand Januari zijn alhier ter Secretarie in verband met de vleeschkeuringswet ter keuring aan gegeven: 96 varkens, 30 koeien, 5 ge- ten. 4 paarden, 21 schapen, 3 graskal veren. Door Ged. Staten van Z.-H. is, in de maand Januari, ontheffing ver leend van art. 13 der motor- en rijwiel- wet, betreffende gesloten verklaarde wegen in deze gemeente aan: A. van Baren, W. Batelaan, D. van de Pol, J. van Aalst en J. Th. van Ghesel Grothe, allen te Bodegraven. Onbestelbare brieven en brief kaarten aan het Postkantoor alhier, vanvwelke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Januari L926: Brieven: Raad v. Arbeid, Gouda; Briefkaarten: geene. Per Postcheque en Girodienst ten postkantore alhier, werden in de maand Januari 645 stortingen gedaan ten bedrage van 114.745.97. Er wer den 163 cheque's uitbetaald tot een ge zamenlijk bedrag van 56.337.98. Inzake de rioleering was door B. en W. een besluit genomen waardoor huiseigenaars verplicht werden tot aansluiting op het hoofdriool, waar voor zij b.v. voor een pand van 10 M. breedte 100 gulden zouden hebben te betalen. Te begrijpen is, dat hiertegen door velen werd geprotesteerd en zeker voor hen een voldoening, At thans door Ged. Staten het door B. en W. in gediende plan niet goedgekeurd is. Die rioleering heeft al heel Wat ge moederen in beweging gebracht. Het is altijd jammer geweest, dat een 25 jaar geleden g§en aanvang is gemaakt met een goed systeem wat geleidelijk kon worden .uitbreid. Hier is een ver zuim goed te maken, dat hoe men de zaak ook wenden of keeren wil, altijd grooie f'inancieele offers der gemeente zal vragen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kahtoren werd gedurende de maand Januari 1926 ter Rijkspostspaarbank ingelegd 3411.18 en terugbetaald 5099.68. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4825 De collecte die in de week van 25 tot en met 30 Jan. j.l. alhier langs de huizen werd gehouden ten behoeve van den algemeenen watersnood hier te lande heeft de som van 3627.opge bracht, plus J 7 voor de slachtoffers in de onmiddellijke nabijheid, van den polder Vettebroek te Reeuwijk cn Zwammerdam, De collecte gehouden in de R.-K. Kerken alhier bracht op 757.50. Bij de gehouden uitvoeringen der Gymnastiekvereen. „Hercules" werd gecollecteerd voor'de slachtoffers van den watersnood, welke de som van ruim 41 heeft mogen opbrengen. LEIMUIDEN. Donderdag geeft de afdeeling Lei- muidenRijnsaterwoude van den bijz. vrijwilligen landstorm een propagau- da-avond in de zaal van café „Iner- boer", met vrijwillige medewerking van het dubbel mannenkwartet „On derling Kunstgenot" te Nieuw-Vennep. Het belooft een gezellige avond te zul len worden. 't Was Vrijdagavond half acht, dat het jaarfeest van de Geref. Knapen- vereeniging werd geopend door haar voorz. den heer P. Vroomland. Zoowel voor de knapen als voor be langstellenden is het een gezelligen avond geweest. Na de verslagen van Secr. en pen ningmeester wisselde inleidingen, sa menspraken toespraken van afgevaar- digden en voordrachten elkander af. De inl. over Gewijde en Kerkgesch. wa ren, zoo wat stijl als inhoud betrof, schitterend te noemen. Wanneer de leden steeds zulke inl. leveren, staat het werk der Vereen, op een hoog peil. In de pauze werd gestemd over de oudercommissie, die in hoofdzaak het zelfde is gebleven. Daar de stemming nogal even duur de, werd er door de jongelui wat ge speeld en gezongen en verdiepten en isle heeren zich in het belangrijkste ^RECLAME. Hoofdpijn bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. nieuws, dat de krant dien avond gaf. Ook werd door enkele Martha's rond gegaan met de tractatie. Een zeer mooi slotwoord werd ge sproken door Ds. Ringnalda die de knapen wees op twee woorden van groote beteekenis n.l.: „Levensernst" en „Levensvreugd". Na gezamenlijk zingen ging spr. voor in dankgebed. Daarna gingen*^llen vol daan huiswaarts. BOSKOOP. De raad 'dezer gemeente zal verga deren op [Vrijdag, 5 Februari 1926, des avonds om zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. .Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 18 en 23 Decem ber 1925. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanbieding door B. en i\V!. van de balans, winst- en verliesrekening over 1925, van het gemeentelijk bouw terrein aan de Zuidkade. 5. Mededeeling van B. en W.. betref fende de levering enz. van de electri- schc inrichting van 3 schakelstations, aan den heer J. Ouwehand te Bloe- mendaal'. 6. Mededeeling van .B en Wj. be treffende het uitoefenen van handel ot nering^door ambtenaren in dienst der gemeente. 7. Voorstel' van B. en W;. om over te gaan tot vaststelling van de vergoe dingen, éngevolge art. 101 der Lager- Onderwijswet 1920, over het jaar 1924, aan Besturen van Bijzondere Scholen toekomende. 8. Voorstel vqn B. en W). om te be sluiten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan den heer D. Blonk, melkverkooper te Boskoop. 9. Voorstel van B. en W, om aan de straat, welke gelegd wordt voor de huizen van de Woningbouwvereem- ging „St. Joseph" een naam te ge ven. 10. Mededeeling van B. en W|. be treffende het doortrekken van de gas leiding naar de sluis in den Laag- Boskoopschen Polder. 11. Aanbieding door B. en [WL van de verantwoording der gelden, aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur verstrekt voor de eerste inrichting van een school voor U.L. Onderwijs. 12. Voorstel van B. en W;., betref fende de opheffing van de functie van doodgraver-plantsoenarbeider en de instelling der functies van doodgraver en plantsoenarbeider. 13. Voorstel van B. en W., betref fende aansLelling van personeel van het Electriciteitsbedrijf, met mededee ling van ter zake dienende gegevens 14. Rondvraag. 15. Sluiting1; Voor de ingezetenen 'dezer ge meente is het wellicht niet van Be lang ontbloot te wijzen op de regeling tussclien de Duitsche en Nederland- sche regeering, ingevolge welke re- feling met ingang van 1 Febr. 1926, et visum voor reizen naar Duitsch- land is komen te vervallen. LEIDERDORP. De raad dezer gemeente zal1 ver gaderen op Donderdag 4 Februari 1926, des avonds half acht uur. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Verzoek J. de Lange om f 300 per jaar op zijn pensioen. 3. Verzoek van den heer H. P. Ko ning om ontslag als lid der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim en benoeming van een lid dier commissie. 4. Wijziging begrooting. VOORSCHOTEN. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Woensdag 3 Februari a.s., 's avonds 8 uur. Onderwerepn ter behandeling: I. Ingekomen stukken. 2: Wijziging der begrootkig 1926. 3. Wijziging jaarwedde ambtenaar ter secretarie. 4. Besluiten comutabiliteit. 5. Benoeming leden commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 6. Vaststelling pensioengrondslagen. 7. Beslissing op verzoeken ex-artikel 72 der Lager onderwijswet 1920. S. Idem idem om voorschot ex. arti kel 101 dier Wet. 9. Idem op verzoek om subsidie van het Groene Kruis. h 10. Idem van de Naai- en Handwerk- school en de R. K. NaaischooL IIIdem van de Coop.Boerenleen bank om een tweede zitting te mogen houden in het raadhuis. 12. Goedkeuring, teekening transfor matorhuisje. 13. Wijziging rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Nederland sche Gemeenten. Burgerlijke stand. Geboren: Hen drik, zoon van C. van der Mey en A. van der Mey. Ondertrouwd: C. Knoops, 37 jaar en Th. M. van der Krogt, 31 jaar. Getrouwd: H. Deelman en M. van Ek. Overleden: T. Zwaan, 62 jaar. N. D. Verstoep, 42 jaren. J. Bekker, 11 mnd. G. J. W. van Drossen, 57, jaar. ▲LPHEN AAN DEN RIJN. De gemeenteraad is ter openbare vergadering bijeengeroepen tegen Don derdag 4 Februari a.s. aes namiddags te 7 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek van den» geloofsbrief van het benoemd verklaard raadslid H. G. Veldman. 2. Voorstel van B. en ,Wj. tot wijzi ging van het raadsbesluit dd. 17 Sep- Radio-Programma. Wat er vanavond ie booren is. 5.NSF. Kinderuurtje door Ant. van Dijk. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 47° M.) Lezingen, enz. 5.20 JBremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36? M.). Kinderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurtje, zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 505 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffeltoren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 6.30 (Hilversum, 1050 MJ. Engelsche les, door Mr. Fred Fry, leeraar aan de A. B. C.-school te Amsterdam. 7.05 (Miinchen, 485 M.). Concert. 7.20 Alle Engelsche stations. Tijdsein nieuws, toespraken, lc_l„~en. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebé- richt, weerbericht. 7.45 Alle Engebchc stations. Muziek. 7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7. so (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Münster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 M.). Concert of voordracht. 7.50 (Parijs, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 7.50 Königswusterhausen (1300 MJ GOnCert* T /-.-tl 1. Der Gauklerkönig'', van J. Gilbert, 8.(Rome, 425 M.). Concert. 8.10 (Hilversum, 1050 MJ. Program ma v. d. R. K. Radio-omroep. Orgelconcert van de St. Dominicus- kerk te Amsterdam, door Evert Haak, 'Organist. Zang van Eduard Koopmans, bariton. Spreker: Prof.-L. H. v. Aken, Ord. Praem. te Heeswijk. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. Orkest en solisten, o.a. „Faust van Gounod, Cavaleria rusticana, Voorspel ie en 2de acte uit de „Logengrin, van Wagner en Rigoletto van Verdi. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en: lezingen. Orkest en solisten, o.a. aFaust vaü Gounod, Cavaleria rusticana, Voorspel ie en 2de acte uit de MLqeengrinA van Wagner en Rigoletto van .Verdi. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derdoken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert. 9.20 (Parijs, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 10.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. tember 1925, waarbij1 aan' U. F. Sdheel pers alhier verhuurd werd het per ceel Prins Hendrikstraat nO. 100 j 3. Voorstel' van B. en lW,. naar aan leiding, van het adres van het .Comité tot behartiging van de algemeene be langen van overheidspersoneel voor dei instelling van personeelsreserve ;ot in voering van een wachtgeldregeling. 4. Voorstel van B. en' iW. inzakej een schrijven van de Ged. Staten, ver-; zoekende het standpunt van den raad ten aanzien van het verleenen van kin dertoelage aan den Commissaris van Politie, (zie bijlage no. 47 van 1925...), 5. Voorstel van B. en "W. tot het verleenen van crediet .tot het maken van brandputten, (zie bijlage no. 4o 6. Voorstel1 van B. en W, tot het- beschikbaar stellen van een crediet van f 250.voor het aanbrengen van herstellingen in het perceel Brugge- straat no. 6. 7. Voorstel van B. en iW.. tot het be schikbaar stellen van een crediet van 12500.ten behoeve van de verbete ring en verbreeding van de Hoofd straat. 8. Voorstel vain B. en L\V|. tot het be schikbaar stellen van een crediet van.' f300.voor het dempen van de sloot langs de Rhenanialaan en om dit werk ondershands op te dragen aan den heer J. Vonk alhier. 9. Voorstel van B. en LWi. om den, naam van de Van .Vel'senstraat te ver anderen in De Ruijterstraat en om de straat welke geprojecteerd is tusschen de sigarenfabriek „De Drie Wapens" en de autogarage „Centraal" te noe men Van Velsenstraat. 10. Voorstel van B. en Wi. om mede werking te verleenen tot het maken van een terrein voor liet onderwijs in lichamelijke oefening bij de R. K. School aan de Paradijslaan. 11. Voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1924 met vast stelling van staten van oninbare pos- ten. J 12. Verdeeling van den raad in at- deelingen ingevolge artikel 48 van het Reglement van orde voor den Raad. ZOETERWOUDE. Op uitnoodiging der C. J. V. „Obad- ja" hoopt Ds. C. D. Israël van Koude kerk a.s. Woensdagavond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk op te treden met als onderwerp: „Vier kleine wijsgeeren." Gistermiddag bleek nog weer eens hoe gevaarlijk het is om zonder eenige kennis er van te hebben een motor- 'rijtuig te besturen. De kruidenier J. P. Fuit uit Leiden was met zijn motorrij tuig H 4143 op den Hoogen Rijndijk al hier. Zijn zwager J. de Gr. landbouwer alhier, zat bij hem in de auto en wPd#^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2