NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 22 JANUARI 1926 l euicenteiijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van ^eiden, brengen ter algemeeno kennis iat door hen vergunning is verleend aan de N. V. Leidsche Breifabriek vh. P en J. van Poot en Co. en rechtver krijgenden tot het uitberiden van de oreifabriek in het perceel Lammerm. No. 63, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B No 2907. Leiden, 22 Januari 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. de r e geer in g voorgesteld en in de com missie verworpen is. Briand heelt verklaard, dat de re_ geering in de Kamer den juisten toe stand uiteen zal zetten, en aan haar (de Kamer) de verantwoordelijkheid zal laten, te beslissen. Hij zal de noodzakelijl^heid onder streep en, van een nieuwe inspanning op belastinggebied, teneinde het cre. diet van Frankrijk te versterken. Hij voegde eraan toe, dat hij niet onver zettelijk zou zijn, als men de regeering voorstelde, een belasting te heffen, die onmiddellijk de onmisbare inkomsten zou verschaffen, die van de belasting op de betalingen worden verwacht. HET KABINET-LUTHER. De regeeringsverklaring. Het nieuwe Duitsche rijkskabinet, heeft gisteren zijn eerste zitting gehou den, waarbij door de nieuwe minis ters d.e ged op de Grondwet is af gelegd. De formuleering der door Lu ther in dtt Rijksdagzitting van Dins dag af te leggen regeeringsverklaring zal in een tweede zitting geschieden. Een groote plaats zal in de regee ringsverklaring de buitenlandsche po litiek innemen, waaromtrent de Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Stre semann, in de gister gehouden kabi- netszitting een uitvoerige uiteenzetting heeft gegeven. De regeeringsvérklaring zal! zich ook ten aanzien van Duitsch- lands toetreding tot den Volkenbond uitspreken, na welke toetreding eerst het verdrag van Locamo in werking treedt. Wat betreft de kwestie der troepen sterkte, heeft een officieele navraag bü de betrokken regeeringen de juistheid 'bevestigd van het gerucht, dat de sub commissie van den Gezantenraad de sterkte der bezettingstroepen op 75.000 man heeft vastgesteld. In verband hier mede hebben de Duitsche gezanten in de drie geallieerde hoofdsteden stap pen gedaan. De desbetreffende onder handelingen duren nog voort. KORTE BERICHTEN. Lord Halifax heeft gisterochtend 'een bezoek gebracht aan Kardinaal IMercier. De ontmoeting tilsschen de beide grondleggers varq de Roomsch. 'Anglicaansche hereenigingsactie, was zeer ontroerend. y Tsjang tso lin heeft den Russi- schen directeur van den Chineeschen 'Oosterspoorweg gevangen laten zetten In verband met ae bankbiljetten vervalsching zou een voor den Hon- 'gaarschen premier _Bethlen zeer com promitteerend schrijven zijn ontdekt. De Zwitsersche Bondsraad stel de in antwoord op een adres van de 'Zwitsersche exporteurs in zake ver mindering der kosten van levensonder houd vast, dat in Zwitserland deze kosten tot de hoogste van Europa behooren. Een bende van zestjg bandieten heeft de barricades van Damascus aangevallen. Zij werden evenwel door 'een tegenaanval met tanks teruggesla gen. De sovjet-gezant te Peking heeft bij de Ghineesche autoriteiten gepro testeerd in verband met de kwestie van den Chineeschen Oosterspoorweg. De Belgische Kamer heeft giste ren met 123 tegen 4 stemmen en 4 onthoudingen de Locarnotractaten g^. ratificeerd. vDe Roemeensche regeering heeft een jlecreet uitgevaardigd, waarbij alle buitenlandsche bladen aan militaire censuur onderworpen moeten worden, voor zij in het land verspreid mogen worden. UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hannes, zoon van D. N. van Aken en A. van Dijk. Johannes Hendrikus, zoon van W. Vosse en J. C. Snelderwaard. Adriana Petronella, dochter van W. C. v. d. Hulst en A. J. v. d. Holst. Max, zoon van W. H. v. Mastrigt en Chr. C. v. d. Linden, Johanna Maria Anto- nia, dochter van G. Visscher en J. W. Njjhuis. Everdina Petronella, dochter van F. Bouwman en E. Bakker. Ed- zard Robert Hendrik, zoon van H. v. Wort en Chr. J. J. M. A. Simon, Overdeden: W. J. van den Berg, oud 2 maanden. H. Eouman, oud 2 jaar. Ondertrouwd: A. A. Knijnenburg en W. Elfers. Gehuwd: W. C. Lau en A. W. Mes kers. C. H. Parlevliet en H. J. v. d. Sman. W. J. van Alphen en C. J. Roos. Kerkeljjke berichten Herv. Kerk (Dorp). Zondag voorm. 10 en nam. 5Va uur Ds. Dönszelmaimn. Kievitskerk. Geen dienst. Geref. Kerk. Nog niet bekend. KOUDEKERK. Loop der bevolking gedurende het jaar 1925. De bevolking bedroeg op 1 Januari I925>931 mannelijke en 857 vrouwelijke totaal 1788 inwoners. Vermeerdering door geboorte: 38 m. en 24 vrouwelijke. Vermeerdering door vestiging 44 mannelijke en 48 vrouwe lijke. Geheele verme rdering 82 mannelijke en 72 vrouwelijke totaal 154. Vermindering gedurende het jaar door overlijden 6 mannelijke en 11 vro- wcljjke. Dcor vertrek 62 mannelijke en 71 vrouwelijke. Geheele vermindering 68 mannelijke en 82 vrouwelijke, totaal 150. Verschil tusschen de vermeerdering en vermindering 4 inwoners, zoodat de bevolking op 1 Januari 1926 bedroeg 1792 inwoners, waaronder 945 manne lijke en 847 vrouwelijke. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. Zondag 9.30 uur, voOrb. H.-A. en 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk Zondag 9.30 uur en 6.30 uur Ds. Haspers. NOORD WIJKERHOUT. De Christelijke gemengde Zangver- eenïging „Concordia", Directeur de he er J. Verloop, gaf Donderdagavond inde Ned. Herv. Kerk een uitvoering. De leiding van den avond berustte bij Ds. P. Hofstede, die met een kort woord opende en na gemeenschappelijk ge zang Ps. 15D I voorging in gebed. Het koor bracht 11 nummers tan ge- hoore, o.a. Ps. 27 van Fr. Mökking. „Op het meer' van Mendelssohn en „Gods lof in de natuur van L. v. Beet hoven. Ook twee zeer mooie nummers van den directeur „De Vuurtoren" en „De liefste plek". Over het geheele is er zeer goed gezongen, er was vooruit gang merkbaar sinds de laatste uitvoe ring. Door een kwartet werd „Het Le- vensscheapje" zeer gevoelvol en mooi gezongen, terwijl Mej. D. Wassenaar, alt, scKbon voordroeg „Draagt nu "de olijftak aan". Ce heer Verloop speétde ter Swïs- sefmg „De slag oij Waterloo" op hef kerkorgel. Ds. Hofstede was de tolk der verga dering toen hij directeur en Zangver- eenigmg een hartelijk woord van dank bracht voor het veie schoone wat te gemeten was gegeven, en eindigde met de wensch dat de tong, dat kleine lid, meer en meer Gods goedheid en groot heid moge loven, zooals dezen avond geschiedde. Na het zingen van 'den A- vondzang werd met dankgebed geëin digd. ALPHEN a. d. RIJN. Door het Centrale Genootschap voor Kinderherstelling en Vacanfié-ko m&e's zal 'op 26, 27 en 28 Januari een Bazaar gehouden worden in de groote zaaf ra.11 het Nutsgebouw. Den eersten dag is de toegangsprijs 25 eeiiï, de twee laatste dagen 10 cent. De N.V. Theere van utrecht zorgt voor een Theetent. De heer H. G. Veldman, R.-K., heeft zijn benoeming tot lid van den Raad (vacature Lelieveld) aangenomen. Op een uitvoering van de Zangver- eeniging „Sursum Gorda" is, ten bate vaii het "Watersnood-Comité ruim f 30 gecollecteerd. BOSKOOP. Dinsdagavond werd in het gym nastieklokaal der O.L. School een ou deravond gehouden der Ned. Herv. School. Er Was een flinke opkomst. De Heer W. G. de Jonge opende dezen avond, waarna de Heer,J. A. Desy, Hoofd der School een jaaroverzicht gaf. Het aantal leerlingen bedraagt thans 157 De. gezelligheid werd verhoogd door zang en voordrachten door het personeel der school. Bijzonder in den smaak vielen de voordrachten van Mej. Schaum, „Het weinige veel" en „Het vele weinig", teekenend vanuit op voedkundig oogpunt bezien. Ontroerend was de voordracht van den HesrBoo- gert, getiteld „Moeder". In de pauze was voor belangstellen den gelegenheid tot het bezicht'gen van handwerken, teekeningen, en school werk. Alles gaf *en netten indruk. Woensdagavond gaf de Chr. Mu- ziekvereeniging „Concordia" onder lei ding vair haren Directeur den Heer J. fi. A. Ripken uit Leiden, haar eerste uitvoering in dit seisoen in het gebouw „Salvatori". De opkomst was zeer goed. Behou dens enkele tekortkomingen kunnen wij niet anders dan een woord van lof heb ben voor de praestaties van.deze ver- eeniging. Dinsdagavond werd in het veree- nigingsgebouw „Salvatori" een ouder avond gehouden der beide scholen voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. Het gebouw wa3 geheel bezet. De Heer W. Boon, onderwijzer aan de School in de Rozenlaan hield een referaat over het onderwerp: „Het lezen uit den Bij bel", terwijl de Heer P. A. Colijn, Bur gem. .lezer gemeente, een rede hield over het onderwerp: „Gezag en Tucht in school en huis". Een en ander werd afgewisseld door zangnummers der leer lingen. Den geheeleii avond heerschte er-een prettigen geest, welke ongetwp feld de ouders der leerlingen en de onderwijzers nauwer met elkander heeft verbonden. De collecte langs de huizen der ingezetenen ten bate van de slachtoffers van den watersnood heeft alhier op gebracht de som van f 3050,15. Bo vendien heeft een reeds gehouden col lecte in de R.-K. Kerk een bedrag op gebracht van plm. f 660, Zondag 24 Januari v.m. 9V2 en des avonds 6 uur hoopt voor de confe3Si- oneele vereeniging in het gebouw „Sal vatori" op te treden de heer W. G. de Jonge. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking in 1925. 31 December 1924 bestond de bevol king uit 1608 mannen en 1842 vrou wen, te zamen 3450 personen. In 1925 geboren 39 mannen en 44 vrouwen. Overleden: 17 mannen, 16 vrouwen en vestigden zich alhier 118 mannen en 197 vrouwen en vertrokken 119 man nen en 194 vrouwen Bevolking op 31 December 1925. 1629 mannen en 1873 vrouwen. Totaal 3502 personen, alzoo een vermeerdering van 52 personen. Het gemeentebestuur heeft zich ge wend tot de Nederlandsche Spoorwe gen met een verzoek om te verkrijgen adt de trein die te ruim half negen uit Leiden vertrekt aan de halte al hier te laten stoppen. Thans stopt de laatste trein uit Leiden alhier te 4.15 nm. GEMENGD NIEUWS. Nog op zoek naar den moor denaar. De verdachte inzake den moord in de Rozestraat, de 33-jarige sjouwerman Oors, die gisteren ten huize van zijn zwager lijn 31-jarige echtgenoote Cornelia Johanna Maas van het leven beroofde, is nog oteeds niet opgespoord. De politie heeft nu zijn spoor gevolgd tot Ridderkerk. Voorbijgangers 'hebben medegedeeld dat Oors te ljselmonde bij een kreek kwam. Men waarschuwde hém nog, niet over het ijs te gaan, daar dit te zwak zou zijn. Schuitjes, die anders voor het vervoer over de kreek ge bezigd worden, lagen vastgevroren. Oors gat geen antwoord en is hard over het ijs naar den overkant ge_ loopen. Hij is daarna dwars door het land gegaan, tot hij aan den weg naar Ridderkerk kwam. Op het land was zijn spoor door de sneeuw goed te vol gen. Dit spoor leidde naar den land weg naar Ridderkerk. Vandaar ismen het spoor kwijtgeraakt. Naar alle omliggende plaatsen is het signalement van den verdachte geseind met het verzoek tot opsporing en aan houding. Speciaal in Roosendaal is de aandacht op Oors gevestigd, ter wijl voorts in alle- grensplaatsen de pölitie is verwittigd. Vijt jaar gratis wonen. In den gemeenteraad van Maastricht werd er de aandacht op gevestigd, dat in een woning in 1920 door de gemeente aangekocht, een zekere W_ T. al dien tijd gratis woont. Bovendien verhuurde hij nog een ge deelte terrein voor een opslagplaats voor zand en grond voor f 27 per maand. De heer E. v. Oppen, de vorige wethouder, deelde mede, dat bij den verkoop de notaris een lijst van huur ders van dat pand had overgelegd, waarop F. niet voorkwam. De betrok kene woonde destijds gratis, omdat hij te veel huur had betaald. Armoede. Er begint hier en daar op de Veluwe groote armoede te heerschen, De zware regenval, de strenge vorst en de sneeuwval hebben alle werkzaamheden stopgezet. De ont ginningswerken liggen stil. Period'eke winterwerkloosheid is voor den hei. debewoner een dreigend schrikbeeld. De zomerloonen waren ook niet van dien aard, dat veel voor den winter kon worden overgehouden. Alom verlangt men naar dooi. INGEZONDEN. ,eiijktieio der Kedactle.) Geachte Redactie, Het verweer gesteld door het Best. der Tuindersleenbank, tegenover mijn ruim geargumenteerd betoog, is mij aanleiding u nogmaals te verzoeken mij eenige ruimte in uw blad af te staar, voor enkele opmerkingen, waar voor ik u bij voorbaat hartelijk dank zeg. Het Bestuur der Bank zegt wel over voldoende argumenten te beschikken om een en ander te weerleggen doch acht het beter dat niet te doen. Als het Bankbestuur het beter acht dat niet te doen voor zich zelf, dan is het de eerste maal' dat ik het vol maakt met haar eens kan zijn. Ik wil echter ook veronderstellen, dat zij het beter acht dat niet te doen, om mij te sparen, in welk geval ik het flinker had gevonden, wanneer zij mij met open vizier was tegemoet getreden en mij desnoods met haar argumenten had vernietigd, dan had zij zich ten minste als eerlijke tegenstander gedra gen. Zoo dikwijls zij door mij In het strijdperk is gebracht, heeft zij steeds dekking gezocht achter anderen. Zoo ook nu! In haar zoogenaamd verweer schuift zij wederom anderen voor zich uit en zoekt dekking achter den voorzitter der Kamer van Koophandel. 5Vat dat uitvoerige rapport betreft, waarachter de Bank haar dekking zoekt, daarop kan ik thans niet in gaan om de eenvoudige reden, dat mij dat rapport nog niet heeft bereikt, niettegenstaande ik deel uitmaakte van de daarin bedoelde commissies. Dat het rapport dier commissie zich. reeds in het bezit der Bank bevind, doet toch eenigszins vreemd aan, te méér, daar aan het hoofd dier com missie stond een onpartijdig voorzitter de heer ten Cate Brouwer. Ter verduidelijking zij nog vermeld, dat de heer T. C. B. zou worden aan gezocht op uitdrukkelijk verlangen van die 'groep leden der Bank, welke deel uitmaken van de Vereenig „Ons Belang", de leden der Bank welke deel uitmaken van de veiling „Hout markt" hebben zich daartegen niet alleen verzet, maar zelfs heftig ver zet, omdat reeds lang de zoogenaam de onpartijdigheid als hier bedoeld aan hen bekend wa3. Echter ter voorkoming dat anders geen onderzoek naar die kwestie zou plaats hebben, heeft onzen verderen tegenstand doen breken. Reeds is door onzen Rechtskundigen Raadsman een gedeelte der sluier over dat geheim zinnig rapport opgelicht, eerst pas als mij dat uitvoerig rapport heeft be reikt, ben ik bij machte die sluier iu zijn geheel weg te nemen, waartoe ik u geachte Redactie, bereid hoop te vinden. De strijdwijze der Bank en het feit dat ik als betrokkene bij die commis sie nog steeds onkundig ben van het uitgebracht rapport, even te signalee- ren, was dan ook alleen het doel mij ner opmerkingen. -* - Hoogachtend, Namens de Houtmarkters, A J. DE GRAAF, Voorzitter. STADSNIEUWS. Sadhoe Nelson. Onverwacht kregen het Zendingsbur. en de Ned. Zendingsschool te te Oegst- geest bezoek van Sadhoe John Nelson van Madras. Hij is een van de Christe lijke Sadhoes van Britsch-Indië, die evenals de bekende Sadhoe Soendar Singh rondreizen om het Evangelie te prediken. Sadhoe .Nelson wil ook hier te Leiden zijn getuigenis doen hooren. Hoewel de tijd van voorbereiding kort was, hebben de Zendingsdirecto- ren gemeend toch ook in Leiden een samenkomst te moeten organiseeren, en wel op Zaterdagavond 8 uur in de Nutszaal. Prof van Nes zal den Sadhoe inleiden en vertalen. Wij hopen, dat velen in de gelegen heid zullen zijn daarbij tegenwoordig te zijn. Prof. dr. A. W. Byvanck. Prof. dr. A. W. Byvanck, hoogleeraar in de archeologie en de oude geschie denis aan de Leidsche Universiteit, die kort geleden een operatie heeft onder gaan, heeft zich tot verder herstel van zijn gezondheid voor eenigen tijd naar Zwitserland begeven. (L. Corr. Bur.) Prof. mr. G. W. de Vries. Mr. C. W. de Vries, privaat-docent in de Nederlandsche sociale wetgeving en hare geschiedenis aan de Leidsche Universiteit, die onlangs benoemd is tot hoogleeraar in het handelsrecht aan de Hoogeschool te Rotterdam, zal naast dit ambt zijn functie te Leiden blijven waarnemen en Maandag 1 Fe bruari zijn colleges hervatten. (L. Corr. Bur.) Prof. dr. J. Huizing a. Naar wij vernemen zal prof. dr. J. Huizinga, hoogleeraar in de algemee- ne geschiedenis en de politische aar drijkskunde aan de Leidsche univer siteit, zich over eenige maanden voor geruimen tijd naar Amerika begeven om daar verschillende voordrachten te houden. (L. Corr. Bur.) Schaken. Stand der competities. 2e klasse A. Nog te vermelden op 14 Januari D. D. II-—Resid Sch. I 41/»—5*/a. Aantal punten ge.p. ge a'. gel. veil voor tegen Tot. Leidsch Sch. I 3 3 197ï10l/s6 Schev. Schaaksoc. I 2 2 121/s7Vz 4 Resid. Sch. I 3 1 2 12 —18 Disc. Disc. II 3 1 2 14 —16 1 Rótterd. Sch. I 2 11 7Vs12'/» 1 N. Rott. Sch. II 11 4'/25'/a 0 Op 27 Januari wordt de wedstrijd N.R.S. IIRott. Sch. gespeeld, op 2 Febr. in Den Haag L.S.O. ID.D. II. Laatstgenoemde datum wordt vermoe delijk nog gewijzigd. Stand 3e klasse, groep A. Aantal punten gesp, gew. gel. verL voor tegen Tot. Voorsch. Sch. 12 2 11 9 4 Leiderd. Sch. 2 1 1 111/281/» 2 Leidsch Sch. 12 1 1 lO'/a9'/2 2 L. Stud. Sch. 2 1 1 10 —10 2 L. Schaakcl. „Philidor" 2 2 7 —13 0 Eerstvolgende wedstrijd op 9 Febr. a.s. fe Voorschoten tusschen deL. Sch. „Philidor" en de Voorsch. Schaakv, Leidsch Schaakgenootschap. Uitslagen van den winterwedstrijd: Groep A: W. DemmendalD. P. Kar- nin 1—F. Niewold—Ir. H. N. Fran cois 0—1. Groep B H. G. Hofman—C. Drossaart v. Dusseldorp 01. Groep C. M. M. Segaar—D. Noteboom (afgebr. p.) 1/2NoteboomSegaar afgebr. partij; W. H. Bosscha—Note boom afgebr. partij. Groep D. A. Th. Cahen—W. de Bruiu afgebroken partij. Eindstand van groep B. G. Bosscha 7V2 p., C. Drossaart v. Dusseldorp 5 p., M. Bloem 4V2 p., M. J. Dieben 2 p. en H. G. Hofman 1 p. Laatste Berichten. Aanvaring op de Schelde. Het Braziiiaansche passagiersstoom schip „Poconé" is hedenmorgen te Vlissingen tijdens dikken mist op de Schelde aangevaren bij Austrueel. Het schip, dat 6750 ton meet, maakt water. Er wordt assistentie geseind. De watersnoodramp. Men meldt ons uit Wychen: Bij het loshakken van het ijs zijn diepe kui len in de wegen ontdekt, die vooral voor de auto's groot gevaar opleveren. In de Zandstraat, de weg naar Nij megen, zijn zelfs gaten van een meter diep. Autobestuurders schenken aan de kuilen meestal geen aandacht, door dat het meerendeel vol water staat. Gisteren zijn zoowel in de Zandstraat als op den Valendries tien auto's in zulke kuilen terecht gekomen, geluk kig zonder ernstige ongevallen te ver oorzaken. Ook in den weg tusschen Leur en Hernen zijn diepe kuilen, die gevaar, opleveren, ontdekt. Men heeft gisteren een aanvang ge maakt met het dichten van de gaten, welke ook veelvuldig voorkomen in den weg, die naar Ravenstein leidt. De gemeente Wychen heeft gisteren weer haar electrisch licht terug ge kregen, waarvan ze sinds 31 Dec. 1925 verstoken is geweest. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de rechten de heer P. M. H. Ballieux (Maastricht). Bevorderd tot Semi-arts de heer L.W. von Liebenstein (Padang). Geslaagd voor het Candidaats-ex. in de rechten de heeren: A. A. Lammers (Strijen), J. F. van Osenbruggen (Lei den), Mej. W. F. M. Kroeze (Den Haag) TELEGRAMMEN, «j (Draadlooze dienst.] WARSCHAU, 22 Januari (V.D.;De Krijgsraad te Moskou heeft gisteren behundeld de zaak tegen 179 officie ren van de 19e Sovjet-brigade, die in September van 'het jaar 1925 tij dens de boeren-onlusten in Wit Rus land gehoorzaamheid geweigerd heb ben, waardoor in het leger groote on. rust is ontstaan. De Krijgsraad veroordeelde 35 of ficieren ter dood en 144 tot levens langen gevangenisstraf. Van deze dood vonnissen werden er 16 bevestigd, waar onder dat van den brigade-comman dant Karpinski. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 22 Jan. 1926. Veemarkt. Aangev. 515 rund; 84 kalv; 580 scha pen; 10 stieren 200415, 115 kalf- en melkkoeien 235490, 209 vare ossen 160—370, 181 vette ossen 280—640 per stuk, 70120 per K.g; 3 vette kalv/ 81 nucht. kalv. 817. 330 vette schapen 34—52 per stuk, 120156 per K.g; 250 weide schapen 2637, 854 mag. vark. 24—70 per stuk, 88—93 per K.g; 355 biggen 1321, 4 paarden. 7 bokken of geiten 413 Aangevoerd 53 partijen kaas. Ie srt. Goudsche 6063.50, 2e srt. 56 59, le srt. Leidsche 52—56, 2e srt, Leidsche 44—50. Handel vlug. Aan de Stadswaag gewogen: 32 part. 1172 st, 9937 K g. 4 ALPHEN AAN DEN RIJN, 21 Jan. Weiling. Aangevoerd 2475 stuks Kip eieren 79.50; Eeneieren f 10, allon per 100 stuks. UITHOORN. 22 Jan. 1926. Kaasm. Aangev. 17 part. Goudsche kaas R.M. 5661, zonder R.M 5157. Handel matig. LEEUWARDEN, 22 Jan. 1926. Com. 215. Sleutelkaas 5166, Nagelk. 31 40, Goudsche kaas 39106. Edammer 49—64. Aanv. 31331 Kg. Fabr. boter 160—213 per K g. Aanv. 4-3. 80—6. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 22 Jan .1926, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 7768.8 Lacoruna Laagste Barometerst.: 741 Vestman. Verwachting tot den avond. v. 23 Jan.: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidoostelijke wind. nevelig tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen of sneeuw; des nacht9 lichte, in het N.- oosten lichte tot matige vorst, over dag in het zuiden en weste^ lichte dooi, in het noordoosten lichte vorst. Barometerstand. L>e stand van hedenmiddag 3 uur .is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATU UR. Hedenmiddag 3 uur +0-4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS tJt. Vrijdag 22 Jan. 1926: 4.56" n.m. Wisse lnoteeringon. (Amasterdm.) Berlijn59-29 Londen 12.10*/» New-York 2.48*/» Parij.9.32»/. Brussel 11.31'/» Zürich 48.07*/» Rome 10,05 Oslo 50.62»/» kopenhagen 61.727, Stockholm i 66.627, Weenen 35.10 Praag .17.37'/, Madrid *22",

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3