NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1926 TWEEDE BLAD. WAT OE BUÜE» ZEGGE». Een nieuwe „wereïdleeraar". In Theosofische kringen in het bui tenland en ook ten onzent is er thans veel' te doen over het optreden van een nieuwen „wereldleeraar", een més- sias", die zich als een nieuwe incar natie van den Christus wil doen aan bidden. Zijn portret verscheen reeds in de bladen. „De Tijd" zegt er van: „In de voorspellingen der toekom stige gebeurtenissen, die eenmaal in de verbijsterde wereld zullen geschieden, 'behoort ook hej optreden van vateche profeten. „Er zullen aldus voorzegde de iHeiland (Matth. XXIV: 24' val sche Christussen en valsche profeten opstaan; en zij zullen groote teekenen eri wonderen doen, zoodatv indien het (mogelijk ware, zelfs de uitverkorenen im dwaling zouden geraken. Zie, Ik heb fhet u voorspeld. Indien zij u dus zul len zeggen: zie, hij is in de woestijn, gaat niet uit, zie, hij is in de bin nenkamers, gelooft het niet". Een dezer valsche Christussen is de jonge Hindoe Krishnaji, die de leidster der theosofische beweging en van de i'Orde der Ster van het Oosten, de be kende verwarde geest Annie Bes ant, tot den nieuwen Messias wil uitroepen. In de Britsche pers wordt er op het oogenblik groot gewag over gemaakt 'en zelfs in theosofische kringen waaraan ook de Liberaal-Katholieken hier te lande, zooals men weet, zijn 'geparenteerd geraakt men over'het geval' in opwinchng. Ongetwijfeld zal dan ook 'het uit roepen van den nieuwen Messias op zien verwekken in steden als Den Haag, Leiden, Amsterdam, Naarden, 'Amersfoort, waai- de theosofen kringen hebben gevestigd sinds de theosofische leider Leadbeater, die als „bisschop" van de liberaal-Katholieke „wereld jkerk" fungeert, tot Hollandschen „bis schop" jonkheer Mazel te Leiden aan stelde. Op het ritueele gewaad van de Vrij Katholieke Kerk werd, zooals men weet, ook in ons land de zoogenaam de Ster van het Oosten gespeld. Dat hebben wij vden vorigen zomer tijdens het veelbesproken "Congres der Orde van deze Ster kunnen ervaren. Op dat Congres, in ons land onder veel op hef gehouden, werd de „machtige ge beurt ems van de Wederkomst Cnristi" aangekondigd. De nieuwe Christus, Krishnaji zelf, 't in Amerika vertoe vend hoofd der Orde was op dat Con_ miet aanwezig, „wegens ziekte van zijn broeder" (D Annie Besant, per vlieg machine uit Engeland overgekomen, leidde daarom het Congres, bijgestaan door de bisschoppen der Vr.Kath. •Kerk Arundale en Wedgwood, die la ter als bisschop in de liberaal-katho 'lieke gemeente op een villa te Naar den zetelde. Het Congres-programma bleek op 't laatste oogenblik veranderd op'uit drukkelijk telegrafisch verlangen „van 'den Heer van Liefde en Meaedoogen Zelf", die aan Annie "Besant had op gedragen mededeelingen te doen „om trent het Groote Plan, dat Hij in deze Wereld zal komen verwezenlijken". Dit plan heeft mevrouw Besant, die in 'haar theosofische openbaringen, steeds vrijmoediger cnder nemingen aandurft, thans volledig ontwikkeld. De genoemde Hindoe moet als de ge- incarneerde godheid worden uitgeroe pen en aanbeden". Er kwam in theosofische kringen wel' eenig verzet tegen het pogen van Annie Besant en het is nog de vraag, lof zij haar stout vertoon zal' durven doorzetten. Zoo ja dan zullen zeer stellig ook velen bereid worden gevonden haar op dezen schrikkelijken dwaalweg te volgen. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. j Beroepen: Te Leksmond, A. Dek- ket te Opheusden. Te Uitwijk en Waardhuizen, D. Louwerse te Wy- ckel (Fr.^ Te Ootmarsum (toezcand. L. J. C. Visbeek, hulpprediker te Nijl veraal. Aangenomen: naar Oudwoude en Westergeest: E. H. Blaauwendraad te Vlagtwedde. Bedankt: Voor Putten, J. E. Klomp te Oldebroek. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Rotterdam, A. M». Boeijinga te Sassenheim en W. J. J. Velders te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Nieuw.Beijerland, D. C. Overduin te Giessendam. BovaaUginB, Intredo, Aischaid. 'Hei: afscheid van Ds. J. de Waard vart de Geref. Kerk van Spakenburg is nader bepaald op 11 April en de in trede te Rijnsburg op 18 April. De komende Synode. Het liberale „Handelsblad" weet nu reeds te vertellen- wie de komende Synode van de Geref. Kerken zal pre- öidoeren. Uit 'Geref. krmgen vernam het blad dat Bs. K. Fermiout te Vree land tot voorzitter zal worden benoem^. Mr. S. J. Hogerzeil. Gisteren herdacht de heer Mr. S. J. Hogerzeil', dat hij vóór 25 jaren het ambt van Quaestor.Generaal van da Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk heeft aanvaard. Studenten Zendingscoufereutie. Van 15 tot 18 Januari 1.1. werd er op het kasteel „Hardenbroekie Drie bergen, waar het Bureau der N.C.S.V. is gevestigd, een Studenten Zendings conferentie gehouden, d.e georganis-Ord was door den Zendingsstuuie Raad. Er bestond voor deze conferentie groo te belangstelling in de knng&n der N.C. S.V. en S.S.R.-leden, van wie er dan ook ruim 40 uit btjna alle af deelingen aan deelnamen. Vrijaagavoud werd de conferentie ge opend door den voorzitter Dr. K. H. Brouwer,' Zenaingsdirecteur teOegst- geest, die haar Zondagavond ook sloot. De twee daartusschen liggende dagen zijn zeer intensief gebruikt. Referaten werden gehouden door Dr. Schlunk, Missionsdirector te Hamburg over „Das Recht der Mission" en over „Das Ziel und die Wirkungsweise der Mission" door Prof. Mr. Dr. Baron van Asbeck ever „Onze taak bij ide emancipatie der Inlandsche maatschappij" endoor Dr. Fokkema over „Karakter en taak der Nederlandsche Zending" terwijl Mej. Br. Dreckmeier, Missionair arts op Java en Dr. van Veen, taalgeleerde op Ce lebes over hun arbeid spraken. Op alle referaten volgden geanimeerde bespre kingen. Als gasten waren voorts aanwezig Dr. A. A. L. Rutgers, Directeur van Land bouw in Ned. Indie, zendeling 0. E. van der Brug van West-Java; Dr. en Mevrouw Bervoe-ts en Dr. Royer, vroe ger zendeling-artsen resp. te Keieten Modjowarno (Java). De Z.S.R. was ver tegenwoordigd door zijn secretaris Ds. Boissevain en den Heer van Betera. De conferentie, die sinds langen tijd weer de eerste Studenten-Zenaingscon ferentie was, is zeer geslaagd. Er heerschte een zeer krachtige belangstel ling, waardoor z(j een duidelijk, symp- toon was van de in studentenkringen blqkbaar yeranderende mentaliteit te dezen opzichte. De wensch naar her haling was aan het eind algemeen. De Zendingsstudie Raad kan met dankbaar heid op het genomen initiatief terugzien. GEMENGD NIEUWS. Op de rollende trap. In het station van den onderaardschen spoor weg te Tottenham (Londen^ bevindt ziclr 'n. rollende trap, welke langs de eene zijde de reizigers naar boven, en aan de andere zijde naar beneden voert. Eensklaps viel een der stijgende rei zigers achterover met het gevolg dat hij^ in zijn vaï talrijke andere men seden meesleepte. Een geweldige pa niek ontstond, gepaard aan een oor ver do overnde herrie, waarin de angst kreten der slachtoffers zich mengden met het geraas der treinen. Dadelijk werd de beweegbare trap buiten werking gesteld. Eeneden lag -een honderdtal personen door elkaar. Een 25-tal werd ernstig gewond; 15 moesten ter verpleging naar het zie kenhuis worden overgebracht. Drama onder de cfa kpaa. nen In het Fransche p.aatsje Montpellier hoorden voorbijgangers ge jammer, komende van onder een af dak. Daar lag op den grond eene ongeveer 60-jarige vrouw, in vodden gehuld. Naast haar op een stroozak lag haar 65-jarige echtgenoot, geheel lam. Dadelijk kwam men de twee oud jes te hulp. De vrouw bezweek wel dra van koude en honger. De man werd naar het ziekenhuis overge bracht. Ondanks de hevige koude hadden beide ongelukkigen geweigerd in een ouaeliedengestïcht te worden opgeno men, omdat zij niet gescheiden wil den leven. Wat in het vat zit. Meer dan_ 20 jaiar geleden, op 30 October 1905, werd een Noor, G. Arversen, te Havre veroordeeld wegens diefstal van een parapluie uit een magazijn. Vreemdeling zijnde werd hij uit het land gezet. Arversen, die landbouwer was, heeft sedert fortuin gemaakt en zou op aan raden van zijn geneesheer eealgen tijd doorbrengen te Nice, waar hij zijn intrek nam in een groot hotel. Maar de politie waakte en Zaterdag kwamen twee agenten hem in zijnho tel aanhouden. De rijke Noor zal dus voor de recht bank verschijnen om dairna over de grenzen te worden gezet. Bedriegers. Een rechtbank te Londen heeft dezer dagen de drie febroeders MorctonMandeVille, die oor hun eigenaardige transacties op financieel gebied een tijdlaag van zich hebben doen spreken, wegens bedrog ieder tot zes jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. De gebroeders hebben een tijd'ang en financieel blaadje uitgegeven, waar in zij reclame maakten voor sommige fondsen en vooral den kleinen man tor speculaties aanmoedigden. De ,zaak liep echter op den langen duur mis en eindigde met een bankroet, waarbij een tekort van 800.000 bleek te be staan. Bij het daarop volgende onderzoek, kwam aan het licht, dat de orders nooit uitgevoerd waren, zoodat de ge broeders wegens bedrog terecht moes ten staan. Overstroomingen in Afri ka. Ernstige overstroomingen heb ben zich voorgedaan tusschen Untali en Beira, tengevolge waarvan her spoorweg-, post en telegraaf verkeer tus schen Rhodesia en Beira volkomen gestoord is. Vele inboorlingen zijn verdronken, honderden zijn door s o:pen geied. De waterstand van de Zambesi is sedert Maandag 4 voet gestegen, doch de spoorwegdienst met Nyassaland, wordt nog gehandhaafd. Hij was „beroofd". Te Nij megen deed een 26-jarige man bij de politie aangifte van een berooving op straat door een man, die hem peper in de oogen had gestrooid en daama f100 had ontvreemd. Dat de oogen van den beroofde ongedeerd waren ge bleven was verdacht. Hij bekende al spoedig zijn valsche aangifte, om zoo doende opgemaakt geld te verant woorden. Tegenzin in miinarbeid. Evenals uit andere plaatsen van het land zijn ook uit Drente werklooze ar beiders, die waren aangewezen voor arbeid in de Limburgsche mijnen, door de mijnaresen afgekeurd, niet op grond van gecon tate_rde lichaamsgebreken maar wegens gebleken tegenzin in den miinarbeid. De arbeiders, die om die redenen of op eigen klachten worden afgekeurd, worden niet weer in de werkverschaffing geplaatst. Een we lko me gast. Den vo rigen winter kwam in de woning van den heer Dieperink te Hengelo (G..: een roodbontje binnenvliegen, als wil de het zich om onderdak aanmelden. Zeer gaarne werd het beestje gast vrijheid verleend en het voelde zich er spoedig zóó thuis, dat het de ka mer niet weer verliet, vóór het zachter weer werd. 's Nachts vertoefde het meestal op een kast, maar overdag vloog het over al' rond. Met de kinderen was liet zoo eigen, dat het zich met etenstijd steeds naast het bord van een der kiemen neerzette, om zijn deel van den maaltijd in ontvangst te nemen. Bij 'het aanbreken van de lente zocht het vogeltje de vrije natuur weer op en bleet den geheeien zomer weg, tot het j.l. Zondag weer zijn intrek m het gezin van den heer D. heeft geno men, waar het door aden als een wel kome gast werd begroet. Treffend sterfgeval'. Te Neer keerde de familie Geraets terug naar haar woning, die zij wegens het hooge water had mosten verlaten. Toen zij weer goed en wel in de oude woning gehuisvest was, overleed de 70- jarige vader, die in den loop van dit jaar zijn gouden huwelijksfeest zou vieren. Haarlemmer olie. Het ge. rechtshot ie Amsterdam deed gisteien in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen nvee leden van de firma Gebr. "Vvaaning Tilly, te Haarlem, die door de Haariemsche rechtbank tot 150 boete en betaling van een civiele ver- dering ad f 150ü veroordeeld 'waren, omdat zij "in voorraad hadden Lesch- jes Oprechte Haarlemmer 01.e, voor zien van een merk, waarop de firma Koning Tilly te Haarlem recht zou hebben. Het Hot vernietigde het vonnis van de Haariemsche rechtbank en sprak beklaagden vrij. Diefstal" rij w ie 1 plaat j es. De politie in Haarlemmermeer arres teerde den 18-jarigm D. v. d. B. al daar, verdacht van diefstal van rij wielplaatjes. Een negental had hij reedis weer van de hand gedaan voor den prijs van 11.50. Hij '..egde een volledige bekentenis at. V re e m d e ke e 1 z ie k t e. Te Augustinusga (FrJ zijn twee school kinderen gestorven aan een zesr vreem de keelziekte, bij de doktoren onbe kend. De keel teert in enkele dagen geheel' weg, terwijl de patiïnten een ondragelijken reuk verspreiden. De beide gestorven kinderen za:en op de schoolbank naast elkaar. De school is nu gesloten en zal eerst ontsmet moeten worden. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond was het voor de Gereform. Jongedochters vereeniging „Psalm 79:17b" een belangrijke avond zij toch herdacht hoe voor dertig jaar geleden deze vereeniging was opge richt. Deze herdenking had plaats ge combineerd met de Gereform. jonge- linigsver. in het Kerkgebouw der Ger Kerk. Te ruim zeven uur was het gebouw dan ook geheel gevuld met afgevaar digden, gasten en belangstellenden, die wat laat kwam moest zoeken naar een plaatsje. Aan den eere-voorzitter, den WelEerw. heer Ds. Meijering, was de geheele leiding van de feestverga- derinig toevertrouwd. Bij opening liet Zijn Eerw. zingen Ps. 138:1 en 2, las dezen Psalm en ging toen voor in gebed. In zijn openingswoord heette spr. namens de beide vereenigingen alle aanwezigen hartelijk welkom, bepaal de zich verder hoe elke vereeniging op eigen gebied en eigen wijze hare werkzaamheden heeft en hoe zij beide in het afgeloopen tijdperk nog weer Gods goedertierenheid hebben genote.n en het zijne goedheid §n trouw was geweest dat onze vereen, nog lust heb ben gevoeld om te werken naar eisch van Gods Woord. De vraag is gedaan, aldus spr. of het in deze tijdsomstan digheden wel gewenscht is feest te vieren, terwijl daar in den lande zoo veel kommer en ellende heerscht. Er is wel terdege op deze omstandighe den gelet. Maar daarom is er te meer reden, om nu Gods goedertierenheid te herdenken, daar wij gespaard zijn van deze rampen en onze vereen, nog on gestoord hebben, mogen voortwerken. Daarom is er besloten feestelijk.samen te komen, maar zoo, dat er rekening wordt gehouden met den nood der tij den. Ditmaal zullen we in alle sober heid feestvieren, wat betreft de tracta- tie, omdat van het oorspronkelijke be drag dat er voor was uitgetrokken, zooveel mogelijk kan worden afgedra gen aan het comité van den waters nood. Met den wensch dat ook in de toekomst de kring van jonge mannen en jonged. steeds breeder moge wor den en in denzelfden bloei en ijver moge worden voortgegaan, in dienen de liefde en barmhartigheid. Hij zege- ne u en stelle u tot een zegen, besloot spr. zijn openingswoord. Als eere-voorzitter der jonged. v$r. die thans dertig jaar bestaat heeft spr. ten slotte nog een afzonderlijk woord. Het was hen nl. bekend ge worden dat deze vereen, zoo gehoopt had in deze feestvergadering met een eigen vaandel uit te komen, dit heeft helaas niet mogen gelukken. Het is mij toch nog, aldus spr. gelukt, dank zij het talent en de bereidwilligheid van den heer P. Schoneveld, u jonged. ver. als uw eere-voorz. in alle beschei denheid, als blijk van mijne persoon lijke toegenegenheid tot uw ver. een schild aan te bieden. Aanvaard het als blijk van mijne waardeering en uit de gulheid van mijn hart. Na het zingen van Ps 105:1 ver kreeg de Presidente der Jonged. ver. Mej. A van der Perk, de gelegenheid, om een feestwoord uit te spreken. Zij begon in de eerste plaats mede ie doe len waarom eigenlijk tot deze feestver gadering was besloten, gedachtig aan het woord: „Vier uw vierdagen" heeft ook de jonged. ver. gemeend dezen dag niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan. Uit het feestwoord bleek dui delijk dat ook de vereen, gekend beeft tijden van lauwheid en traagheid, van moeite en donkerheid, maar steeds was het Gods gunst hen weer met nieuwen moed aan te gorden en te brengen in het goede spoor. Met har telijke woorden werd dan ook dank gebracht aan den eere-voorz. die haar en de ver. steeds welwillend met raa-1 en daad heeft terzijde gestaan In aansluiting op dit feestwoord werd door de jonged. ver. haar bonds- leid gezongen, waarna Mej. D. Meije ring, als Secretaresse der jonged. ver. een algemeen verslag over het dertig j'arig bestaan der ver. uitbracht. Hier uit bleek, dat de ver. was opgericht door Ds. Wielenga, op 18 Januari 1896 die het eer e-voorzitters chap er v*lï aanvaardde en mevr. Wielenga, die op trad als presidente der ver. De ver kreeg den zinspreuk van Ps. 19.17b. Na het vertrek van Ds. W. werd het eere-voorz.schap aanvaard door Ds. Meijering. In 1913 werd mej. A. v. D. Perk benoemd tot presidente, die het tot op hed^n nog met veel ijver ver vuld. In 1914 was de ver. aan het zin ken en het is de eere-voorz. geweest diie haar weer nieuw leven heeft inge blazen. In 1920 sloot de ver. zich aan bij het verbond van meisjesver. op Geref. grondslag, waardoor haar werk wijze werd veranderd. De ver. bezit 40 boeken, waaronder 25 studieboeken. Over het afgeloopen boekjaar sloot de kas met een nadeelig saldo. Er wer den 60 kleedingstukken gemaakt en uitgedeeld. De vergaderingen werden goed bezocht, doch er was weinig be langstelling van Kerkeraad en begun stigers. Met den wensch en bede dat ook God in de toekomst met de ver moge zijn, besloot de secretaresse haai uitgebreid verslag. Hierna gaf de heer P. de Vries, se cretaris der jongel. ver. een verslag over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek dat het ledental hetzelfde wa9 geble ven, de kas met een aardig saldo sloot de bibliotheek *314 leesboeken telde met 53 studieboeken, en dat er wei nige belangstelling was op de gehou den vergaderingen van Kerkeraad er begunstigers. Met een dank aan Goc FEUILLETON. Kathlyn Barrington. 41) Ching ging naar hen toe en begon met hen te praten. Na een paar mi nuten kwam hij terug. „Neen" zei hij met gedempte stem, mandarijn nog niet terug, maar Missie Barrington op gesloten." „Hoe weet je dat?" „Een man in paleis geweest, Hij haar zien en hem zeggen zij vrouw worden van Li Weng Ho." „Ching" sprak Forsyth met ernst, „wij mogen geen tijd verliezen. Laten we nu vast om het paleis loopen, om te zien, waar zij gevangen zit." „Niets kunnen rloen" antwoordde Ching. „In daglicht 'iemand ons zien en ons schieten. Wij naar stad gaan, wij terugkomen bij donker." Hoewel hij brandde van ongeduld, moest Forsyth toestemmen, dat Ching gelijk had en daarom wendde hij zich. zij 't dan ook met tegenzin van het pa leis van den mandarijn af. 't Feest- gedruisch, dat niet naliet op Ching te werken, liet Forsyth koud. De zijden vlaggen op den muur en de fladderen de papieren draken, die bij hei: ge ringste zuchtje wind zich bewogen, trokken niet in het minst zijn aan dacht: Zijn gedachten waren elders. Hij dacht aan Kathlyn Barrington, die angstig de komst van Li Weng Ho verwachtte, die in deze rumoerige stad over leven en dood van zijn on derdanen scheen te beslissen. Geluk kig wist hij, dat tenslotte een ander ook hier in deze stad 't laatste woord had te spreken. Deze troost bleef hem bij en daardoor kon hij nog hoopvol de toekomst inzien. Eindelijk, veel te laat naar Forsyth's meening, kwam de verlangde duisternip. De talrijke pa pieren lantaarns, zoowel binnen als, buiten de stad wierpen een fantasti sche kleur op de omgeving, 't Gesis van vuurwerk met het geschitter van een gouden regen vertelden hem, dat het feest nog in vollen gang was. Hij draaide zich om naar Ching, om wat tegen dezen te zeggen, maar bemerkte tot zijn grooten schrik, dat hij zijn kameraad in de drukte was kwijt ge raakt. Hij zag in het rond, maar over al waar hij keek, ontdekte hij gemas kerde gezichten. Nog geruimen tijd bleef hij op ongeveer dezelfde plaats maar wat hij ook zag en hoorde, van (.'.hing was geen spoor te ontdekken Ton slotte besloot hij weg te gaan om te trachten wat hij kon doen om Miss Barrington te bevrijden. De poort der stad kwam hij onge hinderd door. Nu zou hij het waag stuk dus gaan ondernemen. Hij kende den weg, dien hij volgen moest en al spoedig bevond hij zich aan den ach terkant van het paleis Voorzichtig na derde hij den muur, die den tuin van het paleis omgaf. Op een der laagste plekken waagde hij het op den muur te klimmen. Op den muur liggende kon hij den tuin overzien, die als voor een feest, verlicht was. Overal wierpen de lam pions haar zacht licht op de boomen en struiken in den tuin; maar zoover als hij zien. kon, was deze verlaten Zijn oogen dwaalden naar het voor hem liggende huis. De luiken, uit lat werk bestaande, waren alle open en de kamers waren verlicht. Hij hoopte in een der kamers een teeken van Kath lyn Barrington te vinden, maar zocht tevergeefs. Wel zag hij een man, die bij een tafel zat te schrijven. Het was Ah IJeo, prachtig gekleed als vooreen feest of een officieele gelegenheid. Eén oogenblik hield hij Ah IJeo scherp in 't oog. Nog even keek hij rond en to*»n liet hij zich in den tuin. neervallen. Zooveel mogelijk in de schaduw der boomen voortgaand, verstopte hij zich in een boschje, dicht bij het huis. Ah IJeo schreef nog steeds door Eindelijk evenwel scheen hij klaar te zijn. Hij verliet tenminste de kamer om direct daarna terug te keeren met den hoed op het hoofd. Forsyth juichte in stilte. Ah IJeo ging uit. Nog even wachtte hij, en toen sloop Forsyth voorzichtig langs het huis. Aan den rechterkant scheen een vleugel aangebouwd te zijn. Ook daar brandde licht en zag For syth door het latwerk een groote ka mer, door prachtige lampen verlicht. De kamer was echter, voor zoover hij kon zien, laag. Hij vroeg zichzelf af, wat hem nu te doen stond. Toen ge beurde er iets, dat hem vlug deed be sluiten. Een zijden gordijn aan het einde der kamer werd op zij gescho ven en een meisje, gekleed in het cos- tuum van de deftige Chineesche da mes, kwam binnen. Ze was gekleed in een blouse van hemels-blauwe zijde en een rose rok. Zij had gouden schoenen van Chi- neesch model aan de voeten Hij her kende haar terstond. „Kathlyn!" fluis terde hij ongeloovig bij zichzelf, „Kath lyn!" HOOFDSTUK XVI. Li Weng Ho. Een oogenblik bleef Forsyth voor zich uit staren. Een afschuwelijke twij fel maakte zich van hem meester. Die nrachtige kamer met haar mooie lam pen, met haar zijden gordijnen er haar hontsnijwerk, waar welriekend vuur brandde, met haar prachtige meubelen leek toch niets op een go vangenis. tKon misschien een vergui de kooi zijn, maar die geopende ven sters boden toch een gelegenheid tó* ontvluchting. En dan, die Chineeschi kleederen, dat kostuum voor een da me van hoogen rang? Wat deed Kath lyn Barrington daarmee, als zij reed! niet afstand gedaan had van liaareei en trots? De twijfel werd steeds groo ter. Had hij dan toch gefaald? Was zi dan toch, inplaats van een gevangene de bruid van Li Weng Ho? Had zi dan toch toegestemd, zooals Ah IJet had willen doen voorkomen? Slechti kort maakte die ahgst zich meeste: van hem. Toen evenwel ontdekten zijl oogen, die nog steeds als vastgenagek schenen aan de gestalte daar vóót hem, een verandering op het gezich van Kathlyn. Zij staarde voor zich ui in de duisternis. Plotseling vo^uwd« ze haar handen als tot een gebed ei in haar oogen kwam een angstige blik Dat was niet 't gelaat van een blijde vroolijke bruid, die dien stap uit eigei verkiezing deed; die angstige ooger. met tranen gevuld behoorden niet aai iemand, wie de toekomst blij en vroo lijk tegenlachte

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 5