pu ik reeds vernemen mocht,. Uw aller instemming heeft, wat zijne meubi leering betreft en hetgeen verder daar bij "behoort, mag ik U niet verzwijgen dat bij het in orde brengen van het historisch oudheidkundig gedeelte ik in ruime mate de hulp van den heer O. C. van Heinessen heb genoten, wien hiervoor alle dank toekomt. Ziende op de gemeente zelve, kun nen wij tevreden zijn. De financieele toestand is vrij goed te noemen en toont een aanmerkelijke verbetering, vergeleken bij de jaren, welke ach ter ons liggen. Belastingverlaging kon reeds plaats vinden en kan, indien geen bijzondere voorvallen optreden, ook thans weer in vooruitzicht worden gesteld. Het Electriciteitsbedrijf gaat naar wensch. Steeds nog breidt zich dit uit, zij het niet altijd in even sterke mate. Ik behoef U, voor wat het afgeloopen jaar betreft, slechts te verwijzen naar de uitbreidingen in het Noorden van ons dorp, terwijl ook te Hoogmade vooruitgang viel te constateeren. Het zelfde kan, zij he^ niet in die mate, fezegd worden van het Waterleiding- edrijf. Ook dit breidt zich nog voort durend uit. Werd in de eerste jaren het verlies van dit bedrijf geraamd op ongeyeer f2000, reeds thans is dit aanmerkelijk minder, terwijl verdere verlaging, dank zij de conversie van de voor de oprichting van dit be drijf aangegane leening, niet onmo gelijk is. De medewerking aan de uitvoering .an üe rijkswetten was dikwijls moei lijk en bracht meermalen groote kos ten met zich mede. Gelukkig zijn alle moeilijkheden, mede dank zij Uw hulp en steun, overwonnen, hetgeen wij ook voor dit jaar wederom hopen. De toestand van den landbouw en van de veehoudersbedrijven is goed te noemen. De prijzen van de zuivel producten waren van dien aard, dat zij van malaise niet hebben te lijden gehad. Het is te wenschen dat ook voor 1926 in deze richting kan wor den voortgewerkt, temeer waar de vee houderij een der hoofdmiddelen van bestaan dezer gemeente is. Ook van de industrie kan gezegd worden, dat zij zich in de goede richting heeft ontwikkeld. Eenige opleving viel waar te nemen, welke wij wenschen dat ook dit jaar wederom zal voortdurep. In het algemeen zijn de ambtenaren getrouw voortgegaan in de vervulling hunner werkzaamheden en het volvoe ren van hun taak, waarvoor ik hun dank zeg. En wanneer wij thans het nieuwe jaar ingaan, dan roep ik bij voortdu ring Uwe medewerking en bijstand in niet alleen in het besturen der ge meente, maar ook als het betreft de particuliere belangen der ingezetenen, die ook wel eens aangetast kunnen worden, zij het niet door overheids- daden. En al zijn we het soms niet lens ii\ de wijze waarop hare belangen be hartigd moeten worden, dan behoeft dat geen precedent te scheppen om niet steeds eendrachtig en vriendschap pelijk met elkander te werken, onder eerbiediging van elkanders opvattin gen en denkwijze. Moge Gods zegen op uw arbeid rusten. Namens den raad antwoordde de neer J. van Dam op de rede van den burgemeester hem wederkeerig in de vervulling van zijn ambt en voor zijn gezin Gods zegen toewenschende. Nadat de notulen gelezen en goedge keurd waren bracht de voorzitter naar aanleiding van het door Ged. St. goed keuren van het aanvaarden van de schenking van den heer O. C. v. He inessen, het aanvaarden ter sprake van een andere collectie oudheidkundige voorwerpen, door denzelfden schenker aangeboden. De plaatsing van ver schillende dezer interessante voorwer pen in het raadhuis maakt deel uit van de veranderde inrichting Als zoo danig zijn te noemen een te Jacobswou de opgegraven steenen doodkist er. een gouden rijder en medailles, nevens ver schillende oude kanten, gravures en documenten w.o. er zijn die op de ge schiedenis van het Vorstenhuis betiek king hebben. Het aanvaarden van deze schenking legt de gemeente echter tevens zekere verantwoordelijkheid op, want de klei ne voorwerpen zullen moeten worden ondergebracht in een vitrine in de raadszaal, waar zij veilig bewaard, en toch zichtbaar zijn. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad het gevraagde te verlee- nen en aan den heer v. Hemessen een schrijven te richten, waarin de raad zijn dank betuigd voor deze belangrij ke schenking en voor het vele, dat de heer v. Hemessen op oudheidkundig gebied voor de gemeente heeft gedaan. De heer Boot voegde daaraan als geboren Woubruggenaar nog eenige woorden van dank jegens d enheer v. H. toe. Daarna kwam een schrijven vun Mej. v. Yperen, de schoonmaakster van het raadhuis in behandeling, dat voor praeadvies in handen van B. en W. werd gesteld. Tot leden van de Comm. van toe zicht op het plaatselijk L. O. werden herbenoemd de heeren C. D. v. Rijn, G. v. Stralen, Jansen en Bosman. Het vischwater van de Wourhvetc- •ing zal weer worden verpacht ^an K. de Jong, voor 125 per jaar. B. en W. stellen voor, eenige wijzi gingen aan te brengen in de verorde ning op de heffing van leges voor inza ge in den administratie en verrichtin gen door den ambtenaar van den Bur gerlijken stand. De voorgestelde wijzigingen werden goedgekeurd voor zoover het inzage in de geslachtsregisters, het verstrekken van gegevens, jaarverslagen, rekenin gen, kiezerslijsten enz., betrof. Tegen NIEUWE LEil de heffing van een klein bedrag voor het onderzoeken van een bouwplan werd bezwaar gemaakt, door den heer Boot. De Voorzitter verdedigde de heffing echter met verwijzing naar de aanstanade invoering van art. 9 der Woningwet, 'die een georganiseerd woningtoezicht en belangrijke financi eele lasten zal meebrengen. Het is be ter, dat de gemeente nu reeds een ver ordening maakt, om later gereed en ook financieel eenigermate gedekt te zijn. De heer Boot bleef zich tégen het voorstel verzetten en zei de vergoeding erentueel liever rechtstreeksch aan den gem. opzichter te zien uitgekeerd. De Voorzitter merkte op, dat?" dit de raad moet beslissen. Hij kan zoo noodig het salaris verhoogen. Dit zal vanzelf wel komen, aldus weth. 't Riet, als er meer gebouwd wordt. Dè heer Boot wees er nog op, dat de bouw van arbeiderswoningen hier even noodig is als in de streken v. den watersnood. Ook hier zijn huizen, waarin de bewoners, planken moeten gebruiken om uit het water te blijven. De woningbouw moet daarom in geen enkelen vorm belemmerd worden. De Voorzitter constateerde, dat de neer B. het standpunt gaat innemen dat spr. reeds drie jaar geleden heeft verdedigd, wat .de taak der gemeente jegens de woningbouw betreft. Dit voorstel echter is erop van weinig in vloed daar de vergoeding zich regelt naar de waarde van het pand. Het voorstel van B. en w. werd daar na mat op 1 na alg. stemmen aangeno men. De geheele verordening werd even als de verordening op de invordering der legesgelden goedgekeurd. De bureau-uren van den Burgerlij ken Stand zullen officieel worden ver lengd tot 4 uur n.m. Vervolgens Kwam het voorstel tot het bouwen van een vleeschkeuringsge- bouw voor noodslachtingen. De heer Boot was aanvankelijk een beetje in de oppositie. Hij maakte zich tot tolk van de ingezetenen, die zeggen dat er maar raak gebouwd wordt. De Voorzitter maakte duidelijk, dat B. en W. niet anders kunnen-voor stellen omdat .de Rijksvoorschriftcvn moeten worden opgevolgd. Dit laatste had er reeds twee jaar geleden moeten zijn, zoo kon het niet langer. Eerst meende B. en W„ nog een Kosteiooze oplossing te hebben gevonden door liet „Ziekenzaaltje" als slachtlokaal in te richten, maar bijtijds herinnerde men kich, dat de wet eischt -dat dit gebouw- je blijft gereserveerd voor eventueele epidemieën. Het bouwplan is zeer een voudig en goedkoop. De neer uoot ga* zich hierna over. „W.etn. v. 't Riet scheen zich het verwijt van den heet B. toch te heb- ben aangecroKken. Er wordt voortdu rend be^miugd, zoo zei inj, maar net is DegnjpenjK, dat VV.ouurugge met ontkomt aan de meerdere lasten, die de gemeente tegenwoordig moet dra gen door de uitbreiding van liaar taaK, zooais ten aanzien van het onderwijs enz. Spr. weet wel, dat er zyn die ae gemeence verKWisting verw_ij.cn, maa^ zelf heooen ze geen bezwaar om de gemeentekas te plunderen. Na deze ontboezeming uegon op een zeer geneimzimiige. manier de bespre king van de plaats, waar het meer ge duide dan geliefde bouwwerk moet verrijzen. Uit de bespreking werd langzamer hand duidelijk, dat B. en W. het aan de Groote Baan, bij het brugwachters- huisje wilden stichten. De heer v. 't Riet verklapte, dat hij de bouwcommissie incapabel had be vonden om advies uit te brengen, ge let op de groote oneenigheid. De heer Boot had aanvankelijk de „Gele Hekken" willen aanwijzen, dicht 'bij een geschikte begraafplaats. Des noods zou spr. genoegen willen' nemen met een plaatsing bij Terhorst. Liever had hij net niet midden in de ge meente. Weth. v. 't Riet keurde het af, c]at de heer B.,-met zooveel minach ting sprak over de vleeschkeuring. Niet ieder is in de gelegenheid om duur vleesch te eten, maar wat den keuringsdienst passeert, mag door ieder gerust worden gegeten. Men be hoeft er zich niet voor te geneeren. De heer v. Dam- sprak in den zelfden geest. Het gebouwtje mag ge- rusi in het centrum staan. Na breedvoerige discussie werd be sloten in een volgende vergadering nader over de plaats van stichting te beslissen. De raad ging accoord met eenige wijzigingen in de verordening op het beheer van Water- en Electriciteits bedrijf. Naar aanleiding van een verzoek van H. v. d. Weijde, om 1600 M2 grond in den Oudendijkschen polder te mogen koopen om er een huis op te bouwen, ontspon zich een discussie over de mogelijkheid om eenerzijds te bevorderen dat deze geheele opper vlakte bebouwd wordt zonder dat noch tans de gemeente alle winst ontgaat op den nu zeer goedkoopen grond. De heer Boot stelde voor te bepa len dat de kooper van iederen M2 dien hij verkoopt aan de gemeente, 50 cent moei afdragen. B. en Wi. stelden voor, er eenvou dig bouwverbod op te leggen. Wan neer de eigenaar dan in de gelegen heid komt om grond te verkoopen, kan hij wijlziging van de overeenkomst aanvragen. Het voorstel-Boot werd niet ge steund, dat van B. en W. daarna aan genomen. Nog werd bepaald dat de openblij COURANT VAN VRIJDAG vende tuingrond aan de wegzijde met een nette schutting of muur moet wor den afgezet. De heer Boot stemde tegen. JHierna werd de begrooting voor 1925 op.enkele punten gewijzigd. De vernieuwing der brandbluschmiddelen is gegund aan de fa. Bikkers. Een spuit is in reparatie. Van die van Wou- brugge is er een tijdelijk naar Hoog made gebracht, zoodat men daar ge rust kan zijn. Tenslotte werd nog een voorstel van B. en W. behandeld om voor win- kelverlichting en lichtreclames goed- koope ëlectriciteit te verstrekken, n.l. voor 15 cent per eenheid, te betrekken over een afzonderlijken meter. Weth. L i e v e r s e vroeg het tarief niet te laten gelden voor winkels, an ders hebben de boeren voor huu stal- verlichting ook recht op reductie. Hij yond echter geen steun in den raad, weshalve het voorstel van 3. en W. onveranderd werd aangenomen. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. LISSE. Woensdagavond hield het bestuur der Geref. Schoolvereen. een ouder avond. Bij deze gelegenheid waren er vele belangstellenden om het werk der kinderen te bezichtigen, waarna een uur les gegeven werd door de klasse onderwijzeres van de derde klasse, en wel in Bijbelsche geschiedenis en zin gen. Daarna werden de kinderen ont haald en in de pauze werd koffie ge schonken voor de aanwezigen. In een gezellig samenzijn behandel de den heer C. Herrewijn het onder werp: „Het nüt van het Onderwijs in Bijbelsche Geschiedenis". Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1924: 3496 vrouwen, 3604 mannen, Totaal 7100. Gevestigd in 1925: £27 vrouwen, 184 mannen, totaal 411. Geboren in 1925: 90 vr., 112 m„ totaal 202. Totale ver meerdering 3813 vr. 3900 m., totaal 7713 personen. Vertrokken in 1925: 228 vr., 173 m., totaal 401. Overleden in 1925: 28 vr. 23 m., totaal 51. Vermindering225 vr., 196 m., totaal 421. Bevolking op 31 Dec. 1925: 355? vr., 3704 m., totaal 7261 personen. Gesloten huwelijken :*53. Burgerlijke Stand. Geboren: Theo- dorus, zoon van Th. Wassenaa.r en Ch. Hoogkamer; Maria Theodora Anna, d. van Cornelis van der Zwet en van M. Hoogkamer; Cornelis, zoon van C. Do- lieslager en van E. v. Marsbergen. Gehuwd: N. P. J. Kaufmann en M. J. v. Diest. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer", alhier, gaf gisteravond een uit voering in de Geref. Kerk voor vele belangstellenden. De leiding berustte bij Ds. Koers, welke na gemeenschap pelijk zingen van Psalm 1117 voorging in gebed. ZijnEerw. heetten allen welkom, cn wenschte een ieder een gezegende avond. Het koor zette in ,met Psalm 138 vs. 1 en 4 (Koorzetting Alb. J. Meyers) wat goed gekozen was. Het groote stuk voor deze avond, n.l. „Het groote Halleluja" was zeker wel wat moeilijk, vooral waar er veel so li in voorkwamen, maar het koor was in dit .stuk bijzonder goed. In de pauze werd nog gezamenlijk een lied gezongen, waarna we nog eenige nummers van het koor kregen. De eenvoudige liederen werden zeker het beste en met gevoel gezogen. Een mooi slot vormde de beide laat ste nummers van het program „Ont waakt, Gij die Slaapt" en „Het nieuw geboren Kind". Ds. Koers verbond daaraan ook het slotwoord, wijzend op de prediking welke ook in deze avond is gebracht door het lied, le de roep stem en vermaning Ontwaak en Staat op, en vervolgens-de blijde boodschap van het geboren Kindeke in de kribbe. Na dank te hebben gebracht aan het. koor en haren directeur de heer G. A. Wiggers en na het zingen van Psalm 89: 8 sloot Ds. Koers dezen goed ge slaagden uitvoering met dankzegging. Voor een talrijk gehoor is hier Woensdagavond in de zaal over de Geref. Kerk opgetreden tie bekende ex-anarchi9t Kloosterman van Schie dam. Op ernstige wijze waarschuwde spr. allen voor de zoete lokstemmen, welke van anarchisme, socialisme etc. tot den mensch komen, om#te wijzen op Hem bij wien alleen troost en sterkte is te vinden in alle bezwaren en zor gen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. van Haaften, van Noordwijk Binnen en nam. 5 uur de Eerw. Heer L. v. d. Meer. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. Koers. KOUDEKERK. OverledenGerrit, zoon vain^F. L\ Lekx en van H. van Klaveren, 5 mnd. In de gehouden vergadering van do leden der afd. „Pro Rege" in deze gemeente, werden bij acclamatie tot be stuursleden herkozen de heeren E. Rol- lema, C. van Leeuwen en J. Vonk, ter wijl in de plaats van den heer A. Schen keveld tot bestuurslid niet algemeene stemmen werd gekozen de heer C. de Bloois, die allen hun benoeming aan namen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 uur, bediening H. Avond maal en 6.30 uur, Ds. Israël Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en 6.30 uur Ds. Haspers. Gaarne herinneren wij nog even aan de propagandavergadermg van de Chr. Soc. Beweging van hedenavond te 29 JANUARI 1926 half acht in de Koorzaal der Ned! Herv. Kerk, waai als spreker zal optreden de heer Terwejj, voorzitter van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, met het on derwerp: rDé noodzakelijkheid van Chr. Vakorganisatie". Zoowel werkgevers als werknemers worden beleeid doch dringend uitgenoo- digd om deze vergadering bi] 'te wonen. Land- en Tuinbouw. Vee-invoer in Spanje. Blijkens hier te lande ontvangen te legrafische mededeeling van Hr. Ms. gezan: Pe Madrid, is de invoer in Spanje van vee uit landen waar be smettelijke veeriekten heerschen slop gezet. O.a. wordt in het betreffende besluit ook Nederland genoemd, als land, van waar geen vee meer wordt binnen gelaten. De Runderhorzel. De afd. Hoorn en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw besloot in haar gisteren gehouden vergadering o.m. tot het Hoofdbestuur een verzoek te richten, bij de regeering aan te drin gen op het nemen van wettelijke maat regelen tot bestrijding van den zoo schadelijken runderhorzel, zooals deze in Denemarken reeds eenige jaren met veel succes worden toegepast. Het invoerverbod van narcissen In de Vereen. Staten. Hel Ned, Tel. Ag. verneemt per post uitf New York, dat het Comité voor tuinbouwkundige garantie (eeni ge weken .geleden) een speciale bij- eenkomsst heeft gehouden ten kantore van de Horticultural Society te New York. Het tegenwoordige r?gime van den Staatssecretaris van Tuinbouw, den heer Willjam M. Jardine, ten aan zien van het invoerverbod van narcis sen, werd hier als „tuinbouwkundige autocratie" gequalificeerd. Het comité was van meening, dat andere en min der drastische maatregelen even goed de Amerikaansche gewassen konden beschennen tegen het besmettelijke gevaar dat men van de narcis-bollen ducht. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Voor de openbare zitting staat* 23 zaken op de rol, voor niet openbaar 2 zaken. A. v. d. W. marktmelker te Le i d en is ten laste gelegd, dat hij niet aan- gezuurde melk heeft gehad, wat vol gens het melkbesluit verboden is. Mej. Snetlage, des kundige te Leiden, heeft bij onderzoek bevonden, dat de melk niet aangezuurd was. Dr. v. Eek ver klaart dat eveneens, en vertelt, dat reeds lang den marktmelkers is gewe zen op het melkbesluit, dat reeds in werking is getreden, en verordent, dat er 10 pet. karnemelk aan toegevoegd moet worden, waardoor die volle melk alleen geschikt blijft voor karnen. Be klaagde zegt. dat hij dien morgen geen karnemelk kon bekomen, althans geen goede, en, toen die hem gebracht werd het al te laat was, en hij de bekeuring al beet had. Eisch f6 of 6 dagen hech tenis. Dezelfde beklaagde stond daarna nog terecht, dat hij een koe gemolken had, zonder het bewijs, dat hij daartoe gerechtigd was bij zich te dragen. De ambtenaar schatte dat verzuim op fl of 1 dag hechtenis. P. de R. koetsier te Oeg9tgeest zou een verwond paard gebruikt heb ben, met een pijnlijke wond aan een der pooten. Beklaagde bekende, dat het dier gewond was, doch niet pijn lijk. wat hij had laten onderzoeken en wat de veearts schriftelijk verklaard had. De Ambtenaar meende, dat de agent het pijnlijke had geconstateerd en eischte f4 of 4 dagen hechtenis J. L. winkelier te L e i d e n,. heeft zonder vergunning daartoe vuurwerk verkocht, en al kreeg hij later de ver gunning, op dat oogenblik had hij ze niet. C. G. Werk, 17 jaar. heeft 't vuur werk gekocht en wordt daarover ge hoord als getuige, waarop de Ambte naar f3 of 2 dagen hechtenis eischt. W. E. bouwkundige te Warmond heeft zonder perronkaartje zich op het perron aldaar bevonden. Beklaagde is maar enkele stappen op het perron ge weest, bij den uitgang, die niet afge sloten is. en was er om zijn vrouw af te halen. Hij ziet in die bekeuring niets dan rancune naar aanleiding van een vroegere ontmoeting. Getuige R. van Breda, stationschef te War mond vertelt de zaak geheel anders, 't Lijkt een aangenaam onderhoud ge weest te zijn, zegt de kantonrechter. Beklaagde voert aan, dat getuige's verhaal geheel naast de waarheid staat. Eisch f5 of 2 dagen hechtenis. N. van E. landbouwer te R ij n 9 - burg, heeft zonder licht gereden, zon der dat hij zulks wist verklaarde hij, daar de lantaarn Van de storm en de sneeuw uitgegaan was. Eisch f3 of 3 dagen hechtenis. N. W. den D. kantoorbediende te Leiden, heeft op het middernachtelijk uur over epn brughek willen klimmen, wat de getuige brugwachter hem be let ha'd, waarna hij in politiehanden viel. Tegen den niet verschenen beki. werd f2 of 1 dag hechtenis geëischt. A. H. S. te Boskoop, is ten laste gelegd bei niet uitwijken met een vrachtauto onder Zoetei woude voor een hem achterop rijdende autobus. Gehoord werden A. Keiler, chauffeur en A. Guldeinond, boo mk week er te Boskoop/ de laatste passagier van de bus, na wier verklaringen tegen den niet verschenen beklaagde f 10 of 5 da gen hechtenis werd geëischt. P. J. A A. S. chauffeur, Den Ha ag, zou zonder acht te geven een auto zijn gepasseerd en daarna een paard aan gereden hebben. H. Slappendel te Hazerswoude is met een vrachtauto groenten gepas seerd en heeft een en ander gezien, doch het was toen ook glad, en get- is toch doorgereden. W. Rijnsburger, landbouwer te Hazerswoude heeft in het aangereden rijtuig gezeten. Hij heeft zachtjes aan gedaan, waardoor het met een verwonding van 't paard en beschadiging van tuig is afgeloo pen. R. Hegker, landbouwer eveneens van Hazerswoude, reed er vlak achter en was er van overtuigd, dat beklaag de onvoorzichtig was gepasseerd. A. Rijnsburger, landbouwer te Hazers woude, is van hetzelfde gevoelen. Eisch f 10 of 5 dagen hechtenis. Be klaagde zegt, dat er geen kwestie" \yas van onvoorzichtigheid. De vrachtauto belette hem alle uitzicht. Hij heeft ook nog getuigen medegebracht, die in de zaal zijn. De kantonrechter heeft be zwaar deze nu nog te hooren. Hij is er te laat mede, evenals getuige R. me+ zijn eisch om schadevergoeding. Strafbare snelheid? Voor de Haagsche Kecntoank is in; hoog er beroep behandeld een zaak te gen een motorrijder uit Leiden, die op den nieuwen bitumenweg tusschenden Deyl en de Haagsche Schouw had gereden met een snelheid van onge veer 60 K.M. Door den Kantonrechter is hij veroordeeld ter zake van het mee een zoodanige snelheid rijden, dat daardoor de veiligheid en vrijheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht ot 'belemmerd. Het bestuur vian de Kon. NederK Motorwielrijdersvereeniging was van meening, dat deze veroordeeling ten onrechte was uitgesproken en dat de beslissing, dat op dien weg onder alle omstandigheden een snelheid van 60 K.M. ontoelaatbaar zou zijn, onjuist is en had daarom de verdediging vaal den beki. in hooger beroep voor zijp rekening genomen. Mr. E. S. M. Rits, advocaat te Am sterdam, trad nu als verdediger van den beki. op. De wachtmeester der marechaussee» die het proces-verbaal opgemaakt had, motiveerde dit oa. hiermede, dat het meermalen gebeurt, dat wielrijders van het rijwielpad afgaan en op den rij weg gaan rijden en de veiligheid van deze wielrijders zou nu door beki. in gevaar zijn gebracht, hetgeen den pre sident de opmerking ontlokte, dat de wielrijders op het rijwielpad thuis hoo ren en niet op den verkeersweg, en dat, als zij 'het rijwielpad verlaten, zij dit op eigen risico doen. Het O.M. vroeg bevestiging van het vonnis van "den kantonrechter. Mr. Rits ving zijn pleidooi aap met de woorden, dat de opmerking, vap den president, hem en alle anderen, die belang hebben bij" het verkeer op den weg, uit het hart Is gegrepen. PI. achtte het gewenscht, dat in het nieuwe Motor- en Rijwielregjement een verbod voor wielryders werd opge nomen om zonder noodzakelijkheid Eet rijwielpad te verlaten en op aen rijweg te gaan rijden. PI. vroeg aan de Rechtbank een vrij sprekenc. vonnis, waaruit blijkt, dat da Rechtbank het niet eens is mei de op vattingen van den wachtmeester-ver balisant en vroeg subsidiair voor het geval de Rechtbank in dit speciaal geval mocht meenen, dat veroordee ling moet volgen, een vonnis waaruit duidelijk blijkt, dat ook de Rechtbank van oordeel is, dat niet onder alle omstandigheden een snelheid van 60 K.M. op een breeden modernen wegf strafbaar is. Uitspraak 9 Febr. a.s. S cheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LEERDAM, New-Orleans n. R'dam 27 te Havana. MOERDIJK, Seattle n. R'dam 27 v. Cristobal. BEEMSTERDITK, 26 (10 vm.) v. Phi ladelphia n. R'dam. BILDÉRDIJK, R'dam n. Nemport News 28 te Antwerpen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA, thuisr., p. cw Gibraltar. GROTIUS, uitr., 28 te Genua. KRAK AT AU, uitr., 28 v. Suez. CELEBES, charter, 18 v. R'dam r& Hamburg. SOEMBA, thuisr., 17 v. Singapore. VONDEL, thuisr., pass. 27 Parim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, uitr., 27 v. R'dam. ORANIA, thuisr., 27 van Vigo. ROTTERDAMSGHE LLOYD. INSULIN DE, thuisr., pass. 27 Ka^p del Armi. DJEMBER, 28 van Hamburg naa~ Bremen. KAWI, thuisr., 28 v. Colombo. KERTOSONO, thuisr., 28 van Co lombo. TAMBORA, uitr., 28 te Southamp ton. TJERiMAI, uitr., 28 te Belawan. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. 1 SALAWATI, 28 v.. Beira te R'dam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6