NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1926 DAG-AGENDA. Vrijdag 29 Januari. Stadsgehoorzaal. Pluimveetentoonstelling. Koudekerk. Vrijdag 29 Jan, 's avonds half acht. Koorzaal der Herv. Kerk. De heer H. J. Terwey over „De noodzake lijkheid van Chr. Vakorganisatie". Zaterdag, 30 Jan. Stadsgehoorzaal. Pluimveetentoonstelling. Maandag 1 Febr., 's avonds acht uur. Volkshuis, Apoth. dijk. Lezing met lichtbeelden van de Ver. Dierenbe scherming. Sassenheim. Dinsdag 2 Febr., 's av. lialf acht. Geref. Kerk. Samenk. Spr. de heer A. v. Rijn van Vlaardingen over „Levensroeping". Dinsdag 2 Februari. Abonnements concert: Rie Batenburg, Chopinavond. 8 uur Stadsgehoorzaal, Kleine Zaal. Donderdag 4 Februari, s avonds S uur. Stadsgehoorzaal. Feestverg. der L. Chr. Oranjevereeniging. Voorschoten. Donderdag 5 Februari, 's avonds acht uur. Herv. Kerk. Uitv. van het Chr. Gem. koor „De Lofstem". De avond-, nacht- en Zondag- dienst der apotheken wordt van Maan dag 24 tot en met Zondag 31 Jan. a.s waargenomen door de apotheken van de heeren: G. F. Reyst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Douk,. Doezastraat 31, Tel. 1313. fj-11.'1. i Hgsa-ggj^sga Uit het Sociale Leven. Moeilijkheden in het Heorenkleediny- bedrijf. Men schrijft van werknemerszij de aan het H d b 1.: In het heerenkleedingbedrijf dreigen moeilijkheden te ontstaan, in verband met het afsluiten van nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomsten voor het jaar 1926. Met de maat-confectiezaken zijn nog geen onderhandelingen over een nieu we overeenkomst gevoerd. Wel wordt met de „Belangengemeenschap" waar mede tot 15 Februari a.s. door de vak honden der kleermakers een overeen komst is afgesloten, opnieuw geconfe reerd over de grieven der vakbonden tegen de naleving der Collectieve Ar beidsovereenkomst. Deze grieven bepalen zich hoofdza kelijk tegen het werk-uitgeven in de lage loonseries en het uitgeven van maat- en confectiewerk onder andere benamingen, waardoor de stukloonen ider kleermakers verlaagd worden. Do vakbonden der kleermakers zijn van oordeel, dat het gevaar niet denkbeel dig is, dat de regellooze toestanden van vóór 1913 weer zullen ontstaan, tenzij de werkgevers genegen zijn, een regeling te aanvaarden, waardoor waarborgen worden geschapen, dat de tarieven beter worden nageleefd. Met den-Bond van Kleedermake/spa- troons, waarin de maatzaken zijn ver- eenigd, is reeds over een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst geconfe reerd. De hoofdbesturen der vakbonden stellen zich op het standpunt, dat ook in dezen tak van het bedrijf een hetere regeling voor de toepassing der tarie ven noodzakelijk is, waardoor het bui tengesloten wordt, dat- gedurende de contract-periode de werkgevers huil werk naar een lagere loonklasse ver plaatsen. Daarbij willen de vakbonden de huisarbeiders eenigszins uit hunne ongunstige positie verlossen, door het betalen van de bedrijfskosten door de werkgevers. Tevens vragen zij vacan- tie voor deze arbeiders. Door den Bond van Kleedermakers- patroons zijn alle eischen der vakbon den afgewezen. Het hoofdbestuur van dezèn Bond wenscht dat de bestaande overeenkomst ongewijzigd op 15 Fe bruari 1926 opnieuw door de vakbon den der kleermakers wordt aanvaard. Zoo de vakbonden dat niet wilden, dreigt de werkgeversbond de leden der Kleermakersorganisaties na 15 Febr. a.s. uit te sluiten. Nog deze week vergaderen de hoofd besturen der vakbonden, om hun standpunt vast te stellen. Uit de steenindustrfc. De drie samenwerkende bonden van arbeiders in de baksteenindustrie aan de groote rivieren hebben bij het be stuur van den Bond van WasTTsteenfa- brikanten en bij de ongeorganiseerde werkgevers in het bedrijf de door hen gewenschte wijzigingen in.het thans opgezegde collectieve arbeidscontract ingediend. BUITENLAND. LUTHER's REGEERINGSV5RKLA- RING IN DEN RIJKSDAG. De houding der soc/alisten. De sociaal-democratische rijksdag- Iractie heeft besloten, bij de stemming over de door de regeering geëiöchte motie van vertrouwen zich van stem ming te onthouden en deze houding in een verklaring te motiveeren. Voor dit besluit was de overweging beslissend, dat de verklaringen van den kanselier, voor zoover ze betrof- leü de buitenlandsche politiek, niet bo yredigead waren, terwijl de aangekon digde binnenlandsche politiek beslist onbevredigend was. Het betreffende besluit is met onge veer 70 tegen 40 stemmen genomen. Deze 40 waren voor aanvaarding van het votum van vertrouwen. i Een verklaring van Sireseirann. Gistermiddag 2 uur begon de Rijks dagzitting, waarin over de regeerings- verklaring van Dr. Luther gediscussi eerd werd. Voor de stemming over de door de regeering voorgestelde motie van ver trouwen plaats had, nam minister Stresemann nog het woord, om 'een verklaring over den buitenlandschen politieken toestand te geven, waartoe de jongste gebeurtenissen hem aanlei ding gaven. Hij deelde mede, dat hij zoo juist tot den voorzitter van de rijksdagcommis sie voor buitenlandsche zaken een schrijven heeft gericht, waarin hij den voorzitter verzoekt de commissie bij een te roepen, teneinde rapport uit te brengen met betrekking tot verschil lende kwesties, die verband houden met Duitschland's toetreden tot den volkenbond en de onderhandelingen over de vermindering van het aantal bezettingstroepen. Stresemann verklaarde met nadruk, dat in tegenstelling met de andere uit leggingen, die van het verdrag van Locarno worden gedaan, geen afstand van Duitsch land heeft plaats geharl. Verder verklaarde hij, dat in tegen spraak met andersluidende berichten de regeeringen der bezettingsmogend- heden tot nu toe geen beslissing heb ben getroffen, strekkende om liet aan tal der bezettingstroepen in de tweede en derde zone op 75.000 of daarom trent vast te stellen. De bezettingsmogendheden en voor al Frankrijk blijven bij de opvatting, die reeds herhaaldelijk en vooral in de nota van den raad van gezanten van 16 November 1925 is verkondigd, dat de mogelijkheid moet worden on derzocht, om het aantal der bezet tingstroepen tot een zoo gering moge lijke sterkte terug te brengen, hetgeen geschieden zal, zoodra het verdrag van Locarno van kracht is gewordefi De motie van vertrouwen aangenomen Het kabinetLuther heeft het vo tum van vertrouwen gekregen, dat door den rijkskanselier, als voorwaar de voor zijn aanblijven in zijn ambt was gesteld. Met de grootste spanning werd het resultaat der hoofdelijke stemming voor de door de regeeringspartijen voorgestelde motie van vertrouwln verwacht. Met bijvalsbetuigingen uit het cen trum en met, pfui-geroep van de ban ken der communisten, werd de mede- deeling van den president aange hoord. dat de motie van vertrouwen met 160 tegen 149 stemmen en 131 ont houdingen was aangenomen. CHAMBERLAIN EN 3RIAND. De FranschBMtsche samenwerking. Gisterochtend heeft sir Austen Cham berlain te Parijs een onderhoud ge had met Briand, waarbij een begin werd gemaakt met het onderzoek van de kwesties der buitenlandsche poli tiek, waaromtrent de beide landen thans een regeling zoeken: o.a. de ont wapening van Duitsehland, het be stuur van het Saargebied, de sterkte van hef. in het Rijnland te handhaver; effectief, de bankbiljettenaffaire in Hongarije en de vertegenwoordiging v. Polen in den volkenbond. Dit onderhoud duurde van 10 u. tot kwart na twaalf. Briand verklaarde na afloop, dat er slechts een gedachtenwisseling had plaats gehad en dat geen definitieve afspraken nog waren gemaakt. Cham berlain, die zich sinds eenigen tijd bui ten de politiek gehouden heeft, wenscht tijd, om de aangeroerde kwes ties eerst wat dieper te bestudeeren. Beide staatslieden hebben echter op nieuw het verlangen geuit, alle vraag stukken in nauwe, hartelijke samen werking te regelen. Chamberlain voegde aan deze ver klaringen nog toe, dat zij besloten wa ren, voort te gaan op den weg van Lo carno. Na difc onderhoud is het niet twijfelachtig, of we zullen het middel vinden, om de samenwerking voort te zetten. KORTE BERICHTEN Naar aanleiding van een nieuw antwoord van sovjet-Rusland aan de Zwitsersche regeefing is de verhou ding tusschen beide landen weer on gunstiger. De prins van Wales is gisteren an&ermaal van zijn paard gevallen. Hij brak zijn sleutelbeen en moest zich onder behandeling stellen. De gezantenraad heeft den Duit- schen gezant te Parijs een nota doen toekomen, waarin wordt meegedeeld, dat de bezetting der Keulsche Zone den 31en dezer te middernacht een einde neemt. De Zweed9che academie voor we tenschappen heeft den Duitschen rijks kanselier dr. Luther tot buitenlandsch lid benoemd, ter erkenning van het werk, dat hü voor Duitsehland heeft gedaan, door de stabilisatie van de va luta te verzekeren: De Amerikaansche Senaat heeft de toetreding der V. S. tot het Int Hof goedgekeurd. In Roemenië hebben de nationale en de agrarische partij tot samenwer king besloten, waardoor het liberale* bewind waarschijnlijk omver zal kun nen worden geworpen. Gistermorgen heeft te Brussel on der enorme belangstelling de plechtige nationale begrafenis van kardinaal Mercier plaats gehad. Doumer, de Fransche minister van Financiën, zal, nadat de Fransche Kamer zijn financieele plannen zal hebben goedgekeurd naar Londen gaan tot voortzetting van de onder handelingen over de regeling van de schulden. Gisterenmorgen is in de Westmin ster kathedraal een dienst ter nage dachtenis van kardinaal Mercier ge houden. De Engelsche minister, van buitenlandsche zaken was vertegen woordigd door den heer Gregory. UIT DE OMGEVING. LEXMUIDEN. AY oensdagavond gaf de Zangvereen. „Excelsior", onder leiding van haar directeur N. v. d. Keur haar uitvoe ring in de Ned. Herv. Kerk. De avond werd geopend door het gemeenschappelijk zingen van Psalm ö9 1, waarna de vöorz. der zangver eniging in gebed voorging. Daarna sprak hij een openingswoord en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in zonderheid den Burgemeester en diens echtgenoote. Verleden jaar, aldus spr., gaf de Zangvereen. ook een -uitvoering onder leiding van den directeur v. Iterson, maar daar de Vereen, zwak stond, durfde zij het alleen niet aan en riep de hulp in van de Zangvereen. van Nieuw-VVetering, die onder leiding van denzelfden directeur stond. Niet lang daarna bedankte deze als directeur en lag het zangschip eenigen tijd voor anker. Onderwijl' werd ijverig gezocht naar een goeden directeur en we vonden dien in den heer Nic. v. d. Keur. Toen koos het schip weer het ruime sop en. thans danst het op de baren, wel' tegen eenigen storm bestand. De voorzitter gaf vervolgens bet woord aan den directeur en het Ex- celsiorlied (waarvan zang en muziek door hem zelve zijn gemaakt), werd ten gehoore gebracht, hetwelk een goede inleiding was op den heerlijk geslaagden avond. Zestien nummers werden ten ge hoore gebracht. Allen, op no. 4, dat een weinig was gezakt en no. 12 na, werden heel goed gezongen, maar en kele verdienen onze bijzondere atten tie, dat zijn no. 5, „Prijst den Heer," no. 10 „Bemoediging", no. 11 „Zan- gersmarsch", en het laatste „Des Hee ren Huis". Heel mooi klonk no. 8 „Op het Kerkhof", als alt-solo gezongen door mej. E. Molenaar, (begeleid door den directeur op 'het orgel); alleen was het jammer, dat zij bij de laatste re gels even in de war was, maar zij herstelde zich spoedig, en dat het pu bliek er zich niet aan heeft geërgerd, bewees wel het riiet in te houden ap plaus. (Overigens werd niet geap plaudisseerd.) Nog in 't bijzonder moet worden aangehaald no. 14 „Perris", door een trio dames gezongen als 1ste en 2de sopraan en een alt. Het was een eenig mooi 'stuk en alle drie de stemmen kwamen goed uit. No. 6 en 7 werden gezongen door het dameskoor. In de pauze gat de directeur nog eenige stukjes ten beste op het kerk orgel. Het slotwoord werd gesproken door Dr. Ringnalda, maar vóór hij daartoe overging, wilde hij eerst een enkel woord wijden aan hem, wiens plaats hij genoodzaakt was, te vervullen. Het was n.l'. aan Ds. v. d. Flier, wien was verzocht dit slotwoord te spre ken, waaraan deze met blijdschap zou hebben «voldaan, indien hij niet door droeve omstandigheden daarin was verhinderd. Ds. Ringinalda schilderde het leven hier op aarde, \vaar_ in 't eene huis wordt gezongen, gejubeld en genoten, en in 't andere huis, men gebukt gaat onder groote smart. Hij sprak woorden van innige deelneming in het lot van zijn collega. Aan 't eind verzocht' hij nog eens te zingen no. 10 van het' programma, „Bemoediging", hetwelk vol ontroe ring werd gezongen en aangehoord. In het slotwoord sprak Ds. Ringnalda over den zang als een heerlijke gave Gods en bracht als tolk déV aanwezi gen zijn hulde aan directeur en leden en sprak den wensch uit, dat de di recteur met het schoone doel', n.l. God alleen /de eer", voor oogen, nog vele jaren voor Excelsior zal werkzaam zijn. Na nog een enkel' opwekkingswoord aan de jonge rnenschen tot toetreding als lid, werd gesloten door gezamen lijk te zingen Gqz. 180 1 en ging Ds. Ringnalda voor in dankgebed. Aan den uitgang werd gepollecteerd voor den watersnood in ons land, welke collecte opbracht f 25 50. In tegenstelh'ng met het zingen in de Stadsgehoorzaal te Leiden, enkele weken terug, mag deze avond schitte rend geslaagd heeten, en alle hulde komt toe aan den heer v. d. Keur, die een uitstekend directeur heeft be wezen te zijn. Allen die van dezen avond hebben genoten, en dat waren er tamelijk velen, zien reeds met ver langen de volgende uitvoering tege moet. Als zij maar geen jaar behoe ven te wachten NOORDWIJKERHOUT. De verbetering der wegen in deze gemeente maakt goede vorderingen. Thans is men bezig een straatweg te maken van den Ruigenhoek naar Lis- se. terwijl spoedig begonnen zal wor den. met den aanleg der Betuinen weg van Noordwijkerhout tot Bennebroelf. Er is hier veel belangstelling voor het op 4 Februari a.s. behandelen in hooger beroep van P. J. L. Marijnon inzake heling van bloembollen. Op e<m lijst worden handteekeningen verza meld cm indien mogelijk, bet vonnis te verzachten, doch anderzijds ver wachten velen dat de straf verzwaard zal worden. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan na Cecilia Geertruida, d. v. P. W. Noordermeer en G. Th. van Velzen; Job Cornelis, z. v. S. de Vries en A. de Jong; Stijntje Magdalena Margaretha, d. v. A. den Haan en M. Bulk. Gehuwd: Hendrikus Bernardus Schreuder, 28 j. en Helena van Nobe- len, 25 j. Gevestigd: Mej. Nagel, Hoofdstraat 30a, van Rotterdam; L. P. Geerlings en gezin, Tijloostraat 3, van Leiden; Mej. F. van der Sluis, Hoofdstraat 141, van Haarlem; J. Goedemans en gezin, van Heemstraat 13, van Leiden; J. C. Evers en gezin, van Heemstrastraat, v. Voor hout; C. van der Zwart en gezin, War- monderdam 25, van Valkenburg (Z.-H.) M. A. J. Gros, Oude Haven 7, van Amersfoort; P. C. Zandvliet gcb. Buschman, van Heemstrastraat 7, van Noordwijk. Vertrokken: Mej. S. Vereist, van Van Heemstraat naar Noordwijk; Mej. G. Duthler, van Hoofdstraai 28 naar Aal ten. Voor den dienstplicht, lichting '27 zijn in deze gemeente 49 personen in geschreven. BOSKOOP. Op de gehouden vergadering van de ijsclub Boskoop zijn tot bestuurs leden gekozen de heeren: J. Mossel, C. Hoogendoorn en C. de Leede. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat een saldo v. f 319.86 in kas is. Doordat de chauffeur moest uit halen voor een ander voertuig, reed Dinsdagavond "de autobus van Gouda over Reeuwijk naar Boskoop onder Reeuwijk in de sloot. De inzittenden, 8 personen, konden hoewel nat, de bus heelhuids verlaten. Zekere de B. uit deze gemeente had Woensdag het onseluk, toen hri per rijwiel van de Éulkscne brug wildé rij den, dat het rijwiel brak. De man kwam te vallen, waarbij hij zich zoo ernstig aan het hoofd verwond de. dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Op de gehouden jaarvergadering van de ijsclub „OtweD;" 'werden tot be stuursleden gekozen ae heeren: A. Bak huij zen, P. v. d. Kraats, C. J, Kerk vliet en D. de Druijn. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat in de kas een batig saldo aanwezig was van 644,49. Besloten werd verder om 150 gulden uit te trekken voor den bouw van een muziektent. Voor een stampvolle zaal gaf Woensdagavond de gemengde zangver- eeniging „Zang zij onze leus", haar ie uitvoering sedert haar bestaan in hotel „Klaassen"* onder leiding-van den heer K. J. de Beun uit Gouda. De zangnummers werdejn keurig ge zongen en gaven blijk van ernstige stu die. Een luid applaus na elk gezongen nummer was aan ook wel verdiend. Na de pauze werd opgevoerd de ope rette in bedrijven: „Krelisboer en Gouzendouck", wat eveneens zeer veel bijval oogstte. Het is voor de vereeniging eeij. zeer geslaagden avond geweest. WOUBRUOOE. De vergadering v. „Onderlinge hulp" bedoelende geldelijke uitkeering bij ziekte en verpleging in een Zieken huis, was zeer goed-bezocht. De pen ningmeester, de heer F. Kroes, is de hoofdpersoon in deze vereeniging. Een drietal leden hadden te voren de re keningen en boeken nagezien enbrach ten verslag uit dat alles in orde was bevonden en spraken hun dank uit voor het accuraat beheer. Saldo vorig jaar was f 1760.16. Ont vangsten 1925 f851.20, totaal f2611.36, Aan ziekengeld uitbetaald aan 21 le den f1191, met andere uitgaven totaal f 1225.24, batig saldo f 1386.12. Ziekenhuis-verpleging ontvangt met het saldo van het vorig jaar f 1515.21, uitgave f740.74, zijnde 12 patiënten, samen 280 verpleegdagen a f2.50 per dag, batig saldo f774.47. De heeren F. Kroes en W. P. Ver kade werden beide bij de periodieke aftreding herkozen en inplaats van den heer Bogerman, die vertrokken is werd gekozen de heer Jac. Jongeneel. Op voorstel van het bestuur wordt besloten dat het aantal weken van uit keering niet meer 30 weken zal zijn, maar 20 weken, daar ander de uitkee ring verlaagd zal moeten worden. De voorzitter, de heer H. van der Nagel verzoekt de pers in het verslag op te nemen, dat het bestuur er op aandringt, dat kinderen die 15 jaren zijn geworden, aan den bode door de ouders moet worden opgegeven, daar ze zouden in de termen vallen dat con- Radio-Programma. Wat er vanavond te booren is. 5.20 (Brussel, 265 M.). Concert. 5.20 (Hamburg, 395 M.) Lezingen. 5.20 (Frankfort, 470 M.) Lezingen, enz. 5.20 (Bremen, 300 M.). Lezingen. 5.20 (Hannover, 395 M.). Lezingen. 5.35 (Londen, 36; M.). lCiuderuurtje zang, lezing, muziek. 5.35 (Daventry, 1600 M.). Kinder uurt.ie, zang, lezing, muziek. 6.20 (Berlijn, 503 M.). Verschillende lezingen. 6.20 (Parijs, Eiffelicren, 2650 M.). Lezingen en orkestmuziek. 7.05 (München, 485 M.j. Concert. 7.20 Alle Engelsche stat.ons. Tijdsein nieuws, toespraken, L_L .,en. 7.20 (Hamburg, 395 M.). Muziek. 7.20 (Stuttgart, 445 M.). Concert. 7.30 (Hilversum, 1050 M.). Politiebe- richt, weerbericht. 7.45 Alle Engekchc ctatlons. Muziek. .7.45 (Hilversum, 1050 M.). Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. 7.50 (Berlijn, 505 M.). Concert. 7.50 (Frankfort aan de Main, 470 M.) 7.50 (Munster, 410 M.) Concert of lezing. 7.50 (Zurich, 515 M.). Concert er voordracht. 7.50 (Para's, Eiffeltoren, 2200 M.). Concert. 7.50 Königswusterhausen (1300 M.l 6.50 „Traviata", van Verdi. 8.(Rorqe, 425 M.). Concert. S.io (Hilversum, 1050 M.). Concert. H.D.O.-orkest. Opvoering van de „Faust" van Gou nod. 8.20 (Daventry, 1600 M.). Concert en lezingen. 8.20 (Hamburg, 395 M.). Concert. 8.20 (Bremen, 330 M.). Concert. 8.20 (Hannover, 296 M.). Concert. Concert of voordracht. 8.20 (Londen, 365 M.). Concert en' lezingen. 8.35 (Brussel, 265 M.). Concert, on derbroken door nieuws. 8.50 (Madrid, 392 M.). Concert. i| 8.50 (Parijs, 1750 M.). Concert, i 9.20 (Parus, 345 M.). Concert. 10.(Hilversum, 1050 M.) Uitzen ding van persberichten enz. door het persbureau Vaz Dias. io.20 Alle Engelsche stations. Tijd sein, weerbericht, nieuws, enz. tributie voor ziekenhuisverpleging be taald moet worden, onder dien leeitljd zijn ze vrij. Voorts dat meer getrouwer aangiften worden gedaan aan den pen ningmeester, bij het gaan tor vorple-1 ging in een ziekenhuis en bij ontslag j uit de verpleging. De voorzitter dankt den beer Kroes voor zijn belangeloozen veel omvatten- j den arbeid en de leden voor hun be- j langstelling en sluit de vergadering. De ouderavond is weder uitnemend geslaagd. De voorzitter, de heer C. j Jonker opende het samenzijn met ge bed en sprak een openingswoord naar aanleiding van Ps. 23, waarna als eer- J ste spr. optrad Ds. Kijne welke een i schoone rede hield over strijd en ze gen; een blik werd teruggeslagen in den tijd van het liberalisme, toen Je zus werd verkondigd ais voorbeeld ter navolging en de leer opiging in deugd betrachting en braaf zijn. Uit school boekjes uit dien tijd wordt dit aange toond, den tijd van den braven Hen drik en alles leefde in een valschen vre'de, totMr. Izaak da Costa dien valschen vrede kwam verstoren met zijn: „Bezwaren tegen den geest dezer eeuw" het was de knuppel in 't hoen derhok. Gode zij dank, veler oogen gingen toen open en de schoolstrijd ontbrand de, dank zij het optreden van Groen van Prinsterer. Spr. bracht enkele vooraanstaande mannen onder het onderwijspersoneel naar voren, een Lemkes, van Noord, Gangel, opwekkend, de daden des Hee ren telkens te gedenken en te waken, ook op onderwijsgebied, voor verflau wing dergrenzen. Nadat een kop koffie was toegediend en een collecte gehouden voor de veen bewoners in Drente, welke f 14.77 op bracht, kwam de tweede spreker, het hoofd der schooi, de heer Do Boer aan het woord met het onderwerp: „De ho venier" als beeld van den onderwijzer, die in zijn klas als de hof, mot zijn leerlingen als de planten omgaat, met alles wat daaraan te doen is als snoei en, wieden, zaaien en planten, met de leerstellingen of voldoening daaraan verbonden, maar wees ook op somtijds' geheel onverwachte vruchten. Denk aan onzen grooten zeeheld De Ruytet' en anderen, daarom niet te voorbarig met ons oordeel, hot zaad niet omwroe ten of te zien of het groeikracht heeft. „Beid Gods tijd" bid voor uw kind, omring hen met liefde, evenals de zon de plant verkwikt, do uitkomst aan God overlatende. Vertel hun van Je- z,us, den waren hovenier in Jozef van Arimathea's hof, die Maria Magdalena ontmoette. De voorzitter dankte beide sprekers en bij zijn slotwoord nam hij tevens als voorzitter afscheid, 'allen opwek kende steeds God te zoeken in het he den der genade, jaarna Ds. Kijne in dankgebed voorging. BODEGRAVEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Yoorm. 9.30 uur en nam. 6 uur, Ds. Pott

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2