NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG en aan den eere-voorz. sloot ook hij zi.in verslag. Daarna was het woord aan de jongd ver. om haar presidente te huldigen, daar deze 12 en een half jaar presi dente is geweest. Door de jonged. ver. werd haar staande toegezongen, bege leid door orgelspel van Mej. R Mete ring, een voor deze gelegenheid ge maakt lied. Het eerste vers luidde al dus: Presidente, zsie wij wijden U op dezen stond' ons lied Daar 't ons harte doet verblijden 't Voorrecht, dat gij thans geniet. God de Heere wild' u sparen - En gij viert uw koperen feest, Nu gij twaalf en 'n half tal jaren Onze leidster zijt geweest Bij monde van Mej. J. Zwaan, werd haar in een korte maar hartelijke toe spraak, dank gebracht voor alles wat zij geweest is voor de ver. daarbij den 'wensch uitsprekende, dat God haar nog tot lengte van jaren moge sparen. Als blijk van waardeering werd de ju- oilaresse een prachtige naaitafel aan geboden, die zij met ontroering en groote dank aanvaardde. Ook door den eere-voorz. werd de jubileerende pre sidente toegesproken. Daarna spraken verschillende afgevaardigden van de jongel. en jonged. ver. Het verdere van den avond werd ge wijd aan samenspraken, voordrachten en tractatie. Het geheele program was rijk voorzien; ern^t en luim wisselden zich gedurig af. Met genoegen mogen de beide vereenigingen op dezen avond terug zien. 'tWas dan ook al ver over middernacht toen het program ten ein de was en de leider van den avond zijn slotwoord sprak. Hij bracht allen, die tot het welslagen van dit feest had den meegewerkt, dank en hoopte op een wederziens. Ook door den Voorzit ter der jongel. ver. en de presidente der jonged. ver. werd als om strijd dank gebracht aan hun beider eere voorzitter, Ds. Meijering, voor de goe de en juiste leiding van den avond. Na het zingen van Ps. 118:-1 werd met dankgebed geëindigd en ging ieder welvoldaan huiswaarts. Woensdagavond was het voor de Christ. Jonged. vereen. „Bid en Werk" een bijzondere avond. Als gewoonlijk wérd het jaarfeest gevierd. De opening .geschiedde door Ds. B. Bollee, die als tekst had gekozen een gedeelte uit Rom. 12 vanaf het 9de vers. Spr. schetste het leven der vereeni- ging in het lichamelijke en geestelijke leven, maar legde vooral den nadruk op deze woorden: Volhard in het ge bed' en wenschte de leden toe. getrouw te blijven aan hun devies. Spr sloot zijn rede met het laten zingen van Ps. 86: Leer mij naar Uw wil te handelen Hierna nam de presid. het woord en vervolgens secr. en penningm.esse. Van allen was zeer goed na te gaan, dat zij hun geheele leven in de veree- niging wenschen te leggen. Ook door de groote opkomst der genoodigden en de afwisseling van ernst-luim was het een rijk gezegende avond. Onder allo gedane mooie voordrachten trokken vooral de tableaux n.l. voorstellende het vereenigingswerk en daarna: Ge loof Hoop Liefde de aandacht. Een hartelijk woord van dank komt toe aan de heeren den Dikke als ont werper en den heer Gesink (beide te Katwijk aan Zee) voor de schitterende verlichting aangebracht Ook den le den komt een woord van dank toe voor al hun studie. Eerst laat in den avond werd dit jaarfeest geëindigd. Men bracht Gode den dank toe door te zingen Gez. 96 vs. 2 waarna met dankgebed werd ge sloten. Gecollecteerd werd ten bate der Ned. Herv. Kerk alhier. RIJNSBURQ. De Chr. Gymnastiek vereeniging D.W.S. alhier, gaf onder leiding van haar instructeur, den heer Renée van Leiden, een welgeslaagde uitvoering in het gebouw „Flora" alhier Nadat gezongen was Psalm 86:6, ging de eere-voorzitter, de heer J. Plooij, voor in gebed en sprak deze vervolgens een openingsrede. Na allen hartelijk te hebben welkom geheeten, in het bijzonder echter de beide wethouders, als vertegenwoordi gers van het Dag. bestuur der gemeen te, het bestuur der Ver. „Flora" de muziekver. „Wilhelmina", vertegen woordiger van de Ver. „Hercules" te Katwijk aan Zee, van den Turnkring Leiden en de pers, hield spr. 'n bloem rijke rede. In deze fraaie tentoonstellingszaal door „Flora" gratis afgestaan, zei spr. stond dien avond een bloemententoon stelling gehouden te worden, een ten toonstelling van bloemen van D.W.S. die dien avond zouden wedijveren in kleur en in schoonheid Spr. hoopt dat dit schitterend zal gelukken en ver klaart hiermede de uitvoering voor geopend. Hierna was het woord aan D.W.S. dat afgewisseld met muziek van „Wil helmina" den geheelen verderen avond van haar kunnen blijk gaf en daarbij vaak een dankbaar applaus in ont vangst had te nemen, waarin vooral het kleinste lid C. Kralt, een welver diend aandeel had en waarvoor hem de eere-voorzitter later ook de hulde bracht. Zonder in het minst te kort te wil len doen aan de verdiensten der ove rige leden, die bijna zonder uitzonde ring naar leeftijd en geoefendheid zeer goed werk leverden, vermelden wij in het bijzonder den jongeheer W. van de Gugten als een dergenen, die schitte rend werkten, niettegenstaande zijn jeugd. Het programma vermeldde van al lerlei en afwisselend werden stok- brug- en springoefeningen vertoond, die de aandacht ten volle boeiden. De heer Plooij dankte tenslotte al len die tot welslagen van dezen avond hadden bijgedragen. Den directeur wenschte spr. geluk met het schitte rend succes, en mevr. Reneé met zoo n echtgenoot. Namens D.W.S. bracht spr. ook dank aan den heer Renee, die bij de oefenin gen zoo'n onuitsprekelijk geduld be toonde. Waar de Ver. finantieel wel wat steun kan gebruiken, was het spr. aan genaam te kunnen mededeelen, dat 'n gever die onbekend wenscht te blijven, een goudstuk ter beschikking der ver eeniging had gesteld, een gouden me daille voor de bloemententoonstelling Spr. wekte allen op, zich aan te mel den als lid of donateur, waarvoor Dinsdag a.s. gelegenheid bestaat. Na het zingen van den „Avondzang', werd de bijeenkomst door den heer Plooij met gebed gesloten. Door de gladheid had de heer C. v. K. alhier het ongeluk te vallen, waarbij hij zich dusdanig bezeerde dat hij naar zijn woning moest worden overgebracht. BODEGRAVEN. Woensdagavond gaf de heer Henri C. J. de Man, organist der St. Jans- kerk te Gouda zijn tweede orgelcon cert in de Ned. Herv Kerk. Het uit 9 nummers saamgestelde programma beloofde weer veel schoons en de liefhebbers van muziek zullen zeker weer volop genoten hebben. Het eerste nummer werd dan ook al dadelijk onder groote aandacht aan gehoord: Het was Praeludium und Fuge C. Moll van J. S. Bach. Vooral trof ons het met volle werk gespeelde slot van dit stuk. Maar zeker zal niet minder gewaardeerd zijn het daarop volgende Psalm 42 gefigureerd koraal. Wat klonk de zoo bekende melodie, gespeeld met het sterk gedempte ge luid van het Vox Celeste-register aan grijpend mooi. Bijzonder treffend was daarbij ook de baspartij in zijn diepen toon van den Bourdon. Bij de daarna volgende nummers Finale uit de So nate g-moll van Carl Piutti en Andan te van LI. Boellmann kwam de wer king der verschillende soloregistérs goed tot haar recht. Het ook bij do eerste orgelbespeling gegeven: Nieuw Leven van Jan Brandt Buys had weer aller belangstelling en niet minder het slotnummer „Marche aux Flambeaux" van Alex Guilmans. Het was zeker jammer, dat de be langstelling niet grooter was Het vaak ontroerend mooie spel van den heer de Man had dit zeker verdient. Nu zal dit wel grootendeels te wij ten zijn aan het feit, dat in de Geref. Kerk op hetzelfde uur ook een verga dering werd gehouden. Dan lokt het groote, maar koude kerkgebouw ook niet bepaald aan om er een uur ge heel stil in te gaan zitten. (Wanneer zal ook de Ned. Herv. Gemeente, die toch in milddadigheid 'n beschamend voorbeeld voor velen is, zichzelf nog eens de weelde verschaffen van een verwarming in haar kerkgebouw? Ten slotte wil het ons voorkomen, dat er tegen dergelijke orgelconcerten nog een bezwaar bestaat, dat is, dat de muziek door het meerendeel van het publiek niet begrepen wordt. Daar toe zou het van belang kunnen zijn, dat op het programma eenige om schrijving der nummers werd gegeven en naar ons van bevoegde zijde reeds werd verzekerd, zal hiermede ook bij een volgend concert rekening worden gehouden. Ook dan zullen er nog wel personen zijn voor wie het moeilijk zal zijn met onverdeelde aandacht te luisteren, maar er blijft nu eenmaal altijd iets te wenschen over. Althans bij dit concert waren er enkele da- mes(?) die zich achter in het kerkge bouw een plaatsje verschaft hadden, met blijkbaar geen ander doel dan door hun aanhoudende luidruchtig heid anderen te ergeren. Een weinig meer toezicht zou helaas voor zulken noodig zijn. Woensdagavond sprak in de Ge- reform. Kerk Ds. H. Janssen, Leger- en Vlootpredikant in algemeenen dienst. Spreker opende de vergadering met gebed, nadat vooraf gezongen was Ps. 68:16, waarna werd gelezen Ps. 67. In korte trekken schetste spreker z'n reis naar Indië, om daarna zijn eigen lijk onderwerp te: behandelen: De toe stand onder de militairen in Indië, speciaal op de vloot. Aan de hand van verschillende sprekende beelden uit 't leven liet Ds. Janssen de geestelijke en zedelijke misstanden zien, waarin de militairen moesten leven, daarmede aantoonende hoe Indië daarin bij Hol land nog heel wat ten achter komt. Gelukkig was ook het bezoek aan In dië spr. ten goede gekomen. Reeds is op zijn initiatief in Soerabaja een Chr. Militair Tehuis geopend en zijn nu reeds twee legerpi'edikanten voor den dienst in Indië bestemd Dit kan onge twijfeld medewerken tot een verhoo ging van het geestelijk en zedelijk peil der Indische militairen op leger en vloot. De rede van den begaafden spreker werd met groote aandacht gevolgd. Er was een flinke opkomst. Na'ar men ons mededeelde zal Dinsdag 16 Februari alhier de eerste veemarkt gehouden worden. Eierenveiling B.P.K.V. 20 Jan. Aanvoer 3000 eieren. Prijzen 8—9.40 p. honderd. De collecte, gehouden ten behoe ve der slachtoffers van denwaters nood onder het fabriekspersoneel van de N. V. Werktuigenfabr. U. B. de Groot alhier, heeft f 40 opgebracht. Ned. Herv. Kerk. Zondag v.m. 9 30 uur Ds Post, n.m. 6 u. de heer Muller. Geref. Kerk. Zondag v.m. 9.20 u. en n.m. 6 u. Ds. Dam. Geref. gemeente Zondag v.m. 9.30 n. Preeklezen, n.m. 6 u. Ds. G. v. Reenen. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Gjjs- bertus Eernaraus, zoon van A. J. Vrij burg en G. Opstal. Johannes, zoon van F. Barnhoora en T. A. Grootenboer. Overleden: Catharina Rcijm, 36 jaar, echtgenoot© van N. W. PhilipDO. Gijs- bertus Bernardus Vrijburg, 4 aagen, z. van A. J. Vrijburg en G. Opstal. Ondertrouwd: Cornelis Arnoldusvan den Bos, 39 jaar, wedn. van A. Lelie veld en Johanna Maria Reeuwijk, 35 jaar, wed. van Th. van der Meer. Fran- ciscus Nicolaas de Zwart, 27 jaar en Johanna Maria Christina Homan, 28 j. Gehuwd: Bernardus Bax, 27 jaar en Cornelia Martina van der Eist, 27 jaar. GevestigdMej-. J. Alkemade, Hoofdstraat 30a vaii Voorschoten. A. den Haan en gezin, Hoofdstraat 199 van Zoeterwoude. L. G'asbergen en ge zin, van Heemstrastraat 3 van Katwijk. Mej. M. J. van Dnk. Hoofdstraat 109 van Voorhout. P. Bekebrede en gezin, Oude Poststraat 63! van Hazerswou- de. Vertrokken: Méj. J. M. Severins, van Hoofdstraat 119 naar Ravenstein. C. van Stejjn en gezin, van Warmonder idam 25 naar Lisse. Mej. C. C. Ver schoor van Hoofdstraat 67 naar Vfear- dingen. N. vah Putten van Tijlosstraat 15 naar Lisse. P. E. A. van der Kamp van Hoofdstraat 127 naar Rotterdam. Mej. J. J. Ncordermeer van van Heem strastraat 37 naar Noordw^k. Mei. M. H. Kap tij n, van Hortuslaan 1 naarOegst geest. In het afgeloopen jaar zijn af gegeven 41 arbeidskaarten voor man nelijke arbeiders beneden 18 jaar, 61 voor vrouwelijke arbeiders beneden 18 jaar en 30 voor gehuwde vrouwen. Naar wij vernemen is aan vrijwil lige bijdragen (uitgezonderd de nog te houden straatcollecte)' voor den waters nood reeds bijeengebracht de som van plm. f 7C00, Ingaande 1 Februari a.s. wordt de gasprijs in deze gemeente met 1 cent per M3 verlaagd.' Uit het Sociale Leven. Het Alg. Ned. Vakverbond. OncL.r leiding, van den Haagschen Neutralen Bestüurdersbond vergader den gisteren de voornaamste neutrale bestuurdersbonden uit ons land. Ver tegenwoordigd waren o.m. Amster dam, Haarlem, Leiden, Rotterdam en Utrecht. Besloten werd niet alleen krachtig mede te werken tot instandhouding maar tevens tot belangrijke verster king van het Neutrale Vakverbond. (Algem. Ned. Vakverbond. De strijd* in, de mandenindustric. In de stand van deze strijd is in zicoverre wijziging gekomen, Jac door het verwerpen van het bemiddelings voorstel door de werkgevers, de staking daartegenover is gepiaafct en daar nu cok Ammerzoden in is co trokken. Op de op 1*8 dezer gehouden varga- derir i3 door degazellen een beslis sing daaromtrent genomen, omdat de patroons in een gehouden conferentie elk lconvoorstel van de hand hadden gewezen en niet in,'t minst geneigd wa ren tot het afsluiten van Tfón overeen kom voor een bepaalden tijd. De R.-K. Bohd van Houtbewerkers heeft hiermee ©en zeshonderd stakers voor zijn rekening. Uitbreiding van het erirecht in Rusland. De Russische regeering heeft een nieuwe wet uitgevaardigd, betreffen de het erfrecht en de successie-belas tingen. Hier volgen enkele cijfers over de te heffen belastingen op erfenissen. Erfenissen tot 1000 roebel zijn vrij; van 2000 tot 6000 roebel: 20 roebel op de eerste 2000 en 5-pet. over het res tant; van 6000 tot 10.000 roebel: 220 roebel over de eerste 6000 en 8 pet. over de rest. Naar gelang van de grootte der er fenis worden dan de belastingen gelei delijk hooger; b.v. voor een bedrag van 100.000 tot 200.000 roebel moet worden betaald 18.540 van de 100.000 roebel en 40 pet. over de rest. Wordt het bedrag nog grooter, dan blijft er van de erflating een betrek kelijk gering percentage over; immers op bedragen van meer dan 500.000 roe bel moet, naar de Fransche bladen melden, 238.450 van de 500.000 roebel betaald worden en 90 pet. over bet surplus. Erflating is alleen in de rechte lijn toegestaan. Schenkingen van levenden zijn on derhevig aan een belasting, gelijk aan de helft van hetgeen bij een even groote erfenis zou moeten worden vol daan. Deze wet, aldus het „Journal" is van groot belang, omdat de Sovjet-regee ring door het uitvaardigen hiervan de wettigheid van erfenissen, en dat op vrij groote schaal, erkent. Voorts om dat de nieuwe belasting aanzienlijk voordeeliger voor den betaler is dan de tot dusver in dit opzicht geldende maatregelen, volgens welke erfenis sen van meer dan 10.000 roebel eenvou dig werden geconfiskeerd. En ten slot te, omdat uit deze wet blijkt, dat er vermogens van meer dan eên half mil- lioen roebel bestaan. RECHTZAKEN. KANTON GERECHT LEIDEN. Vóór de openbare zitting staan op de ról 21 zaken, geerle voor niet- openbaar. J H. v. d. V., te L e i d e n, en L. P. v. Z. te N o o r d w ij k, zijn beide ge dagvaard, dat zij nalatig zijn gebleven inlichtingen te verschaffen aan don Raad van Arbeid te Leiden. Geen der beklaagden is verschenen, waarop ge hoord worden de getuigen Goslinga cn Slechtenhorst, waarna geëischt wordt tegen ieder der beklaagden 10 of 5 dagen hechtenis. L. R., arbeider te K a t w ij k, die ge dagvaard was inzake de relletjes van 12 December j.l., en wiens zaak vorige week was aangehouden, wijl hij zich wilde doen bijstaan door een advocaat was ten laste gelegd, zich niet direct op sommatie van de politie uit een volksophoop te hebben verwijderd. Be klaagde ontkende daartoe te zijn aan gemaand door de agenten v. d. Lugt en Jonker, die dit onder eede ver klaard hadden, doch door den agent Elfering, die thans ook als getuige aanwezig was. Deze, als getuige ge hoord, verklaarde, dat beklaagde tegen het verbod in, op hem aankwam. Be klaagde zegt dit echter niet gedaan te hebben, om tegen de po.litie op te trek ken, doch hij wilde naar den Inspec teur om dien te spreken, daar hij zon der aanleiding daartoe door de politie wa9 geslagen en gewond. Eer hij ech ter-gelegenheid had toen terug te gaan, hadden een aantal agenten hem te pakken en brachten hem met dracht van slagen naar het bureau. Als getui ge werd gehoord Krijn van Duivenbo- de, kuiper, die wel het aangrijpen eii slaan door de politie van beklaagde gezien heeft, doch geen bevel gehoord. C. Guyt, visscher, kon ongeveer het zelfde verklaren: Wel sabelslagen van de politie, maar geen verzet van be klaagde. Manus Kruit, arbeider, had nog fatsoenlijk met beklaagde staan praten, toen beklaagde klappen kreeg en opgebracht werd. De Ambtenaar ge hoord de verklaringen, vindt het ver klaarbaar, dat in zoo'n algem. herrie vergissingen begaan worden, en ziet niet gegeven het wettig en oyertuigend bewijs, waarom hij vrijspraak vraagt. De Kantonrechter weet, dat de lui daar erg lastig zijn, zoo zelfs, dat een ver eeniging als V.V.V. zelf zegt, dat Kat wijk wordt ontvolkt als badplaats door het optreden van de jeugdige inwoners. Hij voelt er zelf voor om een gevoelige straf te geven. De verdediger, Mr. Ewijk komt hierna aan het woord. Deze, zich wel met den eisch kun nende vereenigen, wil in de eerste plaats naar voren brengen wat er aan is voorafgegaan. Bekl. die bij Amsterdam werkzaam is, is eerst te half negen te Katwijk aangekomen, heeft zich toen naar zijn meisje begeven, en is, toen hij huis waarts ging de herrie gepasseerd, waarbij hij, zonder er part of deel aan te hebben, een sabelpor opliep van de politie. Hij had toen naar huis kunnen gaan en dit zou h ijook gedaan hebben doch bemerkte tóen dat hij een bloedende wond opgeloopen *had en wilde daar over den chef der politie spreken. Spr. neemt aan, dat de politie, die den ge heelen avond gesard is, een beetje ze nuwachtig is geWorden, en dit aanlei ding heeft gegeven tot een misverstand en vergissing, doch de politie dient vooral dan tactisch op te treden en iemand niet de dupe te laten worden van een vergissing, en vooral niet iemand die er part noch deel aan heeft Ook denkt spreker, dat de toestand waarin de politie verkeerde, eerder aanleiding geeft een vergissing te zoe ken bij de politie, als bij iemand die rustig naar huis wandelt, wat kan blijken uit het feit, dat beklaagde per tinent weet, dat wel Elfering waar schuwde en niet v. d. Lugt en Jonker. Spr. vindt heJfc heel verklaarbaar, dat deze vergissingen maakten en zich niet alles juist herinneren kunnen van zul ke oogenhlikken. Maar aangenomen, dat de beide agenten gelijk hebben dan ziet pleiter den beklaagde nog niet schuldig want van opzet of onwil is niets gebleken, daar, voor en aleer hij gevolg kon ge ven aan het beVel, hij reeds gegrepen was en ohder een dracht van slagen weggevoerd. Bovendien, al zou hier nog werkelijk onwil aanwezig kunnen zijn, dan is, doordat hij gestoken was zijn optreden nog gemotiveerd. A. v. d. V., winkelier te Leidon niet verschenen, zou margarine ver kocht hebben zundcr dat dit op de ver pakking vermeld wes. De Rijkszuivelinspecteur Geelhoed moest bekennen, dat het er 2 maal in de verpakking stond doch vond het nog onvoldoende, waarop de Ambte naar 30 boete eisclite. J. Th. v. A., te No prdw ij k, zou al daar met een brandende sigaar in een autobus gezeten hebben wat beklaag de ontkende. De agent Timmcrs ver klaarde het gezien te hebben. Pe ge dagvaarde getuige L. Zuidbroek, ^hanf- feur te Noordwijk, verklaarde op dat uur geen dienst te hebben gehad en wist niets. Bekl. bleef ontkennen. Eisch 3 boete. G. de V., werkman te Leiden, is het dragen van' een verboden wapen ten laste gelegd. Bekl". vertelde, dat eén schoonzoon in spe, die hij hoopte, dat nooit zijn Werkelijke schoonzoon zou worden, heiii aangevallen had en met een revolver gedreigd dood te schieten en^toen had hij ter zelfvoi le diging een sabel voor den dag ge haald. Alida V., beklaagdes dochter, die morgen al 16 jaar wordt en 't in»sje is waar de herrie om was gekomen zei beklaagde, verklaarde ook dat uedoel- de persoon tegen haar vader gezegd had: „ik schiet je dood". Deze be klaagde werd buiten eede gehoor i Jansje Piekaart, 16 jaar, had h^t ge val meegemaakt en vertelde het een en ander er van, evenals Hertog voor wiens woning het geval zich afspeelde. De Ambtenaar zeide, dat ni.-n die familiekwesties niet op straat had uit te vechten en eischte f »f 2 dagen, met verbeurdverklaring van de sabel. P. D., te Voorbout, heeft zonder vergunning van den Burgemgaster e^n loterij aangelegd, waarvoor als getui gen waren gedagvaard Mej. M. v. d. Plas, P. Lemmers en A. Werkhoven. Beklaagde bekende, doch deed het niet om in overtreding te komen. Eisch 4 of 2 dagen. H. H. L. B. en D. v. T., alle jonge lieden uit Leiderdorp, zijn op een avond naar de bioscoop geweest eu hebben bij het naar huis gaan een hek werk bij Zoeterwoude's Burgemeester, den heer Wap, vernield. Het was juist als ten laste gelegd, als verregaande baldadigheid aan te merken, want toen de Kantonrechter de vraag stelde of ze iets tegen dien Burgemeester hadden, verklaarden zij dien heer niet eens te kennen. Als getuige werden gehoord de brug wachter P. v. d. Kooi, bakker H. Bos man en de schipper W; v. Tol. De laatste waren meegeloopen uit de bios coop naar buis. Getuigen verklaren bet niet gezien te hebben en enkel van 't zeggen van een der beklaagden het te weten. Zij waren doorgeloopen. De Ambtenaar eischt 15 of 30 dag. De Kantonrechter zegt het jammer te vinden, dat hij niet hooger kan gaan, doch is nog in de gelegenheid er 30 dagen hechtenis van te maken. Hij wil een gevoelige les geven. Jului kunt je op straat fatsoenlijk gedragen. P V., te K a t w ij k, heeft 'tot de po litie geroepen en gedreigd, daarbij la ten hoor en, dat hij, hoe jong nog, in het vloeken een baas was. Als getui- gen~konden de verbalisanten v. d. Lüyt en Jansen een en ander bevestigen en toelichten, waaruit het lastige van jon gelieden uit Katwijk andermaal gede monstreerd werd. De Ambtenaar eischte 5 of 1 maand tuchtschoodl, wat den Kantonrechter te weinig voorkwam. KANTONGERECHT HAARLEMMER- MEER. H. H., bloemist te H i 11 e g 0 m, niet verschenen, werd ten laste gelegd op 24 Dec. met zijn auto met een snelheid van 60 Kilometer gereden te hebben in de kom der gemeente Hillegom en op vordering van de politie niet te heb- befl gestopt. Eisch 25 of 25 dagen. Uit spraak conform. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. MAASDAM, Rotterdam naar New-Or leans 21 Januari te Gyon. EEMDIJK, Vancouver naar Rotter dam p. 21 Januari de Azoreo, LOUHMONAJi, 20 Januari vau Van couver naai- Rotterdam.' DRECHTDIJK, Rotterdam naar da Pacfckust, 20 Jnaiiuari te Londen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAT JAN, 20 Januari van Middleabro naar Amsterdam. ENGGANO, (thuisreis) p. 19 Januari Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN, (uitreis) 20 Januari van Medan. JAN PIETE1RSZ. COEN, (uitreis) »I Januari van Suez. ROTTERBAMSCHE LLOVD. TERNATE, (uitreis; 20 Januari ran Medan. SOEKABOEMI, (uitreis) 21 Januari te Batavia. DJAMBL (uitreis) p. 21 januari Sj«* SLAMAT, (uitreis) 21 Januari te Mw- TAPANOELI, (th'iisréiï' d. 19 Janu ari Sagres. TABANAN, (thuisreis! wonit bp goed weer hedenmiddag ca. 2 nor t» Bot terdam verwacht. HO LL A ND 4TR IK A-MJN. MELISKERE, (th-i areis) p. 2! Janu ari Suez. RIETFONTEIN. (Uwi»-ai*t 20 Janu ari te Kaapstad. BANKA, (ttnurrals) ai Januari '.e Dar es Salaam. BOEROE, ■tbuwiw) 20 Januari W Marseille.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6