tweede blad. kerk en school. gemengd nieuws. uit de omgeving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1926 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Mantgum, E. Snijde- laar, te IJhorst. Te Oudenhoorn, H. Stegenga te Cothen (U.). GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Hilligersberg— Straatweg, D. J. Couvée, te Brussel en M. Gravendijk, te Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Moercapelle, D. C. Overduin te Giessendam. Bedankt: Voor Goes en Kampen, A. Verhagen te Middelburg. Bevestiging, Intrede, Afscheid, In de Domkerk te Utrecht heeft Woensdagavond Dr. G. W.Oberman 2ijn intrede gedaan met een predicatie. over Romeinen 15 16 (eerste gedeelte) Gebruikelijke toespraken volgden. Aan het einde der godsdienstoefe ning zong de gemeente haar nieuwen predikant Gez. 91 3 toe. Ds. H. A. Minderman. Ds. H. A. Minderman, predikant bij de Geref. Gemeente te Lisse, die reeds eenige oog-operaties heeft ondergaan, zal eerstdaags zich weer aan een der gelijke operatie moeten onderwerpen. Prol. Mr. J. Loosjes. Maandag 8 Februari, des middags om 3 uur, zal prof. mr. J. Loosjes, be noemd vanwege de Evangelisch-Luth. Synode tot kerkelijk hoogleeraar, zijn hoogleeraarsambt openlijk aanvaarden door het uitspreken van een rede in de aula der universiteit van Amsterdam. H. A. de Man f Te Ermelo overleed Dinsdag j.L in den ouderdom van 56 jaar de heer H. A. de Man, laatst hoofd van een Chr. School te Delft en medewerker van de Chr. Normaallessen. Ook nam hij een werkzaam deel aan het kerkelijk leven en bekleedde het ambt van kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. Vorigen zo mer werd hij gepensioneerd wegens ziekte. Niet lang heeft hij de rust mo gen genieten. Met hem is een werk zame kracht heengegaan. Het overlijden van Dr. J. C. de Moor. Omtrent het overlijden van Dr. T. C. de Moor wordt aan „De Standaard'5 nog iet volgende gemeld: Dit overlijden, onder zoo tragische omstandigheden, zal niet nalaten in ons land een diepen indruk te maken. Reeds i(n Augustus j.l. was Dr. de Moor op het station te ^Nijmegen onwel '©worden en heeft toen een zestal we ken rust moeten nemen. Men sprak toen van een attaque, waaraan echter zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid werd ge geven. Dr. de Moor stelde er prijs op en deed ons dit persoonlijk verzoeken, dat geen enkel bericht, noch over zijn riekte, noch over zijn herstel in de pers zou ver schijnen. Langzaam aan heelt hij daarna rijn werk weer hervat. Oogenschijnlijk met de oude kracht. Wie hem echter voor en na dien tijd gadesloeg, vond hem de „oude" niet. Dat viel nog meer pp, toen hij op zoo eminente wijze den bidstond, aan den vooravond van de Sy node, leidde. Hjj, die altijd zoo kalm Vvas, kon op sommige momenten in de rede, waarin hij er op wees, dat wij niets vermogen tegen, maar alles Voor de waarheid, rijn ontroering niet ver bergen. Trouwens, ook bij zijn voor laatste preek in Utrecht, Zondag j.l., toen hn ook de Synode herdacht, was dit reeds opgevallen. Aan de Synodewerkzaamheden nam hij een belangrijk aandeel en het was niet zonder opzet, dat het moderamen hem aanwees als den voorzitter van de commissie, die van praeadvies zou die nen over de vraag, of er genoegzame reden was, voor net uitschreven van ide buitengewone Synode en of de Sy node op zaak-Dr. Geelkerken in haar geheel kan ingaan. Tot 's nachts heeft hij aan de stuk ken gewerkt, 's Morgens 5 uur was weer present. Zjjn werk was op tijd klaar. Na het hooren van de verschillende belanghebbenden, gedurende de och- FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 47) Op verscheidene plaatsen evenwel ont braken die planken. Daar vertoonden zich dan onheilspellende gapingen, die naar beneden donkere diepten te zien gaven. Forsyth stak de brug heelemaal over. „Dat ziet er slecht uit" zei hij. „De brug is moeilijk te passeeren, maar we moeten het toch wagen. Ik hoop. dat je geen last van duizeligheid hebt, Kathlyn." „Neen" antwoordde ze. „Dan zal ik jou eerst overbrengen en daarna zullen Ching en ik met den draagstoel volgen." Voor iemand, die aan (Vergelijke din gen niet gewoon is, scheen de tocht over zoo'n smalle touw-brug, die slechts aan de uiteinden was vastge maakt, een onmogelijk iets. De tou wen, die langs beide zijden waren aan gebracht als leuning, boden niet veel steun: Met iederexi stap scheen de brug onder de voeten weg te zakken, De ont brekende voetplankjes bemoeilijkten den overtocht niet weinig. Maar Kathlyn Barrington werd niet zoo spoedig zenuwachtig en volbracht tenduren, onder zijn leiding, vingen 's middags de beraadslagingen der com missie aan. Te ongeveer 4 uur waren deze ten einde gebracht en «ging Dr. de Moor o.a. in gezelschap van Frof. H. H. Kuyper, naar het huis van zijn gast heer, den heer Veeninga, aan de To renlaan. Reeds onder het naar huis gaan voel de hij zich onwel worden. Tijdens het theedrinken weaxl het van dien aard, dat men het no 0 dig achtte hem naar boven te brengen. Gedeeltelijk zelf loo pend is hij nog naar zijn slaapkamer gegaan, waar hij zich te bed Lgde. Hij verdocht nog zijn vrouw te ontbieden, doch verloor spoedig daarna het be wustzijn, om niet meer bij te komen. Tegen 12 uur is hij toen #o ver leden. Mis schien juist onder het gebed, dat ter zelfder^ tijd door den Synodepraeses voor zijn welstand werd opgezonden. Het bericht van zijn overlijden, dat vlak na de sluiting van de Synode bin nenkwam, wekte begrijpelijkerwijs groo te ontroering. Onderscheidene Synode leden kenden hun tranen niet bedwin gen. (Uit bet bovenstaande blijkt, dat het door ons uit het „Hbld" overgenomen bericht .geheel onjuist was en een uiter mate sensationeel karakter droeg. Wij hadden het bericht in goed vertrouwen overgenomen, daar ter Synodé was af gesproken, dat geen ongecontroleerde berichten zouden worden verzonden). Begrafenis dr. J. C. de Moor. Het stoffelijk overschot van dr. J. C. de Moor zal Maandag te twee uur op de Tweede Algemeene Begraafplaats te Utrecht ter aarde worden besteld. Dr. De Moor herdacht. Onder aangrijpenden ernst opende de Praeses Donderdagmorgen de vijfde zit ting der Generale Synode, die "in Co mité-Generaal bijeenkwam. De praeses liet zingen Psalm 103:8 en 9. Plechtig klonk in deze wijdings volle ure het: „Geljjk het gras is ons kortstondig leven". De Voorzitter ging hierna voor in ge bed. Terwijl de broeders zich van hun zetels_ verhieven, hield de Voorzitter 'n zeer indrukwekkende, gevoelvolle rede in verband met het droeve, onverwach te verscheiden van het lid der Synode, Dr .J. C. de Moor, die door den Heere 200 plotseling werd opgeroepen. Geliefde broeders, vzoo noemen wij elkander nog eens weer aldus ving de praeses aan in stonden als deze. Zij maken immers de liefde hechter; wij schieten misschien wel te kort in waardeering voor wat God ons in el kaar schonk, maar die waardeering moet zich verstaan, zoolang wij elkander hebben. Bedroefd zijn wij allen, Zoo zien wij, 'dat 's Heeran hand ons in een oogen- blik in het stof kan leggen. Tusschen den tijd en de eeuwigheid staat een \dunne wand. Toch lijden wjj een groot verlies, nu wij 'die vriendelijke gestalte, die zich voor alles en aan allen aan bood, wiens werkkracht zoo groot was, niet meer in ons midden hebben. Wij gedenken de Kerken in dit smartelijk verlies. Inzonderheid ook de Kerk van Utrecht. Zijn vrouw en kinderen heb ben nog geen troost in deze droefheid en wij hebben nog geen antwoord voor hen. God heeft voor broeder de Moor's vrouw_ en kinderen wel een antwoord, dat wij later zullen verstaan. Nu reeds zegt God tot ons: Houdt u man Tijk en zijt- sterk. Het is iets heerlijks midden in den arbeid opgeroepen te worden tot heer lijkheid. Laat ons daarom werken zoo lang het dag is. De nacht zal ons de heerlijkheid brengen. 'Vanwege de droeve omstandigheden waarender de Synode thans samen kwam, werd besloten ten eerste ditmaal geen appel nominaal te houden. Ten tweede officieel de deelneming der Sy node te betuigen aan Mevrouw de Wed. De Moor. Het moderamen zal zich van deze taak kwijten. Ten derde bij de begrafenis de Synode officiëei door het Moderamen te noen vertegenwoordigen, terwijl de rector van de fheol. Scnool te Kampen en de Deköan van de Theol. faculteit der V. U. uitgenoodigd wor den, zich bij deze deputaties te voegen. De Synode besluit als teeken van rouw heden allen arbeid stil te zetten morgen tot in den avond te vergaderen in Oommissie en Dinsdagmorgen 9 uur haar werk voort te zetten. Naar aanleiding van het bericht in den overtocht zonder haperen. For syth, die haar voorgegaan was om de gaten in de brug aan te wijzen, liet haar aan den overkant alleen achter en ging terug over de schommelende en zwaaiende brug om den overtocht te wagen met den draagstoel een vrij wat moeilijker werk. Met den stoel op hun schouders en met één hand vastgehouden de an dere hand was noodig om het touw, dat als leuning dienst deed, vast te houden vertrokken ze. Forsytlt ging voorop en waarschuwde Ching. als ze een gevaarlijk punt bereikten. Onder hun gezamenlijk gewicht slin gerde de brug verschrikkelijk; maar de helft van den weg was al zonder ongelukken afgelegd. Juist op dat 00- genblik evenwel werd de brug door 'n hevigen windvlaag op zij geworpen Ching rekende er niet genoeg 'op en stapte op een half vergane plank van de brug. Hij zakte er door, viel voor over en de draagstoel kwam met zijn volle gewicht op Forsyth, die daar door eveneens zfjn evenwicht verloor. Gelukkig kon hij zich goed vasthou den aan de leuning en met veel moeite klom hij weer overeind. Ook Ching was weer overeind geklauterd en na verloop van een paar minuten, die 11 't bijzonder voor Kathlyn wel urqn het „Hbld.", dat absoluut onjuist is ge bleken, werd besloten het volgende te legram te verzenden: De .Generale Synode van de Geref. Kerken, bedroefd en verontwaardigd over het bericht in het „Hbld." (och tendeditie van Donderoag 28 Januari! onder het opschrift: „Een heftig inci dent", dat verband legt tusscnen hef tige tooneelen, die zich op de com missie-vergadering, welke door wijlen Dr. de Moor werd gepresideerd, zouden afgespeeld en het onheil dat Dr. de Mcor daarna overkwam; droeg op aanurang van alle leden der genoemde commissie haar Mode ramen op, de daarin gegeven voorstel ling als ausoluut leugenacntig publieüe- lijk tegen te spreken, en te verKiaren, dat in bedoelde com missievergadering geen oogenhlik de broederiijKe stemming wera verstooru, veel min scherp dispuut ontstond, dat Dr. de Moor over net gansche verloop der discussies onmidaellijK na de ver gadering zijn groote voldoening uit sprak, aat hij in opgeweKte stemming net kerKgebouw vernet en dat dus eke gedachte' aan eenig veruand tusscnen den geest op genoemde vergadeiing en de ongesteldheid, weke Dr. de Moor in zqn logies overviel, volstrekt uitge sloten is. Op last der Synode, I Het Moderamen, K. FERNHOUT, Praeses. H. W. DAMAN, Assessor. G. KEIZER, ie Scriua. P. KLAARtiAMnR, 2e Scr. Eenzijdige berichtgeving. Door de Synode der Genei. Kerken werd besioten, dat geen verslagen zou den worden gepuulicéerd, aan die eerst door de perscommissie waren gezien. Er moeso echter worden geconsta teerd, dat ondanKs dit besluit toch aan het „Hbld." niet gecontroleerde en zeer tendentieuze berichten werden verstrekt Er was dus onder de aanwezigen (al of niet een lid van de Synodeeen an- nonieme berichtgever, <cLe zich niet heeft •ontzien, het bericht de wereld in te zenden, dat Dr. de Moor gedurende een der heitige woordenwisselingen onwel zou zijn geworden, iets wat absoluut onjuist is gebleken. Alsof dit nog niet mooi genoeg was, werd door hetzelfde blad gemeld: „Men schrijft ons, dat het in Geref. kringen groote bevreemding heeft ge wekt, dat de Algemeene Synode gister avond te acht uur in vergadering ging, niettegenstaande het overlijden van Dr. de Moor reeds in den vooravond had plaats gevonden. Eerder zou men heb ben verwacht, dat uit piëteit voor den overledene de Synode onmiddellijk haar vergadering zou hebben geschorst tot de volgende week". Een paar regels verder volgt dan het bericht, dat de mededeeling van het overlijden van Dr. de Moor eerst na het siuiten van de avondzitting werd ontvangen. En onmiddelijk na het telegram van de Synode, waarin deze haar veront waardiging -over dergelijke berichtge ving uitdrukt, volgt dan de meueuee- ling, dat binnenKort Dr. Geekerken een radiopreek zal houden en dat na afloop van het proces een nieuwe brochure van Dr. Geelkerken het dicht zal zien. v uur Vijl.tig Jha 1.dij net wegruimen van ae stuuken muur, wel ke na den braiid bij den landbouwer A. O. te Haarlem nog waren buijven staan, vonu men acmer den eersten steen een aarden Kruikje, aigesloten door een looden dop, en waarin een oorkonde verborgen was, waarvan de inhoud wel interessant genoeg is om over te vertellen. Het volgende is er nog van te lezen: He eerste steen is gelegd op 16 Juli 1870 door Antonia Dyserinck, oudste dochter van Abraham Lodewijk Dy serinck, wonende te Haanem, en Ag- nesje Pefcronella Wijnands. Bij deze plechtigheid waren tegen woordig hare moeder, hare zusjes Ma ria Antonia en Nelly P. Kleiweg, hare neef, de maker en ontwerper dezer wo ning met zijn aanstaande vrouw Jean- nette Mariane (onleesbaar) uit Amster dam, en Jan de Koning met zijn vrouw. Genoemde Jan de Koning is de eerste bewoner geweest. De dagloonen schenen, daar ze alles van de overzijde zag, ging de toch voorzichtig verder. „Al klaar!" zei Ching, toen ze den overkant hadden bereikt, met een ge zicht, alsof er-niets bijzonders gebeurd was. „Gode zij dank! zei Forsyth ern stig. „Dat was op 't kantje af!" „O, Goddank, dat je veilig en wel er over bent. Wat was ik bang" zei Kath lyn. Ching ook bang. Verschrikkelijk slechte brug" was Ching's antwoord. „Noodig herstellen, Li-Weng-Ho geen geld geven. Ching zien een weg, brug herstellen. U wachten en zien Ching doen." Zij zetten den stoel neer en de Chi nees ging terug. Hij klom op een der posten, waaraan het touw van de brug was vastgemaakt. Vervolgens begon hij met zijn mes aan het touw te ker ven wat hij kon. „O" zei Kathlyn toen ze in 't licht van de maan het geschitter van het mes zag, ik geloof, dat hij de brug vernielt „Ja" lachte Forsyth, „dat" is de Chi- neesche* manier om te zorgen, dat eeu brug hersteld zal worden, veronderstel ik. Maar ik «vermoed dat Ching nog eon andor doel voor oogen heeft." China: bleef kalm zijn gang gaan en zijn sinds 3 jaar 2 centen verhoogd. Een metselaar, timmerman verdient 14 ct. per uur, een opperman 10 ct. per uur, een stucadoor 16 Va cent, een steen houwer 16 ct. per uur. Een goede boe renknecht f 7 in de week. Het rieten dak van de v°ning heeft f 1.75 per el gekost. Een telegram in Nederland kost 30 cent voor 20 woor den. Een retourbiljet van Haarlem naar Amsterdam kost 90 cent voor de 2de klas en 60 cent voor de 3de klas. Een kilo brood kost 20 cent. Het os- senvleesch kost 90 cent per kilo, en de melk 7 cent. per kan. Dit jaar werden rkeuwe ijzeren pij pen voor de waterleiding in het Spaar-# ne gelegd, wat aan arbeidsloon alleen f' 12.000 'kostte. Amsterdam heeft ,op dit oogenblik 6000 abonné's. De beste boter kost fl.60 per kilo. Autobus in eeu sloot. Toen de autobusondernemer J. Langenhof uit Entel' een aantal arbeiders van de fabriek der firma L. ten Bos huis waarts bracht, kwam de autobus in botsing met een boerenwagen, die op den Enterweg gepasseerd moest Avor- den. De autobus kantelde en kwam in een sloot terecht. Nadat met groote moeite de passagiers uit de bus gehol pen waren, bleek dat mej. S. zoo danig aan hoofd en mond was ge wond, dat geneeskundige hulp van dokter Beens uit Wierd°n moe=t wor den ingeroepen. De overige tien per- u sonen kwamen gelukkig met enkele schrammen en aen schrik vrij. De autobus was erg beschadigd. Een noodlottig schot. De heer G. PI. te Amsterdam, was Woens dagmorgen met een vriend de Zui derzee opgegaan, om te jagen. In de nabijheid van Muiderberg wilde de heer P*. het zeil hijschen. Hij had zijn geladen geweer op een bankje gelegd, doch het zeil lag er onder, hij vatte het geweer bij den loop en daar het vasthaakte aan het zeil', duwde hij Jiet even terug. Ofschoon de hanen in rust stonden, zijn de loopen gelijk tijdig afgegaan, waardoor hij bij den pols in den linkeronderarm, waarvan het binnenste gedeelte als 'tware ge heel is weggeschoten, getroffen werd.. In allerijl werd naar de kust terugge keerd, waar een dijkwerker met een touw den bovenarm afbond. De getrof fene werd per auto naar Muiden ge bracht, waar dokter Ankersmit^ het eerste verband legde. Per auto is de onfortuinlijke jager vervolgens naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis ver voerd. Twee auto's te water. Gis termorgen om 12 uur bevonden zich een autobus van de lijn Bergen op Zoom-Stavenisse, ondernemer Malle- coole, en een vrachtauto, geladen met hout van de firma Van Aarden te Ze venbergen op de pont over de rivier de Eendracht. De chauffeur van de autobus, waar van de passagiers gelukkig waren uit gestapt, zette rijn auto aan, die ach teruit begon te loopen. Deze drukte den vrachtauto, waar van de remmen ook niet aan stonden, achteruit, waardoor beide wagens in de rivier terecht kwamen. De chauf feur van den vrachtwagen, de 35-ja- rige^ P. Vpgers uit Zevenbergen, ge raakte t usschen beide auto's. Hij werd ernstig gekneusd. Mijnongeluk. Op de doma- niale mijn te Kerkrade had Dinsdag morgen bij het sfhieten een onver wachte ontploffing plaats .waardeer 2 mijnwerkers, de 31-jarige H. en de 26-jarige L. werden gewond. L. werd met een gebroken arm naar het hospi taal gebracht, terwijl H. slechts lichte verwondingen opliep. Uit eenraamgevallen. Gis termiddag is te Schiedam de 22-jarige dienstbode S. J., werkzaam ten huize van de familie E., aan de Lange Ha ven, bij 'tzeemen der ramen, van een hoogte van 6 Meter gevallen. Zij kwam daarbij terecht in een serre. Opgeno men klaagde zij over hevige pijn in den rug; terwijl zij ook nog een wond aan de hand had bekomen, ten gevol ge van de glasscherven der serre. In zorgwekkenden toestand is zij naar hét ziekenhuis overgebracht en ter verple ging opgenomen. Hongerige wolven. Naar de „Petit Parisien" meldt, hebben de be" nam toen de andere helft onderhan den. Toen hij klaar was, kwam Ching lachend terug. „Verschrikkelijk slech te brug" zei hij nog eens. „Maar nu Li- Weng-Ho maken nieuwe brug. Nie mand loopen meer over brug." „O zoo!" lachte Forsyth. „Ik dacht wel, dat er nog wat ach ter zat en vermoedde, dat er achter je nationaal gevoel nog zoo iets zat. Het is een goede en wijze voorzorgsmaat regel maar nu is 't ook hard noodig, dat we zou gauw mogelijk uit de buurt wegtrekken; want er is moge lijk nog een brug en als de menschen ons hier zien, konden ze ons wel eens in de rivier gooien. China houdt niet van hervormers 1" „Ja" zei Ching grinnikend. „Vlug weggaan en loopen hard Dan niemand ons zien." En zonder aarzeling- volgden ze het voetpad, dat grillig verlicht werd door de maan, die zoo voor en na achter de wolken verdween. HOOFDSTUK XIX. In de mist. Nog steeds was t donker en het zou zeker nog wel een paar uur duren, eer de dag aanbrak. Uitgeput en doodmoe bereikten ze een dicht struikgewas, dat hun een mooie schuilplaats bood. AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 29 Januari 1926. In het treffende woord waarmede Ds. Laman de Generale Synode der Geref. Kerken opende, werd er aan herinnerd, dat er, toen de Heere de winden en de zee bestrafte, groote stilte werd. Zoo is het mogelijk zeide hij, dat ook nu een stormstillend woord wordt ge sproken. Dit ernstige woord heeft bijzondere beteekenis gekregen. God heeft gesproken, een der meest eminente leden, we zouden haast zeg gen een der onmisbare leden, is plotse ling weggerukt en het is stil geworden te Assen Voor de Majesteit, neen niet van den dood, maar van den Heere van le ven en dood, ontblooten allen eerbiedig het hoofd. E nhet wordt stil. Nadat Maandag Dr. de Moor naar zijn laatste rustplaats is uitgedragen, zal de Synode hare* werkzaamheden voortzetten. Maar aan den indruk van wat gebeur de zal wel niemand zich kunnen ont» worstelen. Make de sombere stilte van thans, straks plaats voor een stilte waarover zoowel zij die God vreezen als zij die met vreugde deze kerkelijke stormen gadeslaan zich verwonderen. OBSERVATOR. woners van het schiereiland Istrië op het oogenblik te lijden van hongerige wolven, die door de koude uit ae bos schen van Dalmatië en Joegoslavië ver dreven, in de dorpen naar voedsel ko" men zoeken. In het dorp Zaub kwamen zij zelfs in zoo groote getale opzet" ten, dat de bewoners zich in hun wo" ningen moesten barricadeeren. Op den weg van Spolets naar Narica, slaagden de bestuurders van een vrachtauto er nog juist in een boer te ontzetten, die door de hongerige wolven was aange" vallen en gebeten. Vooral vallen echter schapen, muilezels en honden als slacht offers. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De gemeenteraadsvergadering van hedenmorgen stond wel in het teeken van vernieuwing. Vooreerst was het de eerste vergade ring in 1926. Maar daarnevens waren ook de omstandigheden niet heele maal gewoon, want het oude trouwe raadhuis, dat de vergaderende raads leden jaar in jaar uit ontvangt prijkte inwendig met een vernieuwde en aan gevulde meubileering, die niet naliet indruk te maken, en de vergadering van de in dit opzicht niet verwende vroede vaderen in een deftige sfeer hulde. Wij zullen op deze toegejuichte ver betering straks nog wel terugkomen. De vergadering, die door alle raads leden werd bijgewoond, werd door den voorzitter, burgemeester J. C. Bou- mann, geopend met ambtsgebed en een speciaal openingswoord naar aanlei ding van de jaarwisseling. In de eerste vergadering van dit iaar, aldus spr., heet ik U allen wel kom in een eenigermate gerestaureer de Raadszaal en wensch U vandaar uit, raadsleden met Uwe gezinnen, ambtenaren en ingezetenen toe, dat 1926 in alle opzichten een gelukkig jaar moge zijn. Het brenge U allen de verwezenlijking Uwer wenschen en illusiën, terwijl ik hoop, dat de ge meente gespaard moge blijven voor rampen gelijk die in 1925—1926 heb ben plaats gehad in Overijsel, Gelder land, Noord-Brabant en ook in een tweetal gemeenten in onze Provincie. Moge de deerniswekkende toestand, waarin de bevolking van die deelen van oris Vaderland zich thans bevindt, diep beseft worden door de andere inwoners des Rijks en zich uiten in een milden weldadigheidszin, waarop deze week een beroep zal worden ge daan. Een oogenblik stilstaande bij de ge restaureerde Raadszaal, welke, na^r Hier besloten ze te rusten. 't Duurde niet lang, of Kathlyn Bar- rington, die in den draagstoel was gaan zitten, viel in slaap. Forsyth, die met den rug tegen een boomstronk zat en zijn beenen uitstrekte op een •dik bed van verdroogde bladeren, keek naar Ching, die een doosje had ge haald uit de lade van den draagstoel. „Sigaret?" vroeg Ching onverschil lig, terwijl hij den dokter een doosje voorhield. „Sigaretten! Ching, je bent een ke rel!" „Hopen, dokter!" zei Ching grfnne- kend, terwijl hij een doosje lucifers aanbood. Hoe kom je er aan, Ching?" vroeg Forsyth, terwijl hij als een prins zat te dampen. „Leenen van mijn broeder. Hij rijk man" antwoordde Ching op zoon ern- stigen toon, dat Forsyth er onwille keurig om lachen moest. „Die broer van je is onbetaalbaar, Ching." „Broer blij zijn, Ching dooden den mandarijn." „Ching, ik dacht, dat Je een Chris ten was." „Ching Christen, maar Ching ook denken: oog om oog en tand om tand. Heel goede reael voor Li-Weng-Ho."

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5